HERINGA WUTHRICH EXIDE BATTERIJEN WEERBERICHT. THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN ünZE GROE rsTO EES SCHEEPVAARTBERICHTEN haarlem's dagblad INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. haarlem ook reparaties hertenjacht IN EEN TUIN Donderdag, zoo meldt men uit Laren aan de Tel. liet één der tuinjongens van den heer N„ het hek, dat de afsluiting van het hertenparkje vormt door een toeval open staan. Eenigen tijd later terugkomende, con stateerde de jongens, dat reeds twee herten waren ontvlucht uit hun „strafgevangenis". Onmiddellijk werd de eigenaar met het gebeurde in kennis gesteld, waarop deze de Larensche politie opbelde, en verzocht zijn beestjes zoo mogelijk op te sjx»ren en mocht iemand melding maken één van zijn „vluchtelingen" te hebben gezien hem on middellijk hiervan kennis te geven. Aldus zou geschieden. Ook werd den com missaris van politie te Hilversum verzocht per radio te doen omroepen dat twee herten „op stap" waren. Intusschen was de heer N. toch niet geheel gerust. Immers de hertenjacht was open en men kon nooit weten Plotseling verademing: één der herten was teruggevonden en wederom in de „cel" ge stopt, maar de tweede0 Het duurde lang, heel lang, voordat de te lefoon rinkelde en den heer N. gezegd werd. dat een zijner herten in een tuin aan het rondspringen was. Onmiddellijk reed men er met versterkte macht op uit. Inmiddels sprong, huppelde en draafde het opgejaagde hert in den vreemden tuin, tus- schen frambozen, tomaten, doperwtjes en an dere smakelijke gewassen Tot de legermacht verscheen! Een opwindende jacht volgt. Links en rechts, voor- en zijwaarts beweegt zich het strijdgewoel. De boontjes zijn ge knakt, de frambozen geveld en de tomaten purée. Doch aan alles komt een einde De vluchteling werd overmeesterd en een landelijke rust daalde weer op de Larensche dreven. de philipsfabrieken UITSTAPJE VAN 2500 ARBEIDERS De Tel. verneemt uit 's-Gravenhage: De Residentie zag Donderdagmorgen een Invasie van de Philipsfabrieken uit Eindho ven. Drie extra-treinen voerden 2500 em ployés met hun gezinnen mede, benevens de bekende Philips-Harmonie, die met haar wel luidende marschen weldra half Den Haag achter zich verzameld had Een groot gedeelte der bezoekers ging di rect door naar Scheveningen, om te genieten van het strand en de zee, een ander gedeelte trok met de muziek naar den Dierentuin, waar 's middags een druk bezocht concert werd gegeven De algemeene leider van het Philipsde Jongh Ontspanningsfonds, de heer P. J. den Hertog, vertelde ons het een en ander om trent de organisatie van het ontspannings werk, welke haar oorsprong vindt in het. Phi lips—de Jongh-fonds. dat een aantal jaren geleden is opgericht, ten einde het fabrieks- personeel ontspanning te brengen. Donderdag werd voor het eerst een uit stapje op groote schaal georganiseerd, waar toe in de eerste plaats de gezinshoofden in aanmerking kwamen. Er was groote liefhebberij: niet minder dan 7000 personen hadden zich opgegeven, maar de Ned. Spoorwegen konden, daar het in verband met den katholieken feestdag toch reeds druk was. dien geheelen stroom niet verzwelgen, zoodat men zich moest be perken tot 3600 man totaal, waarvan twee extratreinen naar Valkenburg en Amsterdam vertrokken en drie naar Den Haag. Men krijgt respect als men hoort op welke krachtige wijze ook dit werk wordt aange pakt. In wording is een groot ontspannings gebouw te Eindhoven, dat ongeveer acht ton zal kosten en dat ook eenige eetzalen zal be vatten voor hen, die tusschen 12 en halftwee niet naar huis kunnen: 600 arbeiders kun nen hier tegelijk hun boterham opeten. Den arbeiders wordt een bordje en mes verstrekt om de boterham naar behoor en te kunnen verorberen. Op de warme afdeelingen wordt op de warme dagen thee gedronken. De glas blazers, die veel aan dorst laboreeren, krij gen er bovendien nog citroen door. Een 3000 liter thee per dag is ongeveer noodig. Een bibliotheek wordt Ingericht met twee leeszalen met 12.000 boeken. Voorts komen er nog gymnastiek-, biljart- schaak- en damzalen en een tooneelzaal, die 850 plaatsen zal bieden. In de eerste week van November ongeveer zal het gebouw klaar zijn. Men zal nu het personeel tooneelstukken enz. kunnen laten zien door goede gezelschap pen. waarvan vroeger nooit sprake was te Eindhoven Een overdekt zwembad, naar het model van het Sportfondsenbad te Amster dam, is in voorbereiding. Zoo wordt alles gedaan om voor de ont spanning der 22.000 arbeiders der Philips fabrieken te kunnen zorgen. Thans reeds 22.000 een getal, dat binnen afzienbaren tijd tot 30.000 vernacht wordt te zullen stijgen. HIJ WAS AL THUIS! In een onbewoonde villa te Bussum, zoo meldt de Tel., trof de politie dezer dagen een zwerver aan, die zich hier al aardig begon thuis te gevoelen. De nieuwe bewoner had zich in de villa allergezelligst geïnstal leerd. Door Ingrijpen van de politie is thans aan zijn mooi leventje een einde gekomen. WEGENAANLEG. Dor den Provinciale Waterstaat te Haar lem is aanbesteed de aanleg van de aarden baan voor het gedeelte van den Provincia len weg tusschen de Nauernasche vaart en het Guispad in de gemeente Westzaan en bij komende Werken. Laagste inschrijver D. Wagenaar en C. Olkers te Koog a- d. Zaan voor 1 259.000. Verder is aanbesteed het aanbrengen van de deklaag van asphaltbeton of teersteenslag of ander gelijkwaardig materiaal op het ge deelte van den Spaarnwouderrwarsweg tus schen de Sloterweg en den Spicringweg in de Haarlemmermeer, met bijkomende werken. Laagste inschrijver W. Essen te Zeist, voor f 80.977. ;_u vrijdag 16 augustus 1929. hoe stresemann werkt ERVARING VAN EEN NEDER- LANDSCH AUTOMOBILIST IN DUITSCHLAND In het zoo juist verschenen jongste num mer van „De Auto" wordt een aardig voor beeld vermeld van zakelijk en snel optreden van de Duitsche regeering, meer speciaal in de persoon van den minister van Buiten- landsche Zaken Stresemann. In Duitschland kunnen buitenlandsche automobilisten bij overgang van de grens naar Duitschland een „Steuerkarte" krijgen, die 60 mark kost en geldig is voor ten hoog ste 60 dagen. Blijven zij langer, dan kunnen zij deze kaart niet zonder meer verlengd krijgen, doch moeten daarvoor eerst weer over de grens teruggaan, hetgeen lastig, ver moeiend en tijdroovend is. De Nederlandsche notaris Versnel zag zich in dit geval ge plaatst en besloot in een brief aan Strese mann tegen deze z.i. zinlooze bepaling te protesteeren. Zeer spoedig kwam het ant woord, dat wij hieronder in vertaling weer geven: Dr. Gustav Stresemann Rijksminister v. Buitenl. Zaken Privé-Secretariaat Zeer Geachte Heer Versnel, Met uw schrijven van 19 Juli heeft u aan Rijksminister Dr. Stresemann voorstellen ge daan betreffende de regeling-van het auto- mobielverkeer voor vreemdelingen in Duitsch land. De minister heeft met levendige be langstelling kennis genomen van uwe uit eenzettingen, die ik in opdracht aan de be treffende Duitsche besturen heb doorge zonden. Dadelijk na dit schrijven is in geheel Duitschland een veranderde regeling in wer king getreden, waardoor deze moeilijkheid verdwenen is. Men ziet voegt de Auto hieraan toe, hoe minister Stresemann, die op de eerste plaats nauwelijks hersteld is en op de tweede en voornaamste plaats, juist op den datum van dit schrijven de grootste nationale belangen op de conferentie in Den Haag had te be hartigen, toch tijd heeft gevonden om op staanden voet (en op welk een gemoedelijke manier) een. einde te maken aan een toe stand, die absurd was en nadeelig voor het internationale verkeer. Zou zooiets ten on zent ook mogelijk zijn? autobotsing bij roermond HAARLEMMER GEWOND De Tel. verneemt uit Roermond: Woensdagmorgen omstreeks 1 uur,, had op den Maastrichterweg alhier een ernstig auto ongeluk plaats Van een tweetal auto's, die op korten afstand achter elkaar reden, was de bestuurder van den eersten auto genood zaakt plotseling te remmen, doordat een wielrijdster onverwachts den weg overstak. De bestuurder van den anderen auto kon zijn wagen niet tijdig meer tot stilstand brengen, waardoor deze tegen den voorgaan- den wagen botste. Ten gevolge van den schok sloeg de heer H. V. uit Haarlem, die naast den bestuurder was gezeten door de voorruit en bekwam zeer ernstige snijwonden aan hoofd en handen, doch kon na verbonden te zijn de reis voortzetten. De auto werd zwaar beschadigd. de landarbeidersstaking in groningen BEMIDDELINGSVOORSTELLEN Na de besprekingen met de vertegen woordigers van den mordernen landarbeiders- bond, heeft de heer Buiskool, naar het Volk meldt, Dinsdagnamiddag een langdurig on derhoud gehad met ae hoofdbesturen der neutrale en christelijke werkgeversbonden. In dit stadium der besprekingen vond de bemiddelaar het niet wenschelijk nu reeds over te gaan tot publicatie van geopperde denkbeelden en geformuleerde voorstellen. Vooral niet, omdat het niet uitgesloten is, dat in de eerste dagen nog nieuwe besprekin gen met werkgevers en werknemers zullen plaatsvinden. Publicatie zou thans de niet groote kans op overeenstemming nog kunnen verzwaren. Medegedeeld kan wel worden, dat de heer Buiskool tracht de partijen tot elkaar te brengen op den grondslag van een tweejarig contract en wel tot 30 April 1931. De eerste bemiddelingsvoorstellen hadden slechts be trekking op een contract van één jaar (tot 30 April 1930). De vertegenwoordigers van beide partijen zouden verklaard hebben, bereid te zijn mede te willen werken aan de afsluiting van een dergelijke twee-jarige, loonovereenkomst. Het Handelsblad bericht, dat de heer Buis kool te Delfzijl de volgende bemiddelings voorstellen heeft gedaan: Voor 1929—1930 worden de loonen verhoogd met 2 1/2 cent per uur en het loon voor zichten en binden met 2 pet. Voor 1930—1931 worden alle loonen 12 pet. hooger gesteld dan thans. Bij zes landbouwers te Weiwerd en bij acht te Termunten, allen niet bij den Bond van werkgevers aangesloten, is met een loons- verhooging van 15 pet. het werk hervat. het aalsmeersche veiling- wezen EERSTE-STEENLEGGING VAN „BLOEMENLUST" Een zeer bijzondere plechtigheid, die als het ware een nieuwe periode inluidt voor het Aalsmeersche veilingwezen, heeft Donder dagmiddag onder groote belangstelling te Aalsmeer Oost plaakts gevonden, zoo meldt de Tel. Om vier uur toch werd de eerste steen gelegd voor het nieuw gedeelte der veiling „Bloemenlust", welk bouwwerk vier ton zal kosten. De voorzitter, de heer J. v. d. Meer. hield daarbij o a. een toespraak, terwijl de eigenlijke plechtigheid werd verricht door het oudste bestuurslid der veilingverceniging „Bloemenlust", don heer J. Schouten. Dat het veilingwezen in Aalsmeer-Oost met groote schreden is vooruitgegaan wordt door het volgende voldoende gedemonstreerd. De eerste veiling werd ln 1911 in een bloe menkas gehouden en toen deze te klein werd ln een café. In April 1912 kon het eigen, hou ten gebouwtje in gebruik genomen worden, dat 1800 had gekost. Dei 1800 waren ver deeld in 360 aandeelen van vijf gulden, wel ke onder de kweekers geplaatst en in een jaar tijd uitgeloot werden. In 1915 werd het houten gebouw vergroot, waarna in 1922 het tegenwoordige steencn gebouw moest verrij zen. Er werd toen een groote tentoonstelling gehouden, die o.m. door H.M. de Koningin werd bezocht. En thans, zeven jaar later, is dit gebouw van vier ton noodig. Wel een be wijs dat ook Aalsmeer-Oost snel groeit. hartjesdagen te zandvoort JEUGDIGE AMSTERDAMMERS DIE VEEL LAST VEROORZAKEN Hartjesdag is de naam van een volksfeest dag te Amsterdam, volgens overlevering ont staan doordat men weleer op dien dag vrij mocht jagen op konijnen in de duinen bij Haarlem. Hij valt op den 3den Maandag van Augustus (dit jaar dus 19 Augustus). De bui tensporigheden. die de Hartjesjagers vroeger bedreven (het fees£ heeft in onze eeuw veel aan beteekenis verloren) hebben den Hart jesdag berucht gemaakt. Vooral op den Zee dijk en omliggende stegen werd hij vroeger druk gevierd. Er werd veel vuurwerk afge stoken, kleine en zelfs groote branden ge sticht en nog veel meer kattekwaad bedre ven. Voor de politie was het altijd een zeer zware dag, menige veldslag werd geleverd. Nu wordt er door kinderen uit de Jordaan, die zich verkleed hebben en zingende door de stad trekken, ook nok wel vuurwerk afge stoken, maar dat is slechts een flauwe af schaduwing van de vroegere gewelddadig heden. Zandvoort beleeft evenwel ook zijn Hart jesdagen. Er zün veel Amsterdammers in de badplaats en omdat de jeugd niet veel te doen heeft, herinneren zij zich in eens de Harjesdagpret. Het bepaalt zich bovendien niet tot een dag, maar er zijn te Zandvoort wel 5 of 6 Hartjesdagen. De jongelui steken dan veel vuurwerk af. Nu zou het niets zijn, als dit alleen op stille plaatsen gedaan werd, zoodat anderen er geen last van hebben, maar er zijn ook bengeLs onder de jongelui, die baldadigheid plegen. Natuurlijk zijn dit niet alleen Amsterdamsche jongens en meis jes. De jeugd uit andere steden, en misschien ook wel uit Zandvoort zelf, volgt het Am sterdamsche voorbeeld na. Er wordt vaak een voetzoeker zoo wegge gooid, dat het brandende en knallende ding tusschen de kieeren van een dame belandt. Dit veroorzaakt steeds schrik, dikwijls scha de aan de kieeren door brandgaten en soms ook pijn door brandwonden. Ook hebben de bengels er blijkbaar schik in om groote knal- bommen te laten springen in de omgeving van huizen waar kleine kinderen al ter ruste gelegd zijn. Inderdaad de Hartjesdagpret te Zandvoort wordt zoo gevierd, dat de kalme burger en badgast er onaangenaamheden van onder vinden. De politie doet natuurlijk wat zij kan om de uitwassen van dit kattekwaad zooveel mo gelijk tegen te gaan. Niet altijd kan zij daar bij op den seun en de medewerking van de burgerrij rekenen. He is of sommigen er op uit zün om opstootjes te verwekken. Als de politie een bengel inrekent, wordt er soms geroepen: „Zoo'n groote agent durft een kleinen jongen te pakken". Maar dan weten die protesteerenden taiet, dat even te voren die knaap een voetzoeker met opzet naar een dame hééft gegooid. De politie heeft het recht om in deze steun van de burgerij te ontvangen om aan deze gevaarlijke straatschenderij een einde te maken, Er is evenwel geconstateerd dat volwasse nen die voor een café hun biertje zaten te drinken, aan jongens geld gaven om vuur werk te koopen en het daardoor de politie zoo lastig mogelijk maakten. Aan den anderen kant ontvangt de politie verzoeken of zij niet krachtiger tegen de bal dadigheid kan opereden. Zoqals wij hierboven schreven, doet de po litie alles wat zij kan. Maar de bengels zoe ken natuurlijk momenten uit, dat er geen geuniformde politieman in de omgeving is. Wij kunnen evenwel verzekeren, dat al ziet het publiek' niet veel geuniformden op straat, de politie toch alle mogelijke waakzaamheid Tot en met Maandag 19 Augustus zijn alle politie-oogen speciaal er op gericht, om die baldadigheid den kop in te drukken. Na den eigenlijken Hartjesdag is de liefhebberij voor de vuurwerk-afstekerij ineens voor een jaar verdwenen. Het beste zou zijn als te Zandvoort geen vuurwerk verkocht mocht worden. Er is evenwel geen wet die dat kan verbieden. Po gingen om de winkeliers er vrijwillig toe te brengen om den verkoop te staken, hebben tot heden gefaald. Het zou evenwel al veel gewonnen zijn als de verstandige ouders aan hun kinderen in deze dagen geen zakgeld gaven om daarvoor vuurwerk te koopen. ernStig ongeluk op de amst. vaart MOTORWIELRIJDER MET DUO DOOR EEN AUTO AANGEREDEN Donderdagavond half elf kwam de heer H. W.. wonende Goetzeest-raat 10. per mo torrijwiel uit de Nagtzaamstraat. Met een groote bocht naar links reed hij de Amster damsche Vaart op. waar hij in de richting van Haarlem rechts ging rijden. Na daar on geveer tien meter gereden te hebben, ging hij plotseling, zonder een teeken te geven, naar het midden van den weg. Achter hem reed een auto, bestuurd door A. G. Deze reed niet snel en remde onmiddellijk. Hij gooide het stuur naar links om, maar kwam toen met zijn auto links op den weg terecht. Hij kwam in botsing met een motorrijwiel uit Haarlem, bestuurd door den 25-jarigen H. Dekker: als duorijder zat bij hem de 21- jarige Van Eek, beiden wonende in de Hout- rij kstraat te Amsterdam. Zij werden over de straat geslingerd, met het gevolg dat Dekker ernstig gewond werd. Hij kreeg een lichte hersenschudding, een hoofdwond en een kneuzing aan den pols. Hij werd door leden van den Ongevallendienst per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. De heer Van Eek kreeg slechts een geringe ontvel ling aan het hoofd. Het motorrijwiel werd bijna geheel vernield. De auto is niet ernstig beschadigd. De laatste werd door de politie in beslag genomen. De remmen bleken goed te werken. Hedenmiddag twaalf uur vernamen we. dat de toestand van den heer Dekker goed is. in de naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.6 m.M. te Dantzig. Laagste barometerstand 754.2 m.M. te Blacksod. Verwachting tot den avond van 17 Augus tus: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk droog, later toenemende, kans op regen of onweer, aanvankelijk iets war mer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging Vooruit. Opgave van; Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 27, Tel 11059. Haarlem, 16 Augustus 1929 Hoogste gisteren 67 F. Laagste hedennacht 55 F. Hoogste heden tot 12 uur 66 F. Haarlem, 16 Augustus. Ondertrouwd: 15 Augustus: J. G. A. Har- brecht en J. Cornet, P. P. J. Sweers en E. J. Wanders, C. J. den Elzen en C. M. J. Hoog duin, J. J. IJzerman en A. v. Seventer. Getrouwd: 15 Augustus: T. A. v. Dam en A. J. Walekers, K. H. Slingerland en W. Hoger - vorst, W. J. M. Harren en C. F. Hagen, J. v. Waveren en J. M. Mol, H. Greeuw en A. J. A. de Koek. Bevallen: 12 Aug.: P. KindersHuis, z., 13 Aug.: C. M. ChristiaanscheVosse, d., H. W. A. HagenDuits, z.,. 14 Aug. M. v. d. Maat Bax, z.,C. Schreindersde Jong, z., M. Plas Dekker, z., J. BreedSchutte, d., 15 Aug.: G. M. Buijsde Boed, z. HAARLEMMERLIEDEEN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd: A. J. Roemer en P. van Gooien, L. A. Vermeueln en J. Pollemans. Getrouwd: A. J. Hes en H. M. Wezenbeek. Bevallen WempeWitteman d., Veen Schornagel d., BultersLiefting d. Overleden: Willem Groot, oud 65 jaar. wordt de kon. hollandsche lloyd norddeutsche lloyd? VOORWAARDEN VOOR OVERNE MING REEDS VASTGESTELD? AMSTERDAM. 16 Augustus (V. D.) Naar we vernemen worden er tusschen den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd en de Nord- deutsche Lloyd onderhandelingen gevoerd omtrent het overnemen van het bedrij van den Koninklijken Hollandschen Lloyd. De voorwaarden, die reeds zijn vastgesteld, moeten zeer gunstig zijn voor de Holland - sche onderneming. Zoo zou een van de be dongen voorwaarden zijn, dat de Holland- sche Lloyd blijft varen onder Nederlandsche vlag en dat het bedrijf te dezer stede geves tigd blijft. De directie van den Koninklijken Hollandschen Lloyd, die wij om inlichtingen vroegen ontkent een dergelijke stand van zaken. TOERISTEN VERONGELUKT. ZERMATT, 15 Aug. (Wolffbureau). Bij het bestijgen van den Matterhorn Zijn twee toeristen, een heer en een dame van een hoog te van 200 meter neergestort en dood blijven liggen. Een brigade is er op uitgetrokken om de lijken te bergen. een motorschoener aan gevaren DE BEMANNING GERED SCHIEDAM. 16 Aug. (V. D.) Tusschen Vlaardingen en Schiedam is hedenmorgen, toen een mistbank nabij de Kruithaven was komen opzetten, de motorschoener „Nyssie- na" door het Engelsche s.s. „Ascinite" aan gevaren en dientengevolge onmiddellijk ge zonken. De motorschoener was hedenmorgen omstreeks 6 uur met een lading ledige fles- schen van Schiedam vertrokken met bestem ming naar Londen. Met groote moeite kon de bemanning, bestaande uit den kapitein van den schoener, Lambertus Pop met vrouw en dochter alsmede nog drie man en de loods Berens genaamd gered worden Door het En gelsche stoomschip was een sloep neerge laten, waarin de bemanning van den gezon ken schoener werd opgenomen. H dirn5da<33|^ DON DERDAG jj ZATERDAG fep ZWAAR WEER BOVEN PHILADELPHIA. Zeven dooden. NEW YORK, 15 Aug. (N.TJU Phila delphia en omgeving werden heden door een hevig onweer bezocht waardoor groote schade is aangericht. Vier personen werden door den bliksem getroffen, drie zijn .er verdronken en verschesdene personen hebben kwetsuren opgeloopen. ONTEVREDEN MELAATSCHEN. BOEKAREST, 15 Aug. (Wolfbureau). Uit een leprozengesticht nabij Jassy waar, volgens berichten in verschillende bladen, ongewenschte toestanden heerschten, ont vluchtten twintig melaatschen. Zij wisten Isnail te bereiken, maar de perfect van politie wist hen met veel moeite te bewege.n naar Jassy terug te ke.eren. ZANDVOORT HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN 1 PASTOOR C. WIJNKER. In aansluiting met ons verslag van Don derdag omtrent de huldigingsplechtigheden ter gelegenheid van het zilveren Priesterfeest van pastoor Wijnker alhier, zij nog vermeld, dat direct na de Hoogmis aan particulieren de gelegenheid werd gegeven om den jubila ris te zijnen huize te complimenteeren. Voor de goede orde was de toegang tot de Pas torie uit het kerkgebouw door den z.g. ker- kegang, terwijl men door de voordeur de pastorie weer kon verlaten. Van deze ge legenheid werd een zeer druk gebruik ge maakt. Voor de bezoekers was in de hal een felicitatieboek neergelegd om daarin hun handteekening te plaatsen. Tevens bestond -gelegenheid om in de kamers van de Pas torie de cadeaux te bezichtigen, die aan den jubilaris werden aangeboden door de paro chianen. De cadeaux bestaan uit kristallen servie zen en tafelversieringen. Om 7 uur werd door den jubilaris een kort Heilig Lof ge celebreerd. Aan de kerkgangers werd een feestlied uitgereikt om dit gezamenlijk te zingen. Ook thans was de ruime kerk we der stampvol en waren veel belangstellen den uit de omgeving aanwezig. De orgelbegeleiding was in bekwame han den van den heer Borst, organist van de St.-Bavo te Haarlem. Na afloop van den kerkdienst werd een bijeenkomst gehouden in het naast de kerk gelegen patronaatsgebouw, hetgeen te klein bleek voor dergelijke gelegenheden. De bij eenkomst werd door den voorzitter van het huldigingscomité geopend. Het overweldi gend aantal bloemstukken, naar schatting pl.m. 300 in getal sierden de tafels en ge tuigden. van de liefde der parochianen aan hun herder en leeraar. Als een bijzondere attentie vermelden we de bloemenhulde die werd gebracht door den Italiaanschen consul die alhier tijdelijk logeert, en die destijds ook een krans legde op het graf van de om gekomenen bij de stranding van de „Salento" op de R. K. begraafplaats alhier. Van 23 uur werd gelegenhend gege ven voor autoriteiten, besturen van vereeni- gingen en corporaties om hunne opwachting te maken. Van deze gelegenihedd werd we derom een druk gebruik gemaaikt. Van hun belangstelling deden o.a. blijken burgemeester Van Alphen, oud-burgemees- ter Beeckman, de gemeente-secretaris, de heer Jellema, en echtgenoote en vrijwel alle bestuursleden van de vereenigingen. Behal ve talrijke geestelijke autoriteiten uit Haarlem en de verschillende seminaria deed van zijn belangstelling blijken de Zeer Eerw. heer Rector Dessens, vroeger pastoor der parochie alhier en die door de parochia nen nog niet was vergeten. Vermelden we nog, dat na afloop van het II. Lof door den jubilaris een kort woord werd gesproken om zijn dank uit te spreken, voor den rij ken zegen dien Z. Eerw. gedu rende zijn 25-jarige werkzaamheid had mo gen ervaren. Zijn Eerw. hoopte dat het hem gegeven mocht zijn naast de stichting van de meisjes en jongenscöngregratie, die in alle opzichten waren geslaagd, ook een man nen-congregatie te kunnen oprichten. In de pauze werd door Dr. Willems het „Panis Angelicus" gezongen van César Franck en daarna de nieuwe toonzetting van het „Ave Maria" van „Cacne". Onder de grootste stilte werden deze num mers door de aanwezigen aangehoord, be geleid door den heer Borst, organist van de St.-Bavo te Haarlem. Daarna werd door de parochianen een feestlied gezongen, terwijl de jubilaris voorafgegaan door de bruidjes, het kerkgebouw verliet. Alderamin 14 Aug. te Dairen van Rot terdam. Baarn 15 Aug. van Amsterdam naar Cu racao. Édam 15 Aug. nan. van Vigo, Rotterdam naar New-Orleans. Flandria 15 Aug. 1 u. van Las Palmas, Am sterdam n. Buenos Ayres. Kennemerland p 15 Aug. Ouessant, Am sterdam n. W.-Afrika. Manoeran 15 Aug. te Amsterdam van Ba tavia. Narenta 13 Aug. te Vancouver van Rotter dam. Nebraska 14 Aug. te Astoria, Pacifickust n. Rotterdam. Oranje-Nassau 15 Aug. 6 u. van Havre, W.-Indië n. Amsterdam. P. C. Hooft 15 Aug. van Southampton, Am sterdam n. Batavia. Poelau Laut 14 Aug. van Padang, Batavia n. Amsterdam. Poseidon 13 Aug. te Porto Rico van Am sterdam. Rijnland p. 15 Aug. 8 u. Fernando Noronha Amsterdam n. Buenos-Aires. Riouw p. 15 Aug. Gravesend, Batavia 1. van Londen n. Amsterdam. Sitoebondo 14 Aug. 24 u. van Genua, Rot terdam n. Batavia. Sommelsdijk 15 Aug. n.m. te Oran, Ran goon n. Rotterdam. Toba 14 Aug. van Semarang n. de Middel- landsche Zee en Nederland. Texel p. 15 Augè 9 u. Ouessant, Rotter dam n. Java. Tambora 15 Aug. 15 u. te Marseille, Rot terdam n. Batavia.. Van Rensselaer u. 15 Aug. te Azoren, W.- Indië n. Amsterdam. IJselkerk p. 15 Aug. 19 u. 35 m. Dunge- ness, Rotterdam n. Calcutta. Zeelandia 16 Aug. nam. te Southampton .verwacht, Buenos Ayres n. Amsterdam, j

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2