ANSWERS ANSWERS BIOSCOOP DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN IN 1928. INGEZONDEN BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 27 JULI 1929 REMBRANDT THEATER. Lichte Cavalerie. Een film vol leven en jolijt, gezelligheid ën afwisseling. Jonge levenslustige officieren, ■die zelfs tot lichtzinnigheid overgaan! Nu is het eigenaardige van film en van toonee! dat de minder gewenschte uitingen van jeugd en levensvreugd, die in het werkelijke leven streng afgekeurd worden, op de planken niet alleen getolereerd, maar ook toegejuicht worden. Het „enfant chéri" in officiersfilms is altijd de man, die wijntje noch Trijntje ver smaadt, die op zijn manier van het heerlijke leven geniet en dat genieten voor de toe schouwers niet alleen aannemelijk maar zelfs begeerenswaard en navolgingswaard maakt. De prettige gezellige sfeer, die in .Dichte Cavalerie" heerscht, deelt zich aan ieder bezoeker mee, men wordt er geheel in opge nomen en voelt zich als het geheele troepje op het witte doek, vroolijk, opgewekt en zonnig. Een bijzonder geschikte film voor de va- cantie om eens een leuken avond te hebben, mits men tooneel van werkelijk blijft onder scheiden. „The 7 Ida-girls" geven ongemeen knap werk te zien, het is voor gymnastiekliefheb- bers een genot om naar te kijken. Na de openingsmarsch geven 't Rembrandt- Journaal en Polygoon's Holland's Nieuws, hun mooie wetens- en zienwaardigheden. De 2-acten klucht „Hoogvliegers" heeft menig een vermaakt. LUXOR-THEATER. Rin Tin Tin in „De wedloop om het leven"; „Het gevecht boven den afgrond" met Carlo Aldini in de hoofdrol. Carlo Aldini, de sympathieke filmheld, speelt de hoofdrol in „Het gevecht boven den afgrond". Deze artist treedt bijna altijd in avonturenfilms op en wel in die van de goede soort. Hier is hij de redder van een dame met kind. Na een spannende race met een expresstrein, die door een handigheid tot stilstand wordt gebracht, weet hij deze beiden in een coupé te stoppen. Nu wil het toeval dat hij als detective wordt uitgezonden om dat kind bij de moeder vandaan te halen. Hij gevoelt daar niets voor, maar besluit toch maar te gaan. Frank (Carlo Aldini) be leeft daarna heel wat avonturen en vooral dat gevecht boven den afgrond om het kind te redden is spannend. Aan het eind krijgt hij zijn belooning. „De wedloop om het leven". Rin Tin Tin! Welke bioscoopbezoeker ge raakt niet in extase als hij dien naam hoort? Hij of zij weet dan iets bijzonders te zien te krijgen. Dit beest heeft een bijna men- schelijk verstand. In dit nummer is hij de trouwe metgezel van Bobby Gordan- Deze gaat de wereld in om veel geld te verdienen. Na heel wat. avonturen komen zij bij een renstal eigenaar, aan wien de jongen vraagt om werk. De hond werkt mede om dat te krijgen. Bobby treedt dan ongevraagd als trainer op en wel zoo goed dat hij het paard mag rijden op den grooteri wedstrijd. Niet tegenstaande er een complot wordt gesmeed om dat te verhinderen, weet Bobby te win nen. Ook hierin heeft Rin Tin Tin. een groot aandeel. Een echt mooie film. Twee komische nummers worden ook 'nog vertoond. Of beter gezegd: de eene is een spookfilm met veel griezeligs en de andere is leuk, met Monty Banks in de hoofdrol. We brengen deze week een bezoek aan D'iisseldorf. Het is een heel goed vacantie-programma dat een druk bezoek verdient. STANDAARD-THEATER. „De straffende hand" en „Gevraagd 2 meisjes". De mensch van tegenwoordig vindt alleen nog maar romantiek in „magazines" en in cowboy- en andere films. Maar toch het meest, in zes- of zevenvoudige doses, in die films van de neefjes van Tom Mix en Eddy Pols. Doch waar moet het naar toe, als de cowboy-films ook al gemoderniseerd wor den, het met pantserauto's inplaats van met zware postkoetsen doen, als de radio een bericht verspreidt inplaats van een sluipen den roodhuid? Zooals in „De straffende hand". De cowboys die toch al zoo vaak geen koeien meer drijven in een film, vergeten mettertijd hun trouwe paarden ook nog eens en er zal van 't oude niets meer overblijven dan de hoed. Zóó ver is het in „De straffende hand" ge lukkig nog niet, er wordt in paard gereden, dat het stof opwolkt. er wordt in geschoten, zóó vaak dat het niet te tellen is. er wordt in gevochten dat het publiek hoorbaar mee leeft. We krijgen een bestorming van een bank te zien, een sheriff die nu eens anders is dan anders, een ontploffing, achtervolgingen. Men krijgt de volle maat. En er zullen velen zijn, die van deze goede cowboy-film, van deze spannende, aardige, rolprent zullen genieten. Twee meisjes worden gevraagd hoe. dat moet u zelf maar zien in de tweede hoofd film van Standaards welverzorgde program ma. Het gaat niet aan, den inhoud van „Ge vraagd 2 meisjes" over te vertellen. Maar er is iets heel goeds van deze film te zeggen - Janet Gaynor, het aardige meisje, dat heusch goed kan spelen, heeft de hoofdrol. Een rol waar ze veel van maakt, dien ze speelt zoo als hij gespeeld moet worden: met karak ter. In 't voorprogramma een klucht en een natuuropneming. Een goede avond dus. De geluidsfilm en „De Dochter van den Sheik". Van de hoofdfilm „De dochter van den Sheik" is het scenario aardig gevonden. En het peil van het spel is eenerzijds gewaar borgd door Bébé Daniëls, anderzijds door een aantal goede acteurs voor de bijrollen. Jam mer. dat het om de zaak via geestig geënsce neerde voorvallen naar een redelijk eind punt te brengen ook door het dolle lieen moet. De springpa.rtij van de Oostersche valt wel wat uit de Duizend-en-een-nac.htelijke sfeer en of het woestijnzand zich leent tot pro- jectievlak voor schaduwbeelden is een tcch- jiische kwestie, die waarschijnlijk beter op te lossen is bij de Paramount in het atelier dan onder den blakerenden Saharahemel. Wat betreft dat atelier, het kan er wei eens een beetje te dik oplïggen, dat al die sensatie zich voordoet tusschen hout en linnen en onder de streelïng van een kunstmatige woestijnbries. Zoo is het met de achtergron den in deze rolprent, die men overigens grootendeels met plezier bekijkt, waarin Bébé Daniëls haar reputatie van beeldschoons handhaaft- en die door goede muziek begeleid wordt. Het Palace-orkest heeft overigens nog al wat concurrentie gekregen. Natuurlijk in de „Tonfilm", die in het bijprogramma draait en „De Vier Admiraals" heet. De vier admi raals zingen Engelsche liedjes, welke wij jammer genoeg niet geheel verstaan kun nen, met ukelele begeleiding, 't Is de vraag of dit film-variété genoeg mogelijkheid tot variatie zal bieden op den duur. Als nieuwig heid is het zeker niet onaardig. Een tweede muzikale attractie is de Hon- gaarsche violiste Amati. De draagster van een zoo beroemden naam geeft hartstochte lijk gevoelvol, forsch en technisch uitstekend spel, haar flageolet-tonen vooral zijn subliem. Veel applaus drukte de tevredenheid uit van het publiek. Met wereldnieuws en een amusante klucht is het geheele programma er een om zeer voldaan over te zijn. NED. VEREEN. VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. VOORSTELLEN VOOR HET CONGRES. Voor het in de maand October te houden Congres van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel werden door de afdee- ling Haarlem van deze organisatie o.m. de volgende voorstellen ingediend: De algemeene vergadering draee het hoofd bestuur op te pogen in het N. V. V. een rege ling te verkrijgen, waarbij alle aangesloten organisaties ook die met gecentraliseerde kas, de verplichting hebben de algemeene acties plaatselijk te steunen en de onkosten, voort vloeiende uit deze acties, ponds-pondsgewijs door de samenwerkende organisaties betaald zullen worden. De algemeene vergadering dragé het hoofd bestuur op bij het Nederlandseh Verbond van Vakvereenigingen en de Internationale Transport Federatie aan te dringen op een sterker propaganda dan tot dusver gevoerd is, ter voorkoming van den oorlog. De algemeene vergadering drage het hoofd bestuur op een delegatie samen te stellen, die tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar den opbouw en de arbeidsvoorwaarden in Sovjet-Rusland. FUSIE TRANSPORTARBEIDERS EN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Door één der afdeelingen van de Neder- landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel is voor het te houden congres het navolgend voorstel op den beschrijvings brief geplaatst: De algemeene vergadering besluite het hoofdbestuur te verzoeken ten aanzien van een eventueele fusie met den Transportarbei dersbond meer spoed te betrachten, dan wel nadere mededeelingen te doen ten aanzien van de moeilijkheden, die een fusie in den weg staan. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Bouma, Javastraat 35, armbandhorloge; v. Egmond, Westerhoutstraat 15, armbandjes; Dlermanse, Dr. Leijdsstraat 38, badpak met handdoek, v. Egmond, Westerhoutstraat 15, halsketting; Jans, Hodsonstraat 23, honden halsband; Dellevoet. Zanenlaan 18, horloge ketting; v. d. Heuvel, Santpoorterstra.t 62, Duitsche herdershond; Banken, Brouwers plein 39, R.-K. kerkboekje; Kennel Fauna, witte kat, gebracht door Meijer, Timorstraat 116, grijs-witte kat, gebracht door: Roozen, Esschilderstraat 14, zwarte kat, gebracht door Bom, Leidschestraat 125 rood; grijs-wittekat gebracht door: Bal, Rustenburgerweg 8; Ree- mer, Amsterdamstraat 3r, loterijbriefje; v. d. Eijkhof( Vooruitgangstraat 114, idem; Em- mink, le Vooruitgangstraat 56, mes van vlecschmolen; Mensing, Spaarne 92, medaille Terstal, Zomervaart 18 K., pakje met inhoud; Hoffies, Joh. de Breukstraat 24. kinderpor- temonnaie; v. Ek, N. Groenmarkt 24A, por- temonnaie met inhoud; Visser, Kruistocht straat 80, portemonnaie met inhoud; v. d. Berg, Kr. Margarethastraat 11 Brd., signaal hoorn; v. Wageningen, Floresstraat 26, kin- dertaschje met inhoud; Spoor, Witte Heeren straat 29, tasch; Bur. van Politie, Smede- straat, tasch met inhoud; de Koninck. Har- menjansstraat 62, zweep; Holzaofel, Spoor- wecsf.raat 23. zak koren; Roode, Pijlslaan 122, zakmes. VOOP POLITIE- RECHTER. Stakers en werkwilligen. Een staking brengt altijd conflicten met zich mee. De stakers kunnen zich het stand punt van de werkwilligen niet indenken, de werkwilligen zijn het niet eens met de op vattingen van de stakers en zoo ontstaat cr, in een plaats waar een staking een eenigs- zins langen duur heeft, een atmospheer die „geladen" is en waarin botsingen niet uit blijven. Zoo gaat het ook nu te Zaandam. Meer malen zijn reeds stakingsconf lieten uit die plaats door den Politierechter behandeld. Vrijdag waren er weer een paar aan de orde. Op 29 Mei voer een werkwillige met een schuit vol „juffers" door Zaandam. Aan het Westeinde moest de schuit onder een lage brug door en toen stapte de getuige-werk- willige maar even op de brug met het doel aan den anderen kant weer op de schuit te stappen. Maar dat zou niet gebeuren dan na dat een groot aantal stakers hem op de brug afgetuigd had; zelfs toen hij met zijn handen aan de brug hing, werd hij nog geslagen en van zijn bril bleef niet veel heel. Een der ergste belhamels bij dit geval stond terecht en kreeg van het O. M. en van den Politierechter te hooren, dat zijn gedrag (en ook dat van de anderen) zeer laf was ge weest. Bovendien kreeg hij 14 dagen gevangenis straf. Twee kantoorbedienden, door öe stakers thans „stakingbrekers" geheeten. deden op den 17en Mei van dit jaar wat anders des houtbewerkers is en werden dus „gevolgd" door stakers. Een jongen van een jaar of 12 reed daarbij tegen de fiets van een der kan toorbedienden aan. Deze haalde toen een zeer onschuldig voorwerp uit zijn zak. maar een der stakers meende dat hef een revolver was. Hij meende dus nu te moeten optreden, ging naast den kantoorbediende in quaestie rij den, sloeg zich op de borst en zei zoo iets als: „Als je wat beginnen wilt, wees dan eens vijf minuten voor mij alleen!" Terwijl daarop de kantoorbediende zijn fiets aan den kant van den weg zette, kreeg hij een harden stomp in den rug, volgens verklaring van zijn broer, den anderen kan toorbediende, van den staker die hem had uitgedaagd. Een ander getuige had ook den stomp zien geven, maar verdachte, zijn broer en nog een getuige a décharge hielden vol dat de staker niet gestompt had. Hetgeen niet verhinderen kon dat hij toch ook 14 da gen kreeg. De verdediger, Mr. S. de Jong, pleitte vrij spraak. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. A. C. M. Beverwijk overtreding Motor- en rijwielreglement f 30 of 30 dagen: J. H. Ph. Haarlem, overtreding W. v. S. f 3 of 3 dagen: H. B. Amsterdam overtreding Motor- en rij- wielwet f 100 of 100 dagen: L. H. J. B. Leiden overtreding Motor- en Rijwielwet f 30 of 30 dagen: H. v..ö. H. Haarlemmermeer, over treding Motor- en Rijwielwet 7 dagen hech tenis en 1 jaar ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen: M. F. IJ- muiden, overtr. Motor, en rijwielwet 2 maal f 6 of 2 maal 2 dagen: L. A. Zandvoort, overtreding A. P. V. Zandvoort f 1 of 1 dag; 0. L. Assendelft, overtr. Motor- en rijwiel- reglement f 4 of 4 dagen; J. M. v. R. Bever wijk, overtr. W. v. S. f 8 of 1 w. t. s.; A. J. v. d. B. Haarlem, overtr. A.P.V. Haarlem 50 cent of 1 dag; A. N. Haarlem, overtr. W. v. S. f 1 of 1 w. t. s.: P. V. Haarlem, overtr. W. v. S. f 1 of 1 w. t.; G. H. Heemstede, overtr. Motor- en rijwielreglement f4 of 4 dagen; II. A. L. Haarlem, overtr. A.P.V. Haarlem f 2 of 2 dagen; A. C. v. H. Haarlem, overtr. Motor- en rijwielreglement f 4 of 4 dagen; H. Th. K. Haarlem, overtr. Motor- en Rijwiel reglement f 3 of 3 dagen; A. J. de G. Haar lem, overtreding verord. op de winkelsluiting Haarlem, f 2 of 1 w. t. s.; J. B. Bloemendaal, overtr. A.P.V. Bloemendaal f 15 of 15 dagen; J. N. Haarlem, overtreding AP.V. Bloemen daal, f 3 of 3 dagen; F. W. de N. Rotterdam, overtreding A.P.V. Haarlem f 4 of 4 dagen; P. V. Haarlem, overtreding Motor, en rijwiel- reglement. oproeping nietig; J. K. Beverwijk, overtr. A.P.V. Beverwijk f 3 of 3 dagen; W. P. v. d. H. Haarlem, overtreding Motor- en Rijwielwet f 1 of 1 dag; A. A. K., Wijk aan Duin, overtreding W. v. S., f 2 of 2 dagen hechtenis;; J. L. J. J. Amsterdam, overtr. Motor- en rijwielregl. f 3 of 3 dagen: G. S. IJmuiden, overtr. verord. op de winkelslui ting Velsen f 3 of 3 dagen; N. v. D., IJmui den idem, f 3 of 3 dagen; C. H. R. Amster dam overtr. Spoorwegwet f 3 of 3 dagen; J. H. S. Amsterdam, idem. f 3 of 3 dagen; L. D. W. Haarlem, overtr. M.R.Rf 3 of 3 da gen: C. S., Haarlem, overtreding W. v. S., f 3 of 3 dagen; J. L. M.. Amsterdam en A. v. E., Amsterdam, overtreding W. v. S. ieder f 1 of 1 dag; G. G., Zandvoort, overtreding M. R.R. f 2 of 2 dagen; J. v. d. M. Zandvoort, overtreding A.P.V. Zandvoort f 4 of 4 dagen; M. R„ Haarlem overtreding A.P.V. Haarlem, f 1 of 1 dag; G. v, A. Haarlem, overtreding Handelsreg. Wet f 5 of 5 dagen; J. in 't H., Amsterdam, overtreding Motor- en rijwiel wet f 25 of 25 dagen; J. de B., Velsen overtr. Arbeidswet f 2 of 2 dagen; F. W. K. Velsen, overtr. W. v. S. f 3 of 3 dagen; B. L. Am sterdam, overtr. W. v. S. f 15 of 15 dagen; G. D.. Haarlem, overtr. A.P.V. Haarlem, f 2 of 2 dagen; N. J. S. Beverwijk, overtreding Motor- en rijwielwet f 40 en f 15 of 40 en 15 dagen en vernietiging nummerbewijs; J. J. B., zonder vaste woonplaats, overtreding W. v. S.. 3 dagen hechtenis en 6 maanden R.W. 1.; C. V. IJmuiden. overtr. W. v. S. f 20 of 20 dagen; A. W. Haarlem, overtr. Motor- en Riiwielewet f 40 of 40 dagen: N. H. C. de B. Haarlem, overtr. Motor- en rijwielwet. f 25 en f 10 of 25 en 10 dagen en 6 mnd. ont zegging van de bevoegdheid motorriituigen te besturen: G. V, Haarlem, overtreding Motor- en Rijwielwet en W. v. S. f 10 of 10 dagen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct« per regel. ZOMERCOSTUUMS - TENNISPANTALONS binnen DR'E dopen nieuw HOEING'S ST00MERU VERVERIJ TELEFOON 10873—10382 Voor den Inhoud de7cr rubriek stelt de Redacti< rich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of n!r- geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. LEESSTOF VOOR NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND. De Nederlandsche Bond in Duitschland. welke hoofdzakelijk de „verlevendiging van he: stambewustzijn van de in geheel Duitsch land wonende Nederlanders" ten doel heeft, tracht dit doel te bereiken door: Het oprichten van Nederlandsche cursus sen; het samenstellen van leesbibliotheken: het rondzenden van leestrommels en spre kers, enz. Een en ander kost veel geld. doch de Bond rekent daarbii op steun uit het. Vaderland. Thans heeft de Bond het hieronder ge noemde Comité verzoent jaargangen van verschillende Nederlandsche geïllustreerde tijdst.riften te willen verzamelen, ten einde met. meer succes zijn arbeid te kunnen voort zetten. Volgaarne voldoet het Comité aan dit ver zoek en vraagt, door middel van dit ingezon den stuk, alle lezers en lezeressen, die met het sympathieke doel van den Bond instem men, te willen nagaan of zij één of meerdere jaargangen van tijdschriften kunnen be schikbaarstellen. Alle zendingen, groot en klein, zullen dank baar worden aanvaard en worden gaarne aan het secretariaat van het comité. Waldeck Pvrmontlaan 1 te Rijswijk (Z.-H.) tegemoet gezien. Het Nationaal Comité tot steun van den Nederlandschen Bond in Duitsch land. Jhr. D. J. DE GEER, Minister-President, eere-voorzltter. Jhr. E. J. M. WITTERT, voorzitter. C. F. POORTVLIET, secretaris, P. D. SCHULLER TOT PEURSUM, peningmeester. W. P. F. VAN DEVENTER. W. II. F. FRANKEMÜLLE. Het verslag der Nederlandsche Spoorwe gen over 1923 geeft een duidelijk- beeld van den gunstigen toestand van dat bedrijf in het afgeioopen jaar. Daarvoor zijn enkele rede nen aan te voeren, zooals de algemeene en voortgaande verbetering van den economi sche^ toestand, de electrilicatie der spoorwe gen AmsterdamRotterdam en Haarlem IJmuiden en ten slotte de in dat jaar gehou den Olympische Spelen te Amsterdam. Neemt men daarbij de in menig opzicht gunstige weersomstandigheden gedurende 'n groot ge deelte der zomermaanden d^n waren dit alle factoren welke een gunstigen invloed konden uitoefenen, en dit ook inderdaad hebben ge daan. Het duidelijkste blijkt dit uit onderstaande cijfers: Afgelegde trein- Aantal reizi- Opbrengst, kilometers gers 1924 42.807.384 47.936.840 f 80.734.647.13 1925 45.123.042 47.150.909 79.223.235.83 1926 47.182.966 48.132.236 f 76.489.206.61 1927 48.819.431 52.286.352 f 75.754.067,97 1928 52.439.333 57.578.494 f 82.041.846,99 Uit dit overzicht blijkt, dat na de tariefs verlaging van 1926 aanvankelijk een vermin dering van opbrengst was vast te stellen, welke evenwel in 1928 ruimschoots is inge haald. Doch ook de inkomsten uit het goederen vervoer waren in 1928 gunstig en circa 5 mil- lioen gulden hooger dan in het voorafgaande jaar (75 tegenover 80 millioen), zoodat uit het reizigers- en goederenvervoer te zamen in 1928 circa 11 1/2 millioen gulden meer werd ontvangen dan in 1927. een toename van ruim 7 pet. Wel is waar had het goederen vervoer te lijden onder een minder aanbod van ladingen levende dieren, waardoor de opbrengst daarvan met circa 4 ton terugliep, doch daartegenover stond een grooter aanbod van Limburgsche mijnproducten. De opbrengst van het reizigersvervoer, welke sedert 1923 gestadig was teruggeloo- pen maakte in 1928 een grooten sprong voor waarts. Vergelijkt men deze opbrengst (ruim 82 millioen gulden) met de cijfers van 1909 af, dan blijkt dat alleen de jaren 1923, 1922, 1921 en 1920 een hoogere opbrengst kunnen aan wijzen, waarvan 1921 met ruim 90 en een half millioen gulden de kroon spant. Thans is men blijkbaar op het niveau gekomen, dat de ta riefsverlaging van 1926 geen nadeeiige gevol gen meer heeft en het daardoor ontstane ver lies is ingehaald. Tegenover de hoogere inkomsten staan grootere uitgaven. Deze betreffen in de eer ste plaats de exploitatiekosten, welke in het afgeioopen jaar circa zeven millioen gulden grooter waren dan in 1927. De toeneming van het vervoer heeft bij de verhooging dezer kosten een belangrijke rol gespeeld. Behalve personeelsuitbreiding veroorzaakte zij een meerder gebruik van brandstoffen en eloc- trischen stroom, terwijl de extra-ultkeerir.g van één week bezoldiging aan het personeel in deze verhoogde exploitatiekosten is begre pen. De voornaamste post betreft de uitge keerde loonen. Deze bedroegen in 1927 ruim 81 millioen. in 1928 bijna 83 1 2 millioen gul den. Daarnaast staat het onderhoud van ma teriaal en het gebruik van brandstoffen. Dit. onderhoud bedroeg in het afgeioopen jaar ruim 5 2 millioen gulden en was 2 14 ton hooger dan in 1927. Öok de post brandstoffen vertoon: een dergelijke verhooging en be droeg in 1928 ongeveer 6 12 millioen gulden. Het totaal van alle exploitatie-uitgaven be droeg 126 12 millioen gulden tegenover 119 1 '2 millioen in 1927. De totaal ontvang sten waren in deze jaren resp. 173.6 tegenover 162.2 millioen gulden. Uit het staatje in het begin van dit artikel blijkt, dat de tariefsverlaging van 1926 wel van nadeeligen invloed Is geweest op de op brengst. doch dat deze een toename van het aantal reizigers en het aantal afgelegde trein K.M. ten gevolge heeft gehad. De bestaande achterstand in de opbrengst is in het afge ioopen jaar ingehaald. De vraag doet zich aanstonds voor of het tijdstip niet daar is om andermaal met een tariefsverlaging te komen, al zal het een leder duidelijk zijn, dat aan het nemen van een dergelijke be slissing vele risico's verbonden zijn en bij verlaging van het tarief de verwachte ver meerdering van vervoer nog niet altijd be hoeft te beteekenen een vermeerdering van opbrengst. Veel voor den leek te beoordeelen gegevens noodig voor een dergelijke beslis sing zijn in dit jaarverslag niet te vinden. Misschien dat wel een zekere richtlijn ge vonden kan worden door de cijfers te bestu- deeren van het aantal reizigers en do ont vangsten in de le, 2e en 3e klasse afzonder lijk. Het blijkt nl. dat in 1928 deze aantallen en opbrengsten zich als volgt verhielden: Reizigers Ontvangsten le fcLï 1.170.507 5.655.976 2e 7.742.330 23.244.631 3e 48.665.657 53.141.239 Vergeleken met de cijfers over 1927 is ook hier een stijging vast te stellen. De cijfers der 3e klasse nemen een zeer belangrijke plaats in en men vraagt zich af of niet gewerkt moet worden in de richting voor een grooter ver keer in de le en 2e klasse, door bijv. die ta rieven iets meer te verlagen dan die der 3e klasse. Hoe het zij. het is zeker wenschelijk dat zoo de mogelijkheid daartoe ook maar even bestaat ons reizen goedkooper ge maakt wordt en tegelijkertijd de tarieven voor ons goederenvervoer eveneens omlaag gaan. MOLLERUS. The popular Home Journal of Great Britain. The Journal that tetla how Britisher* live, think, work and play Splendid Storiea Bright Article* BLOEMENDAAL. Bevallen: P. Kauffman-Persoon, z. D. S. Th. Lucas-Lassing, z. H. C. van Overzee- Endt, d. Ondertrouwd: A. Vader en D. J. van Gro ningen. J. G. Cassee en F. L. W. A. Grote. Getrouwd: C. J. Nieuwmeijer en A. van Giffen. Overleden: E Cats. 52 j.. overleden te Oeest- geest. H. J. Houtgraaf. 59 j. J. H. van Dijk, 46 j., overleden te Haarlem. E. M. de Boer, 45 J. BEVERWIJK. Ondertrouwd: H. J. van't Hoff en G. J. A. ter Hoeve. Bevallen: T. BruUns-Verver, d. S. Finke- Krijt. z. Overleden: A. Nieuwkerk, 65 j., ongehuwd. HAARLEMMERLTEDE EN SPAARNWOUDE. Getrouwd: A .van der Helm en C. J. van Duijn hoven. Bevallen: Van Laar-van RooUen, z. Jo hannes. Zwaan-de Haas. d.. Geertje. Overleden: Agatha van Geldorp, wed. K Moorman, oud 75 jaar. Agamemnon 23 Juli te Kingston J. Alpherat 25 Jull van Rotterdam naar Hamburg. Drechterland 25 Juli van Santos naar Victoria. Eemland 24 Juli v. Pernambucco, Buenos Aires n. Amsterdam. Flandria 25 Juli van Coruna, Buenos Aires n. Amsterdam. Gelrla (vacantiereis) 25 Juli van Aendelsnes n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden p. 25 Juli Perim Batavia n- Amsterdam. Minerva 25 Juli te Amsterdam van Liver pool. Oberon 25 Juli te Duinkerken, St. Thomas n. Amsterdam. Orania 24 Juli van Funchal, Amsterdam, n. Buenos Aires. Rijnland 25 Juli van Amsterdam naar Buenos Aires. Roepat 25 Jull te Bremen van Hamburg. Saleler p. 25 Juli Gibraltar, Amsterdam n Batavia. Statendam p. 24 Juli n.m. Cape Race, Rot terdam n. New York. Stuyvesant 25 Juli te Amsterdam van West- Indië. Rotterdam 25 Juli te Rotterdam van New York. Almkerk p. 25 Jul! Kaap Bon, Rotterdam n. Australië. Andijk p. 25 Jull Gibraltar, Rotterdam n. Bombay. Alchiba 25 JuU 17 u. v. Port Said, Australië n. Rotterdam. Alwaki 29 Jull te Montevideo verwacht, Rotterdam n. Buenos Ayres. Agamemnon 23 Juli van Kingston J. naar Haiti. Amstelkerk 24 Jull van Duala naar Cala bar. Agamemnon 25 Jull van Port au Prince n. Cap Haitien. Amsterdam 25 Juli te Callao van Amster dam. Boskoop van Cristobal naar Buenaven tura. BlUdendUk p. 25 Jull Azoren, New York n. Java. Bovenkerk 25 Jull van Hamburg naar Rot terdam. Bondowoso 25 Jull te Calcutta van Ran goon CommewUne 25 Juli van Madeira naar Paramaribo. Dlnteldljk 24 Jull te Cristobal. Paciflckust n. Rotterdam. Enggano 26 Juli te Belawan van Amster dam. Eemstroom 25 Juli van Teneriffe naar Las Palmas. Amsterdam naar West-Afrlka. Glamorganshire 25 Juli van Londen, Paci flckust n. Hamburg en Rotterdam. GrootendUk 24 Juli te Los Angeles, Ant werpen n. Paclfickust. Gorontalo p. 25 Juli Kaap del Arm!, Rotter dam n. Batavia. Heider 26 Jull te Amsterdam van Ham burg. Kota Inten 25 Juli vertrekt vermoedelijk 26 Juli 17 u. van Londen, Batavia naar Rot terdam. Kennemerland 25 Juli van Konakry naar Hamburg. Karimata p. 25 Jull Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Xertosono 23 Juli van San Francisco naar Batavia. Menado 25 Jull te Perim, Probolingo naar Port Said. Meerkerk 25 Juli te Genua, Roerdara n. Calcutta. Modjokerto 24 Jull te Hongkong van Los Angeles. Maaskerk 26 Jull van Bremen naar Ham burg. Maasdam 25 Jull te Havana, New Orleans n. Rotterdam. Moena 26 Juli van Cuxhaven naar Am sterdam. Narenta 25 Jull te Colon, Rotterdam n. Pacifickust. Oranje Nassau 26 Juli van Paramaribo n. La Brea. Orania 25 Juli van Las Palmas, Amsterdam n. Buenos Aires. P. C. Hooft 28 Juli 6 u. van Batavia te IJmuiden en 10 uur te Amsterdam ver wacht. Procyon 25 Juli te Janeiro, Rotterdam n. Buenos Aires. Rierfontein 25 Jull van East Londen, Beira Port Elisabeth. Roepat 25 Juli te Bremen van Hamburg Riefontein 25 Juli van Sast Londen, Beira n. Rotterdam. Randfontein 25 Jull van Las Palmas naar Southampton, Beira n. Rotterdam. Sembilan p. 25 Juli Gibraltar, Java naar Amsterdam. Simon Boüvar p. 25 Juli 20 u. de Azoren, Amsterdam n. West-Indtë. Van Spilbergen 24 Juli van Fremantle n. Singapore. iJstroom 25 Juli van Genua n. Marseille, Beira n. Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7