BUITENLANDSCH OVERZICHT HEBBEN DAWES EN MACDONALD EEN OVEREENKOMST GEVONDEN? „VAN HET OOSTELIJK FRONT GEEN NIEUWS." SPORT EN SPEL SCHILDERWERK MARKTNIEUWS BURGERLIJKE STAND UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1929 DERDE BLAD Geen nieuwe duikbooten en algemeene beperking. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het Belangrijkste Nieuws is ditmaal zeer beperkt. Volgens een bericht in de „Evening Standard" aan de Tel. hebben de Engelsche premier en de Amerikaansche gezant een voorloopige overeenkomst bereikt met be trekking tot de vlootbeperking, waarbij zij het eens zijn geworden over de volgende voor stellen: Het bouwprogramma voor slagschepen wordt beperkt; de afmetingen van in de toe komst te bouwen slagschepen zullen vermin derd worden; de levensduur van de nu in aanbouw zijnde slagschepen zal worden ver lengd en beide landen zullen zich bereid ver klaren een einde te maken aan den bouw van onderzeebooten. Verwacht wordt, dat MacDonald binnen kort een desbetreffende verklaring zal af leggen, waarschijnlijk nog voordat de vol gende maand de Volkenbondsvergadering bijeenkomt. Uit Rusland, is, zooals hieronder wordt ver meld een bevestiging gekomen van de ver onderstelling dat de besprekingen tussohen de Sovjets en de Chineezen, op niets uitge- loopen zijn, omdat geen der partijen, ook maar eeh duimbreedte van wijken weet. Men vraagt zich af waar men dan wel heen wil! Dit spelletje van mekaar aanstaren over de grens, kan toch niet lang volgehouden worden. Een tweede telegram uit Moskou bericht, dat het Politiek Bureau aldaar, besloten heeft voorloopig geen verdere stappen in Londen te doen. Vaz Dias beweert te weten, dat men thans zal wachten op een Londensch initiatief. L. A. Karachan verwerpt 't Chineesche voorstel. De plaatsvervangende volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Karachan, heeft Donderdagavond het schriftelijk voorstel van Tsjang Hsu-liang in zake het houden van besprekingen verworpen. Naar aanleiding van dit besluit van Kara chan publiceert het volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken nadere bijzonder heden omtrent de stappen, welke China bij de Sovjet-regeering heeft gedaan. Daarover meldt de United Press aan te Tel.: Op 22 Juli deed de commissaris van buitenlandsche zaken Tsei uit naam van Tsjang Hsu-liang een reeks voorstellen door bemiddeling van den Russischen consul-generaal te Charbin, Melinikof, die deze voorstellen aan de regee ring te Moskou heeft overgebracht. Op 25 Juli deed Melinikof de regeering te Moekden het antwoord van Moskou toeko men, dat in hoofdzaak neerkwam op een aanvaarden der voorstellen, echter onder de volgende voorwaarden: 1. Onmiddellijke invrijheidstelling der in Mandsjoerije gearresteerde Russen: 2. Onmiddellijke aanstelling van een ad junct-directeur bij den Chineeschen Ooster spoorweg: 3. Het bijeenroepen van een conferentie tot regeling van 4e geheele aangelegenheid; 4. De erkenning, dat de toestand, gescha pen door het inbeslagnemen van den spoor weg, niet in overeenstemming is met de ver dragen' van Peking en Moekden. Moskou verlangde echter tevens, dat offl- cieele voorstellen zouden worden gedaan door Tsjang Hsu-liang. Het schriftelijk voorstel van Tsjang Hsu- liang, dat eveneens door de regeering van Moskou wordt gepubliceerd., behelst de vol gende punten: 1. Het bijeenroepen van een conferentie. 2. De huidige toestand wat betreft den Chineeschen Oosterspoorweg moet als tijde lijk worden beschouwd, totdat een conferen tie een regeling zal hebben getroffen op den grondslag der overeenkomsten van Peking en Moekden. 3. De gearresteerde Russen In Mandsjoe rije. doch ook de gearresteerde Chineezen in Rusland moeten in vrijheid worden gesteld Tsjang Hsu-liang, zoo merkt de Sovjet- regeering op, heeft derhalve de twee belang rijkste punten, welke reeds door zijn eigen commissaris waren aanvaard, ontweken en wel de aanstelling van een Rus in de directie en de erkenning der onwettigheid van het in beslag nemen van den spoorweg. Op grond van deze overwegingen heeft Karachan het voorstel afgewezen. Reuter meldt ons, dat het voorstel van den Amerikaanschen minister van Buiten landsche Zaken Stimson tot benoeming van een verzoeningscommissie, bestaande uit vertegenwoordigers der zes mogendheden, ten einde in het conflict tusschen China en Rusland bemiddelend op te treden, is aan gehouden. De reden hiervan ls. dat Japan, zooals ge meld er van overtuigd is, dat in de tegen woordige fase van de crisis internationale bemiddeling overbodig is. 900 arrestaties in Parijs, PART-TS. 2 Aug. (N. t. a.v Volgens de „Paris Sofr" werden gisteren in Parijs in totaal meer dan 900 personen gearresteerd. Tegen middernacht waren de meeste gear resteerden, voor zooveel zij zich konden legi time eren, weer op vrije voeten gesteld. Slechts weinigen werden wegens het bezit van wapens en beleediging van politiebe ambten in arrest gehouden. De uit alle dee- len van Frankrijk te Parijs saamgetrokken troepen zijn vanmorgen weer naar hun gar nizoenen teruggekeerd. Vliegmachine voor de Fransche delegatie PARIJS, 2 Aug. (B.T.A.) Gemeld wordt dat een speciale vliegmachine dagelijks den ministers Briand, Chéron en Loucheur ge durende hun verblijf te Den Haag de be langrijke documenten hunner onderscheidene departementen zal brengen. Het nijpend conflict in de Eng. katoenindustrie. MANCHESTER, 2 Aug. (Reuter). In het conflict in de katoenindustrie is geen verandering ingetreden. De werkgevers spreken met kracht tegen dat er in hun rijen teekenen van zwakheid of van ver deeldheid vallen waar te nemen. MANCHESTER, 2 Aug. (Reuter). Een belangrijk feit in het conflict in de katoen industrie is het heden door de federatie van spinnerspatroons genomen besluit tot het benoemen van een speciale commissie, wier taak zal bestaan in het onverwijld treffen van maatregelen tot het verkrijgen in het uiterste geval van een algemeene verminde ring van de vastgestelde prijzen van katoenen goederen. Dit besluit beteekent," dat de fede ratie den bleekerijen, ververijen en embal- leurs zal verzoeken hun prijzen te wijzigen teneinde er toe mede te werken om de ka toenen goederen op het wereldniveau der concurrentie te brengen. Venizelos' grieven. De Grieksche minister-president Venizelos heeft bij zijn bezoek aan den Quai d'Orsay zijn beklag ingediend over de wijze, waarop Griekenland behandeld wordt bij de ver deeling der bedragen, volgens het plan- Young, Venizelos zal op de Haagsche Confe rentie verhooging van het Grieksche aan deel en de erkenning van de door het Duitsch-Grieksche scheidsgei-echt aan Griekenland toe te wijzen bedragen eischen. Briand zou Venizelos te verstaan hebben ge geven, dat Frankrijk de volledige handha ving van het plan-Young verlangt. De ge ringste wijziging zou het geheele plan in gevaar kunnen brengen. Voorzichtigheid is ook daarom des te meer geboden, wijl de Engelschen him bedoeling nauwelijks ver bergen om een belangrijke herziening te verkrijgen, terwijl de kleine mogendheden, zooals Roemenië en Joegoslavië alle hetzelf de eischen als Griekenland. CRICKET. overzicht. Het eerste-klasse programma vermeldt voor a.s. Zondag voor Haarlem wederom een thuiswedstrijd. Ditmaal komt het zwakke Phoenix op bezoek, een welkome gelegenheid dus voor Haarlem om het geringe punten- aantal van drie, met eenige te vermeerderen. Rood en Wit gaat naar HJD.V.S. De laatste jaren hebben onze stadgenooten weinig ple zier van het reisje naar Schiedam beleefd; steeds kwamen van Eeghen c.s. geslagen te rug. We hopen en vertrouwen dat ditmaal eens met de traditie gebroken wordt, het kan gemakkelijk. Te Amsterdam vindt de zeer belangrijke wedstrijd V.V.V.H.C.C. I plaats. Tegen het sterke Haagsche battingteam zal Jeuken nu de vuurproef hebben te doorstaan. Blijkt ook hier zijn succes permanent, dan mogen wij veronderstellen eindelijk Rincker's op volger te hebben gevonden. Verder vermeldt het programma: H.C.C. 2 A.C.C.; AjaxV. R. A. en P. W.—Quick. Volledigheidshalve vermelden wij nog het programma der Free-Foresters. Maandag en Dinsdag a.s. H.C.C.Free Foi-esters Den Haag. Woensdag en Donderdag FlamingoFree Foresters Amsterdam. Zaterdag en Zondag Ned. XI-talFree- Foresters Haarlem. Voor deze laatste ontmoeting zal uiteraard veel belangstelling van onze Haarlemsche cricketliefhebbers bestaan. Het is dan ook jammer, dat slechts éen onzer stadgenooten nl. de Haarlem-aanvoerder Maas. de eer van onze goede stad zal moeten hoog houden; we hadden eveneens vast gerekend op de keuze van P. van Bueren, die momenteel met het bat weer uitstekend in vorm is en bo vendien nog steeds als de beste coverpoint- fielder is te beschouwen. UMPIRE. LAWNTENNIS. de kampioenschappen te hilversum. Aan de Tel. ontleenen we de volgende uit slagen der wedstrijden van Vrijdag: Heeren enkelspel 2e afd. 2e rond.: Mr. A. J. Feith si. T. Hughan 6—1, 11—9. Dames enkelspel: 2e uitzonderingsronde: Mej. Canters sl. mej. H. C. v. d. Heide 60. 61, mej. Groenewegen sl. mevr. Drie beek Castendijk 60, 63. Heeren dubbelspel le uitzonderingsronde: Marinkelle en Hughan sl. ir. A. J. Pennink en J. Knottenbelt 63, 61. Gemengd dubbelspel 3e ronde: mej. N. Spit en W. J. Karsten sl. mej. A. Kerckhoff en W. Kerckhoff 4—6, 6—4, 7—5. le uitzonderingsronde: Mej. Rollin Couquerque en G. R- Casten dijk sl. mej. E. de Wolff van Westei-ade en T. C. baron Schimmclpcnninck v. d. Oye 6—2, 6—2. Mevr. Drieberg Castendijk en ïr. J. A. Penninck sl. mej. N. Hulshoff Pol en mr. M. Brouwers 62, 68, 61. Mej. M. Staab en G. Scheurleer sl. mevr- M. Jeanpierre en W. F. Weber 61, 62. Troostronde heeren enkelspel: Bartelds sl. Kloos 61, 64. H. v. Berkel sl. J. v. Herwijnen 64, 64. Dames enkelspel: mevr. Mechel sl. mej. Lebvre 6—3, 64. Heeren enkelspel: tweede afdeeling. le ronde. C. R. Castendijk slaat J. Knottenbelt 75, 6—8, 6—1. 2e ronde. Mr. M. C. Sigmond sl. J. v. d. Heide 6—S, 6—3, 6—3. G. R. Castendijk sL A. Pasteur 60, 61. 3e ronde. Mr. M. C. Sigmond sl. ir. J. A. Pennink 6—3, 8—6. Dames enkelspel: kwarteindstrijd: mej. M. Rollin Couquerque slaat mej. M. J. Staab 6—2, 4—6, 6—1. Halve eindstrijd. Mej. M. Canters sl. mej. T. Gioenewegen 6—2, 6—0. Heeren dubbelspel. Achtste finale. H- Eilers en G. Scheurleer slaan W. J. Kar- sten en J. v. d. Berg 64, 75. H. Timmer en J. Ruys slaan E. Nelwan en dr. KeHermann Slotemaker 63, 86. H. Eilers en G. Scheurleer slaan J. v. d. Kwart-finale: H. Eilers en G. Scheurleer slaan J. v. d. Heide en mr. A. J. Feith 62, 6—8, 61; H. Timmer en J. Ruys slaan B. von Zitzewitz en F. des Tombes 6—1, 63; Mr. M. C. Sigmond en G- R. Castendijk slaan W. Martinkelle en T. Hughan 75, 64. Damesdubbelspel: halve eindstrijd mevr. J. Stroink—Cordts en mej. M. Canters slaan mevr. DriebeekCastendijk en mej. M. J. Staab 61, 60, mevr. FurneeOnnen en mej-. M. RollinCouquerque slaan de dames C. en D. Blijdenstein 61, 75. Gemengd dubbelspel: achtste finale: mevr. FurneeOnnen en J. Knottenbelt slaan mej. D. Blijdenstein en G. Leembrugge 79, 61, 64; mevr. Dudok van Heel Wijnands en H. Timmer slaan mevr. Aloffs- Wellen en J. V. d.Hagen 6—3, 6—2; mevr. MollerusBeugen Bik en ir. R. C. Nauta slaan mej. N. Spit en W. J. Karsten 86, 75; kwarteindstrendmej. M. RollinCou querque en G. R. Castendijk slaan mej. H. C. v. d. Heide en H. Eilers 64, 62. WIELRIJDEN moeskops wint in het stadion. De uitslagen van de wielerwedstrijden in het Amsterdamsche Stadion, die Vrijdag avond plaats hadden, luiden als volgt: Wedstrijden nieuwelingen, 6000 M. drie klassementen: 1. J. Engelmoer 13 p. 2. D. Domhof, 3. A. v. d. Linde. Wedstrijden beroepsrijders en onafhanke- lijken 10 K.M.: 7. R. Brilman, 2. S. Hoevens, 3. J. Hij zeiendoorn, 4. J. Anspach, 5. J. Krun- der. Wedstrijden met motorgangmaking voor beroepsi'ijders, 2 ritten vah 40 K.M.: 1. R. Maroniet 2. P. Krewer. 3. Paillard. Intern, sprintwedstrijd voor beroepsrij ders (in 15 ritten van 2 rijders telkens over 1000 M.): 1. Moeskops, 2. Jaap Meijer, 3. Faucheux, 4. Bergamini, 5. Kaufmann, 6. Leene. SCHIETEN. wedstrijden in de duinen. Qnder buitengewoon slechte weersgesteld heid hield de Nederlandsche Jachtopzieners Vereeniging Noord-Holland Donderdag haar Jaarlijkschen Schietwedstrijd op de banen in de duinen te Overveen. Er werd geschoten met revolver, afstand 18 Meter en met jacht geweer op Kleiduiven vrije lucht. De uitslag was als volgt: Revolver afstand 18 Meter: 1. d. Jansen 55 punten. 3. G. Liefting 54 punten. 5. J. J. van den Berg 53 punten. 7. J. L. Bakker 52 punten. 9. J.~ W. Baam 51 punten. 11. C. Hobo 51 punten. 13. C. van der Kolk 50 punten. 15. J. van Honschoten 48 punten. 17. M. C. Witte 48 punten. 19. C. Schoen 46 punten. 21 A. M. Jansen 44 punten. 23. W. Flooren 41 punten. 25. D. Zuiderduin 40 pun ten. 27. H. Alberts 33 punten. Met jachtgeweer op Kleiduiven werden de pi-ijzen behaald als volgt: 2e prijs W. Zwem mer 90 punten. 4e prijs P. Beuning 85 punten. 6e prijs J. C. Castien 80 punten. 8e prijs P. van der Meij 75 punten. 10e prijs P. Weenk 75 punten. 12e prijs C. L. Bakker 70 punten. 14e prijs E. van Honschoten 65 punten. 16e prijs B. de Winter 65 punten. 18e prijs P. van den Berg 55 punten. 20e prijs J. Bakker 50 punten. 22e prijs Roozing 50 punten. 24e prijs Wittebrood 40 punten. 26e prijs L. P. Bakker 28 punten. Na afloop van den wedstrijd had In Hotel Roozendaal te Overveen een gezamenlijk diner plaats, waarna de prijzen werden uit gereikt. POSTDUIVEN. de snelvlieger. Uitslag der wedvlucht van Roozendaal met jonge duiven, afstand 95 K.M. Los 8.20. Wind west. C. J. v. Tongeren 1 10 13 14 15 30: J. J. v. d. Meijden 2 38; H. Hölsken 3 4 25 28 29; Joh. v. d. Broeke 5 11 23; H. Fikkert 6 16 33; J. J. Doeglas 8 21 32; P. A. Bosse 9; J. J. P,tri 12 24 26; A. Sweerts 16 31 36; W. Petri 18; H. Roosdorp 19 20 22 34 35; P. Lindeman 25 37; P. Dik 27. Uitslag der wedvlucht van Lier 138 K.M. Los 8 uur. N. O. wind. P. A. Bosse 1; R. Slot 2 10 18; P. Dik 3 4 11 12 21; J. H. v. d. Broeke 5; J. J. v. d. Meijden 6 8 13 24; C. J. v. Tonge ren 7 19 28 29; H. Roosdorp 9 15 33; W. Petri 12; A. Sweerts 14; J. de Vries 16 26 27 31 32; H Fikkert 22; H. Hölsken 23 34; J. J. Petri 25 30; P. Lindeman 35. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorden, af stand 162 K.M. Los 8 uur. C. J. v. Tongeren 1 5 6 8 10 12 13; J. J. Petri 2 19; J. de Vries 3 7 9 11 16 17 18; P. J. van Daalen 4; H. Fik kert 12; R. Slot 14 20; P. Dik 15; H. Roos dorp 21 22; J. H. v. d. Broeke 23. Uitslag der wedvlucht van Hall, afstand 185 K.M. Los 8.20. Wind Noord. H. Fikkert 1 12; R. Slot 2 11; J. de Vries 3 6 10 14 16 22 C. J. v. Tongeren 4 5 13 17 21 24 26; P. J. v. Daalen 7; J. J. Petri 8 19 20; Joh. v. d. Broe ke 9; P. Dik 15 18; P. A. Bosse 23; H. Hölsken 25 28; P. J. M. v. Tetering 27. Uitslag der wedvlucht van Limoges, af stand 768 K.M. Los 6 uur. C. J. v. Tongeren 17: J. J. Doeglas 2 j 4 5; H. Fikkert 6 8 9. Uitslag der wedvlucht van Bordeaux, af stand 925 KM. Wind Noord. W. Petri 1 5; J. J. Doeglas 2; II. Roosdorp 3 4. Kampioen oude duif is H. Roosdorp met 76 punten, ringnummer II. II. 27. 6824. SCHAKEN. het schaaktoernooi te karlsbad. De uitslagen der derde ronde van het schaaktournooi te Karlsbad luiden als volgt; Colle verliest aan Johner. Tartakower remisie met Grünfeld. Vidmar wint van Gilg. Spielmami wint van Saemlsch. Maroczy wint van Marshall. Thomas remise met Mattison. Rubinstein remise met Capablanca. Bogoljubow verliest aan Niemzowitsj. Canal remise met TreybaL Yates remise met Euwe. Mej. Menchik wint van Becker. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL VRAAG VOOR UW BINNEN- EN BUITEN- FIRMA J. HEYDANUS Zn. KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 rd. Tel. 11361 van 8-12 en 1H—5. Zatard. 8-1. haarlemsche wandelsport vereeniging. Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag een wandelwedstrijd, waaraan zeven perso nen zullen deelnemen. De start heeft plaats Zondagmorgen 9 uur aan het. Houtplein hoek Wagenweg. De loopers zijn bij loting geplaatst en zul len om de 4 minuten starten, namelijk als volgt: No. 1 Halderman, 2 De Nijs, 3 Koop man. 4 v. d. Berg, 5 Goovers, 6 Wesseling, 7 Kooien. De route is: Wagenweg tot Bennebroek, naar Vogelenzang, over Aerdenhout, Vier sprong naar Overveen, Zijlweg, Wilhelmi- nastraat, Keizerstraat, Barrevoetestraat, naar de Botei-markt, waar zich de finish be vindt. Daarna prijsuitreiking in het clublokaal van den heer W. v. Gunsteren, Bi-eestraat 11. H. O. V. Muziekuitvoering In den Hout op Zondag 4 Augustus 1929 des middags te half drie onder leiding van Marinus Adam. 1. Cadettenmarsch J. P. Sousa. 2. Ouverture „Les Dragons de Villars, Ma ill art. 3. Manola Walzer Waldteufel. 4. Fantaisie „La Fille de Mad. Angot", Lecocq-Tavan. 5. Ouverture .Venus auf Erden"., P. Lincke 6. Glühwürmchen Idylle P. Lincke. 7. Fantaisie „La Mascotte" Audran. PIONIERS DER AVIATIEK. BLéRIOT'S FEESTMAAL. (Van onzen Londenschen correspondent). Het feestmaal, dat het einde vierde van de Luchtvaart tentoonstelling te Londen, bracht een interessante groep luchtvaartdeskundi- gen bijeen. De voornaamste gast was Blériot, die twintig jaar tevoren de eerste vlucht over het Kanaal had ondernomen. Ook was er Sir Whitten Brown, die als navigator van wijlen Sir John Alcock, de eerste geslaagde vlucht over den Atlantischen Oceaan deed. Deze twee pioniers hielden korte redevoerin gen maar zeiden niets van hun persoonlijke verrichtingen. Zij gaven er de voorkeur aan lofzangen te laten hooren over eenige man nen, die in de eerste dagen van de aviatiek hun levens waagden en hun arbeid en wils kracht richtten op de overwinning van de lucht. Zij herinnerden aan de gebroeders Wright, die voor het eerst lieten zien dat vliegen door menschen practisch mogelijk was. En aan Coay en eenige andere pioniers, wier ondernemingslust en durf hun een plaats hebben gegeven in de eerste hoofd stukken van de geschiedenis der luchtvaart. „Wij mogen ons zeer gelukkig prijzen", ver klaarde Sir Whitten Brown betëekenisvol. „dat wij nog in leven zijn". Hij vond het eenigszins mei'kwaardig dat hij en Alcock, tien jaar na de prestatie van Blériot, nog als pioniers werden gehuldigd. De bekende vliegtuigenconstructeur Short roerde dit punt eveneens aan en verkondig de wellicht de beste wijsheid van den avond, door in een paar teekenende woorden te vertellen dat de aviatiek er nog lang niet is, dat ze in werkelijkheid ook nu nog aan het begin van haar ontwikkeling staat. „Wij zijn allen nog pioniers", zeide hij. BEVERWIJK. Marktbericht van 2 Augustus 1929. Postelein per kist 0.200.40. Andijvie 100 struiken f 34. Wortelen per 100 bos f 1014. Komkommers per 100 f 26. Aardappelen klei per K.G. f 0.040.05. Idem. zand, per K.G. f 0.06. Doppers per K.G. f 0.140.18. Capucïjners per K.G. f 0.240.26. Raspers per K.G. f 0.28. Tuinboonen per K G. f 0.07—0.09. Snijboonen per K.G. f 0.400.60. Heerenboonen per K.G. f 0.180.21. Duiveboonen per K.G. f 0.24. Bloemkool per 100 f 1426. Sla per 100 krop f 24. Rabarber per 100 bos f 5. Pieterselie per bos f 0.05. Selderie, per bos f 0.07. Aardbeien per slof f 2. Frambozen per slof f 0.400.50. Bessen per slof f 0.801. Idem zw. per slof f 0.80. Kruisbessen per slof f 0.801. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. Snippe en W. H. Mattu; L. Brouwer en G. van Lith; H. S. Klous en A. M. Brinkmans. Getrouwd: J. van 't Ent en C. C. Eijking; E- van der Werf en P. Vlot. Bevallen: A. A. JongensMolier d., wonen de te Velsen. Overleden: A. M. Adriclxem, 19 p., ongehuwd G. Zwaan, 35 pr. gehuwd met M. Brouwer, j. van der Zon, 80 jaar, wed. van A. C. Bar- tels. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand van 31 Juli2 Aug. 1929. Bevallen M. C. v. d. Aar—Vermunnicht, 2 dochters (tweeling)L. C. Spaargaren—v. d. Wei*ve. z., A. Marbusde Rijk z., J. M. van Nobelen—van Steijn z., M. J. Vastenhout— Marcus, dochter. Ondertrouwd: H. v. d. Blom 27 J., en G. G. L. Visser 19 j.. J. Uiterwljk 27 j. en M. Meijer 25 j.. D. Boer 27 j.en I. van Harten 20 j.. G. Muijs 22 j., en J. J. de Blaelj 24 j., D. Groencveld 29 j. en K. Wies 26 j. Gehuwd: J. W. Hagen 28 j., en D. Bakker 26 jaar. Overleden: Willem v. d. Brink 8 m.. zoon van Hendrik v. d. Brink. Cornelis van Haas trecht 70 j. geh. met J. M. Duinhoven, Anna Maria Schelvis, 12 d„ dochter van P. Schel vis. Denijs Marbus 2 dagen, zoon van D. Marbus. BENNEBROEK. Bevallen: H. Plessius—Koster, dochter. HILLEGOM gemeenteraad. De voltallige gemeenteraad heeft Vrijdag vergaderd onder voorzitterschap van Burge meester Pont. Het voorstel tot aankoop van krotwonin gen in de Hofstraat voor een bedrag van 13.500 is met algemeene stemmen aange nomen. De verordening op aansluiting op de gas leiding is gewijzigd: een voorstel van den heer Meskers over dezelfde zaak zal aan de Gascommissïe voor advies gezonden worden. De termijn van ontruiming der onbewoon baar verklaarde woningen in de Hofstraat is verlengd met 6 maanden. De heeren Paase en Fijma stemden tegen. De laatste benutte de gelegenheid om te vragen om bouw van arbeiderswoningen door de gemeente. Aan de Chr. Burgerschool is medewerking toegezegd voor verandering der centrale ver warming. nieuwe schoolborden en een pro jectielokaal. Het vergoedingsbedrag voor een bovental lige onderwijzer aan de Chr. Burgerschool werd vastgesteld. Goedgekeurd is het voorstel tot ingebruik neming van grond als vooi-tuintjes der per- ceelen in de van de Endelaan van A. J. Som- sen. De verordeningen inzake het nieuwe be drijf abattoir zijn alle goedgekeurd. Enkele vragen werden gesteld: over het vormen van een reserve is lang geredeneerd met het slot, dat het bedrag van 20.000 op 10 duizend gul den werd teruggebracht. De instructie van den opzichter is met eenige wijzigingen goedgekeurd. Het loon wordt gelijk dat van de gemeentewerklieden. Tot onderwijzeres aan de O. L. School is benoemd mej. F. M. Huneman te Rijswijk. Zeer lang is er gesproken over de aanstel ling van een kweekeling aan de O. L. School van September tot en met December. Er werden verschillende bezwaren geuit en voor stellen gedaan, afwijkende van de adviezen van den Inspecteur van Onderwijs. Het aan stellen van een overtallige leerkracht be streed de voorzitter stork op grond van de financieele gevolgen. B. en W. waren bereid, de vergoeding van een kweekeling te ver- hoogen tot f 700 per jaar, de heeren Vermeer en Vooren zagen echter hun voorstel aan genomen, waarin de vergoeding gelijk wordt aan het aanvangssalaris van een noderwijzer Met 8 tegen 5 stemmen sprak de raad zich daarvoor uit. In de mededeelingen zei de voorzitter o.m. dat de gemeenterekenïng over 1928 sluit met een batig saldo van ruim f 92.000. De vraag van het Instituut voor volksont wikkeling om gebruik van het gemeente- terrein voor een feest bewoog de heeren Ver meer en Jansen zich er tegen te verklaren omdat het gehouden wordt op een Zondag. Aan den heer J. Verhoeven is eervol ont slag verleend als onderwijzer. Naar aanleiding van een adres der af deeling van Bloembollencultuur om de politie macht uit te breiden, deelen de wethouders mee, dat een plan in studie en te wachten is. In de rondvraag heeft de heer v. d. Schoot schriftelijk vragen gesteld over het E'.ec- triciteitsbedrijf, welke de voorzitter beant woordde. De vraag van den heer Jansen om vergunning tot muziek op Zondag in de cafés in te trekken, #zal de bui-gemeester in over weging nemen. het jubileum der kunstzandsteen- fabriek „arnoud". Het feest ter herdenking van het 25-jarig bestaan der kunstzandsteenfabriek „Ar- noud" is heden Zaterdag als de lezers deze courant onder de oogen krijgen, in vollen gang. 's Morgens had de aanbieding van het huldeblijk van het personeel plaats; er is gesproken door den president-commissaris den heer A.Honig, door den directeur der fa briek, den heer A. H. Baron van Harden- broek van Ammerstol, en door de heeren W. D. Oudolf en P. Naber. Daarop zou de ontvangst volgen van be langstellenden zooals vertegenwoordigers van gemeentebesturen. Kamer van Koop handel, bankinstellingen, verschillende col leges, handelsrelaties enz. Op het programma stond voorts een mid- dagfeest voor de kinderen van het perso neel, een boottocht, een gezamenlijke maal tijd en een avondfeest in „De Nachtegaal". De fabriek was in feesttooi gestoken. Wij komen nader op het feest terug. Inbraak. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken bij de N.V. Fr. Lommcrse en Zn. aan de Haarlemmerstraat. Door verbreking van een raam boven de deur is men in het kantoor binnen gekomen, waar de brandkast is geopend. Alle boeken en papieren waren over hoop gehaald. De telefoondraad heeft men doorgesneden, de verbinding van de te lefoon in de woning was echter niet verbro ken. De heer Lommerse heeft 's nachts nic-t het minste onraad gehoord, ook zijn vrouw niet, die nog even op is geweest en toen licht in de badkamer had ontstoken. Er wordt geld vermist tot een bedrag van ongeveer 500. De politie stelt een onderzoek in. aanbesteding. Namens het R.K. Parochiaal Kerkbestuur te Hillegom werd hedenmorgen door de archi tecten Jan Stuyt te Den Haag en W. Kuitcns te Hillegom aanbesteed: Het verbouwen en vergrooten der Jongens school Laagste inschrijvers waren Van de Ven en Venhoven te Vogelenzang voor f 21.309.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9