Cadum Zeep H. D.-VERTELLINGEN 1 FEUILLETON Liefde de Leid-ster HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 29 JULI 1929 DERDE BLAD (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) De Passagier door L. A. Des avonds trok de blonde Amerikaan de Inn over. Zijn racewagen, dien hij zich in Europa had aangeschaft, zette hij aan gene zijde van de brug, aan den kant van den weg, die naar het Noord-Oosten naar de Donau leidde. Daarna wandelde hij met lan ge passen terug, de hooge houten brug op, die in een langgerekt, smaller wordend pers pectief in den rotswand aan den overkant greep. In het Noorden tegen de bergen van het Beiersche woud hingen blauw-zwarte en purperen wolken opgekropen tot aan de kim men en lieten spierwitte dampflarden los, die zienderoogen in de zwarte dalen gleden. De Inn was hier op haar breedst. Het vaalgele water stroomde met een fascineerende snel heid onder de brug d'oor. naar het Noorden. Er was iets onheilspellends in deze gelijkma tige eeuwige beweging van zich weg-banend water; in Scharding hoorde men waar men zich bevond steeds het bruisen van den stroom. Het ruischen van de zee kan rust geven. En er is een eindelooze variatie in haar ademtocht. Maar de eeuwige gelijkma tigheid waarmee een snel stroomende diepe rivier zich een weg baant door een rotsach tige bedding is enerveerend en h£t voortdu rende doordringende geruisch roept o pa radox een geprononceerde, pijnlijke stil te op. Het was voorjaar. Van de bergen kwamen geweldige hoeveelheden water, dat, naar mate het meer de Donau naderde, trager, grauwer en ondoorzichtiger werd. De Amerikaan huiverde. Hij zette de kraag van zijn motor jekker op en trok de motorkap over zijn blonde haren. Het douanekantoor was ondergebracht in een oeroud, steenen huis. Smalle steenen trappen leidden naar een laag vertrek. De wanden waren simpel gesierd met primitieve bontgekleurde voorstellingen van heiligen. Blauw, goud, rood en wit achter glas. In de meterdikke muren waren witgeverfde nissen gehakt. Kokers aan de buitenzijden afgeslo ten door vensters. Ieder voor zich blanke perspectieven op de sombere geelgrauwe Inn. De blonde Amerikaan vertoonde zijn papieren voor zich en zijn wagen. Een half uur later stond hij weer op den hollen weg, die steil naar het marktplein van Scharding voerde. De auto trok snel tegen de hoogte op. Oos tenrijk in, Duitschland, aan de andere zijde van de brug, achter zich latende. Even drong den Amerikaan een door de snelheid ver waaide melodie in de ooren. In den tuin van een herberg werd muziek gemaakt op har monica's en guitaren. In een dorpstraat van Scharding stopte hij bij een kleine „Wein- stube". In een keldergewelf leschte hij hon ger en dorst en dronk hij jonge Oostenrijk- sche wijn, zóó getapt uit het vat. In dit gewelf, een wijd en zijd vermaarde attractie voor de vreemdelingen, ontmoette de Amerikaan den onbekende. Een aantrek kelijke jongeman, levenslustig als de Amei-i- kaan. Hij was uit Schotland, kende Europa door en door en was naar Scharding geko men om er rust te vinden. De Amerikaan verliet het stille dorp aan de Inn niet alleen. Naast hem zat de Schot. Deze INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct«. per regel. is een zuiverende verfrisschende zeep. die nieuw leven aan de huid èeeft. ten hard stuk fl rf zeep.dat tot hel l laatste vliesje JBr éebruikt kan ff AM worden BwB yjjJv Jb- Jj. ?*"- JLa.lii-'ti-' -<*«■ Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. 33) Ik kwam op verzoek van een- ander, zei hij tenslotte, ik kwam om hem te helpen. Is de boodschap aan Gravin Roulemaire of aan Lady Marie? Aan beiden. Ik kom van Lord Bel- mayne. 9 De glimlach stierf op haar lippen. Philip, hijgde ze verbaasd en met vagen angst, kom je met een boodschap van Philip? Ja, zei hij ernstig, van den markies. Maarwaar heb je hem dan gespro ken? Je bent toch niet in Ravenford ge weest? O, zeker in Londen? Neen, niet in Londen, in Frankrijk, in Rouaan. Hij heeft geprobeerd me te hulp te komen toen ik beroofd werd, maar hij kwam te laat om den diefstal te verhinde ren. Bij die poging heeft de dief op hem geschoten. Hij is ernstig gewond en ligt in een hotel in Rouaan. Ze staarde hem maar steeds aan, volkomen verbijsterd. Philip, heeft die jou gered? En is hij gewond? mompelde ze werktuigelijk. Zoo is het, zei Larry. En is hij ernstig gewond? vroeg ze, alsof ze nog niet volkomen bevatten kon wat ze gehoord had. Tamelijk ernstig. Hij is tenminste niet m staat om te reizen, daarom heeft hij mij ge stuurd. had de invitatie van den automobilist om hem te vergezellen, aangenomen. In één stuk reden zij dein nacht door naar Weenen. Den tragen zwarten spiegel van de Donau langs, dQor het eeuwenoude Linz, langs Enns en het in den nacht spookachtig- wit oplichtende klooster van Melk. Weenen was voor den Amerikaan als een geurig bad. waarin hij zich proestend onder dompelde. Hij had Londen, Parijs en Berlijn ..gedaan" zooals iedere reizende Amerikaan een stad doet. Het wezen van géén dier ste den had zich aanhem geopenbaard. In Wee nen leefde hij. In Weenen ontdekte hij in zich een anderen mensch. De onbekende die met hem Scharding verlaten had, was bij hem gebleven. Deze had een vreemde macht over den Amerikaan. Hij leidde hem, deed hem leven, deed hem ontdekken. Hij was het die hem de essence van het genot deed proe ven. De Schot kende Weenen door en door, was achter den Amerikaan, bij hem, blies hem zijn gedachten in. Soms bevreemdde het den Yankee, dat de beminnelijke vreemde ling het altijd zóó wist te draaien dat hèm het verblijf in Weenen geen cent kostte. Maar wat deed dat er toe. Hij was rijk. Mocht de Schot dan al een klaplooper zijn, hij was charmant, geestig; mocht deze dan al een Mephisto zijn, welnu, waarom zou hij niet één keer Faust wezen. De zomer ging voorbij. De Schot ontdekte dat de bruisende levenslust van den jongen Amerikaan verflauwde; zij vertrokken naar Boedapest, naar Praag, keerden terug in Weenen. De vreemde gast voelde zich sterker dan ooit. Zijn wil was strak gespannen als een snaar; de ander voelde zich ontzenuwd, willoos; soms dacht hij. dat deze duivelsche reis van de Duitsche grens naar Weenen, het dolle leven van de laatste maanden, een droom was, die de vreemdeling, zijn geheim zinnige passagier, van hem droomde. Toen achtte de Schot het oogenblik gunstig om er een eind aan te maken. In den nazomer diende een lange slanke man zich aan bij het douanekantoor van Scharding. Beneden in de bocht van den weg, die naar het Noorden naar den Donau, en naar het Zuid-Westen over de hoogge- schraagde brug, naar Zuid-Beieren leidde, stond een Europeesche race wagen. De douane boog zich over de papieren die voor hem lagen. Identiteitsbewijzen voor den Amerikaan Chester Wordsworth en den Mer cedes-Benz. Twintig minuten later reed de eenzame reiziger over de lange smalle hou ten brug, de Duitsche grens tegemoet. Twee blauwe oogen keken vergenoegd over vuil-gele water van de sombere Inn. Boven den slag van de motor uit klonk hét gelijkmatige ge ruisch van de rivier. Doch reeds in Regensburg werd de Schot gearresteerd, onder verdenking van moord en diefstal van de papieren van den schatrij ken Amerikaan Chester Wordsworth, die met doorschoten slaap in zijn kamer in een hotel aan den Weenschen Gartnerring gevonden was. SCHLÖFFEL'S BLOEMENMAGAZIJN IN EEN GROOTER HUIS. Het is nog niet lang geleden, dat wij bij den heer Schlöffel waren om zijn nieuwe bloemenmagazijn in de Rarrevoetestraat te bekijken. En toch behoort dat al weer tot de geschiedenis van een bloeiende zaak, die daar nu reeds een nieuwe mijlpaal heeft bereikt. Namelijk met de opening van een winkel, die al weer grooter en al weer mooier is dan de vorige, Zijlstraat 25. Wie in Haarlem kent tegenwoordig Schlöf- fel's bloemenmagazijn niet? Wie weet niet, dat cactussen en vetplanten des heeren Schlöffels specialiteit zijn, dat hij er een eigen kweekerij voor heeft aan den Kinder huissingel. Weinigen. En daarom zullen velen ongetwijfeld deze nieuwe zaak komen zien en zien beteekent hier ook binnengaan, want er staan de mooiste en zeer bijzondere soorten cactussen voor de ramen. NED. BOND TOT BESTRIJDING DER VIVISECTIE. Op de algemeene vergadering te Hilversum werden tot leden van het Hoofdbestuur her kozen mej. A- Rab te Haarlem en Dr. IJ Hettema te Hilversum. O juist, heeft hij je gestuurd, zei ze op een toon alsof ze nog steeds niet de beteeke- nis van zijn woorden begreep. Ja, hij was op reis naar u toe. Dat wil zeggen, hij heeft uw naam niet genoemd, hij sprak alleen over gravin Roulemaire. Dus je weet alles? stamelde Lady Marie. Larry boog het hoofd en antwoordde niet. Wat weet je precies? vroeg ze met zach te stem. Ik weethij heeft me verteld, hij was erg koortsig en zei dat u hem verlaten had, dat u beloofd had zijn vrouw te wor den, maar dat u vlak voor het huwelijk gevlucht was. Ze wendde het gezicht af, toen keek ze Larry aan, recht in de oogen. Juist, zoo is het, zei ze, heeft hij je de reden verteld? NeenMaar waarom?.... Hij maak te den zin niet af. Omdat ik meendeomdat ik van plan veranderd ben, zei ze stug. Van plan veranderd? Er kwam een donkere schaduw over zijn gezicht. U Lady Marie? Ja, ik, antwoordde ze koel, maar dat doet nu niets ter zake. Hij heeft je dus ge vraagd mij op te zoeken. Waarom? Om u naar hem terug te brengen. Ze keek hem aan met samengetrokken wenkbrauwen en donker-flonkerende oogen. En jijdie me kent Neen, zei hij haastig, ik kende u niet. Ik wist immers niet dat ik naar Lady Marie ging. Ik ging naar de gravin van Roulemaire. En als je geweten had dat Lady Marie •en Gravin Roulemaire dezelfde persoon wa ren? Dan zou ik toch gekomen zijn, zei hij HET MUZIEKCONCOURS TE HEEMSTEDE. Zaterdagavond. Concert door het fanfarecorps „Kunst kring", Spaamdam. Voor de teleurstelling die de bewoners van Heemstede ondervonden als Donder dag jJ. de aangekondigde muzikale omme gang. door het dorp niet doorging, werden zij dezen dag schadeloos gesteld. Om zeven uur kwamen de Spaarndammers het dorp binnen, de twee luxueus uitgevoerde schel- lebooms voorop, en bliezen de bewoners hun huizen uit. Het was een verrassing, de keu rig marcheerende groep ga te slaan Er mocht terecht groote belang stelling zijn, want behalve de beide werken, waarmee Zondag in de eere-afdeeling zou worden gestreden om 't eer-metaal, was er ook de mooie Ballet-suite (no. 2) van den dirigent Peter Wit Jr. De vijf deelen waar uit dit interresante werk bestaat, waren niet aangekondigd op het programma. Maar het eerste stuk kon niet anders hce- ten dan Intrada, het tweede met het Sara bande karakter heet Tempo di Minuetto (een der allerbeste stukken die we voor deze bezetting hooren), het derde Valse, het vier de Gavotte (zij doet niets onder voor de Menuet, ik tsel er haar zelfs boven wegens 't mooi uitgesproken rococo-karakter) en ten slotte een verre van vulgaire Marcia. Het verplicht werk, de ouverture „Har- monia" van Aisne, beleefde een uitvoe ring die voor den Zondag de beste beloften inhoudt. Alreeds de inleiding werd klank- schoon weergegeven en was daarbij zeer fraai genuanceerd. Met het vrije werk van Boyer, de ouverture „Ariane", die we nog niet eerder op een wedstrijd hoorden, was Peter Wit aanvankelijk niet zoo fortuin lijk, althans wat de inleiding betreft. De pianissimo-passage voor es-tuba c.s. wilde niet zóó aanspreken, dat zij paste in t kader van deze overigens zeer mooie ge slaagde uitvoering. Men voerde na de pau ze het zelfde werk, dat tamelijk Wagne- riaansch klinkt in zijn reminiscensen aan „Fliegende Hollander", nog eenmaal uit en nu bleef ook in die moeilijke passage de intonatie-reinheid behouden. Wij gelooven dat de jury een geringe afwijking van de voorgeschreven dynamiek niet zwaar zal tellen en dat zij ook een klankreine voor dracht prefereert boven eene, die angstval lig in den voorgeschreven sterktegrond is gehouden, als die geschiedt ten koste der klankschoonheid. Met herinnering aan Rousseau's marsch .Fringant", waarmee dit mooie concert werd geopend, wagen we de veronderstelling dat juryleden een der gelijke modificatie den dirigent niet zullen aanrekenen als „faire le fringant" (zich veel veroorloven). Zondagmiddag. Het overgroote aantal deelnemers aan den Marschwedstrijd noodzaakte het uitvoerend Comité, het tijdstip van den aanvang een half uur te vervroegen. De jury, als voorheen bestaande uit de heeren W. v. Erp, Nico Gerharz, A. L. Hasebroek, H. W. Hof meester en Sam Vlessing, stelde dezen vast als volgt: St. Jozef, Beverwijk le prijs 35 p.; St. Gre- gorius de Groote, Den Haag le prijs 38 p.; Utile Dulci, Haarlem le prijs 33 p.; Trou moet blijken, Lisse le prijs 33 p.; Voorwaarts, Haarlem 2e prijs 30 p.; St. Jozef, Heerlen le prijs 38 p.; Soli Deo Gloria, Zilk 2e prijs 32 p.; St. Caecilia, Voorburg le prijs 36 p.; Nieuwer-Amstel, 2e prijs 31 p.; Tuindorp, A'dam 2e prijs 31 p.; Kunstkring, .Spaarndam le prijs 35 p. Al heel spoedig volgde de Hoofdwedstrijd, waaraan ook nog een drietal korpsen deel namen dat reeds een der vorige Zondagen had moeten uitkomen. Noch „Nieuwer- Amstel", noch „Soli Deo Gloria" waren ln conditie aan den wedstrijd deel te nemen; bij beide was de stemming zeer ontoereikend en wel zeer in 't oog vallend was in dit op zicht het contrast met „Utile Dulci", mooi en fijn van stemming, soepel, doch met groote zekerheid gedirigeerd. Deze drie korpsen kwamen uit in de 4e afd. Harmonie. Daarop volgde de 2e afd. Met het Lisser Korps „Adolf Kolping". Het klonk ietwat militaire- ment, wat stug, maar overigens niet kwaad. Het 2e der vijf korpsen dezer afd.. „St. Jozef", Beverwijk nuanceerde beter, doch in alles wat beneden het mezzoforte bleef, was de stemming onzeker. „Voorwaarts", Haar lem, behandelde de moeilijkheden van ver plichte opgaaf van keuzenummer een beetje „en bagatelle". In puncto de stemming bracht hier het forte ook al geen uitkomst. Van het andere Lisser korps „Trou moet blijken" was het klankgehalte niet ongunstig, maar de. goede indruk werd te niet gedaan door ryth- misch onafgewerkt spel. Jac. Kroon kwam met een goed geschoold korps uit Voorburg „St. Caecilia". Saxophone's en trompetten droegen belangrijk bij tot een beschaafd klankgeheel, goeddeels bewerkt doordat bij dit gezelschap het hinderlijk starre „naslaan" der instrumenten, dat de voordracht der tot nu toe gehoorde korpsen ontsierde, nergens optrad. Het was muzikaal. rustig, hij heeft u lief, lady Marie. Even was er een stilte, toen zei ze koel: Dit was dus de boodschap voor gravin Roulemaire. Denk je dat Je de boodschap goed hebt gedaan? Nog niet, antwoordde hij na eenige aar zeling, ik heb beloofd u mee terug te brengen. Ze staarde hem verbijsterd aan. Jij hebt beloofd me mee terug te bren gen? riep ze verontwaardigd. Maar Larry liet zich niet gauw van zijn stuk brengen als het gold te volbrengen wat hij als zijn plicht beschouwde. Ja. dat heb ik beloofd, Lady Marie, zei hij ernstig cn nadrukkelijk. Maarik weiger beslist, zei ze half trotsch, half klagend. Wel neen, u zult niet weigeren, ant woordde hU rustig. Niet? Waarom zeg je dat? vroeg ze. Omdat ik u ken en weet hoe trotsch u bent, te trotsch om uw woord te breken. Een belofte om met iemand te trouwen moet voor u dezelfde waarde hebben als een heilige eed en die zult u niet breken. U bent te teHij zocht naar het juiste woord, maar kon het niet vinden, laat ik maar zeg gen, te goed om iemands leven te verwoesten, omdat u plotseling geen lust meer voelt om 'met hem te trouwen. Hij is ongelukkig en dat is geen won der en hij heeft u noodig. Uit elk woord van hem en uit den toon van zijn stem heb ik gevoeld hoe vreeselijk hij u noodig heeft. Denk je dat hij zooveel om me geeft? vroeg ze zacht, onverstaanbaar bijna. Ja, antwoordde hij met volle overtuigng, ik ben er zeker van cn daarom zult u wel met me mee terug willen gaan. niet waar lady Marie? y zult uw woord toch niet willen breken? Ja, zei ze cn boog het hoofd. Ik De eerste afd. Harmonie was vertegenwoor digd door „Tuindorp", A'dam, dat onder A Meijns nog eens de ouverture van Fernand uitvoerde, rythmisch kernig en van opvat ting gezond. Ook de fantasie over Wallace? „Marltana" ademde ziel en leven; es- en b-bas mochten nog wat klankvoller zijn. Natuurlijk werden aan een le afd. weer hooger eischen gesteld. Het korps dat de eerste afd. fanfare ver tegenwoordigde en daarvoor uit het Zuiden tot ons was gekomen („St. Jozef", Heerlen) hield onder de muzikale leiding van L. Biessen de eer van Limburg hoog. Tegen de pracht ig-sonore baspartij en de mooi-be- scheiden blazende trombones stak het klein koper af als zilver op blauw fluweel. Ook in 't vrije werk kwamen prachtige momenten voor. al werd heel even de stemming na- deelig beïnvloed door een ietwat geforceerde sopraan-saxofone. Voor de kern-gezonde directie hebben wij niets dan lof. Voor de nu volgende Eere-afd. fanfare mocht het nu terecht heeten, alle zeilen bij te zetten om de gemoederen der juryleden mild te stemmen. „Crescendo", Sloterdijk voerde het schipperscommando „laat vallen" al te schroomvallend uit, zoodat dikwijls de mooiste en gunstigste momenten onbenut voorbijgingen, en men voor *t verkrijgen van een betere kans een extra „slag door den wind" moest maken. Anders gezegd: het was wat al te voorzichtig. Dit gold voor 't ver plicht werk „Harmonie". Het vrije werk had momenten die opvielen door intense zuiver heid, naast oogenblikken die onbegrijpelijk streden tegen de goede intonatie en het ge heel verliep vrij kleurloos. Na hen kwam „Kunstkring", Spaarndam. De interpretatie van het verplicht werk was bij dit korps, dat in dezelfde afdeeling uit kwam als 't vorige, belangrijk beter; het forte mochten we echter nog stralender wenschen. Zooals we hadden verwacht, klonk nu bij het vrije werk de opzet veel be- heerschter dan gisteren tijdens het avond concert. Ook was het werk technisch nu nog duidelijker en in elk geval heel muzikaal weergegeven. Een stevigen eersten prijs gin gen we alvast voorspellen aan wie er belang in stelde. Tenslotte kwam nog de eere-afdeeling Harmonie met „St.-Gregorius de Groote", den Haag. Het voerde weer Weber's ouverture „Peter Schmoll" uit, zeer fijn door het hout gespeeld, hoewel in de doorvoering het tempo dermate werd opgevoerd, dat de noten niet „gemaakt" werden. Ook waren m.L de trom bones te forsch van klankgeving. De .scènes pittoresques" van Massenet hooren we veelal volmaakter spelen, ook door dilettantenor kesten uit den omtrek. In I kwam een sto rende fout in de trompet voor, tegen 't slot. Het slotdeel, no. 4, kon ik met den besten wil niet apprecieeren. Onze maag waarschuwde ons inmiddels, dat het al knap laat begon te worden, en aangezien deze natuurlijke tijdsaanwijzer ook bij de juryleden nog intact was, werd met bekwamen spoed de uitslag bekend gemaakt, waarmee ik me, behoudens één enkele uit zondering gaarne vèreenig. Die uit zondering betreft het hooge puntenaantal, dat aan het laatst spelende korps werd toebedeeld en waardoor het meteen recht kreeg op een extra uitkeering ad f 100. Naar mijn gevoelen stond technisch zoowel als muzikaal dit korps beneden Heerlen, en dit scheen ook de meening van het meeren- deel der aanwezigen te zijn. Het scheelde wel iswaar slechts twee punten, doch de waar debepaling hangt tenslotte af van het plus of minus. Ook werd door de jury in één geval geen prijs toegekend, wijl het betref fende korps 12 punten bleef beneden het minimum voor den laagsten prijs, hetwelk op 195 was gesteld. De uitspraak dan luidde aldus: Vierde afdeeling harmonie: Nieuwer Am- stel's Harmonie, 3e prijs, 200 p., Soli Deo Gloria, Zilk, 183 p.; Utile Dulci, 2e prijs, 241 punten. 2e afd. harmonie: Adolph Kolping, Lisse, 2e pr. 236 p., St.-Jozef, Beverwijk, 2e pr. 245 p. Voorwaarts, Haarlem, 3e prijs 210 p., Trou moet Blijken, Lisse, 3e pr., 201 p., St. Cae cilia, Voorburg le pr., 259 p. le afd. Harmonie: Tuindorp, Amsterdam, 2e pr. 233 p. t le afd. Fanfare: St.-Jozef, Heerlen, le pr. 278 p., Eere-afd. Fanfare: Kunstkring, Spaarn dam, le pr. 263 p., Crescendo, Sloterdijk, 2e pr. 245 p. Eere-afdeeling Harmonie: St. Gregorius de Groote, Den Haag, le prijs 280 p. Zondagavond. De eere-wedstryd, die nu volgde, was wel de meest interressante vcan 't drietal. De uit slag werd dezen avond eveneens bekend ge maakt. ook van de beide vorige eerewedstrij den. En als de lezer weet, dat onder de deel nemende korpsen van heden avond de helft viel der eereprijzen, dan mag hij hieruit opmaken, dat ook naar het gehalte de slot- avond niet de slechtste was. Het nog al hoog getaxeerde korps „St, Gregorius de Groote". den Haag. gaf een lang niet volmaakte uitvoering der Egmont- zal teruggaan, je hebt gelijk. Je reis hier heen is niet te vergeefsch geweest. Wil je dat ik direct meega naar Rouaan? Hij knikte. Ik heb beloofd u dadelijk mee te brengen en hij zei dat u zeker zoudt komen! Hij kent u. Dus jij wilt dat we nu vertrekken en vannacht doorreizen? zei ze in de grootste verbazing. Ja, u vergeet dat hij ziek is.... Ja. daar dacht ik niet aan, zei ze zacht. Nu. ik ben tot je dienst, wil je zoo goed zijn om even te bellen? Hij liep de kamer door en drukte op den belknop. Een knecht kwam binnen. Over een uur moet een auto voor zijn. Is dat vroeg genoeg? Ze vroeg het zonder het hoofd naar Larry om te wenden. Hij keek op zijn horloge. Ja. Ik hoop dat het een dichte wagen is, want de nacht zal koud zijn. De landaulette, zei ze gehoorzaam. De man boog en verliet de kamer en Larry keek weer op zijn horloge en zei: Ik ga nu naar de herberg terug. Neem een van de auto's zei ze, maar hij bedankte voor dit aanbod. Ik ga liever loopen. Hij wist dat hij op dit oogenblik niet in een auto zou kunnen zitten, dat hij den strijd met zichzelf het best kon strijden als hij liep. Het zal me geen tien minuten kosten om mijn koffer te pakken en de rekening te be talen en dan zal Ik op u wachten, lady Marie. Hij nam zijn hoed op en ging naar de deur. Maar een woord van haar hield hem terug. Ben je niet bang dat ik van besluit ver anderen zal? zei ze ironisch. Neen, zei hij eenvoudig, daar ben ik ouverture. Weer domineerden de trombones, en in de doorvoering tastte de fluit nogal hinderlijk mis De marsch als toegift klonk echter prettig en werd met eland gedirigeerd. „Kunstkring", Spaarndam. gaf Peter Wit s „Suite II". maar was in de Introda niet zoo gelukkig als op het concert van Zaterdag avond. De Gavotte echter was weer zeer mooi en Vlessing's nieuwe marsch „Le farceur" werd naar eisch luchtig weergegeven. Nog kwamen de mannen uit het Zuiden, het heerlijke korps „St, Jozef" met een alles-overstralende „Marche aux flambeaux". Prachtig klonken weer de trompetten en de variatie voor hooge tuba wekte elks bewon dering. Met een marsch van Fuczlk besloot dit excellente korps den wedstrijd en nu erlangden we ook den uitslag van den ge- heelen eerewedstrijd, die hier volledig volgtï Harmonie: le prijs 261 punten Excelsior. Amsterdam. 2e pr. 255 p. Jong-Excelsior, Amsterdam. 3e pr. 220 p. St, Gregorius de Groote, Haag. Fanfare: le prfijs 275 punten Sint Jozef. Heerlen. 2e pr. 225 p. Harmonie, Assendelft. 3e pr. 20 p. Kunstkring, Spaarndam. Met. een gelukwensch aan „St. Michaël", de heeren van het uit voerend comité Luiten, Gozellng. Bakker en de zes anderen. Ja aan al de ongenoemde stille werkers die dezen wedstrijd mogelijk maakten, alsmede aan directeur Hofmeester besluiten wij het verslag van dit feestelijk gebeuren, dat voor ons mooie Heemstede drie weken lang meer dan gewone belangstelling DIRECTEUR VAN HET ARMWEZEN. B. en W. stellen den Raad voor over ta gaan tot de benoeming van een directeur van het armwezen en daarvoor een keuze te doen uit de hierna genoemde personen (de volgorde is niet alphabetisch)S. C. de Haas van Dorsser, H. Meeusen, A. M. Tijsseling. Over deze kwestie is bij de debatten in do vorige raadszitting heel wat te doen ge weest. BURGERLIJK ARMBESTUUR. Ter vervulling van de vacature, welke ln het Burgerlijk Armbestuur is ontstaan door het uittreden van den heer F. H. Smit, be velen B. en W, aan den heer J. F. H. Pru- schen alhier. GERDESSENFEEST IN HET STADS ARMEN- EN ZIEKENHUIS Vrijdag hebben (ie bewoners en bewoon sters van het Stads Armen- en Ziekenhuis het jaarlijksche Gerdessen-feest gevierd. Dat is weer gebeurd met een mooien boottocht, 's Morgens acht uur van de Kikkert aan den Kloppersingel ging het per groote boot van Bus naar de Kaag en den Brasemer, om aan De Vink te Leiden te dineeren. Dank zij prachtig weer en een goede stemming liep alles uitstekend en nog vanmorgen spraken de oudjes over de prettige vaart. Er was mu ziek aan boord. Bovendien was de firma van der Pijl zoo welwillend geweest om hen, die het loopen zwaar viel met auto's naar den. Kloppersingel te brengen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN it 60 Ct«. per regel. niet bang voor. Ze wendde zich van hem af en hij bleef nog even staan; ze keek in een spiegel en zag daarin dat zijn gezicht vertrokken was. Even later hoorde ze de deur achter hem dicht gaan. Larry liep vlug den heuvel af. Het stormde in zijn binnenste. Zeker, hij had zijn plicht gedaan, maar hij had het liefste wat hij be zat aan dien plicht opgeofferd. Hij wist nu dat hij voor altijd afstand van haar zou moeten doen en dat hij de liefde die hij al als jongen voor het meisje dat in de boot aan zijn voeten lag te sLapen, had ge voeld. en die nu in een laaiendcn hartstocht veranderd was, zou moeten dooven. Hij was als een poosje klaar met pakken en met zijn avondmaal, toen hij de auto in snelle vaart den weg af hoorde komen. Larry ging naar het voertuig toe, waarin alleen Lady Marie zat. Ik ben bang dat ik wat laat ben, begon zij, maar mijn kamenier had een onge lukje juist toen ik weg wilde gaan. Ze heeft haar enkel verstuikt, begon ze. Hij monsterde de groote auto met crltische oogen en zei: Die vertraging halen we met dezen ster ken wagen wel in. En zonder verder een woord te zeggen, zette hij zich naast don chauffeur. Op het oogenblik dat de auto zich in beweging zette, kwam de waardin haastig naar huiten loopen met een klein pakje dat ze Larry in de hand duwde. Pardon meneer, een kleine hartverster king, dat zal misschien wel smaken. Bon voyage, meneer en ik hoop dat u nog eens gauw terugkomt. Larry bukte zich en schudde haar nogmaals de hand, toen sulsd*» dc auto in de duister nis weg. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9