DE 1 K.M.-WEDSTRIJD VAN H. P. C. IN DE VAN MERLENVAART. WATERPOLO. UW SCHERMEN. GYMNASTIEK. POSTDUIVEN. DAMRUBRIEK. H. P. C. wint definitief den Haarlem's Dagblad-beker. Het was de zevende maal dat H. P. C. Za terdagmiddag een wedstrijd over een kilo meter organiseerde in de Van Mcrlenvaart. Als steeds had ook nu weder de start plaats achter de zwemvijver en was het keer punt gelegen onder de brug bij het Molen tje. Het water was geheel schoon en de verscheidene bootjes die thans in de van Merlenvaart gemeerd liggen, gavenaan het geheel Iets feestelijks. Van de brug bij het Molentje af had men een bijzonder fraai uitzicht op de baan. Zoowel hier als aan de start waren de boorden van de wedstrijd- baan dicht bezet met een menigte belang stellenden. Een groot aantal zwemmers, allen leden van vereenigingcn aangesloten bij den Haarlemsehen Zwembond, nam deel. Tegen half vier werd een begin gemaakt met den start van de dames, dertien in getal. Onmiddellijk wordt er een flink tempo in gezet, dat natuurlijk onmogelijk is vol te houden. Langzaam maar zeker zakt de snel heid af en lean mcj. Kollerie van D. W. R. den kop nemen met een forsche schoolslag. Bij het keerpunt ligt ze voor, gevolgd door mcj. van Galen, de winnares van het vorig jaar. Deze volgorde blijft ongewijzigd. Mej. Bongertman van Zignea neemt de derde plaats in. Op het laatste gedeelte tracht mej. van Galen het aan haar elubgenoote nog lastig te maken, doch mej. Kollerie heeft nog genoeg over voor een flinke spurt, waardoor ze nog iets uitloopt. Onder luid en hartelijk applaus van het publiek tikt ze aan in den tijd van 18-52-2. Inderdaad voor schoolslag een fraaie prestatie. De laatste dame deed er 23-34-0 over, zoo dat alle dames beneden den maximum tijd bleven en dus allen een diploma hebben verdiend. Intusschen had de jury besloten de adspl- ranten te laten starten 10 minuten na het vertrek der dames. Een zestal jongelui nam in deze klasse aan den wedstrijd deel. Het waren allen leden van H. P. C. Van Hems- bergen van Z. C. Haarlem, welke ook voor dit nummer zou starten had zich terugge trokken wegens den wedstrijd te Luik, waar voor hem een uitnoodiging was toegezonden. Uitendaal behoefde nu absoluut geen strijd te geven. Hij nam onmiddellijk den kop en was bij het keerpunt reeds flink voor. In 17-8-1 bereikte hij de finish. Om de tweede plaats werd een felle strijd gestreden tus- schen B. Bal en Ch. Kemper. Beiden hadden den geheelen baan samen gezwommen, zoo- dat in den eindspurt de beslissing moest vallen. Op het allerlaatst kon Bal iets uit- loopen, door zijn soepeler slag. Tijd resp. 18-34-0 en 18-35-2. Voor de veteranenafdeeling bestond ook nu weder een zeer groote belangstelling. Gerritsen, Honsbeek, van Huis, de Koning, Thuis, Tenbroek, waren ook nu weer pre sent. Ook inspect. Verschoor van de P.S.V. zwom mede. In totaal startten 14 deelne mers. Zooals gewoonlijk nam Gerritsen van D.W.R. met zijn bekenden zijslag direct, de leiding, om die op het gansche traject niet meer af te staan. Het keerpunt bereikte hij waarbij rekening dient gehouden te wor den met den tegenwind in 9j/ minuut. Steeds verder loopt hij uit. Op nummer twee zijn clubgenoot Thuis, neemt hij een voor sprong van 2 min. 10 sec. Inderdaad een zeer goede prestatie. Het volhouden van de veteranen dient geroemd te worden en velen die de baan reeds vorige jaren zwommen, .verbeterden hun tijden. Na den terugkeer van den laatsten vete raan werd een begin gemaakt met het hoofdnummer, de afdeeling heeren. Hier voor hadden 22 zwemmers ingeschreven. Een respectabel aantal. Het duurde eenigen tijd alvorens het schot kon afgaan, want telkens moest, onder groote hilariteit der aanwezigen aan de start, de lijn worden recht getrokken. Sommige zwemmers waren blijkbaar van meening dat eenige decimeters optrekken van de startlijn hen wel eens een overwinning kon brengen op de duizend me ters welke ze hadden te zwemmen. Toen dan eindelijk het startschot kon wor den gelost was het een geplas van je welste. Enkele zwemmers hielden zelfs even in om de haastigsten de ruimte te geven. Reeds voor de zwemmers door de eerste bocht wa ren hadden zich enkelen van de hoofdgroep door een vlug geslagen spurt losgemaakt. Braam ging natuurlijk weer vooraan, ge volgd door zijn clubgenooten J. Kooyman en F. W. Moolenaar. Voorloopig-volgden de zen elkander met eenige meters tusschen- ruimte, dan kwamen de Bruyn en Vrugt van D. W. R., die broederlijk tezamen bleven. Vrugt zwom schoolslag, waarin hij speciali teit is en waardoor deze baan een goede oefening voor hem was op den langeren af stand. Het veld kwam steeds verder uit el kaar te liggen. Toen men dichter bij de aan legplaats der motorbootjes en zeiljachten kwam, waar de zwemmers met gejuich werden begroet, hadden velen last van den wind en daardoor van den golfslag'. Dienten gevolge vroeg de eerste helft der baan dan ook meer tijd dan andere jaren het geval was. Braam b.v. tikte eerst na 7 min. 20 sec. aan het keerpunt aan, in de bovengenoemde volgorde door de anderen gevolgd. Vrugt en de Bruyn werden door Braam op ongeveer 40 meter van het keerpunt gepasseerd, waar op laatstgenoemde dan nog meer uitloopt. Hij heeft nog voldoende over voor een eind spurt en in den tijd van 14-59-2 tikt hij onder een ovatie van het publiek aan. Het was de zevende maal dat Braam eerste werd. Ilij verbeterde zijn tijd van vorig jaar we derom, nu met bijna drie seconden. Terwijl Braam aantikte was Kooyman om dc laatste bocht in de vaart verschenen. Na hem kwam spoedig de derde H.P.C.'ers F. W. Moolenaar opdagen, zoodat H. P. C. reeds toen zeker was, behalve alle prijzen, ook den Haarlem's Dagblad-beker te hebben veroverd. Ruim 20 sec. na de aankomst van Moolenaar tikt Vrugt aan, welke de Bruyn had losgelaten en er ook nog op het laatste eind in was geslaagd om Wesseling van H.P.C. te pas- secrcn. Laatstgenoemde tikte nu als vijfde aan, onmiddellijk gevolgd door Willems van de Delft, die ook een fraaien wedstrijd heeft gezwommen. Eerst dan zien we de Bruyn binnen komen. We hadden gedacht, dat deze zwemmer zich een betere plaats zou hebben veroverd, gezien zijn prestaties van vorige jaren. De jeugdige van Ellinckhuy- zen was het eerste lid van „Haarlem" dat binnenkwam. De zwemmers kwamen nu dichter op elkander zwemmend binnen, en tenslotte genoten de toeschouwers nog van aardige spurtjes die geslagen werden om Juist nog eerder dan ccn tegenstander aan te tikken. Er kon aan het eind der wedstrij den worden geconstateerd dat er geen en kele uitvaller was, hetgeen pleit voor het uithoudingsvermogen der deelnemers. Aan het publiek kon door de goede en snelle wijze van werken der jury onmiddellijk de uitslag met de gemaakte tijden worden me degedeeld. De heer B, J. Moolenaar, voor zitter van H. P. C., reikte in de zweminrich ting de prijzen uit. Spr. stelde in het licht, dat deze wedstrijdenn zich blijvend in een groote belangstelling mogen verheugen en dat het aantal deelnemers dit jaar een nieuw record is, n.l. 55. HP.C. getroost zich groote financieele offers voor dezen wedstrijd, waar geen inkomsten tegenover staan. Daarom is de groote deelname een verblijdend teeken voor de algemeene propaganda. De tijden zijn: Dames: 1 Mej. L. Kollerie, D.W.R. 18-52-2 2 Mej. M. v. Galen D.W.R. 19-3-2 vorig jaar 18-1.0), 3 Mej. P. Bongertman, Zignea, 19- 25-0. 4 Mej. N. Swaalf, Zignea, 19-41-0. 5 Mej. J. Ruysenaars 20-55-1 (extra prijs eerstaan- komend H.P.C.-lid), 6 Mej. C. Roozen, H.P.C. 21-27-3, 7 Mej. P. Metz, Zignea 21-44-0, 8 Mej. M. v. Bannink, Zignea, 21-52-0. 9. Mej. L. Zuurendonk, Zignea, 21-55-0. 10 Mej. L. v. Rijn, D.W.R., 21-57-0. 11 Mej. W. van Feggelen 22-20-0 (D.D.) 12 Mej. E. I-Iofste, Zignea, 23-29-3. 13 Mej. H. v. Putten, Zignea 23-34-0. Adspiranten: 1 J. J. Uitendaal, H.P.C., 17- 8-1. 2 B. Bal, H.P.C. 18-34-0, 3 Ch. Kemper H.P.C. 18-35-2. 4 J. Stuifmeel, H.P.C. 18-49-1 5 en 6. W Schutter en J. Hogenkamp, beiden H.P.C. geen tijd opgenomen. Veteranen: 1. A. J. Gerritsen, D.W.R., 18- 54-0 (vorig ja.r 19-42-0) 2 J. M. Thuis, D. W. R. 21-4-0, W. de Koning, P.S.V. 21-56-0. 4 C. v. d. Burg, P.S.V. 21-58-0. 5 J. v. Huis, P. S. V. 22-5-0, 6 J. H. Kemper, D.W.R. 22-6-0. 7 J. H. Luiken, D. D. 23-17-0 8 H. Honsbeek, D.W.R. 23-27-2 9 B. Tenbroek P.S.V. 23-51-3. 10 J. Rol Sr. H.V.G.B. 24-7-0 11 A. C. v. d. Berg H'lem 25-9-0, 12 K. Goris, P.S.V. 25- 12-1 13 G. J. P. Verschoor P.S.V. 25-45-0. 14 J. Paul, P.S.V. 29-38-2. Heeren 1 A. J. Braam H.P.C. 14-59-2, 2 J. Kooyman H.P.C. 16-12-0. 3 F. W. Moole- -naar H.P.C. 14-42-2. 4 C. H. Vrugt D.W.R. 17-3-2, 5 D. Wesseling H.P.C. 17-29-2. 6 H. D. Willems, D.D. 17-38-2 7 A. H. de Bruyn Jr. D.W.R. 17-57 3 8 C. v. Ellinckhuyzen, H'lem 18-11-3 9 R. J. Rohlfs D.W.R. 18-19-3, 10 H. Eldering H.P.V. 19-2-0, 11 A. Iieer- kens Thijssen D.D. 19-27-0, 12. H. Pieters H'lem 19-44-0 13 v. Zadel, H.P.C. 19-44-2, 14 C. Dekker, H.V.G.B. 19-53-0. 15 J. W. C. de Wijs H.V.G.B. 20-19-0 16 W. Holdrinet H.V.G.B. 20-42-2. 17 J. Beelen H.P.C. 20-49-2 18 M de Graaf D.W.R. 21-2-2, 19 H. J. v. Beek H.P.C. 21-21-0 20 W. C. Rijpma P.S.V. 23- 15-2. 21XZ .Verwaal 24-45-0 H.V.G.B. 22 A. N. Cohen, D. D. 25-5-0. Puntentelling voor den Haarlem's Dag bladbeker: 1 H.P.C.-team met 34 punten, 2 D.W.R. team met 13 punten 3 De Delft met 5 punten, 4 Haarlem met 3 punten. Adspirantenbeker gewonnen door H.P.C-, daar geen der andere verenigingen met adspiranten uitkwam. Successen van De Waterratten in Zutfen. Zondag hadden zwemwedstrijden plaats. Op de 100 M. schoolslag dames (Int.), wist mej. Kollerie in een zeer goeden tijd van 1 min. 37 sec. den eersten prijs te winnen. C. Vrugt wist zich op de 100 M. school slag heeren (Nat.), no. 1 te plaatsen. ïn een tijd van 1 min. 26 sec.; hij won hiermee den Neptunusbeker. Op de 100 M. school-, rug- of zijslag wist hij na een spannenden strijd met Brand van Neptunus (die zijslag zwom) als no. 1 aan te tikken, in een tijd van 1 min. 27 sec. Tijd van Brand was 1 min. 27.8 sec. Jan van Hemsbergen zwemt in Luik. Jan van Hemsbergen, van de Zwemclub Haai'lem, behaalde in Luik den 2en prijs, na den Belg Boone; 3de werd De Vos (België). Mej. Leibbrand van „Zwemlust" werd 3e van de dames. Succes voor H. V. G. B. in Amersfoort. Bij den nationalen Zwemwedstrijd te Amers foort behaalde S. v. d. Meer den Isten prijs 100 meter vrije slag 1.10 voor van Voorst* die no. 2 werd. De 14-jarige Alb. van der Meer, die zijn debuut maakte, 100 M. rugslag, mocht niet tegenstaande het nemen van slechte keer punten toch het genoegen smaken, o.a. Kor- pershoek te slaan en den 2den prijs te win nen in 1.31. Reddingsbrigade voor Drenkelingen. Buitengewone alg. vergadering. Bovengenoemde vergadering, onder lei ding van den voorzitter, den heer A. J. Meijerink, in café Heuf gehouden, ken merkte zich door een wel zeer geringe op komst. De voorzitter reikte de op de j.l. gé- houden wedstrijden van de H. R. B. be haalde diploma's en medailles aan de respectievelijke winnaars en winnaressen uit, waarbij speciaal de politie een geluk- wenscli in ontvangst had te nemen. De nieuw benoemde hoofdinstructeur, de seer De Keulenaar, deelde mede dat het hem gelukt was enkele ploegen samen te stellen welke Haarlem op de in Dordrecht te houden wedstrijden zullen vertegenwoor digen. Het verslag van de Alg. Bondsvergade ring, hierna door een der afgevaardigden voorgelezen, werd onveranderd goedgekeurd en zal, om de bijzondere strekking, het Bondsbestuur ter kennis worden gebracht. Na een inleiding van den voorzitter, zette hierna de hoofdinstructeur, uiteen welken vorm van oefenen hij op de Brigade-uren dacht te volgen, welke voorstellen na am pele besprekingen werden goedgekeurd. Te beginnen met Zondag j.l. is met de uitvoering van de gedachte oefeningen een begin gemaakt. De Haarlemsche Reddingsbrigade naar Dordrecht. De Haarlemsche Brigade vaardigde een heerenploeg af naar de nationale wedstrij den voor Reddingsbrigades te Dordrecht op Zondag 28 Juli. De ploeg bestaande uit de heeren A. C. de Bruyn, A. G. Geerts Jr„ Th. van Konings- bruggei, en R. J. Rohlfs, wist op den eersten prijs beslag te leggen. Behalve Haarlem dongen mee Amsterdam, Rotterdam en Dordrecht met 2 ploegen. In dc afd. gekleed schoolslag' 80 M. be haalde R. J. Rohlfs den Isten prijs. Voor popduiken werd de 2e prijs voor A. G. Geerts Jr., de 3e voor Rohlfs; le prijswinner was Bastcyn uit Rotterdam, die ook op den wed strijd in Haarlem, 7 Juli no. één was. Verder bracht ook Th. van Koningsbrug- gei nog een 2en prijs mee, n.l. voor onder- waterzwenunen. R. Z. C. 1—H. V. G. B. 1 (6—3) Zaterdagavond trok H. V. G. B. met twee invallers naar het Zwarte Plasje in Hillegers- berg om haar laatsten competitiewedstrijd te spelen, welke voor de thuisclub in een verdiende overwinning eindigde. H.V.G.B. haalde het eerst den bal,, doch deze goede aanval werd door de R. Z. C.- achterhoede afgeslagen. R. Z. C. komt in de meerderheid en Boeree wordt zwaar op den proef gesteld. Enkele harde schoten van den 2 M.-speler Bongers worden goed door hem gestopt, doch hij kan noet verhinderen dat R. Z. C. voor de rust 2 maal scoort. Bou- gestopt, doch hij kan niet verhinderen dat met 2 goede schoten de stand met rust gelijk is (22). Na de rust is R. Z. C..aan het woord en maakt 2 goede doelpunten 42, v. d. Meer haalt den bal uit de achterhoede en brengt goed op, plaatst naar Van Omme ren die echter den zich inmiddels vrijge- maakten van der Meer over het hoofd ziet en zelf schiet, waardoor deze goede kans verloren gaat. R. Z. C. maakt haar vijfde doelpunt, waar na van Ommeren een goede goal maakt. 53. R.Z.C. weet nog eenmaal het net te vinden, zoodat H.V.G.B. haar laatsten competitie wedstrijd met 63 verliest. Scheidsrechter was de heer A. J. van Senus, die den wed strijd goed leidde. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 B TELEFOON 12225 KLEERMAKER [j|||| wiim^ De Hannema-partij te Zaandam. (Van onzen medewerker). Te elf uur opende de voorzitter van de Kaatsvereeniging van de Zaanstreek Zondag de bijeenkomst in de Harmonie. Na de ge bruikelijke verwelkomming, werden de prij zen tentoongesteld. Het wegblijven van den overwinnaar van 1928 gaf nog al stof tot bespreking. De hou ding van Hilversum werd afgekeurd. Daarna gingen de spelers gezamenlijk naar het terrein van de voetbalvereeniging Z.F.C. waar te half één begonnen werd. Lijst van deelnemers: 1 Haarlem B, 2 Amsterdam B, 3 Zeist B, 4 Zaandam B, 5 Zeist A, 6 Utrecht, 7 Amster dam A, 8 Haarlem A, 9 Zaandam A. HAARLEM B—AMSTERDAM B. Van beide kanten wordt er zeer lauw ge speeld. De opslag was beter dan de uitslag: de onregelmatige wind, die telkens over het perk waaide, maakte den uitslag uiterst moeilijk. ZEIST B—ZAANDAM B. Nu wordt er iets beter spel te zien gegeven de opslag is goed, en de uitslag iets beter dan tijdens het voorafgaande spel. Toch kon ook hier niet van mooi spel ge sproken worden, wel zeer sportief. Zeist B dat in gewone omstandigheden had kunnen winnen, moest nu Zaandam B als meerdere erkennen. ZEIST A—UTRECHT. Hier is Utrecht verreweg de sterkste, en weet dan ook na eenige spannende momen ten in het begin, uit te loopen tot 5 om 1. Taal houdt Zeist A evenwel vol en weet met grappen en geschreeuw de tegenpartij zoo danig te verwarren, dat de stand tot 5 om 3 wordt. Dan pakken Walinga en Zwart nog eens terdege aan en maken een eind aan de partij. AMSTERDAM A—HAARLEM A. Alle 4 keeren, dat de Hannema-partij ge speeld werd, lootte Haarlem tegen het sterke Amsterdamsche partuur. Van Driesten, K. Wijngaarden en S. Harkema. Haarlem zet flink van wal en behaalt het eerste halve spel. Als Amsterdam dan echter komt opzetten weet het in een stuk 5 halve spelen voor zich te winnen. De stand is voor de Haarlemmers dan uiterst gevaarlijk. Broersma en Van Dijk beteren even, en De Vries die de lieele partij door goed spel le verde, doet er ook nog een schepje bij. Na eenigen tijd wijst de telegraaf dan 5 om 3 aan. Verder weten de Haarlemmers het niet te brengen en sneuvelen. De Vries speelde een goede partij. Broersma iets minder, bij Van Dijk zat het vast. Het verloop van deze partij was: 7 2 88888228 is 52 8862006882 is 40 DE TWEEDE OMLOOP BRENGT ZAANDAM A TEGEN HAARLEM B. Was de eerste partij van Haarlem B niet erg spannend, toen wisten ze nog punten te halen, maar dezen keer heelemaal niet. Zaandam is van begin af aan de meerdere en gaat als volgt winnen: 9 8 8 8 4 8 8 8 is 52 10268204 is 22 ZAANDAM B—UTRECHT. Zaandam B heeft geen schijn van kans, en 't lijkt zelfs even zonder iets aan den hang geslagen te zullen worden. Ze weten echter nog een half spel te bemachtigen maar moe ten dan zwichten voor de overmacht van het sterke Utrecht. DE DERDE OMLOOP BRENGT AMSTERDAM A TEGEN ZAANDAM A. Hoewel niet vernacht wordt dit een zeer spannende mooi gelijk opgaande partij. De opslag van Van Driesten uit Amsterdam bezorgt de tegenpartij heel wat punten. Maar daartegenover staat een vrij sterk perk spel van Harkema en Wijngaarden. De laat ste verrichtte ook aan den opslag zeer ver dienstelijk werk. Bij Zaandam A zijn de drie partners van ongeveer gelijke la-acht. Van beide kanten werd mooi spel vertoond en verscheidene trictac slagen, maakten het geheel tot een zeer spannenden strijd waar van hier het verloop volgt: 7 2 824888488 is 60 98688422824 is 52 DE EINDSTRIJD UTRECHT—AMSTER DAM A. Was de strijd tusschen Amsterdam en Zaandam al zeer spannend, nog veel mooier werd de laatste partij waar Utrecht als over winnaar uit-te voorschijn kwam. Utrecht weet het eerst een half spel te verkrijgen. Amsterdam herstelt zich echter direct en zorgt ook een half spel te veroveren. Zoo ging het geregeld door. Eerst Utrecht een half spel dan Amsterdam weer. In 't begin kwam het nog niet vaak tot zes gelijk, maar toen beide partijen 3 halve spe len hadden, werd ook dit regel. Van beide kanten werd er prachtig perkspel gegeven, zoowel Zwax-t als Hai-kema sloegen vele Her culesslagen. De opslag van Van Dx-iesten was nog al onzeker, van Walixxga net zoo. Tot op het laatst bleef de spanning er in; vooral het laatste halve spel toen Amsterdam eei-st door een fraaie trictrac, en daarna door nog twee bovenslagen tot 60 wist voor te komen. Toen wist Walinga door meesteiiijk opslaan het voor zijn partij goed te maken, waardoor Utrecht zijn 3 spel vol had en den wissel beker mee kon nemen. Dit was de tweede keer in 14 dagen tijd dat Utrecht een wisselbeker wist te verove ren, nl. den Zijlstra-wisselbeker te Amster dam en den Hannema-beker te Zaandam. De Amstex-dalnmers hadden den tweeden prijs en Zaandam A den dei-den prijs. Dames_equipe Aerts op de tweede plaats. Het internationaal schermtournool te Oostende werd Zaterdag voortgzet met den equipe-wedstrijd floret voor dames. De Lon- densche damesschermclub eindigde als eer ste. Tweede werd de Nederlandsche equipe van zaal Aerts. De tweede Hollandsche equipe bezette de zesde plaats. (De Crt.) Uitvoering R.-K. Turnkring. Zondagmiddag gaf de R.K. Turnkring „Haarlem" zijn eerste uitvoex-ing op het sportterrein tegenover „Bloemexrheuvel" in Overveerx. Deze uitvoering werd voorafgegaan door een optocht, waarbij evenwel in tegen stelling met andere gymnastiek-optochtexx in Bloemendaal de muziek werd gemist. De desbetreffende toestemming was n.l. ge weigerd. Op het terreixx was echter muziek te over, want twee gezelschappen vei-leen- den daar hun medewerking, n.l. het korps „Koning David" en het mondorgel-gezel schap „Didua". De organisatie berustte hij de R.K. S. V. „Hercules" exi 't mag gezegd, dat deze ver- eeniging zich goed van haar taak heeft ge- kwetexx. De technische hoofdleiding werd waargenomen door den heer H. Goris, die zeer zeker tevreden mag zijn over dit eerste optreden van den kx-ihg. Na een opmarsch van alle deelnemenHen werd door de turners begonnen met alge meene vrije oefeningen, waarbij het door den leider aangegeven tempo wel fouten voox-kwam, doch een krachtige uitvoering niet in de hand werkte. Een bijzonder af wisselend nummer vormden de algemeene vrije oefeningen van de turnsters, afge werkt in drie groote kringen. Hier bleek de noodzakelijke soepele uitvoering geëischt voor verschillende vereenigingen een strui kelblok. Klassikaal brug voor jongens toonde veel afwisseling in oefenstof. De leider had hier echter een ruimer gebruik van zijn stem kunnen maken. Toestelturnen door heeren, en spx-ixigen door heeren en jongens (daar bij zagen wij zoowaar ook de springkast ge bruiken) tooxxden het gewone beeld van goed en xxiinder goed. Bij het vereenigings- optreden van dames en meisjes zagen wij wel exikele goede nummers, maar wij ge- looven, dat de kring goed zal doerx, voort aan een beperkt aantal keurnummers toe te laten. Nadat verscheidene vereenigingen elk een pyramide hadden vertoond was de voor- loopige keurploeg van dexi krixig aan de beurt. Er werd aan brug en rek gewerkt. Verschillende goede gymnasten kwamen hier uit. NATIONAAL HARWICH 1929. De P.V. „De Reisduif" te Breda organi seert op 1 September 1929 een groot natio naal concours van Harwich exi heeft den Haarlemsehen Bond verzocht zich met 'de leiding te willen belasten voor Haax-lem exr omstreken. Daar dus onze bond het veraxitwoordelij- ke lichaam wordt, spreekt het natuurlijk vanzelf, dat elk liefhebber van eerx dex-ge- lijke vlucht gerust kan deelnemen. Indien de eventueele deelnemex-s zich nu bijtijds even opgeven aan het bondssecre- tariaat via den vereenigingssecretaris, dan kunnen de verschillende bescheiden tijdig worden aangevraagd en toegezonden. Het reglement vindt men in de Nederlandsche en Asser Postdixif van 21 Juni 1929. Het ringen der duiven geschiedt te Haar lem. Klokken regelen etc. eveneens te Haar lem. BEKER-COMPETITIE. Op de wedvlucht van Corbeil behaalden de navolgende vereenigingen de punten achter den naam vermeld: Beh. Bij Eindstand De Snelvjieger 39 12 51 De Luchtgids 32 11 43 De Snelpost 17 9 26 H. A. K. 23 6 29 Columba 24 3 27 De Ooievaar 19 5 24 Het Centrum 31 1 32 De Reisdixif 32 4 36 Gevl. Vrienden 27 13 40 Pleines 51 10 61 De Postduif 10 8 18 De Luchtpost 25 7 32 De Zwaluw 25 7 32 RANGLIJSTJE, 1. Pleines 61 2. De Snelvlieger 61 3. De Luchtgids 43 4. Gevl. Vrienden 40 5. De Reisduif 36 6. De Luchtpost 35 7. De Zwaluw 32 8. Het Centrum 32 9. H. A. K. 29 10. Columba 27 11. De Snelpost 26 12. De Ooievaar 24 13. De Postduif 18 Haarlem's Amst. Kwartier. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Vilvoorde (België), af stand 162 K.M. Dc prijzen werden behaald als volgt: D. van Kampen le, G. Meulen- broek 2e 16e 17e, H. de Droog 3e, J. J. Hart 4e 10e 11e 14e, J. F. Tex'horst 5e 15e, J. H. Hart 6e, P. v. d. Veen 7e. W, van Kleef 8e, C. Ko ning 9e 12e, S, Heitlager 13e prijs. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad- huisstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. PROBLEEM Nr. 1454. j Autexxr: J. W. van Dartelen, Heemstede, j Motief; Etienne Boissinot. ZWART WIT Stand in cijfers: 71 Zv/art 8 schijven op: 5 14 20 22 24 26 34 en 45. Wit 8 schijven op: 15 31 33 37 41 42 43 en 44. Wit speelt en wixit. Hieronder geven wij ter oplossing een leerrijk eixxdspelletje, hetwelk wij speciaal voor de xxxinder-geoefexide damspelers heb ben samexxgesteld. De oplossixig is zeer aar dig, doch niet zoo bijzoxider gecompliceerd. Voor hen echter die oxis spel practisch be- oefefnen, is het zeer leerrijk. EINDSPEL Nr. 1455. Auteur: J. W. van Dartelen, Heemstede. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart een schijf op 21. Wit twee schijven op 23 en 43. Wit speet en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor- den gaarne ixigewacht tot uiterlijk Maandag-* 5 Augustus a.s. bij den redacteur dezer ru briek. OPLOSSINGEN. De auteursoplossingen van de problemen Nos. 1448 exi 1450 zijn; Nx\ 1448. Barend Dukel. Wit: 43—38 21—16 22—18 16 9 35 11 en wfnt. Zwart: Steeds gedwongen. Nr. 1450. P. W. Kliphuis Jr. en G. Mantel Jr. Wit: 34—30 25 14 10 19 (Op 34 25 volgt 26—21) 30—25 47—41 39—33 43—39 25 21 49 9 exi wint. Zwart: Steeds gedwongen. UIT DEN WEDSTRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP 1928. DE VERRASSINGEN VAN HET EINDSPEL, In de partij tusschen J. H. Vos en J. F. Kuijer kwam het tot onderstaanden stand. PARTIJ-FRAGMENT Nr. 1456. WIT Stand in cijfers? 1 i Zwart 3 schijven op: 16 21 ëri 28. Wit een schijf op 47 en een dam op 48. ,De bekende exndspel-speler P. Schaaf (Redacteur van de rubriek „Eindspelen" van „Het Damspel") vond de volgende zeex; fraaie winst voor Wit. Wit 48—26 (Zwart 28—32) 26 12 (Zwarfi 32—38) 12—34 (Zwart 16—21) 47—41 (Zwart 2127 of 26, want op Zwart 3842 volgt natuurlijk 4137 en 3423) 3439 (Zwaxij 2731 gedwongen) 3948 (Zwart 3136), 4137 en wint, want op 3842 volgt natuur lijk 37—31. Met weinig materiaal een bijzonder fraaïej en leerx'ijke afwikkeling! Dat men in een eindspel, zonder in een doolhof van vai-iaxxten te geraken op soms geestige wijze de partij kan beslissen, is in dezen stand duidelijk gebleken. De problemen Nos. 1448 en 1450 wex'deri correct opgelost door: W. van Daalen, J. v. d. Vlugt, F. A. Berkemeier, W. J. A. Matla, P. Mollema, A. de Jong, R. Hartgerink, H. G. Teunfsse, J. Wielenga, Jac. Fr. van Gar- derèn, H. Greeuw, J. varx Looij, J. P. van Eijk P. G. van Engelen, J. Poppen, J. C. v. Waard, G. A. Ottolini Jr., J. L. Versteeg en J. v. d. Giessen, allen te Haarlem; F. H. Kluen en J. Roland Kxxijk, beiderx te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; G. L. Gortmans te Zandvoox*t: W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vexx- nep; J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.-H., en P. Kleute _Jr te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8