Klinkers, Kokers Nageljongens INGEZONDEN SPORT EN SPEL Vreemd geld en chèques Sportkleeding Muziekonderwijzers Vioolles aangeboden HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1929. HET SCHEEPVAARTVERKEER. DE INVLOED VAN DE VERLAGING DER HAVENGELDEN Zooals de lezers zich herinneren is met in gang van 1 Januari 1929 het havengeld te Haarlem verlaagd. Het is van 6 op 4 cent gebracht. Nu de cijfers over het 2e kwartaal van 1929 bekend geworden zijn is na te gaan welke invloed deze verlaging op het scheepsvaart- verkeer gehad heeft. Wij zonderen het le kwartaal uit, omdat toen door het vele ijs de vaart langen tijd gestremd geweest is. In de maanden April, Mei en Juni van 1929 zijn hier binnen gevaren om te lossen of te laden 4243 schepen met een tonnenmaat van 295.296. Doorgevaren zijn hier in deze 3 maanden 4339 schepen met een tonnenmaat van 266.816. Totaal dus 8582 schepen en 562.112. Over dezelfde drie maanden van 1928 wa ren de cijfers: Om te lossen of te laden 3809 schepen met 53.240 ton. Doorgevaren 4114 schepen met 257.708 ton. Totaal dus 7923 schepen en 520.948 ton. Deze 3 maanden van dit jaar gaven dus vergeleken bij verleden jaar een vermeerde ring van 659 schepen en 41.164 ton. Dit is wel een vrij belangrijke vooruitgang, maar de verwachting, dat de scheepvaart, vooral de doorvaart, door de verlaging van de havengelden, sterk zou toenemen, is niet vervuld. Deze officieele statistiek van gemeente wege gepubliceerd, bevestigt dus de meening die wij reeds eenigen tijd geleden uit scheep- vaartkringen mededeelden. De opbrengst der havengelden zal dus belangrijk minder zijn. Over deze 3 maanden van dit jaar werd namelijk reeds bijna 9000 minder aan havengeld ontvangen dan over hetzelfde tijdvak van 1928. De opbrengst had alleen hetzelfde kunnen zijn als de scheepvaart met 50 pet. zou zijn toegenomen. DE STAKING BIJ DE FIRMA JAMIN. RELLETJES. De Tel. verneemt uit Rotterdam: De staking bij de firma Jamin aan de Hugo de Grootstraat duurt voort. De werkwilligen voelen er niets voor, zich bij de ruim hon derd staaksters aan te sluiten. De directie heeft nieuw personeel aangenomen, zoodat lst bedrijf zonder stagnatie kan doorwerken. De meisjes traden nogal agressief op en om haar ontevredenheid te luchten en aan haar eischen kracht bij te zetten schoolden geregeld bij de fabriekspoorten samen en maakten het meermalen haar werkwillige zusters lastig. Woensdagavond is het zelfs zooals reeds in 't kort werd gemeld, tot ongeregeldheden ge komen. Vele belangstellenderr-waTen-samen^ gestroomd, vooral ook opgeschoten jongens bevonden zich onder de nieuwsgierigen. De iaatsten, belust op relletjes, trachtten de meisjes herhaaldelijk tot actiever optreden aan te sporen. De politie had als voorzorgs maatregel enkele posten aan de fabriek ge plaatst. Het werd den agenten, vooral door de verkeerde elementen onder het publiek, die met de staking eigenlijk niets uitstaande hadden, nogal eens lastig gemaakt. Men jouwde hen uit en gooide met steenen. Toen de aanmaning om door te loopen en zich te verepreiden niets hielp, maakte men gebruik van blanke sabel en gummistok. Enkele charges-maakten indruk en langzamerhand keerde de rust terug. Tot 12 uur is het echter og rumoerig geweest. Donderdagavond is het in den omtrek van de fabriek van de firma Jamin bijzonder on rustig geweest zoo verneemt het Persbureau Dias. Den geheelen dag hadden reeds menschen gestaan, voor het gebouw, dat onder politiebewaking staat. Maar in den avond is de straatjeugd het bekende spel letje uit de Augustusdagen van 1927 weer be gonnen. De meisjes van de fabriek zijn per auto weggebracht. Doch het bleef rumoerig. Allereerst werd een paal over de tramrails gelegd. Daarna werd voortdurend met steenen naar de politie gegooid, terwijl ook de paal tjes van de tegenover liggende veemarkt het moesten ontgelden. Ten slotte heeft de poli tie. die aanvankelijk partieel optrad met 1 en gummistok de menigte van eenige duizenden, die zich ïn de buurt van de Hugo de Grootstraat had verzameld, uiteengejaagd. Er zijn èenige spiegelruiten ingeworpen, o.m. In het filiaal van de fa. Jamin. Omstreeks half elf is de omgeving schoongeveegd. Daar na bleef een groote afzetting gehandhaafd. Eerst omstreeks middernacht keerde de rust terug. Behalve, dat de menigte met sabel en gummistok uiteengejaagd is, is er ook nog door de politie geschoten. Een dertiental bel hamels, die op de overkapping van de Vee markt waren geklommen om vandaar de po litie met steenen te bekogelen, is door de politie ingerekend. De Hoofdcommissaris van politie is een groot deel van den avond op het terrein aanwezig geweest. Actie van organisaties. Men schrijft van werknemerszijde aan de N.R.Ct.: Donderdagavond is een door de besturen van de Chr. en R.K. arbeidersorganisaties belegde vergadering voor het vrouwelijk personeel van de firma gehouden. Onder de aanwezigen be vonden zich geen meisjes welke aan de wilde Kaking deelnemen. De besturen hebben er met nadruk op ge- ^ezen, dat slechts door middel van behoorlijk georganiseerd optreden en overleg, verbetering In de rechtspositie van de arbeiders en ar beidsters kan worden verkregen. Er is in dit verband mededeeling gedaan van de actie, welke ter verbetering van de arbeidsvoorwaarden door de drie samenwer kende organisaties in het bedrijf, t.w. de R.K., Chr. en mod. bonden, wordt gevoerd. Uit de vergadering werd mededeeling ver trekt omtrent verschillende betrekkingen welke volgens het oordeel van de besturen der organisaties voor verbetering vatbaar zijn. De organisamebesturen wenschten slechts Öan voor de belangen van het personeel op te komen, indien zij zich bij de vakbonden aan fluiten. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE Van 16 Aug. af. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den in gang te 7.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.7 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en avond diensten te 7.30 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 u. Werk dagen: 's avonds na de middag en avond diensten. De middag- en avonddiensten op de werk dagen, alsmede Talmoed Torah, worden ver richt in het Gemeentegebouw, L. Wijngaard straat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge, L. Begijnestraat 11. MAN DOOR TREIN OVERREDEN. Donderdagmiddag te half vier heeft op de spoorlijn ArnhemUtrecht nabij Oos- terbeek-Hoog een ernstig ongeluk plaats ge had. De 60-jarige Teunissen bevond zich dp dat tijdstip op de spoorbaan toen de goede rentrein 4244 naderde^ De machinist, den man ziende, remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat Teunissen nog door de machine werd gegrepen en eenige tientallen meters werd meegesleurd. In deemiswekkenden toestand werd de onge lukkige later naar het ziekenhuis vervoerd. AUTO-ONGELUK. Donderdagavond heeft op den Amster- damschen weg nabij Oosterbeek een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Te omstreeks 3 uur kwam een luxe-auto, waarin een familie uit Barneveld gezeten was, uit de richting Ede, juist toen uit den Dreyenschenweg de heer Rusch met zijn auto den Amsterdam- schen weg wilde inslaan. Een botsing tus- schen beide wagens was onvermijdelijk. De heer Rusch schijnt door de voorruit uit zijn auto te zijn geslingerd. Men vond hem al thans eenige minuten later met een door gesneden slagader van zijn rechter arm aan den kant van den weg liggen. Toegeschoten hulp bracht de heer Rusch naar een zich al daar bevindend cafétje, waarna hij later per ziekenauto der gemeente Arnhem naar het Diaconessenhuis te Arnhem werd vervoerd. NEDERLANDERS GEMOLESTEERD. Men schrijft aan de N. R. Ct.:. Donderdagmiddag reed de heer H. B., di recteur van de Brouwerij De Kroon te Wijlre, met zijn zoon per auto naar Aken. Op den Vaalserweg, vlak bij Aken, ging een commu nistische groep hen vooruit. De zoon, die aan het stuur zat," reed zeer langzaam langs den stoet op, toen de bende plotseling den auto overviel. Zij trokken den zoon uit den wagen en trapten hem tegen den grond. Daarop werd ook de heer B„ de vader, er tusschen genomen en afgeranseld. Tenslotte wisten de aangevallenen weer in hun auto.te stappen, doch zij werden even later opnieuw aange vallen. Gelukkig echter kwam toen politie opdagen, zoodat zij ontzet werden, waarna zij naar het politiehospitaal gebracht konden worden, waar het tweetal werd verbonden. Na verbonden en van den schrik bekomen te zijn, konden zij weer huiswaarts keeren. Het betreft hier geen rancune of iets der gelijks, maar louter een uiting van kwaad willigheid. BEGRAFENIS PIET LELS. De begrafenis van den heer Piet Leis, in. leven director van L/Smit en 'Go.'s' Inter nationale Sleepdienst,~op liet kerkhof të Al-" blasserdam, had Donderdagmiddag onder buitengewoon groote belangstelling plaats. Alle kringen der Rotterdamsche scheepvaart wereld hadden hun voornaamste vertegen woordigers gezonden. Opgemerkt werden o.a. de heeren: A. Wolkammer, inspecteur voor de Scheepvaart, mede als vertegenwoor diger van den hoofdinspecteur G. J. C. Fock, mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam, Bernard Ruys, directeur van den Rotterdamschen Lloyd, B. C. Endert, di recteur van de Rotterdamsche Droogdok maatschappij, G. H. Bouman, oud-inspecteur voor de Scheepvaart, F. W. H. van Beunin- gen, M. van Keulen, adj.-directeur S. H. V., J. Pierot Jr. Dan waren met de zeesleepboot „Zwarte Zee", die met de vlag halfstok naar Alblasserdam was gekomen, gezagvoerders en bemanningen der sleepbooten gearriveerd, waaronder de bekende kapiteins, die aan den sleep van het Singapore-dok deelnamen, N. C. de Meyere, C. Kalkman, B. Weltevreden en W. Hoogvlier. Verder waren aanwezig de vol tallige directie van den Internationalen sleep dienst, directeuren van. bedrijven langs de Maas, gemeenteraadsleden van Alblasserdam en zeer vele gemeentenaren uit deze plaats. In een ruimen kring stond men rond het graf geschaard, nadat onder plechtig klok gelui de baar grafwaarts was gedragen en in de groeve was neergelaten. Toen trad de heer Murk Leis Jr. naar voren, om naméns directie en commissarissen van den Interna tionale de groote beteekenis van Piet Leis te schetsen. Verschillende andere sprekers "voerden nog het woord. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. TELLING VAN HET VERKEER. In verband met een doelmatige uitvoering zoo wel van het Rijkswegenplan, als van de provinciale wegenplannen, is door den mi nister van Waterstaat bepaald, dat gedu rende zeven niet achtereenvolgende dagen in het geheeïe land een telling van het ver keer zal plaats hebben, zoowel op de op het Rijkswegenplan voorkomende Rijkswegen, als op de op de provinciale wegenplannen voorkomende provinciale wegen. Deze telling zal worden gehouden op Zon dag 18 Augustus, Dinsdag 27 Augustus, Za terdag 7, Donderdag 12 en Woensdag 18 Sep tember, Maandag 14 en Vrijdag 18 October. De telling zal betreffen alle verkeer over bovengenoemde wegen, dus niet alleen alle soorten rij- en voertuigen, doch ook wielrijders, voetgangers en los yee. In verband hiermede zullen op genoemde data op verschillende punten van boven genoemde wegen van des voormiddags 6 tot des namiddags 8 uur personen geposteerd zijn, die op daartoe bestemde staten aantee- kening houden van het hun passeerende ver keer uit beide richtingen. Deze staten moe ten na afloop van eiken tellingsdag worden toegezonden aan den opzichter van de Wa terstaat in hun ressort. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. De Ned. Bioscoopbond belegt op Vrijdag 23 Augustus te Heerlen en op Zaterdag 24 Augustus te Venlo, openbare vergaderingen, waar door vertegenwoordigers van het hoofdbestuur uiteenzettingen zullen worden gegeven over het bioscoopconflict in het Zuiden. HET ROODE KRUIS GEEN TEGENSTRIJDIG STANDPUNT Door het Roode Kruis is een communqué uitgegeven waarin wordt opgekomen tegen de veel verkondigde meenrng, dat er iets tegenstrijdigs zou zijn gelegen in het feit, dat het Internationale Roode Kruis eensdeels stelling heeft genomen en blijft nemen tegen het beginsel van toepassing van het. gas- wapen in den oorlog en anderdeels de be strijding van de gevolgen eener eventueele gebruikmaking van dat. wapen tot een voor werp van ernstige studie heeft gemaakt. Men verzaakt geen eigen beginsel zoo wordt in het stuk betoogd door, zoolang dat beginsel ondanks volhardende inspan ning niet algemeen heeft gezegevierd, het verderf, waarmee de tegengestelde machten dreigen, intuschen naar vermogen te pa- reeren. JHR. MR. D. J. DE GEER. Bij Kon. besluit van 13 Augustus is aan Jhr. mr. D. J. de Geer, minister van finan ciën, te 's-Gravenhage, verlof verleend tot het aannemen van het ordeteeken Knight. Grand Cross of the Most Excellent Order of the British Empire, Civil Division van Groot Brittannië en Ierland. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactit rich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. „OOK ZIJ DENKEN AAN ONS" Wij allen kunnen soms behoefte hebben, te midden van het drukke leven, eens geheel alleen te zijn, om tot rust te komen. Een zaamheid is dan een zegen. Maar eenzaamheid kan tot een vloek wor den als zij gedwongen is. Wij weten niet, of er grooter eenzaamheid denkbaar is dan die van den blinde in ondoordringbare duister nis. Is dit echter wel geheel waar?Want dringen liefde en mededoogen niet door het dikste duister heen!! Eerder dan de eenzaamheid is immers het gevoel van alles verlaten, door ieder vergeten te zijn. Er is dezer dagen gelegenheid inonze woonplaats, om te toonen, dat wij licht brengers willen zijn, want de collecte ten ba te van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden" te Wolfhezen zal spoedig plaats hebben. Er is in deze inrich ting plaats voor blinden uit het geheeïe land en van eiken Godsdienst en overtuiging. On- vermogenden zijn er zelfs geheel kosteloos opgenomen. De Stichting is een bewijs van vertrouwen op uw steun. Zij, die haar in het leven rie pen, rekenden er op, dat ons Nederlandsche Volk zou toonen te willen denken aan hen, die dolen in den nacht, waarop geen dage raad volgt. Zij rekenden op het beste in ons, op ons mededoogen en op onze liefde. Zullen wij dan niet straks onze gift gereed leggen, zoodat de blinden in hun eenzaam heid zich niet verlaten zullen gevoelen en met dankbaarheid zullen kunnen zeggen: „Ook daar denken zij aan ons". K. BOON Keizerstraat 7, Haarlem Vertegenwoordiger van de Nat. Stichting te Wol^ljezen. 4 ZWEMMEN. HET VOLKSZWEMFEEST VAN „DE WATERRATTEN". Zooals we reeds eerder mededeelden zal Zaterdagmiddag in de zweminrichting aan de Houtvaart een groot volkszwemfeest door De Waterratten worden georganiseerd. Het pro gramma ziet er veelbelovend uit: het bevat niet minder dan 18 nummers. Ter opluiste ring zal o.a. worden opgevoerd een panto- mine, voorstellende een trouwpartij door een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Leider hiervan is de badmeester W. J. v. d. Hoek; hieraan werken 25 personen mede. verder staan er nummers op het programma voor veteranen, estafettes voor meisjes en jongens, schoonspringen en hardloopen in het ondiepe gedeelte, dat altijd hoogst vermake lijk is. Het belooft dus weer een mooi zwem feest te worden. CRICKET. ROOD EN WIT-COMB.AJAX-COMB. Ajax was Donderdag de derde gast- van Rood en Wit in drie opeenvolgende dagen. Rood en Wit bat eerst doch op den toch heusch niet sterken Ajax-aanval wordt niet veel gescoord. De stand is op een oogenblik 3—13 maar Cleveringa en v. d. Togt brengen een ver betering. Als er 30 runs zijn moet er gestopt worden daar een Ajaxspeler een harden slag op zijn voorhoofd krijgt zoodat hij van verder .spelen af moet zien. Het ongeval liep nog al ge lukkig af en de strijd wordt dan ook spoe dig weer hervat. De overige spelers bieden niet veel tegen stand en op 126 is het gedaan. Hiervan had den S. van Baasbank 12, O. Cleveringa en A. v. d. Togt 55 w.o. 11 vieren. Bij Ajax hadden niet minder dan vijf bowlers succes gehad t-w. F. v. d. Meij 143, H. Meijer 338. I. Dozy 118, H. de Vrind 419 en J. de Vrind 10. He ttotaal der Rood en Witters blijkt voor de Ajaxieden te hoog waaraan het slechte batten wel veel schuld heeft. Alleen v. d. Meij met een harde 28 w.o. 2 zessen blijkt het bowlen meester te zijn, terwijl ook v. Breemen met 10 nog in de dubbele cijfers komt. Het totaal wordt tenslotte nog 102. Voor Rood en Wit bowlden: O. Cleveringa 320, N. Dorsman 137, Mr. F. A. David son 324, A. v. d. Togt 3—10. Daar er nog ongeveer anderhalf uur speel tijd is, gaan beide partijen nog eens batten waarbij de tijd verdeeld wordt. Ook hierin blijkt Rood en Wit de meer dere te zijn, op de 876 van Rood en Wit antwoordt Ajax met 70 all out. Bij Rood en Wit kwamen Hagenaar 33, A. v. Baasbank 19, O. Cleveringa 14 en Van Kempen 10 n.o. in de dubbele cijfers terwijl voor Ajax v. Putten 10, J. de Vrind 10 en G. SchölYink 12 de runs maakten. Bowlingcijfers Ajax: H. Meyer 454, v. d. Mey 229; terwijl voor Rood en Wit bowlden Mr. F. A. Davidson 5—37, A. van Baasbank 4—32. Rood en Wit wint dus met 24 runs. POSTDUIVEN. HAARLEMSCHE POSTDUTVENBOND. Wedvlucht van Vilvoorden, afstand 162 K.M. Los 8 uur, Z.W. In concours 1058 dui ven. Snelheid 1173 meter per minuut. 100 eerste prijzen werden als volgt- behaald: J. Philippo 1. 11, 12. 17. 43. Gebr. Nieuwen- burg 2, Gebr. Laarman 3. 33, P. M. Luijken 4. J. Tienstra 5. 16, P. de Wilde 6. P. M. Kok 7. M. J. Snoeks 8. 67, A. Eveleens 9, Joh. v. d. Pol 10, 44. 87. C. J. v. Tongeren 13. 34. 38. 48. 85, N. v. Leuven 14. J. Klumper 15. 77. J. F. v. Duyn 18. 69. L. v. Bragt 19, 37, 74. J. J. Petri 20. A. v. Zadel 21. 41. Th. Heijnsbergen 22. 80. L. v. Deursen 23. A. Schuiten 24. 28. 45. J. Hommer 25, P. Verputten 26. 61. Gebr. de Leeuw 27, 96, J. Zomerdijk 29. J. de Vries 30. 40. 63. 89, P. J. v. Daalen 31, W. v. Huis 32. G. Voorting 35, 76. J. Schaap 36. J. Verver 39. 49 J. Lasschuit 42, 47, L. Gimbrere 46. B. C. v. d. Meer 50. 51, 59. J. G. v. Leuven. 52, 66. 100 J. L. Wits 53. H. Stappers 54. 81. P. II. Boeree 55. 72, 73. 79, G. N. v. d. Linden 56, J. Libbenga 57. J. Keysper 58. 68. J. Boogaard 60, Th. Ciamer 62, 71. P. Boesjan 64. 65, 91. 93, L. v. Meurs 70, J. Leurs 75, H. P. v. d. Pol 78, P. Rosenmeyer 82, 83. II. Vellinga 84. II. Heesemans 86, J. Samson 88, 98, 99, M. Mes 90. E. Koning 92. A. H. Fikkert 94, E. der Bouvrie 95, D. v. Kampen 97. Wedvlucht van Hall, afstand 185 K.M. Los 8.20 N.-O. wind In concours 1082 duiven. Snelheid 1199 meter per minuut, de 100 eer ste prijzen werden vervolgens behaald: J. v. d. Linden 1, 70. 76. 77. 82. 95. B. C. v. d. Meer 2, J. Bewarder 3, C. Jansen 4, G. N v. d. Linden 5. 63, P. v. d. Pol 6, C. Kors 7, J. Lasschuit 8,11, 90, H. Fikkert 9, J. Terhorst 10, W, II. Spoor 12, J. Keijsoer 13, 52. J. Sam son 14, 60, S. Heitlager 15. R. Slot 16. L. Gim brere 17, 61, W. v. Kleef 18, C. v. t. Ende 19, P. H. Boeree 20, 32, 95, J. G. v. Leuven 21. 68. M. C. Fehres 22. 40. A. v. Zadel 23, 87, Joh. Heesemans 24, J. de Vries 25. 48. 80. L. V. Bragt 26, 45. J. G. v. d. Meer 27, J. Phi lippo 28. 53, M. Burger 29. P. M. Kok 30. 62, C. J. v. Tongeren 33, 46, 97, J. F. v. Duijn 31, J. Tli. Bakker 34, J. J. Hart 35, J. Klumper 36. 43, 50, Joh. v. d. Pol 37, 94, P. v. d. Pol 38. J. Verver 39, 81, J. F. Bouke 41. A. Schuiten 42, P. F. Boerjan 44. C. Jansen 47, D. Schuur man 49. H. Boogaard 54. P. J. v. Daalen 55, J. W. v. d. Horst 56, C. Wilker 57, 85. N. Leu ven 58. H. Bakker 59. 74, Ea. v. Bree 64. J. Libbenga 65, H. Paap 66. H, P. v. d. Pol 67. 91, J. J. Petri 69, M. P. Luijken 71, 72. 73, H. v. Es 75, J. H. v. d. Broeke 78, J. Leurs 79, K. Wits 83, R. Slot 84, Th. de Reep 86, J. H. Hart 88. H. Fikkert 89, P .Dekker 92, P, de Wilde 96. L. v. Meurs 98, Dicpendaal 99, E. des Bouvrie 100. HAARL. CONCOURS-COMMISSIE. Wedvlucht van Ciney. afstand 234 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. Ol- denmark 1, 4, 8. 15, 23, J. v. Ilartesveld 2, 3. G. Heerschop, 5, 16, 17, 18, 22. 34, 35, 37; H. v. Alphen 6, 32, C. Kraan 7, W. Looyenga 21, 24, J. v. Honschoten 10, 20, G. Zomerdijk 11, 40, F. M. Heerkens Thijssen 12, 39, J. F. Heerschop 13. 26. 27. J. A. v. d. Putten 15. 3T, G. A. Stcyl 19. P. Brake! 25. 29. 30: W. tier Knderen 28. N. Peetoom 33. Jan J. Lasschuit 36. J. H. Somers 39. eerste duif te 9 uur 57 min. snelheid van 1324 meters per minuut, laatste prijswinner te 10 uur 11 min. In liet gehouden Prov. concours, uitgeschre ven door Afd. A. Ned. Alg. Bond vanaf Vil voorden op 28 Juli met een deelname van 3089 duiven, werden door leden van de H.C.C. de volgende prijzen behaald: H. v. Oldenmark 26e, 189e. 617e, P. Ban- nink 28e. 49e, 306e, 526e, 547e. G. Heerschop 38e, 45e. 72e, 73e, 141e, 156e, 242e. 497e, P. Brake! 48e.. 136e. 356e. 391e, W. Looyenga 50e. 375e. Ja.n J. Lasschuit 53e. 165e. 233e, 321e J. v. Hartesveld 61e. 108e. 284e. C. Kraan 62e, 548e. J. Hartel 67e. 83e. G. ten Bosch 115e, 137e. 601e. J. A. v. d. Putten 116c. P. Bank 126e, 531e, J. F. Heerschop 130e. 176e. 200e, 468e, 565e, G. Zomerdijk 277e. 310e, 323e,512e, 536e, J. Sleeman 371e. 562e, J. J. van Staveren 553e, 566e, W. der Kinderen 620e, „DE BONTE DUIF* TE HAARLEM Bovengenoemde vereenlglng hield een wed vlucht van Ciney (België), afstand 234 K.M. Loslating had plaats te 7 uur. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. Oldenmark le 2e 3e 6e 8e 17e: J. v. Honschoten 4e 7e: F. M. Heerkens Thijssen 5e 14e: P. Brakel 9e 11e 12e; W. der Kinde ren 10e: Jan J. Lasschuit 13e, J. H. Somers 15e: J. Hartel 16e 18e: eerste duif te 9 uur 57 min., met een snelheid van 1324 meters per minuut, laatste prijswinner te 10 uur 14 min. Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1929. BILJETTEN Berlijn 59.35 —59.60 Parijs 9.69 9.85 Belga 34 50 —35.CO New York147^—2.50 Londen 12.C8 -12.13 CHEQUES Berlijn - 59.40 —59.50 Parijs 9 70 9.79 Brussel 34-65 —34.75 Zürich 47.95 —48 07 Londen 12.09 —12.11 Rome 13.00 13.10 Weenen 35.07H—35 22^ Madrid 36.55 -36.75 New-York (Cable)2.49^- 2 4C*f Kopenhagen 66.35 —66.50 Oslo 66.40 —66.55 Stockholm 66.80 66.95 Praag 7.32 7.44 ADVERTENTIEN Ondertrouwd: A. BOLSENBROEK en E. VAN BEEM Huwelijksinzegening den 29 Aug. a.s. ten nan. 1 uur in de Ned. Hen\ Kerk te Bloemendaal. Dr. Bakkerlaan 10, Bloemendaal Binnenpad 10, Overveen 15 Augustus 1929 Thuis: 25 Aug. a.s. van 35 uur Binnenpad 10, Overveen Toekomstig adres: Amsterdam- schestraatweg 735, Zuilen. stoomen heeft nog eenige uren disponibel voor het geven van PIANO- EN ORGELLESSEN Br. no. 7222 bureau van dit blad. NET MEISJE. direct gevr. voor de huishouding met huisel. verkeer. Geen win- kelwerk bij C. BOOMS, Binnen weg 3. Heemstede.5 GEVRAAGD Leeraar(es) Fransch, Duitsoh en Engelsch om eenigszins gevorder den leerling les te geven. Br. met voll. inlichtingen onder no. 7214 bur. van dit blacL7 GEVRAAGD hulp in de huishouding, veel vrij. Goed loon, met September. Br. no. 7212 bur. van dit blad. 5 Dame-Huishoudster biedt zich aan, door sterfgeval buiten betrekking, liefst bij heer of bejaard echtpaar. Is uitste kende verzorgster voor zieken, kan koken en is in staat de huls houding op zich te nemen, met hulp van meisje of werkster. Br. no. 7226 bur. van dit blad. 10 DAGDIENSTBODE Flinke hulp gevraagd, voor noodhulp of vast. Hoog loon. Adr. Mevr. KONING. Emmastraat 9- Flinke Winkeljuffrouw gevraagd. Salaris 40— p. mnd. VAN BUCHEM. Speks'rriat 5. NET MEISJE b. z. a., voor direct, voor 3 we ken, liefst bü kinderen, ook ge negen mee naar buiten te gaan. Br. no. 7221 bur. van dit blad. 6 a f 3 per maand, zoo noodig wordt Instrument in bruikleen verstrekt. Br. onder No. 6731 bur. v. d. blad. Door leerares lessen aangebo den in STENOGRAFIE PONT Br. no. 6860 bur. van dit blad. FUNK DAGMEISJE gevr. Hoog loon. Zondags vrij. Bij Mevr. SCHUTTER, Klevcrpark- weg 70.5 Gevraagd in gezin van 2 perso nen een flink handig DAGMEISJE Zelfstandig kunnende werken, van 8.30—3 uur. Zondags vrij. Adriaan de Jongestraat 8. 5 Huisnaaister Gevraagd een bekwaam huis naaister voor zoo spoedig moge lijk. Br. no. 5S8 aan Willemscn's Boekhandel. Kruisweg 17 A. Wed. J. C. GEHRELS, Over veen vraagt een handig Meisje om opgeleid te worden in de rek en strfjkkamer en een fl. hulp voor 3 a 4 dagen per week. 1 Sept. gevr. MEISJE v. d. en n., goed kunn. koken en werken 35 p. m. Prof. v. Vlo- tenweg 6, eind Kleverlaan, Bloe mendaal. Flink 2e Meisje gevr.. voor direct, voor noodhulp of vast. Adres Meyer, Teding van Berkhoutlaan 15 b. d. Zandvoort- schelaan, Aerdenhout. Coiffeuse (Noodhulp) Gevr., voor de volgende week, nette coiffeuse. uitstekend kun nende onduleeren. TH. VOOGES Soendaplein 31. Haarlem. Nette Dagdienstbode gevraagd, van 87, in gezin zon der kinderen, koken onnoodig. Loon 10. Zondags vrij. Kcnne- mcrplein 15. Haarlem.6 Net R.K. Meisje met pr. get. zoekt omtrek Heem stede, tegen 1 Sept. een nette betr. in stil gezin. Zondags vrij. Br. no. 722S bur. van dit blad. CHAUFFEUR Familie, in bezit van eigen auto, doch geen voldoende werk voor vasten chauffeur, zoekt kalm en betrouwbaar chauffeur, die genegen is bü voorkomende gelegenheden te rijden. Br. met volledige Inlichtingen no. 7227 bur. van dit blad. WERKSTER v. g. g. v. gevr. tc Heemstede, omg. Den Hout. Br. no. 7232 bur. van dit blad. 4 F. WISBRUN LIFFMANN, A. FUNKE EN ZOON, vragen voor het filiaal te Bloemendaal een LOOPJONGEN Pcrsoonlüke aanmelding Bloc- mendaalscheweg 62. NV. A. PRINSEN. Groote Houtstraat 80. vraagt netten LOOPJONGEN Terstond gevraagd een NETTE JONGEN goed kunnende fietsen. Salaris 10.per week. Adres Bartel- jongstra at 32. Nette Slagersjongen gevr. JOH. v. BREDERODE, Ja', cobijnestraat 7. 4 Aan de Haarlemsche Scheeps bouw Mij. worden voor direct ge vraagd: Zich persoonlijk aan do fabriclc tc melden. ROOIERS gevraagd door J. J. THOOLEN, Zandvoortschclaan hoek Leld- schevaart. Heemstede. Net Persoon b. z. a. als kruidenierswinkelbed., 19 Jr. Opgaaf loon. Br. no. 7215 bur, van dit blad.4 Gevraagd voor licht fabrieks werk een paar flinke Jongens ca. 17 jaar. Zich aan te melden Leldsehevaartweg 104.6 Voor direct gevraagd een FLINKE LOOPJONGEN bü W. VAN AMERONGEN, Zandvoortschclaan 169. Flinke Loopjongen gevr.. goed kunnende fietsen, niet ouder dan 16 Jaar. Fa. LOO- MEIJER. Zülweg 34- 5 Terstond gevraagd Kappersbediende Adres Bloemendaalsche straatweg 125 Santpoort Station.4 Terstond gevraagd FLINKE JONGEN Loon 10. W. NIJ5SEN, Boter- markt 1.5 PAYING GUEST Voor heer op leeftijd acad. ge vormd, wordt opname gezocht in besch. gezin m. huis. verkeer te Aerdenhout of omgeving. Br. met voll. cond. no. 7217 bur. van dit blad. 7 GEVRAAGD voor I Sept.l Dec. gemeub. huls voor 4 personen. Heemstede of omgeving. Brieven Overbosoh- iann 4. Heemstede. 6 Dame vraagt per 18 Aug. in Zandvoort ZIT- EN SLAAPKAMER met pension, in nette, gezellige omgeving. Br. no. 61 Van Pete- gem's Boekh., Zand%-oort. 6 Direct te huur te H'stcde, vrü huls en tuin met kl. overname van pr. Inboedel. Bill. prüs. Br. no. 7230 bur. van dit blad, j

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3