ATHLETIEK WOiTISM DE NED. KAMPIOENSCHAPPEN EEN GROOT SUCCES Zaterdagavond drie en Zondag drie records verbeterd. Hoogerwerf neemt'er twee voor zijn rekening. v. d. Berge weer in vorm. Zaterdag. Slechts weinig toeschouwers waren Zater dagavond getuige van het eerste gedeelte der Ned. Athletiek-kampioenschappen, hetgeen zeer jammer was. daar er uitstekende sport in het Amsterdamsche stadion door verschil lende athleten te zien werd gegeven. Pa uien heeft laten zien dat hij 't loopen nog niet verleerd was. Hij won zijn serie 400 M. voor Broos en maakte tevens den snelsten tijd n.l. 51 sec. Zeegers won de 1500 M. voor Klaase en Effern na spannenden strijd, waarbij Klaase geruimen tijd eenigen voorsprong op de beide anderen had- De recordhouder Zeegers ver snelde even voor de laatste ronde zijn tempo en haalde met flink vferschil zijn kampioen schap binnen. Effern en Klaase streden verder verwoed om de tweede plaats die Klaase tenslotte veroverde. Zeegers liep door en verbeterde het record over 1 Eng mijl met een tijd van 4 min. 30.2 sec. Het negentienjarig record van J. Keyner (4 min. 31.4 sec.) behoort thans tot het verleden. De beste prestatie heeft Hoogerwerf Zater dagavond geleverd. In zijn serie 800 M. nam hij direct na de start een geweldigen voor sprong. De eerste 400 M. gingen in 53 sec. Iedereen dacht dat dit veel te snel was en dat de 2e ronde dit zou bewijzen, doch neen, hij wist het tempo zonder merkbare in spanning te handhaven en er volgde zelfs nog een eindspurt. Onder groot enthousiasme werd bekend gemaakt dat hij 't record van A. Paulen (1 min. 58.6 sec.) gebracht had op 1 min. 56.6 sec. Hij leverde hiermede 't bewijs dat de athletiekwedstrijden, gehouden op goede sintelbanen, tot uitstekende prestaties moe ten leiden. Zijn tijd is een van de beste, die dit jaar in Europa gemaakt zijn. C. Ras v,an de Sneeksche Gymnastiekver- eeniging verbeterde 't derde record n.l. het hoogspringen zonder aanloop. Met een sprong van 1.482 M. bracht hij dit record van W. Kroirshorst (1.465 M) op zijn naam. De tien kilometer werd door Gerbrands na een hardnekkigen strijd met den korfballer Versteeg in den slechten tijd van 38 min. 44.6 sec. doch door een fraaie eindspurt ge wonnen. Peters kon zijn maximale prestatie bij den hink-stap-sprong niet leveren. De afstand van afzetbalk tot springbak was voor hem te klein, zoodat het eigenaardige geval zich voordeed dat hij bij de stap reeds in den springbak terecht kwam en dus niet voldoen de kon afzetten voor den te volgen sprong. Niettegenstaande deze handicap won hij 't met 14.05 M. Musscher verbeterde hiermede het club record van Haarlem. Zondag. Vrij veel publiek was Zondag aanwezig. Evenals Zaterdagavond werden weer drie records om zeep gebracht. Hoogerwerf liep na de 800 M- in 2 min. 2.3 sec. gewonnen te hebben door, en ver beterde zijn eigen 1000 M.-record. Hij bracht dit van 2 min. 40.2 sec. op 2 min. 36.3 sec. V. d. Berge wilde niet voor hem onder doen en veroverde op schitterende wijze het 200 M- kampioenschap in 22 sec. voor Berger. Met 2/10 sec. verbeterde v. d. Berge zijn eigen record. Ook Zeegers wist tijdens de 5 K.M. het 3 Eng. mijl- record te verbeteren en te bren gen op 15 min. 14.7 sec. De Haarlemmer v. d. Berge had aan een kampioenschap niet genoeg. Ook de 100 M. sleepte hij op fraaie wijze in de wacht in 11 sec. met minimum verschil voor Berger Broos moest zich met de derde plaats te vreden stellen, doch wist na een spannen- den strijd met Paulen de 400 M. te winnen in 50.1 sec. De Ned. record-houder Baars op de 5000 M. moest Zondag in J. Zeegers zijn meerdere erkennen. Klaase, Baai-s en Zeegers hadden om beurten de leiding, doch 400 M. voor het einde nam Zeegers de leiding van Baars over en won onbedreigd in 15 min. 42 sec. Haarlem won zoowel de 4 x 100 M. als de 4 x 400 M estafette, doch werd gedisqualifi- ceerd voor de 4 x 100 M. wegens foutief overnemen bij 't derde wisselpunt tusschen v. d. Zee en v. d. Berge. Ons Inziens was de beslissing niet vol komen juist daar 't betrokken jurylid onmo gelijk van zijn plaats, een overtreding kon constateeren. Van der Zee moest voor Welsenes invallen daar Welsenes Zaterdagavond tijdens de serie estafette weer hinder kreeg van zijn blessure. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS- SPORTBOND. Gewestelijke Athletiekdag te Haarlem. Zondag werd te Haarlem de gewestelijke athletiekdag van 't district van den N.A.S.B. gehouden. Ondanks de zeer korte voorberei ding en het slechte weer waarmede de afd. te kampen heeft gehad konden wij consta teeren, dat de organisatie goed was. Ook de leiding liet dit keer niets te wenschen over. De opkomst van de afd. Amsterdam, Hilver sum, Zaandam, IJmuiden, Wormerveer was buiten verwachting goed. Het was alleen jammer dat de afd. Haarlem door een vergis sing (niet door de organisatie) slechts ge deeltelijk aan de start kon verschijnen. Wat de resultaten betreft, konden wij con stateeren, dat er ook in den N. A. S. B. voor uitgang is, maar de publieke belangstelling had beter kunnen zijn. Het Hoofdbestuur was vei-tegenwoordigd door Mr. Tj. Mobach, den Haag, Om 10 uur werd door den afd. voorzitter geopend. Hij memoreerde het doel van dezen dag, welke niet alleen ten doel had de sport te beoefenen doch de kameraadschap te bevorderen. Na dat een afscheidsgroet was gebracht aan een lid dat noodlottig om het leven was geko men, viel het start-schot voor de 100 meter series Mannen. Hiervoor hadden ingeschreven 49 deelne mers. Daarna werden de diverse nummers vlot afgewerkt. Hieronder eenige uittlagen. Mannen: 100 M. hardloopen 12 4/5 sec., 400 M. hard- loopen 60 sec. 4 maal 100 M. hardloopen esta fette 50 4/5 sec. Verspringen met aanloop 5.23 M. Hoogspringen met aanloop 1.55 M. Kogelstooten 8.87 M. Speerwerpen 38.77 M. Duitsche Driesprong 10.55 M. Dames: 80 M. hardloopen 11 sec. 4 maal 80 M. allen gedisqualificeerd. Vèr- springen met aanloop 4.55 M. Hoogspringen met aanloop 1.20 M. Tot slot werd nog een wedstrijd gehouden in het touwtrekken, waarvoor zeer veel be langstelling bestond. Om precies 4 uur werd deze goed ge slaagde dag, door het H. B. lid Mobach ge sloten, waarna men gezamenlijk naar ..De Centrale" trok waar de diploma-uitreiking plaats vond, door den. commissie-voorzitter. Nog werd het woord gevoerd door den voor zitter van den H. B. B. den heer A. Mars. Men bleef nog geruimen tijd gezellig bij een. DAMMEN SPRINGER'S TOURNEé. De tourneé van den wereldampioen B. Sp.inger Jr. door België en Nederland ïs een groot succes geworden, niet alleen voor de organiseerende clubs, doch in 't bijzonder voor Springer zelf. Tot nu toe behaalde hij in séances en blind- partijen de volgende resultaten: SIMULTAANSéANCES. gesp. gew. rem. verl, Luik. 25 23 1 1 18 16 2 0 (allen met een schijf voorgift). Apeldoorn. 41 36 2 3 's-Gravenhage 37 26 7 4 31 22 6 3 36 33 3 0 Leiden. 33 31 1 1 (fn 90 minuten), yiissingen. 32 29 0 3 KORFBAL. K. V. D. Wisselpaal. In afdeeling II van de jaarlijksche serie wedstrijden om den K.V.D. Wisselpaal te Amsterdam gehouden behaalde Haarlem II den eersten prijs. Totaal 253 216 22 15 BLINDPARTIJEN. Te Luik werden door Springer 2 partijen tegelijk blind gespeeld, waarvan hij een wor en een remise speelde. Te Apeldoorn won hij in een blindpartij van den kampioen van Apeldoorn. Te 's-Gravenhage speelde Sprfn ger in een blindpartij remise tegen den hoofdklasse-speler J. Verhoeve, te Leiden remise tegen den kampioen van Leiden en te Vlissingen gewonnen van P. Meijers. ALTERNEERENDE SIMULTAANSEANCE SLUITER—VAN DARTELEN. Zondagavond J.I. gaven de heeren J. B. Sluiter Jr. (kampioen van Haarlem om streken) en J. W. van Dartelen (2de aan komende in den Haarlemschen kampioens wedstrijd) een alterneerende simultaanseance voor de „Haarlemsche Damclub" in „De Korenbeurs" te Haarlem. Door 22 geoefende .clubspelers werd aan deze seance deelgenomen, waarvan de simul- taanspelers 17 partijen wonnen, een partij verloren tegen F. A. Berkemeier (kampioen der ..Haarlemsche Damclub") en vier partijen remise speelden tegen R. Hartgerink, W. J- A. Matla, F. Witkamp en H. Souverein. Aan den winnaar en rcmise-soelers werden pa afloop pjj'jzen uitgereikt, WIELRIJDEN H. S. C. „Excelsior". Zondag werd begonnen met de Zomercom petitie, nl. 300 en 500 M. De series 300 Meter werden gewonnen door: Stouten, Sybrandi en v. d. Waarden, de finale door Stouten en de herkansing door de Nijs. De series 500 meter door Stouten, Sybran di en de Nijs, de finale door Stouten en de herkansing door v. d. Wouden. HENGELEN. De Vereenigde Visschers. Zondagmorgen hield deze vereeniging een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. De prijzen werden als volgt behaald: 1. P. Smit (grootste visch, 33 duim); 2. F. Diks, (kampioen); 3. B. van Wouwen; 4. S. van Asten; 5. B. Bos; 6. B. W. Jansen; 7. J. J. Traksel en 8. J. van Tongeren. Door Vriendschap Saamgebracht. Zondag j.l. hield deze vereeniging een on derlingen wedstrijd op witvisch in de Ring vaart onder Heemstede. Deze wedstrijd was op bovenmaatsche vïsch. De uitslag was als volgt: le prijs P. v. d. Smissen, 2e prijs G. Blonk, 3e prijs K. Piepenbiink, 4e prijs B. v. d. Smissen, 5e prijs J. v. d. Smissen. 6e prijs H. Schaap, 7e prijs H. v. d. Smissen, 8e prijs J. J. B. Kan, 9e prijs W. v. Luit. De Karper. Zondag hield het vischcollege „de Karper" een onderlingen wedstrijd tc Akersloot. Ex- werd 2x1 1/2 uur gevischt. Hoewel de vangst niet groot was, was het resultaat: le J. Nie, 2e P. Daamen: 3e P. Sparreboom. 4e P. Daa- men, 5e J. de Vries, 6e J. van Wijk, 7e Del- vose, 8e C. Veen, 9e Riemers. 10e M. Hom mers. Vriendschappelijke wedstrijden HaarlemGo Ahead (23) De roodbroeken hebben gisteren het sei zoen geopend met het spelen van een ju bileumwedstrijd tegen den Oostelijken kam pioen Go Ahead uit Deventer. Haarlem verscheen met een geheel nieuw elftal waarin Snooy, Dik en W. v. Daalen niet meer uitkwamen en De Geus ter elfder ure verhinderd was. Over 't geheel heeft het nieuwe elftal niet slecht voldaan, maar men zal zich beter moeten aanpassen om het tot succes te brengen. Er waren eenige zwakke plekken. Van de nieuwelingen waren de Vos en Kammeijer de besten. De Vries, P. v. Daalen, Goedhart, De Vos, Huysmans, Moolenaars, Iseger, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal. Kam meijer. In het begin heeft de Go Ahead-voorhoede wel pech als tot tweemaal toe tegen paal en lat wordt geschoten. Aan den anderen kant doet Huysmans dan beter door Haarlem de leiding te geven. Door een misverstand in de achterhoede maakt Breeuwer zelfs Haarlems tweede doelpunt. Dit wordt Go Ahead toch te bar en zij zet ten er alles op om den achtei-stand in te halen, maar zij vinden stevigen tegenstand van de Haarlemverdediging. De vleugelspe lers bij Haarlem krijgen te weinig toege speeld. vooral Iseger. Kort yoor de rust maakt Kreek een tegen- punt en met een 21 voorsprong wordt voor de thee geblazen. In de tweede helft loopt Go Ahead hard van stapel en bestookt dadelijk de Haarlem- veste. Het schieten is niet best. Het duurt zoodoende nog vrij lang voor de gelijkmaker komt. Wederom door Kreek uit een voorzet van De Vries. De oostelijken blij ven het beste van het spel houden en kort voor tijd is het weer Kreek Sr. die scoort en zoodoende zijn club nog de overwinning brengt. Met 3—2 voor Go Ahead komt het einde. OM DEN ZILVEREN WESTER TOREN. SpartaanStormvogels (02) Tusschen de vereenigingen Stormvogels, Spartaan. D. W. S. en Hilversum is een com petitie ingesteld met als prijs voor nummer één dezer competitie den Zilveren Wester toren. Gisteren werd te Sloterdijk boven genoemde wedstrijd gespeeld met als resul taat een 20 overwinning voor de Stormvo gels, die met de volgende ploeg verschenen: Thijssen, Haak, v. d. Lugt, Effern, Tol, v. d. Velde, De Jonge, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekelaar. Aanvankelijk heeft de thuisclub het beste van het spel. Er wordt door de 2de klassers pittig op den bal gezeten. Meer dan eens moet Thijssen er aan te pas komen, doch in die gevallen blijkt op ondubbelzinnige wijze, dat de Stormvogels-doelman nog altijd zeer betrouwbaar is. De Spartaan-doelman moet het eerst vis- schen door toedoen van Struys, na goed werk van Groeneveld (01). Met Stormvo gels in de meerderheid is het rusten. Voor Spartaan dreigt het gevaar na de rust steeds van den Stormvogels-linkerwing. De vele voorzetten van Boekelaar worden echter niet benut. Alleen De Jonge kopt één er van schitterend in, doch de Spartaan keeper stopt niet minder fraai. Voor een mooien kopbal van Groeixeveld moet hij ech ter zwichten (02). Met deze cijfers won Stormvogels tenslotte verdiend den wed strijd. Z. V. V.Bloemendaal (2—1) Bloemendaal opende Zondag het seizoen met een vriendschappelijken wedstrijd te Zaandam tegen Z. V. V. De witten verschenen daar met vier in vallers. Bloemendaal, dat het eerst met wind en zon meespeelt is aanvankelijk een tikje ster ker, doch de witte-voorspelers houden het spel te kort en zonder dat de Zaansche kee per moeilijk werk krijgt weet de verdediging der gastheeren de Bloemendaalsche aanval len af te slaan. Z. V. V.'s-voorhoedespel is gevaarlijker. Spoedig nemen de Zaankanters de leiding en kort hierop wordt deze voorsprong tot 20 verhoogd. Gedurende het resteerende deel van den speeltijd in de eerste helft blijkt de Z.V.V.- voorhoede meer schotvaardig dan die der witten. De Bloemendaalsche verdediging laat zich echter niet meer passeex-en. Met 20 voor Z.V.V. wordt gedraaid. De strijd is na rust. thans aantrekkelijker dan voor de rust hoewel van een behoorlijk 2e klasse peil toch nog geen spi-ake is. Eindelijk slaagt Ad. Cassee er in na goed doorzetten den achterstand te verkleinen. 2—1. Wanneer wij in aanmerking nemen dat het Bloemendaalsche team zeer onvolledig was is dit resultaat niet oneervol. De KennemersO. V. V. O. (43) De Kennemers speelden Zondag een oefen wedstrijd tegen de concurrente uit de vorige competitie, O. V. V. O. In een spannende wedstrijd bleven de Ken nemers met 43 in de meerderheid. Met keurig samenspel trekt de O. V. V. O. voorhoede goed gesteund op het Kennemers doel af en de mid-voor doelpunt onhoudbaar 01. Tot de rust blijven zij sterker doch tot- doelpunten komt het niet xneer, Na de rust pakken de Kennemex-s goed aan en ge regeld zweven zij voor de O-veste. Toch zijn het de Amsterdammers die ten 2d en male doelpunten, 02. Even hierna weet Groot na keurig samenspel onhoudbaar te scoren, 21 De Kennemers zijn nog geregeld sterker en Groot weet spoedig den gelijkmaker in de tou wen te jagen 22. Vrij spoedig weet Hore man dan den Kennemers de leiding te geven 3—2, terwijl daarna de O. verdediging in eigen doel trapt 4—2. Kort voor het einde brengt O. V. V. O. den stand op 3—4. HET JUBILEUM VANH.F.C. Sixes. Zondag hield H. F. C. weer haav jaarlijk sche sixes op zijn schitterend veld aan de Spanjaardslaan. Voor een kort verslag te geven, dient eerst gememoreerd te worden, dat de supporters van H. F. C. een schitterende zilveren voet bal beschikbaar stelden voor deze wed strijden. De sixes deden zeer weinig voor elkaar onder, zoodat zelfs om den len prijs perxal- ties genomen moesten worden. De six waar in oa. van der Meulen zat, wist zoodoende gemakkelijk te winnen. Van de penalties wist hij er 5 te houden. De winnende ploeg bestond uit de heeren Wegerif, v, Pareeren, Van der Meulen, Jhr. Mollerus, Wyboer, P. Jongeneel. Wat de midden-klasse betx'eft, dit is een klasse waar spelers aan mede doen, die zoo eens in het jaar een bal aanraken. In deze klasse deed vooral van zich spreken de „Sox-ry Six". Deze six behaalde den 2en prijs en bestond uit de heeren: Slingenberg, Heybroek, Peltenburg, Bal jon, Wentholt en Wijsmuller. Den len prijs behaalde Giesbergen, Cats, van Maas, Chabon, Heerkens Thijssen, IJ. Te. Te circa 5.30 waren deze gezellige wed strijden geëindigd. Een uiterst geslaagd sportfeestl Athletiekwedstrijden om den Muiier- beker. P. HAGENAAR WINT DEN BEKER. De H. F. C. opende Zatex-dagmiddag j.l. haar feestprogramma met athletiek-wed- strijden om den Mulier-beker. Deze beker wordt elk jaar bestreden en was in bezit van onzen nationalen doelver- dediger v. d. Meulen. De wedstrijden hadden, dank zij de bekwame deskundige leiding van den heer v. 't Lam een vlot verloop. Er heerschte voortdurend een aangename stemming en herhaaldelijk werd er span nend gestreden. Inrichting terrein enz. enz. alles was keurig in orde. Er werd gestreden in een zeskamp n.l. baldribbelen, doelschie- ten, vex^springen, 100 M. hardloopen, hoog springen en 400 M. hardloopen. Opmex-kelijk was dat juist cricketers met de pxijzen gingen strijken. Zoo behaalde ten slotte P. Hagenaar de meeste punten, met als tweeden prijswinnaar A. v. d. Togt. Derde werd Dorsman. Hoewel over het alge meen weinig of niet getraind was, werden toch nog behoorlijke tijden gemaakt. Zoo deed de eerse prijswinnaar P. Hagenaar over de 100 M. 11.8 sec., hetgeen voor dezen 17- jarigen jongeling, ongetraind een goede prestatie genoemd mag worden. Op de 400 M. had hij een zwaren concur rent in Machant, die eerst in de eindspurt op dit nummer geslagen werd. En goede prestatie in doelschieten levex'de W. Kruijer die van de 4 schoten er 3 ixi het rchter-bovenhoekje wist te doen belanden. De heer Muiier reikte zelf de prijzen uit. Bestuursverkiezing bracht geen wijziging. De jaarvergadering. Zatex-dagavond hield H. F. C. hare alge- meene jaax-lijksche ledenvergadering in Re staurant Brinkmann. Circa half negen opent de voorzitter met een hartelijk woord deze zeer druk bezochte vergadering. Bij punt 3 werd langen tijd stilgestaan. Op de agenda stoxid vermeld: Bijzondere mertedee. ingen van het Bestuur. Naast di verse huldigingen gold hier als voor naamste: Vc-orstel van het bestuur tot be noeming tot eere-lid van den heer Th. Pel tenburg, een der mede-oprichters der H.F.C. Onder geweldig applaus van de leden ge schiedde zulks, terwijl verder de heeren N. Eouvy, B. Verwey en J. Laan tot leden van vei'dienste werden benoemd. Bij het jaarverslag gaf de sscretarU te vens een historisch ovei-zicht van het ont staan der vereeniging tot heden. Een wel verdiend applaus beloonde dit keurig stuk werk. Ook het financieel vex-slag en dat der kascommissie werden goedgekeurd. Bij de rondvraag voerden velen nog het woord en werden ook velen nog herdacht voor hetgeen zij in het belang der PI. F. C. gedaan hadden. VOETBAL. JAARVERGADERING VAN DEN N. V. B. De heer Kips noemde in zijn openings woord deze vergadering van den N. V. B. een jubileumvergadering daar het de tiende vergadering was sedert het tot stand komen van de reorganisatie van den N. V. B. Bij die reorganisatie kreeg mexx de algemeene ver gadering in haar huidigen voxm en werd voorts het stelsel der afdeelingen ingevoerd. Het staat vrijwel vast, dat beide instellingen zeer in het belang van de organisatie vaxi het spel in ons land zijn geweest. Het is dan ook verklaarbaar, dat de voorzitter, de gees telijke vader van de bedoelde reorganisatie verklaarde dat hij nog geen oogenblik spijt gehad heeft van de door hem voorgestelde regelingen. Later in de vergadering bracht de heer Hirsohman den voox-zitter nog hulde voor hetgeen hij in den loop der laatste tien jaren voor den N. V. B. heeft gedaan. Bij deze hulde sloot de geheele vergadering zich aan. De voorzitter bracht in zijn openingswoord nog een tweetal jubilea in herinnering en wel het op 8 December te vieren 40-jarig bestaan van den N. V. B. en het thans geviex-d wor dende 50-jarig bestaan van H. F. C. Hij wijdde aan H. F. C. eenige hartelijke woor den. H. F. C. was de oudste vereeniging van Nederland doch desondanks een club met een jongen geest De beteekenis van het ju bileum van H. F. C. gaat ver boven dat van een gewoon jubileum uit, daar het eigenlijk het vijftigjarig jubileum is van het Neder- landsche voetbal. Spreker bracht den heer Spoelder reeds voorloopig zijn gelukwen- schen over. Hij hoopte later in staat te zijn die gelukwenschen in den H. F. C. kring te herhalen. Het voornaamste punt van de agenda was, de behandeling van de door den heer Val- kerna ingediende en door het bestuur over genomen voorstellen inzake het overgaan van spelers naar andere clubs en wat daaraan vex-bonden is. Over het algemeen blijkt d!\t de voorstel len wel in goede aarde vallen/ alleen maakt men zich bevreesd, dat in somviige gevallen ae goeden voor de kwaden zullen moeten lij- 'den, sommige heeren vréezéri ook dat thans clubs, die niet bonafide zijn, alle mogelijke middelen zullen gaan aanwenden om door de mazen van het net te slippen. De laatste spreker is de heer K. J. J. Lotsy, die op gloedvolle wijze de groote voordeelen van het voorstel schildert. We moeten het clubidee hoog houden, zegt spreker. Het moet niet mogelijk zijn, dat een jongmensch met een dollen kop naar een andere vereeniging gaat omdat hij niet meer in 't eerste elftal mag spelen .Waarom willen tegenwoordig de clubs de namojr van haar jeugdige spelers niet meer aan de jeugdcommissie van den N. V. B. op geven? Omdat ze bang zijn, dat die spelers dan de aandacht van anderen trekken en overgehaald zullen worden lid te worden van een andere club! Spreker wekt dan ook krachtig op het voor stel aan te nemen. Na de lunch heeft de heer Valkema in kor te woorden de verschillende sprekex-s beant woord waarna het voorstel met een overwel digende meerderheid wex-d aangenomen. De voornaamste bepaling van de nieuwe rege ling is wel, dat toestemming om voor een andere vereeniging te gaan spelen slechts kan worden verleend 12 maanden na den da tum waarop het verzoek is gedaan. Het bondsbestuur heeft het recht In uitzon deringsgevallen van het voorschrift af te wijken, zoodat in volkomen bonafide geval len de spelers niet de dupe van de bepalin gen zullen kunnen worden. Hierna kwam nog een vrij uitvoerig debat over het toelaten van bedx-ijfselftallen tot den bond. Verschillende sprekers, vooral uit het Zuiden, bleken heftig tegen deze elftallen gekant te zijn. De bepaling, dat geen elftal len tot den bond zullen worden toegelaten, welke den naam van een onderneming dra gen, wex-d dan ook gehandhaafd. Algemeene vergadering van R. C. H. Zaterdagavond hield de Racing Club Haar' lem haar achttiende algemeene jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer H. Scheen. In zijn openingswoord werden door den voorzitter de diverse gebeurtenissen geme- moreex-d waaruit kon worden opgemaakt dat R.C.H. een in alle opzichten goed seizoen achter den rug heeft. Dat bleek trouwens even later ook toen eerst de penningmeester zijn verslag uitbracht en later de secretaris in een zeer uitgebreid verslag het geheele jaar nog eens aan de aanwezigen de revue liet passeeren. Wegens diverse omstandigheden waren zoowel de penningmeester en de secx-etaris niet meer beschikbaar. In die vacatures werd voorzien door de benoeming van den heer Segerius als secretaris en den heer de Laat als penningmeester. De beide andere aftre dende bestuursleden Hazevoet en Hessels werden bij acclamatie herkozen. Aan de spelers van het zevende elftal werd daarna een herinneringsmedaille uitgereikt in verband met het behaalde derde klasse kampioenschap. Het bleek dat het ledental van R.C.H. was gestegen tot ongeveer tweehonderd met nog een zestigtal adspiranten. Bij de rondvraag werd reeds de eventueele viering van het twintig jarig bestaan be sproken benevens eenige andere zaken van. huishoudelijken aard. De wedstrijden óm den Zilveren Bal te Rotterdam. Zondag vingen in het „Sparta"-stadion té Rotterdam de voetbalwedstrijden om den zil veren bal aan. Den uitslagen zijn de volgen de: Excelsior—Xerxes 6—1' V. O. C.Hermes D. V. S. 23 Sparta—Fortuna 2—1' HeraclesH. D. O. 12 De wedstrijd Feyenoord—P-E.C. kon niet doorgaan, daar het P. E. C.-elftal in verband met de te Rotterdam heerschende alastrim geweigerd had te Rotterdam te komen spe len. A.s. Zondag worden de wedstrijden voorU gezet. AïoI-Beker. Te Amsterdam werden Zondag de eerste wedstrijden om den Arol-Beker gespeeld. De resultaten waren: A.F.C.V.V.A. 12, D.E.C. Robur et Velocitas 32, ZeeburgiaH.B.S, 2—3, Blauw Wit—Be Quick 5—0, N.A.C.—Z. A. C. 5—3, D.E.C.—H.B.S. 2—4. VOETBALNIEUWS. BloemendaalStormvogels. Op Koninginnedag, des avonds om 6 uur, speelt Bloemendaal op haar terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen Storm vogels. Nachtegeller naar Stormvogels. Naar we vernemen is aan den R. C. H.'er Nachtegeller overschrijving verleend naar Stormvogels. R.-K VOETBAL. (Buiten de competitie) H. B. C.—R. K. A. V. Zondagmiddag bracht R.K.A.V. uit Amster dam een bezoek aaxr Heemstede voor het spe len van een 3-tal wedstrijden. Om half 2 werd begorxnen tusschen H. B. C. Ill—R. K. A. V. III (2—1) Het was een vrij gelijk opgaande strijd, waarbij H. B. C. een zeer goeden wedstrijd speelde en tenslotte met 21 won. Een goede wedstrijd was die tusschen H. B. C. n—R.K.A.V. II (5—0) Al direct is te zien dat de H.B.C.'ers meer getraind zijn, en dank zij vooral het goede wex*k van den R.K.A.V.-keeper scoorde H.B.C. voor rust slechts eenmaal. Na rust was H.B.C. veel sterker, en al spoedig is de stand 3—0, waarna R.K.A.V. meer in het offensief komt. maar Kobus, die een goeden wedstrijd speel de gaf geen kans. Einde 50. II. B. C. I—R. K. A. V. I (4—3) In de eerste helft geeft R. K. A. V. een bij zonder mooi open spel te zien, waartegenover H.B.C. weixiig heeft in te brengen. Als R. K. A. V. den stand op 2—0 heeft gebracht, scoort H. B. C. vrij fortuinlijk door een blun der van den R. K. A. V.-keeper, waarna Schrama voor de 3e maal het leder langs Kobus plaatst. Rust 13. Na rust is H.B.C. een klasje beter en be- heerscht voor een groot deel den wedstrijd, Met 43 voor II.B.C. komt het einde.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10