DE NEDERLANDSCHE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN. HAARL. CRICKETBOND. ZWEMMEN. GYMNASTIEK. BILJARTEN. KAATSEN. HENGELEN. De studenten winnen maar één nummer. Zaterdagmiddag werden de Nederlandsche roelkampioenschappen te Sloten beëindigd met de vijf nog restende finales, waarvan cén een row-over voor Gunther was in het skiff nummer. Het weer was smoorheet en de Amstcl-man „trok er niet aan". Hij legde de baan in 8 min. 21 sec. af. zoowat een minuut boven zijn normalen race-tijd te Sloten, werd natuurlijk toegejuicht vanwege zijn mooien stijl, en gefilmd. Die Leythe won de gestuurde vier met- een lengte van Triton, dat aanvankelijk leidde, maar zich op de eerste helft van de baan in te veel spurts uitputte. De tijd van de win ners, 7.39 2fo, was slecht. Het is een aardige ploeg, maar ondanks den lichten tegenwind had zij beter tijd moeten maken om den in druk van bijzondere qualiteit te geven. Den vorigen dag, tegen Njord, roeide zij 7.27; Het Spaarne won verleden jaar de vier in 7.21. Willem III won de gestuurde twee in 8 min. 43 sec., eveneens tegen Triton. Deze Tri ton-ploeg bleek evenwel lang zoo fel niet meer als in Groningen, waar zij op de Aegir- wedstrijden het met slechts een halve lengte verschil legen Willem III aflegde. Het roeien van de Utrechtsche twee was nu traag en „zwaarmoedig", zooals dat in roeiers-jargon heet. Willem III had van de start af de race in handen, en won tenslotte met niet minder dan vier lengten. De double scull bracht een onverwachte teleurstelling voor Het Spaarne, dat in 7 min. 23 sec. met ruim een lengte van Dare Devil verloor, waarvan Cox-Timmermans op den Amstelwedstrijd nog met 1 1/2 lengte gewon nen hadden. Het Spaarne startte het snelst en leidde met gering verschil tot nabij de helft van de baan, waar de Rotterdammers naar voren kwamen en, keurig roeiend, tot 2 lengten voorsprong uitliepen. Cox sloeg later een zeer snelle eindspurt en verminderde het verschil tot iets meer dan een lengte, maar kon Dare Devil niet meer voorbij komen. De acht was voor De Maas, zooals na de keurige overwinningen, die deze ploeg op Laga en Nereus behaald had, verwacht werd. Njord's jonge acht bood kranigen tegen stand, vooral voor een zooveel lichtere ploeg, maar kon de Rotterdammers tenslotte niet meer houden. De Maas won met 1 1/2 lengte in .6 min. 37 sec. Het eindresultaat van de kampioenschap pen geeft het ongewone feit te zien, dat zes van de zeven kampioenschappen door de burgervereenigingen zijn gewonnen en maar één door de studenten is veroverd. Dit laatste is de titel in de stuurmanlooze vier. door Laga in baan-recordtijd behaald. In dit nummer dongen alleen studentenploegen mee. Het bestuur van den Nederlandschen Roei- bond yergaderde 's avonds en besloot om alleen Gunther (De Amstel) en de stuurman looze vier van Laga onvoorwaarlijk naar de Europeesche kampioenschappen (te Brom berg in Polen, op 18 Augustus) af te vaar digen. De acht van De Maas, waarin de Noor Peterson (op nr. 7) niet voor Holland kan uit komen, en door 's Jacob vervangen zal wor den, zal alleen worden afgevaardigd als blijkt dat de ploeg na deze wijziging snel genoeg is, naar het oordeel van het Roeibond- bestuur. De overige vier kampioensploegen werden niet snel genoeg geacht om te wor den uitgezonden. De wedstrijden zijn overigens wel een suc ces geweest. Er was meer deelneming, scher per concurrentie en veel meer publiek dan in vorige jaren. Er is een duidelijke opleving in het Hollandsche raceroeien, maar voorloo- pig meer quantitatief dan qualitatief. Dit laatste moet evenwel logisch volgen, en het zal ons niet vex-wonderen als het volgend jaar de afvaardiging van veel meer ploegen zal opleveren. HAARLEM IN NIJMEGEN. QUICK WINT. De eerste dag. Haarlem wint den toss én gaat batten, met het oog op de warmte. Daar van der Lee eerst later komt wordt het totaal van Haarlem slechts 70. Kleefstra die den laat- sten tijd geregeld runs maakt was ook nu weer topscorer met 31. Hij ging door een goeden aangooi run out. Misset verleende hem goeden steun. Hij maakte er 19 alvorens hij aan de boundary werd gevangen op een slowbal van Maas den Hartog. De rest kwam niet in de dubbele cijfers en met inbegrip van 2 extra's werd het totaal 70. Voor Quick bowlden: Burki 4 voor 26, E. den Hartog 1 voor 23, Collard 1 voor 15 en M. den Hartog 2 voor 4. Hoewel niet veel succes hebbend, was E. den Hartog toch de gevaar lijkste bowler, terwijl ook Burki zeer goed varieerde. Het bleek alras, dat dit totaal voor Quick zeer grootc moeilijkheden zou opleveren. Wel ging Hoekstra onmiddellijk run out, doch Collard en Burki speelden zeer kalm verder. Vooral Burki liet goed batten zien. Als er 46 runs zijn vangt Healy Collard op het bowlen van Misset. Burggraaf en Burki passeeren dan het Haarlem-totaal. Op 78 gaat Burki bowled Kleefstra. Maas en E. den Hartog voegen dan respectievelijk 28 en 15 runs aan de score toe- Maas gaat l.b.w. Kleefstra, terwijl E. den Hartog in de slip wordt ingepakt op het bowlen van v. Dalsum. Als dan eindelijk Burggraaf op cover-point wordt gevangen op Misset's bowlen voor 24 hoopt men dat de grootste tegenstand ge broken is. Zeer gelukkig batten van Rode en Fiege, ten deele oorzaak van slecht fielden, brengen het totaal van Quick nog snel om hoog. Rode heeft er 31 als hij eindelijk op Kleefstra's bowlen wordt gevangen, terwijl Fiege wordt gecleaned door v. Dalsum voor 14. Met inbegrip van 29 extra's wordt het totaal van Quick 199. Voor Haarlem had Kleefstra nog het beste 'gebowled. Hij had weinig geluk, daar juist op zijn bowlen verschillende catches gemist werden. Hij nam 4 voor 67. Verder van Dal sum 2 voor 39, Misset 2 voor 35, Visser 0 voor 23 en V- d. Lee 0 voor 6. Hiermede werd de eerste dag besloten. De avond werd doorgebracht op de Kleefsche kermis; Quick had er een autotocht voor gearrangeerd. 2tlc (lag. Om ongeveer 11 uuï gaat Haarlem weer batten; thans zou bjijken dat ook Haarlem nog wel tot een goede score in staat was. Dit kwam hoofdzakelijk door toedoen van van der Lee, die met een krachtige 128 het meeste tot het Haarlem-totaal heeft bijge dragen. Kleefstra en van der Lee openen voor Haarlem. Na een langzamen start komen de runs spoedig sneller op het scoringbord. Eerst op 85 komt de scheiding als Kleefstra l.b.w- gaat op E. den Hartog. Hij had er toen 13. terwijl de andere runs op naam stondeir van v. d. Lee. Mr.set en Healy zijn na 2 en 6 runs gescoord te hebben verdwenen. Met Visser op de mat, maakte v. d- Lee dan zijn century tot een feit. De bowlers behouden de overhand. Verschillende batsmen sneuve len zeer spoedig en als eindelijk v. d. Lee met den 9en man in. in de slips wordt gevangen door Maas den Hartog op het bowlen van zijn broer voor 128 is het spoedig gedaan, v. d. Lee's innings bevatte 15 vieren en 5 zessen en was slechts door één zeer lastige kans ontsierd. Met inbegrip van 22 extras wei-d het totaal 190. Voor Quick bowlden; Bux-kl 0 voor 43, Collard 2 voor 80. Maas den Hartog 0 voor 2, E. den Hartog 5 voor 43. Quick staat nu voor de taak om 6~ runs te maken, hetgeen haar voor het verlies van drie wickets gelukt. Burki en Collard openen weer voor Quick. Burki wordt voor 11 door Misset gebowled. Hoekstra maakt het niet lang. Misset vangt hem op het bowlen van v. Dalsum voor 3. Burggraar wordt eveneens gecleaned door Misset voor 9. E. den Hartog houdt, daxi stand en met Collard passeeren zij dan het Haarlem-totaal. Als Collard voor 34 wordt gestumped door J. de Bock op het bowlen van Kleefstra en E. den Hartog voor lb c. tz b. v. Dalsum gaat, is het spoedig gebeurd. Maas den Hartog gaat lb.w. Visser voor 9, Rode l.b.w. Kleefstra voor 0 terwijl van Zullen werd gecleaned door Misset voor 5. Met lub**" grip van 25 extra's wordt het totaal 126. Haarlem verloor dus met 65 runs dezen wed strijd. Voor Haarlem bowlden nu; Misset 3 voor 34. Kleefstra 2 voor 22, v. Dalsum 2 voor 35 en Visser 1 voor 10. Quick IPhoenix I. NIJMEGEN. 21 Juli. De uitslag van den cricketwedstrijd tusschen Quick I en Phoenix I is Phoenix 166 runs. Quick 191 runs voor 4 wickets. E. Biughgraef 101 (niet uit). Quick wint met 6 wickets. p. w.—A. C. C. ENSCHEDé, 21 Juli. De uitslag van de heden alhier gehouden cricketwedstrijd tus schen A. C. en P. W. luidt: A. C. C. 172 runs, P. w. 197 voor 6 wickets. P. W. wint dus met 25 runs. R. C. H. II—A. V. O. S. R. C. H. WINT MET 2 RUNS. R.C.H. bat eerst en brengt het, dank zij magnifiek batten van J. Maai'se, tot het vrij behoorlijke totaal van 104 runs. Hiervan had R. de Vries 14, D. Tel 14, J. Maarse 41 en G. Krom 16- m I-I. C. Klerk nam 2—26, J. Kroon 2—44, T. Hetcm 4—14, en D. Brauckmar. 2—13. Was AV.O.S, .voljedig geweest, het R.C.H, totaal' zou zeker' zijn gepasseerd. Met 8 spe lers brachten de ambtenaren het r.og tot 102. Vooral de innings van H. C. Klerk, die 20 runs scoorde, was heel goed. Verder had T. Hetem een forsch geslagen 23, N. Twisterling II en A. Vreem 17 not out. W. Kleyn bowlde 4—29, R. de Vries 3—50, en J. Paape 0—12. Hilversum IR. C. H. I. R. C. H. WINT MET 69 RUNS. Geheel volgens de verwachting heeft R.C.H. van de Hilversummers gewonnen. Hilversum moet eerst batten en de- Graaf en Kleyn ope nen den aanval op Roscnbaum en Meijers. Reeds in zijn tweeden over heeft de Graaf succes als hij Rosenbaum bowlt. Ook verder blijkt hij er goed in te zijn, getuige de 12 maidens van zijn 18 overs. De wickets vallen verder i*egelmatig, alleen Bakker met 17 en Schelfhout 19 bieden eenigen tegenstand. Het totaal sluit dan op 89. J. de Graaf bowlde 5—16. H. de Jong 3—11 en W. Kleyn 2—47. R.C.H. opent door afwezigheid van Sege- rius met Spoor en Blankenstein. De openings stand is weer prachtig, eerst op 48 valt het eerste wicket. Hellingman, de Graaf en de Jong voeren dan de score met forsche slagen op, waardoor in een oogenblik het Hilversum totaal is gepasseerd. De staart faalt echter dit maal volkomen, waardoor de R.C.H.-innings sluit op 158. Hiervan scoorde J. Blankenstein 27; W. Spoor 18, J. Hellingman 18, J. de Graaf 25 (5 vieren), H. de Jong 33 (2 zessen, 4 vieren) en J. Paape 10. Cremer bowlde 133, W. Rosenbaum 011, C. Bakker 3—18, L. Schelfhout 4—38 en Meijers 113. Rood en Wit-comb.H. C. C.-comb. Zondag vond bovengenoemde zeer geani meerde wedstrijd plaats op het terrein aan de Spanjaardslaan; de Haarlemmers slaag den er in met zeer groot verschil te winnen: tegen de 324 runs der Rood en Wit-men- sciien, waarbij een uitstekende 125 van v. Bueren dient gememoreerd, stelden de Hage naars slechts87! Niettegenstaande zij bats als Schill, Max Jansen, Tonny Kessler en Ernst Jansen bij zich hadden. v. Morsel met 22. E. Jansen en Meyer ieder met 19 en Kalff 10 waren de eenigen die er iets van terecht brachten op het goede bowlen van Schmeink (630) en van Booven, die als gast bij de Haarlemmei-s meespeelde. (3—34). Een goede éenhandsche vang van een. Hagenaar beëindigde de Haagsche in nings. Bij de Rood en Witters waren het speciaal v. Bueren, zooals reeds gezegd, A. v. Baasbank met een zeer goede, kanslooze 47. Schmeink met 45, J. v. Baasbank met 22 en Freni niet 18 n.o, die op den voorgrond traden. Hagenaar en Chabot, de laatste niet uit, kwamen niet resp. 12 en 10 eveneens in de dubbele cijfers. Van de 5 Haagsche bowlers waren het Meijer met 3 voor 53 en Tonny Kessler met 3 voor 77 die de zes Jlaarlemsche wickets ver overden (v. Lenncp, Wegerif en Nijboer bat ten niet. daar v. Lennep de innings op 324 sloot). Max Jansen had ditmaal geen succes. De Haagsche wicketkeeper v. Moorsel liet maar liefst 43 extra's door! Voor verdere bijzonderheden zie men on derstaande scores. Scores: Rood en Wit Comb.H. C. C.-comb. lste innings Rood en Wit comb. H. v. Booven bowled Meijer 2 P. S. L. v. Bueren c. M. Jansen, Kessler 125 P. C. Hagenaar bowled Meijer 12 A. v. Baasbank bowled Meijer 47 J. C. Schmeink c. v. Manen, Kessler 45 H. v. Baasbank stumped v. Moorssel b. Kessler 22 H. Chalot not out 10 F. Freni not out 18 Jhr. C. v. Lennep N. Wegerif dit not bat L. B. Nijboer Extra's 43 Totaal (for b. w.) 324 O. M. R. W. Kalff 12 2 59 Meijer 23 3 53 3 Jansen 20 3 80 v. Manen 4 12 Kessler 10 77 3 1 for 5, 2 for 35, 3 for 140, 4 for 236, 5 for 283, 6 for 301, 6 for 324. lste innings H. C. C. comb. E. J. A. Schill c. and bowled. J. Schmeink 2 A. F. v. Manen c. v. Booven b. Schmeink 3 M. Jansen l.b.w. Schmeink 0 H. A. J. Kessler run out 0 J. F. v. Morssel b. Schmeink 22 E. Jansen c. v. Bueren b. v. Booven 19 J. Meijer c. H. Wegerif b. Schmeink 19 J. Kalff b. Schmeink io J. Semmelink c. L. Nijboer b. v. Booven 7 B. van Heel not out o H. Noll c. P. Hagenaar b. v. Booven 0 Extra's 5 Totaal 87 Wicketval: 1—3, 2—3, 3—5, 4—7, 5—28 6—57, 7—80, 8—87, 9—87, 10—87. Bowlingcijfers: O. M. R. W. H. v. Booven 15 2/3 5 34 3 J. Schmeink 20 11 30 6 P. C. Hagenaar 4 12 Jhr. C. L. v. Lennep 1 6 BloemendaalHaarlem III. Haarlem dat de toss won koos wijselijk eerst batten. Het is echter een vrij geregeld komen en gaan, met uitzondering van de la Mar, die van de 68 runs der gasten, een bij zonder nuttige 48 scoorde. Verder kwam niemand in de dubbele cij fers. Bij Bloemendaal bowlden G. van Dam 1—13, L. v. d. Meij 6—24 en J. Beijk 2—23. Bloemendaal faalde hierop volkomen. Al leen J. Smits kwam met 14 in de dubbele cij fers en het totaal werd slechts 36. De bowlingcijfers van Haarlem waren Hei mig 7—18, de la Mar 3—16. Haarlem won dus met 32 runs. Achteraf bleek echter dat bij de Haarlemmers een niet-gerechtigd speler van de partij was ge weest. zoodat deze wedstrijd ongeldig zal moetefi worden verklaard. Dit is temeer jammer voor de Haarlemmers, daar de over winning zonder dezen speler ongetwijfeld eveneens een feit was geworden. Zwemtocht ZutfenDeventer. DEVENTER, 27 Juli. Onder groote be langstelling werd heden de zwemtocht Zut fen—Deventer over een afstand van 17 K.M. gehouden. De uitslag was: 1. Dolfijn (Amsterdam (2 uur 50 min.). 2. Neptunus (Zutfen) 2 uur 55 min. 3. De IJsel (Deventer) 3 uur 1/2 min. De bekende Zuiderzeezwemster Mej. Lei- brand, die buiten mededinging meezwom, legde den afstand af in 3 uur 1 min. Hoek v. HollandScheveningen. Naar de Courant Nws. v. d. D. weet te melden, heeft mevr. Brouwer van R.D.Z. te Rotterdam den afstand Hoek van Holland— Schevenïngen zwemmende afgelegd in 4 uur 58 minuten." Haarlem te Gent. De Zwemclub Haralem startte te Gent met een aantal zwemmers. De Haarlemmer Veld- hoff won het nummer schoonspringen, in de estafette 2 x 50 Meter werd Haarlem derde; Zeeman werd tweede op de 100 M. vrij ju niores; Kruger en Liezenberg werden vierde, resp. in schoolslag 100 M. en rugzwemmen 100 M.; in de estafette wisselslag 3 x 50 M. werd de ploeg LiezenbergHolskenZeeman derde en de waterpolowedstrijd werd met 31 van Gent verloren. Bato. A.s. Zondag onderneemt Bato een fietstocht naar Noordwijk, bestemd voor de leden en de door hen genoodigden. Het vertrek is be paald op 7 uur van de Groote Markt. Turnlust. De adspiranten van Turnlust te Beverwijk maken a.s. Zondag een uitstapje naar de omstreken van Hilversum. Alg. Vergadering van den Nederl. Biljartbond. Het bestuur van bovengemelden bond roept zijn leden ter algemeene vergadering op en wel op Zaterdag 21 September te 2 uur in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Uit de agenda blijkt, dat deze hoofdzake lijk belegd wordt (punt 3 van de agenda) om eenige wijzigingen in het reglement aan te brengen. Deze vloeit voort uit de onlangs in den boezem van het oude bestuur voort gekomen kwesties, en uit den wil, om deze in het vervolg te voorkomen. Bovendien is de gelegenheid aangegrepen, om enkele wetswijzingen voor te stellen, als mede, om den heer Pijper, vroeger bonds- secretaris, tot eerelid te benoemen. Als de voorgestelde wetswijzigingen worden aangenomen, komen er in het volgende bil jartseizoen 2 kampioenschappen 3-banden groot-biljart, n.l.: een 2de klasse met een ge middelde van 0.35 tot 0.50 te'houden in Maart, en een lste klasse met een gemid delde van minstens 0.50 te houden in April. Vroeger was er slechts één met een gemid delde van 0.40 en lxooger te houden in April aan welk laatste reeds 2 leden van de B. C. van den „Sociëteit-Vereeniging" in de finale hebben deelgenomen n.l. het vorige jaar de heer P. Pool en dit jaar de heer D. A. de Foei jaeger. Van een strijdvraag. Het is reeds jaren lang in tenniskringen een gemoedelijke strijdvraag geweest, of de sterkste speelsters „een voet aan den grond zouden krijgen" wanneer ze in den strijd gingen tegen een sterken heer. De heeren waren het er natuurlijk algemeen over eens dat Helen Wills geen kans zou krijgen tegen een Cochet, Lacoste of Tilden, de dames be streden dit, even vanzelfsprekend. Maar het antwoord liet maar steeds op zich wachten, want een dergelijke wedstrijd werd nog nooit geax-rangeerd. Maar dezer dagen is, in strikt besloten en zeer kleinen kring (zijn de heeren toch niet zoo zeker van hun zaak?) op een tennisbaan in het Westen van Londen een wedstrijd ge speeld tusschen Helen Wills en de Cazalet, een Engelsch Lagei-huislid en trouw deel nemer aan het jaarlijksche tournament te Wimbledon. De Cazalet i* geen speler van internationale klasse, maar toch ook lang geen knoeier. Hij zal zoo van de kracht zijn van Mr. van der Feen, of Eilers of Koopman. Onder de toeschouwers bij deze „test match" bevond zich o.a. de Prins van Wales. Welnu, laten wij uw geduld niet langer op proef stellen. Miss Helen Wills behaalde de zege met 62, 64. In de eerste set maakte zij in een minimum van tijd 5—0. Het leek een spelletje van kat en muis (zonder onvrien delijk te willen zijn). Na dit eenzijdige begin haalde de Cazalet twee games, wat Miss Wills genoeg scheen te vinden, want zij maakte daarop de set met eenige forsche slagen uit. In de tweede werd het 44 voor de Axnei'ikaansche de set en match beëindig de. Toen de Cazalet na afloop naar zijn be vindingen werd gevraagd, verklaarde hij zonder aarzelen, dat hij zijn uiterste best had gedaan, maar dat hij geen oogenblik het gevoel had gehad, een kans te maken tegen deze tegenstandster. Hij had zich voortdu rend gevoeld als aan-haar genade overge leverd. Tja en wat moeten wij mannen daar nu van zeggen. Het verweer: nou ja, maar wie is de Cazalet, kom nu eens met Cochet. Hjkt wel wat zwak. Laten we maar zwijgen. En nog een Een andere strijdvraag op tennisgebied, die nog steeds niet is beantwoord betreft de vraag, wie nu eigenlijk de sterkste speler ter wereld is. Het grasbaantournament te Wim bledon kan hier geen bevredigend antwoord op geven en dan is er nog steeds de categorie der beroepsspelers. Eigenlijk bepaalt dit laat ste deel van de vraag zich tot Kozeluh, den Tsjech. Is deze beroepsspeler sterker dan Cochet of Lacoste? De opinies zijn op dit punt zeer verdeeld. En hier en daar vraagt men zich af, of het nu niet de tijd is, eens een jaarlijkschen wedstrijd te organiseeren tusschen een groep aangewezen amateurs en een groep uitgekozen profs. Er zijn twee bezwaren tegen. De eene is snobisme met sommige amateurspelers en tennlsleiders, de andere is de reeds zoo enorme uitgebreidheid van het aantal tournaments. Maar het zou buitengewoon intex-essant zijn, wanneer nu eens uitgemaakt kon worden welke groep den wereldkampioen heeft. En het zou voor beide categorieën zijn groote nut hebben De profs zouden er nuttige dingen uit leeren, om amateurspel zou er ongetwijfeld nog sterker door worden. De hoofdzaak ïs eigenlijk: is lawntennis een select of een democratisch spel? J. C. White. Toen de Engelsche cricketersploeg het V?ri? ^aar naar Australië Bing, om daar de Ashes" te behouden was de Somerset-ama teur J. C. White plaatsvervangend aanvoer der onder Chapman. Deze laatste ging, toen de testmatches waren afgeloopen nog wat reizen en het gevolg was, dat White voor de serie toetswedstrijden, die thans in Engeland tegen Zuid Afrika gespeeld worden, als cap tain van de Engelsfche ploeg werd aangewezen. White's groote kracht Is als zeer moeilijk be speelbaar slowbowlen en hij heeft sinds den ooi-log in elk seizoen meer dan honderd wickets voor zijn county veroverd. White, die voor zijxi genoegen cricket speelt en voor zijn vak een groote boerderij bestuurt, is de be scheidenheid in persoon, 38 jaar oud en een zeer populair speler. Een aardige anecdote wordt van hem verteld. Na den jongsten wedstrijd tegen Zuid Afrika wandelde White met een vriend, van „Lord's" naar den trein. Onderweg kwamen zij langs een stukje open grond, waar een aantal heel kleine jongens cricket speelden, iets wat men hier nooit, doch in Engeland zeer veel ziet. De beide volwassenexr bleven geamuseerd naar het spel van de kleuters kijken. Toen White zag, hoe een der jongens met een wilden, technisch zeer foutieven zwaai bowlde, liep hij naar het ventje toe en bood hem aan, eens te demonstreeren, hoe hij werkelijk bowlen moest. White bowlde naar den minusculen batsman, die den bal met een forschen zwaai van zijn bat hard en ver over het weiland sloeg. White en zijn metgezel applaudisseerden en vermaakten zich danig met het geval. Toen zij doorge- loopen waren, hoorden zij plotseling de stem van het jeugdige bowlertje: Ja, zeg, wat weet een ouwe man als jij nou van cricket. Er is één ding, waarvoor ik dankbaar ben zei White tegen zijn vriend, en dat Is, dat de Zuid Afrikanen dit niet gezien hebben. De middenlinie. Het is warm, heel warm zelfs en er zijn weinig dingen, die verder van de gedachten van de meesten onzer zijn dan voetbal, op dit oogenblik. Maar men kan er zeker van zijn, dat clubbesturen overal in den lande alweer denken en praten over het nieuwe seizoen dat komen gaat en de goede en kwade kansen daarvoor. Het handhaven van de eens verworven positie is, vooral voor de eerste klasse clubs van zooveel belang ge worden, dat het denkbeeld alleen van moge lijke degradatie de besturen met zorg ver vult. Welnu, als deze heeren aan het debattee- ren zijn over de vraag, wat het zwakke punt was in het spel hunner club ln het vorig seizoen en met welke middelen en langs welke lijnen er naar verbetering moet worden ge streefd, dan raden wij hun in alle beschei denheid aan, zich er rekenschap van te geven, wat de belangrijkste linie is in een elftal. Wij hebben nu al zooveel jaren de zelfde fouten in clubmatches en interland kampen gezien, fouten, die bijna ir.haerent lijken aan het Nederlandsche spel, dat wij met den meesten aandrang de leiders erop meenen te moeten wijzen: Denk er toch aan, dat de middenlinie het belangrijkste deel van de ploeg is. Kampioenselftallen hebben altijd een goede middenlinie en het omgekeerde is even waar: elftallen met een zwakke middenlinie worden nooit kampioen. De middenlinie brengt het verband in de ploeg of haalt het eruit en het is niet zoozeer de vraag of de middenspelers erkende stex-rexi zijn, dan wel spelers die goed begrijpen wat hun taak is. Die taak is een dubbele: steunen van de voorhoede en helpen van de achter spelers. Dat is moeilijk en het is vooral heel zwaar, maar het is een feit. dat de zege of de nederlaag in normale wedstrijden in de eerste plaats afhangt van de tactiek, het spelbegrip van de middenspelers. Iedereen, die geregeld voetbalwedstrijden bijwoont, kent wel die verlammende gapingen tus schen voorhoede en middenlinie en die ge vaarlijke leemten tusschen achterspelers en halfbacks. Er worden af en toe wedstrijden gewonnen door vervaarlijke of fortuinlijke schutters en er worden puntjes uit het vuur gesleept door onvermoeide achterspelers en acrobatische doelverdedigers, maar constant succes is niet bereikbaar, dan met een voor haar aanvallende en verdedigende taak be rekende middenlinie. M otorbootsport. Er is de laatste jaren weder een herleving gekomen in alle motorsport en het is dus niet verwonderlijk dat ook de motorbooten weer meer van de publieke belangstelling profiteeren. In de voornaamste plaats komt dit door de populariteit van de buitenboord motoren op de lichte bootjes van het Lock- wood type, maar ook de races voor zwaarder booten trekken het publiek meer en meer. En het gevolg Is dat naast de machtige auto mobielen van 1000 en meer P.K., in Amerika en Engeland steeds sterker booten worden geconstrueerd waarmede snelheden van 140 K.M. op het water worden bereikt en telkens weer overtroffen. Op 31 Augustus en 2 en 3 September zullen te Detroit de jaarlijksche races om de Hrmsworth Britsh International Trophy worden gehouden, een prijs in 1903 door Lord Nortcliffe uitgeloofd en wij mogen verwachten, dat bij deze gelegenheid nieuwe recordsnelheden zullen worden bereikt. Om deze trofee is reeds veertienmaal gestreden. Amerika won haar achtmaal, Engeland vijf maal eri Frankrijk eens. Het bijzondere van de a.s. race is niet dat Engeland een buiten gewoon krachtige poging zal doen om dezen" prijs te heroveren, maar dat een jong meisje, de bekende Marion Carstairs de snelste Engelsche boot zal besturen. Zooals meer en meer gebruikelijk wordt is haar boot evenals de race-autos van Segrave, Campbell c.s. in het grootste geheim gebouwd Maar dezer dagen is het watermonster aan belangstellenden getoond, vlak voor het naar Amerika werd verscheept. Deze boot, do Estelle IV heeft niet minder dan drie vlieg tuigmotoren, die elk een capaciteit hebben van 1000 P.K. Men weet nog niet, wat men van deze enorme kracht op het water kan verwachten. Maar dat Miss Carstairs niet voor een kleintje vervaard is, door zich aan dergelijke krachten toe te vertrouwen, is zeker. Nieuw Marathonrecord. Onlangs ls in Engeland weer eert Marathonrace gelooperx op het klassiek ge worden traject tusschen Windsor en hetj Chelsea voetbalterrein te Stamford Bridge. Deze wedstrijd werd gewonnen door H. W, Payne, een arbeider van de spoorwegcon- structie-werkplaatsen te Stratford in den' nieuwen wereldrecordtijd van 2 uur 30 min. 57.6 sec. Payne was niet eens favoriet voor de race en hij is op 39-jarigen leeftijd eerf nieuw bewijs, dat de beste Marathonloopers onder de, sportief beschouwd, veteranen wor den gevonden. Zijn tijd is ruim 2 minuten' sneller dan die van El. Onafi, den winnaar van den Olympischen Marathon het vorig jaar te Amsterdam. Naar 'de Hannema-partij. Of de overvloed van warmte enkele spe lers heeft weerhouden gisteren te oefenen, of dat het aan het onweersbuitje moet worden geweten, dat ze niet kwamen opdagen, hoe het ook zij de animo was geringer dan wel verwacht mocht worden. Toch kon direct de selectiewedstrijd eert aanvang nemen. Twee keer werd gespeeld. Het spel was in den aanvang over 't geheel beter dan tegen het einde. Er werden flinke herculesslagen gemaakt en ook de opslagers leverden goed werk. Beide partijen eindigden met den stand 5 om 5 en 64. terwijl er meermalen 6 gelijk gespeeld werd. Er was dus van overwicht van één van de parturen geen sprake. Na afloop werd ln overleg met het bestuur besloten de volgende parturen af te vaardi gen naar de Hannema-partij te Zaandam, op Zondag 28 Juli a.s. I: M. de Vries, S. Broersma, J". J. van Dijk en II: K. Elzinga, P. Bosma, R. Bilstra of een ander). „De Rietvoorn". Zondag hield het vischcollege „De Riet voorn" een grooten kaswedstrijd op witvisch te Alkmaar. Er werden in het geheel 311 stuks verschalkt. De prijzen werden als volgt gewonnen: C. Steenhoven le prijs (te vens kampioen), L. v. Norde 2e prijs, J. Buis 3e prijs, E. de Geus 4e prijs, H. v. d. Gevel 5e prijs, C. H. Scheffer 6e prijs, A. Smal 7e prijs; H. Frijer 8e prijs, D. Calland 9e prijs, C. v. d. Burg 10e prijs, B. Calland He prijs, J. Frijer 12e prijs, E. Vermont 13e prijs. Door Onthouding Vereenigd. Zondag 21 Juli hield bovengenoemd Visch college, haar halfjaarlij kschen kaswedstrijd te Bennebroek. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1 G. Dikkeboom, 2 C. Hoogendijk, 3 W. Go- vers, 4 C. Schel, 5 J. Kales, 6 C. Verschoor, 7 H. Groenendaal, 8 Van Delden, 9 Antonissen, 10 Van Berg, 11 J. Schel.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8