DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ZURICH. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1929. SPORT EN SPEL De voorritten der stayers. Sawall wint zijn serie. Leddy heeft pech. (Van een specialen medewerker). ZURICH. 15 Augustus. De Hollandsche enthousiasten, die vanmiddag tot de bezoe kers van de Oerükon-baan behoorden, moes ten reeds in de eerste serie van het stayers nummer teleurgesteld worden door het falen van onzen representant Leddy, die het niet tot een tweede plaats kon brengen en dus van de lijst der kampioenschaps-candidaten voor dit jaar definitief afgevoerd is. Frans Leddy, die tegen Sawall, Grassin en Torricelli uitkwam, had het bij de loting niet bepaald slecht getroffen en het is dub bel jammer, dat hij van die gunstige om standigheid geen partij heeft kunnen trek ken. Bij de start vlotte het al niet en daar mede was het geheele verdere verloop van den rit voor den Hollander beslist. Leddy kreeg den kop en men had dus kunnen ver wachten, d,at hij van de 100 K.M. nog iets aardigs zou maken, vooral, daar hij als tweede den Duitscher Sawall achter zich kreeg. Het pochduiveltje heeft ook een woordje meegesproken en zoo kwam het dat Leddy na CO K.M. het terrein van den strijd verliet. De Italiaan Torricelli gaf den kamp ook op, zoodat we tenslotte op een duel tusschen den Duitscher Sawall en den Franschman Grassin onthaald werden. De Duitscher heeft het er prachtig afge bracht. Hij wist het tempo te houden en Grassin, zij het met een niet te groot ver schil, den baas te blijven. Bij den start was de volgorde: 1. Leddy (Nederland), 2. Torricelli (Italië), 3. Sawall, 4. Grassin. Leddy start echter slecht, mede door een misverstand tusschen hem en zijn gang maker, met het gevolg, dat de Hollander weldra van de eerste naar de laatste plaats verhuist. Sawall, die den Franschman in den rug heeft, weet direct wat hem te doen staat; in geweldig tempo passeert hij Torioelli. De volgorde is dus nu: Sawall, Toricelli, Grassin, Leddy. Doch weldra verandert de rangorde weer. Bijna op hetzelfde oogenblik passeert immers Grassin den Italiaan en gedurende eenige ronden blijft de volgorde onveranderd. Leddy raakt door losraken nog meer ach ter. Na een half uur is de stand 1. Sawall 33160. 2. Grassin 20 meter. 3. Torricelli 100 M. 4. Leddy 150 meter. De 60 K.M. worden door den Duitscher afgelegd in 54.36. Zoo wordt doorgereden. Leddy doet vergeefsche pogingen om bij te komen, terwijl Grassin een poging om Sa wall te passeeren met „zwemmen" moeit be- koopen. Het bleek voor Leddy ondoenlijk achter Ceuremans, die een defecte rem had, te blijven rijden. Bij het overnemen achter den reserve-gangmaker Hortrich laat Leddy zijn gangmaker te vroeg los, waardoor hij meer achter komt. Even later moet Leddy wegens bandenpech afstappen. Hij geeft den strijd op. Na 90 K.M. is de stand: 1. Sawall 1 uur 22 min. 27.3 sec. 2. Grassin. Grassin doet nog eenige pogingen den Duitscher de eerste plaats te ontnemen, doch dit lukt hem niet. Sawall komt als eerste aan in 1 uur 31 min. 32.6 sec. 2. Grassin 1 uur 31 min. 44.6 sec. De tijden zijn niet schitterend geweest, vermoedelijk in verband met het warme weer. Leddy is dus definitief uitgeschakeld. Geen Hollanders in de finale. Ook Schlebaum kan het niet tot de tweede plaats brengen. Regenval tijdens den laatsten rit. Twee Duil- schers in de finale en twee Belgen. De tweede rit. De tweede rit werd door den Fransch man Paillard gemakkelijk gewonnen. Bij de start is de volgorde Paillard (Frankrijk) 2. Benoit (België). 3. Lauppi (Zwitserland). 4. Manera (Italië). Het blijkt al dadelijk dat de Italiaan hier geen grooten rol zal spelen. De tijden zijn: 10 K M. 8 min. 56.8, 50 KM. 43 min. 22.4. 1. Paillard (Frankrijk) IOC K.M. 1 uur 28 min. 31.2 sec. 2. Benoit (België) 1 uur 30 min. 2.8 sec. 3. Manera 5 ronden achter. 4 Lauppi 11 ronden achter. Dc derde rit. Hiervoor komen aan den start Linart (België) Suter, (Zwitserland), Schlebaum- (Nederiand) en Krewer (Duitschland). Na het startschot is de volgorde: 1. Suter, 2. Linart, 3. Krewer, 4. Schlebaum. In de derde ronde komt er al leven In de brouwerij. Krewer passeert dan Linart en be zet daardoor de tweede plaats. Schlebaum doet zijn best den Belg ook voorbij te komen doch slaagt daarin niet. De Duitscher heeft vervolgens Suter gepasseerd en gaat dus aan den kop. De stand is dus nu: Krewer. Suter, Linart, Schlebaum. Er doen zich dan geen bijzondere gebeurtenissen voor. Als er 158 ronden gereden zijn krijgt Schlebaum zijn ouden gangmaker Hortrich weer terug. Hij kan echter niet veel meer ■uitrichten en blijft tot het einde meer dan een baan achter. De tijden zijn als volgt: 10 K.M. afgelegd door Krewer in 9 min. 12.8 sec. 20 K.M. 18 min. 82 sec. 30 K.M. 26 min. 56.8 sec. 40 K.M. 35 min. 14.4 sec. 50 K.M. 44 min. 37 2 sec. 60 K.M. 51 min. 39 sec. 70 K.M. 1 uur 2 min. 54.2 sec. 80 K.M. 1 uur 12 min. 3.4 sec. 90 K.M. 1 uur 21 min. 31.4 sec. Eindstand: 1. Krewer (Duitschland), 100 KMI uur 30 min. 41.8 sec. 2. Linart (Belgic) 1 uur 30 min. 45.2 sec. 3. Schlebaum (Neder land) 430 meter. Na 75 K.M. begon het hard te regenen. De rit kon echter zonder incidenten beëindigd worden. In de finale komen a.s. Zondagmiddag dus twee Dultschcrs, twee Belgen en een Fransch man uit, n.l. Sawall, Krewer, Linart, Benoit,. (die den snelsten tijd gemaakt heeft) en Paillard. 's-llERTOGENBOSSCIIE "WIELERBAAN. De uitslagen van de Donderdag verreden wlciciwedstrijden op de 's-Hertogenbossehe wielerbaan, waaraan de wereldkampioen Mazainc heeft deelgenomen, luiden als volgt: Splint: (1 K.M.) 1. Muzairac; 2. Pynen- burg, 3. van de Leur; 4. Heslingga. Tandem: 1. Krijnen met J. Roestenburg; 2. Zims met T. Perelaar. Achtervolgingswedstrijd over 15 ronden: (3750 M.) l. Zims-Perelaar winnen van de Rijp en Braspenning. Koppelwedstrïjd (30 K.M.) 1. Pijnenburg- Braspenning. 2. van der Leur en Krijnen; 3. Heslinga-van Rossum; 4. Zims-Perlaar. Voor den aanvang van deze wedstrijden werd Mazairac gehuldigd door het gemeente bestuur van den Bosch en het bestuur van de 's-Hertogenbossche wielerbaan in verband met zijn overwinning in Zürich. MAZAIRAC WORDT PROF. In ons nummer van Maandag vroegen wij ons af, of de nieuwe amateur wereldkampioen Mazairac het voorbeeld van zoovele voorgan gers zou volgen en beroepsrijder worden. Het antwoord op deze vraag komt al zeer snel. Wij vernemen, dat de crack uit Bergen op Zoom inderdaad besloten heeft, de sport ver der om den broode te gaan beoefenen. Zal hij een Moeskops worden en eerlang ook den titel der beroepsrijders veroveren, of een Jaap Meijer blijven, dw.z. een renner van den tweeden rang? VOETBAL P. S V. IN POLEN. De Nederlandsche kampioenen P S. V. die op het oogenblik een tournée maken in Polen hebben hun nederlaag in den eersten wed strijd gewroken door met 51 van de Pool- sche club L. K. S. te winnen. CRICKET. OVERZICHT. Als waardig slot van de zeer geslaagde cricketweek op Schoten wordt voor de com petitie de wedstrijd HaarlemH. D. V. S. gespeeld. Beide ploegen behooren weliswaar niet tot de sterkste, dioch niettemin kunnen wij een aardigen wedstrijd met goed spel te gemoet zien. De Haarlemmers zullen geheel volledig uitkomen en hebben dus een se- rieuse kans om hun huicfig pumtenaantal met. twee te vermeerderen. Rood en Wit gaat de verre reis naar En schedé ondernemen. Op papier zijn onze stadgenooten natuurlijk verre superieur. Bij cricket is evenwel alles mogelijk. Bovendien is het P. W. wicket ideaal voor den bowler hetgeen o.a. de Haagsche reserves bijna tot hun schade hebben ondervonden. Hoping kan daar ,doodelijk" zijn. Indien onze stad genooten volledig verschijnen, zal o.i. de ver wachte victorie niet in gevaar behoeven te komen. Voor de tweede klasse spelen de Haarlem- reserves een zeer belangrijken wedstrijd te gen Ajax (Amsterdam). Dank zij de bereid willigheid van het Bloemendaalbestuur vindt, deze thuiswedstrijd op het Bloemendaalter- rein plaats. Wij wenschen Visser c.s. veel succes. UMPIRE. MAAS* ELFTALII. C. C. DE TWEEDE DAG DE HAARLEMMERS WINNEN Te half twaalf Donderdagmorgen vervol gen De Beus en K. Neuerburg de innings voor H. C. C. op het bowlen van Maas en East. Neuerburg wordt, alvorens gescoord te hebben, achter het wicket gevangen door Maas, den Hartog op het bowlen van Maas- Memsing tracht dan aan De Beus steun te verleenen, doch hij wordt in de slips door East gevangen op Maas' bowlen voor 1. Als Neeb inkomt, wordt De Beus achter het wicket gevangen op het bowlen van East; Hic-rmede is de kans, om in de le innings nog een behoorlijk totaal te maken, verke ken De Beus had slechts fd runs gescoord. Elte gaat c. b. Maas voor 1, terwijl Vis ser en v. d. Togt, die het H. C. C.-elftal com pleteerden het slachtoffer worden van Maas en East, de eerste gestumped door Maas den Hartcg, de tweede gevangen door Kost. Met inbegrip van 19 extra's, wordt het totaal 102. Maas en East deelden de wickets met 5 voor 39 en 5 voor 21. Voor de follow-on openen om halfeen uur, v. d. Bosch en de Beus op liet bowlen van Nagtzaam en De la Mar. Nadat de batsmen zich hebben ingespeeld, scoren zij vrij snel. Onverwucht komt echter een einde aan de innings van De Beus, als De la Mar hem met een goede leg-break cleant. Kleefstra wordt aangezet voor Nagtzaam. Dit is echter juist naar den zin van Tony Kess ler, die in één over twee vieren en twee zes sen op hem slaat. Met de lunch zijn beiden not out. Na de lunch vormen East en Maas den aanval. Het duurt dan ook niet lang of East cleant Kessler voor een harde 29. Het gaat nu veel vlugger. Hagedoorn gaat 1. b. w. Maas voor 6. Neeb bowled Maas voor 0 en Van Ma nen bowled East voor 0. Intusschen vergeet V/. v. d. Bosch niet te scoren. Hij staat zeer goed te spelen en slaat o.a. East- met twee opeenvolgende ballen voor 6. Als Neuerburg er 7 heeft, gaat hij bowled East. Wanneer W. v. d. Bosch East ten derden male buiten 't veld tracht te krijgen, doch daarbij den bal iets te hoog op zijn bat krijgt wordt hij aan de boundary schitterend door Burggraaf uitgevangen voor een zeer goede 90. Elte, Visser en v. d. Togt- worden slacht offer van Maas den Hartog en Kleefstra, na 12, 7 en 0 runs gescoord te hebben en met inbegrip van 11 extra's sluit de innings op 183 De la Mar 1 voor 26, Kleefstra 2 voor 29, East 4 voor 42, Maas 2 voor 33, M. den Hartog 1 voor 18. Het Maas elftal wint dus dezen tweedaag- schen wedstrijd met innings en 50 runs. De volledige scores luiden: H. C. C. le innings: W. v. d. Bosch c. Maas b. East Hagedoorn c. de la Mar b. East H. A. J. Kessler c. Maas b. East A. v. Manen bowled Maas A. de Beus c. den Hartog b. East K. Neuerburg c. den Hartog b. Maas Hemsing c. East, b. Maas Neeb not out Elte c. b. Maas Visser st. den Hartog b. Maas v. d. Togt c. Kost b. East byes leg byes Nagtzaam 0 voor 11. Kluiver 0 voor 12. A. Maas 5 voor 39. East 5 voor 21. H. C. C. 2e innings: W. v. d. Bosch c. Burggraaf b. East A. de Beus bowled de la Mar Kessler bowled East Hagedoorn l.b.w. Maas Neeb bowled Maas A. v. Manen bowled East K. Neuerburg bowled East Hemsing not out Elte st. Maas b. M. den Hartog Visser c. den Hartog b. Kleefstra v. d. Togt bowled Kleefstra byes leg byes no balls Bowling: Nagtzaam 0 voor 19 De la Mar 1 voor 26. Kleefstra 2 voor 29. East 4 voor 42. Maas 2 voor 33. Kost 0 voor 10. M. den Hartog 1 voor 18. WATERPOLO. OVERZICHT. Uit den aard der zaak Is het aantal wed strijden belangrijk verminderd. Het compe titie-programma spoedt ten einde, zoodat behalve in de derde klasse D en in de re- serve-derde-klasse B er niets meer is te spelen Slechts de kampioenswedstrijden gaan on vermoeid door. In de dames-eerste klasse hebben de zeven tallen, die de onderste plaatsen bezetten, zich goed gehouden, want Thetis is er niet in ge slaagd, ook maar één enkel punt te behalen. De dames hebben dat aan groote onvolledig heid te wijten, wa 'door een zuivere be oordeeling niet wel mogelijk is. In ons num mer van Woensdag heeft men reeds uitvoe rig kunnen lezen, dat Zignea gelukkig voor de eerste klasse behouden is. S. V. H. en H. P. C. moesten natuurlijk tot een beslising komen te LeidenHet heeft heel lang geduurd, voor er aan dit loterij- spelletje een eind kwam, en S.V.H. met het eenige doelpunt, de gelukkige was. G. Z. C. heeft, dank zij de geweldige schutters, die er nog in spelen, van U. Z. C. weten te winnen, en zich dus, dank zij de onmogelijke regeling der promotie en degra datie, veilig gesteldl S. V. H- geven we "tegen U. Z. C. dus zeker kans te winnen, .vooral als er wat meer ge waagd wordt. In de reserve-tweede klasse werd het kampioenschap gewonnen door Maas II, welk zevental zijn beide wedstrijden heeft gewonnen, zij het ook tegen de Zwollenaars met moeite In de derde klassen B. en C. werden even eens de laatste wedstrijden gespeeld. De Vest verloor met 62 van Zwemlust en de Hengelosclie club behaalde op Neptunus, Zutfen, een 51 zege. De wedstrijden om het landskampioen schap zullen spoedig een aanvang nemen. Het IJ zal Dolfijn a.s- Zondag ontvangen in het Sportfondseribad, en de returamatch wordt op 22 dezer in Obelt gespeeld. Wij zijn geneigd het op Dolfijn te houden. Het is moeilijk, zelfs zeer moeilijk in dit zevental een zwakke plek te noemen. De snelheid der oloeg is uitnemend en de bal techniek bij- kmder goed. De kampioenswedstrijden der dames zijn vastgesteld op 28 Augustus en 3 September a s in de overdekte inrichtingen, waar beide ciubs H. Z. en P. C. en A-D.z. hun home hebben. H. V. G. B. II—DOLFIJN UI (2—1). H. V. G. B. II kampioen Res. 3e klasse B. De H. V. G. B.-reserves hebben gedaan wat van hen verwacht werd, door gisteravond in de zweminrichting aan de Kleverlaan het sterk opgekomen Dolfijn III te kloppen en daarmee het afdeelingskampioenschap be haald, mede door de reglementaire nederlaag van D J. K. III. H. V. G. B. II verschijnt met de volgende opstelling: J. Glatz, J. C. de Wijs, L. Brunt. A. C. v. d. Berg, C. Dekker, W. Holdrinet, N. N. Als scheidsrechter C. Anthoni beginnen laat, is Holdrinet het eerst bij den bal uit welk voordeel reeds dadelijk een aanval op het Dolfijn-doel ondernomen wordt. De ver dediging is daar in goede conditie, zoodat voorloopig geen kans tot gevaarlijke schoten gelaten wordt. H.V.G.B. heeft het beste van het spel en de achterhoede der Haarlemmers wordt slechts nu en dan in beroering gebracht door onverwachte uitvallen meestal geleid door den actieven spil der bezoekers. Als na een afgeslagen aanval op het Dol fijn-doel de bal over de zijlijn gaat, plaatst Dekker op de goede wijze naar Holdrinet, die met een hard schot zijn club de leiding weet te geven. (10). Deze verdiende voorsprong spoort tot nieu we daden aan en Brunt zwemt uit de ach terhoede op tot vlak voor het doel der tegen partij, waar een Dolfijn-back op niet ge oorloofde wijze een einde maakte aan zijn veel belovende doorbraak. De overtreding kost den bezoekers een spe ler en een straf worp. Tot groote teleurstelling van den H.V.G.B.- aanhang richt Brunt zijn schot iets te hoog, waardoor deze kans op niets uitloopt. Dan volgt een aanval op Glatz zonder re sultaat evenwel, waarna de rust aanbreekt. (1—0). In de tweede helft, waarin H.V.G.B. nog steeds numeilek in de meerderheid is, wordt vol vertrouwen een tweede goal voor de gast- heeren tegemoet gezien. Het loopt evenwel anders uit en als de bol het eerst door Dolfijn bemachtigd wordt ziet de midvoor kans een ver schot te lossen dat in het H.V.G.B.-doel verdwijnt. (11). Dan brengt de H.V.G.B.-voorhoede opluch ting en een aanval op het Dolfijn-doel kan slechts ten koste van een corner worden af geslagen. Wederom is 't Dekker die dezen vrijen worp te nemen krijgt en voor het doel plaatst, waar zijn collega-invaller het genoegen smaakt H.V.G.B. weder de leiding te geven. (2—1). In dezen stand komt geen verandering meer. ZWEMMEN. Mej. LEIBBRAND GESLAAGD. LAUSANNE-GENèVE IN RUIM 35 UUR. Mej. Leibbrand, de Utrechtsche lange af standszwemster is er in geslaagd den af stand van Lausanne (Ouchy) naar Genève, door het meer van Genève zwemmende af te leggen. Zij deed er 35 uur 3 min. 37.2 sec. over en werd in Genève door de Cercle des Naeurs met bloemen en een ovatie ont vangen. Toen zij aan wal stapte was zij nog frisch genoeg om met een vriendelijken glim lach haar bloemen in ontvangst te nemen. Dit is een wonderbaarlijke, bijna onge loof elijke prestatie van de Utrechtsche zwem ster. Ook al heeft Mrs. Huddleston, de Ame- rikaansche, zich zoo ongeveer tweemaal zoo lang in het water drijvende gehouden, mej. Leibbrand heeft daarbij tusschen 50 en 60 K.M. afgelegd en mag thans beschouwd wor den als wereldrecordhoudster zwemmen op zeer langen afstand. Het is voor den buiten staander rondweg onbegrijpelijk, hoe zij dit heeft klaargespeeld en wij zullen haar dan ook geenszins den lof die haar voor deze fenomenale prestatie toekomt, onthouden. Er is behalve een enorm uithoudingsver mogen een grenzenlooze energie noodig om na een vollen dag zwemmen, het nog eens een heelen nacht vol te houden en dan nog vrijwel den geheelen volgenden dag. Maar als wij onze oprechte hulde betuigd hebben, kunnen wij toch niet nalaten te vragen: gaat dit nu niet een beetje al te ver? Is dit werkelijk nog een propaganda voor de zwemsport of alleen maar een uitzonderlijke krachtprestatie, die toch nadeelig moet werken op het physiek van de jonge vrouw, die haar ondernam? Wij vreezen, dat deze laatste vraag bevestigend moet worden be antwoord. BILJARTEN. KLASSE-INDEELING VOOR DE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. (Seizoen 1929—1930.) Op de algemeene vergadering van den Ned. Biljartbond, gehouden op 20 April 1.1., zijn door het bondsbestuur enkele wijzigingen van de moyenne-grenzen der klein-biljart-kam- pioenschappen voorgesteld en goedgekeurd. Tengevolge daarvan moest er een andere in deeling van de spelers der aangesloten ver- eenigingen, die voor deelneming in aanmer king komen, plaats hebben. In de derde klasse groot-biljart met een moyenne van 4 tot 6 cadre 45 c.M. zijn 33 spelers opgenomen, waaronder 4 Haarlem mers, nl.: D. A. de Foeljaeger (B.C. „D.E.S.") H. J. Metz (,.H. B. C."), W. H. Verheyde (B.C. „Haarlem-Noord") en P. Kobus (vermoedelijk een vergissing, wat dat moet zijn W. Kobus) Behalve deze vier zijn in Haarlem welbekend: C. Keyser (houder van den Wilhelmina-Bil- jartbeker,verspeeld bij „D.E.S."), J. Kleerekoo- per, (De tegenwoordige kampioen), J. Leeger, S. Rudelsheim en H. Turk). In de tweede klasse groot-biljart met een moyenne van 7 tot 10 zijn 21 spelers onderge bracht, van welke A. D. Brandts, L. Gehrels, V. Kappel, J. Sweering, Ph. Schmidt en M. Waag in Haarlem geen onbekenden zijn. In de eerste klasse groot-biljart met een moyenne van 11 en hooger is slechts een 7-tal geplaatst, nl.: J. Dommering, J. H. Robijns, J. Wiemers, L. Katoen, P. de Leeuw, H. Koop man en S. B. Cremer. Hiervan speelden'de 5 eersten 2 jaar geleden in de „Sociëteit-Ver- eeniging" om den nationalen titel, bij weike gelegenheid Dommering een record-serie van 263 caramboles maakte en welke voor ons land nog steeds geldt. Van de tweede naar de eerste klasse groot biljart is gepromoveerd: S. B. Cremer. In derde klasse groot-biljart is gedégra- deei'd: M. H. v. d. Sluis, die in de tweede klasse klein-biljart is geplaatst. In de derde klasse klein-biljart met een gemiddelde van 5 tot 7 cadre 35 c.M. zijn 42 spelers geplaatst, waaronder de Haarlem mers: H. Boerwinkel en G. W. Metz, benevens eenigen hier ter stede bekend, als L. Daal- huysen, H. Delsen, G. Lammers en J. A. Sporre. In de tweede klasse-klein-biljart met een gemiddelde van 8 tot 10 cadre 35 c.M. zijn 25 spelers genoemd, van welken G. Beekhof, A. Denken, H. de Goede en G. Oomkens meer malen in Haarlem speelden. In de eerste klasse klein-biljart met een gemiddelde van 11 tot 13 cadre 35 c.M. ko men de namen van slechts zes spelers voor, waarvan J. A. J. v. Hout, die uit de wedstrijden om den Wilhelminabiljartbeker bij D. E. S. zeer bekend is. Wie 2 maal in deze kampioenschappen, 't zij bij de voorwedstrijden, 't zij bij de fina les. beneden de gestelde grenzen blijft,, wordt gedégradeerd. Wie in de voorwedstrijden 2 punten, of In de finales 1 punt boven de grenzen uitkomt, wordt gepromoveerd. J. Dommering is op het oogenblik houder van alle records voor wedstrijden t-weestoots- cadre, nl.: algemeene gemiddelde 23.88 (1929, hoogste gemiddelde in éèn partij 40 (1929), en hoogste serie 263 (1927). In verband met het instellen van een eer ste- en tweede klasse kampioenschap over drie banden zal de indeeling daarvan binnen kort bekend gemaakt worden. HONKBAL OVERZICHT In ae eerste klasse is het Zaterdag zeer druk. Alle zes negentallen spelen een wed strijd. Om te beginnen gaat Haarlem naar Z. R. C. Volgens den regel zal Haarlem niet veel moeite hebben om te winnen, daar Z. R. C. tot de allerzwakste negentallen behoort. Maar ook tegen Concordia was Haarlem niet in schitterenden vorm. Ais dat tegen Z. R. C. ook het geval is, dan is gevaar voor Haarlem niet uitgesloten. We gelooven ech ter dat Haarlem verstandiger zal zijn. Ook Blauw Wit staat voor een zware taak. Verleden week is Quick het slachtoffer ge worden van een opleving in de Ajax gelede ren. Ajax zal natuurlijk probeeren om het onverwacht verkregen succes te vergrooten, terwijl het Blauw-Wit-negental nu eenmaal gauw van de kook is. Het verliezen van Blauw Wit zou voor Haarlem 'n groot voordeel zijn zoodat Haarlem zeer nieuwsgierig naar den uitslag zal wezen. Quick gaat naar Concordia, op het oogen blik ae hekkesluiter. Indien de vacantia Quick niet aanzienlijk verzwakt, als tegen Ajax, zal Quick den wedstrijd gemakkelijk winnen. Zondagmorgen half 10 ontvangt het nog ongeslagen Haarlem II het tweede negen tal van Quick, dat nog alleen maar van Haarlem verloren heeft. Voorloopig en gelet op de zwakte der overige negentallen, waarschijnlijk ook wel voor goed gaat het om de bezetting der eerste plaats. Hoe wel de strijd wel zwaar zal zijn, gelooven we dat Haarlem ten slotte zal winnen. De wedstrijd wordt gespeeld op het Ge meentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan* SCHAKEN. HET WERELDTOURNOOI TE KARLSBAD. De uitslagen der partijen in de dertiende ronde iuiden als volgt: Capablanca wint van Mattison. Mej. Menchik verliest van Colle. Rubinstein remise met Tartakower. Becker wint van Gilg. YatesVidmar afgebroken. Canal wint van Spielmann, Bogoljubow verliest v,an Maroczy. Thomas remise met Johner. Euwe remise met Saemisch. Treybal wint van Marschalk Niemzowitsj remise met Grünfeld. De stand. De stand luidt als volgt:. Spielmann 9 1/2 p.* Capablanca 9 1/2 p. Nimzowiitsch 81/2 p. tr'!vi Vidmar 8 p* Bogoljubow, Euwe eri Grünfeld elk 71/2 Becker 7 p. Canal en Colle elk 61/2 p. Johner, Maroczy en Sanmisch elk 6 p. - Gilg, Marshall, Mattison, Tartakower etf Treybal elk 5 1/2 p. Yates 4 1/2 p.* Thomas 3 1/2 p. Miss Menchik 3 p. DAMMEN. NED. DAMKAMPIOENSCHAP NED, R.K. DAMBOND 'w' In de finale van den wedstrijd öm het' na tionaal damkampioenschap van den Nederl, R.K. Dambond, won J. de Hoogh ('s Gra- venhage) van 'B. H. M. Stevens, P. v. d. Pol en J. Turkenburg en legde hiermede beslag op den titel. De eindstand van dit tournooi luidt: 1. J. de Hoogh Cs Gravenhage) 6 punten, (kampioen)2. B. H. M. Stevens (Haarlem) 4 punten; 3. en 4. P. v. d. Pol en J. Turken burg elk 1 punt. SPRINGER DOOR DAMME UITGEDAAGD OM DEN TITEL VAN WERELDKAMPIOEN. Onze nationale kampioen, meester A. K. W. Damme, heeft aan het bestuur van den Nederlandschen Dambond een brief gericht waarin hij den wereldkampioen, meester B. Springer Jr., uitdaagt tot het spelen van een match om den wereldtitel. Het bestuur van den Ned. Dambond heeft echter medegedeeld dat het meer voelt voor een vijf kamp tusschen Springer, Fabre, Damme, Dr. Molimard en Herm. de Jongh. Gelet op het stadium waarin de onder handelingen verkeeren, gelooven wij niet dat de Nederlandsche en Fransche Dambond hun goedkeuring aan een tweekamp Damme- Springer zullen hechten. Meer waarschijnlijk lijkt ons een driekamp tusschen den wereldkampioen en de beide nationale kampioenen Damme (Nederland), en Fabre (Frankrijk). POSTDUIVEN. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Quevrain 223 K.M. In con cours vlogen 41 duiven. Losgelaten om 8 uur, kwam de eerstgetoonde duif aan om 10-50.22 snelheid 1318,26 M. per minuut en de laatste prijswinnaar om 10.58.40, snelheid 1262.73 M. per min. De prijzen werden als volgt gewonnen? 1, 8 W. v. Huis, 2, 4, A. J. Verdonkschot, 3, 7, 10 T. J. v.an Deursen, 5, 6. A. Vellinga, 9. A. van Zadel. Medailles voor de twee eerstgetoonde duiven gewonnen door A. Verdonschot. „DE REISDUIF' TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Quevrain, Afstand 230 K.M., los 8 uur. Eerstgetoonde vogel 10.54. Snelheid 1321 Meter per minuut, laatste prijswinnende vogel 11.5 uur. P. Kroon 1, 6; J. G. van Leuven 2. 3, 11, J. Broekhof 4, 7, C. van 't Ende 5e, J. Th. Bakker 8. H. de Vries 9, J. Samson 10, 12, 16, P. de Wilde 13, J. Verver 14, J. Libbinga 15,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10