H. D.-VERTELLINGEN FLITSEN STADSNIEUWS FEUILLETON Liefde de Leid-ster HAARLEM'S DAGBLAD (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) De vermomming. Naar het Fransch van Louis de Robert. Wat komt het erop aan, dat ik in een uit hoek van de wereld zit, op een plek, waarvan mijn vrienden zeiden, toen ik er heen ging, dat daar de wereld met kranten was dicht geplakt? Wat hindert me dat eigenlijk? Als 's mor gens de zon door mijn ruiten schijnL dan zie ik mijn telephoon op mijn schrijftafel blinken en dan weet ik dat ik maar even de hoorn behoef op te lichten, om een lieve stem te hooren, de liefste stem die ik ken, en dan voel ik me niet meer zoo eenzaam. Sinds een paar maanden hoor ik, zoodra ik *m aansluiting vraag, een jonge stem me antwoorden. De lieve bezitster van die stem moet een goed humeur hebben, ze moet lief zijn, anders zou ze niet zóo kunnen praten. Als ze me niet direct kan helpen zegt ze: „Ik heb erg veel aanvragen vandaag, maar ik zal mijn uiterste best doen, om U niet te lang te laten wachten" en dan ben ik slechts een paar minuten later al aan de beurt.. En dan roept ze: „Hallo, ja meneer, hier is Uw nummer. Wilt U zoo spoedig mogelijk spreken en liefst niet te lang?" En die toon waarop ze dat alles zegt. Alleen al om haar gracieus, muzikaal en zacht te hooren zeggen „O ja", zou ik maar steeds willen telephoneeren. Heel dikwijls moet ik naar het postkantoor toe en eens zag ik daar, achter het tralie werk het lieve gezichtje en het mooie figuur tje van Jacqueline, de dochter van den directeur van het postkantoor. Ze kwam van de telephoonafdeeling en lachte me vriende lijk toe. Ik zag haar lieve mond en ik begreep in eens hoe het mogelijk was, dat zij zoo'n lief geluid, had. Ik kon echter niet met haar praten, want er liep ook nog een ander meisje heen en weer. Ze was dik, had een grof gezicht, mem zware wenkbrauwen en een mopneus. Ik was woedend op haar, met haar leelijke zwarte blouse en haar grove schoenen, om dat ze niet achter haar schrijftafel ging zitten om te werken, maar aldoor in de buurt bleef en me de gelegenheid tot een praatje met Jacqueline ontnam. Waarom weet ik niet, maar ze was me onsympathiek. Daarna gebeurde het heel dikwijls, dat men mij per vergissing opbelde. Steeds nam men mijn nummer inplaats van een ander. En de telefoonjuffrouw vroeg dan als altijd: „Met nummer 60? Hier komt Parijs voor U". Zelfs telefoonjuffrouwen vergissen zich we* eens. En na eenige minuten vroeg dan een stem, zonder charme: „Met het huis van Rou geault?" Het begon me te vervelen en ik belde het kantoor op. „Juffrouw, het wordt hinderlijk. Twee of driemaal daags word ik opgebeld en dan wordt me gevraagd of men met het huis van Rougeault spreekt. Ik heb er nu genoeg van!" Maar ineens was mijn boosheid weer over, want, inplaats van de stem zonder charme, die me steeds om Rougeault vroeg, zong dat andere lieve geluid woorden door de spreek buis. Wat ze zei kon me niet erg veel schelen, ik hoorde slechts haar timbre en mijn kwade bui verdween. Ze zei: „Blijft U even aan de lijn, dan zal ik voor U informeerert.** En ik hoorde, hoe ze Parijs opbelde en hoe ge klaagde: juffrouw, het kan niet langer zoo. Steeds •raagt men 60 inplaats van 80. De abonné hier wordt er boos om!" Maar de juffrouw in Parijs antwoordde: „Wat wil je eigenlijk, meisje. Men vraagt mij 60 en ik geef dan 60." Eens op een dag moest ik be£t vragen bij den directeur van het postkantoor, en ik belde op. „Juffrouw, ik wilde graag met Uw vader spreken." „Met mijn vader. Waar is dat goed voor?" „Met Uw vader, juffrouw, met den direc teur van het postkantoor." „O, j. ik dacht al dat U zich vergiste. Ik ben niet de dochter van den directeur." „Bent U nietBent U dus niet juffrouw Jacqueline?" „Neen, ik ben de telefoonjuffrouw." DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1S29 teraardebestelling f. j. donker. Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan had Woensdagmiddag in tegen woordigheid van vele vrienden, oud-leerlin gen en belangstellenden uit onderwijskringen in stillen eenvoud de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer F. J. Donker. Nadat de kist in de groeve was gedaald trad de heer Th. Donkersloot, Hoofd der school in de Wilhelminastraat waaraan de heer Donker tal van jaren is werkzaam ge weest, naar voren om den overledene een laatsten groet te brengen. „Toen gij drie jaren geleden afscheid van het onderwijs naamt", aldus spr. ongeveer, „wenschten wij U een gelukkigen en langen levensavond toe. Dit laatste heeft helaas niet zoo mogen zijn- Met groote ontroering hebben wij van uw ernstige ziekte vernomen. En ik ben hier gekomen om een laatste woord van dank te spreken voor alles wat ge voor het onderwijs aan onze school hebt ge daan. Gij waart een oprecht kindervriend, een hartelijk collega, een man met een gouden hart, met ideale opvattingen van het leven en benijdenswaardige gaven als op voeder. Wij zullen u blijven gedenken :fcs een der allergrootsten en besten onder ons". Een zwager, de heer Brandligt, dankte voor de laatste eer aan den overledene bewezen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. -cUtZv,ïfjaa, ïfcH-jtd Vilfii+hf tnf-ct éfó+t-b-r*., Xi. V fycuLUtA* t+r'si toni „Dus dan bent U die juffrouw, die ik wel eens op het kantoor heb gezien metIk kon er onmogelijk aan toevoegen: „met die mopneus, die groote voeten, die ik altijd zoo onsympathiek vond" en ik zei daarom: „..en die dikwijls een zwarte blouse draagt?" „Juist." Dus zij was „Zij". Dat dikke meisje had dat engelengeluid, dat m'n ooren al sinds maan den had gestreeld! Dus die onbekoorlijke ver schijning had mij doen droomen door haar mooie stem. En ik moest er maar steeds aan denken en voelde me als de koning in het oude sprookje, tijdens het doopfeest van zijn doch tertje, dat van alle lieve feeën de mooiste ge schenken kreeg, totdat op het laatst de booze fee kwam die over haar den vloek uitsprak en zeide; „Al dat moois mag je hebben, je moogt lief zijn en goed, maar niemand zal je her kennen want ik zal je zoo leelijk maken, dat. „geen man je zal willen aanzien Zoo was zij ook, begiftigd met een zachte stem, met een lief karakter en gevangen In een vorm, dien ze zelf niet had uitgekozen een lief schepsel in een leelijk lichaam! En zoo zou ze blijven tot haar laatste oogenblik, totdat de menschen haar niet meer zouden hooren zeggen: „Ik ben de frissche bron. Als je leven een woestijn is, zou ik er de palmen kunnen laten groeien." Nee, ze hooren dien aanroep niet, die zachte belofte. Ze zien alleen maar haar leelijk gezicht en misschien zelfs vinden ze haar ook onsympathiek, zooals ik. Door de telefoon heen ontdekte ik haar ware schoonheid, haar lieve persoonlijkheid die weg kon vluchten uit haar leelijk omhul sel, haar leelijke vermomming. Toch is mijn telefoon me niet meer zóó dierbaar. Toch ben ik nu eenzamer dan ooit. GOUDEN BRUILOFT DE VOS —HONING. Wel zeer feestelijk is Woensdag de gouden bruiloft van Jacob de Vos en Hermijntje Ho ning, President Steynstraat 135 rood, ge vierd. Wie in de straat kwam kon dat zien aan de vlaggen, die overal van de huizen wapperden, aan de mooie eerepoort voor de deur van het bovenhuis. En in het middag uur kon hij 't ook hooren aan de blijde tonen van het muziekgezelschap van den heer G. Quax, dat voor de deur een groote groep menschen had weten te verzamelen. Er werd zelfs een dansje gemaakt op het trottoir. En boven was ook het heelé huis versierd en zaten de oudjes, die beiden zes en zeventig en nog goed gezond zijn, temidden van tal rijke bloemen en vele cadeaux, die door bu ren, familie en kennissen geschonken waren. Daarbij was een portret van het echtpaar vóór de eerepoort. Het behoeft geen betoog, dat ook het ver dere gedeelte van den dag zeer feestelijk was, al was het jammer, dat de door „Voor waarts" te brengen serenade niet kon door gaan omdat er een ernstige zieke in de buurt was. AANBESTEDING Het bestuur der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bij bel alhier heeft aanbesteed: a. het bouwen van 2 lokalen bij de Nassauschool in de Leid-* schestraat; b. het glas- en verf werk voor het sub a genoemde. Laagste inschrijver voor a was C. Hart voor f 10.770 en voor b: IJ. de Jong, voor f 314. OPPASSEN. Naar gebleken is vervoegt zich de laatste dagen aan de huizen iemand, die opgeeft te komen namens de A V.R.O. en die den men schen dan beweegt tot het afgeven van geld, zoogenaamd voor het lidmaatschap. Dat zou men dan „verplicht" zijn te betalen om on aangenaamheden en verdere financiëele ge volgen te vermijden. Daar de man echter niet bij de A.V.R.O. in dienst is en bij een verzoek om zich te legi- miteeren er van door gaat, zij men gewaar schuwd en geve geen geld af alvorens zekerheid te hebben, dat het ook; te bestem der plaatse terechtkomt. CHR. GEM. ZANGKOOR „EBEN HAëZER". Dit koor houdt gedurende de vacantie der repetities een vijftal tochtjes door de om streken. Ze worden gehouden tijdens de repetitie uren van 8 tot 10 uur 's Maandagsavonds. Er hebben reeds tochten plaats gehad (op 29 Juli naar Groenendaal en op 3 Augustus per autocar door Overveen, Bloemendaal, Zandvoort en Aerdenhout). De derde heeft plaats op 12 Augustus per motorboot naar Spaarndam; de vierde op 19 Augustus per autocar naar Noordwijk en de vijfde op 26 Augustus. REVUE „DOOR DIK EN DUN" Op Vrijdag 9, Zaterdag 10 en Zondag 11 Augustus zal, om te voldoen aan den wensch van hen die in de oude „kermisweek" gaarne in de gelegenheid zijn eens gezellig te kunnen uitgaan in den Stadsschouwburg door de di rectie Schakels en Gosschalk worden opge voerd de revue „Door Dik en Dun". Beloofd worden: een weelde van costumes, prachtige décors en drie groote finales. Op tal van plaatsen in het land is deze revue reeds met het grootste succes opge voerd. Van overal werd gemeld dat het publiek zich buitengewoon had geamuseerd. De art is ten en de danseressen („The Pretty Girls") wer den geprezen als uitstekend en de aanklee ding moet schittend zijn. Hier is dus juist iets dat aanpast bij de stemming van de oude kermisweek. KANTONGERECHT. Ondeugdelijke steigers. Een aannemer te Purmerend had een steiger in gebruik, die niet voldeed aan de eischen van goed en veilig werk. Er was geen leuning en geen kantdeel aan. De ambtenaar van het O-M. vestigde er de aandacht op, dat er met de voorzieningen van steigers dikwijls de hand gelicht wordt. Vorige maal waren er reeds eenige zaken van nalatige aannemers en kort geleden is er bij den bouw van de stikstoffabriek te IJmuiden nog iemand van een steiger dood gevallen omdat die ondeugdelijk was. Het O.M. eischte daarom 40.of 40 dagen. Omdat de aannemer thans voor het eerst geverbaliseerd was gaf de kantonrechter een straf van 20.— of 20 dagen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Rooze Zuid Brouwersstraat 3, armband; Otter, Roosveldstraat 9, autoslinger; Vos, Oost-Indiëstraat 106, portret-broche; Ruig- rok, De Witstraat 37, bal, Hillen, Groote Houtstraat 143, broche, Smit, Graafschap straat 33, bankbiljet; Roben, Schalkwijker- weg 21, badpak, muts en handdoek; Bureau van Politie, Smedestraat, collier; Kalf, Pijls laan 17, emmertje, schepjes en hark; Kort, Gen. Cronjéstraat 29, zonneklep met netje. IJselmuiden, Frankestraat 13 zwart, loterij briefje, Spruijt, Thomsonlaan 27, mes; Bur. van politie, Smedestraat, muts; Walbrecht Hofdijkplein 32, kinderportemonnaie met inhoud; Boogaard, Brandtstraat 18, por te- monnaie met inhoud; Teddema, Leidsche- straat 114, idem; Bureau van Politie, Smede straat, boekjes, Herfst, Leildschestraat 26, rozenkrans; v. d. Putten, Raamvest 23, kin derschoentje, Grootes, Houtvaartpad 38, tasch met inhoud; Broekman, Hazebroek- straat 9, idem; Franschen Gedempte Oude gracht 46, idem; v. Emmerik, Lindenlaan 17 (Heemstede) idem; Stolp, Berkenrodestraat 25, zakdoek. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1470 GOEDMAKEN Elke zuigeling -weet dat I hoe lastig hij ook is en hoe hard hij ook schreeuwt om zijn speel goed. en het weer weggooit zoo dra het hem gegeven is en hoe hij ook weigert om zijn melk te drinken en zioh in ihet algemeen gesproken, onaangenaam gedraagt zoodra hij ziet dat moe- der's geduld ten einde is hy in een oogenblik alles weer goed kan maken door zijn armen naar haar uit te steken en breed te grijnzen (Nadruk verboden.) VISSCHERIJ. Gedurende de week van 1 tot en met 7 Augustus jl. kwamen te IJmuiden de navol gende vaartuigen binnen: 78 Hollandsche, 1 Duitsche stoomtrawler, 1 IJslander, 3 Haringstoomtrawlers, 2 stoom-, 2 motorharingloggers, 2 motor-trawl-loggers en 132 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 238 tot f 5721. Duitsche stoomtrawlers f 5620. IJslanders f 5345. Haring stoomtrawlers van f 3557 tot f 6299. Stoom-haring-loggers van f 8725 tot f 10874 Motor haringloggers van f 1485 tot f 5573. Motor-trawl-loggers van f 1114 tot f 1666. Terwijl de kustvisschers totaal f 6688 be- somren. De aanvoer bestond uit 635270 K.G. trawl- visch, 179 ton IJslandsche zoutevisch, 1274 kisten versche haring en 1579 kantjes pekel haring. De totaal opbrengst bedroeg f 276659,35. DE „PLASMOLEN" WORDT WEER OPGE BOUWD. Inzake den brand in „De Plasmolen" wordt ons gemeld, dat het hotel weer op dezelfde plaats zal worden opgebouwd. Maandag werd in het overgebleven gedeelte nog een na-brandje ontdekt, dat de plaatse lijke brandweer met haar brandspuit, die di rect ter plaatse was in zijn beginstadium wist te blusschen. Met man en macht fs men aan het opruimingswerk begonnen. Indien de werkzaamheden in hetzelfde tempo worden voortgezet, zal het restaurant binnen een paar weken heropend kunnen worden. DE CHR. SCHOOL AAN DE VAN EGMOND- STRAAT. Op een deel van het vroegere Haarlemsche speelveld verrijst aan de Van Egmondstraat het gebouw voor Chr. lager onderwijs. Het bouwen schiet flink op; een groot gedeelte is al onder de kap. DE RIJKSSTRAATWEG TE SANTPOORT. Het nieuwe gedeelte van den Rijksstraat weg achter Santpoort, nadert vlug zijn vol tooiing. Het puinbed is over de heele lengte klaar en reeds ligt op een groot gedeelte het asphaltdek. Met het storten hiervan is men druk bezig. Waarschijnlijk komt dat de volgende week al klaar. Dan kan het verkeer den nieuwen weg volgen. Aan iederen kant ligt of komt een tegelrijwielpad. De resteerende werken kunnen worden verricht als de weg voor het verkeer open gesteld is. GUNNING. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis, dat door hen is gegund: a. het bouwen' van een dubbele school voor gewoon lager onderwijs met gymnastieklo kaal en rijwielbergplaats aan de Weltevre denstraat alhier aan J. de Gelder te Oegst- geest; en b. het verrichten van glas- en verf- werken ten behoeve van deze school aan: M. Corsel te Oegstgeest. HUURDERSVEREENIGING „DE HAAR LEMSCHE WONINGSTICHTING". Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging heeft dezer dagen voor de kinderen der leden als vorige jaren, een uitstapje naar Zandvoort georganiseerd. Een 140 tal kinde ren van 4 tot 12 jaar namen aan dit uit stapje deel. Zij werden des morgens om half tien met een extra tram naar Zandvoort ge bracht. Daar werden de kinderen onthaald en met spelen bezig gehouden. Door het bestuur werd den heer Hulshof een rookstel aangeboden voor de vele diensten die hij aan de vereeniging heeft bewezen. De vereeniging kan met genoegen op dit goed geslaagd uitstapje terugzien. DE CENTRALE WERKPLAATS. Men schrijft ons: Als vervolg op onze mededeelingen inzak© de nieuwe oneenigheid op de Centrale Werk plaats alhier, kunnen wij thans mededeelen, dat heden (Donderdagavond) in het gebouw Zang en Vriendschap de Ned. Vereeniging van Spoor- en Trampersoneel een strikt huis houdelijke ledenvergadering houdt, waar eenige hoofdbestuursleden, w.o. het lid der Tweede Kamer de heer H. J. v. Braambeek, verslag zullen uitbrengen van de besprekin gen met de Directie der Spoorwegen en waar zal worden nagegaan op welke wijze verder tegen ongewenschte toestanden op deze werkplaats moet worden opgetreden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.— FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE" Gr. Houtstr. 169 I REPRODUCTIES Tal. 13472 Haarlem VERGROOTINGEN 42) Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. Geddon bromde iets. Ik vind het verschrikkelijk, mylord, dat u zoo vlak bij huls in gevaar was. We heb ben hier een oude zigeuner zien rondloopen. O, dit was een jonge man, zei Philip snel. Laat de zaak nu maar rusten tot mor gen, dan zullen we hem wel vinden. Ik wil niet dat er veel ophef wordt gemaakt van zoo'n kleinigheid. Ik wil nu zoo gauw moge lijk naar bed. Geddon bromde nog iets en ging heen, maar Philip hoorde hem nog eenigen tijd rond sluipen in de boschjes. Tenslotte werd het stil in huis en in het p.ark en Philip ging naar zijn slaapkamer. Hij bleef met wijd open oogen in bed lig gen woelen tot de eerste, vage morgenscheme ring. Toen stond hij op. schoot eenige kleedingstukken aan en sloop ongezien naar de plaats van den strijd terug. Alles was hier nog als toen hij er vandaan was gegaan. De Snapper had zeker nog niet. terug durven komen om den buit in veilighejd te bren gen. Hij stak de lantaarn aan. er voor zorgend dat het licht van het huis uit niet gezien kon worden. En met trillende handen ver zamelde hij de robijnen en deed ze weer ki den zak. Daarop gooide hij de lantaarn in het gat en maakte dat onzichtbaar met doode twijgen. Hij woelde met zijn voeten de voet sporen om, zoodat die niet meer te identifi- ceeren waren, nam den koffer en den zak op en droeg ze naar huis. XXIX. Hepburn was een voorzichtig man en het geen Larry overkomen was, had hem dubbel voorzichtig gemaakt. Daarom droeg hij de robijnen niet overal bij zich, maar hij nam er een paar af als monster en de rest depo neerde hij bij een bank. Behalve besprekingen met handelaars in juweelen had hij confe renties met een bankier over het oprichten van een maatschappij tot exploitatie van de groeve. Hij had zijn intrek genomen in een klein hotel in een van de zijstraten van de „Strand". Op een morgen ging Linda samen met haar vader de stad in, maar na een poosje hadden hun wegen zich gescheiden; hij had haar gezegd dat ze niet op hem hoefde te wachten, want dat zijn zaken nogal eenigen tijd in beslag zouden nemen. Ze liep lang zaam en in gedachten verzonken, maar plot seling dacht ze dat ze droomde of een hal lucinatie had. Want wie liepen op nog geen 20 meter afstand, aan den anderen kant van de straat? Het waren Spon en Larry! Het eerste oogenblik was ze volkomen ver bijsterd. Toen ze van haar verbazing wat be komen was, stak ze de drukke straat over, greep Larry bij den arm en riep met ver schrikte stem zijn naam. Larry ben jij het, ben je het werkelijk? hijgde ze. Linda, zei hij, ja we zijn het werke lijk, ik begrijp best. dat je geschrokken bent. Hoe gaat het met je? Vertel liever eerst hoe jullie hier komen. Ik kan het haast niet gelooven dat jullie het werkelijk zijn. Is er iets gebeurd? Ja, zei Larry ernstig er is iets ge beurd. Spon trok haar mee een lunchroom bin nen. Er Is Iets gebeurd, zooals Larry zegt, miss Linda. De groeve is ingestort. Linda gaf een gilletje. Schrik maar niet, je ziet, dat we er allebei goed afgekomen zijn. Drie thee alsjeblieft. Twee dagen nadat jullie weg waren is het. gebeurd. Ik was er juist in, maar gelukkig was Larry niet ver ,af. Hij keek Larry dankbaar en met een blik van bewondering aan. Die mijn had mijn graf kunnen wor den. Hij heeft zijn leven gewaagd om mij eruit te halen. Waar is je vader? vroeg Larry, die er nog altijd een afkeer van had om geprezen te worden. Hier in Londen, hij is bezig met bespre kingen voor de oprichting van de maatschap pij, de bijzonderheden zal hij jullie zelf wel vertellen Gaan jullie maar meer naar het hotel. O, ik ben toch zoo blij dat jullie er bent. Ik had je zoo dringend noodig. Larry, want ik heb je iets heel belangrijks te ver tellenik bedoel Goed laten we dan maar gaan. Ze kwamen in het hotel waar ze Hepburn vonden. Met een paar woorden werd hij met den toestand op de hoogte gebracht. De groeve was ingestort en het was doelloos geweest voor Larry en Spon om langer te blijven. Maar als de maatschappij was opge richt en ze over voldoende hulpmiddelen be schikten. zou het geen moeilijkheden opleve ren om een nieuwe schacht te maken. Spon gaf Hepburn een wenk, maar deze merkte natuurlijk weer niets en dus trok hij hem bij den arm mee naar de rookkamer, onder voorwendsel nadere details met hem te willen bespreken. Larry en Linda bleven alleen. Eenige oogen- blikken zwegen ze, toen zei hij: Heb je al eèn antwoord voor me, Lin da? Ze werd vuurrood, doch ze keek hem recht in de oogen. Nog niet, dat hangt van een derde af. Van een derde?, herhaalde Larry verbaasd wie kan dat zijn? Lady Marie, klonk het zacht. Larry schrok. Lady Marie, ken je die dan, heb je die gesproken? Ja, zei Llnda flink, ze woont op Manchester Square 190. Larry stond op en ging weer zitten, alsof hij zich schaamde. Neen, ga nu maar dadelijk, ik zeg toch niets meer voor je haar gesproken hebt. Hij werd beurtelings rood en bleek en trom melde met zijn vingers op de tafel. Waarom heb je haar opgezocht? Wat had je met haar te bespreken? Ik heb heelemaal niet het recht om me bij haar op te dringen. Dat kan wel zijn, maar je moet toch gaan, zei Linda. Heeft ze moeilijkheden? vroeg Larry snel. Ja. er zijn moeilijkheden. Weer stond Larry op en weer ging hij zit ten en Linda liet hem aan zijn gedachten over. Wel een kwartier zat Larry voor zich uit te staren, toen verliet hij, met zijn reis- kleeren nog aan, het hotel en riep een taxi aan, waarmee hij zich naar Manchester Square liet rijden. De huisknecht deelde hem mee dat Lady Marie uit was en Larry wilde half verlicht, half teleurgesteld reeds weer vertrekken, toen de man eraan toevoegde: „Het Ladyship" kan echter ieder oogenbilk thuiskomen. Larry werd in een ruime, prettig gemeubelde wachtkamer gelaten en daar liep hij in de hevigste emotie heen en weer. Eindelijk hoor de hij in de hall voetstappen die hij uit duizenden zou herkend hebben. De deurf ging open en Lady Marie kwam binnen. Ze had een groote wandeling gemaakt en er was wat kleur op haar wangen Larry! riep ze op een toon. waarin blijde verwondering klonk. Ja, ik ben het Lady Marie. Hij had de grootste moeite om zijn ont roering te verbergen. Ik ben weer teruggekomen net als het spreekwoordelijke valsche dubbeltje, zei hij luchtig. Maar direct weer ernstig voegde hij er aan toe: Neemt u me niet kwalijk, maar ik hoorde dat u moeilijkheden had. Wie heeft je dat gezegd? Een jongedame, de jongedame van wie ik u al eerder verteld heb, miss Hepburn. O, zei ze met een lichten kreet van schrik. Heb je haar gesproken en heeft ze je verteld Ze heeft me niets verteld, zei Larry. Even zweeg Lady Marie. Ze was doods bleek want ze begreep dat ze hem alles zou moeten uitleggen. Heeft ze niets gezegd; dat spijt me, dan zal ik het moeten doen; maar vertel me eerst waarom je weer teruggekomen bent? (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6