ATHLETIEK HOLLAND - WEST DUITSCHLAND. ROEIEN. GYMNASTIEK. UW r'!'! Ned. Voetbalbond. BILJARTEN. Een groote doch verdiende overwinning voor de Duitschers. Enkele uitstekende prestaties van de Hollanders. De jongere remplaqan- ten voor Paulen, Broos en v. d. Berge hebben door te weinig routine niet aan de verwachtin gen beantwoord. Slechts weinig' toeschouwers waren bij deze landen-ontmoeting aanwezig'. Het Amster- ctamsche stadion biedt ongeveer plaats voor bijna 40.000 inenschen en cr waren maar ruim 3000. Toch heeft het niet, aan aan moedigingen ontbroken, docli de West-Duit- schers. zijn sinds het vorig jaar belangrijk vooruitgegaan. Vooral op de loopnummers gaven de Duitschers een bewijs van beter ge traind te zijn. De Hollanders moeten het stellen zonder trainer, terwijl de West-Duitschers over een uitstekenden coach beschikken. Wat dit gemis zeggen wil, kunnen de Hollanders ver tellen die twee jaren onder den Zweed Krtngsman getraind hebben. In plaats van vooruit te zijn gegaan, is er bij deze athleten (het verspringen uitgezonderd) een kleine achteruitgang te constateeren. Voor ons staat het vast, dat een goede trainer op een derge- lijken wedstrijd zijn leerlingen tot een uiter ste prestatie kan aanzetten. Wisten Paulen, Broos en Van den Berge de vorige ontmoetingen dikwijls hun tegenstan ders achter zich te laten; de jongere rem- placanten toonden wel veel aanleg, doch de noodige routine ontbrak en hierdoor veel puntenverlies. Toch niets dan lof voor de Duitsche pres taties. Ook al ha'd Holland de beschikking ge had over Paulen, .Broos en Van den Berge, dan gelooven we niet, dat de Hollanders voor oen herhaling van 1927 hadden kunnen zórgdragen. Toen werd, dank zij het loopen van Broos en Van den Berge, met één punt verschil gewonnen. Nu verwierven de Duitschers in totaal 71 punten en de Hollanders 41. Paulen gaf nog een bewijs van meeleven met de Nederlandsche athletiek, door het sturen van een telegram uit Canada, waarbij hij de Hollanders veel succes toewenschte. Men mompelde zelfs, dat hij 22 Augustus weer in Holland aan wal zou stappen en op 24 Augustus voor Haarlem op de Nederland sche kampioenschappen zou uitkomen op 400 M., 800 M. en de 4 maal 400 M. estafette. Na een opmarsch van de West-Duitschers cn de Hollanders over het middenveld, werd begonnen met de 100 M. Schoonheim V. en L. (Den Haag) viel voor Van den Berge in. Dit nummer werd gedecideerd door de West-Duitschers Borgmeister en Kremer ge wonnen. Wel gaf Berger (Amsterdam) tot op 70 M. flink strijd, niettegenstaande hij een zeer slechten start had, doch hij moest toen aanzien dat Borgmeister ongeveer twee me ter uitliep. Wanneer Berger (hij is pas 18 jaar) serieus dooroefent, kan hij zeker een internationale kracht worden. s Schoonheim leek ons niet de snelste 100 M.-looper, dien Holland heeft in de plaats van Van den Berg; Peters (Zwolle) of van Maanen (Arnhem) zijn ons inziens sneller. ..Hoogspringen met aanloop. Haalden het vorig jaar de Hollandei's Kamstra en Thesing 7 punten tegen de Duit schers 3, nu wei-den de punten gedeeld. De Duitschers bleken belangrijk op dit nummer vooruit te zijn gegaan. Wel sproxig Kamstra 1,83 M. volgens de standaards doch bij nameting bleek de hoogte 1.80 1/2 M. te zijn. Bührman bereikte slechts een hoogte van 1.70 M. en werd na de Duitschers Kraatz (1.80 M.) en Busch (1.80 M.) nummer vier ge plaatst. Discuswerpen: Hier bleven de Hollanders Postma en Eijsker onder hun werkelijk kunnen. Zoolang zij de veertig nxeter niet passeei-en is er geen kans dat Holland eenig succes heeft tegen de Duitschers. Onder den trainer Kreigsman werd toch herhaaldelij lc over de 40 M. ge worpen. Ook de Duitschers Hoffnxeister en Goitsch werpen gemiddeld eenige meters verder dan Zoxxdag in Amsterdam, al was het verschil met de Hollanders toch nog groot genoeg om zeker te zijn van de ovei-winning. 1500 M. hardloopcn: Een zeer gemakkelijke overwinning voor de Duitschers Neu cn Vei-beek. De Nederland sche ï-ecordhouder J. Zeegers heeft absoluixt geen strijd gegeven en bovendien zeer on tactisch .'geloopexx. De andere Hollander (Winki kwam ver achter. Zooals we x^eeds schreven in onze voorbeschouwing was deze mislukking te voorzien. Effern of Peper heb ben dit jaar reeds getoond tot veel betere prestaties in staat te zijn, dan Wink. Verspringen met aanloop: Van Welsenes zoowel als Peters hebben uitstekend gespx*ongen. Beiden bereikten zij een afstand van 7.19 1/2 M. Oefent Van Welsenes nog eens flink op zijn aanloop, (hij zette nl. voor de balk af) dan is een nieuw Nederlandsch record niet uitge sloten, dat met 7.30 M. op naam staat van H. de Boer. "De Duitschers Dobermann en Molle bereik ten respectievelijk7.30 M. en 7.17 M. Dober mann is Duitsch recordhouder met ruim 7.50 Metei\ Over het geheel was het nummer versprin gen een van de beste nummers van den mid dag. 1 110 M. liordcnloop: Een »eer spannend nummer dat door den Duitscher Stöckmann met minimum verschil voor He eg (Holland) werd gewonnen. Heeg liep voor de achtste horde nog ruim drie meter voor Stöckmann, doch die achtste horde bleek voor Heeg een onoverkomelijke hindernis tc zijn. Hij zoowel als de horde maakten een tuimeling waardoor zijn ver diende voorsprong in een kleinen achter stand werd omgezet. Toch kan Heeg op een uitstekenden wedstrijd terugzien; wanneer deze Fries wat meer op groote wedstrijden verschijnt om routine op te doen, dan wordt hij een hordenlooper, zooals Nederland nog nooit heeft gehad. De veteraan Spel was ver achter. A. Kaan had ons inziens zeker een tweede- of dei-de plaats kunnen halen. Polsstokhoogspi-ingen Een van de weinige overwinningen. die de Hollanders veroverden, was het polsstok hoogspringen. j De Haarlemmer Van der Zee toonde ook Zondag zijn constanten vorm. Een zeer harde baan maakte den aanloop voor het springen niet gemakkelijk. De Duitschers Bi'xnte en Adams (Stechmesser was niet verschenen), sprongen 3.40 M.; zij gaven hiervan aan den aanloop de schuld. Van der Zee bereikte met zijn eersten sprong zeer gemakkelijk 3.50 M. Bij een poging van hem, om boven het Ne- dei-landsch recoi*d <3.60 1,2 M.) te springen, mislukte de uit te voeren techniek geheel en al. Pasma (Van der Zee's grootste concurrent) was zoo onvex-standig geweest om Vrijdag aan eexx 4 K.M. veldloop mee te doen, waar door hij slechts 3.20 M. haalde. Zondag 21 Juli tijdens de nationale wed strijden op het Haarlem-terrein hoopt hij zich te rehabiliteeren. 400 M. hardloopen: De Duitschex-s Kisters en Weber bleken te sterk voor de Hollanders Van den Burg en Geurts. Al heeft v. d. Burg geen slechten tijd gemaakt nl. 51,2 sec., hij kan ons Broos en Van den Berge niet doen vergeten. Speerwerpen: Schnackertz en Hoffmeister hebben zich, zooals voorspeld is, de meerderen getoond van Knol exx Meerbrug. Wierp Schnackertz bijna 60 M. Hoffmeister daarentegen stelde eenigszins teleur. Een zeer groot verschil valt er op te merken wat aangaat de techniek van werpen tusschen beide Duitschers. Eerstge noemde hoewel geen Finsche- of Zweed- sche stijl doet ons denken aan den twee den-prijswinnaar van de Olympische Spelen, den Hongaar Szepes. terwijl Hoffmeister het meer in kracht zoekt. Knoi heeft niet slecht geworpen. Hij bleef 0.84 M. onder zijn eigen record van 54.17 M. Meerburg bleef 0.25 M. onder de vijftig me ter. 800 Meter hardloopen: Hier toonden de Duitschers Kohlex-t en Eberhard sinds het vorige jaar een gewel digen vooruitgang. Werd Kohlert in 1928 vierde geplaatst op dezen wedstrijd produceerde hij een tijd van 1 nxinuut 57.3 sec. Voor Hoogerwerf werd een tijd genoteerd van 1 minuut 59 sec. De Haarlemmer heeft hierxnede een uitstekende prestatie vemcht. Slechts 0.4 sec. bleef hij boven 't record van A. Paulen; wanneer hij in de laatste 20 M. in een sprixxters-pas was ovei-gegaan, dan had hij zeker een betei-e plaats en 'n beteren tijd gemaakt. Nieuwland was ver achter. Lijflander van A. V. „1929" had naar onze meening veel meer tegen de Duitschers gepresteerd dan Nieuwland. .5000 M. hardloopen: Na een zestal ronden kreeg Klaasse last van zijn maag en moest ixihouden, waardoor hij een achterstand kreeg, die onmogelijk meer in te halen was. Zeer sportief liep hij den afstand uit. Baars ging op het juiste oogenblik tus- schen de beide Duitschex-s Kilp en Schaum- berg inloopen.. Een schittexende strijd volgde tusschen Kilp en de veteraan Baars, tot een 300 M. voor 't einde, toen koxi Baars het snelle tempo niet meer volgen en moest Kilp laten gaan. De tijden wezen uit, hoe vlug er ge- loopen was. Kilp werd één met 15 min. 14.4 sec. Baax-s bleek ver beneden het pas door Klaase verbeterde record geloopen te heb ben. We kunnen deze px-estatie, van den 36- jarigen, pas beginnendeil athleet, zeker als de beste Hollaxxdsche rekenen van dezen mid dag Zijn tijd bedroeg 15 min. 29 sec. 4 maal 100 M. estafette: Van de Duitschei-s was Hoeben niet ver schenen. Toch zagen Borgmeijer, Kx-emer, Muller en Dobermann kans om de Hollanders Berger, Benz. Welseness en Schoonheim met ruim 10 M. te kloppen. Doordat Van den Berge niet mee kon loo pen, was het xxoodige verband uit de Hol- landsche ploeg gex-aakt. Het overgeven van het estafettestokje tusschen Benz en Ber ger bracht zeker 5 M. achterstand op. De uitslagen luidexi als volgt: 100 M. hardloopen. (Ned. x-ecord): M. v. d. Bex-ge 10.6 sec.): 1. Borgmeister (W.D.) 11 sec. 2. Kremer (W.D.) 11,2 sec., 3. Berger (Ned.) 11,2 sec., 4. Schoonheim (Ned.). 400 M. hardloopen Ned. record A. Paulen 49 sec.: 1. Kistex-s (W.D.) 50.4 sec., 2. Weber (W.D.) 50.5 sec., 3. v. d. Brug (Ned.) 51,2 sec., 4. Geurts (Ned.). 800 M. hax-dloopen. Ned. record A. Paulen 1 min. 58.6 sec., 1. Kohlert (WD.) 1 min. 57.3 sec., 2. Eberhard (WD.) 1 min. 58.9 sec., 3. Hoogex-wex-f (Ned.) 1 min. 59 sec., 4. Nieuw land (Ned.) 1500 M. hax-dloopen. Ned. record J. Zeegers 4 min. 10.6 sec.: 1. Neu (W.D.) 4 min. 10.5 sec., 2. Verbeek (W.D.) 4 min. 10.9 sec., 3. J. Zeegex-s (Ned.) 4 min. 12,4 sec., 4. Wixik (Ned.). 5000 M. hardloopen. Ned. x-ecord A. Klaase 15 mixi. 47.2 sec.: 1. Kilp (W.D.) 15 min. 14.4 sec., 2. Baars (Ned.) 15 min. 29 sec., (Nieuw Ned. record), 3. Schaxunberg (W.D.), 4. Klaase (Ned.), 110 M. hordenloop. Ned. O. E! v. Rappard 15.5 sec.. 1. Stöckmann (W.D.) 16 sec., 2. Heeg (Ned.) 16,2 sec., 3. Pollmann (W.D.) 4. Spel (Ned.). 4 maal 100 M. estafette: Ned. record Haar lem 42.8 sec. 1. West-Duitschland 42,3 sec. 2. Nedex-land 43.6 sec. Hoogspringen xxiet aanloop. Ned. record F. Bührmann 1,81 M.: 1. Kamstra (Ned.) 1.83 M. 2. Kraatz iW.D.) 1.80 M„ 3. Busch (W.D.) 1.80 M., 4. Bührmann (Ned.) 1.70 M. Vèrprixigen met aanloop: Ned. recox-d H. de Boer 7.30 M., 1. Dobex'ixiann (W.D.) 7.30 M., 2. Welsenes (Ned.) 7.19 1/2 M., 3. Peters (Ned.) 7.19 1,2 M.. 4. Mölle (W.D.) 7,17 M. PolsstokhoogsprlngexxNed. record Tj, Pasma 3,60 1/2 M. 1. v. d. Zee (Ned.) 3.50 M, 2. Adanxs (W.D.) 3.40 M„ 3. Bünte (WD.) 3.40 M.. 4. Tj. Pasma (Ned.) 3.20 M. Discuswerpexx. Ned. record H. G. Bakker 40.78 M.: 1. Hoffmeister 42,78 M„ 2. Goitsch 40.65 M., 3. Postma 38,76 M.. 4. Eijsker 38.57 M. Speerwerpen:' Ned. recoi-d J. Knol 54.17 M. 1. Schnackertz 58.77 M„ 2. Hoffmeister 54.60 M. 3. J. Knol 53.33 M. 4. Meerburg 49.75 Meter. Dames-Athletiekwedstrijden NederlandWest-Duitschland. De uitslagen van de Zondag te Gouda ge houden athletiekwedstrijden voor dames tusschen West-Duitschland en Nederland luidexx als volgt: 100 Meter hardloopen: 1. B. ter Horst 12.9 sec. 2. L. Aengenendt 13 sec. 3. M. Hausmann 4. K. Höfken. Hoogspringen: 1. L. Gissoks 1.55 M. 2. H. Laafsma 1.45 M. (beiden Holland). 3. I. Rohloff 1.45 M. (Duitschland) 4. L. Weck 1.40 (Duitschland) Discuswerpen: 1. G. Haüblein (Duitsch land) 33.53 M. 2. H. Krevet (Duitschland) 31.73. 3. A. Ie Nobel (Holland) 27.03 M. 4. D. Wevers (Holl.) 2.95 M. 800 meter hax-dloopen: 1. S. Wevers (Duitschland) 2 m. 35. 2. A. J. Mallon (Holl.) 2 m. 36.1. 3. L. Bechner (Duitschland) 4. A. van Noort (Holland). Kogelstooten1. G. Haublein (Duitsch land) 12 M. 28.5 c.M. (Nieuw wereldrecord). 2. G. Herzberg (Duitschland) 10.55 M. 3. G. Schoonhoven (Holl.) 8.41 M. 4. D. Wevex-s (Holl.) 7.97 M. 80 M. Hordenloop: 1. A. De Jong Zonder van (Holl. 12.7 sec. (Nieuw Nederlandsch re- cox-d) 2. G. Tolsma (Holl.) 18.8 sec. 3. E. Huiffeld (Duitschland) 4. K. Wendels (Duitschland). Vèrspx-ingen met aanloop: 1. F. Schlax-p (Duitschland) 5.25 M. 2. A. de Jong Zonder van (Holl.) 5.09 M. 3. M. Briejer(Holl.) 5.05 M. 4. I. Becher (Duitschland) 4.42 M. Speei-werpen1. Rombout (Holl.) 31.18 M. (Nieuw Nederl. Record). 2. L. Freiling (Duitschland) 30.12 M. 3. D. Leonhardt (Hol land) 27.26 M. 4. Link (Duitschland) 25.82 M. 4 maal 100 Meter estafette: 1. Holland 51.6 sec. <G. Tonnan, Briejer, I. Aengenendt, D. ter Horst), 2. Duitschland met 53.2 sec. Totaaluitslag: Heiland wint met 45.5 tegeix 40.5. Overwinning van Paulen in Amerika. Bij de te Ontario gehouden athletiekwed strijden won. de Hollander Paulen het num mer 100 Yards in den tijd van 10 2/5 sec. (Tel.) DE VAARDIGHE'DSPROEVEN. EEN WISSELPRIJS. Door den Nederlandschen Roeibond is dit jaar voor het eerst een wissel prijs ingesteld voor de Vaardigheidsproeven over 20 K.M. (in tweeriemsgiek, skiff en tweerienxs wher ry). Deze wisselprijs zal elk jaar worden uit gereikt aan de vereeniging, waarvan in dat jaar de meeste leden met succes de proef hebben afgelegd. Verleden jaar, toen even wel nog geen wisselprijs bestond, was Het Spaarne die vereeniging. 21 proeven slaagden. Gewoonlijk begint de anixno voor de Vaar digheidsproeven zich pas in Augustus bij de clubs te uiten. Ditmaal is men, blijkbaar ten gevolge vaxi de nieuwe stimulaxxs, er bij eenige vereenigingen nu al mee aangevangen. Ook bij Het Spaarne, waar Zondag de eerste 20 K.M.-proeven van dit jaar werden afge legd, en slaagden. In skiff (tijdlimiet twee uur) werd de 20 K.M- door mr. P. Fuhri Snethlage afgelegd in 1 uur 50 min. In tweeriemsgiek met stuurman (tijdlimiet twee uur) werd de 20 K.M. afgelegd door E. W. Dunlop (boeg) en R. Peereboom (slag) m 1 uur 46 min. 30 sec. Als officieel controleur vanwege den Neci. Roeibond fungeerde de heer H. L. Warnier. De roeikampïoenschappen te Sloten. ZES ACHTEN INGESCHREVEN. Voor de nationale roeikamoioenschanpen. welke op 19 en 20 dezer op de baan te Sloten woi-den gehouden, zijn de volgende ploegen ingeschx-even: Vier met stuurman: Njord, Die Leythe, Triton, Laga en Het Spaarne. Twee zonder stuurman: Dare Devil Club en Willem III. Skiff: Amst'el (Gunther). Vier zonder stuurman: Njord en Laga. Twee met stuurman: Willem III en Triton. Double scull: Dare Devil Club en Het Spaarne. Achtriemsgieken: Njoi-d, Nereus, Laga, Nautilus, Amstel en Maas. Aangezien er zes achten zijn ingeschi-even, zullen in dit nummer op Donderdagavond twee voorwedstrijden woi-den gehouden. Eén voorwedstrijd op Donderdag zou ook noodig zijn in het nummer Vier met stuurman, maar Laga zal zich blijkbaar daaruit terugtrekken, omdat de ploeg ook stuurmanloos moet roeien en in de acht zit. Alle finales worden Zatei-dagmiddag tus schen 2 en 5 uur gehouden, behalve die van de twee zonder stuurman, die Vrijdagavond reeds wordt beslist. De roeibaan in den Amstel. Op 20 Juni jl. richtte het Amsterdamsche raadslid Gulden de volgende vragen tot B. en W.: 1. is het B. en W. bekend, dat door den bouw van de nieuwe Amstelbrug de eenige baaii voor de roeisport onbruikbaar zal wor- den? 2. Zijn B. en W. bereid een onderzoek m te stellen of binnen de gemeente een goede roeibaan gemaakt kan wox-den? 3. Zijn B. en W. bereid bij een eventueel onderzoek in overleg te treden met de be staande roeivereenigingen en sportcentralen? B. cn W. antwooi-den hiex-op het volgende: 1. Het is ons bekend, dat de bouw van de nieuwe Amstelbrug voor de roeibaan in den Amstel een ernstige belemmering zal vor men. Geheel onbruikbaar wordt deze roei baan echter niet. Voor zooveel het bestuur bare roeivaartuigen betreft, zal het immers mogelijk zijn, nadat de baan eenigszins is verlegd, daarvan gebruik te blijven maken. Voor wedstrijden van stuurlooze vaartuigen zal de baan evenwel moeten worden inge kort. 2. Reeds herhaaldelijk zijn met vertegen- woordigei-s uit roei- en sportkringen door den dienst der publieke werken officieuze bespre kingen gehouden omti-ent het maken van een goede roeibaan. Tot dusver hebben deze be sprekingen, naar aanleiding waai-van op ver schillende plaatsen, welke voor het uitzetten van een roeibaan wellicht in aanmerking zouden kunnen komen, een onderzoek werd ingesteld, geen resultaat gehad. 3. Ook bij de verdei-e onderzoekingen te de zer zake zal met belanghebbenden in over leg worden getreden. <N. R. Ct.) ZANDVOORT CONCOURS d'ELéGANCE. EN BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJD VOOR AUTOMOBIELEN. De Nederlandsche automobielspoi-twereld had Zaterdagmiddag „her beauty and her chivah-y" naar Zandvoort afgevaardigd, om daar deel te nemen aan het „Concours d'Elé- gance" voor automobielen, georganiseerd door het Weekblad „Sport in Beeld". Dat de deelneming groot was. bleek al da delijk aan hen, die voordat het eigenlijk concours begon eens een kijkje gingen ne men in de omgeving van Hotel d'Orange, waar de auto's, die aan dezen nobelen wed strijd deelnamen, gereed stonden voor den „strijd". Niet minder dan 120 auto's waren ingeschreven en het was al een lust, voor den leek zoowel als voor den kenner, de fraaie wagens te bewonderen, die glanzend en fonkelend stonden in de heldere zonneschijn die dit automobielfeest begunstigde. Sommige eigenaars of bestuurders waren nóg maar aldoor niet tevreden over het uiterlijk^ van hun wagens, want hier en daar werd nog ge wreven met zachte doeken over lak en nik kel om den glans nog glanzender, de flonke ring nog feller te maken. Het was of schoone coquette vrouwen werden getooid voor een feest. Vrouwen en auto's! Een hecht vei-bond is er gesloten tusschen hen beiden: „Je mag niet tegen den radiator leunen!" zei een heer tot een jonge dame. „Poeh! Daar zal het uiterlijk van den auto zéker niet minder door worden!" ant woordde zij zelfbewust en ter snede en zij schudde haar geshingeld kopje. Inderdaad: met hartstocht heeft de Vrouw zich op den Auto geworpen. Zij weet dat zij, zelfs al leunt zij maar tegen den ra diator, het uiterlijk schoon van den wagen verhoogt en dat zij, in den wagen aan het stuurrad gezeten, er zulk een boeiend en fraai geheel mee vormen kan, zulk een aan trekkelijk beeld vol harmonie dat 't zelfs de goedkeuring van den strengsten kunstrech ter zou kunnen wegdragen. Geen wonder is het dan ook dat er op een concours als dat van Zatei-dagmiddag bui tengewone zorg wordt besteed aan het uiter lijk van inzittenden zoowel als van auto's en ook in dit opzicht mag het Zandvoortsclre „Concours dBlégance" een groot succes ge noemd worden. De mededingende dames hadden door de keuze van haar toiletten ge toond volkomen begrepen te hebben wat met de bijvoeging „d'élégance" wordt bedoeld. Goede smaak, gevoel voor lijn en harmonie kwamen duidelijk aan den dag; met meer dan gewone raffinement waren de toiletten in overeenstemming gebracht met het uiter- lijk-van-lijn-en-kleur der mooie wagens. Het was een streeling voor de oogen, dat caroussel-rïjden der fraaie auto's, waaronder vele der edelste merken als Isotta Frasehini, Cadillac, Hispano-Suiza en vele andere en het talrijk publiek, op ongedwongen wijze op de balkons en de trappen langs het con cours-terrein gezeten, toonde telkens door luid applaus zijn tevredenheid als de jury (de heeren J. H. van Mastenbroek, B. Yeth en B. van Vlijmen) aan den radiator van een der mededingende auto's een roode, goud-bruine of groene strik (onderscheiden lijk le, 2e en 3e prijs) of een oranjestrik (kampioensprijs) had doen hangen. Met sierlijken groet, dankten de mededingers, met gracieuse buiging de mededingsters voor de bewijzen van medeleven van het publiek. Het was een uitmuntend geslaagd con cours waarvoor den leider, den in sportkrin gen zoc bekenden heer Leo Lauer, die „alom tegenwoordig" was en wien niets ontging, alle eer toekomt. Na afloop van het concours hadden op het terrein van Hotel d'Orange en op het stuk duinterrein ten Nooi-den daarvan, meer in 't bijzonder ondèr leiding van den heer L. J. Zegers Veeekens, behendigheidswedstrijden plaats, waarvoor 22 auto's waren ingeschre ven en waarin de auto's hun klimkracht en de bestuurders hun bestuurvaai-digheid kon den toonen. Er waren 8 auto's in de klasse wielbasis tot en met 2.80 meter, de andere hadden een wielbasis daai'boven. Op het zeer heuvelachtig terrein bleef nog al eens een wagen steken; dan moest de kracht van vele mannen helpen om hem weer op gang te brengen en de pogingen der bestuurders, tusschen benzinebussen en olievaten te rijden zonder ze te raken wek ten nog al eens vroolijkheid. Het concours werd bijgewoond door den burgemeester, den heer H. van Alphen. Doorde deelnemers uit Haarlem en Om streken werden de volgende prijzen behaald: In klasse C: W. F. Boodenhuysen, te Over- veen, met Chxrysler derde prijs. In klasse H: E. A. van Hasselt te Aerden- hout, met Hudson eerste prijs. B. M. A. Carp, te Bloemendaal, met Hotchkiss, tweede prijs. In klasse M: A. C. Kroes, te Haarlem, met Stevr eerste prijs. Turnlust. Zaterdagmiddag werd door ongeveer 100 meisjes en jongens, behoorende tot de jong ste adspiranten-afdeelingen van de Chr. Gymnastiekvereeniging „Turnlust" te Haar lem, de jaarlijksche wandeltocht naar Zand voort gehouden. Aan het Bloemendaalsche strand werden verschillende wedstrijden gehouden, waar van de prijzen later op den Zeeweg werden uitgedeeld. De jeugd trof 't uitstekend met het weei', zoodat de tocht bijzonder slaag de. Voor de andere adspiranten is er in Augustus gelegenheid tot kampeeren in het Centraal Haarlenxsch Jeugdkamp bij Vor- den. Evenals vorig jaar bestaat voor dit kampement veel animo. Voor de dames en heeren zal worden getracht, in Augustus een week-end te houden. De vereeniging is nu definitief toegetreden tot het K.N.G.V. In verband daarmede zai van Turnlust de heer P. Sti'inger tijdelijk zitting nemen in het bestuur van den Ken- nemer Turnkring'. Aan de athletiek-competitie van den K. T. K. neemt Turnlust deel met 3 dames-- en 4 heeren-ploegen. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 KLEERMAKER Nog steeds geen beslissing in het Zuiden Uit Helmond wordt aan De Crt. gemeld: Door het gelijke spel (11), dat het 're sultaat was van den alhier gespeelden pro motiewedstrijd WilhelmïnaDe Valk is de beslissing in het Zuiden nog niet gevallen. Zondag a.s. krijgt de zaak echter definitief haar beslag door deir allerlaatsten wedstrijd tusschen Wilhelmina en Staatsmijn Emma, waarvan de winnaar de begeei-de plaat-s in de eerste klasse krijgt. Ingeval van een ge lijk spel promoveert Staatsmijn Emma en degradeert Wilhelmina. AFDEELING IV gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. St/rn. Emma 1 1 0 0 2 21 Wilhelmina 10 10 1 1—1 De Valk 2 0 111 2—3 Huldiging van P. S. V. te Eindhoven Zondag was te Eindhoven de dag der of- ficieele huldiging van de P. S. V., wegens he^ behalen van het voetbalkampioenschap van Nederland. Des morgens om half twaaü werden elftal en bestuur door B. en W. van Eindhoven ten stadhuize ontvangen, waar de spelers door den burgemeester, den heer A. Gerdijk in-een sympathieke rede werden toe gesproken en gecomplimenteei'd onder aan bieding van een lauwerkrans. De heer A. Kaas, voorzitter der P. S. V. en A. v. d. Heerdt, aanvoerder van het eerste elftal brachten dank voor de zeer hartelijke ont vangst. Daarna vond een zeer druk bezochte receptie plaats in de aula van de Philips- kleuterschool. Hier werd bij monde van Mi*. H. J. Pastoors het huldeblijk der burgerij van Eindhoven, waaronder ook het perso neel der Philipsfabrieken, namens hetwelk de heer P. N. L. Staal, onderdirecteur der Philipsfabriekexr het woord voerde, aange boden. Dit huldeblijk bestond uit een Phi lips radio-ontvangtoestel en een luidspre ker voor elk der spelers. Vexwolgens werd de gouden kampioens- medailie aa nden aanvoerder van het elftal over-handigd door den heer Spaan, afge vaardigde van den N. V. B. Daarna overhan digde de heer J. van Bel namens het Zui delijk districtsbestuur van den N. V. B. den Van Tuylbeker. De heer A. Schroder wensch- te namens den Brabantschen voetbalbond de P. S. V. geluk en herinnerde aan de groote beteekenis van de instelling van de Philipswisselbeker voor de Brabantsche voetbalsport. Hierna trad Ir. P. F. S. Otten algemeen voorzitter der Philipssportver- eenigingen naar voren en wees op den ster ken band tusschen Eindhoven en de P. S. V. Nadat het Ardathwisselschild was aange boden werd nog het woord gevoerd door tal van afgevaardigden van voetbalvereenigin- gen, n.l.: E. V. V. (Eindhoven), Ajax (Am sterdam), L. V. V. (den Bosch) De Valk (Eindhoven) Willem II (Tilburg). R. F. C. (Roermond), H. V. V. (Helmondi, V. U. C. (den Haag) en de Berchumsport (Antwer pen). Nadat de heer Mutters namens de Zwalu wen had gesproken werden de kampioenen nog door vertegenwoordigers van andere vereenigingen gecomplimenteerd, terwijl een zeer groot aantal geschenken en bloemstuk ken werd aaiigeboden. De heer A. Kaas dankte allen voor de hulde aan P. S. V. ge bracht, terwijl namens het elftal de aan voerder de heer A. v. d. Eerdt dankte. Des middags had onder leiding van den heer J. Mutters de wedstrijd plaats tusschen P. S. V. en Berghumspoi-t (Antwerpen),, welke wedstrijd door de muziek der Philipsharmo- nie werd opgeluisterd. Voor den aanvang werd de P. S. V. 'speler H. Klaassen gehul digd, die dit seizoen zijn roemrijke voetbal lersloopbaan besloot. D. W. S.—E. D. O. (1—2) In een vriendschappelijken wedstrijd heeft E.D.O. een kleine overwinning behaald op den pas gepromoveerden tweede-klasser D. W. S. De roodzwarten die deze wedstrijden benutten om wat jonge spelers te probeeren, speelden een heel aai-digen wedstrijd. Ver schillende spelei-s, die wij aan het werk za gen, hebben wel aanleg om er wat van te maken, maar we gelooven toch, dat er voor eerste klasse competitiewedstrijden wat meer gevergd woi-dt. Het geheel was ovei-igens een aardige wedstrijd. Rust kwam met blanken stand en het ein de met 12. Coupe Lucien Rérolle. Aan de internationale wedstrijden om bovengenoemden prijs, welke ieder jaar in Frankrijk gespeeld en door den Franschen Biljartbond georganiseerd worden, neemt doorgaans ons land ook deel. De „Union Internationale des Fédérations d'Ainateurs de Billard" (U.I.F.A.B.), waarbij ook de Nederlandsche Biljartbond is aange sloten, maakt eiken zomer den „Calandrier Sportif des Epreuves Internationales" (Sport kalender) op, waarin de voor de verschil lenden landen toegestane internationale wedstrijden voor het komende biljartseizoen worden vermeld, o.a. het kampioenschap van de wereld tweestoots-cadi-e, dat van één- stoots-cadre, dat van libre en dat van 3 banden; het Europeesch kampioenschap; de Wilhelmina-beker; de coupe Glorieux; de coupe Rérolle, enz. Alles met vermelding vaii data en plaatsen. Zij betreffen enkel groot biljart. Voor de Coupe Rérolle worden teams van 3 spelers van naam op groot biljart, uit de lste, 2de en 3de klasse elk één, gevormd. Ver leden jaar hadden deze wedstrijden plaats in Lyon en had de Nedei-landsche Biljart bond daarnaar afgevaardigd; De Leeuw, Brandts en Vink. Hoewel verscheidene biljarters ditmaal waren uitgenoodigd, ons land te willen ver tegenwoordigen, mocht het den N.B.B. niet gelukken, een drietal samen te stellen, die een behooiiijk figuur konden maken, en moesten wij er jammerlijk ontbreken. Deze dagen is dit tournooi gehouden te Vichy. Vertegenwoordigd waren: België, Duitschland, Frankrijk en Zwitserland. De coupe is thans door Duitschland gewonnen. De eindstand luidt: 1. Duitschland met 8 overwinningen; 2. België met 4; 3. Frankrijk met 3 en Zwitserland xnet 3 overwinningen. Het personeele klassement was: ovenv. gein. n.s. lste klasse: 1. Foerster (D.) 3 10.61 167 2. Baltus (B.) 2 8.— 59 8. Sicard (F.) 1 9.41 79 4. Agassiz (Zw.) 0 6-06 58 2de klasse: 1. Meyer (D.) 3 6.81 53 2. Feigna (Fr.) 1 6.41 62 8. Besseleers (B.) 1 5.89 63 4. Jenny (Zw.) 1 4.99 62 3de klasse: 1. Jacquemond (Zw.) 2 6.6S 63 2. Joachim (D.) 2 6-23 73 3. Holsappers <B.) 1 5.28 49 4. Lejeune (F.) 1 5.17 T4

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8