HERINGA&WUTHRICH WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND SPORT EN SPEL Vreemd geld en chèques Dankbetuiging HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1929 PHILIPS' 5 RADIOTOESTELLEN (Adv. Ing Mcd.) Ter Herstelconferentie. RECEPTIE VAN HET HAAGSCHE GEMEENTEBESTUUR. Ter eere van de internationale herstel conferentie. die op dit oogenblik in den Haag wordt gehouden, noodigden burgemeester en wethouders van den Haag namens den ge meenteraad Dinsdagavond de leden van die conferentie met hunne secretarissen en tal van andere personen uit tot een bijeeenkomst in het Kurhaus te Scheveningen. Als wij daar aankomen in onze bescheiden taxi tusschen de eigen auto's van vele Haagsche dames en heeren, is de politie druk in actie om ons den toegang gemakkelijk te maken. Het is niet bedoeld als een vermindering van die verdienste om te zeggen, dat sedert de voortreffelijke regeling van het verkeet bij de Olympiade door de Amsterdamsche politie, een nieuwe periode van zorg en voor zorg in de groote steden van ons land bij zulke gelegenheden werd ingewijd. Geen moment van aarzeling is noodig; 25 Meter van tevoren is onze chauffeur naar den juisten toegang gedirigeerd en de plaats, waar wij gasten onze voeten zetten, wordt nauwkeurig aangewezen door beleefde man nen in uniform. Een moeder kon haar kind niet beter voor afdwalen behoeden en wij staan dan ook in een minimum van tijd voor de uitgebreide vestiaire van het Kurhaus om onze overjas af te leggen en naar binnen te gaan. Mr. Patijn, de burgemeester van den Haag, ontvangt daar zijn gasten en nieuws gierig kijken wij rond naar de „gros bonnets" (de groote figuren) van de conferentie, voor namelijk naar Briand, want het is eigenaar dig, hoe deze Fransche staatsman zich in de belangstelling van het publiek verheugt. Van avond zullen wij hem niet zien; Briand is niet gewend aan avondfeesten deel te nemen, want hij gaat om negen uur naar bed. Wel zien wij een oogenblik later burgemeester Patijn in gesprek met die andere beroemd heid van de conferentie, den Engelschen af gevaardigde Snowden. Een man met een streng gezicht, zelfs ietwat somber, die zich moeilijk met een stok voortbeweegt, als ge volg, zegt men, van een fietsongeval in zijn jeugd. Op den weg, dien hij gaat naar zijn plaats in de eerste rijen, wordt hij nieuws gierig bekeken en men voelt, dat de men- schen denken als hij passeert: „dat is de man, die in zijn onbuigzaamheid de con ferentie zal doen mislukken." Is zij misschien al mislukt? Er gaan geruchten, dat de onder handelingen geen resultaat zullen opleveren en dat zij ieder oogenblik uit elkaar kunnen spatten. Helaas, is het ooit anders geweest? Heeft men niet telkens en telkens weer na grootendeels vruchtelooze debatten de be sprekingen opgeschort tot een volgende bij eenkomst, die op haar beurt tot een daarop volgende leiden moest? Brengt de praktijk van het leven inderdaad mede, dat de ver tegenwoordigers van de verschillende landen den moed missen om een gewichtig woord of een "kloek besluit op hun verantwoording te nemen ook na ruggespraak met thuisgeble ven medebestuurders? Als dat inderdaad zoo is, dan zou iedere poging tot overeenstem ming niets anders zijn dan een markeeren van den pas en een hoopvol uitzien naar een nieuwe vergadering, die op haar beurt immers ook niet tot een bevredigend resultaat zou kunnen komen! Maar Snowden is naar zijn plaats geleid en langzamerhand komen andere kopstukken voorbij, Jaspar, de vertegenwoordiger van België, die er veel ouder uitziet dan zijn por tretten, de Engelschman Henderson, man van beieekenis in zijn land, de Franschen Chéron en Loucheur, een gezellige dikkerd en vele anderen, allen in rok en met veel minder ordeteekenen op de borst dan men hier verwachten zou; vrij wat dames, maar die voor deze gelegenheid geen groot toilet schijnen te hebben gemaakt naar het oor deel van een dame, bij wie ik mijn licht tracht op te steken. Zeer weinig uniformen. Op het orkestpodium het residentie-orkest met zijn directeur van Anrooy, van wien men zegt, dat hij voor deze gelegenheid van zijn vacantie is teruggekeerd. Het duurt lang, voordat hij den dirigeerstok kan opheffen voor het eerste nummer van het concert. Als wij het programma, van buiten versierd met een afbeelding uit vroegeren tijd van het Haagsche stadhuis, inzien, blijkt het, dat de feestgever blijkbaar aangedrongen heeft op een zoo internationaal mogelijk program ma; Frankrijk, Duitschland, Engeland, Italië, Hongarije zijn er op vertegenwoordigd, ter wijl het programma eindigt met een Neder- landsch werk, helaas de rhapsodie van Piet Hein van van Anrooy zelf, die ik nu eenmaal maar niet in staat ben te bewonderen. Het orkest is voortreffelijk en de soliste mevrouw van IJzer-Vincent geeft weer als zoo vaak blijk van haar prachtige stemmiddelen, al zou ik de ballade van Senta uit Wagner's Vliegende Hollander wel wat minder zoet vloeiend, dat wil zeggen wat heftiger hebben gewenscht. Het internationale auditorium toont zich dankbaar en voldoet aan het slot van de uitvoering aan het verzoek van den gastheer, dat wij ons naar den foyer zullen begeven- De groote zaal van het Kurhaus is intusschen flink bezet, ofschoon lang niet alle plaatsen zijn ingenomen en wanneer wij naar den fover gaan. wetende wat ons wacht, dan geschiedt het ditmaal zonder het hinder lijke gedrang, waarmede wij vroeger wel bij zulke gelegenheden den tocht naar dc buf fetten hebben bijgewoond. Want dit is gedeeltelijk het doel van den feestgever: ons te onthalen. Aan het breed uitgebouwde buffet is gelegenheid voor velen om van de heerlijkheden, die daar uitgestald zijn en geschonken worden, tc genieten. Champagne vloeit er bij stroomen. de ge heelonthouders vinden er limonade en andere onschuldige dranken en zij, die honger heb ben, kunnen er te kust en te keur terecht. Er vormen zich allerlei groepjes van men- schen, die elkaar ontmoeten en conversatie voeren in diverse talen, meest Fransch, dat eenmaal de taal is der diplomatie, weinig Pü'tsch en Engelsch; hier en daar ook wel .v i ie minder bekende klanken. Spaansch n Italiaansch naast het hardere idioom van i r; olijke volkeren. Sommige gasten heb- b -n zich in den foyer van een tafeltje mees ter gemaakt en daar «een geïmproviseerd souper voor zich aangericht. Onder de menig te gaan de hoofdpersonen verloren en wij moeten wel ter opzettelijke jacht gaan om hen, veelal in druk gesprek, in den wirwar te ontdekken. Tegen 11 uur dui*t de menig>, eigen autos rijden voor, dc minder bedeelde stervelingen zoeken een taxi om naar den Haag terug te keeren. Het publiek, dat bij den aanvang van het feest nieuwsgierigheid toonde, is verdwenen, op het Gevers Deyno'otplein Is het stil, veel stiller dan men op een redelijken zomeravond in het badseizoen verwachten zou, maar wij hebben het binnen al gehoord: Scheveningens seizoen eindigt al omstreeks 15 Augustus, wanneer vele vacantics in het buitenland zijn afgeloopen. Duitsche kinder tjes zijn al eenige dagen weer op school en vele ouders uit de badplaats vertrokken. In ieder geval heeft het Haagsche ge meentebestuur zich van den plicht der inter nationale beleefdheeid gekweten en zij, die het weten kunnen, zeggen met groote zeker heid, dat vele andere uitnoodigingen aan de conferentie, om ook steden te bezoeken buiten den Haag, niet zullen worden inge willigd, b.v. niet die van Middelburg en zelfs de Amsterdamsche invitatie niet, waarvoor toch veel moeite moet zijn gedaan. ZELDZAAM GEVAL. ZEVENJARIG JONGETJE BETAALT MET EEN BANKBILJET VAN 25.—. De Commissaris van Politie verzoekt ons plaatsing van het volgende: Op 13 Augustus 1929 heeft een ongeveer 7-jarig jongetje, dat opgaf André Kamstra te heeten, aan den houder van een kiosk op het Houtplein bij de Dreef een bankbiljet van f 25 in betaling gegeven. Hij deelde mede, dit bankbiljet gevonden te hebben. Omdat deze jongen onvindbaar is, worden inlichtingen verzocht omtrent het ventje en de herkomst van het bankbiljet van f 25. Het signalement van het jongetje luidt: bleek gezichtje, blond haar, gekleed in ma trozenpakje. Inlichtingen te verstrekken aan het bureau van Politie, Afdeeling Recherche, Smede straat 9, Haarlem. NEDERLANDSCH STUDENT IN ZWITSER LAND VERDRONKEN. De correspondent van de N. R. Ct. te Genève meldde Dinsdag: Vanmiddag zijn, waarschijnlijk door de sterke Bise, een heerschenden wind op het meer van Genève, in de buurt van Nyon op dat meer, twee jongelieden, onder wie, een Nederlander, de student Six, verdronken. Six bracht zijn vacantie door op het buiten van den heer Chaupuisat, directeur van het Journal van Genève en was met diens zoon gaan zeilen. Het ongeluk werd opgemerkt op de stoomboot van Lausanne op Genève, men zag een omgeslagen boot op het meer drijven en zond onmiddellijk reddingsbooten uit, doch tot nu toe zijn alle pogingen tot het vindien van de twee jongelieden vruchte loos gebleken. De zeilboot, die zij van een familielid te leen hadden, stond er voor be kend vast op het water te liggen. Vermoede lijk is de boot door een verkeerde manoeuvre omgeslagen. DE LEGEROEFENINGEN. De manoeuvres in de omgeving van Ede van de IVe Vredes-Divisie waarvan com mandant is generaal-majoor F. J. Quanjer. zijn begonnen. De divisie bestaat .uit de Vile Inf. Brigade onder commando v&n koïonel H. K. Hardenberg, de VlIIe Inf. Brigade on der kolonel J. P. J. Verberne en de He In fanterie Brigade onder kolonel P. Donk. Er zijn twee partijen. Een Roode verdedigende partij onder bevel van kol. Verberne en de aanvallende Blauwe partij. De Roode partij heeft een front bezet in de lijn Barneveld—Arnhem. Tegen dit front is de Blauwe partij nu in opmarsch. De beveiliging der hoofdmachten der partijen geschiedt door voorhoeden voor de aanvallende en voorposten voor de verdedi gende partij. Voorposten-gevechten zouden Dinsdag be ginnen. KANTONGERECHT. Autobus-verordening te Wijk aan Zee verbindend. De Kantonrechter wees heden schriftelijk vonnis in de kwestie van een autobusbestuur der te Wijk aan Zee, die met zijn autobus standplaats gekozen had op een plaats, waar dit volgens gemeenteverordening verboden is, met het kennelijk doel „plaatsen in een autobus te verhuren". Verdachte's autobus was daar vol met pu bliek geloopen. De eisch was 6 of 6 dagen. De verdediger, mr. A. A. Huizenga had de verbindendheid van de verordening betwist. De uitspraak luidde nu 5 of 5 dagen. Na de kermis. Het was de tijd van den aardbeienpluk, tevens van de kermis te Uitgeest. Dat deze zaken niet te combineeren zijn bewijze de volgende geschiedenis van een Beverwijker, die in den nacht van 23 op 24 Juni de kermis in Uitgeest bezocht had en zich daarna aan den aardbeienpluk ging wijden. Tegen vijf uur 's morgens had hij afgesproken met een Beverwij ker die zou meegaan om ln Heems kerk de aardbeienvelden te gaan bewerken. De kermis echter maakt dorstig en de aard beien-man had dermate aan de gevolgen daarvan toegegeven, dat hij een half uur te laat in Beverwijk aankwam en bovendien naar den drank rook. Aangezien hij nog een partijtje „sloffen" uit Santpoort wilde halen, was eenige haast wel noodzakelijk, maar ge zien de oorzaak van het oponthoud, ook al weer erg onvoorzichtig. Achter op de vrachtauto, waarmee de Beverwijker reed, zat een 68-jarig aardbeien plukker. Deze vond dat zijn werkgever „pit tig hard reed". En een 39-jarig koopman, die meegegaan was, vond 't ook veel te gauw gaan. Een Beverwijksch agent getuig de van het rijden, zooals verdachte dit ge woonlijk doet: ,,'t Is geweldig, geweldig" Inderdaad, 't was geweldig. Zoo zelfs, aat de Beverwijker den bocht in de Schans bij Meeresteyn niet kon halen dan op 2 wielen. De auto schoof daarna op de andere twee wielen naar links, toonde nog sympathie voor den gevel van een bierbrouwerij, evenzeer voor een boom en een heele rij paaltjes, die stuk voor stuk sneefden. Negentig meter verder stond de wagen. En de 68-jarige pluk ker die achterop had gezeten lag bloedend op straat, met hoofdwonden en een ont wrichten schouder. Verdachte was ten Kantongerechte niet ver schenen. Eisch: 7 dagen hechtenis. 3 maanden ont- zegging van de rijbevoegdheid. Uitspraak conform. Naar waarnemingen verricht in den mor gen van 21 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.2 M.M. te Stockholm. Laagste barometerstand 746.2 m.M. te Skureyri. Verwachting: meest zwakken Zuidelijken tot Westelijken wind, half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 766 siM. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN Opticien Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059 21 Augustus. 63 F. 54 F. 65 F. Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden tot 12 uur HAARLEM 21 Augustus. Ondertrouwd: 20 Aug.: S. de Kadt en E. E. S. de Kadt. Overleden: 19 Aug.: J. C. 12 j., z. van H. H. Hage, Hofdijkstraat, 18 Aug.: G. Wissel, 81 j., Schotersingel. Bevallen: 19 Aug.: A. M. C. Zegel—Hoge slag, d., J. Kabel—Veen, z., 20 Aug.: J. I. M. Visser—Rikkers, d., A. Kamp—van Wel- sum, z. VISSCHERIJ-OPBRENGSTEN. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 21 stoomtrawlers. De besommingen waren: S. D. 99 f 3800, S. D. 139 f 4200, S. D. 117 f 4400, Shamrock f 2900 Schiedijk f 2900 Marie f 3700, Jhr. Den Beer Poortugael f 2200, Gerberdina Johanna f 4700, Penelope f 1300, Erica f 2800, Accacia f 2200, Emerald f 1800, Poolzee f 3300, Witte Zee f 1400, Johanna f 1400, Schoorl f 4800, Beka f 1600, Hoop I 1800 Urania f 1600, Spaarnestroom f 2400 Amstelstroom f 2000. H. O: V. CONCERT IN DEN HOUT. Programma van de muziekuitvoering den Hout op Donderdag a.s. onder leiding van Marinus Adam, des avonds te 81/4 uur. 1. Marsch Karakteristiek,, op verzoek Solo-fluitist H. O. V. Joh. Spies. 2. Ouverture Die Lustigen Weiber von Windsor, O. Nicolaï. 3. Intermezzo de 1' Opera Les Contes d' Hoffmann, J. Offenbach 4. Fantaisie de 1'Opera Samson et et Dalila, Saënt Saëns. 5. Ouverture Orpheus in der Underwelt, J. Offenbach. 6. Zwei Ungarische Tanze, Jon. Brahms 7. Suite de 1' Optera Faust, Ch. Gounod. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" MOET VERHUIZEN. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat den nieuwbenoemden directeur van het Armwezen de kamer in het Proveniershuis, waarin thans het kantoor van Weldadigheid naar Vermogen is gevestigd, zal worden toe gewezen. Er zal dus voor het kantoor van Weldadig heid naar Vermogen naar een andere huis vesting moeten worden uitgezien. De zaak moet nog in 't bestuur van „W. n. V." bespro ken worden. VERKEERSONGELUKKEN. Te Aerdenhout. In den nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks half twaalf werd aan de politie uit het jachthuis te Aerdenhout per telefoon kennis gegeven dat op den Bentveldsweg een ernstig auto-ongeval had plaats gehad. Dr. Dippel was inmiddels gewaarschuwd. Het bleek dat een auto bestuurd door den chauffeur J. D. S. uit Haarlem met een in zittende, den heer Th. G. eveneens uit Haar lem, in de richting Zandvoort reed. In de bocht bij den Bentveldsweg naderde een auto uit de richting Zandvoort met groote lichten waardoor de bestuurder .verblind raakte en met den auto tegen den aan den linkerkant staanden boom terecht kwam. Een boom werd ontveld. De auto kwam te gen een tweeden boom tot stilstand. De in zittende vloog door den schok door dc tus- schenruit, waarbij hij vrij ernstige snijwon- den aan het hoofd kreeg. Zijn neusbeen brak hij bezeerde zijn rechterhand. Hij werd door Dr. Dippel verbonden en op diens advies per auto naar het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem overgebracht. De auto was aan de voorzijde geheel ver nield; alle ruiten waren stuk. Dc wagen moest worden weggesleept. De bestuurder had geen letsel. BRAND OP EEN VLIEGVELD. BERLIJN, 21 Aug. (Wolffbureau)Een der gebouwen van de Deutsche Versuchsanstalt für Luftfahrt op het vliegveld Adlershof is gisterenavond met eenige kostbare toestellen door brand vernield. Men vermoedt dat hier brandstichting in het spel is, daar tijdens het uitbreken van den brand niemand op het terrein aanwe zig was. De recherche stelt een onderzoek in. VREESELIJKE OVERSTROOMING 5000 HUIZEN VERNIELD. 100 PERSONEN VERDRONKEN TEHERAN, 20 Aug., (Reuter). Te Tabris zijn 5000 huizen door overstrooming vernield. Naar verluidt zijn honderd personen ver dronken. WIELRIJDEN v DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Corruptie? Dat in de wielersport-om-den-broode de sportiviteit slechts een secundaire rol speelt en de beruchte „combine" eer regel dan uit zonderÉng is, mag als voldoende bekend worden verondersteld. Dat er echter op de wereldkampioenschappen invloed zou wor den geoefend door speciale premies en af spraken is een tweede. Het behalen van een wereldtitel is van bijzonder belang voor den renner, omdat hierdoor voor het komende jaar automatisch zijn startgelden stijgen. Niettemin doet Jack Plunkett in de „Echo des Sports" een verhaal, dat wij geheel voor rekening van dat blad moeten laten, maar dat, als het waar is, ook een vreemd licht werpt op de als bona fide beschouwde, wereldkampioenschappen. Wij vertalen het navolgende uit het bewuste artikel: Het woord „corruptie" zweeft hard nekkig rond met betrekking tot het wereld kampioenschap der beroepsrenners op den weg. Biljetjes van duizend, met volle handen uitgestrooid door twee Duitsche firma's hebben dit kampioenschap bedreigd met be derf en vervalsching. Wanneer de U. C. I. aan de reputatie van betrouwbaarheid van dit kampioenschap waarde hecht, zal zij er goed aan doen, de oogen te openen en deze slechte bacil te dooden. Wanneer men bedenkt dat een rijk Duitsch wielermerk aan Binda 30.000 aan Ronsse 20.000, aan Frantz 15.000 en aan elk der drie Fransche deelnemers 7000 franken heeft gegeven cijfers die openlijk ver meld worden dat andere firma's ook in de markt waren, dat het geweten van men- schen verkocht werd als broodjes bij den bakker, dan vraagt men zich af, of de meest geruchtmakende wedstrijd van het seizoen niet iets anders verdient. Luistert! Een anecdote, die door Paris- Midi verteld wordt. Ronsse verklaarde aan den maaltijd on middellijk na zijn zege in het wereldkam pioenschap, hoe verheugd hij was voor de tweed§ achtereenvolgende maal dezen titel behaald te hebben. Dit is de overwinning, die mij de meeste vreugde verschaft, die ik het liefst van alle hoopte te behalen. Een stem viel hem in de rede: Maar waarom heb je niet geprobeerd om Binda af te schudden, met Frantz en Bidot. Je hebt er zeker de gelegenheid voor gehad. Wel, ik wilde Binda niet lastig zijn O en waarom niet? Wel, Binda ontving de hoogste pre mies, 5000 Mark van een kant, nogeens 5000 van een anderen en daar bood hij mij een deel van aan als ik als gangmaker wilde fungeeren en mijn eigen kansen opofferen. En die afspraak maakte hij ook met mijn collega's van hetzelfde merk. Maar ik ben er niet ingevlogen. Dus toen Binda, terwijl hij met mij Frantz en Bidot nazette, mij toeriep: Rij ook eens voorop! antwoordde ik: Ik kan niet-meer! Ik wilde me sparen, want ik wilde winnen. Zoo werd de bedrie ger bedrogen. Maar wat zegt de U. C. I. van zulk een comedie. En als ik zeg comedie En nog iets anders. Voor de finale om het kampioenschap achter motoren werd al gemeen een bitteren, eerlijken, wanhopigen strijd verwacht. Toen kwam de Duitsche industrie en stuurde de zaak in de war. Daar Sawall voor het merk P.... rijdt, aarzelde het merk Oniet. Deze fabriek kocht de vier andere finalisten door elk 10.000 franken startgeld te geven en den winnaar 50.000 franken te beloven. Vandaar dat Poillard, Linart, Krewer en Benoli vier dagen voor den wedstrijd druk bezig zijn, hun rijwielen geel en zwart te verven, de kleuren van hun nieuwen „fa brikant". Plotseling ziet Sawall zich geplaatst te genover een coalitie van vier; hij is van te- vorij al zoo goed als uitgeschakeld. Komisch, vindt u niet?om bij te huilen. CRICKET. ENGELANDZUID-AFRIKA. Uit Londen wordt aan het Hbld. gemeld: De testmatch tusschen Engeland en Zuid- Afrika is een draw geworden. De eerste innings van Zuid-Afrika werd op 497 voor 8 wickets gesloten. De tweede innings van Engeland leverden 264 voor verlies van 1 wicket op. 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 21 Augustas 1929. 3e Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen: SS 56 1000.—. 9002 16992 19383 ƒ400.—w 10S1 200.—. Prijzen van 45. 346 20 82 92 93 239 246 338 348 36S 531 600 601 604 609 636 644 653 706 708 729 787 809 827 865 868 871 876 880 893 901 953 962 1024' 1029 1035 1043 1071 1126 1130 1132 1170 1202 1225 1276 1348 1362 13SS 1451 1507 1544 1551 1678 1706 1719 1736 1863 1872 1918 1942 1983 2006 2225 2265 2346 2357 2387 24S6 2521 2549 2585 2674 2731 2753 2759 2765 2766 2S34 2869 2S84 2983 3013 3111 3136 3207 3215 3232 3240 3330 3363 3369 3371 3379 3385 3412 3460 3531 3590 3600 3664 3665 3667 3699 3702 3703 3775 3SSO 3898 5924 4007 4050 4074 4121 4145 4154 4156 4164 4217 4227 4257 4329 4357 43S1 4481 4499 4502 4545 4568 4576 4620 4682 4756 4762 4774 4812 4835 4901 4945 4959 4967 5132 5168 5179 5212 5344 5354 5413 5474 5504 5533 5558 5566 5605 5672 5707 5948 6185 6199 6289 6321 6335 6341 6372 6385 6398 6421 6425 6433 6496 6645 6663 6665 6728, 6803 6969 6998 7018 7033 7070 7090 7109 7136 7210 7265 7363 7370 7403 7468 7479 7483 7544 7701 77S2 7788 7837 7944 7964 8028 8094 8122 8198 8203 8204 8264 8311 8336 8417 8430 8454 8468 8521 8729 8757 8764 8793 8S06 8827 8829 9830 8951 9126 9134 9149 9194 9590 9605 9639 9666 9810 9849 9850 9881 9903 9913 9980 101X3 10046 10056 10063 10101 10123 10147 10198 10237 10258 10346 1X23 1X35 10445 10455 10567 10574 10597 10676 10680 10686 10807 10812 10822 10835 10841 10842 10861 10929 10976 10995 11025 11129 11217 11234 11256 11291 11335 11384 11412 11499 11548 11585 11595 11716 11742 11787 11831 11845 11930 11937 11975 12035 12195 12298 12332 12370 12444 12471 12480 12494 12502 12639 12688 12698 12738 12742 12785 12810 12935 12936 12940 12946 12994 13106 13185 13199 13229 13316 13317 13360 13369 13453 13513 13551 13570 13597 13642 13671 13799 13855 13884 13892 13916 14102 14103 14155 14186 14219 14221 14260 14295 14466 14481 14491 14493 14525 14576 14584 14588 14637 14653 14686 14702 14860 14871 14916 14961 14969 149S1 15006 15012 15065 15083 15092 15100 15102 15116 15120 15146 15172 15225 15352 15373 15402 15409 15413 15430 15460 15525 15527 15594 15674 15681 15756 15791 15822 15854 15862 15897 15960 15992 16009 16014 16034 16120 16164 16165 16198 16235 16411 16543 16590 16634 16667 16716 16S97 16928 16963 17107 17173 17197 17206 17229 17350 17404 17468 17493 17676 17705 17753 17769 17849 17852 178S6 17971 18025 18X3 18160 18208 18227 18240 18274 28307 183S0 18448 18473 18557 18605 18647 18688 18797 18816 1S843 18882 18910 18951 19006 19039 19081 19087 19141 19161 19207 19273 19274 19357 19467 19500 19618 19650 19772 19793 19854 19980 19981 19989 20051 20077 20109 20163 20226 2027S 20322 20367 20369 2X04 20446 20498 20527 20599 20604 20645 20684 20702 20741 20763 20772 20803 20837 20853 20908 20963 20977 9 70 9.86 34.50 —35.00 Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlem WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1929 Koersen tot hedenmiddag 12 uur BILJETTEN Berlijn 59.35 —59.60 Parijs Belga New York Londen CHEQUES Berlijn Parijs Brussel Zürich Londen Rome Weenen ï.47 12.07 2.50 -12.12 59.38 9 71 34.65 —59.51 - 9.85 -34 75 47.95 —48 08 12.09H-12.10ji^ 13.00 —13.10 36.60 —36-80 Madrid 35.C7J4 -35 22^ New-York (Cable)2.49^—7 48^ Kopenhagen 166.38 —66.56 Oslo 66 40 -66.55 Stockholm 66.80 —66.95 Praag 7.32 7.44 ADVERTENT1EN De Heer en Mevrouw VAN LEER—OBDAM geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon. EDUARD 18 Augustus 1929 Jan v. Eyckstraat 28. Amsterdam Herplaatsing wegens misstelling In plaats van kaarten Ondertrouw d: ERNST H. J. BURGERS cn NELLY HEEREMANS Huwelijksvoltrekking Dinsdag 10 September as. te 10 uur, in de Parochiekerk van St. Bavo, Haarlem-Noord. Haarlem. Schoterweg 6 Santpoort, Wüstelaan 256 21 Augustus 1929 Receptje: Zondag 25 Augustus as. van 3—5 uur Wüstelaan 256- Santpoort.]7 Getrouwd: ELI DASBERG BERTHA DE VRIES die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder onsen. Haarlem, Tetterodestraat 74 15 Mcnachcm 56S9 <21 Aug. 1929> Heden overleed in het Ziekenhuis St. Joannes de Deo mjjn geliefde echtge noot, de WelEdelGestrenge Heer Wilhelmus Johaunei Rahder oud-Officier der Genie, ge- pensionneerd Adjunct-Di recteur van het Binnen gasthuis te Amsterdam in den ouderdom van 73 jaren. M. J. A. P. RAHDER— VAN DIEREN Haarlem, 20 Aug. 1929 Zijlwee 22. Volstrekt eenige kennis geving Hiermede vervullen wij den treurigen pücht ken nis te geven van het nood lottig overlijden van onzen eenigen Zoon JACOBUS FRANCISCUS Zijn diepbedroefde Ouders J. F. KLOOSTER G. KLOOSTER— HAR77NG Haarlem, 20 Aug. 1929 Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, onze lie ve Kleinzoon JACOBUS FRANCISCUS KLOOSTER in den jeugdigen leeftijd van 6 jaar. Diep betreurd door zjjn Grootouders: J. F. KLOOSTER J. A. KLOOSTER- VAN ROODE W. HARTING J. HARTING—BEFN Haarlem, 20 Aug. 1929. Bij dezen betuigen wij onzen opreohten dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij onze50-jarige echtvereeniging ondervonden. J. DE VOS en Echtgenoote President Steynstraat 135 r. o Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve tweede Moeder NEELTJE GLYNES betuigen wij u onzen hartelijken dank. Uit aller naam: C. J. NEDERKOORN Haarlem. Aug. 1070 GEVRAAGD tegen 1 Sept. 2 nette werkmeis jes van 's morgens S tot 's av. 7 uur, loon 40 per maand. Adres Kennemer Golfclub, Zandvoort,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2