HAARLEM'S OM ONS DAGBLAD HEEN De Ringrijderij te Santpoort De Haarlemscfi? verkeersagent de heer Heercvians in actie. Verleden jaar icon h'J den beker. DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1929 Er is bijna geen bedrijf, dat in zoo ver schillende grootte kan worden gevoerd als het hótelbedrijf. De kleine woning met één commensaal is feitelijk al een hotel met één vasten klant en daarop volgen in eindelooze variatie grootere pensions, kleine hotels en •tenslotte aan den top het moderne groote hotel, zooals wij dat tegenwoordig ook in Amsterdam zien opkomen, helaas niet onder al te gunstige omstandigheden. Er zijn men- schen, die het groote hotel in het algemeen niet met vriendelijke oogen aanzien; zij mis sen daarin de gemoedelijke gezelligheid, die het deel kan zijn (maar nog niet behoeft te zijn) van het kleine hötel, waar de eigenaar den scepter zwaait, altijd kranig geholpen door zijn vrouw en waar zij beiden een per soonlijk contact onderhouden met de gas ten, die geregeld of van tijd tot tijd hun huis bezoeken. Over de smaken valt niet te twis ten en het is aan niemand kwalijk te nemen dat hij de—m gemoedelijken vorm, die feite lijk min of meer het huisgezin vervangt, verkiest boven het hötel met de honderden kamers, waarin hij, zooals smalend gezegd wordt, maar een nummer is. Persoonlijk ben ik liever een nummer, maar, zooals gezegd, is dat een quaestie van smaak; ik heb liever, dat er goed voor mij gezorgd wordt door menschen, die ternau- mernood mijn naam kennen dan door lie den, die alles van mij afweten en die ver wachten, dat ik vriendelijke praatjes over onbeduidende dingen met hen zal gaan hou den op oogenblikken, dat ik mij verdrietig, gedrukt of ongesteld voel. Ook de eenzaam heid temidden van de drukte heeft haar be koring en ik heb dat opnieuw ondervonden, wanneer mijn reisgenoot en ik een van de groote hotels binnenstapten, die ons hebben geherbergd. Het begin is niet prettig; in de eerste plaats niet het gedrang aan de toonbank van het bureau van het hotel, wanneer alle gasten, die met den laatsten trein zijn aan gekomen. zich verdringen en wachten op de noodzakelijke registratie. Hier is als het ware een tourniquet opgesteld, dat de gast moet passeeren voordat hij in het huis is opge nomen. Het is geen bijzonder vriendelijke daad, wanneer hem een biljet wordt voor gelegd met tal van vragen, die hij beant woorden moet met een potlood, dat hem te gelijkertijd wordt toegeschoven. Hier is geen quaestie van kiezen of deelen; hij moet het formulier invullen. Zou hij weigeren, dan wordt hem zeker de deur gewezen, want de politie staat, figuurlijk gezegd, op den ach tergrond en wil weten, wie de nieuwe gast is, wat hij voor den kost uitvoert, hoe oud hij is, waar geboren, waar hij vandaan komt en waar hij van plan is heen te gaan. Men zou deze informatie kunnen beschouwen als een verlengstuk van de bedoelingen van het paspoort, maar ik ben er niet bij, wanneer al deze ingevulde papiertjes op het politie bureau binnenkomen; alleen heb ik een sterk vermoeden, dat zij even vluchtig wor den doorgekeken als het paspoort zelf en dat de papiermassa al heel gauw in de prul lenmand verdwijnt of op een zoldering quasi wordt opgeborgen. Maar goed, de nieuwe gast, die zich aan meldt, heeft het formulier ingevuld en on derteekend en nu verandert plotseling de houding van het hotelpersoneel. Hij is ge ëxamineerd, hij wordt toegelaten; men reikt hem een boekjetoe, waarop het nummer van zijn kamer staat en de prijs, dien hij er voor betalen moet, bovendien een sleutel van zoo geweldige afmeting, dat hij het wel laten zal om dien in zijn zak te houden. Achter hem staat een jongmensch met zijn bagage, gretig bereid om hem naar zijn ka mer te brengen. Deze jongeling speelt in het moderne hotel een groote rol, hij is wat men algemeen noemt, althans in Frankrijk en Nederland, de chasseur, de dader van de tallooze kleine diensten en handreikingen, die voor den gast noodig of wenschelijk zijn. Sommige hotels houden er een heel legertje van deze jongelingen op na, die zich op al lerlei wijzen verdienstelijk maken. Zij bren gen telegrammen weg, zij komen de gasten waarschuwen, wanneer die aan de telefoon worden geroepen. „Herr Doctor Janssen, bitte!" roept er één in de hal, daarna in de schrijfkamer, in het restaurant, kortom overal waar Herr Doctor Janssen maar zijn kan en hij komt eerst terug, wanneer hij zeker weet, dat Janssen niet antwoordt en dus niet aanwezig is. Hij ruimt de volbela- den aschbakjes op en brengt er schoone voor in de plaats, hij ziet toe, dat er geen prullen of proppen blijven slingeren, hij wijst U den weg als gij een afdeeling zoekt, die gij nog niet ontdekt hebt en brengt er u heen, wan neer gij wat onbenullig doet. Hij roept een taxi voor u aan, hij brengt boodschappen op uw kamer, kortom hij is in voortdurenden ijver van 's morgens tot 's avonds. Dat is de chasseur. Sinds de oorlog de Duitschers aanspoorde om eigen woorden te zoeken voor die uit het Fransch werden overgenomen, heeft men in Germanië voor hem den niet onaardigen titel van page ge vonden. Welnu, die page gaat u met uw ba gage voor in de lift, gij stijgt omhoog tot de verdieping, waarop de kamer ligt, die de hóteladministratie u heeft toegedacht; hij gaat u daarheen voor, sluit de deur met den reuzensleutel open, stelt hem u terhand en verdwijnt. Gij zijt in de broederschap van het hotel opgenomen, niet als een broeder, maar als een nummer en de eenige, die uw naam kent. is de hóteladministratie, die straks bij uw vertrek uw rekening uitschrij ven zal. -Bitte, Ihr werter Name", (uw geachte naam) zei vroeger de eigenaar van het kleine hotel, maar als gij nu aan het ontbijt komt en wat bestelt, vraagt de kellner: „Ihr Zim- mernummer, bitte", (het nummer van uw kamer, alstublieft) en zoo zijt gij dsn tijdens uw verblijf in het hotel no. 222 of no. 138 ge worden en ik vind het gemakkelijk. Het goed gedreven hotel van den tegenwoordigen tijd moet zoo zijn, dat de gast er zich prettig voelt zonder dat hij bemerkt, wie aan de touwtjes trekt en hoe er aan de touwtjes ge trokken wordt. Het is dan ook volstrekt over bodig, dat hij den directeur te zien krijgt, die kan heel wel zijn orders uitgeven uit zijn kantoortje in het midden van het gebouw met spreekbuis en huistelefoon, maar hoe veel af deelingen staan er niet onder zijn toe zicht! Kan de page wat gij van. hem weten wilt niet beantwoorden, dan is er een portier of zijn er 3 of 4 portiers, die inlichtingen DERDE BLAD verschaffen over uren van vertrek, uren van aankomst, over booten, spoor, vliegtui gen; dan is er ook de boekhandel en de krantenkiosk, de afdeeling sigaren en siga retten, die van den geldwisselaar, dan is er de schrijfkamer, het restaurant, de kapper, die ook een manicure heeft in zijn dienst de typdienst, waar de zakenman zijn brieven kan dicteeren, de bloemenwinkel. de kleermakerij, de wasscherij, behalve al die onderdeelen zijn er op de ka mer zelf verschillende gemakken aange bracht, waaraan wij 20 jaar geleden nog niet dachten. Toen was er het bed, natuurlijk, met een kommetje en een kannetje, waarin men als een vogel zijn snaveltje kon was- schen. Daarvoor is nu in de plaats gekomen de waschtafel met heet en koud water, daar is een telefoon op de kamer, die aansluiting geeft met de centrale in het hotel, daar is een speciale doek voor het afvegen van de mesjes van het scheerapparaat, maar dit is reine zelfzucht, want de hóteladministratie heeft er tegen, dat die vlijmscherpe mesjes worden afgeveegd aan de handdoeken en dus al heel gauw het linnengoed bederven. Als vroeger de hotelgast vergeten had zeep mee te nemen, dan was hij ongelukkig, want het hótel zorgde er niet voor. Ook nu nog niet. maar de concurrentie van de zeep fabrikanten heeft tengevolge, dat haast in ieder groot hotel een keurig ingepakt stukje zeep op den gast ligt te wachten: hij mag het zelfs meenemen als hij wil. Fabrikanten in mondwater bieden ook al weer kosteloos balletjes aan, die verrukkelijk moeten zijn bij het morgentoilet. Er ligt een lap gereed voor de schoenen van iemand, die ze even wil schoonvegen en het niet de moeite waard vindt daarvoor den huisknecht te laten ko men. Dat deze doek de reclame is van een schoenfabrikant, spreekt wel vanzelf. Licht punten in het midden van de kamer, licht punten boven de waschtafel, lichtpunten bij een hoekspiegel. lichtpunten bij het bed zelfs voor iemand, die de slechte gewoonte heeft om in zijn bed te lezen. Het zijn allemaal even zoovele gemakken, waar men geen ge bruik van behoeft te maken, maar die er toch zijn voor wie ze noodig heeft. Ik vraag mij wel eens af of het moderne hotel van dezen tijd niet bezig is. zichzelf overbodig te maken. Vroeger moest men allerlei kleine dingen zelf verrichten, een boodschap naar een apotheker, het bespre ken van plaatsen in een schouwburg of opera, het werd alles aan den gast overge laten, die er een groot deel van zijn tijd mee doorbracht. Daarvoor zorgt nu het moderne hótel, zelfs voor de kaarten op den grooten auto of sight-seeing-car, die den reiziger in een paar uur rondbrengt langs alle merk waardige gebouwen of mooie kijkjes in de stad, welke hij vroeger zelf maar moest op zoeken en waarvoor hij telkens veel tijd noodig had. Al wat hij wil en wenscht, kan de gast in het groote hótel gedaan krijgen zonder dat hij een stap naar buiten doet. Welk een tijdbesparing! Alleen door deze methode is het mogelijk geworden, dat wan neer 's morgens vroeg een gast verschijnt, hij 24 uur later weer kan vertrekken en aan zijn vrienden en kennissen thuis vertellen van wat hij in de stad gezien en ondervon den heeft. Zaagt op deze manier het mo derne hótel zelf den tak niet af, waarop het zit? Engelschen en vooral Amerikanen zijn op deze manier in staat gesteld om groote steden in één dag af te doen en zoo alleen is het ook mogelijk om met zevenmijlslaar zen heel Europa door te snellen en daarvan een indruk te krijgen in een tijd, die vroe ger nauwelijks voor een enkele stad vol doende was. De gast trekt zich van de vraag of op den duur het hótel zelf met zijn res taurant en al zijn kostbare onderdeelen niet de dupe zal worden weinig aan. Hij kan er zich ook niet mee inlaten, profiteert alleen van wat hem geboden wordt. De directie zelf moet maar zien, dat zij haar onderneming winstgevend maakt. Er is nog een ander groot voordeel door het moderne hótel verwezenlijkt, de afschaf fing van de fooien. Terwijl vroeger de gast zich het hoofd brak met de vraag hoeveel hij redelijkerwijze kon en moest geven aan den huisknecht, aan het kamermeisje, aan den kellner, aan den liftjongèn, aan den chasseur, aan den portier en aan een ieder, die hem verder diensten bewees of deed alsof, is al dat gefooi tegenwoordig vervan gen door één post op de rekening en de ad ministratie zorgt voor de verdeeling. Het totaal is er natuurlijk niet minder op ge worden, want wie vroeger zijn erkentelijk heid voor de bediening beperkte tot 10 pCt., vindt nu op de nota vanwege het beheer 15 pCt. uitgetrokken, maar loopt dan ook niet meer het gevaar, dat één van de be dienden een zuur gezicht zet of ronduit ver klaart, dat de persoonlijke fooi niet groot genoeg is. Dit is gemakkelijk vooral voor vreesachtige lieden, die nog liever de onte vredenheid van hun eigen vrouw dan de ge ringschatting van een kellner zouden riskee- ren. Maar alles bij elkaar genomen, is het een gemak voor den reiziger en wordt als zoodanig door hem gewaardeerd. J. C. P. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Franken, Schoter- boschplein 8, abonnement (tram). Booms, Arnoldystraat 14, zwemabonnement. Bos, Vooruitgangstraat 104, bril. Bur. v. Politie, Smedestraat, ceintuur. Erbrink, v. Loostraat 16, idem. De Heus, Bothastraat 120, duif. Bur. v. Politie, Smedestraat, hondenhals band. Kennel Fauna, geel gestroomde hond; zwarte kat, gebracht door: Lijnzaad. Jans- straat63; grijze kat, gebracht door: Schoen maker, Plantsoenlaan 2; zwarte kat, gebracht door: Witkamp, Jansstraat 58. Faber, Spaarn- wouderstraat 126, grijs-witte kat. Philipsen, Scheepmakersdijk 50, lorgnet. Hensen, Tul penstraat 48, onderdeel v. motorrijwiel. Goo- de, Ged. Oudegracht 22, medaille. Bur. v. Politie, Smedestraat, portemonnaie met in houd. Pardoen, Gen. de la Reijstraat 47, rij- wielbelastingmerk. Burger, Pepelingstraat 2, idem. Genevaase, Javastraat 72, idem. Offen- berg, Regulierstraat 11, idem. Mijnlief, Kle verparkstraat 9, regenjas. Scheink, Ramplaan 84, rozenkrans. Roest, Preangerstraat 4, ten nisracket. Pereira, Kinderhuissingel 38, sier speld. Rijksveldwachter te Spaarndam, tasch- jè met inhoud. LANGS DE STRAAT Tinus, de Tonijn. Er was eens een Tonijn. Hij hoorde thuis in de Middellandsche Zee. waar de Tonijnen wonen. Maar de warme wateren van de oude wereldzee ontzwom hij, hij wilde „naar 't ijzig Noorden heen". Vooruitstrevende to nijnen willen dat wel meer, zij komen tot Engeland's Zuidkust- Deze tonijnen was on der zijn soort genoot en een Kanaalzwemmer. Een roekelooze, die zich midden in de Noord zee waagde. Zoo kwam het. dat hij verleden week voor den boeg van een IJmuider trawler dreef, zijn parelmoeren rug blinkend in de zon, allerverleidelijkst voor IJmuider visscher lui. Hij zwom tusschen haring en scholletjes en schelvisschen. Maar een tonijn laat zich niet verschalken in een dom vischnet, zooals zij. Dat moet al minstens zeer gecompliceerd zijn, een „tonnare*. zooals Normandische visschers en Italianen ze hebben. Anders legt hij stiekum zijn vlerkachtige vinnen plat tegen zijn blinkende borst en zijn blauw- gkmzenden buik, zoodat hij heelc-maal glad is en als een torpedo schiet hij door het vischnet, dat voor scholletjes, schelvisschen en tongen ten eenenmale ongeschikt is ge worden na zoo'n Tonijnen-aanval. Dat wil zeggen, dat de schollet.jes en tongen het heel geschikt vinden, maar dat de visscherman leelijke woorden zegt. Toch is deze vernielzucht van den tonijn zijn noodlot, want nu het vischnet niet baat scheurt de scherpe harpoen zijn blanke li chaam wreed open. de parelmoeren schub ben vernielend, snijdend en vlijmend door het smeuig spek, in het tranig vleesch. dat het bloed rood opspuit in het water. Nu is dat schoone sterke lichaam ruw geschonden, nu kunnen de visschers hem aan boord ta kelen en hem levend opensnijden en ophan gen als een varken, dat geslacht is, een zware haak door den grooten mond. die naar water hijgt, dat door de bloedroode kieuwen stroomen moet. Arme verdwaalde Tonijn! Zooals hij daar nu was op 't schip kreeg hij brokken ijs in zijn opengespauwen buik om de verbloeden de ingewanden versch te houden tijdens zijn eindeloos sterven van dagen achtereen. Pin nu lag hij te kijk in den IJmuider Vischhal in de Frankestraat. Zijn 800 pond zware li chaam, binnengedragen door acht sterke mannen, lag nu zielloos uitgestrekt tusschen kabeljauwen en makreelen. die hij vroeger bij duizenden at. Dat schijnt in de society der Tonijnen geen bezwaar te zijn, hoewel hij zelf tot de familie der makreelachtigen behoort, waarin hij Thynnus thynnus heet. De juffrouw uit den vischwinkel mat hem. Van zijn vooruitgestoken onderlip tot- aan een der punten van den gevorkten kraak beenstaart was hij 2 Meter 58. De visc-hver- kooper draaide de komiek-kleine gele vinne tjes, die de Tonijn als roertjes op den rug en aan den onderkant van de buik heeft en joeg de vliegen van zijn rug. De Tonijn had veel bekijks en er kwamen heel wat menschen in den winkel vragen hoe of hij wel heette. Als de jongens van de straat zijn geleerden naam hadden geweten zouden ze hem vast Tinus genoemd hebben. En zou hij langer hier blijven dan Vrijdagavond, wat niet kan, omdat hij binnen afzienbaren tijd naar Brussel moet ter consumptie, dan was zijn populariteit gewis steeds grooter geworden in Haarlem, dan nu al, nu zijn portret in de krant staat. O neen, Tinus de Tonijn heeft geen roem loos uiteinde. CENTRALE WERKPLAATS. DE LOONEN EN PREMIëN. Zooals bekend komen de geschillen aan de Centrale Werkplaats, waarover ook naar buiten zooveel te doen is geweest, voort uit wijzigingen die van de zijde der directie wor den gebracht in de tarieven waarvoor ge werkt moet worden. Uit het jaarvei-slag der Nederlandsche Spoorwegen over 1928 blijkt ons thans, dat de verdiende premie te Haarlem hooger was, dan aan een der andere Spoorwegwerkplaat- sen, waardoor duidelijk is waarom tot verla ging der prijzen door de directie wordt over gegaan. De gemiddelde premie op het loon bedroeg over 1928 in Haarlem 15 pet., in Zwolle 13.26 pet., in Utrecht 14.40 pet., in Tilburg 13.83 pet- en in Amersfoort 13.12 pet. Het is blijkbaar het streven van de Spoor wegen om deze bedragen meer gelijk aan elkaar te doen worden, door een nivelleering naar beneden. HET KONINGINNE FEEST TE SPAARNDAM. Door de commissie voor het kinderfeest op Koninginnedag te Spaarndam is het volgende programma opgemaakt: 8.30 v.m. Verzamelen der schoolkinderen op het schoolplein, ook kinderen, die in een andere gemeente schoolgaan. Muziek op de Kolk. 9.00 v.m. Rondgang der schoolkinderen met muziek. Te volgen route: Pol, Kerklaan, Visscherseinde, Havenplein, vervolg Vis- scherseinde. Terug: Visscherseinde, IJdijk, Veldweg, Hoogendijk, IJdijk, Kerklaan naar de Westkolk. (De kinderen van 6 en 7 jaren rusten bij de Groote Sluis, terwijl de overige den Veldweg om wandelen). 9.30 v.m. Kinderzang (Aubade). Uitreiking van versnaperingen. 10.30 v.m. Kinderspelen: voor Jongens van: 6 en 7 jaar Blokjesrapen: 8 en 9 jaar Zak- loopen; 10 en 11 jaar Tonnetjesrijden; 12 en 13 jaar Kopsnellen. Voor Meisjes van: 6 en 7 jaar Blokjes- rapen; 8 en 9 jaar Balloopen; 10 en 11 jaar Poprijden; 12 en 13 jaar Muilloopen. Een draaimolen zal de feesten opluisteren. 2.00 n.m. Optocht van versierde personen, fietsen, wagens en dergeüjken. Te volgen route: Opstellen aan den Nl?uwe Rijweg, vandaar marcheeren langs: Vis scherseinde, IJdijk, Veldweg, langs Hoogen dijk, IJdijk, Kerklaan en Pol alwaar wordt ontbonden. 3.00 n.m. Ringrijderij per rijwiel voor Dames en Heeren. 4.30 n.m. Behendigheidswedstrijd voor Dames. 5.30 n.m. Behendigheidswedstrijd voor Heeren. 6.30 n.m. Veldloop. 7.30 n.m. Uitreiking der prijzen en Ver loting. 8.30 n.m. Concert. (Muziek en Zang). 915 n.m. Fakkel-optocht met muziek. 10.15 n.m. Vuurwerk op de Rietpol. Men schrijft ons uit Santpoort: Het. is zoo langzamerhand gewoonte ge worden, dat den dag, nadat de scholen haar deuren weer voor onze leergierige jeugd geopend hebben, „Santpoorts Ringrijden" de houten sabels weer opzoekt en de ringenpaal opstelt. Dan is het feest voor ons dorp en trekken des middags groote en kleine Sant poorters naar de Molenstraat om daar met aandacht, het steken naar den ring te vol gen. Handelaars in fruit, ijsco, paling enz. zoeken een goed plaatsje uit en „Wilhcl- mina", ons fanfare-corps, doet vroolijkc muziek hooren. Vóór het echter zoo ver is, heeft liet bestuur van „Santpoorts Ringrijden", be staande uit de heeren Witteman, Vellinga, Butter, Boekei, Meyer, Nol en Rutte al heel wat werk verricht. Avond aan avond is men er op uitgetrokken om gelden in te zame len en tenslotte worden dan met zorg de prijzen gekocht- De heeren zijn echter dit jaar al bijzonder goed voor hun moeite be loond. Een goede inschrijving en prachtig weer. Wat zou de commissie nog meer kun nen verlangen? In de ochtenduren toonden de Jongelui hun bekwaamheden op de fiets. Uit den aard der zaak was hiervoor de belangstelling niet- zoo p:oot als voor de ringrijderij met paard en tilbury in de middaguren. Toen werd met belangstelling het verloop van eiken omloop gadegeslagen. Met vinnigheid werd er ge streden om de werkelijk fraaie prijzen, tot dat dan eindelijk bleek dat mej. Witteman en de heer Meyer de kampioenen waren. Toen de uitslag bekend was trok men naar „De Weyman", waar de prijzen zouden wor den uitgereikt- Voor hiertoe werd overgegaan, sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit, dat de heer Jansen het beschermheerschap der vereeniging had aanvaa-rd. Toen dankte hij den heer v. Donselaar voor het beschik baar stellen van 2 gouden speldjes, de politie voor het handhaven der orde, de ingezetenen voor hun bijdragen en de muziek voor haar vroolijke wijsjes. Daarop maakte hij den uitslag bekend. Deze luidt als volgt: Ringrijden met paard en tilbury: le prijs (eetservies) plus wisselservies en gouden speldje mej- J. WittemanSpanjaard; 2e pr. gangspïegel) mej. PI. WigchertHandgraaf, 3e pr. (theeservies) mej. Van TimenSpan jaard, 4e pr. (presenteerblad) mej. Nelly de Wildt; le troostprijs (broodmes) mej. H. de Wilde, 2e troostprijs (wandbord) mej. H. Schippers. Heeren: le prijs (rookstel) en wisselbeker H. Meyer. 2e pr- (portefeuille, portemonnaie en sigarenkoker), P. Heeremans, 3e pr. (kope- EEN JONGETJE VERDRONKEN. DOOR EEN TAK UIT EEN BOOTJE GESLEURD. Te Aalsmeer-Oost heeft een droevig onge luk een jong leven een plotseling einde doen nemen. De 6-jarige Jacobus Francïscus Klooster uit Haarlem was bij familie op bezoek. Dins dagmiddag ging hij met andere kinderen, waarvan de oudste een 15-jarig meisje was, wat roeien op het Dirk Jongkindpoeltje. Het bootje voer dicht langs den oever, waar el- zenboomen over het water buigen. Frans greep een overhangende tak en hield dien vast. Het bootje voer echter door en liet jon getje werd uit het vaartuigje gesleurd. Had hij toen nog maar vastgehouden! Dan ware zeker te verhoeden geweest, wat geschiedde nu hij los liet en in de diepte verdween. Doordat, er geregeld gebaggerd wordt is het water bij den oever reeds 2 a 3 Meter diep. Het jongetje kon eerst na een half uur worden boven gebracht. Alle aangewende po gingen. geneeskundige hulp, het mocht niet meer baten. Men kon slechts het lijkje naai de ouderlijke woning dr. Leydsstraat 54 te Haarlem terugbrengen. Het zal Vrijdag te elf uur op de Algemeene Begraafplaats begra ven worden. HEEMSTEDE N.V. RAKET S HANDEL MIJ. De St. Crt. van 20 Augustus bevat de sta tuten van de N.V. Raket's Handelmaat schappij, gevestigd te Heemstede. Het doel der vennootschap is het drijven van handel in granen, meel, fourages en verder in alle artikelen, welke het bestuur geraden zal oordeelen, zoomede het verwer ken van granen en andere producten, het deelnemen in andere ondernemingen en het verrichten van al hetgeen met het voren staande in den ruimsten zin verband houdt. De vennootschap .eindigt 31 December 1950. Voor de eerste maal is tot directeur be noemd de heer G. Raket Jr., te Heemstede. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Boorsma, Land zichtlaan 50. een zilveren potlood. A. Aarde- wijn, Borneostraat 50, een Mariabeeldje in kokertje, L. Sloof, Drieheerenlaan 11, een ren wandversiering) D. Rensen, 4c pr. (inlct- stel) R. Schoorl: le troostprijs iblerpot) A. Uitcndaal, 2e troostprijs courantenhanger en gouden speldje) II. Rutte. Ringrijden per fiets: Dames. Ie prijs mej. A. Wighert. 2e prijs mej. R. Kors. 3e pr. mej. Tr. Gcrner. Heeren: le prijs H. Harenborg, 2e pr. B. Beulink, 3e pr. F. Kleyn. Prijs voor de oudste deelneemster (koek- schaal) mej. Nol- Na de uitreiking der prijzen, hetgeen telkens met fanfares gepaard ging, trokken de commissieleden en de prijswinnaars met muziek van „Wilhelniina" voorop door het dorp. Des avonds werd op het land van den heer Boekei een prachtig vuurwerk afgestoken, dat veel belangstelling trok. Hierna hecrschte nog geruimen tijd een opgewekte stemming in ons dorp, Met genoegen kan de commissie op haar werkzaamheden terugzien. De ringrijderij op Jietsen. rozenkrans. Van Houten, Bleekersvaartweg 53 een huissleutel, Venhoven, Grocnendaalkade 6, een gouden ring. Van Os, Spaarnzicht- laan 22, een leesboek. Wed. Honnebier, Groe- nendaal. een kinderbeursje. Landzichtlaan 38, een schoen; Mej. Slot, Molenwerfslaan 28, een zilveren rozenkrans. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een rijwiclbelastingmerk, twee huissleutels en een Lipssleutel, ZANDVOORT DE DR. GERKESTRAAT. Openbare Werken is thans bijna gereed met de bestratingswerken van de Dr. Gerke- straat, welke zeker een aanwinst voor onze gemeente zal blijken te zijn, niet alleen uit verkeersoogpunt, maar ook voor de verdere uitbreiding van dit gedeelte van het dorp. Hoog op de duinen verrijst er het groote vo'.kshotel van 's Zomers Buiten, dat zijn voltooiing sterk nadert en hetwelk zeker zijn stempel zal drukken op de geheele omge ving. Nog slechts luttele dagenen deze straat kan voor het verkeer opengesteld worden, waardoor men een ontlasting van het drukke verkeer langs de Haarlemmerstraat zal kun nen bewerkstelligen. SCHILDERIJEN-TENTOONSTELLING. Wij hebben een kijkje genomen op de schilderyen-tentoonstelling In Hotel Zomer- lust en kunnen constateeren dat het bezoek zeer de moeite loont. Er is een heel fraaie collectie aanwezig, waarvan velen uit de z.g- Haagsche school. Gen wonder, dat deze tentoonstelling, waartoe ae entree geheel vrij is, zich tot dusverre in een druk bezoek heeft mogen verheugen. Daar de tentoonstelling begin volgende week gesloten zal worden raden we een ieder aan een bezoek daaraan niet te verzuimen. Een collectie kunstwerken als thans bijeen is, is helaas niet al te vaak te Zanavoort te bezichtigen. BLOEMPJESDAG. De door de Sint Elizabcthver- eeniging georganiseerde inzameling van gelden, door verkoop van de bekende blauwe bloempjes, heeft ruim 400 opgebracht, waardoor zij in staat is wederom vele zieken en zwakken van versterkende middelen te voorzien. No. 3818 REISHERINNERINGEN II. HET MODERNE HOTELWEZEN.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9