VOOR DE LUISTERVINKEN J. Lottgering wsBÊÊKÊStÊmaaÊÊÊÊÊÊm Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. ONZE BUITENLANDSCHE HANDEL VAN 1 JANUARI TOT 1 JULI 1929. SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 12 AUGUSTUS 1929 Onze Radio Rubriek Hallo! Hallo! t Laagfrcqncntvcrstcrkers. In leiding tot het Centraalbatterij- systeem. Zooals v/ij in onze laatste rubriek bespra ken komt dus het genereeren van laagfre- quentversterkers bij gebruik van een ge meenschappelijke anodespanningsbron nog veel voor, niettegenstaande de impedantie van de „bron" door het parallel schakelen van groote vaste condensatoren aanzienlijk is verminderd. Is dit het geval dan kan nog een andere xveg worden ingeslagen om het genereeren te onderdrukken of te voorkomen. Zooals reeds meer gezegd, ligt de diepere oorzaak voor het genereeren door gebruik van een gemeenschappelijke anodespanningsbron in bet doordringen van hoog- of laagfrequente trillingen in die anodespanningsbron. Wan neer we dit doordringen kunnen voorkomen zal deze oorzaak voor eventueel genereeren in ieder geval weggenomen zijn. Hoe kun nen we dit bereiken? Evenals in vele andere schakelingenfilters en dergelijke schake lingen o.a.) zullen we weer gebruik moeten maken van de groote verschillen in impe dantie tusschen condensatoren en spoelen, (zelfinducties). Daar dergelijke schakelin gen in de radiotechniek zeer veel voorkomen en wij er nog dikwijls mee te doen zullen krijgen komt het mij wenschelijk voor dit eenigzïns uitvoerig te bespreken. We weten allen dat elke spoel, of dat nu een honigraatspoel is, een gewone cylinder - spoel, de spoel van een transformator of een smoorspoel, de eigenschap van een zelf- inductie bezit Welke zijn de eigenschappen van een zelfinductie in het algemeen? Ten eerste vertoont een zelfinductie de eigen schap dat de aan een wisselstroom geboden weerstand grooter is dan de weerstand voor een gelijkstroom die door de bewuste spoel gestuurd zou worden. Dezen voor wissel stroom grooteren weerstand, noemt men in het algemeen impedantie. Impedantie betee- kent dus weerstand voor wisselstroomen. (Men spreekt ook wel van impedantie, wan neer men daarmede aan wil duiden een combinatie van weerstanden, capaciteiten en zelf inducties). Ten tweede heeft een zelfinductie de eigenschap voor wisselstroomen van hooger periodental (hoogere frequentie) een groo te re impedantie te hebben den voor wissel stroomen van lagere frequenties. Maakt men de zelfinductie (dus b.v. de spoel) grooter dan wordt de impedantie ook grooter. Voor een condensator, dus in het alge meen voor een capaciteit is dit alles juist andersom. Gelijkstroom blokkeert een con densator volkomen, wanneer de condensator tenminste niet „lek" is. Wisselstroom daar entegen „laat" een condensator wel „door", zooals de populaire uitdrukking luidt. En daar een gelijkstroom in één richting vloeit en dus geen richtingsverandering en dus ook geen frequentie heeft (of fre quentie nul) volgt hieruit dus al dadelijk dat een condensator voor wisselstroomen van hoogere frequenties een geringere impedantie bezit dan voor wisselstroomen van lagere frequentie. En ten tweede wordt de impedantie kleiner wanneer men den condensator grooter maakt (grooter capaci teit geeft). Voor een gemakkelijk overzicht zullen we deze eigenschappen van een zelf inductie en een condensator vereenigen in een klein staatje, waaruit direct af te lezen is, wanneer de impedantie grooter wordt. Impedantie wordt grooter voor: Zelfinductie Grootere Zelfinductie, hoogere frequentie. Condensator Kleinere capaciteit, Lagere frequentie. Een volgenden keer zullen wij zien hoe wij van de groote verschillen in impedantie tus schen zelfinducties en capaciteiten (conden satoren) voor het door ons beoogde doel ge bruik kunnen maken. E. W. OTT. DE RADIO-INSTALLATIE VAN IIET S.S. „BREMEN". De „Bremen", het prachtige nieuwe zee kasteel van den Norddeutschen Lloyd heeft reeds bij zijn eerste reis over den Oceaan het oude snelheidsrecord, dat op naam stond van het Engelsche stoomschip „Mauretania", ge broken en is dus thans houder van dat we reldrecord. Behalve een schitterende accomodatie heeft dit schip ook een prachtige radio-installa tie. waardoor o.a. uiterst nauwkeurige radio- peilingen mogelijk worden. Enkele bijzon derheden omtrent de installatie zullen wij hier vermelden. De toestellen enz. werden geleverd door de bekende Telefunken-Maat schappij. De exploitatie van het radio-sta tion geschiedt door de „Debeq". (Deutsche Bctriebsgesellschaft für Drahtlose Telegra phic). Voor de afwikkeling van den algemeenen openbaren dienst wordt gebruik gemaakt van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL een Telefunken-lampzender met een an tenne-vermogen van circa 3 K.W. en een golflengte bereik van 5003000 M. De korte golfzender ook van Telefunken, heeft een vermogen van 700 Watt en een golflengte bereik van 13105 M. Deze instal latie wordt gebruikt voor radiocorrespon dentie over zeer groote afstanden. Voor ver binding over korte afstanden dient een lampzender van 250 Watt met vaste golf lengten van 175, 600 en 700 M. Uit een accubatterij kan in geval van sto ring in de electrische centrale aan boord een reserve zender gevoed worden. De ontvanginstallatie bestaat uit 7 ont vangtoestellen, waarvan één voor sneltele grafie en twee voor ontvangst van de ultra kortegolf. Eén toestel blijft voortdurend afgestemd op 600 M. voor eventueele S.O.S. signalen (noodsignalen). De overige ontvangtoestellen voor 120— 25000 M. zijn de bekende Telefunken-ontvan gers met 3 afgestemde kringen. De omvangrijke antenne-inrichting is ge deeltelijk tusschen de twee 170 M. uit elkaar staande masten, gedeeltelijk tusschen de beide schoorsteenen uitgespannen. De bedie ning van deze uitgebreide radio-installatie geschiedt door 7 marconisten. RADIOVRAGEN. VRAAG: De heer J. H. vraagt het Coctail- schema ter leen. ANTWOORD: Zoodra ik er toe in de ge legenheid ben, zal ik het u toezenden. VRAAG: Mej. N. vraagt een handleiding voor het bouwen van een 4-lampstoestel. ANTWOORD: In uw geval lijkt mij het AVRO-Coektail-schema het beste. VRAAG: De heer H. P. S. heeft moeilijk heden met zijn U. K. G. toestel. ANTWOORD: Ik vermoed, dat het z.g. „randgehuil" is, en dat is een lastig iets. Ik durf u niet te zeggen of verandering van den roostei-'condensator afdoende zal zijn. Probeeren is het beste! Verder kan het liggen aan doordringen van hoogfrequente trillingen in den laagfre- quentversterker. Daartegen helpen h. f. smoorspoel in serie met de primaire van den laagfrequenttransformator en weerstanden b.v. van 0.5 Megohm in de roostergeleidin- gen van de laagfrequentlampen. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) SANTPOORT. NAAR PARIJS. Men deelt ons mede, dat naast „Vox Hu mana" ook „Santpoorts Gemengd Dubbel Kwartet" besloten heeft deel te nemen aan het internationaal coucours, dat men Pink steren 1930 te Parijs gehouden zal worden. In aanmerking genomen de mooie successen door het koor in 1928 en 1929 op de zang wedstrijden te Haarlem (le afd. internatio naal le prijs) en Noord-Scharwcude )le afd. le prijs en Avro-prijs) Behaald, meenen we te mogen verwachten, dat onze plaatsge- nooten ook in het buitenland een goed figuur INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Centl per regel BEVERWIJK MAATREGELEN TEGEN LOSLOOPENDE HONDEN. In verband met de vele klachten over los- loopende honden komt het B. en W. gewenscht voor, teneinde hierin verandering te brengen, enkele bepalingen op te nemen in de Politie-verordening in hoofdzaak ter vervanging van de op dit punt bestaande voorschriften. B. en W. wenschen te straffen met boe te van ten hoogste vijf en twintig gulden of met hechtenis van ten hoogste zes dagen iederen eigenaar, houder, verzorger, of ge leider van een hond of honden: wiens hond of honden op den openbaren weg onbeheerd, zonder onmiddellijk toezicht of geleider wordt of worden aangetroffen; wiens hond of honden op of in de gazons langs de Bree- straat of op het grasgewas, gelegen langs of aan de openbare wegen, wordt of worden aangetroffen; die geen zorg draagt, dat zijn hond niet op een ander-mans terrein zonder diens ver gunning losloopt. Honden, welke op genoemde plaatsen wor den aangetroffen, kunnen door de politie worden opgevangen en kunnen, wanneer de eigenaar enz. zich niet binnen driemaal 24 uur bij de politie aanmeldt, worden dood geschoten. Met meergemelde boete willen B. en W. straffen iederen eigenaar enz., wiens hond op den openbaren weg loopt, zonder dat de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade aan personen of goe deren, alsmede tegen bedreiging der open bare veiligheid zijn genomen, verder iederen eigenaar die aan een door B. en W, gegeven bevel tot vastlegging, vasthouding of muil korving van een hond of honden niet vol doet. Zoodanig bevel, door B. en W. gegeven In het belang der openbare veiligheid of ter bescherming van een andermans eigendom, goederen of terreinen, kan zich uitstrek ken tot enkele of tot alle honden in de ge meente. Indien het bevel voor enkele hon den geldt-, moet den houders, eigenaars, ver zorgers of geleiders dier honden daartoe schriftelijk het bevel gegeven worden. Geldt het alle honden, dan zal het door aanplak king op de daaxwoor bestemde plaatsen ter openbare kennis worden gebracht. GRONDAANKOOP VOOR HET SPORT TERREIN. In de Raadsvergadering van 4 Juli jl. werd afingehouden voordracht no. 241 betreffende den aankoop van een strook grond aan de Assumburgstraat van J. N. Langend ijk te Wijk aan Duin ten behoeve van het terrein voor lichamelijke oefening, ten einde B. en W. in de gelegenheid te stellen tot een vergelijk te komen met den eigenaar van het aan dit terrein grenzende kadastrale perceel nom- mer 1137. Dit overleg heeft tot geen resul taat geleid. Opnieuw is daarna onderhandeld over den aankoop van het terrein of een gedeelte daar van aan de Assumburgstraat, ten einde op deze wijze een toegang aan den eigenaar van het perceel nommer 1137 te verleenen. Bij deze onderhandelingen heeft Langendijk voornoemd zich bereid verklaax-d een deelte van het bedoelde tex-rein, ter gx-ootte van ongeveer 138 M2. te vex-koopen tegen 8 de M2. Indien het géheele tex-rein, groot 397 M2. wox-dt gekocht, bedraagt de koop- pxijs 7 de M2. De gevraagde prijs komt B. en W. niet te hoog voor. Daar het gewenscht is het ge- heele terrein in handen te hebben, stellen zij voor te besluiten het kadastrale perceel Sectie A nommer 5694 ter grootte van 397 Are vair J. N. Langendijk voornoemd te koopen voor een prijs van 7 de M2. Toeneming uitvoer naar Ned.-Indië. Export van margarine en radio-artike len. Daling van het invoer-overschot Over de eerste zes maanden van 1929 is het invoersaldo vergeleken bij de overeen komstige periode van het vorige jaar met niet minder dan 45 millioen gulden terug- geloopen. De in- en uxtvoercijfers over deze maanden in de laatste drie jaren geven het volgende beeld: Januari tot Juli. in millioenén guldens: 1927 1928 1929 Invoer 1227,4 1343,2 1325,3 Uitvoer! 897,2 933,7 960,4 Invoersaldo 330,2 364,9 Uit deze cijfers blijkt, dat vergeleken bij het jaar 1928. de invoer in 1929 (van Jan. tot Juli) met circa 18 millioen gulden is gedaald en de uitvoer met circa 27 millioen gulden is toegenomen. Laatstgenoemde ver- meerdering is voor onze industrie zeker gun stig te noemen, al moet het trekken van te optimistische conclusies sterk ontraden wor den, daar uit de cijfers blijkt, dat deze groote vermeerdering bijna geheel voor rekening komt van één industrieele onderneming (Philips). De verminderde invoer is in hoofd zaak veroorzaakt door een aantal artikelen, welke met dc margarine-industrie verband houden, copra en verschillende vetten en oliën terwijl ook de invoer van thee, riet suiker, steenkolen, cement en tarwe sterk achteruitliep. Daarnaast staat bijv. een zeer aanzienlijke daling van den uitvoer van mar garine, met niet minder dan ruim 7 millioen gulden. Zoowel de verminderde invoer der artikelen, welke met de margarine-industrie annex zijn als de daling van den uitvoer van dit eindproduct houden ongetwijfeld verband met de plaats gehad hebbende concentratie beweging in deze industrie. De verminderde invoer van rietsuiker is een gevolg van grooten import van ruwe bietsuiker uit Polen en ruwe rietsuiker uit Cuba. De uitvoer van gloeilampen en radio- artikelen is overweldigend. De vermeerdering bedraagt niet minder daxx circa 38 millioen gulden. Voorts vertooncn de cijfers uit de touwindustrie een opwaartsche beweging. Roomboter werd voor ruim 2 mil lioen gulden niger uitgevoerd dan in liet voorafgaande jaar en de export van gecon denseerde melk nam weder toe, hoofdzake lijk naar Engeland. Tegenover een grooteren uitvoer van bacon tot een bedrag van circa 41/2 millioen gulden staat een groote vex> mindering in den ixitvoer van vei'sch var- kensvleesch, die tot minder dan de helft terugliep (131/2 tegen 6 millioen). De 1 Augustus publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft eveneens een overzicht van onze Nederlandsche han delsbeweging met de afzonderlijke landen. Daaruit blijkt, dat Duitschland in dat op zicht altijd nog een vooraaxistaande plaats inneemt. De invoer in Nederland uit Duitsch land steeg met bijna 26 millioen gulden, in hoofdzaak een gevolg van den vermeerderden import van steenkolen en machines. Over de laatste drie jaren waren de cijfers van den invoer in Nederland uit Duitschland, over de eerste 6 maanden: 310 millioen (1927), 351 millioen (1928) en 378 millioen (1929), waartegenover de cijfers van den uitvoer uit Nederland naar Duitschland over die jaren en dezelfde tijdvakkexi waren: 224.6 millioen (1927), 221,8 millioen (1928) en 221,3 millioen (1929). De invoer uit België in Nederland daalde in 1929 vergeleken bij 1928 altijd weder genomen over cle eerste half-jaren met niet minder dan circa 14 millioen gxxlden, terwijl de uitvoer steeg met ongeveer 181/2 millioen gulden. De laatste vermeerdering is in hoofdzaak te danken aan vermeerderden uitvoer van machines, schepen en versch vleesch. Onze handel op Indië wijst een grooteren uitvoer aan van ruim 7 millioen gulden, in hoofdzaak een gevolg van toe- ncmenden export van wapenen, kunstmest en machines, terwijl ook enkele andere artikelen daartoe hebben bijgedragen. De waarde van onzen export van katoenen goederen was in JanuariJuni 1929 ruim 48 millioen gul den in de overeenkomstige periode in 1928 ruim 49 1/2 millioen gulden. Over het algemeen blijkt uit d- bekend geworden cijfers, dat onze buïtenlandsche handel in het eerste halfjaar van 1929 iets gunstiger was dan in hetzelfde tijdvak van 1928. MOLLERUS. BILLY BOE yOOR DE KINDEREN Redneb, die niet mededraaide, (Hij bleef immers op den grond), Zag eindelijk dc gevaren, Waarin Billy zich bevond. Hij zag, hoe Knickey werkte. Toen nam hij 'n kloek besluit. Hij liep toen hard voort En dc alarmklok werd geluid. v\jdküi/k.a Doordien de alarmklok luidde. Stond dc molen plotseling stik Billy werd toen weggeslagen, En men hoorde een luiden gil. Redneb zag hem wankelend Duikelen in het rond. Toen d'arme jongen struikelde. En pardoes viel op den grond. Als hij zich maar niet bezeerd heeft. VOETBAL JAARL. ALG. VERGADERING HAARL. VOETBALBOND In café-restaurant Brmkmarm had Vrij dagavond de vervolgvergadering plaats van den H. V. B., welke vergadering eenige weken terug wegens het vergevorderde uur moest worden afgebroken. Met een kort woord opende de nieuwe bondspraeses, de heer A. v. d. Aart, deze vergadering. Daarna werd begonnen met een voorstel van „Bloemendaal" om in het vervolg in gediende protesten, welke niet reglementair zijn ingediend, niet in behandeling te nemen. De vergadering nam dit voorstel aan. Dooi de vereeniging „Zeemeeuwen" werd voorge steld om te komen tot jeugdvoetbal in den vorm van juniores- en adspirantenwedstrij- den, doch geen afzonderlijke afdeeling. Vele afgevaardigden lieten over dit punt hun meening hooren, maar een meerderheid kon het niet krijgen. Op verzoek van Stormvogels zullen de Noordelijke elftallen in het vervolg zooveel mogelijk bij elkaar in de af deelingen worden geplaatst. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren Beijk, De Wijs en De Korte Bij de rondvraag vestigde „Bloemendaal" de aandacht op het weinige succes van het bondselftal; zij vroeg hieromtrent eenige opheldering en tevens of het niet mogelijk is de jaarvergadering zoo te houden dat af werking van de geheele agenda mogelijk is. In beide gevallen zal het bestuur verbete ring trachten te brengen. De afgevaardigde van Kennemers bracht dank aan het bestuur voor de wijze waarop het heeft gewerkt om de gemeente Bever wijk in het rayon Haarlem geplaatst te hou den. Met een vraag van R.C.H., om tot meer wedstrijden te komen in de tweede klasse, zal rekening worden gehouden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Alkaid, 12 te Duala verwacht, W.-Afrika n. Amsterdam. Drechtstroom 9 te River Chess van Am sterdam. Scheldestroom 8 te Keta van Amsterdam. Lochmonar 8 te Los Angeles, Pacifickust naar Rotterdam. Narenta 8 van Los Angeles, Rotterdam n. Pacifickust. Nebraska 8 van Tacoma, Rotterdam naar Pacifickust. Nictheroy 9 van Christobal, Rotterdam n. Pacifickust. Kedoe p. 10 Ouessant, Batavia naar Rot terdam. Palembang 10 van Port Said, Batavia n. Rotterdam Insulinde 10 17 uur te Marseille, Batavia naar Rotterdam Menado p. 10 Sagres, Java naar Londen. Kota Radja p. 10 Point de Galle, Rotter dam naar Batavia. Slamat p. 10 Perim, Rotterdam naar Ba tavia. Dx-echtdijk 10 te Rotterdam van Pacific kust. Breedijk 10 v.m. te New York van Java. Schiekerk 10 19 uur 15 m. v. Antwerpen. Rangoon naar Hamburg en Rotterdam. Volendam 10 n.m. te New York van Rot terdam. Edam 10 10 uur v. Boulogne, Rotterdam naar N.-Orleans. Binnendijk 10 v.m. te Norfolk, Boston n. Rotterdam. Maasdam 10 15 uur van Las Palmas, New Orleans naar Rotterdam. Statendam 10 12 uur 10 m. v. Ploymouth, New York naar Rotterdam. Koudekerk 10 van Rotterdam naar Ham burg. Alhena 10 v. Rotterdam naar Hamburg. Zosrna 10 van Rotterdam naar Hamburg. Texel 10 van Rotterdam naar Batavia. Alderamin 10 v. Yokohama, Rotterdam n. Japan. Alkmaar 10 te Rotterdam van Valpa raiso. Alcyone 9 vaxi Santos, Buexios Ayres naar Rotterdam. Amstelkerk 9 v. Freetown n. Las Palmas. Aagtekerk p. 9 22 u. Ouessante Rotterdam naar Australië. Amsterdam 8 te Talcahuano van Valpa raiso. Blitar 9 van Sabang, Rotterdam naar Ba tavia. Batoe 8 van Sabang, Amsterdam naar Batavia. Bosch dijk 9 n.m. van Colombo, Java naar New York. Boskoop 9 van Callao naar Pisco. Brielle 9 van Cristobal naar Buenaven tura. Baralt 9 te Cristobal. Blijdendijk p. 9 Perim, New York naar Java. Bondowoso 8, 8 uur te Rangoon van Cal cutta. Deucalion 10 4 uur te IJrnuiden verwacht van W. Indië. Drechtdijk 10 v.m. v. Londen, Pacifickust naar Rotterdam. Eemstroom 9 van Winnebah n. Lagos. Edam p. 9 n.m. Vlissingen, Rotterdam en Antwerpen naar New Orleans. Flandria p. 9 Ouessant, Amsterdam naar Buen. Ayres, Gelrla (vacantie-reis) 9 19 uur te Barce lona. Helder 9 te Teneriffe, Amsterdam n. W.- Afrika. Haarlem 9 te Santa Marta van Curacao. Jason 9 te La Guaira van Amsterdam. Kambangan p. 10 Perim. Kinderdijk 10 v.m. te Hamburg, Pacific kust naar Rotterdam. Menado 9, 19 uur van Gibraltar, Java naar Londen. Medan p. 9, 11 uur Sagres, Bassein naar Hamburg. Nictheroy 9 te Colon, Rotterdam naar Pacifickust Nieuw Holland 9 te Singapore van Mel bourne. Oranje Nassau 9 van Madeira, W.-Indië naar Havre en Amsterdam Orania 9 16 uur van Montevideo, Amster dam naar Buenos Ayres, Ouderkerk 9 te Manila, Japan naar Rotter dam. Palembang 9, 14 uur te Suez, Java naar Rotterdam. Patria 10, 8 uur te Batavia van Rotter dam. Prins der Nederlanden 9 van Singapore Batavia naar Amsterdam. Rhea 9 van Sanchez naar Havre en Am- Rondo 9 van Belawan-Delï, Batavia naai! Amsterdam. Riouw p. 9 Gibraltar, Batavia naar Am- Somm'elsdijk 9 n.m. van Alexandrie naar Oran, Rangoon naar Rotterdam. Springfontein 8 van Beira naar Mozam bique. Stadsdijk 10 v.m. van Madras, Rotterdam; naar Calcutta. Schoxxwen p. 10, 6 u. Point de Galle, Rot terdam naar Batavia. Tambora p. 10 uur Ouessant, Rotterdairi naar Batavia. Vulcanus 9 te Sierra Leone W. Afrika naar Amsterdam. Veendam 10 v.m. y. New York naar Rot terdam. DINSDAG 13 AUGUSTUS. HUIZEN, 1875 M. 10.Morgenwijding. 12.15 Concert 'door het AVRO -Kwint et2.00 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Maak- het-zelfcursus. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Microfoon-debutanten. Viool en zang. 5.30 Concert door het AVRO-Kwintet, m. m. vari het Neerlandia Kwartet. 7.00 Lezing door Cas per Höweler. Muzikaal geïllustreerd. 8.01 AVRO-Boekenhalfuurtje. R. Houwink, be spreekt „Gewas 1902" van Ernst Glaeser. 8.3Q Radio-Tooneel. Studio-opvoering van „Minna; von Barnhelm" van G. E. Lessing, door N.V. Vereen. Rotterd. Hofstad-Tooneel. Na afloopj Persber. en gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting, HILVERSUM, 5 M. Na 6 uur 1070 M, (Uitsl. KRO-Uitzending)". 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trio. 1.15 Gramophoon- muziek. 2.00 Knipcursus. 2.20 Vrouwenuurtje. 5.00 Gramophoonmuziek. 7.00 Praatje over! den Engelschen cursus. 7.15 Gramophoon muziek. 8.00 Causerie over „Hoe voert de ac tie der vakbeweging tot succes?" 8.30 Studio opvoering door het Frits Bouwmeester-En semble. ..De Sultansdochter en de Goede Tuinman". II „De Duivelsbrug", beide van Henri Ghéon. 11.30 Sluiting. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramophoon muziek. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestcon cert. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Piano-recital door Laffitte. 7.20 Lezing. 7.50 Voorlezing. 8.20 Concert. I. Baillie, sopraan, L. White, bariton. H. Crax- ton, piano, symphonie-orkest. 10.00 Nieuws berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek en variété. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en solisten. 6.55 Gramophoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en vocale soliste. LANGENBERG, 473 M. 7.20 Gramophoonmuziek. 7.50 Orkestcon cert. 10.35 Gx-ainofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Gramo foonmuziek. 8.20 „Der Erbförster". Treurspel van Otfo Ludwig. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.50 Gramophoonmuziek. I.15 Lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Lezingen. 8.20 „Lysistrata". Operette. Muziek van Paul Lincke. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en vocale solisten. HAMBURG. 372 M. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Salonmuziek. 6.35 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert, solisten, II.05 Orkestconcert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8