HA/CLEM'S DAGBLAD BU1TENLANDSCH OVERZICHT SENSATIONEELE DEBATTEN IN HET ENG. HOOGERHUIS. DE GEMEENSCHAPPELIJKE GESTE VAN GR.-BRITTANNIë EN DE V. S. TEGEN DE BEWAPENING TER ZEE. SPORT EN SPEL L VRIJDAG 26 JULI 1929 DERDE BLAD Het ontslag van Lord Lloyd. Tegens'rijdige berichten uit China en Rusland. Op het concours hippique, gehouden op Houtrust, werd een demonstratie gegeven door de Spaansche Rijschool uit Weenen. Een der paarden kon stilstaande op zijn plaats plotsleing een luchtsprong maken van ongeveer 3 M. hoog. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De nieuwe Engelsche politiek heeft bereids voor twee verrassingen gezorgd: de stopzet ting van den bewapeningswedloop, (die zorg vuldig in samenwerking met de V. S. was ge- ensceneerd, op denzelfden dag in Londen en Washington werd afgekondigd, en in Wash ington zelfs tegelijk met de plechtige afkon diging van het Kellogg-pact werd bekend ge maakt) en het opzienbarende ontslag van Egypte's gouverneur Lord Lloyd. Dit ontslag, dat aanvankelijk mysterieus was, blijkt nu heelemaal niet mysterieus te zijn (men zie ook het bericht verderop in deze rubriek). Het was een publiek geheim in Londen dat zelfs de vorige conservatieve re geering (uitgezonderd Churchill) met den heer Lloyd in haar maag zat, omdat deze te Mussolinistisch was aangelegd. De arbeiders- regeering heeft dus korte metten gemaakt en Lloyd op een nette manier zijn ontslag doen indienen. Wat niemand echter gedacht had is inmid dels geschied. De oppositie heeft de gelegen heid te baat genomen om de regeering aan te vallen en haar naar het schijnt in ernstige moeilijkheden te brengen. De discussies in het Hoogerhuis, die door Lord en Lady Lloyd werden bijgewoond, lie pen zeer hoog en brachten de regeering in het nauw. Lord Salisbury opende het vuur. Hij verlangde te weten welke veranderingen de regeering in Egypte voor had. Lord Par- moor antwoordde namens de regeering dat de minister van buitenlandsche zaken daar over een verklaring zal afleggen in het La gerhuis. Tenslotte bleek dat de regeering zich beroept op-een telegram dat door Chamber lain destijds aan de Egyptische machtheb bers is gezonden, in welk telegram de hui dige regeering dus steun zou vinden voor haar politiek. Overigens verzekerde Lord Parmoor dat in de contuïniteit dier politiek geen verandering zou komen, doch dat Mac- Donald slechts zijn in '24 afgebroken tactiek weder wenschte op te vatten. Nadere bijzon derheden omtrent het genoemde telegram wilde Lord Parmoor, ondanks het dringende verzoek van Lord Salisbury niet geven. Lord Reading zeide dat dit antwoord zeer teleurstellend was. Hij wenschte te weten wat de regeering precies voor had. Beslissingen buiten het parlement om mochten niet ge nomen worden. Nogmaals verzekerde Lord Parmoor daarop dat geen werkelijke veran dering aan de orde was. „De laatste regeering heeft ook gewenscht Egypte zelfbestuur te geven". Lord Reading: „Alleen in werkwijze, niet In de politiek zelf!" Lord Parmoor: „Dat is zoo, maar die ver andering kan desondanks verstrekkend zijn". Lord Passfield (Sydney Webb) waarvan men verondersteld dat hij in aanmerking komt om Lord Lloyd op te volgen of althans als de regeeringsvorm gewijzigd wordt, om in Cairo gezant te worden, merkte op dat bij dergelijke gelegenheden zelfs advies van de dominions en Indië overbodig was. Lord Bir kenhead was het felst. Hij zeide onder an deren: „Ik heb reden te zeggen, dat er tusschen de regeering en de hooggeplaatste persoon lijkheden, die Egypte vertegenwoordigen, on derhandelingen zijn gevoerd zonder dat de Hooge Commissaris daarvan is verwittigd. Als dat waar is, is er nog nooit iets schandali- gers geschied. En ik voeg er bij, dat er thans definitief onderhandelingen gaande zijn over zaken van vèrreikende strekking. Zullen die onderhandelingen worden gevoerd en beëin digd zonder dat het parlement er in wordt gekend? Moeten wij morgen uiteen gaan, en dan later bevinden, dat achter onze ruggen om een overeenkomst is gesloten? Ik vraag niet wat er besproken is, maar er loopt een gerucht, dat op het oogenblik reeds een over eenkomst wordt opgesteld. Ik hoop, dat dit onjuist is. Want in geval het waar zou zijn, ware het inderdaad ongehoord". Wat de Arbeidersregeering in haar schild voert? Waarschijnlijk wil zij het instituut waarvan Lord Lloyd volgens haar meening misbruikt heeft gemaakt afschaffen en Egyp te een ruimeren vorm van zelfbestuur toe kennen waarbij het gouverneurschap vervan gen zou worden door een gezantschap. Ge ruchten te dien aanzien doen in Londen de ronde, en de Egyptische nationalisten die op t oogenblik in Londen verblijf houden, too- nen zich bereid zeer verheugd. Thans nog eenige woorden over den toe stand in China: Volgens een bericht van de Daily Tele graph uit Moekden zouden in Tsiane+rioeng, het zuidelijk eindpunt van den Oost-Chïnee- schen spoorweg, tusschen Tsjanstsïang, die voor deze bijzondere zending oodracht ge kregen heeft van Nanking, en den Russisch en consul-generaal in Charbin. Mellikow. Woens .dagmorgen voorbesorekineen beeonnen zijn ter beëindiging van het Russisch-Chineesch conflict. China erkende het princloe van de ge meenschappelijke controle over den Oost- Chineeschen snoorweg. De „DaPv Telegranh" meldt verder, dat de vroegere gezant van Rus land in China een visum voor Charbin heeft gekregen, waar hii met den Chineeschen ge zant in Finland, die hiertoe oodracht gekre gen heeft van de Nankingregeering. een ont moeting zal hebben. De leidende Chineesche staatssecretarissen zijn eveneens naar Char bin ontboden voor de opening der onderhan- de'ingen. De verantwoordelijkheid voor de juistheid van dit bericht blijft aan den Daily Tele graph. Bevesrieine is nog niet verkregen. Twijfel is te meer gerechtvaardigd daar van andere zijde wordt bericht dat de onder handelingen tot nu toe afgestuit zijn op het feit dat Rusland vasthoudt aan den eisch tot teruggave van den Oosterspoorweg en dat China niet bereid is der Sovjet Unie d \?e sa tisfactie te geven. Caillaux breekt een lans voor de regeering. PARIJS, 25 Juli (N. T. A.) Bij de voortzet- ting van de debatten over de ratificatie der schuldenovereenkomsten in den Senaat heeft Caillaux verklaard dat hij trouw blijft aan zijn opvattingen en zich haast om de regee ring, die de franc heeft gestabiliseerd en de ratificatie voorstelt, zijn steun te verleenen. Hij heeft nooit toegelaten dat met het doel de schulden te betalen en rekening zou wor den gehouden met de Duitsche betalingen. Caillaux betreurt het dat de Fransche regee ring na den oorlog niet met de voormalige geallieerden voeling heeft gehouden op een tijdstip, waarop deze zich nog niet voor de behartiging hunner eigen nationale belan gen hadden teruggetrokken. Vervolgens gaf Caillaux een overzicht van de door hem te Washington en Londen ge voerde onderhandelingen over de schulden- regeling. Hierbij aansluitend noemde hij de ratificatie der overeenkomsten onvermijde lijk en spoorde den Senaat aan de schulden overeenkomst evenals het plan-Young te ra- tificeeren. Daarna sprak Caillaux over het verband tusschen de schadevergoedingsbetalingen en de betaling der schulden, gelijk dit in het plan-Young is vervat. Duitschland zal, zeide hij. stellig de onbeschermde annuïteit kunnen betalen, doch is het ook in staat de beschermde annuïteit, welke naar Amerika zal gaan, te vereffenen? De Ver. Staten wijzen goederen uit Europeesche lan den van de hand. Duitschland zal echter de beschermde annuïteit slechts kunnen betalen, wanneer het transfereert. Frankrijk verlangt thans van de Ver. Staten slechts rechtvaar digheid. Wanneer over ongeveer tien jaren de oorlogsleeningen zijn geamortiseerd, welken grond zou men dan hebben indien men nog betalingen vorderde. Het mysterie-Lloydgeen mysterie. Henderson's verklaring over het ontslag van Lord Lloyd, den hoogen commissaris van Egypte, werkt eenigszins als het ontploffen van een bom; in het bijzonder onder den conservatieven. Lord Lloyd is reeds lang be kend als de voorstander van de „sterke-arm"- politiek, waarvan hij ook in Britsch-Indië een der kampioenen was. Hij is zeer energiek zoo zelfs, dat de Times, die de zaak objec tiever tracht te bekijken dan de Daily Tele graph of de Morning Post, erkent, dat hij een acief bestuursman, maar geen diplo maat is en dat de eigenschappen, die hij in opmerkelijke mate bezit, n.l. vitaliteit, moed en geestkracht, in Egypte onder de gegeven omstandigheden minder waard zijn dan sympathie en verzoeningsmacht. Dat Churchill gisteren over de gebeurtenis zooveel kabaal maakte, kan geen verwonde ring baren, als waar is wat de Herald mee deelt, n.l. dat Lloyd ook met Chamberlain vaak overhoop lag, omdat deze een liberale en plooibaardere politiek ten opzichte van Egypte voorstond, maar daarin Lloyd tegen over zich vond, terwijl Churchill in het ka binet met een paar anderen altijd geest driftig voor Mussolinistische methoden niet Chamberlain, maar Lloyd steunde. Vandaar dat Henderson's besluit in de eerste plaats op de lectuur v.an de tuschen Chamberlain en Lloyd gewisselde correspondentie heet te berusten. Zouden de papieren waar Churchill zoo heftig om riep, werkelijk gepubliceerd worden, dan zouden zij de tories volgens de Herald, niet weinig doen opkijken. Lloyd wenschte altijd een zeer enge uitlegging van de vier befaamde punten van voorbehoud en het was bekend hoe sterk zijn optreden sinds den moord op den vroegeren Sirdar en het daarop volgende ultimatum tot nog verleden jaar toe, de Egyptenaren zelf vaak geprikkeld heeft. Zijn heengaan valt ook merkwaardig samen met de aanwezigheid te Londen van den koning en den dictator van Egypte. Vol gens een conservatief blad,.is dit een ongeluk kige co-incidentie, waarover echter niet te oordeelen valt, zoolang we niet weten welke richting de regeering ten opzichte van Egypte zal inslaan en in hoeverre haar houding tegenover Lloyd hierin van beslis sende beteekenis is. De Daily News meent, dat de ïnconstitu- tioneele situatie in Egypte een bevredigende regeling met dat land uitsluit, omdat daar geen regeering is, die den wil van het Egyp tische volk vertegenworodigt. Nu Lloyd afge treden is moet dit probleem, volgens haar uit een geheel nieuwen gezichtshoek aange pakt worden. De Manchester Guardian meent, dat Lord veel beter geschikt is voor een kroonkolonie, aldiis de N-R.C. De Morning Post, ziet in hem daarentegen een toekomstigen onderkoning van Indië. hetgeen zeker wel een der grootste ramspoe- den zou zijn die het Britsche bewind in Indië zou kunnen overkomen. Een aanslag tegen Frankrijk's veiligheid? Volgens de Parijsche bladen zou het on derzoek van de bij de huiszoekingen in de gebouwen der communistische organisaties in beslag genomen militaire stukken tot resultaat hebben gehad, dat is gebleken, dat de voorbereiding van de demonstraties op 1 Augustus a.s. in wezen een samenzwering te gen de veiligheid van den staat was. De ge arresteerden zullen waarschijnlijk terecht staan voor jury-rechtbanken en voor het Staatsgerecht. Ten einde incidenten te voor komen heeft de regeering alle demonstraties langs den openbaren weg en bijeenkomsten in de open lucht voor 1 Augustus verboden. MUZIEK. BEVER WIJKSCHE HARMONIEK APEL OP HET FEESTTERREIN TE HEEMSTEDE. Een mooi concert, dat evenwel begon met een teleurstelling. Een teleurstelling voor de inwoners van Heemstede, die, men zag het als men den Binnenweg afreed, deuren en ramen hadden opengezet en in groepjes wachtten op het muziekkorps, dat voorbij zou trekken. Zoo zou -het ook inderdaad ge weest zijn, alsde mannen uit Beverwijk niet zoo tot de ooren in het werk hadden ge zeten en alzoo op het vastgestelde uur on mogelijk allen te zamen hun woonplaats kon den verlaten om naar Heemstede te trekken. Wel waren ze om acht uur present op het feestterrein, doch ook al weer niet op volle getalsterkte. Daar werd het programma uit gevoerd, saamgesteld uit een achttal voor 't meerendeel veeleischende concertstukken. Na den inieidingsmarsch van Nico Gerhard werd o.m. het verplicht werk uitgevoerd, dat als opgaaf gold voor de eere-afdeeling-harmonie, en waarmeé het korps „Excelsior" uit Am sterdam het eenige was, dat het tot 't ver- elscht aantal punten kon brengen om een eersten prijs te verwerven. Dit werk van Carl Maria von Weber, de ouverture voor „Peter Schmoll", vraagt een orkest dat allereerst be schikt over een degelijke klarinetbezitting, zoodat de vioolpartijen der symphonieparti- tuur naar eisch kunnen worden weergegeven. Maar ook aan het groot koper stelt het hooge eischen, en om hieraan te voldoen moet het geheel staan onder leiding van een alleszins bekwaam dirigent; de veelzijdige ervaring inmiddels, die de heer H. W. Hofmeester zoo tallooze malen demonstreerde, deed ons een mooie uitvoering dezer ouverture vernach ten, en we bedrogen ons niet. Met vaste hand leidde hij de Beverwij ksche Harmoniekapel langs de doornige paden, waarop onlangs op den wedstrijd nog eenige korpsen ondervon den, dat men een uiterst vasten tred moet gaan, om naar behooren den weg .en einde te brengen. Een prettig en gezond rythme, een fraaie klank, een goed verstaan der par tituur, dit waren wel de meest vermeldens waardige dingen die ons troffen bij de uit voering dezer ouverture. Zij gaven ook het karakter aan de eveneens veeleischende op gaaf, de ouverture Oberon, waarop wij den zelfden componist nog eenmaal ontmoetten; Peter Schmoll geschreven nog in de kinder jaren, Oberon in zijn laatste levensjaar. Sinds orkesten als dat van het concertgebouw een Oberon-ouverture tallooze malen, men zou zeggen in steeds volmaakter uitvoering doen hooren, zijn de toehoorders niet licht meer te bevredigen. Denk daarbij, hoe wij in de har moniebezetting zoovele fijnheden missen die het strijkorkest ons bracht, en ge staat ver wonderd dat een uitvoering als van het Be verwij ksche korps nog op zoovele punten vermag tevreden te stellen. Het moet er dan echter zeker van zijn, de partituur ter dege onder de knie te hebben. In de ballet-pantomime „Arlette" was dit echter niet het geval. In dit werk, dat we bij het openingsconcert hoorden van het feestge vend korps „St. Michaël", eveneens onder den heer Hofmeester, bleef Beverwijk een goed eind beneden onze verwachting. In het ballet uit „Faust" evenwel, meer nog in Lalo's zeer zware ouverture ,Le roi d'Is" waren de indrukken weer zóó bevredigend, dat men van het kunnen van de Beverwij ksche har moniekapel den indruk meedroeg, dien men ook kreeg van de bespreking harer degelijke en mooie uitvoeringen. G. J. KALT. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem, 25 Juli. Geëxamineerd 7 vrouwe lijke candidaten. Afgewezen 5. Geslaagd de dames: K. Kuperus, Zuiderwoude en J. M. Meijer, Amsterdam. PENSIOENFONDS N. Z. H. T. M. Verschenen Is het jaarverslag 1928 van het pensioenfonds der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij Hieraan ontleenen wij dat in 1928 werden gepensionneerd wegens invaliditeit 1 beamb te, wegens ouderdom 1 ambtenaar en wegens overlijden van den echtgenoot 2 weduwen. Wegens den bevredigenden uitslag van de op 1 Januari 1928 opgemaakte wiskundige balans werden in 1928 voorbereidingen ge troffen voor het nagaan, in hoeverre verbe tering der bestaande lage pensioenen, reso. der pensioenregeling mogelijk is. Een beslis sing ter zake zal vermoedelijk in 1929 kun nen worden genomen. Het kapitaal van het fonds bedroeg op 31 December 1926 1.321.309; op 31 December 1927 1.508.106 en op 31 December 1928 1.697.191. DAMMEN. H. W. ZITMAN. 3e heer H. W. Zitman, oud-kampioen van Haarlem en omstreken en kampioen der Damclub "Haarlem", vertrekt op 10 Augustus a.s. naar Brandenburg (Duitschland), alwaar hij zich zal gaan vestigen. Voor de Damclub „Haarlem" beteekent dit een geducht verlies, terwijl mede de Dam- bond voor het district Haarlem en omstreken een ijverig bestuurlid moet missen. ATHLETIEK. DE „PRINS HENDRIK" BEKER-WED STRIJDEN OP ZONDAG 28 JULI IN DEN HAAG. (Van onzen medewerker). Zondag 28 Juli vinden op het terrein van de voetbalvereeniging H-B.S., Houtrust, den Haag, de jaarlij ksche wedstrijden plaats om den door ZK.H. Prins Hendrik uitgeloofden wisselbeker. Tevens is aan deze wedstrijden 't Clubkampioenschap van Nederland ver bonden. Reeds 5 jaar achtereen is het de H.A.V. „Haarlem" gelukt om den Prins Hendrik beker en het clubkampioenschap van Neder land te veroveren. Wonnen de Haarlemmers in 1928 te Nijme gen met groote puntenvoorsprong op Blauw wit voor den vijfden keer den beker, dit jaar belooft het een uiterst zware strijd te worden. Vlug en Lenig (Den Haag) brengt een zeer sterke ploeg athleten in 't veld, evenals Blauw-Wit (Amsterdam) en P.S.V. (Eind hoven). Ook de vereeniging Haarlem komt zoo sterk mogelijk uit. zoodat een spannende strijd te verwachten is, waarbij Vlug en Lenig en Haarlem de zwaarste concurrenten zullen blijken. De volgende Haarlemmers zullen den Prins Hendrik beker verdedigen: 100 M.: v. d. Berge en Benz. Reserves v. Welsenes en Rinkel. 400 M.: v. d. Boor en en Sassen. Reserves v. d. Berge en Schmidt. 800 M.: Hoogerwerf en Brandenburg. Res. Effern, Peper en Sassen. 1500 M.: Peper en Effern. Res. Hoogerwerf en Brandenburg 5000 M. Klaasse en Hillebrand. Res. Peper en Effern. 110 M. horden: A. Kaan en W. Kaan. Res, Brandenburg en v. d. Zee. Hoogspringen: Schenk en Visser. Res. Veur- man en v. Musscher. Vèrspringen: v. Welsenes en v. Musscher. Res. Schenk en v. d. Booren. Polshoog: v. d. Zee en Hartman. Res. v. Musscher en Visser. Speerwerpen: v. d. Putte en Visser. Res. Veurman en Hartman. Discuswerpen: Eijsker en v. d. Zee. Res. v. d. Putte en Visser. Kogelstooten: Eijsker en v. d. Putte. Res. Effern en A. Kaan. 4 x 100 M. estafette: Rinkel, Benz, v. Wel senes en v. d. Berge. Res. v. d. Zee en Over de Lmden. 4 x 100 M. estafette: v. d. Booren, v. Wel senes, v. d. Berge en Hoogerwef. Res. Rinkel en Effern. Op elk nummer mogen niet meer dan 2 deelnemers voor iedere vereeniging starten en elke mededingende vereeniging moet op minstens 7 nummers hebben ingeschreven. De wedstrijden dateeren van 1918. Vijfmaal won Vlug en Lenig n.l. in 1918, 1919, 1921, 1922 en 1923, waardoor Vlug en Lenig den eersten beker in dat laatste jaar definitief won. In 1920 won Blauw-Wit en daarna van 1924 tot en met 1928 werd „Haarlem" win naar. WATERPOLO. S.V.H. I—H.P.C. I 2—2 (Na verlenging). OM HET KAMPIOENSCHAP DER TWEEDE KLASSE. Zooals te verwachten was, hebben S.V.H. en H.P.C. te Leiden een titanenwedstrijd ge leverd om het kampioenschap der geheele tweede klasse, tevens om de kans promotie wedstrijden te mogen spelen tegen de twee onderste eerste-klassers. Dat het tenslotte een gelijk spel is gewor den en ook in de verlenging is gebleven, zal niemand verwonderen die zich de ontmoe tingen van vroeger tusschen deze beide club? herinnert. Tenslotte maakte de duisternis een verdere verlenging onmogelijk. H.P.C. gaat als volgt te water: B- J. Moolenaar, H. Leyenaar, J. Kodde, .W. Moolenaar, J. Uitendaal, Kooyman, Braam. S. V. H. haalt den bal, doch de aanval loopt op niets uit. Onmiddellijk neemt H.P.C die over en na goed samenspel, doelpunt Onders'aande partij, gespeeld in de laatste ronde, 25 luli 1029, bracht de beslissing omtrent het kampioenschap. Wit: Zwart: Dr. M. Euwe Jhr- Mr. 1. H. O. v. d. Bosch Amsterdam(Den Haag). CAMBRIDGE-SPRINGS d2—d4 1 Pg8 - f6 c2-c4 2 e7—e6 Pbl—c3 3 d7—d5 Lel—g5 4 Pb8-d7 e2e3 5 c7—c6 Pel - f3 6 Dd8-a5 Pf3-d2 7 Lf8 b4 Ddl - c2 8 d5Xc4 Lg5Xf6 9 Pd7Xf6 Kooyman (0—1). Er was toen nog slechts één minuut ge speeld. Nadat weer was ultgezwommen, slaagt S.V.H. in een aanval daar Barends aan Korink over overgeeft, welke zich afzet op Kodde, hetgeen den scheidszrechtcr ontgaat, en daardoor met een hard schot doelpunt (1—1). De strijd gaat nu gerulmen tijd gelijk op. Beide verdedigingen blijven in de meerder heid. en bezweren het gevaar. Een paar maal had H. P. C. bepaald pech, toen eenige fraai Ingeschoten ballen weer van zijpalen en dek- Iat terugspringen. Tegen de rust komen de H.P.C.'ers Iets In de meerderheid, doch de schoten worden steeds afdoende door de S.VH.'ers behan deld. Na de rust wordt weer full-speed aange pakt. Slop leidt zeer streng, waardoor cr veel van de zenuwen der spelers wordt ge vergd. S.V.H. heeft zich wat hersteld en valt nu eenige malen fanatiek aan. Uit een dier aanvallen wordt een kans geschapen, die een der S.V.H.'ers onhoudbaar weet te benut ten. Er zijn dan nog drie minuten te spelen. Onder lulde aanmoedigingen der supporters trekt H.P.C. ten aanval. Van de uit een dier aanvallen ontstane verwarring in de S.V.H.- verdediging profiteert Kooyman als hem den bal snel wordt toegespeeld, en het is wederom gelijk. Met dezen stand komt het einde. Er zal dus 2x2 minuten moeten worden verlengd. In de eerste helft der verlenging is wederom geen der partijen in de meerderheid. De keepers behandelen alles safe, waarbij de S.V.H.-doelman éénmaal op fabelachtige wijze redt, als een bal die van de iat kwam, weer wordt Ingeschoten. In de tweede helft gaat het al niet veel anders. Twee vrije worpen voor het H.P.C.- doel worden afdoende onschadelijk gemaakt. Bij een volgenden aanval van S.V.H. begaat een der H.P.C.'ers In het b/ruchte gebied een fout, waarbij den S.V.H.'er een strafworp wordt toegekend. Ieder is reeds van den S. V. H.-overwinning overtuigd, doch Moolenaar stopt den strafworp. Een spannend moment ontstaat nog, wanneer de bal op de doellijn blijft dobberen, doch ook nu redt de keeper, en plaatstn den bal bij Braam, die er met een snelle spurt vandoor gaat. Het schot wordt corner geslagen. Braam moet hem nemen, en door vlug heen en weer plaatsen komt laatstgenoemde vrij voor doel te liggen. Een keihard en onhoudbaar schot wordt in gezonden, doch als de bal in de lucht zweeft, fluit de scheidsrechter einde, waarmede, in verband met dc duisternis, de emotievolle kamp een einde nam. KAMPIOENSCHAP DAMES. De uitslag van den wedstrijd S. V. H. I Thetis I om het kampioenschap der tweede klasse dames, was een 14 overwinnng voor Thetis, dat in schotcapaciteit verre de meer dere was. Pd2Xc4 10 Da5 d5 0-0 O 11 Lb4Xc3 b2Xc3 12 b7 05? e3 - e4! 13 Dd5—d8 Pc4 e3 14 DdS b6? c3—c4 15 c6- c5 C4XD5 16 c5Xd4 Pe3—c4 17 Db6-b3 e4 e5 18 Pf6-d7 Pc4-d6f 19 Ke8 e7 TdlXd4 20 a7 - :i6 Td4 c4 21 Pd7Xe5 Tc4 - c7+ 22 Pe5 d7 Dc2—c5 23 Ke7-f6 Pd6-e4f 24 Opgegeven Want de volgende zet volgt mat SCHAKEN. Uitslag Kampioenschap van Nederland 1929 te Amsterdam. u xi c a g g a g 2 cf bO O «3 TJ •o •o •a c? DEELNEMERS a a 1* O <u a is a a a O g g s g o •o ■a V) OJ •a H ei n iri t- cd cri cd 1. Dr. A. G. OU and «2a 1 0 1 0 1 0 0 0 Vt 2. K. Geus 0 0 1 0 1 0 0 H Vl 3 3. Jhr. Mr. J. H. O. v. d. Bosch 1 t 1 0 0 H 1 1 4. E. Mulder 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5. S„ Landau 1 1 1 H 0 H 1 1 7 6. Mr. E. Straat 0 0 0 i V* 0 0 0 0 1^1 7. Dr. M. Euwe 1 I 1 i 1 1 4 I 1 8K 8. H. Weenink 1 i H 1 l 1 *4 9. R. J. Loman 1 H 0 i 0 1 0 0 4 10. J. Davidson H K 0 i 0 1 0 V* Dr. M. Euwe heeft zijn Kampioenstitel schitterend verdedigd.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9