BEURSKRONIEK FLITSEN STADSNIEUWS FEUILLETON Liefde de Leid-ster HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 27 JULI 1529 Over Amerikaansche waarden. Redenen voor de willigte. Wat men over rubbers denkt. Suikers rustiger. De beurs. Amsterdam, 25 Juli. I De sterke belangstelling, die zich op eenige dagen voor de'Amerikaansche afdeeling ter beurze manifesteerde vond haar oorsprong in de opmerkelijke hausse ter beurze van New York voor staalwaarden, spoorweg- shares, public utilities enz., die in groote massa uit de markt genomen worden. De reden hiervoor was goed gefundeerd, name lijk een realiseering van den zeer voorspoe- digen toestand van de Amerikaansche in dustrie met vooruitzichten van voortgezetten bloei met het oog op het voortschrijdend herstel in diverse landen en de daarmee ge paard gaande vraag voor allerlei industriee- le producten op groote schaal. Voor enkele waarden waren er nog speciale factoren in het spel. Steels monteerden op de verwach ting van een extra-dividend terwijl de maat schappij verder voor het eerst weer sedert vele jaren staalfabrieken kocht in Calif or- nië, Oregon en Utah. De statistieken en bankoverzichten in Amerika wijzen alle op voortgezetten bloei. Alle pessimistische voor spellingen omtrent een inzinking, die uit sluitend gebaseerd waren op de absoluut on gegronde en zinlooze reactie-theorie, wer- den beschaamd. Volgens de Guaranty Trust C'y. of New York was de algemeene situatie van het bedrijfsleven. In het eerste halfjaar 1929 in Amerika buitengemeen gunstig. Ten gevolge van de gebruikelijke seizoensinvloe den viel er slechts een geringe afneming der bedrijvigheid te constateeren, doch het heele peil van het economische leven lag aanzien lijk boven dat van verleden Jaar. In het bij zonder was dat het geval voor de automo bielindustrie, de ijzer- en staalfabrieken. Voor de rubberafdeeling blijft de belang stelling zoo al niet groot, dan toch perma nent en diverse „effectenmenschen" zijn be paald willig op rubbers, in de overweging dat de ru'oberprijs moet stijgen, wat de winsten der betrokken ondernemingen noodzakelij kerwijs zal beïnvloeden ten goede. Zij reke nen uit, dat Amerika als afnemer van rub ber, en Malakka als producent (de rest van de wereldproductie wordt door de overigo consumptielanden opgenomen) samen de toekomst van den rubberprijs in handen hebben. De producenten in Malakka hebben, toen bekend werd dat de restrictie vorig jaar November zou opgeheven worden, op groote schaal boven het toegestane percentage in voorraad getapt. Deze extra-prodüctie is de laatste maanden boven de gewone productie geëxporteerd. Doch nu raken de voorraden op en slinken de uitvoeren van Malakka ernstig. Vorig jaar Nov. beliep de uitvoer van Malakka 52.000 ton, in Mei j.l. nog maar 44.000 ton en in Juni ruim 40.000 ton, terwijl men met verdere daling ernstig rekening houdt. En als men dan de berekeningen ziet, aan de hand van de automobielproductie en de bandenfabricage die de rubberconsumptie van Amerika dit jaar op minstens 555.000 ton stellen (v.j. 440.000), wat een maande- lijksch gemiddelde oplevert van 46.250 ton, dan ziet men, dat Malakka aanmerkelijk onder het door Amerika geëische maandge- middelde blijft, wat in zou houden indien de cijfers en berekeningen juist zijn dat de rubberprijzen binnenkort zouden moeten stijgen. De goede grondtoon voor suikers wordt, verklaard door de omstandigheid dat nu de vrees voor opslaan van de suikeroogst gewe ken is. Er is van oogst. 1929 nu ca. 2 millioen ton verkocht, zoodat nog minder dan 1 kwart onverkocht is, terwijl nog voortdurend kleine afdoeningen tot goede prijzen 13.supe rieur) afgedaan worden. En daar de kostprijs gemiddeld 9 1/2 gld. per quintal beloopt, is men over de resultaten niet pessimistisch, daar een gemiddelde verkoopsprijs van 12 nog een goede winst oplevert. De stemming' ter beurze werd in vrij sterke UU a 60 Cts. per rpgcl. 7/Cvitï f ^<*4. &&A& ffcf 'jUüJUt* mate beïnvloed door de opgewekte tendenz van New York voor diverse Amerikaansche waarden. En de willigte voor Amerikanen dec-kle zich, zij het in mindere mate, aan de rest van de markt mede, in het bijzonder industrïeelen, die anders tamelijk stil zouden zijn geweest. Zoo kwamen banken vrijwel over de heele linie per saldo een punt of wat hooger af. De industrieele afdeeling vertoonde ten slotte niet veel verandering, vergeleken met vorigen keer. Philips is in den laatsten tijd stil. op een pell van 880 laten, doch af en toe ontwikkelde zich wat vraag. Margarine Unie wist zich vrij goed te handhaven, evenals het meerendeel der anderen. Kunstzijde met wei nig belangstelling. Acoustiek prijshoudend. Nederlandsche en Deensche Ford vast en willig. Mijnwaarden, vooral Boeton, fluc tueerden sterk. Oliewaarden meestal stil en flauw, "hoewel daarin later wat verbetering kwam, zoodat Koninklijke wat monteerde, om een weinig onder vorig niveau te sluiten. In rubbers ging ook al weinig om, hoewel zich soms wat vraag ontwikkelde, zoodat de koersen ten slotte enkele punten beneden vorig peil afkwamen. Serbadjadi sloot een weinig hooger. Scheepvaarten lagen vrijwel geheel ver laten, doch de koersen konden zich over het geheel genomen goed handhaven. Suikerwaarden (nu de groote vrees voor opslag van suiker is verdwenen) vertoonden een opgewekt voorkomen, later gevolgd door eenige reactie. Wat evenwel niet kon ver hinderen, dat men hier meestal per saldo een vrij aardige verheffing van het koers- niveau vergeleken met vorigen keer te zien kreeg. Tabakken met weinig handel doch een vasten grondtoon, met het gevolg, dat me a ook hier eenige punten boven vorig peil uit- kwarfr ten slotte. De affaire had evenwel wei nig om het lijf. Hét is immers volzomer. En vacantie- seizoen! BEURSMAN. ST. RAPHAëL. VERGADERING VAN WERKPLAATS. PERSONEEL. Men schrijft ons: Bekend zijn de klachten over toepassing van het premiestelsel op de Centrale Werk plaats, welke kort geleden tot uiting kwamen door het hinderlijk volgen van een schilder. De organisaties in overleg met den chef der Werkplaats, wisten een einde te maken aan deze demonstraties en in organisatie- verband zou men trachten tot een oplossing te komen. Reeds zijn gehouden een verga dering met de vertegenwoordigers der orga nisaties met den ehef der Werkplaats en een vergadering van het Klein Overleg. Het Klein Overleg bestaat uit de leiding der Cen trale Werkplaats en van elke organisatie een vertegenwoordiger. Donderdagavond hield bovengenoemde bond een vergadering in gebouw St. Bavo ter bespreking van den stand van zaken. De voorzitter, de heer De Rooy, opende op de gebruikelijke wijze en herinnerde aan 'de be roering op de vorige vergadering en de vele klachten, daar geuit, waarvan nu pas een gedeelte is besproken. De voorzitter gaf het woord aan den heer v. Leur, Hoofdbestuurs lid. welke een verslag uitbracht van de op 27 Juni gehouden conferentie met den chef der Werkplaats. De meening van den chef der Werkplaats' is dat het geval van den schilder sterk overdreven is en dat de oor zaak dieper moet zitten, hoewel hij zich dit ook weer niet begrijpen kan, daar er vrijwel geen klachten binnen kwamen. De organisatie stelde hiertegenover dat het soms 2 a 4 maanden duurde eer er iets gedaan werd en dat hield de menschen terug. Betreffende het geval van den schilder zou de Chef geen beslissing geven alvorens de betrokken leiders der organisaties daar van te verwittigen. Dit is niet gebeurd, wat den heer v Leur zeer tegenviel van den Chef der Werkplaats. Dan was er bezwaar tegen het lange wachten alvorens men een verga dering kreeg van het Klein Overleg, het ac- tueele Is dan dikwijls reeds lang ran de zaak af. Het v/as niet mogelijk dien dag al deze klachten in behandeling te nemen, er werd besloten deze zaken te doen behandelen door het Klein Overleg en de wensch werd geuit dat door den Chef der Werkplaats met ernst van de verschillende gevallen notitie zou wprden genomen. Tevens werd gewezen op dé eenzijdige wijze van controleeren. De heer v. Leur eindigde zijn uiteenzetting met als zijn overtuiging uit te spreken dat er nog vele klachten onder het personeel leefden, maar dat men ze niet dorst te uiten. Dat moet echter gebeuren om tot een goede op lossing te komen. De voorzitter gaf hierna een uiteenzetting der eerste vergadering van het Klein Overleg. Hier werd hoofdzakelijk besproken de vaststelling der tarieven en de toepassing der tarieven en werd er begin gemaakt met de behandeling van een aantal interne klachten betreffende de locomotief- afdeellngen. Zooals te begrijpen is moeten de diverse zaken eerst onderzocht worden. De meening van den voorzitter is dat er wel 4 a 5 vergaderingen noodig zullen wezen al vorens al de klachten besproken zullen zijn. Onbegrijpelijk was ook voor de vergadering de verklaring van den afgevaardigde van den P.C.B. dat van zijn leden geen klachten waren binnen gekomen en van den ver tegenwoordiger van den Centralen Bond wel ke verklaarde geen voldoenden tijd van voor bereiding te hebben gehad. De indruk van den voorzitter is dat de houding van den Chef nu anders is dan vroeger en hij verwachtte dat de besprekingen niet onvruchtbaar zul len zijn. De leden hadden nu gelegenheid nog klachten te uiten, van welke gelegenheid een ruim gebruik werd gemaakt. H. O. V. Concert in Den Hout. Muziekuitvoering in den Hout door de H. O. V. op Zondag 28 Juli des middags te half drie onder leiding van Marinus Adam. 1 Marche Triumphale Auvray. 2. Czar und Zimmermann, Ouverture Lortzing. 3. Pölnischer Tanz Schanvenka. 4. Dollarprincessin Fetras. 5. Der Vogelhandier Zeiler. 6. Fantaisie „Zigeunerliebe" Léhar. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) nOND EN MOTORFIETS. Donderdagavond 8 uur reed op de Lange Heerenvest een motorrijder, die naar Am sterdam ging. Achter de tram kwam plotse ling een hond uit, die tegen het voorwiel van den motor opliep. Aan oog, linker hand en arm werd de motorrijder, die viel, gewond. De Ongevallendienst verleende hulp. die in het Groote Gasthuis voortgezet werd De motorrijder is 23 jaar, heet J. N. en komt uit Voorburg. Hij behoefde niet opge nomen te worden. DE KWESTIE AAN DE CENTRALE WERK PLAATS. Men schrijft ons: Donderdag heeft een vergadering plaats gevonden van de Nea. Vereeniging voor Spoor-en Tramwegpersoneel waar opnieuw uitvoerig is gesproken over de redenen tot ontevredenheid aan deze werkplaats der Ne- derl. Spoorwegen. Door het hoofdbestuurslid G. Joustra werd verslag uitgebracht van de gehouden bespre kingen en mededeeling gedaan van de be slissing van het hoofdbestuur inzake de ver der te voeren actie Om te komen tto behoor lijke verhoudingen aan'deze werkplaats. De vergadering keurde met algemeene stemmen het optreden der organisatie-verte genwoordigers goed 'en besloot tevens om in het vervolg bij besprekingen met den chef der werkplaats steeds een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur aanwezig te doen zijn. JUBILEUM WAGENBESTUURDER RODENBOOG. Donderdag vierde dewagenbestuurder R Rodenboog zijn 25-jarig jubileum in diens van de N.V. Noord Zuid-Hollandsche Tram- Maatschappij. De chef van den Üitvoeren- dij Dienst, de heer P. M. Gieske, sprak hem handigde hem het gëschenk van de directie, in waardeerende bewoordingen toe en over een enveloppe niet inhoud Tegelijk met de andere jubilarissen bij de N.Z.H. zal hij in October door het Jubileumcomité gehuldigd worden. PERSONALIA. Mej. H. M. Kuiken uit Haarlem is in Am sterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. VAN HAARLEM's DAGBLAD No. 146S Het spoorboekje Zoekt een trein op naar Niemandsdorp (klj!kt voorin en slaat bladzijde 22 op maar vindt Nie mandsdorp daar niet constateert dat nummer 22 is niet bladzijde 22 vindt een trein die I om 2-36 vertrekt ontdekt op het laat ste moment dat deze alleen op Zondag rijdt en vindt een andere om 1.45 ziet gélukkig nog net dat die alleen loopt tot 1 Juni vindt na verscheide ne verdere valsche starts, dat er een trein is om 315 en gaat naar een deskundige om zicfh te overtuigen, dat dat nu heusoh goed is (Nadruk verboden.) HET CONFLICT IN DE MELKVOORZIENING. DE BOEREN ZETTEN DE ACTIE VOORT. Donderdagavond heeft de kring Haarlem van den R.K. Bond van Melkveehouders op nieuw een vergadering gehouden ter bespre king van den toestand. Met algemeene stem men werd besloten om de staking van melk- levering met alle kracht voort te zetten, vele leden verklaarden nog aan de actie deel te zullen nemen. Van de zijde der veehouders wordt ons over het onstaan van het conflict het volgende medegedeeld: Allereerst ontkent het bestuur van den R.K. Bond, dat na de verhooging van den melkprijs te Velsen, de Haarlemsche Melk handel een aanbod gedaan heeft om 1 cent meer te geven en dat daarna om 2 cent ge vraagd is. Zoo'n aanbod zou geaccepteerd zijn en. daardoor het conflict vermeden. Aan vankelijk was het op 9 Juni afgesloten con tract volgens hetwelk tegen 10 cent per Liter franco stad geleverd werd, opgezegd met 17 Juli, met in achtneming van den termijn van 3 dagen. Daar bij ging het verzoek om 1 cent per Liter meer te betalen- Dit verzoek stond de Melkhandel niet toe. Voor het ein digen van het conflict werd toen 20 Juli het verzoek herhaald, en den Melkhandel tot 22 Juli gelegenheid gegeven om te antwoor den. Er kwam echter geen antwoord binnen. Eerst daarna is besloten het nu op haren en snaren te zetten en 2 cent te eischen. De veehouders achten dit alleszins gerechtvaar digd, omdat- zij het logisch vinden, dat wan neer de productiekosten stijgen, het product ook duurder wordt. De grasstand wordt door de weersgesteld heid steeds slechter. Zij voeren daarbij aan, dat de melk op de vrije markt meer opbrengt en dat voor de te kortkomende melk de melkhandel ook hooger prijzen betaalt dan een dubbeltje. Van de thuisgehouden melk wordt op het oogenblik kaas gemaakt. Mocht er voor het publiek een te kort komen, dan zullen de boeren zich tot B. en W. wenden om ver gunning tot hëtzelf uitventen van melk. INGEZONDEN MEDFDF.FL1NGEN h 60 Ct». PER REGEL. Uitstekend te vermengen met wijo of Trachtemappen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. A 6 wm c-6 6fcCÖ 6 TEHUIS VOOR ZWERVERS. Le afdeeling Haarlem van het Ned. Ge nootschap tot zedelijke vci*betering der ge vangenen heeft zich geruimen tijd bezig ge houden met het vraagstuk, of het wensche- lijk zal zijn, om te Haarlem een behoorlijke gelegenheid tot huisvesting te stichten voor mannen, zoowel als voor vrouwen en kinde ren, die geen passende verblijfplaats heb ben; een tehuis, dat open zal moeten staan voor zwervers, die er gedurende een bepaald aantal dagen per jaar gratis nachtverblijf zullen moeten kunnen vinden, maar ook voor anderen, die er voor korteren of langeren tijd volledige verpleging moeten kunnen genie ten: een z.g. nachtasyl en internaat. In Amsterdam wordt in een dergelijke be hoefte voorzien door de vereeniging „Hulp voor Onbehuisden", de z.g. Jonkerstichting in het „Pesthuis" en in 's-Gravenhage door de Kesslerstichting. Een drietal leden van het bestuur alhier, t.w. de heeren Mr. C. Blankevoort, Mr. J. H. Th iel en Abr. Meijer, zijn aangewezen om zich namens het bestuur der afdeeling in verbinding te stellen met andere corporaties, om te komen tot oprichting van een Ver eeniging of stichting tot exploitatie van een zoodanig tehuis te Haarlem. Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. 32) Hebt u zich bezeerd? vroeg hij ang stig. Neen, zei ze met een flauw lachje. Het is niets, heusch niet. Ze streek met haar hand langs haar voorhoofd, maar hij greep haar vingers en hield ze vast. Niet doen, zei hij met een stem die trilde van angst, het bloedt, laat mij.... Hij haalde een zakdoek uit zijn zak en voorzichtig veegde hij de wond af. Het was mijn schuld, zei hij met op recht zelfverwijt. Ik had niet zoo mogen loopen suffen en ik had best kunnen weten dat het beest op de loop zou gaan, ik ken dat soort dieren. Ik heb hem ook veel te plotseling gegrepen. Praat toch niet zoo'n onzin, Larry, trachtte ze hem te troosten, het is een voudig belachelijk, het is heelemaal jouw schuld niet en als je de ponnie niet had gegrepen, dan waren we daar beneden over den heg gevlogen en nu is er niets gebeurd. Niets gebeurd? zei hij ongerust. En die wond aan uw voorhoofd dan? Die heeft niets te beteekenen, het doet heeiemaal geen pijn. Kom Larry, het is toch niets voor jou om je om zoo'n kleinigheid zoo druk te maken. Terwijl ze sprak keek ze hem aan met een warmen' glimlach in haar fiuweelen oogen. die hem het bloed wild door de aderen deed jagen. Marie! stamelde hij Ze beefde over liaar heele lichaam. Een zachte glimlach speelde om haar lippen en ze durfde hem niet aankijken. Toen, even plotseling als een koade wind de zonnewarm te boven de bergen verdrijft, kwam de her innering aan Philip. Haar gezicht, waarop een zwakke blos was gekomen, werd doods bleek. Er ging een rilling door haar heen en ze maakte zich los uit zijn armen, die nog steeds om haar heen waren. Hij dacht dat hij haar gedrag begreep, dat ze zich ge krenkt voelde, gekrenkt door zijn onbe schaamdheid en hij keek naar haar mot op eikaar geklemde lippen. Ze bleef onbewege lijk staan, met afgewend gezicht en beiden •zwegen ze. Wilt u weer instappen? vroeg hij dof. Ze boog het hoofd en hij stak zijn hand uit om haar te helpen. Toen ze zat hield ze het portier voor hem open, maar hij zei dat hij liever naast het rijtuigje bleef loopen. Hij was diep beschaamd en zei niets. Lady Marie zat rechtop voor zich uit te kijken, nog half versuft van den slag, maar ze was vervuld van onuitsprekelijke vreugde, van diep geluk. Hij liep naast den kop van het paard en wendde het hoofd niet om, voor dat zij de brug bereikt hadden. Toen stond hij stil en zei met neergeslagen oogen: Er is nu absoluut geen gevaar meer, de weg gaat van hier af bijrm steeds om hoog. Ja. antwoordde ze, trachtend zoo rustig mogelijk te spreken, ik kan de ponnie nu wel alleen baas. Terwijl hij met zijn verlegenheid vocht, en geen woorden kon vinden om haar vergiffenis te vragen, kwam er een man op hen toe. Hij nam zijn pet af en bleef bij het wagentje staan. Toen hield hij een briefje in de hoog te. Een telegram, madame, zei hij. Ik zag u Dank Je wel, zei ze, Je kunt je gang wel gaan. Toen de man weg was, opende ze het telegram; het was een onbelangrijk bericht van haar Parijsche modiste. Maar ze greep de gelegenheid aan. Je zult wel blij zijn te hooren dat de gravin vanmiddag thuiskomt. Wil je haar vanavond een bezoek komen brengen, Larry? Graag, zei hij, misschien wilt u zoo goed zij om haar te zeggen dat ik kom cn d.at wat ik haar te zeggen heb, een heel be langrijke mededeeling is. Ik zal het haar zeggen, zei Lady Marie. Ze hield de ponnie nog in en keek hem van terzijde aan zou hij haar laten gaan zonder verder iets te zeggen, zonder zich uit te spreken? Nu, zei ze tenslotte je wensch wordt dus vanavond vervuld, tot straks dan, Larry. Toen zij weggereden was, liep hij langzaam terug naar de herberg, .hij hield het hoofd gebogen in diep gepeins wat er dien middag gebeurd was. Aan het diner had hij geen trek en de vriendelijke waardin drentelde om hem heen niet tevreden over zijn geringen eetlust. Na den maaltijd wandelde hij de vallei in met zijn pijp stevig tussclien de tanden geklemd. Het was een lange wandeling, maar Larry was zoo door zijn gedachten in beslag ge nomen, dat de weg hem niet lang viel. Een deftige portier, in rood livrei, ontving hem met Gallische voorkomendheid. De gravin? Zeker mijnheer, meneer wordt verwacht. Wilt u zoo goed zijn dezen kant uit te komen? Hij liet Larry in een ontvangkamer. De jonge man liep naar het venster en keek uit over de vallei die een fantastischen aanblik bood in het licht der volle maan. Hij hoorde de deur opengaan, keerde zich om en zag Lady Marie op zich toekomen. Ze had een schitterende avondjapon aan en om haar hals glinsterde een diamanten halssnoer. Ze bleef staan toen hij op haar toekwam en in het zachte, koesterende licht van de waskaarsen zag hij dat haar gezicht bleek was, behalve de roode streep po haar voorhoofd. Lady Marie, vroeg hij, kan ik de gravin even spreken? Ze keek hem aan met een verlegen glim lach. Je spreekt met haar, Larry, zei ze zacht, ik ben de gravin van Roulemaire. xxn. De gravin van Roulemaire? Larry herhaalde de woorden werktuigelijk en kon zijn oogen niet afwenden van de liefe lijke verschijning. Lady Marie stond hem verwonderd en met een vagen angst aan te kijken, want zijn gezicht was doodsbleek geworden. Wat is er? vroeg ze een beetje ver schrikt, want zijn gelaatsuitdrukking was hard en ernstig geworden en er was een toornige gloed in zijn donkere oogen. Waai-om staar je me zoo aan, waarom zeg je niets, kun je niet spreken? Je wilde Gravin Roulemaire spreken, welnu, hier ben Ik. Bent u de gravin van Roulemaire? zei hij eindelijk, Lady Marie? Ja. Ze kwam een stap naderbij, een stap, maar ook niet meer. Het was de titel van mijn moeder en die heb ik ge- erfd. Wist je dat niet, dat had je toch moe ten weten, Larry! Ik dacht dat je dat wel wist! Neen, zei hij toonloos. Neen? je moet vroeger toch wel eens over mij hebben hooren spreken als over gravin Roulemaire? Neen, herhaalde hij, en als ik het ooit gehoord heb dan was ik het volkomen vergeten. Ze haalde de schouders op. Dat is vreemd. Ik dacht dat iedereen in Ravenford het wel wist, ik dacht dat je je het direct herinnerd zoudt hebben, toen Ik zei dat ik op het kasteel logeerde. Een oogenblik was er stilte, toen vroeg hij: Waarom hebt u dit grapje met me uit gehaald, Lady Marie? Ze lachte, maar haar lach klonk geforceerd want hij keek haar nog steeds aan met die vreemde uitdrukking op zijn gezicht. Nu ja, het was. een aardigheid, zei ze op half-verontschuldigenden toon, maar is dat nu Zoo erg? Het was zoo grappig om je te hooren vragen naar iemand die al dien tijd vlak bij je was. Je bent toch niet boos? Bij deze vraag keek ze hem vriendelijker aan, jnaar toen zijn norschheid niet week, kreeg* ze een kleur van verontwaardiging en er kwam een uitdrukking van gekrenkte trots op haar fijn gezicht. Je behandelt me als een schoolkind, d,at zich misdragen heeft of iets vreeselijks stouts heeft uitgehaald. Wat is er toch, Larrv? Waarom ga je niet zitten? Hij bleef staan met de hand op de leuning van een stoel. Ze haalde de schouders op en ging op een divan zitten. Nu, je weet het nu. Je hebt naar gra vin Roulemaire gevraagd, ze is tot je dienst. Waarom moet je mij spreken? Hij zuchtte. Wat hij gravin Roulemaire had willen zeggen, kon thans tegen Lady Marie bijna niet over zijn lippen komen. (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6