WATERPOLO BUITENLANDSCH OVERZICHT Graham en de leveringen in natura. PROMOTIE- EN DEGRADATIECOMPETITIE EERSTE KLASSE SPORT EN SPEL ONRUSTBARENDE BERICHTEN VAN DE CHINEESCH-RUS- SISCHE GRENS. FASCISTISCHE METHODES. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG !4 AUGUSTUS 1929. DERDE BLAD HERSTELCONFERENTIE. Een uiteenzetting voor de pers. Mej. M. van Ommeren, voorzitster en aanvoer ster van Zignea ZIGNEA—THETIS (6—0). ZIGNEA VOOR DE EERSTE KLAS BEHOUDEN. Thetis: J. Batter, N. van Delft. Mevr. Dijkman v. d. Berg L. de Goede. M. Stelling E. de Vries Dadelijk nadat de scheidsrechter, de heer K. Anthoni, den bal in het water heeft ge worpen, ontwikkelt zich een vurige strijd. Zignea is het eerst bij den bal. Mej. van Ommeren plaatst den bal naar mej. Kam meijer, die van dichtbij onhoudbaar in schiet (l—O). Dit doelpunt geeft Zignea een moreelen voorsprong. Zij blijft kalm doorspelen, ter wijl de Thetis-dames het nogal met de ze nuwen te kwaad hebben. Als mej. Van Spaendonck den bal krijgt, wordt zij onge oorloofd aangevallen. Zignea krijgt een vrijen worp. De bal komt bij mej. Kammcijer, die den voorsprong vergroot (20). Thetis stelt eenlge pogingen in het werk om den achterstand te verkleinen, maar mej. Roos belet haar dit. Ook het schieten van de Zaansche dames laat te wenschen over. De dames Van Spaendonck en Kammeijer schieten dan achtereenvolgens tegen de lat. Als ieder denkt, dat de middenvoor van The tis zal scoren, is het mej. Roos. die op het allerlaatste oogenblik redt. Zij ontvangt hier voor terecht een luid applaus van het pu bliek, dat in grooten getale opgekomen is. Ook een corner op het Zlgnea-doel brengt voor Theti^ niet het gewenschte resultaat, Mej. Van Spaendonck wordt even later wegens een kleine overtreding uit het water gezonden: Zignea strijdt met vijf speel sters verder. Juist als mej. Kammeijer nog eens de sterkte van de lat geprobeerd heeft, fluit de scheidsrechter rust. Na de hervatting valt mej. J. Bos in ert speelt Zignea weer met zes dames. Na het eerstvolgende doelpunt verlaat zij het water en speelt mej. van Spaendonck weer mee. Ook in de tweede helft is Zignea weer in de meerderheid. Zij speelt niet alleen tegen, maar ook met Thetis. Als Zignea een vrijen worp krijgt, plaatst mej. van Abs den bal naar mej. Kammeijer, die zich vrij opgesteld heeft en den bal in het net schiet (30). Iedereen begrijpt nu, dat Zignea voor de eerste klas behouden is. De stemming onder het publiek is bijzonder monter. Onophoude lijk wordt Zignea met luide kreten aange moedigd. Mevrouw Venema is het dan, die een voor zet van links benut (40). Even later maakt mej. Van Ommeren, die bijna het geheele bad overgezwommen is, er in haar eentje 50 van. Mej. Roos krijgt het nu In het doel vrij gemakkelijk. Zij kan rustig, maar ook met groot welgevallen toekijken hoe mevrouw Ve nema behendig den bal over het hoofd van de Zaansche keepster heen in het doel tipt en daarmede het halve dozijn vol en de over winning tot een voldongen feit maakt (60). Er is nu nog slechts een halve minuut te spelen. Thetis spant nog eens alle krachten in om een alleszins verdiend tegenpunt te maken. De voorhoede zwemt snel op; de bal komt bij de geheel vrij liggende linksbuiten, die tot vlak bij het doel opzwemt, maar dan tenslotte toch nog kans ziet om den bal over de lat te schieten. Dan fluit de scheidsrechter het einde. Onder groot gejuich verlaten de dames het water. De Haarlemsche Dames Zwem- en Polo club „Zignea" heeft Dinsdagavond het dui delijkste bewijs geleverd, wel degelijk in de eerste klasse thuis te behooren. Na j.l. Zon dag eerst in Amsterdam met 10 van „Het Y" gewonnen te hebben, stuurde zij Dins dagavond „Thetis" met een 6—0 nederlaag naar de Zaan terug, waarmede „Zignea" voor de eerste klasse behouden is gebleven. Wij wenschen haar met dit succes van harte geluk. Onder groote hilariteit plaatste mej. Roos vóór het begin van den wedstrijd een mas cotte, voorstellende een zwart katje, op het net van het doel. dat zij te verdedigen had. Of nu inderdaad dat zwarte ding de Zaan sche voorhoedespeelsters afgeschrikt heeft om in te schieten, weten we natuurlijk niet; maar wel weten we, dat mej. Roos alle scho ten, die op haar gericht werden, met kalm te en zelfvertrouwen geweerd heeft. Zignea mag zich gelukkig achten zulk een keepster te bezitten. Ook de aanvoerster en voorzitster, mej. M. van Ommeren, gaf als van ouds weer het goede voorbeeld. Zij verrichtte haar zware taak als spil meer dan verdienstelijk. Het eene oogenblik was zij in de achterhoede om het spel van mej. Roos te vergemakkelijken en even later ging zij met de voorhoede ten aanval. Zij smaakte dan ook het genoegen één van de zes doelpunten voor haar reke ning te nemen. Ook de andere speelsters hebben al haar krachten ingespannen om er voor te zorgen, dat Haarlem haar eerste klasse dameszwem- vereeniging behield. Met groot enthousiasme wierpen zij zich in den strijd en Heten haar tegenpartij geen oogenblik vrü spel. Mej. Kammeijer verrichtte den hattrick en me vrouw Venema zorgde er voor, dat het halve dozijn volkwam. Door deze 60 overwinning kan Zignea vol vertrouwen het volgende seizoen tegemoet gaan. De eindstand van deze halve competitie luidt als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt vóór teg. Zignea 2 2 0 0 4 7—0 Het Y 2 1 0 1 2 4—3 Thetis 2 0 0 2 0 2-10 Van deze drie candidaten mogen er het volgend seizoen twee in de eerste klasse uit komen. Dat zijn dus Zignea en Het Y. Over den wedstrijd van gisteravond nog het volgende: Thetis verscheen voor dezen belangrijken wedstrijd met slechts zes speelsters. Tot veler teleurstelling ontbrak bij Zignea één der bes te speelsters op het appèl, namelijk mej. B. Witkamp. Hoewel er zeven speelsters aanwe- zig^waren, speelde Zignea eveneens met zes dames. De partijen stelden zich als volgt op: Zignea: D. Roos H. van Abs, M. van Ommeren R. van Spaendonck, B. Venema, C. Kammeijer 's-Gravenhage, 13 Augustus. DE ONTRUIMING. „Terrein verkennen". SUCCESRIJKE BESPREKINGEN. De hedenmiddag gehouden vergadering der Juristen-commissie die een rapport moet uit brengen over de kwestie van samenstelling en bevoegdheid eener commissie van verifi catie en verzoening, welke laatste commissie in werking zou treden na de ontruiming van het bezette gebied, heeft van 3 tot 5 uur ge duurd. Naar vernomen werd, heeft zij zich in deze eerste bijeenkomst bezig gehouden met het verkennen van het terrein. De vol gende bijeenkomst zal a.s. Donderdag wor den gehouden. Hedenmiddag ontving Henderson in het Grand Hotel de gedelegeerden der vier bij de bezetting van het Rijnland betokken mo gendheden, Frankrijk België, Engeland en Duitschland, ter bespreking van het tijdstip der ontruiming. Naar van Engelsche zijde na afloop werd medegedeeld, was deze bijeenkomst zoo vol komen bevredigend, dat het voor de politieke commissie als onnoodig werd beschouwd om morgen samen te komen. De heer Briand zal daardoor de gelegenheid hebben om met zijn militaire deskundigen den datum vast te stellen, waarop de ontruiming door de Fransche troe pen zou kunnen zijn beëindigd. De periode voor de ontruiming door de drie bezettende mogendheden is in zekere mate afhankelijk van de methode, die ge volgd zal v/orden voor de liquidatie van de financieele aanspraken, voortvloeiende uit de bezetting. Henderson zal de vertegenwoordigers van Duitschland, Frankrijk en België ontmoeten, voor dat een volgende vergadering van de politieke commissie wordt vastgesteld. Wij vernemen nog, dat geruchten, welke na afloop van de bijeenkomst in het Grand-Ho tel betreffende de ontruiming van het be zette gebied de ronde deden, als zou een be paalde datum voor aanvang der ontruiming reeds ter sprake zijn gebracht, eiken grond missen. De militaire deskundigen zullen hebben na te gaan, hoeveel tijd er noodig is voor de ontruiming van de tweede en hoeveel tijd voor de ontruiming der derde zóne (waar nl. het tempo minder vlug zal kunnen geschie den) van het bezette gebied. Eerst wanneer de militaire deskundigen hieromtrent tot een oordeel zijn gekomen, breekt het oogenblik voor besprekingen be treffende de ontruimingsdata aan. De president van de Board of Trade, de heer William Graham, heeft Dinsdag half 12 in een zeer druk bezochte persconferentie een nadere, meer populaire uiteenzetting ge geven van het reeds Zaterdag j.l. in de finan cieele commissie door hem uiteengezette standpunt van de Britsche delegatie inzake de leveringen in natura. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Een Reuter-telegram uit Mandsjoeli, aan de Russisch-Chineesche grens afkomstig, meldt, dat dertig cavaleristen der Sovjets 11 Augustus over de rivier de Argoen trokken het dorp Jarainor aanvielen en plunderden en vijf der inwoners in de rivier wierpen, waar zij omkwamen. Maandag werden zes Sovjet-beambten ge arresteerd, omdat zij na afkondiging van een algemeene staking de mijnen onder water hadden gezet. Verder commentaar is aan dit bericht niet toegevoegd. Het komt echter overeen met vorige telegrammen van dien aard, zoodat men thans wel als vaststaand kan aannemen dat er niet veel voor noodig is om een ern- stigen strijd te doen ontbranden. Indertijd hebben wij vermeld dat drie be kende anti-fascisten eenige dagen geleden, na veel avonturen, er in geslaagd zijn uit hun verbanningsoord te ontsnappen. Op drastische wijze heeft het fascistische regime op deze daad geantwoord. Volgens de Tele graaf althans heeft Prof. Carlo Roselli, één der ontsnapten van het eiland Lipari, be richt ontvangen, dat zijn vrouw en zijn broer door de fascisten zijn gevangengenomen. Mevr. Roselli is Britsche van geboorte en bevond zich te Courmayeur, toen het bericht over de ontsnapping van haar echtgenoot bekend werd. Zij werd op 31 Juli gearresteerd en naar Aosta overgebracht, waar zij den nacht doorbracht in de cel van het politie bureau. In verband met haar zwakke ge zondheid werd zij later naar een hotel ge bracht, waar zij onder voortdurend politie toezicht staat en herhaaldelijk aanf een on dervraging wordt onderworpen. Dr. Nello Roselli is op 28 Juli gearresteerd en naar het eiland Ustica gezonden, onder beschuldiging zijn broer bij diens ontvluch ting tc hebben geholpen. Deze beschuldiging is wel zeer eigenaardig, daar niemand in Italië zich in verbinding kan stellen met bannelingen, zoodat de ontvluchting met be hulp uit het buitenland moet zijn geschied. Een van de journalisten stelde de vraag of, indien Italië de drie millioen ton steen kool uit Duitschland niet meer krijgt, Duitschland niet verplicht zal zijn, deze elders voor lagen prijs te verkoopen en of dit niet een dumpenden invloed zou hebben. Graham antwoordde hierop, dat hij de Italiaansche steenkool slechts had genoemd als een illustratie van het bezwaar dat Enge land heeft tegen den tegenwoordigen toe stand, waarbij het in de feitelijke onmogelijk heid verkeert om aan bepaalde landen steen kool te leveren. Wat Engeland verlangt, is vrije concurren tie met alle landen. Op een vraag wat hij bedoelde met zijn bezwaar tegen den weder-uitvoer van leve ringen in natura, antwoordde hij, dat tot dusver de wederuitvoer van de ontvangende landen verboden is geweest, maar dat de deskundigen van het Young-plan een zekeren wederuitvoer hadden aanbevolen „onder passende beperkingen". Wat zij daarmede be doelden wordt niet nader toegelicht. Maar Engeland is er geheel en al tegen- Immers, wanneer de ontvangende landen die leve ranties zoo voordeelig krijgen, dan kunnen zij ze ver beneden de waarde spuien en daar door weer Engeland oneerlijke concurrentie, aandoen. Bovendien kunnen dan in de des betreffende contracten tarief-Concessies wor den gedaan, hetgeen een discriminatie be- teekent tegenover Engeland en ingaat tegen de clausule van de meest-begunstigde natie. Op een vraag of hem dergelijke tarief-con cessies in verband met leveringen in natura bekend waren, antwoordde Graham dat de goederen die Frankrijk binnenkomen, reeds dergelijke concessies hebben gekregen. Nog werd hem gevraagd of het verdrag van Versailles geen datum inhield voor de be ëindiging van de leveringen in natura. Het antwoord luidde: neen, maar wel ver valt op 1 Januari 1930 de in het verdrag neergelegde vorm van bescherming van de Britsche steenkooL Waarin bestond die bescherming, zoo werd gevraagd. Graham antwoordde: In een poging om te verbieden, dat steenkool verscheept werd en tevens om exportpremies voor steenkool te verbieden. Een ander journalist maakte de opmerking dat het toch tenslotte op het zelfde neer kwam of Duitschland in contanten, dan wel in natura betaalde. Immers tenslotte moet er gewerkt en geproduceerd worden, en Duitsch land moet het bedrag dat het noodig heeft verdienen, hetgeen weder grootendeels door export zal moeten geschieden. Graham antwoordde hierop, dat funda menteel en op den duur inderdaad alle her stelbetalingen moeten geschieden in den vorm van goederen en diensten. Stond hij hier als professor, dan zou hij het met den spreker volkomen eens zijn, maar al zijn v/e het er ook over eens, dat het gewenscht ls, dat de spons wordt gehaald door alle inter nationale herstelbetalingen en schulden, moeten wij zoolang er inderdaad herstel betalingen geschieden, trachten de nadeelige gevolgen van den vorm, waarin die betalin gen zijn gegoten, binnen de engst mogelijke grenzen te houden. Wanneer wij daarin slagen, dan zal het kunstmatige element van voorkeur en voordeelen voor een of ander '.and uit de regeling verdwijnen. Wat Engeland vraagt is eenvoudig: vi*ije baan voor de con currentie. Ustica is een van de érgste verbanningsoor den en slechts politieke gevangenen, die men als buitengewoon ongewenscht beschouwt, worden daarheen gezonden. De gebeurtenissen geven een eigenaardigen kijk op de Italiaansche methodes. Zij zijn onvermijdelijk bij een dergelijk regime, dat de oppositie met geweld wil uitroeien. Het dwingt die oppositie langs „ondergrondsche wegen" te gaan. Van uitroeien is geen sprake. Integendeel. Men zie slechts naar Sovjet Rusland dat ook steeds te strijden heeft tegen een onzichtbaren taaien vijand. Dit zijn de nadeelen die de tyrannie aan kleven en die wederzijds tot sluipmoord methoden aanleiding geven. Een moeilijke zaak voor de Duitsche regeering. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. C.: Om de verzekering tegen de werkloosheid zal vermoedelijk weldra een hevige strijd ontbranden. Een voorspel hebben wij reeds gehad. De te Berlijn aanwezige ministers konden het niet eens worden en aangezien reeds Donderdag a.s. de commissie voor de sociale politiek het nieuwe wetsontwerp in behandeling moest nemen, reisden de minis ters Wissel en Severing naar Den Haag om de aangelegenheid met hun collega's te be spreken, die aldaar ter conferentie vertoeven. Veel schijnt in de op Nederlandsch grondge bied gehouden vergadering van Duitsche ministers niet te zijn bereikt. Men heeft er klaarblijkelijk alleen besloten de heele kwes tie voorloopig te laten ruston. Men heeft thans andere zorgen en eerst na den terug keer van alle leden van het rijkskabinet naar Berlijn zal men zich weer eens met de nete lige zaak onledig houden. Zal dan, als het rijkskabinet eindelijk tot behandeling van het wetsontwerp overgaat, een crisis kunnen worden vermeden? Men hoopt het. Maar het is lang niet zeker. Ten opzichte van de verzekering tegen de werk loosheid staan de meeningen der ministeis vaak lijnrecht tegenover elkaar. Het Is een feit, dat de verzekering tegen de werkloos heid enorme bedragen van het rijk heeft ge vergd en wel voornamelijk in de eerste maanden van dit jaar, toen dè koude het aantal werkloozen op onrustbarende wijze deed stijgen. Het rijk moest toen tusschen- belde komen, daar de kas der rijksverzeke ringsbank geheel uitgeput was. Een derge- lijken toestand wil men nu in den vervolge voorkomen. Maar hoe? Allen zijn het er over eens, dat de verzekering haar uitgaven moest dekken uit de inkomsten. De sociaal-demo cratische leden van het kabinet stellen voor de premie te verhoogen om dit doel te be reiken en wel van 3 op 4 pet. van het loon. De burgerlijke ministers wenschen echter een algeheele wijziging van het verzekerings systeem. Zij vinden het in de eerste plaat-s verkeerd, dat de seizoenarbeiders net zoo behandeld worden als alle andere arbeiders, hoewel zij. zoolang zij aan het werk zijn, hoogere inkomsten hebben. Bovendien staan zij op het standpunt dat al te veel arbeiders voor de verzekering in aanmerking komen en daarom zouden zij het begrip ..werkloosheid" aanmerkelijk beperkt wenschen te zien. Een commissie van deskundigen heeft de aangelegenheid onderzocht. Over een mislukten opstand in Venezuela. NEW-YORK, 13 Aug. (Reuterl. Uit Caracas wordt gemeld, dat Venezolaansche opstande lingen gepoogd hebben de stad Cumana in te nemen, doch dat zij een verpletterende nederlaag leden. De Venezolaansche regee ring deelt mede. dat de aanval eindigde door den dood van twee opstandelingen-leiders, waarna hun aanhangers zich overgaven. De regeering voegt er aan toe, dat generaal Emilio Fernandez gesneuveld is aan het hoofd der regeeringstroepen. De „New York Herald" meldt uit Caracas, dat de opstandelingen door een schip, dat de Duitsche vlag voerde, bij Cumana zouden ontscheept zijn. Het stoomschip werd na de nederlaag door Venezolaansche marine-vlieg tuigen gevolgd. Of men hier inderdaad met een Duitsch schip te maken heeft-, of dat de Duitsche vlag door de opstandelingen mis bruikt werd, staat nog niet vast. CRICKET. DE CRICKETWEEK OP HET HAARLEM-TERREIN. Men schrijft ons: In aansluiting op ons bericht van J.l. Za terdag kunnen wij nog mededeelen, dat de tweedaagsche wedstrijd van het Maas-elftal tegen de Haagsche C. C. zeer interessant be looft te worden. Het Haagsche elftal zal oz.. samengesteld worden uit E. en R. Neuerburg, J. en W. v.d. Bosch, L. Sodderland, D. v. Manen, J. van Moorsel. Het Maas-elftal bestaat uit de volgende spelers: Maas, Kleefstra, v.d. Lee, Nagtzaam, Healy, De la Mar, (Haarlem) East (V.O.C.), M. den Hartog, Burggraaf (Quick N.), Kost (V. V. V.), Kluyver (Albion). Het zal zeker de moeite waard zijn om een tocht naar het Schoterwegterrein, dat er op het oogenblik keurig uitziet, te ondernemen, want de strijd tusschen Maas, East, Nagtzaam, eenerzijds, en v. d. Bosch, Neuerburg, Sodderland, Van Moorsel aan den anderen kant zal spannend worden. We verwachten goed bowlen; veld werk, dat bij dat van het Nederlandsch Elf tal gunstig zal afsteken, en desondanks een behoorlijke score aan weerszijden, daar zijn de vele goede batsmen borg voor. Een speciale attractie kan bovendien het keepen van M. den Hartog zijn; als zijn ge lijke heeft deze Nijmegenaar slechts de Beus. We juichen het initiatief van het ijverige „Haarlem'-bestuur ten zeerste toe, van first- class cricket kunnen we weer twee dagen ge nieten, en we verwachten dan ook, dat vele van onze stadgenooten, niet alleen de men- schen met vacantie, maar ook zij, die met eenige moeite zich vrij kunnen maken, deze twee dagen den wedstrijd zullen bijwonen. ROOD EN WIT-COMB.H. C. C.-COMB. Dinsdag had op het Rood en Wit-terrein aan de SDanjaardslaan bovengenoemde ont moeting plaats tusschen twee sterke combi naties. Bij de Hagenaars speelden als gast mede de beide V. R. A.-spelers Hartog en De Waal en de drie Rood en Witters: van Bue- ren. Kruijt en Van Kempen. Te ongeveer half twaalf openen voor Rood en Wit, nadat Mr. F. A. Davidson den toss heeft gewonnen, G. M. Bierman en J. E. C. Schmeink op het bowlen van R. Schill en H. Neeb. Eerstgenoemde bowler heeft reeds spoedig succes, als de Waal Schmeink voor 0 achter het wicket vangt. P. Hagenaar die hem vervangt, heeft er evenals Bierman spoedig het oog in en beide batsmen doen de score door goede slagen snel stijgen. Niet alvorens er 85 runs bijeen zijn, wordt Ha genaar door ten Bosch voor goede 38 op het bowlen van Van der Bosch, die den bal van Schill heeft overgenomen, gevangen. Met A. v. Baasbank in, gaat de 100 spoedig op en als er ongeveer 13 Oruns zijn wordt geluncht. Na de hervatting leggen Bierman en van Baasbank er flink het hout op, waarvan di verse boundaries het'gevolg zijn. De Haag sche aanvoerder v. d. Bosch ziet zich ge regeld genoodzaakt den aanval te wisselen, succes blijft echter voorloopig uit. Op 157 echter, runt van Baasbank zich zelf uit na een goede 26 te hebben gscoord. Zijn broer. J. v. Baasbank, die hem opvolgt, pakt de zaken direct flink aan, slaat vier boundaries achter elkaar en wordt dan door ten Bosch op het bowlen van R. Schill ge vangen. (4185). A. v. d. Togt komt eveneens in de dubbele cijfers, hij slaat in vrij snel tempo 17 runs alvorens Hartog hem in de slips vangt op het bowlen van K. Neuerburg. Bierman, die rustig verder staat te spelen, nadert inmiddels als aardig zijn 100. doch als hij zijn score op 94 heeft gebracht strandt hij in het gezicht van zijn century als hij door Neuerburg op point wordt gevangen na een snellen bal van Schill. Zijn uitstekende innings bevatten 12 vieren. (6235). Van de overige batsmen weet aanvoerder F. A. Davidson met een solide 20 niet uit in de dubbele cijfers te komen, Schill verovert de 4 laatste wickets voor slechts enkele runs, waarbij hij er 3 bowlt en er één door Neuer burg gevangen krijgt. De Rood en Wit-innings sluit op 271 waar bij niet minder dan 54 extra's! Van de 8 Haagsche bowlers had R. Schill die met 748 mooie cijfers had, het meeste succes. De Haagsche combinatie, die nu gaat bat ten, brengt het tot 201, dank zij voorname lijk een schitterende 66 (9 vieren) van Har tog, 21 van v Bueren, 17 van v. d. Bosch (één harde zes), 18 van Neuerburg, 15 van Oosten en 11 van de Waal. De overige batsmen kwamen niet in de dubbele cijfers. Schmeink met 460 en Cleveringa met 3 voor 17 hadden het beste gebowld, v. d. Berg met 2 voor 24 en v. d. Togt met 138, na men de overige wickets. Van Lennep achter het wicket deed 2 goede vangen, evenals J. v. Baasbank één in het verre veld. Rood en Wit wint dus met 70 runs. HAARLEM—V. O. C. Tweede dag. Te ongeveer 11 uur Dinsdagmorgen vervol gen De Bruyn en Wimder de innings voor V. O. C. v. Dalsum en Visser bowlen. De score stijgt zeer langzaam, waaraan ook het goede fielden niet vreemd is. Als De Bruyn wat te wild wordt en te snel wil scoren, wordt hij op cover-point door Nagtzaam gevangen op het bowlen van Visser. Ook de volgende batsman v. d. Wolf maakt geen runs. Wel staat hij eenigen tijd aan het wicket, doch geeft op het laatst een kans aan point-; Burger maakt geen fout. Greimering is evenals op den eersten dag er niet in. Als hij er 6 heeft, wordt hij door een goeden bal van Van Dalsum volkomen verrast en is clean bowled. Vanhorick, die Jondag J.l. in Rotterdam ge- ruimen tijd stond te batten, maakt er nu slechts 1. Hij krijgt een bal op een legguard en de bal verdwijnt in de palen. De aanval wordt nu veranderd. Murray en Kleefstra gaan bowlen. Vooral Murray blijkt onbespeelbaar. Hij cleant Wilson en van Leeuwen voor 0 en krijgt Ingelse door Kleef stra gevangen, eveneens voor 0. Kleefstra aan de andere zijde krijgt Wun- der gevangen door Nagtzaam voor een uiterst geduldige 25. Kort daarna sluit de innings en met inbegrip van 7 extra's wordt het totaal 64. Goed bowlen en fielden had de score laag gehouden. Nagtzaam 1 voor 7, Murray 3 voor 6. v. Dalsum 1 voor 13, Visser 3 voor 17 en Kleefstra 1 voor 14 namen de wickets. Haarlem staat dus voor de taak om 97 runs te maken. Burggraaf en Nagtzaam openen ook dit maal op Beyers en Greimering. Eerst op 22 komt de scheiding als Burggraaf wordt ge- cleaned voor 14. De la Mar en Nagtzaam houden geruimen tijd stand en staan goed te spelen. Op 43 vangt Wunder Nagtzaam op het bowlen van Van Leeuwen voor 13. Murray komt dan in en staat in het begin eenigszins to schutte ren. Als hij ingespeeld is, komen de runs spoedig. Op 52 beoordeelt De la Mar een bal van Greimering verkeerd; hij wordt op silly mid-off gevangen door Ingelse voor een goe de 23. Kleefstra maakt het dezen keer ook niet lang. Hij wordt op point gevangen na 5 runs gemaakt te hebben op Beyers. Het is dan de beurt van Murray om te ver dwijnen, als hij op fine leg wordt gevangen voor 16. Visser en Burger maken samen 15 runs en als er nog 3 runs noodig zijn komen de beide laatste menschen in. Er wordt een 2 geslagen. Dus nu nog één run en de wed strijd is gewonnen. De laatste bal wordt ge- bowled; v. Dalsum, die aan het bowling wic ket staat loopt, doch de andere batsman is niet vlug genoeg en gaat run out. De wed- srijd eindigt dus in een draw. Beyers met 4 voor 30, Greimering met I voor 26, Van Leeuwen met 2 voor 21 en Wunder met 1 voor 6 namen de wickets. Het was een spannende finish van twee dagen prettig cricket. WIELRIJDEN MOESKOPS—FAUCHEUX De Fransche renner Faucheux, winnaar van de Grand Prix en het Fransche kam pioenschap droomde reeds weken van de glo rie die een wereldkampioenstitel in hetzelf de jaar hem zou brengen. Zijn groote voor ganger Friol had dat klaargespeeld een twintigtal jaren geleden en sindsdien nie mand meer. De Fransche sportpers steunde hem in zijn hoopvolle verwachtingen, door een finale MichardFaucheux als vrij ze ker te voorspellen. En het liep anders. Faucheux werd er In de demi-finale door Moeskops uitgereden. Alle toeschouwers juichten den Hollander toe cn de jury plaatste hem zonder ecnigo bedenking in de finale, daar ook de contro leurs op verschillende punten van de baan- rondte opgesteld tevreden waren met dc re gelmatigheid der race. Faucheux was teleur gesteld natuurlijk, maar hij accepteerde zijn nederlaag. Maar ziet, daar komt Faucheux te Parijs terug. Hij heeft gedurende de treinreis van Zurich bedacht dat hij, winnaar van dc Grand Prix en Fransch kampioen, zich te genover zijn landgenooten moet rechtvaardi gen voor de nederlaag tegen Moeskops. En hij gaat naar ITScho des Sports en vertelt dat Moeskops gemeen gedaan heeft, hem tegengehouden met de elleboog, zoodat hij onmogelijk kon winnen. Hij klaagt anders nooit als hij verliest, hij weet een tegenslag altijd sportief te aanvaarden. Maar dit -/as te bar. Niemand anders schijnt het gezien te hebben, maar hij. Faucheux, heeft het ge voeld. En de Fransche krant neemt het verhaal graag voor waar aan. Want herinnert zij zich niet, dat Poulain in 1903 Moeskops aan klaagde voor dezelfde overtreding, toevallig ook op een wereldkampioenschap te Zurich? Neen, Messieurs les Francais, dit is zwak, zeer zwak. En dan 1903. Toen was Moeskops nog op de lagere school. DAMMEN. EEN SIMULTAANSEANCE Vrijdagavond geeft de heer J. J. v. d. Loo uit HiUegom een simultaanseance voor de le den van de damclub St. Bavo en voor ai'.e R.K. dammers uit Heemstede in het R.K. Vereenigingsgebouw, aldaar. Het bestuur van St. Bavo heeft voor alle deelnemers, die van den heer v. d. Loo winnen een prijs beschik baar gesteld. Inval in een dorp.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9