HERSTELCONFERENTIE. HYMANS spreekt. BUITENLANDSCH OVERZICHT BINNENLAND DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN RUSLAND EN CHINA WEINIG BELANGRIJK NIEUWS SCHILDERWERK SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1929 1 EEN POLIT1E-AGENT AFGERANSELD. DOOR EEN DRONKEN MAN IN DEN HAAG. ,,De reconstructie van Europa In do v. d. Vennestraat te 's-Gravenhage heeft Dinsdagavond een ernstige vechtpartij plaats gehad. De gebroeders H. S. en W. J. S. die belden onder den invloed van sterken drank verkeerden, geraakten aan het vechten op den hoek van den Zuidwal en Glasblazer laan. Een agent wilde tusschenbeide komen, maar toen keerden de beide mannen zich tegen den politieman. Een van hen wist een zweep te grijpen en 'ranselde daar den agent duchtig mee af. Deze trok toen uit zelfverde- vraagt zielegrootheid". e^cP zijnrevo-ver enJ0Ste.eerüge schoten. ,Het plan YOUNG wijzigen, wil zeggen het gebouw vernielen' Minister Hymans, Aan het officieele communiqué van de voltallige zitting der Herstelconferentie van Woensdagmorgen ontleenen wij nog: De heer Venizelos heeft de eischen van financieelen aard uiteengezet, door Grieken land naar voren gebracht, verklarende dat, hetzij in het kader van het plan-Young, het zij buiten dat plan Griekenland voldoening zou moeten verkrijgen. De heer Marinkowitsj heeft de conferentie meegedeeld dat haar voorbehoud handha vende, de Servisch-Kroatische- en Sloveen sche delegatie bereid was deel te nemen aan het werk der financieele commissie, haar definitieve aanvaarding afhankelijk maken de van de resultaten van dien arbeid. De heer Jaspar heeft voorlezing gedaan van een telegram van H. M. de Koningin der Nederlanden in antwoord op het telegram, dat haar gisteren uit naam van alle gedele geerden is gezonden. De tekst der beide telegrammen luidt als volgt: „De conferentie, erkentelijk voor de hof felijke gastvrijheid, die haar in Den Haaj aangeboden, verzoekt H. M. de Koningin, haar eerbiedige hulde in ontvangst te willen nemen. (w.g.) HENRI JASPAR. Voorzitter der Internationale Conferentie. 6 Augustus 1929." f „Ik acht mij gelukkig in mijn residentie de internationale conferentie bijeen te zien en ik verzoek uwe excellentie de Conferentie dank te willen brengen voor de gevoelens, in uw vriendelijk telegram uitgedrukt. ,(W.g.) WILHELMINA. 's-Gravenhage, 7 Augustas. Het officieele communiqué van de zitting der Herstelconferentie van hedenmiddag luidt als volgt: Bij het begin der zitting van hedenmiddag heeft de heer Hymans het woord genomen -uit naam der Belgische delegatie. Hij heeft, hot karakter van een transactie dat het plan-Young vertoont en den nieuwen, onder- lingen samenhang der verschillende elemen ten van het plan onderstrepende, de vurige hoop uitgesproken, dat, in het algemeen be lang van den vrede, het plan zooals het is, zal worden aangenomen. De heer Adatsji verklaarde namens de Ja- pansche delegatie, dat zijn regeering principe het plan-Young aanvaardt als basis van een definitieve regeling van het herstel en de liquidatie van het verleden, in dit op zicht, dat het een billijk accoord vergemak kelijkte, dat de wegen naar een waarachti- gen vrede zal openen. De heer Wilson heeft het recht der Ver- eenigde Staten voorbehouden om zich in de financieele commissie te doen hooren over de vraagstukken waarbij dit land in het bijzonder belang heeft. De algemeene beschouwingen werden ge sloten; de conferentie besloot, op voorstel van den voorzitter, twee commissies te vor men, een financieele en een politieke com missie. Elk dezer commissies zal subcom missies kunnen vormen en experts kunnen hooren. De financieele commissie die het plan-Young zal onderzoeken en de vraag stukken der toepassing zal twee vertegen woordigers tellen van elke aan de conferen tie deelnemende mogendheden, terwijl de ge delegeerden van de uitnoodigende mo gendheden natuurlijk de bevoegdheid heb ben zich onder elkaar te vereenigen voor de bespreking der vraagstukken, waarbij zij hun speciaal belang hebben. De politieke com missie, die de politieke vraagstukken zal onderzoeken, die bij de conferentie aanhan gig zijn gemaakt, zal van elk der zes uitnoo digende mogendheden twee vertegenwoordi gers bevatten. Op voorstel van den heer Snowden is baron Houtart, minister van financiën van België, aangewezen als president van de financieele commissie; op voorstel van den lieer Briand is de heer Henderson. Britsch staatssecreta ris voor buitenlandsche zaken, aangewezen als voorzitter van de politieke commissie. De beide commissies zullen vandaag om 4 uur vergaderen. Opgemerkt dient te worden, dat daar een gedelegeerde van één der vertegenwoordigde landen met het presidium is belast, hierdoor het recht van het betrokken land niet wordt bekort om twee gedelegeerden in de commis sie aan te stellen, aangezien de president in zekeren zin buiten de commissie staat. Zoo zullen van EngeLsche zijde in de politieke commissie tot gedelegeerden worden aange wezen Sir Eric Phipps. Britsch gezant te Weenen en de heer P. J. Baker. In de finan cieele commissie zullen de gedelegeerden van Engeland zeer vermoedelijk zijn de heeren Snowden en Graham. Iedere delegatie zou hedenavond de gede legeerden in de commissies aanwijzen. Be sloten is. dat de eerste vergadering der com missies zal plaats hebben Donderdagmiddag 4 uur. In de Duitsclie persconferentie werden on geveer dezelfde mededcclingen gcdaaiL Aan de rede van den Belgischen gedele- geerde, den heer Hymans, hedennamiddag in de zitting der Herstelconferentie gehouden, ontleenen wij: De heer Hymans zeide: De studie van het plan der deskundigen en de bespreking van hedenmorgen toonen duidelijk aan, dat dit plan een transactie is en dus, uit den aard der zaak, niemand geheel bevredigt. Maar zijn verdienste is juist een transactie tot stand te brengen, welke dc wensch naar verzoening, waardoor wij allen worden be zield, ons moet doen aanvaarden. Toen, bijna een jaar geleden, het besluit van Genève werd genomen was het de ge meenschappelijke wensch een definitieve en volledige regeling te bereiken, de atmosfeer te zuiveren, de economische orde te stabili- seeren en zoo de pacificatie van Europa te verzekeren. Om dit doel te bereiken wilde men de lange procedure van politieke en diplomatieke on derhandelingen vermijden en men kwam overeen een plan te doen voorbereiden door deskundigen, die zouden worden aangewezen op grond van hun autoriteit en hun bevoegd heid. De keuze der experts en de geest die hen bezielde zijn waarborgen voor de waarde van hun arbeid. Zij hebben er lang en moeilijk werk verricht en zijn tot overeenstemming gekomen. De Belgische regeering heeft het plan- Young aanvaard in zijn geheel en in zijn ondeelbare eenheid, zoóals het door de ex perts was voorbereid, zich aldus aansluitende bij den formeelen wensch, dien de experts zelf hadden geuit. Toch blijven de resultaten van het Pi«tn wat België betreft ver beneden de herstelkosten, die zij op zich heeft moeten nemen en waarvan zij kon hopen, dat zij gedekt zouden worden. Maar het scheen ons toe dat, om uit de huidige situatie te ge raken men hooger en verder moet kijken. De reconstructie van Europa vraagt zielen grootheid. Anderzijds, uit technisch oogpunt gezien, is het plan-Young er geheel. Het is stuk voor stuk geconstrueerd. Zijn verschillende schik kingen zijn onderling verbonden door een enge samenhang. Een ervan te wijzigen zou beteekenen het geheele gebouw met vernieling te bedreigen. Wij denken, dat, als zij do vraagstukken weder moest openen, die zoo consciëntieus en zoo minutieus zijn bestudeerd en nieuwe oplossingen moest zoeken, wij zouden worden meegesleept in een bedenkelijke crisis. Wij zouden een soort contra-expertise moeten verrichten en waar zou dat heenvoeren?" Cheron's antwoord. In ons nummer van gisteren gaven wij reeds een kort verslag van Cheron's ant woord op de nogal sombere rede van Philip Snowden. Wij komen iets uitvoeriger, nog even op dit antwoord terug: Cheron verheugde zich er over, dat de En- gelsche regeering, althans met de beginse len van het Young-plan accoord gaat en zeide dat men niet vergeten mag hoe ook dit plan een compromis, een transactie is, waarbij over en weer groote offers worden gevraagd. Ook Frankrijk vraagt cijfers. Vol gens het Dawesplan ontving Frankrijk een bedrag van 310 milliard mark, volgens het plan-Young gemiddeld slechts 1.066 millioen per jaar. Verder is het voor den opbouw der Fransche verwoeste gebieden bestemde aandeel volgens het Dawes-plan grooter dan het aandeel van Frankrijk in het niet be schermde deel der herstelbetalingen volgens het Young-plan. Als het Dawes-plan voort gang zou vinden, aldus vervolgde de be richtgever van de Tel. zou Frankrijk dit jaar 300 millioen francs en in het komende jaar achthonderd millioen francs meer ont vangen dan thans volgens het Young-plan het geval zal zijn. Dit zijn zuivere verliezen voor de Fransche begrooting. Van de onge veer twee millioen pond sterling, die Groot- Brittannië volgens het Young-plan minder ontvangt, komt aan Frankrijk niets ten goede. Daarvan krijgt Italië 1.840.000 pond sterling en de rest wordt verdeeld tusschen België en de andere kleine mogendheden. Frankrijk is met zijn financieele offers door het aanvaarden van het Young-plan tot het uiterste gegaan. Een verdere vermindering van het Fransche aandeel in de herstelbeta lingen is voor Frankrijk onaanvaardbaar. Van de kosten voor den wederopbouw der verwoeste gebieden krijgt Frankrijk in wer kelijkheid slechts 25 procent vergoed van het oorspronkelijk bepaalde bedrag. Het geleidelijk afloopen der leveringen in natura over den tijd van tien jaar komt Engeland en niet Frankrijk ten goede. De Fransche regeering is bereid, beide Cheron tenslotte, het Young-plan tel quel te aan vaarden. In gelijken zin sprak Mosconl voor Italic, die verwees naar Mussolini's verklaring, vol gens welke het Young-plan, niet als abso- luut. maar als relatief geheel is te nemen, welks deelen onderling verbonden zijn. Wan neer Engeland veranderingen eischt, moet ook Italië terug komen op het hem toege wezen percentage, dat te Spa te laag werd gesteld. Hij bezwoer Snowden niet het kost bare werk van vier maanden expertconferen tie op losse sclioeven te stellen. Een der vechtersbazen H. S. kreeg een schot in zijn enkel en werd later naar het zieken huis gebracht, de ander werd onbeduidend aan het hoofd verwond en is in arrest ge steld meldt de N. R. Ct. I DZ VECHTPLASSEN IN VEILIGHEID. Geen grootere Loenderveensche sluis Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard een beroep van J. W. Bronwasser Czn. te Breuke- len tegen het besluit van Gedep. Staten van Utrecht, houdende vernietiging van het be- sluit van het waterschap Loenderveen waar bij aan hem vergunning is verleend tot ver grooting van de bestaande Loenderveensche sluis of tot het maken van een nieuwe sluis. Wij willen hierbij aanteekenen, dat het gevaar dat de Vechtplassen beoosten Vree land en Loenen bedreigde, thans door dit be sluit afgewend is. De schuiten die het vuil zouden vervoeren, waarmee de plassen ge dempt moesten worden, waren te breed voor het bestaande sluisje. De krachtige actie van natuurvrienden en watersportliefhebbers, het vorige jaar gevoerd tegen de voorgenomen vernietiging van het natuurschoon ten Oos ten van de Vecht, heeft dus succes gehad. NIEUWE GEVALLEN VAN ALASTRIM IN ROTTERDAM. Maatregelen in verband met de a.s. herhalingsoefeningen. Naar de Tel. verneemt, hebben zich Dins dag in Rotterdam wederom vier nieuwe ge vallen van alastrim voorgedaan. Dit zijn z.i contact-gevallen, d.w.z. dat de patiënten ko men uit gezinnen, waar reeds andere lijders aan deze ziekte werden aangetroffen, Woensdagmorgen is de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, dr. Hulshof Pol, uit Den Haag naar Rotterdam gekomen, om met den hygiënist van den G. G. D., dr. Hóesen, de nieuwe gevallen te controleeren en vast te stellen, dat er werkelijk sprake is van kafferpokken. De patiënten worden voorloo- pig nog thuis verpleegd. Een schrijven van den ïnspee tem- van den Geneesk. Dienst der Landmacht. Naar het Hbld. verneemt heeft de gene- raal-majoor, inspecteur van den Geneeskun digen Dienst der Landmacht, Zaterdag aan de chefs van den Geneeskundigen Dienst in de verschillende garnizoenen een vertrouwe lijk schrijven gezonden naar aanleiding van de voorgekomen gevallen van alastrim te Rotterdam. In dit schrijven wordt verzocht den mill tairen te wijzen op de gelegenheid zich te doen inenten. Tevens wordt verzocht zich te onthouden van eiken drang tot inenting; wel moet gewezen worden op de wenschelijkheid zich thans te laten inenten. Een afschrift van dit schrijven is gezon den aan het Departement van Defensie. In verband met de a.s. herhalingsoefenin gen zijn verdere maatregelen overwogen, doch voor het tegenwoordige nog niet noo- dig geacht. DE STRIJD TEGEN DE KROT- WONINGEN IN ONS LAND. In het te Charleroi in België verschijnende dagblad „Gazette de Charleroi" van Maan dag j.l. komt een waardeerend artikel voor over den strijd tegen de krotwoningen ons land. dit naar aanleiding van een stu diereis die vijftig personen onder auspiciën van de „Union des villes" en van de „Belgi sche nationale vereeniging tegen dc krot woningen", in ons land maakten. Doel was, na te gaan op welke wijze men in Nederland het probleem van de krotwoningen had op gelost. De Belgen hebben in Rotterdam, den Haag en in Amsterdam eerst „groote wijken' van onbewoonbaar verklaarde woningen be zocht, die afgebroken werden of spoedig af gebroken zullen worden. „In weinige jaren", aldus schrijft het blad, „is in Nederland het krotwoningenprobleem volkomen opgelost, omdat men daar sedert den oorlog enorme groepen woningen voor arbeiders en andere personen met bescheiden beurzen heeft ge bouwd." In het bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd, dat vele der nieuwe huizen speciaal bestemd zijn voor hen, die gedwon gen worden hun krotwoningen te verlaten, en waarbij de armoedigste gezinnen het eerst geholpen werden. Men legt er eveneens den nadruk op, dat nu in Holland de woningnood geweken is, in beginsel geen subsidies voor woningbouw meer gegeven zullen worden. Geen resultaten. DE BEDREIGING „GOOILUST". VAN Vragen van het Kamerlid mevr. Van ItallieVan Embden. Het Tweede-Kamerlid mevrouw Van Ital lieVan Embden heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende vragen gesteld: Is het den ministers bekend dat tegen den bouw en exploitatie eener kininefabriek te 's-Graveland bezwaren zijn aangevoerd van vele, zeer deskundige zijden in binnen- en buitenland, welke bezwaren o.m betrekking hebben op de ernstige schade, welke zou worden toegebracht aan het natuurschoon van het landgoed en natuurpark „Gooilust" te 's-Graveland? Zijn de ministers niet van meening, dat getracht moet worden, deze ernstige schaoe, zoo noodig door ingrij pen van Regeeringswege af te wenden? T BELANGRIJKSTE NIEUWS. 't Belangrijkste nieutos geeft heden geen aanleiding tot commentaar De Chineesch-Russische onder handelingen op het doode punt. LONDEN, 7 Aug. (VP-) De Nanking- regeering deelt, naar uit Nanking gemeld wordt, officieel mede, dat de Chineesch- Russische onderhandelingen te Mansjoeria op het doode punt zijn gekomen. De Chineesche onderhandelaars zagen zich niet in staat de Russische eischen om weer Russen te benoe men in de leiding van den Chineeschen Oosterspoorweg in te willigen. De Minister van Buitnlandsche zaken van de Nanking regeering heeft den Chineeschen gezant te Washington opdracht gegeven, de onder- teekenaarsstaten van het Kellogg-pact op de hoogte te brengen van alle bizonderheden betreffende de besprekingen te Mansjoeria. Gevolg van communistische propaganda. PEKING, 5 Aug. (V. D.) De Moekden-re- geering heeft bericht ontvangen van het opperbevel der Chineesche troepen te Mans joeria, dat een afdeeling Chineesche solda ten zich verbroederd heeft met de Russische troepen. Twee infanterie-bataillons zijn met wapens en geweren naar de Roode troepen overgeloopen. Men schrijft deze gebeurtenis toe aan de intensieve communistische pro paganda van den laatsten tijd. De Internationale Bank mis schien in Nederland?, BERLIJN, 7 Aug. (V.D.) Volgens mede- deelingen van welingelichte Fransche zijde zou de Fransche regeering bereid zijn groote concessies te doen inzake de vestiging van de Internationale Bank. De Fransche regce- ring zou bereid zijn voor Engeland meer zetels in de leiding der bank in te ruimen dan oorspronkelijk het geval was. Voorts zou Frankrijk bereid zijn zijn eischen om den zetel der Bank te vestigen te Parijs of Brussel op te geven en daarentegen de conferentie Nederland, en wel Am- sterdam of Den Haag als zetel der In ternationale Bank aan te bevelen. Zooals bekend is ijvert men van Engelsche zijde nog steeds er voor om de bank te Lon den gevestigd te krijgen. Geen demonstraties voor den sterfdag van Raditsch. BELGRADO, 7 Aug. (VD.) Naar uit Wagram wordt gemeld, heeft de politie al daar voor Donderdag, den eersten sterfdag van Raditsch, alle demonstraties verboden, terwijl het voorts verboden is rouwfloers te gebruiken of het portret van Raditsch in de etalages ten toon te stellen. Deze maatrege len worden verdedigd met de bewering dat de communisten de demonstraties voor hun propaganda zouden willen gebruiken. Sovjet-oorlogsschepen naar, Duitschland. STETTIN. 5 Aug. CV. DA Op 17 Augustus a.s. wordt te Swinemunde het bezoek ver wacht van de Sovjet-oorlogsschepen „Pro fintern" en „Awrora". Beide schepen zijni kruisers, behoorend tot de Russische Oost- zeevloot. De „Profintern" liep in 1915 van stapel en werd na den oorlog voltooid, d-ï „Awrora" dateert van 1900 en is in gebruik als schoolschip. Tezelfdertijd zullen twee' Sovjet-torpedojagers Pillau aandoen. Dit is het eerst bezoek van Russische oorlogssche- pen aan Duitsche havens sedert het einde? van den oorlog. ij Een oordeel van "Austin Chamberlain. In een rede over het Engelsch-Egyptïscha. verdrag heeft oud-minister Austin Chamber-* lain te Belfast gezegd, dat hij genoeg dezelfde voorstellen indertijd met Said pasja bespro-» ken had, maar dat ze wegens de vijandige houding van de Wafd-partij toen niet aan genomen zijn. Wanneer de regeerïng de quaes tie van de Engelsch-Egyptische betrekkin gen zonder partijschap wil oplossen en even min in een geest van eigendunk en eigenlief de, dan zullen alle partijen gaarne aan de totj standkoming van een bindend verdrag mee werken. Persoonlijk had de minister groot be zwaar tegen volledige terugneming van En gelsche troepen uit de buurt van Alexandrië, omdat daar nog vaak ongeregeldheden voor kwamen. GRIMSHAW t Na een korte ziekte is te Genève overlederi de heer Grimshaw directeur van de afdee ling inlandsche arbeid van het internationaal arbeidsbureau, aldus de N.R.Ct. Het was voor al gedurende de laatste internationale arbeidsconferentie, dat zijn naam op den voorgrond trad bij de bespreking van den ge dwongen arbeid van inboorlingen, waarbij hij ter plaatse verleden winter nog een grondige studie maakte en onder andere Ned.-Indië bezocht. Van deze reis teruggekeerd wijdde hij zijn beste krachten aan de internationale arbeidsconferentie en kort daarop aan do mandaten-commissie van den Volkenbond waarin hij als vertegenwoordiger van het in ternationaal arbeidsbureau zitting had. Zijn zwakke gezondheid heeft deze vermoeienis sen niet kunnen weerstaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. VRAAG VOOR UW BINNEN- EN BUITEN- FIRMA J. HE YD ANUS Zn. KONINGSTRAAT 25 Tel. 11361 van 8—12 en Hf PARKLAAN 60 rd. ■5. Zaterd. 81. Alchiba passeerde 7 Aug. 1 uur Ouessant, Australië naar Rotterdam. Alderamin 6 Aug. te Kobe van Rotterdam. A^nstelkerk 5 Aug. van Takoradl naar Freetown. Bennekom 3 Aug. van Manta. Guayaquil naari Als 't zonnetje brandt, werken Lakerol-Pastilles zoo dorststillend. Altijd 'n frisschen mond, met 1 OOK TEGEN DOR5Ti 50 ct. p. doos bij Apoth. en Drog. WATERVLIEGTUIG OM- GESLAGEN EN GEZONKEN. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur is een wa tervliegtuig van den marine-luchtvaart dienst nabij het vliegkamp De Mok over den kop geslagen meldt de N. R. Ct. Er hebben geen persoonlijke ongevallen plaats gehad. Het vliegtuig is bij de pogingen om het te bergen gezonken. Er worden pogingen in het werk gesteld om het weder te lichten. PAARDEN OP HOL TE AMERSFOORT. Twee wachtmeesters gewond. Dinsdagmiddag schrokken te Amersfoort zes voor een kanon gespannen paarden door het schelle fluiten van een locomotief. De paarden, waarvan één bereden werd, sloegen op hol. Een wachtmeester werd overreden en daarna holden de paarden over de Punten burgerlaan den Ouden Soesterweg op. Met levensgevaar heeft een andere wachtmeester daar de paarden tot staan gebracht, waar bij de man verwondingen opliep. Beiden wer den naar het hospitaal gebracht per zieken auto. Hun toestand is redelijk wel. aldus de Tel. TELEFONEEREN MET INDIë. Het aantal spreekcellen belang rijk uitgebreid Naar het Hbld. verneemt ligt het in de be doeling het aantal spreekcellen voor de ra dio-telefonische verbinding met Indië be langrijk uit te breiden. Zeer binnenkort, aarschijnlijk half Augustus of anders be gin September, zal in Arnhem de gelegenheid voor het spreken met Indië worden openge steld. Verder zouden voor een dergelijke ver binding in aanmerking komen Breda. Eind hoven, Deventer, Hengelo en Groningen. Bellatrlx 6 Aug. van Oporto, Rotterdam n'« Santa Fé. Bovenkerk passeerde 6 Aug. Gibraltar, Rot terdam naar Calcutta. Barneveld 5 Aug. van Antofagasta naar Tocopilla. Borneo 4 Aug. van Port Swettenham, Am sterdam naar Batavia. Djember passeerde 15 u. Finisterre, Rot terdam naar Java. Eemstroom 6 Aug. te Acora van Amster dam. Ermland 5 Aug. van Hongkong. Farmsum 6 Aug. van Narvik. Flandria 7 Aug. van Amsterdam naai| Buenos Ayres. Gelria 6 Aug. 12 uur op 12 gr. 18' West en; 33 gr. 7' Noord: alles wel; mooi weer. Glamorganshire 7 Aug. te Antwerpen, Rot terdam naar Vancouver. Grootendijk 5 Aug. te Cristobal, Pacific- kust naar Rotterdam. Glenogle van Japan, 5 Aug. te Sjanghai. Havelland van Japan, 6 Aug. van Hankow, Hoogkerk 7 Aug. te Suez, Bombay naari Rotterdam, Isar van Japan, 6 Aug. van Tientsin. Kilstroom passeerde 3 Aug. Madeira, Afrika naar Amsterdam. Kennemerland 6 Aug. te Hamburg van, Amsterdam. Kota Gedé passeerde 7 Aug. 3 uur Perim, Java naar Rotterdam. Lochgoil 5 Aug. te Swansea, Rotterdam n, Pacifickust. Lippe van Japan, 5 Aug. te Saigon. Meerkerk 6 Aug. te Port Sudan, Rotterdam naar Calcutta. Moerkerk passeerde 6 Augustus de Azoren, Antwerpen naar Pacifickust. Nieuwkerk 6 Aug. van East London, Beira naar Rotterdam. Nictheroy 6 Aug. te Jamaica van Rotter dam, vertrok naar Cristobal. Nieuwkerk 6 Aug. van Port Elisabeth naar Kaapstad, Beira naar Rotterdam. Parkhaven 6 Aug. te Rosario van Buenos Ayres. Ridderkerk 7 Aug. te Antwerpen, Karachi naar Rotterdam. Randfontein 7 Aug. te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Roepat passeerde 5 Aug. Ouessant, Am sterdam naar Batavia. Slamat 6 Aug. 23 uur van Port Said, Rot terdam naar Batavia. Tjitaroem 5 Aug. van Sjanghai naar Ma cassar. Vechtdijk 6 Aug. te Calcutta van Rotter dam. Volendam passeerde 7 Aug. v.m. Cape Race, Rotterdam naar New-York. Wachtel 3 Aug. van Reval. Zosma van Japan, 8 Aug. v.m. verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10