DE BINNENLANDSCHE PARTIJTWISTEN IN OOSTENRIJK UIT DE OMSTREKEN SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 AUGUSTUS 1929 Onophoudelijk betoogingen en gevechten, waarbij het lang niet malsch toegaat. De jonge vorst Von Starhemberg, een nazaat van den beroemden verdedi ger van Weenen tegen de Turken. Wat gaat er in September gebeuren? ».Van onzen Weenschen correspondent). Weenen, 13 Augustus. Het blijft steeds maar onrustig in Oosten- rijk. De binnenlandsche partijtwisten houden maar niet op, integendeel, het blijkt meer en meer, dat de verschillende politieke partijen telkenmale scherper en scherper tegenover elkaar komen te staan. Voortdurend vin den overal politieke betoogingen plaats en telkens geraken de aanhangers van links en van rechts handgemeen met elkaar. Een communistische betooging op den eersten Augustus, die door de politie w,as verboden, is in het water gevallen, omdat juist toen een paar honderd communisten van alle kanten der stad naar den Freiheitsplatz kwamen toegestroomd om* daar toch een be tooging te houden, er een verschrikkelijk on weer met een heftigen plasregen uitbrak. De socialisten houden geregeld hun demon straties en hun vergaderingen en ook de burgerlijke „Heimwehr"-lieden zijn actiever dan ooit. Er gaat haast geen Zondag voor bij zonder dat zij of te Weenen of ergens vlak in de buurt inzengeningen van nieuwe vaandels en vlaggetjes, openbare bijeenkom sten en groote propaganda-meetings op touw hebben gezet. Zij verschijnen dan over al in hun bekende grijsgroene uniformen met dito hoedjes met een paar gekrulde hane- veeren erop en telkenmale voeren hun aan voerders het hoogste woord. Dezer dagen had des avonds een groote openlucht-meeting op den Heldenplatz, vóór den Hofburg, het vroegere keizerlijke paleis van de Habs- burgers, plaats, welke door circa achtduizend personen perd bijgewoond. Bij deze gelegen heid heeft ook de jonge vorst Ernst Rüdiger von Starhemberg een redevoering gehouden Dit is een nog zeer jonge man, over wien in de laatste weken heel veel werd gespro ken. Hij is de hoofdcommandant van alle Heimwehrtroepen in Opper-Oostenrijk en bijzonder populair. Zijn naam alleen reeds is voldoende om alle Oostenrijkers te doen opkijken, want een zijner voorouders, die precies als hij Ernst Rüdiger Von Starhem berg heette, is in 1683 de verdediger van Weenen tegen de Turken geweest, die onder Kara Moestafa de stad belegerden. Hij wist, de stad voor keizer Leopold I, die zelf met zijn gevolg was weggetrokken, te behouden. De keizer heeft hem daarvoor later rijkelijk beloond en hem o.a. het recht gegeven den toren van den St. Stephansdom te Weenen in zijn familiewapen te voeren. Evenals deze Ernst Rüdiger indertijd de stad voor den ondergang heeft bewaard, zoo gelooven de rechts-radicale elementen thans, dat zijn nazaat Weenen van het socialistische regime kan bevrijden. Voortdurend worden kisten met ammunitie v,an Weenen uit naar het familiekasteel van den vorst, Waxenberg geheeten, een groot oud slot, dat niet ver van Linz verwijderd ligt, gezonden. Ook heele bezendingen lederen riemen, veidflesschen, handspaden en andere dingen, die tot de uit rusting van Heimwehrtroepen behooren, wor den onophoudelijk naar dit slot gestuurd. Verschillende kisten werden reeds door de autoriteiten in beslag genomen, maar steeds worden nieuwe voorraden geleverd. Het heet dat er zich enorme wapenvoorraden op an dere uitgestrekte landgoederen van den vorst bevinden, en ook beweren zij, die in de omgeving van Waxenberg wonen, dat zij des nachts vaak zware vrachtauto's met wapentuig hebben zien voorbijrijden. Het schijnt dat men groote dingen voor bereidt; allerwegen wordt er reeds over ge sproken, dat de Heimwehren in September een groote beweging op touw zal zetten, waarbij het erop of eronder zal gaan. Dezen Zondag hebben de Heimwehren weer een vlaggeninzegening in het dorpje Tullnerbach bij Weenen gehad. Uit de heele omgeving waren Heimwehrtroepen hierheen gestroomd. Uit Weenen waren ongeveer vijf tienhonderd man' aanwezig. Toen dezen des avonds naar de hoofdstad terugmarcheerden hebben zij onderweg op verschillende plaat sen ruzie met socialisten gekregen. In de dorpen Purkersdorf en Hadersdorf ontstonden formeele gevechten waarbij het lang niet malsch is toegegaan. Er werden zelfs enkele schoten gelost, die gelukkig niemand hebben getroffen, maar er werd danig met stokken en met vuisten in het rond geslagen en getimmerd. De vice-burgemeester van Purkersdorf, Spalt geheeten, een man, die over de zestig is, liep een leelijken klap op zijn hoofd op. Hij bloedde ernstig, verloor het bewustzijn en moest naar huis worden gedragen. Ook tal van andere lieden liepen wonden op. Een sterke macht gendarmerie moest eraan te pas komen en heeft de Heimwehrlieden tot aan de grens van Weenen geëscorteerd, om herhalingen van het gebeurde te voorko men. Dat zijn zoo de gewone Zondagsgebeurte nissen. Er gaat in Oostenrijk haast geen Zondag voorbij, zonder dat er hier of daar een flink robbertje wordt gevochten. Van Zondagsrust is in dit land geen sprake, in tegendeel men spreekt reeds over stereotiepe Zondagsonrustenin het Duitsch klinkt dat zoo mooi: „Sonntagsunruhen!" De verschillende Zondagsdemonstraties worden steeds geruimen tijd van tevoren aangekondigd. Des Zaterdags vragen de menschen mekaar af, wat er den volgenden dag zal gebeuren. En des Maandagmorgens grijpt men allerwegen gretig naar de mor genbladen om te lezen, waar wederom ge vochten is want de betoogingen vinden steeds in alle deelen van Oostenrijk platas en om te lezen, hoeveel gewonden er weer zijn geweest, en welicht ook hoeveel dooden! 't Is fraai! HEEMSTEDE DE H. O. V. IN GROENENDAAL. De H-O.V. geeft een concert te Heemstede 3n Groenendaal op Woensdag 21 Augustus a.s., des avonds te 8 uur, onder leiding van Marinus Adam. Programma: 1. Marche „La Reine de Saba", Ch. Gounod. 2. Ouverture „Eureanthe", C- M. von Weber. 3. Rhapsodie no. 1, F. Liszt. 4. Fantaisie „Lohengrin", R. Wagner Pauze 5. Ouverture ,Le Domino noir", Auber. 6. An der schonen blauen Donau", Joh. Strauss. 7. Fantaisie „La Traviata", G. Verdi. HALFWEG BEGIN VAN BRAND. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand in de lijmstokerij van de carrosserie- fabriek Jansen te Zuid-Schalkwijk. De auto spuit van Halfweg, was spoedig ter plaatse, maar behoefde geen dienst meer te doen, daar men er reeds in geslaagd was de brand met emmers water te blusschen. HILLEGOM DE FEESTEN IN SEPTEMBER. De Harddraverij-Vereeniging heeft op haar verzoek aan den Raad om gebruik van de Van den Endelaan en een gemeenteterrein aanvankelijk slechts een bevestigend ant woord onder eenig voorbehoud gekregen. Thans is door B. en W. de Van den Ende laan beschikbaar gesteld voor een harddra verij en het opgehoogde terrein langs de ver lengde NieuweHaven voor volksspelen en vermakelij kheden Er is zooveel terrein beschikbaar, dat dit jaar geen tenten en karren op de straat be hoeven te staan. De datum der feesten is 18 en 19 Septem ber. SANTPOORT. RINGRIJDEN. De prijzen voor de groote ringrijderij op Woensdag a.s. zijn te bezichtigen in „Zomer- lust". Wij hebben er éven een kijkje genomen en moeten erkennen, dat ze een extra krachtsinspanning van de dames- en heeren- ringrijders(sters) overwaard zijn. ZANDVOORT PERSONALIA. Bij het examen der Modevakschool te Den Haag slaagde voor coupeuse mej. A. A. Prin sen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BLOEMENDAAL DE KONINGINNEFEESTEN Het was de bedoeling van de commissie van voorbereiding geweest om de feestelijkheden op 31 Augustus te openen met een optocht van schoolgroepen. Men heeft dit plan op moeten geven, om dat in verband met de vacantie de tijd van voorbereiding of ontbrak of te kort was. Ver schillende scholen konden daardoor niet meedoen. Evenmin kan de optocht van ver sierde fietsen enz. doorgaan. Het aantal deelnemersis te gering. Het feit zal dus beginnen op het terrein bij Zomerzorg om 9.30. waar de burgemees ter, Jhr. A. Bas Backer, de voorzitter der commissie, de heer A. Beekman en de voor zitter van Bloemendaal's Bloei, Mr. F. Theij- se. enkele woorden zullen spreken. Dan beginnen kinderspelen en kan de jeugd genieten van de kermis, terwijl de be roemde goochelaar Emile Bamberg voor de noodige afwisseling zal zorgen. Om 1 uur komt feestvierend Overveen on der muzikale leiding van Euphonia naar het feestterrein. Euphonia geeft hier een con cert, terwijl de volksspelen aan den gang zijn. Het tonsteken ontbreekt hierbij niet. Een steeds weerkeerend succesnummer. De prijzen worden ditmaal na eiken wed strijd uitgedeeld. Om 4 uur geeft de heer v. d. Wateren een demonstratie van volksdansen met muzikale begeleiding van Sursum. De voetbalmatch B. V. C. IStormvogels I van 56.30 zal ongetwijfeld veel belang stelling trekken. Om 7.30 geeft de heer Nelissen met het R.K. Kerkkoor een concert in het Bloemen- daalsche bosch. Euphonia geeft dan voor de thuisblijvers te Overveen een concert. Een avondfeest en vuurwerk zullen den dag besluiten. Naar wij vernemen hebben zich voor de wedstrijden veel liefhebbers aangemeld. Het programma a 10 cent voor personen boven 12 jaar wordt verplicht gesteld. De spelen omvatten: Vliegende Hollanders, Hindernis- baan, Autopeds. Stroopopophappen. Wielrij- den met hindernissen, tonneljekruien karre- tjerijden enz. IJMUIDEN GOUDEN ECHTPAAR, Woensdag 28 Augustus hoopt het echtpaar A. J. Gerritsen en J. Former den dag te her denken. waarop het voor 50 jaar in het hu welijk trad. DE REDDINGSMIDDELEN OP TRAWLERS. LATEN VEEL TE WENSCHEN OVER. De redactie van het orgaan van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders heeft een onderhoud gehad met één der opvaren den van de bij Bisschop Rock gestrande stoomtrawler „Gerard" uit IJmuiden. Op 2 Juli vertrok de „Gerard" naar de westkust van Engeland ter visscherij. Het bleef goed weer tot op de westkust van En geland, alwaar het schip met dikken mist. te kampen kreeg. In den nacht van 4 op 5 Juli was het een kalme zee, maar potdicht van mist en er moest met de uiterste voor zichtigheid worden gevaren, onder het voort durend geven van de voorgeschreven mis! signalen. Herhaaldelijk lag men met gestopte ma chine en werd met inspanning geluisterd, of men misschien ook mistsignalen van andere vaartuigen of den wal vernam. Geen enkel geluid werd echter vernomen tot plots om streeks middernacht de misthoorn van Bis schop Rock duidelijk doorkwam. Waar schijnlijk was het schip toen reeds veel uit zijn koers gedreven; hoe het ook zij, eenige oogenblikken later liep het op de uitloopende rotsen van Bisschop Rock en begon weldra te zinken. Van dit oogenblik af moest de bemanning eenige uiterst moeilijke en ellendige uren doormaken. Na zeer veel moeite gelukte het de reddingsboot over boord te zetten, nadat deze eerst tot driemaal toe weer aan boord was geslagen, waarbij een der delen splee: en de boot dus veel water maakte. Bovendien bleek, dat in de boot noch een prop, noch dollen aanwezig waren. De prop moest door een der schepelingen van een oude bezemsteel worden gemaakt, terwijl de dollen beneden in het een of andere ver geten hoekje werden gevonden. De meest dringende benoodigdheden man keerden trouwens in de boot. Die ontbreken trouwens nagenoeg op eiken trawler in de reddingsboot, zooals kompas, oliesproeiers, verbandmiddelen, enz., terwijl het nog de vraag is, of er in de boot van de „Gerard" wel behoorlijk drinkwater aanwezig was. Toen, na ongeveer 5 uur te hebben rond gedreven, de boot door een Engelsch schip werd opgepikt, zat de bemanning tot aan de knieën in het water. Vijf uur heeft men onaf gebroken met een emmer zitten hozen om de boot drijvende te houd.nEn nu was 't trots mist en een miezerigen regen, omdat het zo mer was, nog om uit te houden, maar men stelle zich de positie van deze menschen voor als zooiets gebeurt gedurende een bar ren winter. Ieder die niet met de toestanden aan boord van een trawler bekend is, zal zich afvragen, hoe kon de boot van de „Ge rard" kapot slaan, terwijl het toch, behou dens de deining welke er nu eenmaal altijd op de kust staat, kalm weer was. Men moet hierbij weten hoe uiterst primi tief op een groot aantal trawlers de red dingsboot is geplaatst en hoe slecht de toe stand van de werktuigen is, waarmede de boot moet worden gestreken. Davids zijn niet aanwezig: men maakt ge bruik van een „jumper", „boom" of „draai stoel", waarbij het nog lang niet altijd zeker is, dat deze draaistoel kan draaden. Sterker nog, er zijn zelfs trawlers waarop bovenge noemde werktuigen geheel en al ontbreken en de boot in geval van nood door de beman ning door middel van rug- en „ellebogen- stoom" vierkant over den muur moet worden gezet. Alvorens wij dit schreven, zoo vervolgt dit orgaan hebben wij ons eerst nog eens van de werkelijkheid overtuigd en inderdaad, er is geen woord teveel gezegd, het is een rommel. Een boot zagen wij nog waarvan de doften waren gebroken en die zich overigens in zoo'n ontredderden toestand bevond, dat éen der opvarenden met een stuk krijt op de boot schreef „Dit is een boot". De man dacht blijkbaar, dat wij het wrak anders voor een mand zouden aanzien. Hier is verbetering dringend noodzakelijk en een ingrijpend optreden der bevoegde autoriteiten gewenscht. Men maakte ons nog opmerkzaam op het feit, dat de opvarenden zelf ook heel weinig interesse voor het reddingsmateriaal be- toonen.Wij zagen ook eenige in zeer goeden staat verkeerende booten, waaraan blijkbaar steeds de vereischte zorg wordt besteed. Waarom kan het bij de een wel en de ander niet? OnZE GROEMTUE^ DlM5DA6= DONDE.RDA3 ZATERDAG STERVENDE MAN GEVONDEN. VENLO, 19 Aug. (V. D.) Op de groote heide te Venlo werd Zondagmiddag nabij de uit spanning „De Bovenste Molen" onder een struik een stervende gevonden. De verschijn selen wezen er op, dat de man reeds eenige dagen daar lag. Per politie-brancard werd hij naar het gast huis vei-voerd. Het schijnt een Duitschér te zijn. De naam is onbekend. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Maandagmiddag omstreeks 4 uur gingen eenige jongens zwemmen aan het strand van het eiland Marken. Een van hen begaf zich te ver in zee en verdronk. Het lijk is opge haald, doch de geneesheer Dr. Hartman kon slechts den dood const.ateeren, ERNSTIG ONGELtrK VOORKOMEN. Te Veenendaal is door een gelukkige om standigheid een ernstig ongeval voorkomen. Een politie-agent bemerkte Zondagavond juist bij het passeeren van den drukken over weg bij het station, dat de boomen van den bewaakten overweg niet waren neergelaten, terwijl de trein van de richting Kesteren, die te Veenendaal te 19.49 aankomt, reeds vlak bij was. De agent liet onmiddellijk met be hulp van het publiek het verkeer aan beide kanten van den overweg stopzetten, waardoor de trein zonder gevaar kon passeeren. De machinist van den trein scheen het ook be merkt te hebben, daar deze uit alle macht signalen gaf. Bij onderzoek bleek, dat da overweg wachter in het vlak bij den overweg staande blokhuis was. Hij wist zich niet te herinneren, dat er tegen dien tijd een trein moest aankomen. Men vermoedt, dat droef heid van den man die Zaterdag zijn oudsten zoon grafwaarts heeft gedragen, hier invloed heeft gehad. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „Laat me los," zoo schreeuwde Billy. „Laat me los, gcmecnc hoef." Maar de kabouter hield hem stevig, Knelde hem als in een schroef 1 Toen kwam Knicky tusschen beiden Greep den kinderbeul stevig aan, En, in minder dan geen tijd, Was 't met zijn praatjes gauw gedaan. Knicky lichtte hem 'n beentje. Daarop was hij niet bedacht. Hij liet den kabouter struikelen Op den grond en niet zeer zacht. De kabouter was onmachtig, En hield zich teen maar koest. Ook toen hij op bevel van Knicky, Billy los weer laten moest. Alweer een nieuw avontuur. Het kan niet op. BRAND IN EEN COMPLEX SCHUREN. Maandagavond tegen 8 uur stegen plotseling groote vlammen en zware rookwolken op uit een complex van schuren en woonwagens achter de Ringdijk te Amsterdam in de voor malige Watergraafsmeer. Aan het eind van de Paauwenlaan was in een schuur door <3n- bekende oorzaak brand uitgebroken. Daarna had nog een tweede vlam gevat en deelde het vuur zich ook mede aan een wonWagen Toen de brandweer verscheen moesten vele slangen worden uitgelegd om het vuur te bereiken. Toen onmiddellijk daarop met twee stralen op den motorspuit water werd gege ven was het pleit spoedig beslecht. Deze twee schuren en de woonwagen, zoomede een kleine smederij brandden tot den grond toe af. Een paar honden en eenige kippen von den den dood in het vuur. De groote loods behoorde aan den vracht rijder J. J. Portengen. Deze was niet ver zekerd. De andere loods was een opslagplaats van riet en meubelen en behoorde aan den heer Poelstra. Deze laatste was verzekerd voor f 2000. SLEEPBOOT GEZONKEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ae sleepboot de „Concurrent" van dè Amster- damsche Ballast Mij. in het Oosterdok ver moedelijk op een paal gevaren en gezonken. De opvarenden konden worden gered. Van dezelfde maatschappij zijn in den loop van den nacht nabij de pont van Velsen 2 zandbakken omgeslagen en gezonken. Hierbij bekwam een der opvarenden vermoedelijk een schouderfractuur. Boschdijk, p. 18 Aug. Perim, Java n. New- York. Bovenkerk, 18 Aug. te Port Said, Rotter dam n. Calcutta. Blitar 18 Aug. te Batavia van Rotterdam. Glamorganshire 18 Aug. te Londen, Ant werpen n. de Pacifickust. Koudekerk p. 18 Aug. Pantellaria, Rotter dam n. Kurrachee. Meerkerk 19 Aug. te Madras, Rotterdam n. Calcutta. Oostkerk p. 17 Aug. Gibraltar, Japan naar Rotterdam. Stadsdijk, 18 Aug. van Rangoon, Rotter dam n. Calcutta. Streefkerk 18 Aug. v. Port Said n. Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Schouwen 19 Aug. te Batavia van Rot terdam. Van Rensselaer 17 Aug. 23 u. 26 m., 450 mijl Z.-West van Plymouth, W.-Indië n. Ply mouth en Amsterdam. Van Rensselaer 19 Aug. te Plymouth ver wacht, W.-Indië n. Amsterdam. Veendam 18 Aug. van Plymouth, New-York n. Rotterdam. Vechtdijk 17 Aug. v. Calcutta n. Rotter dam. Amstelkerk 19 Aug. van W.-Afrika te Am sterdam verwacht. Alderamin 19 Aug. van Chereo, Japan n. Rotterdam. Aldabi p. 17 Aug. 14 u. Finisterre, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alcyone p. 17 Aug. Fernando Noronha, Buenos Ayres n. Rotterdam. Algorab p. 18 Aug. Fernando Noronha, Rot terdam n. Buenos Ayres. Amstelkerk p. 18 Aug. Ouessant, W.-Afrika n. Amsterdam. Alchibah 19 Aug. te Rotterdam van Ham burg. Aagtekerk 17 Aug. 24 u. v. Genua, Rotter dam n. Australië. Abbekerk 18 Aug. te Alexandrië, Austraiië n. Rotterdam. Bengkalis (J.P. Lijn) 16 Aug. v. L. Angeles n. Java. Bodegraven 18 Aug. te Antwerpen van Hamburg. Clio 18 Aug. v. Amsterdam n. W.-Indië. Crijnssen 16 Aug. van Barbados naar Port Limon. Delfland 17 Aug. te Antwerpen, Amsterdam n. Buenos Ayres. Drechtdijk. 18 Aug. te Londen, Rotterdam n, de Pacifickust. Gelria 19 Aug. te Amsterdam terug van va- cantiereis. Gaasterland 19 Aug. te Hamburg van Am sterdam. Gorontalo 17 Aug. te Belawan, Rotterdam n. Java. Heemskerk 17 Aug. van Marseille n. Ant werpen, Beira n. Rotterdam. Insulinde 18 Aug. te Rotterdam van Ba tavia. J. P. Coen 17 Aug. van Genua, Batavia n. Amsterdam. Jagersfontein 17 Aug. van Djeddah n. Aden. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Jason 18 Aug. van Curacao n. Santa Marta. Kambangan 17 Aug. v. Port Said n. Oran, Java n. Amsterdam. Klipfontein 18 Aug. van Rotterdam naar Kaapstad. Kedoe 18 Aug. te Hamburg van Rotter dam. Kota Geae p. 19 Aug. 5 u. Finisterre, Bata via n. Rotterdam. Kota Inten p. 19 Augustus Finisterre, Rot terdam n. Java. Montferland 18 Aug. 8 u. v. Montevideo, Amsterdam n. Zuid-Amerika. Mapia 17 Aug. v. Calcutta n. Java, Maasland 17 Aug.«"9 u. te Rio Grande, Z.- Amerika n. Amsterdam. Madoera 18 Aug. v. Amsterdam n. Java. Mapia 17 Aug. van Calcutta n. Soerabaya. Nijkerk 16 Aug. te Beira v. Rotterdam. Nias 19 Aug. v. Cuxhaven n. Amsterdam. Orion 17 Aug. v. Hamburg n. Bremen. Poelau Bras 18 Aug. te Hamburg van Am sterdam. Rotti p. 17 Aug. Vlissingen, Amsterdam 1. v. Antwerpen n. Batavia. Ridderkerk 19 Aug. te Hamburg v. Rotter dam. Randfontein 19 Aug. 10 u. 30 m., 35 mijl van Nordeich, Hamburg n. Amsterdam. Rijnland 18 Aug. 16 u. v. Pernambuco, Am sterdam n. Z.-Amerika. Randfontein 19 Aug. van Cuxhaven n. Am sterdam. Singkep 18 Aug. v. Perim, Soerabaya n. Am sterdam. Sibajak. 18 Aug. 20 u. v. Port Said, Java n. Rotterdam. Springfontein 19 Aug. v. Dar-es-Salaam n. Zanzibar. Simon Bolivar 17 Aug. v. Cristobal n. Pt-o Colombia. Stuyvesant 17 Aug. v. Dover, Amsterdam n. Barbados. Triton p. 18 Aug. 1 u. de Azoren, Amster dam n. W-Iudië. Tjerimai 19 Aug. 12 u. v. Sabang, Java n. Rotterdam. Tambora p. 18 Aug. Kaap del Armi, Rot terdam n. Java. Toba 18 Aug. v. Padang, Semarang n. Midd. Zee en-Nederland. Texel p. 19 Aug. 2 u. Gibraltar. Rotterdam n. Java. Tosari p. 19 Aug. 7 u. Perim, Java n. Rot terdam. Walcheren 17 Aug. v. La Gualra n. Pto Cabello. Zaanland 18 Aug. te Amsterdam v. Ham burg. WOENSDAG 21 AUGUSTUS HUIZEN, 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Tuschinsky-orkest. 1.45 Gramofoonmu- ziek. 2.30 Kurhaus Scheveningen. Kinder- Matinee. 3.30 Concert door het A.V.R.O.- Kwintet. 5.00 Gramofoonmuziek. 5,30 Concert door het A.V.R.O.-kwintet. 7.15 Lezing door Joris Ivens over: Wat de amacur-fotograaf kan bereiken. 8.01—10 uur Concert door het versterkte Omroeporkest. Coba Rijneke, pia no. In de rustpoos: Muzikale anecdoten door Louis Schmidt. 10.30 Persber. Daarna Gra mofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. (Uitsl. NCRV-uitz.) 11.00 Ziekendienst. 12.30 Concert. Tenor, orgel en piano 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Concert. Sopraan, viool, orgel en piano. 4.30 Gramofoonmuziek 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Literaire lezing over: „His Master's Voice" van A. J. D. v. Oosten. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Referaat over: „De Tegenwoordige Stand van den Islam in onze Oost". 9.00 Concert. Vocale en instru mentale solisten. Daarna: Persberichten. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmu ziek. 12.20 Concert. E. Delaney. sopraan. B. Flegg, tenor. 12.50 Gramofoonmuziek 1.20 Or kestconcert. 3.50 Vaardigheidsproeven voor herdershonden. 4.20 Dansmuziek. 5.05 Orgel concert. Cinema-orgel 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Zang. A. Des- mond, alt, 7.20 Lezing. 7.50 Vaudeville, 9,05 Concert. D. Dutson, alt, Kwintet. 10. Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Concert. E. Suddaby, sopraan, B. Ord, harp. 11.20 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek 4.05 Concert. Or kest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.20 Gramafoonmuziek. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestcon cert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Vroolijk pro gramma. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 610 Lezingen. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 5.20 Concert uit Hamburg. 6.20 Le zingen. 8.20 Kamermuziek. Strijkkwartet. 9.20 Voorlezing. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG 372 M. 4.35 lm Kinderland. Vocale solisten en de clamatie. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Dansmu ziek. 8.20 „Das junge New York". Hoorbeeld. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. Mme Maes—'s Heren, zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert! Orkest. S. James, zang. 9.20 Orkestconcert uit Ostende.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7