Vacantie Mc ^oedera Abdij-Siroop. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 16 JULI 1929 DRANKBESTRIJDING. PROVINCIALE MEETING. Door het Comité der Neutrale Geheel onthouders-organisaties in Noord-Holland werd op Zondag 14 Juli 1.1. een Provin ciale meeting hier ter stede georganiseerd op het landgoed van het Huis ter Zaanen. De verschillende organisaties welke aan deze meeting deelnamen verzamelden zich eerst op de Nassaulaan, van waar de stoet om 1 uur vertrok langs de volgende route: Zijlstraat, Groote Markt, Smedestraat, Kruis straat, Kruisweg, Kennemerplein. Schoterweg Gen. C^onjéstraafc, Soendaplein, Floresstraat, "Slmorstraat, Zaanenlaan, Middenweg naar het Huis ter Zaanen. De stoet waaraan ruim 100 verschillende groepen deelnamen, had door de vele vlaggen en vaandels, waarvan er meer dan 90 waren, een fleurig aanzien en de vroolijke tonen van de twee muziekkorp sen maakten dat de stoet vele kijklustigen trok. Te kwart over twee was men het land goed genaderd en konden de vele meeting- gangers eerst een korten tijd uitrusten in het heerlijke groen van het mooie landgoed. Te ongeveer drie uur waren een 1200-tal meetinggangers aanwezig waarop den heer "Van Seggelen, namens het comité de meeting opende. Alvorens het woord werd gevoerd bracht eerst „Excelsior" eenige nummers ten gehoore waarna den heer J. Duinker uit Nijmegen het onderwerp: „Drankbestrijding een algemeen belang" behandelde. Spreker vestigde er in zijn propagandistische rede de aandacht op dat er bij de vele verkeersongevallen meer malen sprake was van „drankgebruik" Door deze verkeersongevallen worden herhaaldelijk verschillende personen getrof fen, welke dus slachtoffer worden doordat een ander misbruik van sterken drank heeft gemaakt. Hieruit volgt dan al dat de bestrij ding een maatschappelijk algemeen belang Is. De ongelukkigen in de krankzinnigenge stichten hebben voor het grootste percen tage hun toestand te wijten aan het gebruik van sterken drank. Het is een gelukkig ver schijnsel voor de drankbestrijding dat meer en meer de arbeidersklasse goede woning krijgt, waardoor men nu niet meer de krot- ten ontvlucht om in de kroegen verzet te zoeken. Ook de korteren arbeidsdag werkte mee doordat hij de menschen prikkelt om zich te ontwikkelen. Een luid applaus beloonde deze propa gandistische rede, waarop het zangkoor „Kunst Adelt" een drietal mooie liederen ten gehoore bracht. Na het zangkoor werden door een aantal leden van den Ned. Bond van Abstinent Studeerenden eenige volksdansen uitgevoerd die zeer in den smaak vielen. Tweede spreker was de heer A. Martinus uit den Haag, met het onderwerp: „Per soonlijke en Plaatselijke Keuze", welke spre ker er de aandacht op vestigde dat het nog steeds niet mocht gelukken een wetsontwerp aangenomen te zien waarin de Plaatselijke Keuze werd voorgeschreven ondanks het feit, dat één der grootste drankbestrijders aan het bewind is geweest. Dit feit doet zien dat de drankbestrijders nog veel propaganda moeten voeren. Nadat hierop nogmaals „Excelsior" eenige nummers ten gehoore had gebracht evenals „Kunst Adelt", werd deze meeting, welke mede door het mooie weder zoo goed geslaagd was, gesloten. AANBESTEDING Bovenbouw ecner school aan de Weltcvredenstraat. Ten gemeentehuize werd Maandagmor gen aanbesteed: Perceel I: Het maken van den bovenbouw van een dubbele school voor openbaar La ger Onderwijs met gymnastieklokaal en af zonderlijke rijwielbergplaats aan de Welte vredenstraat te Haarlem; en Perceel II: Het verrichten van glas- en verfwerken ten behoeve van de in perceel 1 bedoelde school. Voor perceel 1 was ingeschreven door: W. Thunnissen, 'te Heemstede voor f 125.900 J. de Gelder, te Oegstgeest voor 103.600 N.V. Aannemingsbedrijf voor bouw en betonwerken Van Huften te Amsterdam voor 118.859 C. A. M. Jonckbloedt, te Heemstede voor f 124.600 Goedhart te Diemen voor 122.400 F. de Klein te Assen voor 133.512 W. Geels' Aannemingsbedrijf te Utrecht voor 124.980 door N.V. Aannemingbedrijf Broer- sma te Haarlem voor 118.000 Groen te Amersfoort voor 117.000 D. A. Appel te Amsterdam voor 120.979 Barkhuis en Zn., te Groningen voor 125.500 Bloemenheuvel, te Amersfoort voor 124.280 Banders en Cokx te IJmuiden voor 129.000 J. Warnaar en W. Hoogstraten te Leiden voor 118.900 Van der Putte te Heemstede voor 123.190 Gebr. de Groot, te Heerenveen voo*- 116.000 Fa. Heere en Zn. te IJmuiden voor 126.750 J. de- Waard, te IJmuiden voor f 126.400 Oudshoorn te Velsen voor 12o.370 Oostrom te Warmond voor 118.000 Gebr. Broertjes te Heemstede voor 113.162 Kaay, voor 122.000 Voordam te Swammerdam, voor 114 000 De Vries te Purmerend voor 115.440 P. H. Koppen en Zn., Alkmaar, voor 125.500 A. van Hoften t.e Haarlem, voor 116.900 J. L. Seegers, te Haarlem, voor 111.240 N. J. Tromp te Overveen, voor 122.400 Tei'tsma te Bloemendaal voor 121.700 G. P. Hetem te Haarlem voor 115.300 Van der Ven en Ten Hoven te Vogelenzang voor 128.980 E. Bellaart te Haarlem, voor 122.000 H. Segers, te Nijmegen voor 109.489 Voor perceel II was ingeschreven door: J. de Gelder te Oegstgeest voor 4975 M. Korsel te Oegstgeest voor 4900 Hoor da en Bijl te Santpoort voor 6989 Woudhuis te Amsterdam, voor 5100 W. Joosten te Haarlem voor 6700 Fengler te Haarlem, voor 6058 P. Essenius te Haarlem voor 5818 P. H. v. d. Bosch en Zn. te Heem stede, voor 5760 A. de Laat te Haarlem, voor 6244 Van Niel te Haarlem, voor 6400 J. Lucas te Spaarnwoude, voor 6280 J. Siewertse en Voortman voor 4991 S. Goldsteen te Haarlem, voor 4935 Sinniger en Co. voor 6332 A. Hulshoff te Haarlem, voor 6450 DE TELEFOON IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. GEEN BEPERKING IN HET STREEKNET. Men herinnert zich, dat het hoofdbestuur van de Algem. Vereeniging voor Bloembollen cultuur zich herhaaldelijk tot het hoofdbe stuur der Posterijen gewend heeft, met dringend verzoek, de wijziging in de telefoon tarieven en de invoering der automatiseering, niet gepaard te doen gaan met opheffing -van het direct en plaatselijk telefoonverkeer tusschen de bewoners der plaatsen in het district, die thans op het zoogenaamde bloembollen-streeknet zijn aangesloten. Het plan van het staatsbedrijf om het land in verschillende districten te verdeelen, ge publiceerd op 7 Maart 1929, had bezorgdheid doen ontstaan, omdat daarin de scheidslijn van de districten Haarlem en Leiden, ge trokken was dwars door het streeknet voor de bloembollenstreek. In een antwoord van het hoofdbestuur der P. T. T. wordt medegedeeld, „dat" de bedoelde grenslijn, die tusschen de plaatsen Lisse en Sassenheim loodrecht op de as van het streeknet is aangebracht, geenszins ten doel heeft een splitsing te maken, waardoor het rechtstreeksche districtsverkeer zou be perkt worden tot elk van de twee gebieden, waarin die grenslijn het streeknet scheidt. Slechts wordt, zoo zegt de Dir.-Generaal met deze lijn beoogd aan te geven, welke tele- fooncentra, behoorende tot het Bloembollen district, aangewezen zijn eenerzijds op het Interloeale bureel te Leiden voor de afwik keling van interloeale en internationale ge sprekken, welke bestemd zijn voor, of af komstig van Haarlem, resp. Leiden en alle verder gelegen plaatsen. Uit 't voortgaande blijkt dat bij de auto matiseering van het Bloembollendistrict volgens dezen opzet de getrokken grenslijn op het onderlinge verkeer tusschen de aan geslotenen op het streeknet geen invloed heeft. TELEGRAFEEREN IN REKENING COURANT Voor firma's die veel telegrafeeren bestaat gelegenheid de verrekening der kosten in re kening-courant te doen plaats vinden. Geschiedde deze verrekening vroeger gra tis, tegenwoordig wordt voor elk telegram, dat op deze wijze wordt verrekend 5 cent in rekening gebracht en tengevolge hiervan maken vele handelaren geen gebruik meer van de thans veel te dure rekening-courant. Naar de meening der Kamer van Koop handel zou hiervoor in 't geheel niets in 're kening moeten worden gebracht, weshalve zij in een schrijven aan den Directeur-Ge neraal der P. T. T. in overweging geeft deze kosten in 't vervolg niet meer in rekening te doen brengen. OHZE GROEMTJE5 DIM5 DAG j DON DERDA5j ZATERDAG STRAATNAMEN. In verband met de steeds voortschrijdende bebouwing op de terreinen tusschen de Mar- nixstraat en de Delft is het, zooals B. en W. aan den raad mededeelen, gewenscht eenige geprojecteerde straten namen te geven. Daaronder komen de volgende nieuwe straatnamen voor: Voorduinstraat (de naam van een voorma lige hofstede), Sinneveltstraat (de naam eener vroegere boerenwoning), Altenastraat, (het Huys te Altena was een van ouds be kend logement), Weteringstraat (de Molen- wetering was een vaartje waaraan een paar molens lagen), Stuyvesantstraat (de naam van een hofstede, tevens bewarend de her innering aan de waarschijnlijk Haarlemsche familie van dien naam, bekend in de ge schiedenis van Nieuw-Amsterdam (New- York), Vcenbergstraat en Veenbergplein voormalige bleekerij, eerder hofstede van Joost Hoofman (de vader van de Haarlem sche dichteres Elisabeth Hoofman en door haar bezongen), Schoterbeekstraat (het wa tertje dat van de duinen naar het Spaarne liep), Sparenbergstraat (de naam van een hofstede), Duinoordstraat (aanduiding van deze aan den voet der duinen gelegen buurt), Bleekenbergstraat en Bleekenbergplein (de naam eener hofstede), Heussensstraat (een vaart, Dirk van Heussensvaart, die evenals de Schoterbeek van de duinen naar het Spaarne liep) en Akendamstraat (het huis Akendam, ter plaatse van de tegenwoordige begraafplaats) MANNENKOOR „KUNST NA ARBEID". Zondag 21 Juli zal bovengenoemd man nenkoor, onder leiding van den heer Joh. Brands, in samenwerking met een tweetal gemengde koren uit Heilo en Bergen, een concert geven in den Gemeentelijken Muziek- tuin te Alkmaar. Als soliste zal aan dit concert medewerking verleenen mejuffrouw Jo Immink, mezzo sopraan. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Lammers, Duven- voordestraat 50, pet; Seheffer, Z.B. Spaarne 144 rd., broche; Melchior, Groendaalsteeg 13, broche; Mirek, Saenredamstraat b 5, vlieg. Hollander; Kalandt, Vooruitgangstr. 11 handschoen; Kennel Fauna, Parklaan 119, gevonden door: Impijn, Timorstraat 188, hond; Franken, N. Gracht 14. kat; van We zel, Ostadeplein 1, Heemstede, kat; van Duijn, Ged. Schalkburgergracht 94, kat; Rozenbroek, Rozenprieelstraat 4, kat; Poli tiebureau, Smedestraat, gevonden door: Ammelaan. Pepijnstraat 23, ijzeren ketting; Warner, Teijlershofjestraat 5rood, zakkam; Fesselaar, Nagtegaalstraat 32, schoentje; Schiltman, N. Kruisstraat 14. auto-sleutel; MooijDr. Leijdsstraat 26. schop; Hermeling, Emostraat 12, Engelsche sleutel; Wikke, Bor- neostraat 37, zweep; J. de Lugt. Maraisstr. 5. rijw.bei.merk; Politiebureau, Smedestraat, gevonden door; Bakker, v. Oosten de Bruijn- str. 185. rijw.bei.merk; Zonnemans, Kinder- huissingel 69 B, rijw.bei.merk. MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND In een te Haarlem gehouden vergadering is besloten tot oprichting eener Afdeeling Kennemerland der ..Middenpartij voor Stad en Land", omvattende de gemeenten Haar lem, Heemstede, Bloemendaal, Santpoort, Zandvoort en Velsen-IJmuiden, waarvan het bestuur als volgt is geconstitueerd: Mr. J. II. Schultz van Haegen, Aerdenhout. voorzit ter, M. M. Dekker, Haarlem, vice-voorzitter. A. Spoorenburg, Haarlem, secretaris, H. P. Brecuwer, Haarlem, penningmeester. P. J. van Eek, Haarlem, commissaris. ARBEIDERS MANDOLINECLUB „APOLLO" Bovengenoemde vereeniging geeft met medewerking der Arbeiders Mandolineclub P. A. L. V. U., het Amsterdam's Politie Man dolinegezelschap „Sempre Vivo" en het Mandolinegezelschap „II Plettro", alle uit Amsterdam, een concert in het Bloemen- daalsche Bosch op Maandagavond 29 Juli. Het geheel staat onder leiding van den heer Joh. B. Kok. LAGER ONDERWIJS. Voor de benoeming van een onderwijzer aan de school voor U.L.O.. letter B. 'Nassau laan) bevelen B. en W. aan: 1. N. Meyer te Alkmaar, 2. L. Algra te Sneek, en 3. W. Peterse te Zaandam. CHRIST. AMBTENAARS VEREENIGING. De voorzitter en de secretaris van de Christ. Ambtenaarsvereeniging alhier, de heeren G. Smits en J. W. A. Misset, hebben hun ontslag genomen wegens drukke werk zaamheden. Woensdagavond vergadert deze vereeniging o.a. ter oplossing van de bierdoor te verwachten moeilijkheden. De leden zoo schrijft men ons betreuren ten zeerste dit besluit en zij zullen pogingen doen om belde heeren in dezelfde functie te hand haven, vooral in verband met de vele werk zaamheden met de personeelsformatie. KYNOLOGIE. Zondag hield de politiehonden dressecr- club „Zuiderhout" haar jaarlijksche wed strijden. Over het algemeen was het werken dei- honden goed te noemen, speciaal vielen de prestaties der jonge honden op. De heeren Knoop, Bosman, Ouwerkerk, Van 't Hoff en Cijs waren resp. 1, 2, 3, 4 en 5 in de afd. jonge honden. De heeren Dalhuijzen, Louwerens en Ver boom resp. 1. 2, 3 in de afd. gevorderde honden, terwijl de heeren Giorgis en Bakel resp. 1 en 2 waren in de afd. vergevorderde honden. JUBILEUM. A.s. Donderdag 18 Juli hopen de heeren N. Braspenning, bankwerker en J. Visser, blik slager, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in dienst kwamen der Spoorwegen aan de Centrale Werkplaats. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Aan de R K. Industrie- en Huishoudschool, Ged. Voldersgracht 22 zijn geslaagd voor het practisch gedeelte leerares JST.a. lingerie- en costuuninaaien de dames: B. van IJeukering Leiden, Sr. Emilde, Tilburg, Sr. Gerdina Don gen, Sr. Leopolda, Roermond, C. Vet, Haar lem. TELEFONEEREN MET HET BUITENLAND. Aangezien er tot 9 uur 's morgens nog geen druk telefoonverkeer met het buitenland bestaat, zullen er, naar de Kamer van Koop handel meent, bij den Dir. Gen. P. T. T. geen overwegende bezwaren bestaan tegen deze verlenging. Derhalve verzoekt zij hem bij eventueele onderhandelingen over herzie ning der verdragen, waarin de tarieven van het telefoneeren met het buitenland zijn vastgelegd er op aan te willen dringen dat de nachttarieven geldig zullen worden ver klaard tot 's- morgens 9 uur. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts per regel. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smelten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30. Tube 80 ct. PUROL (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) VELSEN IIET CREMATORIUM WESTERVELD. Inwendige verbouwing. Men is thans bezig, het Crematorium van Westerveld inwendig te verbouwen. Aan de achterzijde van het podium zijn de ramen dichtgemetseld, in het dak er boven komt een legraam met matglas, en het po dium wordt uitgebreid met een kamer. Hal en podium worden bekleed met wit en zwart marmer, evenals de katafalk op het podium. Een nieuw orgel, speciaal voor het crematorium gebouwd zal op de gaanderij geplaatst worden. Voorts zal een geruiscn- looze vloer worden gelegd. Men verwacht, dat de verbouwing m de maand September gereed zal komen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactit zich niet verantwocrdelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst^ of nie» geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. SNELVERBAND. Boottocht voor gebrekkige kinderen. Totaal vorige verantwoording 98.80. Nog ingekomen: Dr. v. d, S. f 3, F. D. f 1, Euterpe f 2.75. D. f 2.50, J. K. f 1. R. f 5. D. K. f 13.85, v. H. W. f 5. B f 1.56. Inzameling Slachthuis f 95. C. Visser f 25. Inzameling Opr. Haarl. Crt. f 50. Personeel Werf Conrad f 32.28, Telegraaf en Telefoonkantoor f 21.10, Adm. personeel Centr. Werkplaats f 24.25. II. f 0.50, v. P. f 1. B. f 1. v. d". H. f 1, mej. L. f 2.50. W. f 1. Totaal f 395.28. Aan alle geefsters en gevers hartelijk dank! Mocht men alsnog een gift- willen inzen den dan wende men zich tot mej. B. G. Veldwijk, Parklaan 72. Telef. 12562. Dinsdag a.s. hopen we den boottocht te maken. De reis gaat naar de Vink bij Leiden. Afvaart te 9 uur van de Kaarseladeveer. Bestuur van Snelverband. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Na de lunch wou Jcrry slapen, Van pret maken was hij moe. Hij zei: ,,"k Ga hier een beetje rusten. Mijn oogen vallen bijkans toe." Maar Billy en zijn makkers Zeiden„Doe jij je slaapje maar. Wij gaan weer wat grapjes maken, Wij zijn hier nog lang niet klaar." ,;Best," verklaarde Jerry gapend. „Ik voel me daarvoc* nu te loom. Kronkelde zich om en om. En ging liggen onder een boom. „Zeg eens. mocht ik t e lang slapen. Schreeuw me dan wakker, beste vrind. „Best," 7.ei Billv. „word je zclt wakker, 'k Wed jc ons bij den draaimolen vindt." Wie zou het verstandigste zijn? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN r 60 Ct». per regel. LI W kincLer-er-» s/oordat LI ket hebben V^r»*0-»oes>t weet. OceF tvun dadelijk aer.sle WoesJj e (Adv. in Blokschrift) KUNSTZANDSTEENFABRIEK „ARNOUD". De kunstzandsteenfabriek „Arnoud" te Hlilegom zal 4 Augustus a.s. 25 jaar bestaan. Zaterdag 3 Augustus zal voor de werklie den een boottocht en een avondfeest geor ganiseerd worden, alsook een kinderfeest. SCHEEPVAARTBERICHTEN Bacchus 13 Juli van New-York n. W.- Indië. Barneveld 12 Juli van Callao n. Chili. Bennekom 13 Juli te Talcahuano van Am sterdam. Nieuwkerk 13 Juli van Zanzibar. Van Renselaer 12 Juli te Barbados van Amsterdam, vertrok n. Port Limon/ Venezuela 13 Juli van Christobal. Cottica 14 Juli te Paramaribo van Amster dam. Ganymedes 11 Juli van Willemstad n. Ma- racaibo. Luna 12 Juli te New-York van West- Indië. Aludra 14 Juli te Rotterdam van Ham burg. Alhena 12 Juli te Santos, Buenos-Ayres n. Rotterdam. Alderamin 14 Juli van Singapore, Rotter dam n. Japan. Anistelland p. 14 Juli Finisterre, Buenos- Ayres n. Amsterdam. Alcinous 13 Juli te Batavia van Amster dam. Alhena 13 Juli van Santos, Buenos Ayres n. Rotterdam. Algorab 13 Juli te Hamburg van Rotter dam. Alpherat p. 14 Juli Las Palmas, 21 Juli v.m. van Buenos Ayres te Rotterdam verwacht. Eali 14 Juli te Calcutta. Batoe p. 15 Juli Gibraltar, Amsterdam n. Java. Blijdendijk 14 Juli te New-York v. Java. Borneo 14 Juli van Suez, Amsterdam naar Batavia. Burgerdijk p. 14 Juli n.m. Lizard, Boston n. Rotterdam. Ceres 14 Juli te Amsterdam van West- Afrika. Delftland 13 Juli v. Bahia, Buenos-Ayres n. Amsterdam. Enggano p. 14 Juli Perim, Amsterdam n. Batavia.. Eemstroom 14 Juli te Amsterdam van Hamburg. Flandria p. 14 Juli Fernando Noronha. Gelria p. 15 Juh Eiland Man. prachtig weer alles wel. Gorontalo p. 15 Juli 2 u. Vlissingen, Rotter dam en Antwerpen n. Batavia. Koudekerk 14 Juli n.m. te Hamburg v. Rotterdam. Kieldrecht 13 Juli n.m. te Suez, Rangoon n. Rotterdam. Karimata 14 Juli te Antwerpen v. Am sterdam. Koningin der Nederlanden 13 Juli te Be- lawan-Deli, Batavia n. Amsterdam. Kota Enten 14 Juli 9 u. v. Port Said, Ba tavia n. Rotterdam. Medan 13 Juli 19 u. van Colombo, Java n. Port-Said v.d. Montferland 15 Juli v. Hamburg n. Am sterdam. Mirach 12 Juli van Santos, Rotterdam n. Buenos Ayres. Meliskerk 14 Juli van Rotterdam n. Ham burg. Madoera 14 Juli te Amsterdam van Bata via. Merauke 15 Juli 11 u. te Belawan, Rotter- dam n. Batavia. Patria p. 15 Juli 10 u. Sagres, Rotterdam n. Batavia. Prinses Juliana 14 Juli te Amsterdam van Batavia, ij P. C. Hooft 14 Juli te Suez, Batavia naar Amsterdam. Poslau Roebiah 13 Juli van Batavia n. Am sterdam. Riouw 13 Juli te Belawan Deli, Batavia n. Amsterdam. Salland 13 Juli te Buenos-Aires van Am sterdam. Sembilan 13 Juli te Suez, Batavia n. Amsterdam. Simon Bolivar 14 Juli te Amsterdam van Hamburg. Sembilan 15 Juli van Port Said, Batavia n. Amsterdam. Soekaboemi 15 Juli 7 u. te Sabang. Rot terdam n. Batavia. Tjerimal p. 13 Juli 7 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Toka 13 Juli 17 u. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Tambora 13 Juli 23 u. van Marseille, Bata via n. Rotterdam. Veendijk 13 Juli van Suez, Rotterdam n. Calcutta. Veendam 15 Juli v.m. v. Plymouth, New- York n. Rotterdam. Zeelandia 12 Juli van Bahia, Amsterdam n. B.-Ayres. RADIO - PROGRAMMA WOENSDAG 17 JULI. HUIZEN, 1875 M. 10. Morgenwijding. 12.15 Concert door het Avro-Kwintet. 2. Gramofoonmuzlek. 2.30 Kurhaus Scheven in gen. Kinder-Matlnëe. 3.30 Concert door het Avro-Kwintet. 5. Con cert door het Omroeporkest. Jacques van Kinsbergen viool. 5.45 Lezing door Dr. II. L. M. Wiïlems over: De gevaren van hel baden aan onze kust. 6.15 Voortzetting concert. 7.15 Avro-Boekenhalf uurtje. Dr. P. II. Ritter Jr. bespreekt „Nederland, spiegel eener bescha ving" van Dr. Rudolf Mengelberg. 8.01 Gra- mofoonmuziek. 8.15 Kurhaus te Schevenlngen Solisten-concert. Het Residentie-Orkest. Na afloop Persber. Daarna Gramofoonmuzlek. 12. Sluiting. HILVERSUM. 1070 M. (Vóór 6 uur 298 M.) Uitsl. N.C.R.V.-uitz. 11. Korte Zlekendienst. 12.30 Solistcncon- cert-. 2. Gramofoonplatenconcert. 2.30 Solis tenconcert. 430 Gramofoonplatenconcert. 5. Kinderuurtje. 6. Lezing over: Het Dieren rijk. 6.30 Gramofoonplatenconcert. 7. Causerie over: De nieuwsvoorziening en pers. 7.30 Praatje tot de luisteraars door den NCRV.- voorzitter. 8. Solistenconcert. 9. Bespeling van het carillon van het Kon. Paleis te Am sterdam. Daarna persber. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuzlek. 12.20 Balladenconcert (sopraan, tenor). 12.50 Gramofoonmuzlek. 1.20 Orkestconcert. 3.50 Lezing. 4.05 Dans muziek. 5.05 Concert-orgel bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.35. Nieuwsber. 6.50 Tuin- praatje. 7. Muziek. 7.05 Claveclmbalc muziek 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Dansmuziek. 8.35 „Electra", tragedie van Euripides. 10.20 Nieuwsber. 10.40 „Fifty-fifty", revue. Koor en solisten. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuzlek. 4.05 Orkestcon cert. 6.55 Gramofoonmuzlek. 8.55 Concert. 3e Symphonie, Schumann. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 M. 7.20 Gramofoonmuzlek. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuzlek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestconcert. 8.20 Concert. 8.50 Vroolijk concert. Eulcnspiegeleien. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.10 Berichten cn lezingen. 12.20 Gramo foonmuzlek. 1.15 Berichten en Lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Berichten en lezingen. 8.50 Vroolijk programma. Uitzending vanuit Langenberg. Daarna Persber. en dansmu ziek. HAMBURG 372 M. 4.35 Bcethovenconcert. 5.20 Orkestconcert 6.20 Dansmuziek. 8.20 Wetzler-avond-concert 9.20 Kamermuziek. 10.20 Over den Oceaan. Groeten v. d, Duitschen Radio Omroep aan het s.s. „Bremen". BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuzlek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Kurhausconcert van Ostende. Orkest o.l. v. T. Sutter. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct* per regel N.V. KELLER EN MACOONALD N. S. F. PHILIPS

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7