BUITENLANDSCH OVERZICHT BRIAND KABINETSFORMATEUR. DE VERWACHTINGEN. UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND MARKTNIEUW§ SCHEEPVAARTBERICHTEN Geen vlieg in kuis als ge sproeit met RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 29 JULI 1929 Eert moeilijke taak. De publicaties van het blad „El Mokattam" over de betrekkingen tus- schen Engeland en Egypte. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Te half elf begon Zaterdagmorgen de Mi nisterraad, waar Barthou en Briand verslag uitbrachten van hun vergeefsche poging om Poincaré te bewegen van zijn voornemen af zien. Het kabinet besloot eenstemmig, zijn ontslagaanvrage in te dienen, het ontslag werd door president Doumergue aanvaard. PARIJS, 28 Juli. Briand had des avonds een onderhoud met president Doumergue, <lat veertig minuten duurde. N,a afloop zeide hij tot de journalisten: „Ik kan u niet veel zeggen. Ik heb hedenmiddag den toestand met een aantal leden der beide Kamers be sproken. Ik streef ernaar, ontspanning in de situatie teweeg te brengen. Het kabinet heeft ■tot dusver geen nederlaag geleden eir er bestaat geen reden het niet te handhaven. Misschien zal ik in staat zijn, het uit te breiden. Morgen zal ik mijn pogingen voort zetten: ik hoop s avonds gereed te zijn". Terstond na de sluiting van de zitting van den ministerraad heeft president Doumergue verschillende vooraanstaande parlementaire leiders bij zich ontboden teneinde hun advies omtrent den nieuwen toestand in te win nen. Allereerst werd ontvangen de voorzit ter van den Senaat, Doumer, gevolgd door dien van de Kamer van Afgevaardigden, Bouisson. De besprekingen werden voortgezet met de voorzitters der beide financieele com missies, Clementel en Malvy, waarna een or. ahoud met de voorzitters der commissies voor buitenlandsche zaken, Huber en Paul Boncour plaats had. De dag werd verder ge vuld met de ontvangst van de verschillende fractieleiders, o.w. Martin, Daladier, Blum, Marin en tenslotte Chabrun. De functie van premier wordt allerwege reeds in gedachten toegekend aan minister Briand; mocht deze echter bedanken, dan zou Tardieu ernstig in aanmerking komen. Naar verluidt zal de radicaal-socialisti sche partij voor het deelnemen aan het ka binet Briand verschillende voorwaarden stel len, waaronder het aannemen van verschil lende punten op het congres van Angers op gestelde partijprogram en de uitsluiting van clen minister van den .groep der republi- keinsch-democratische Unie uit het nieuwie kabinet. De democratische en sociale actie houdt daarentegen de aanwezigheid van vertegen woordigers van den groep Marin in hot kabinet voor onontbeerlijk- Ingeval Briand tot overeenstemming kan komen niet de ra dicaal-socialisten, veronderstelt me'n op Zon dagavond, dat de volgende ministerlijst waarschijnlijk zal zijn: Briand minister-president en minister van buitenlandsche zaken. Steeg of Tardieu justitie en plaatsverv. premier. Cheron, financiën. Daladier, oorlog. Tardieu of Durand, binnenlandsche za ken. Loucheur, arbeid. Herriot of Marraud, onderwijs. Queuillex of Lamoureux, landbouw. Laval, openbare werken. Laurent Eynac, luchtvaart. Mochten de onderhandelingen met de ra dicaal-socialisten mislukken, dan verwacht men, dat Briand alleen maar het premier schap van Poincaré zal overnemen en twee nieuwe onderstaatssecretariaten zal aanne- Tenslotte verwijzen wij naar de publicaties van het Egyptische blad „El Mokattam", hieronder opgenomen, volgens welke er een geheel nieuwe toestand tusschen Engeland en Egypte in staat van wording zou zijn.De En- igclsche regeering heeft bij monde van minis ter Henderson géén dementi gegeven, al deelde de minister mede, dat er e enige onjuistheden in de publicaties voorkomen. Dit klinkt als een bevestiging, üet lawaai rondom Lord Lloyd's ontslag is nu ook ver klaard. Wij schreven trouwens .al eciMge da gen geleden, dat de oorzaak van de sensatie gelegen zou kunnen zijn in de geheimzinnige plannen van dc Labour-regeering. Men kan veilig aannemen dat hot blad „El Mokattam" de Engelsche regeering geen dienst heeft be wezen. Deze heeft alle mogelijke moeite ge daan, om den opposanten in het Hoogerhuis het zwijgen op te leggen, met de verklaring dat er niets aan de hand was. Het kabinet ontkent dot het over de punten die „El Mo kattam" heeft geopenbaard, onderhande lingen heeft gevoerd. Macdonald zal nu dubbele moeilijkheden tc •overwinnen krijgen. L. A. Een nieuwe overeenkomst tusschen Groot-Brittannië en Egypte? LONDEN, 27 Juli (V.D.) Het te Cairo verschijnend Egyptisch dagblad „El Makat- tam" publiceert het ontwerp van het nieuwe verdrag tusschen Egypte en Groot-Brittan nië, waarover thans besprekingen worden ge voerd te Londen tusschen dc Britsche regee ring en den Egyprischen minister-president Mohamed Mahmed Pasja. De tekst, die het blad, naar het verzekert, van zeer goed inge lichte zijde heeft, houdt heb' volgende in: 1. De Britsche troepen in Egypte worden overgebracht naar de zóne van het Suez- kauaal. 2. Groot-Brlttanniö stemt toe in de afschaf fing van het kapitulatierecht. 3. Groot-Brittanniö geelt zijn rechten op de bescherming dor minderheden op. 4. Een klein gedeelte vin het Egyptische leger keert naar denlSoedan terug. 5. De post van den Britschen Hoogen Com missaris in Egypte wordt veranderd in een ambassadeurs-post. 6. Het Egyptische gezantschap te Londen wordt verheven tot den rang van een ambassade. 7. De bevoegdheden der consulaire gerechts hoven gaan over de gemengde recht banken. 8. De functie van rechter-advïseur voor de bescherming van buitenlanders blijft bestaan. 9. De functie van financieel adviseur blijft bestaan. 10. De schulden aan Egypte voor het Soedan- gebled worden erkend- 11. Het Soedan-verdrag van 1899 wordt er kend. 12. Groot-Brittannië steunt Egypte met zijn gewapende macht in geval van een aan val van een derde mogendheid tegen Egypte, terwijl omgekeerd Egypte Groot- Brittannië in hetzelfde geval steunt. Het blad voegt er aan toe, dat de Britsche regeering er op staat, dat elk nieuw verdrag geratificeerd wordt door een vrij gekozen Egyptisch parlement. In tegenstelling tot dit bericht heeft de Britsche minister van buitenlandsche zaken. Henderson, verklaard, dat inderdaad een aantal voorstellen in behandeling is. Het kabinet heeft zich er echter nog niet mee bezig gehouden en de publicatie van het blad „El Mokattam" zou niet heelemaal juist zijn. Uit Camberra wordt gemeld, dat de Austra lische Bondsregeering uit Londen de verze kering zou hebben ontvangen, dat geenerlei stappen om de Britsche troepen uit Egypte terug te trekken in hét voornemen der re geering zouden liggen. Catastrophale toestand in Lancashire. De onderhandelingen in de katoenindustrie hebben een onverwachte en zeer onheilspel lende wending genomen. Sir Horace Wilson, secretaris-generaal van het ministerie van arbeid, had dezer dagen nog zijn uiterste best gedaan om een uitweg te vinden voor de moeilijkheid der door de werkgevers op gelegde algemeene loonsvermindering van 121/2 Hij voerde besprekingen met de arbeidersleiders en had- een vergadering be legd met al de besturen der vakvereenigïngen, welke tot dusver hadden samengewerkt. Heden echter hebben plotseling de wevers zich van die gemeenschappelijke onderhan delingen teruggetrokken en eenparig beslo ten de loonsvermindering niet aan te nemen. De eigenaars hebben vergaderd om den nieuwen toestand te bespreken. Wanneer geen uitweg gevonden wordt, liggen Maandag 1600 katoenspinnerijen stil en zijn 500.000 arbeiders buiten werk. TOONEELVEREENIGING „T. O. N. E. V. .O Dezer dagen hield Tonevo haar jaarlijk- sche algemeene vergadering. Slechts eenige leden waren niet aanwezig. Het jaarverslag van den secretaris en penningmeester werd goedgekeurd. De fi nanciën bleken er dit keer tamelijk gunstig voor te staan. Als nieuw lid werd aangenomen mevr. Ul- derink-Propsma. Besloten werd het bestuur met twee leden uit te breiden. Dit in verband met de te groote werkzaamheden van het vorige bestuur. Daar de vorige penningmeester, de heer D. v. d. Linden, na een 13-jarig penning meesterschap, zich niet meer voor een be stuursfunctie beschikbaar stelde, werd hier voor in de plaats gekozen de heerW. L. F. van der Have. terwijl het hierdoor vrijgeko men secretariaat overging naar den heer Th. A. van der Have. Het nieuwe secretariaat is nu gevestigd: Ovcrtonstraat 43, Haarlem-Noord. Het bestuur had gemeend in afwijking met vorige jaren dit jaar eens iets anders te moeten organiseèren en zoo werd besloten tot 'een groote autotocht over de Veluwe. Zooals steeds is het Bestuur van Tonevo er op uit zijn leden iets bijzonders aan te bieden cn er wordt dan ook niet aan getwij feld, of van dezen tocht zal een dankbaar gebruik gemaakt worden, HET WITTE KRUIS. De afdeeling der N.H. Vereeniging Het Witte Kruis hield Vrijdagavond een buiten gewone algemeene vergadering onder voor zitterschap van den heer A. W. Michels. Goedkeuring werd gehecht aan de door het Bestuur gesloten geldleening ad 73,500 bij de Groot-Noordhollandsche» te Amsterdam voor den bouw van het vijfde badhuis. Besloten werd op de algemeene vergadering der hoofdvereeniging een voorstel in te dienen, er toe strek kende, dat het Hoofdbestuur de mogelijkheid zal overwegen van ccne verzekering tegen ouderdom cn invaliditeit op collectieven grondslag van al het personeel in dienst der afdeelingen. Op het ontwerp-statuten der hoofdver eeniging werden talrijke wijzigingen voorge steld. Tot lid van het bestuur der afdeeling in de vacature mej. J. A. F. Bordes werd gekozen de heer H. Brunink. PERSONALIA. Voor het examen Nuttige Handwerken zijn te Amsterdam geslaagd dc dames C. J. v. d. Steers, D. Radsma. P. v. Diggelen. E. Wijdooge, M. J. Bolier, K. Visser, allen uit Haarlem. BEVERWIJK NIEUW VEILINGGEBOUW IN DE BREESTRAAT. EEN AANWINST VOOR BEVERWIJK. Ongeveer een jaar geleden kwam de R.K. Veilingvereeniging „Kennemerland" door aankoop in bezit van het terrein van het door brand vernielde Hotel de Zon aan de Breestraat. Toen het terrein werd aange kocht had men er nog geen bestemming voor; de bedoeling was, voor een eventueele uitbreiding van het aan het terrein grenzen de veilinggebouw de daarvoor benoodigde gronden in handen te hebben. De snelle ontwikkeling van de bloembol lenveiling „Beverwijk", welke wordt geëx ploiteerd door de „Vrije Veiling" en „Kenne merland" noodzaakte de besturen, over te gaan tot het stichten van een veilinggebouw dat in overeenstemming was met de behoef ten. Het gevolg was, dat men besloot op het door „Kennemerland" gekochte terrein een modern veilinggebouw voor de bloembollen veiling te stichten. Den heer B. W. J- Langendijk, architect te Beverwijk, werd op dracht verleend een plan te ontwerpen voor een gebouw, dat aansloot aan het bestaande. Dit gebouw is thans gereed gekomen; Za terdagmiddag vindt de officieele opening plaats. Het gebouw bestaat uit een veilinghal met een oppervlak van 700 M2. Ofschoon zich aan alle zijden van het gebouw een binnengalerij bevindt, wordt de gelijkvloers gelegen groote hal niet door zuilen of pilaren onderbroken, hetgeen natuurlijk van groot belang is. De galerij is een z.g. hangende galerij en heeft een oppervlakte van 500 M2, In de beneden hal kunnen 3000 en op de galerij 1500 man den bollen geplaatst worden. Zoowel de be nedenhal die voorzien is van een geruisch- loozen vloer, als de galerij sluiten bij het oude veilinggebouw aan. Het geheele gebouw is overdekt met een glazen kap. Aan de voorzijde van het nieuwe gebouw is een verdieping gebouwd waarin de afslag der bollen plaats vindt. Deze veilingzaal is 250 M2. groot. Er bevindt zich een podium, terwijl er zitplaatsen zijn voor 325 koopers. Het gebouw bevat voorts een buffet, tele fooncellen en aan de achterzijde nog een kleine gelagkamer. Een groote bel, opgehangen in den toren, zal straks den belanghebbenden den tijd aangeven, waarop de veilingen een aanvang nemen. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. De heer A. Middelkoop O.Pzn. te Vijfhui zen alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een der Chr. Holl. Inl. Scholen in O.-Indië. Voor het Mulo-diploma A zijn te Amster dam geslaagd D. C. Linthout en J. Joosse uit Hoofddorp. HEEMSTEDE PERSONALIA. Voor het examen fraaie handwerken zijn te Amsterdam geslaagd de dames M. M. J. Zie ren, A. S. de Gruyter en J. C. M. Dammiaans uit Heemstede. BLOEMENDAAL. PERSONALIA. Mej. J. E. Boer uit Bloemendaal is te Amersfoort geslaagd voor het examen Fransch M. O. A. Voor het examen nuttige handwerken is te Amsterdam geslaagd mej. E. Walter uit Bloe mendaal. ZANDVOORT PERSONALIA. Voor het examen nuttige handwerken is te Amsterdam geslaagd mej. J. C. Koning uit Zandvoort. Voor het Mulo-diploma A is te Amster dam geslaagd A. de Wid uit Zandvoort. VELSEN VERKOOP GEMEENTEGROND. B. en W. stellen den Raad voor, te ver- koopen aan H. D. Kist de Ruyter te IJmuiden een gedeelte bouwterrein, ter grootte van on geveer 540 M2., liggende aan de Lijsterlaan te IJmuiden tegen den prijs van 5.50 per vierkanten meter. VERGUNNING VOOR HET AANLEGGEN VAN EEN STRAAT. B. en W. stellen den Raad voor aan H. F. Paradijs te Haarlem vergunning te verleenen tot het aanleggen van een gedeelte ter lengte van ongeveer 23.50 M. van de Tulpenstraat te Santpoort, onder nader omschreven yoor- waarden. VERHOOGING KASGELDLEENING 1929. Bij besluit van 30 November 1928 werden B. en W. door den Raad gemachtigd, ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld voor het dienstjaar 1929 een geldleening aan te gaan tot een maximum-bedrag van 750.000. B. en W. deelen thans den Raad mede, dat een be drag van rond 450.000 aan kasgekl is op genomen. Daar het zich laat aanzien, dat binnenkort belangrijke bedragen noodig zul len zijn voor het doen van verschillende uit gaven en het tijdstip voor het consolideeren der vlottende schuld nog niet gekomen is, stellen B. en W. voor, het maximum-bedrag der kasgeldleening met 250.000 te verhoo- gen en te brengen op 1.000.000. VELSEN. Bevallen: J. Commandeur—Mijnen z., K. VeldmanKramer z., B. KleveMulder d.. A. Portengen—Wijker d., T. v. d. HulstMijzen d., D. J. H. F, v. d. WaterenWiegman z., G. KistNap z. Overleden: Harmc de Beurs 2 j., Jansje Glas 9 m. Ondertrouwd: B. Kosterman en M. Grijn- man; J. Kat en P. Mich iels, W. J. Bakker en E. Vervat, H. J. v. Elk en C. R. Honings, P. J. Heilig en W. H. C. Duijn. Getrouwd: C. Rozemeijer cn C. M. Bank, F. Böhm cn A. Bcsse, G. cfb Jong en A. Coster, A. Kruk en J. W. Bakker, S. H. Wolzak en J. M. A. Put, G. v. Wijk cn A. M. de-Bruyn. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Staande op een maanstraal, Keek Knickey naar beneên, Gleed toen, niet een vaartje, Al vliegend, naar het scheen. Hij gleed met groote snelheid, Langs een schoone straal der maan. De menschen dachten: „Hij kan vliegen, Of hij heeft ski's aangedaan." En toen onze Knickey veilig. Weder daalde op den grond, Was Billy de eerste van allen, Die van zijn stoel opstond. Toen Billy hem had bekeken, Riep hij„Redneb, 't is kras. Ik wist niet, dat die Knickey Een apenootje was." Een apenootje, dat kan dansen, zcoiets Iicb ik nooit gezien. En jullie?. HILLEGOM Ondertrouwd: J. A. Verkerk en M. C. Bax; Tli. Gort en A. E. Kruyff; G. Flentrop en A. J. vah Til. Getrouwd: J. D. Phillippo en M. W. Schmetzer; J. H. Prins en G. van Houten. Bevallen: S. DriessenIJntema, z.; W. WijtvlietFeijen, d.; A. Duijndamvan der Westen, z. Overleden: I. M. Heemskerk, wed, A. Da- men, 77 j.; G. AaijPostma, 53 j. HAARLEMMERMEER Bevallen: T. SchutteEveleens, d.;l J. MoermanSaarloos, z.; C. C. van Braak Ble-endaal, d.; C. Vergunstv. d. Luit, z.; J. BreedijkLamboo, d.; L. MiedemaBak ker, z.; C. van ZoolingenEikelenboom, z. Ondertrouwd: J. C. Kuiper en M. M. C. Wesseling; A. J. van der Marei en Chr. van Gulpen; C. de Geus en M. Combee; J. Weij en A. A. Combee. Ghuwd: C. A. Houweling en J. M. Mar cus; A. Snaterse en A. Spruitenburg. Overleden: Gesina Petronella Lefeber, 19 j., ongelu dochter van Josephus H. L. Lefeber. BEVERWIJK Op de op 26 Juli alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Andijvie 100 str. f 3f 4. Wortelen per 100 bos f 8f 12. Komkommers per 100 f 5f 9. Aardappelen klei per KG. 4 ct. Idem zand per KG. 5 ct. Doppers per kilo. 1214 ct'. Capucijners per kilo 1216 ct. Raspers per kilp 20 c, Tuinboonen per KG. 35 ct'. Snijboonen per KG. 2226 ct. Heerenboonen per KG. 24 ct. Bloemkool per 100 f 5f 12. Sla, per 100 krop f 1f 3. Rabarber per 100 bos 3. Pieterselie per bos 5 ct. Selderie per bos 7 cent. Aardbeien per slot f 2.60—f 3.10. Frambozen per slofje 4060 ct. Kruisbessen per slof 50 ct. Alkmaar v. Chili p. 26 de Azoren. Crijnssen 27 v. Hamburg naar Amster dam. Djambi 27 te Sabang N. York naar Java (verb.) Flandria 26 v. Cherbourg B.-Ayres naar Amsterdam. Fauna 29 v. Hamburg te Amsterdam ver wacht. Poseidon 27 van Amsterdam naar Guate mala. Prins Frederik Hendrik 27 te Amsterdam v. W.-Indië. Rhea 25 v. Guatemala n. Kingston. Rietfontein 26 te en van Port Elisabeth n. Kaapstad. Schiekerk p. 27 Pantellaria, Rangoon n. Rotterdam. Walcheren 27 van Amsterdam naar Cu racao. Aldabi 26 van Santos, Buenos-Ayres naar Rotterdam. Aldebaran 26 van Rosario van Rotter dam. Alpherat 26 te Hamburg van Rotterdam. Amstelland 28 van Hamburg naar Am sterdam. Amazone 26 te New York van W.-Indië. Bovenkerk 27 te Antwerpen van Hamburg Blotar p. 27 11 uur Perim, Rotterdam naar Batavia. Breedijk p, 26 Gibraltar, Java ndar New York. Boschdijk 27 van Batavia naar New York Beemsterdijk 26 van Norfolk naar Bruns wick. Djambi 27 7 uur te Sabang Rotterdam naar Brunswick. Djambi 27 7 uur te Sabang, Rotterdam n. Batavia. Dinteldijk 24 v. Cristobal, Pacifickust i\aar Rotterdam. Flandria 27 8 uur van Southampton, Bue nos Ayres naar Amsterdam, 28 4 uur té IJmuiden verwacht. Gelria (vacantiereis) 27 te Bergen. Grootendijk 25 v. Los Angeles, Antwerpen naar Pacifickust. Indrapoera 26 17 uur van Marseille, Bata via naar Rotterdam. J. P. Coen, 26 van Singapore, Batavia naar Amsterdam. Kedoe 27 6 uur te Suez, Batavia naar Rot terdam. Kota Gede 27 v. Belawan, Batavia naar Rotterdam. Kota Baroe 27 te Batavia v. Rotterdam. Kota Radja p. 27 4 uur Pantellaria, Rotter dam naar Batavia. Kota Inten 27 te Rotterdam van Batavia. Kambangan 24 van Padang, Batavia naar Amsterdam. Lochkatrine 24 v. San Francisco, Pacific kust naar Rotterdam. Lochmonar 24 te Port Angeles, Pacifickust naar Rotterdam. Moena 27 te Amsterdam van Hamburg. Meliskerk 27 te Antwerpen n. Hamburg. Madioen 27 van Batavia naar Rotterdam. Nieuwkerk 25 van Beira naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam 27 vun. v. New York n. Rotterdam. Ouderkerk 26 te Tsingtao, Japan naar Rotterdam. Palembang 27 8 uur van Colombo, Batavia naar Rotterdam. P. C. Hooft 28, 6 uur van Batavia te IJmuiden en 10 uur te Amsterdam verwacht (Verb.) Slamat 26 18 uur van Southampton, Rot terdam naar Batavia. Tabanan p. 27 9 uur Kaap del Armi, Ba tavia naar Rotterdam, 29 6 uur te Marseille verwacht. Tosaria 27 v. Batavia naar Rotterdam. Vechtdijk 27 van Madras, Rotterdam naar Rangoon. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts, per regeL it gele bus- jgnti zwarten ban3\ DINSDAG 30 JULI, HUIZEN, 1875 M. 10. Morgenwijding. 12.15 Concert door hefl Avro-Kwintet. 2. Kookpraatje door P. J. Kers, 2.45 Gramofoonmuziek, 3. Maak het zelf-* cursus. 4.30 Microfoon-debutanten. Zang en.' viool. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.01 Concert door het Avro-Kwintet. 7. Lezing door Casper. HÖweler over: De Pastorale van L. van Beet-* hoven. Muzikaal geïllustreerd. 8.01 Avro-Boe- kenhalfuurtje. Herman Robbers bespreekt „De Verloren Droom" van mevr. J. P. Zoomers Vermeer. 8.30 Concert door het Omroep-orkest W. Herckenrath (bariton). 10.30 Persberichten Daarna: Concert uit Hotel „Britannia" Vlis- singen. 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1070 M. (Vóór 6 uur 298 M.ï] Uitsl. K.R.O.-uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con* cert door het Kro-Trio. 1.15 Gramophoon- muziek.-2. Knipcursus. 2.30 Vrouwenuurtje, 5. Gramofoonmuziek. 6. Gramofoonmuziek. 7. Vroolijk gramofoonprogramma. 8. Causerie over: Het gevangeniswezen. 8.25 Tooneel- uitzending: ,,'n Jongen of 'n Meisje". Magdai Janssens-Ensemble. Na het eerste bedrijf} Persber. 11.30 Sluiting. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsber. 11.03 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert, met medewerking van cel liste. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Beelduitzending 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichten-voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50; Muzikaal intermezzo. 7.05 Liederen-voordracht} Bariton. 7.20 Lezing. 7.35 Muzikaal Intermez zo. 7.50 Balladen-Goncert. Sopraan, tenor, en sextet. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing over „The Canterbury Festival". 950 Nieuwsber, 9.55 Vaudeville met medewerking van Dans» orkest. 11.05 Dansmuziek 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Vervolg van 12.50. 4.05 Orkestconcert. 6.55 Gramofoon- muziek. 8.55 Orkestconcert met medewerking van solisten. LANGENBERG 473 M. 7,20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert; 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1.25 Oi-kestconcert met medewerking van tenor. 5.55 Orkestconcert, Xylophoon. 8.20 Concert. Kinderkoor, declamatrice en, piano. Daarna Nieuwsber, ZEESEN 1635 M. 6.10 Berichten en lezingen. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.15 Berichten en lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Berichten en lezingen. 8.20 Concert door Militair Orkest. 9.20 Orkest concert met medewerking van alt en so praan. HAMBURG, 421.3 M. 4.35 Zang en declamatie. 6.35 Concert. 8.20 „Die Nacht vor dem Beil". Drama van Alfred Wolfenstein. 10.20 Viool-recital. Georg Herbst 11.35 Orkestconcert. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trio-concert. 6.20 Gramofoonmuziek, 8.35 Orkestconcert. Sopraan en bariton.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10