HERINGA&WUTHRICH TELEGRAMMEN GEMENGD NIEUWS WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1929 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN (Adv. Ing Med.) PROF. DR. A. F. HOLLEMAN 70 JAAR. Trof. dr. A. F. HOLLEMAN In zijn villa aan den Parkweg in Bloemen- öaal viert de bekende oud-hoogleeraar prof. dr. A. F. Holleman vandaag zijn zeventigsten verjaardag. Prof. Hoiieman werd 28 Augustus 1859 in Oisterwijk geboren, ging in 1879 in Leiden studeeren, en promoveerde daar, na ook nog in Heidelberg en München gestudeerd te hebben, in 1887, waarna hij assistent bij prof. van 't Hoff in Amsterdam werd. Van directeur van het Rijkslandbouw proefstation'in Groningen werd prof. Holle man in 1893 hoogleeraar in de chemie aan de hoogeschool aldaar. In 1905 kwam hij in Amsterdam als hoogleeraar in de organische scheikunde, in 1924 nam prof. Holleman eme ritaat en vestigde hij zich in Bloemendaal. In 1394 werd hij opgenomen in de redactie van het „Recueil des travaux chimiques des Pays-Bas", waarin vele publicaties van zijn hand over zijn uitgebreide onderzoekingen verschenen. Behalve vele artikelen in tal van tijdschrif ten zijn ook zijn leerboeken over anorgani sche en organische scheikunde van groot be lang, zij zijn in alle moderne talen vertaald en worden algemeen gebruikt. Prof. Holleman die in 1903 lid werd van de Kon. Academie van Wetenschappen, wiens verdiensten onze regeering erkends door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nedcrlandschen Leeuw, is eerelid van de Nederlandsche Chemische Vereeniging, van de Société chimique de France en van de Spaansche Chemische Vereeniging. Voorts werd hij benoemd tot eere-doctor in de beide rechten door de St. Andrews University en tot eere-doctor in de rechten door de Universiteit te Leeds. En in Mei van het vo rige jaar werd prof. Holleman benoemd tot secretaris der Kon. Hoilandsche Mpij der Wetenschappen als opvolger van prof. Lorentz. Heden-, Woensdagmiddag van zou 3 tot 5 uur ten huize van prof. "Hoiieman een re ceptie gehouden worden, waar o.a. verwacht werd een deputatie die namens vrienden en oud-leerlingen een feest-uitgave van het „Recueil des travaux chimiques des Pays- Bas" zullen aanbieden, die bijdragen bevat van leerlingen, collega's en buitenlandsche geleerden. Vanmorgen ontving de jarige reeds een groot aantal brieven en telegrammen, o.a. van tal van collega's die niet persoonlijk konden komen gelukwenschen, voorts van het Curatorium van het Kennemer Lyceum prof. Holleman is curator van deze instel ling en van dr. A. dc Vletter, rector van' het Kennemer Lyceum. Dc Spaansche Che mische Vereeniging zond haar cerelid een fraai gecalligrafecrd adres. KONINGINNEDAG. HET FEESTCONCERT IN DE GROOTE KERK. Men schrijft ons:' Naar het zich laat aanzien, zal dit jaar het Koninginnëfeest op luisterrijke wijze gevierd worden; in talrijke kolommen zijn de voorbereidende maatregelen voor aubade, kinderfeesten, bloemencorso enz. besproken en men mag veilig aannemen, dat alle zeilen worden bijgezet, om den verjaardag van onze Koningin op buitengewone wijze te vieren. In dit verband mag wel een extra woord gewijd worden aan het „traditioneele" con cert in de 'Groote of St. Bavokerk. Zelden zal op een soortgelijk concert xoo een keur van stemmen zich aan de sonore klanken van het groote orgel gepaard heb ben als op het a.s. feestconcert. Wij schrijven „feestconcert" en met recht; het is onze bekende baszanger Jac. Ph. Caro, die met zijne keuze der liederen het feestelijk karakter van het concert wel het meeste accentueeert. Liederen als ,,'k Hou van Holland", „Wij willen Holland houen" en het „Koninginne- lied" van Arnold Spoel geven wel heel op recht de juiste stemming weer en met de Zuid-Afrikaansch© liederen, getoonzet door Anna Lambrechts—Vos spreekt hij zeker tot onze goed Hoilandsche harten. Minder nationaal maar zeker niet minder in den juisten toon is de keuze van de be minde sopraanzangeres Jo Vincent; zij zal ons liederen en Aria's van Handel, Saint- Saëns en Valerius zingen en het zal een genot zijn deze immer frïssche en klare stem weder door de gewelven van oase oude St. Bavo te hooren weerklinken. Ten slotte brengt George Robert ons naast een symphonisch Choral van S. Karg-Elert-, een eerste uitvoering van een werk van een landgenoot, W. Petri en wel diens Prelu dium (Ciacona) en Fuga. De taak van het publiek eindelijk ligt in het begin en het eind van het. programma: de volksliederen! Wij hopen, dat talloozen uit volle borst de geliefde zangen zullen doen op- kinken ter viering van den jaardag van onze geliefde Koiftngin. HAARLEM, 28 Augustus Eindelijk een accoord! Het was Dinsdag precies een jaar geleden dat de groote mogendheden in Parijs plech tig het Kellogg Pact onderteekenden. Misschien is het besef van dezen beteeke- nisvollen verjaardag niet geheel zonder in vloed op de Haagsche Conferentie gebleven. In elk geval moeten deze staatslieden gevoeld hebben dt het een allertreurlgsten indruk zou wekken als op dien dag hun conferentie mislukte. Hoe het zij zij bereikten geluk kig eindelijk een resultaat. En een belangrijk bovendien, dat het welslagen van de gansche Conferentie tot een waarschijnlijkheid maakt. De vijf groote crediteur-mogendhe- den kwamen tenlaatste tot overeenstemming inzake de verdeeling van de Duitsche schade loosstelling. Snowden's koppige volharding werd met succes beloond, want volgens de mededeelingen zijn zijn oorspronkelijke eischen in zeer belangrijke mate ongeveer 78 pCt.) 'ingewilligd. Merkwaardig is de verklaring van Fran- sche zijde, dat tot het bereiken van het ac coord vooral Italië zou hebben bijgedragen. Ondanks de erkenning van de groote ver diensten van het- Italiaansche dictatoriale bwind in den organisatorisch en arbeid, die het in eigen land verricht heeft, beschouwt niemand het als een macht, die tot interna tionale overeenstemming en tot den wereld vrede belangrijk zou kunnen bijdragen. In tegendeel: de dictatuur geldt op historische gronden als een gevaar voor den vrede om dat zij, als eenmaal haar macht in eigen land begon te verzwakken, zich onverander lijk in buitenlandsche avonturen stak om door succes op dit gebied prestige te herwin nen. Mocht inderdaad bevestigd worden, dat Grandi en Pirelli in hoofdzaak het accoord hebben bewerkt, dan zou Mussolini een bui- tenlandsch succes van onbetwiste waarde en beteekenis boeken. Het accoord werd vannacht om halftwee pas bereikt dus niet meer op den verjaar dag van het Kellogg Pact. Wij zullen die anderhalf uur evenwel maar over het hoofd zien, en ons van harte verheugen in de ein delijk bereikte overeenstemming op een zoo netelig punt. Aan de Duitschers worden vandaag om trent eenige punten van meeningsverschil schriftelijke voorstellen door de vijf credi- teur-mogendheden voorgelegd. Als de Conferentie tenslotte inderdaad nog tot een volledig succes mocht voeren zal zij wel speciaal gekenmerkt moge worden in de lange rij van vijendertig dergelijke bijeen komsten, ^sinds Versailles gehouden. En mis schien zal het bereikte succes er ook toe bij dragen dat de Conferenties der toekomst zakelijker, dus practischer worden voor bereid dan met deze het geval is geweest. De eerbied van de volken jegens hun staats lieden zal ongetwijfeld stijgen met de ver betering van h.un werkmethoden. Dit heeft wel zeer lang geduurd en is wel zeer ver ward geweest- Gelukkig daagt het nu eidelijk! R. P. VISSCHERIJ-OPBRENGST. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 18 stoomtrawlers. De besommingen waren: Irene f 3821, Trotinus f 4803, Forward f 1957, Invierno- f 1943, Pat-ria f 1768, Flandria f 1864. Omme- ring f 3100, Derika 5 f 3800. Friesland f 4100, Proef f 3500. Alcmaria f 1200, Oostzee f 1900, Jeanne f 1500 Ita f 1800. Annie f 1200. Alba tros f 2900, Walrus f 2600, Eliecheneviere f 2500. KANTONGERECHT. Een zeibaas zonder ver gunning. Een caféhouder uit Noordwijkerhout stond terecht, omdat hij 26 Juli 's morgens 10 uur te Velsen iemand een glas jenever heeft ver kocht, zonder dat hij daartoe vergunning had. Als verdediging voerde de caféhouder aan. dat hij een contract had met de juf frouw. die te Velsen de vergunning hield. Hij meende dientengevolge de geheele zaak voor haar te mogen drijven als zetbaas. De juffrouw, een 60-jarige weduwe, ont vangt van den zetbaas 150 per jaar. Ove rigens doet de juffrouw aan de zaak niets. Volgens het contract zou de juffrouw een deel van de winst krijgen maar „uit goedig heid" heeft ze daar nooit naar gevraagd. Het O. M. zeide, dat er in veel café's vooral in Velsen veel gewerkt wordt met schijncon tracten. Er wordt getapt zonder vergunning. Spr. vroeg 25 of 25 dagen. De verdedigster, mr. A. Suze Staalman uit Den Haag. rechtskundige van den caféhou- dersbond vroeg zich af of dit feit, zoo wel strafbaar ook strafwaardig is. Haars inziens is het dit niet. omdat er niemand benadeeld is. Zü betwistte de uitdrukking „schijncon tract" omdat het contract alsnog zal wor den nagekomen. Het O. M. repliceerde, dat zoolang de zet baas geen lastgeving voor zijn handelingen krrjgt het contract een schijncontract is. De waarnemend kantonrechter, mr. Van Walsem, meende, naar aanleiding van ver- dachte's zelfstandig optreden dat de drank wet inderdaad overtreden is door tappen zonder vergunning. Het vonnis luidde 10 of 10 dagen. DE INENTING TEGEN ALASTRIM. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de inenting tegen alast-rim door den Gemeente lijken Geneeskundigen dienst plaats heeft op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van half vier af, met dien verstande, dat tot vier uur volg nummers worden uitgereikt. De toeloop was gisteren zeer groot, vóór drieën stonden reeds velen te wachten. On geveer 460 personen zijn gisteren ingeënt, hetgeen tot nu toe het grootste aantal was. Twee gevallen te Brandwijk. Te Brandwijk (Alblasserwaard) doen zich naar men aan de N.R.C. meldt, in één gezin twee gevallen van alas trim voor, bij kindereu van 12 en 14 jaar. DE SPIJSKOKERIJ ST. VINCEN- TIUS. HET 75-JARIG BESTAAN. Zooals wij reeds meldden vierde Dinsdag de Spijskokerij St. Vïncentius alhier haar 75- jarig bestaan. De receptie was zeer druk bezocht, o.m. door Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, den heer W. van Liemt, de geestelijken der verschillen de parochies en den 82-jarigen heer Lindner, uit Den Haag, president van den Bij zonderen Raad, die het geheele feest tot 's avonds laat heeft medegemaakt. Er werd Dinsdagmiddag nog een korte, ver gadering gehouden, waarin de heer J. P. P. Kloppers, verslag uitbracht over de afgeloo- pen 75 jaar, aan welk verslag wij hier het een en ander ontleenen. Er zijn in de geschiedenis der Spijskokerij 3 perioden te onderscheiden. Van 1854 tot 1910 verrichten de bestuursleden zooveel mogelijk zelf de werkzaamheden- Zij bereid den de spijzen persoonlijk en kochten onder ling alle levensmiddelen. Bestuursleden waren in den eersten tijd de heeren W. Schwartz, W. Maas, J. Luiten, J. B. Schlatmann, J. J. van Reysen, J. A. van Zijl en F. Lempex*s. In het tweede tijdperk, na 1910, werd een vaste kok aangesteld; de aanschaffing der levensmiddelen ging voortaan bij inschrij ving. In 1914 legde de Regeering, daartoe ge dwongen door de tijdsomstandigheden, be slag op de keuken, de bijkeuken en de groote zaal voor de militairen. Eerder dan vermoed werd gingen deze weer weg; toen moest voor de Belgische vluchtelingen gekookt worden. De distributie gaf veel moeilijkheden, die zoo ver gingen, dat in 1918, 1919 en 1920 niet gekookt werd. Daarna volgde de 3e periode. De heer Gus- senhoven werd tot voorzitter benoemd. Het verslag brengt hulde aan zijn ijver en groote toewijding, alsook aan den penningmeester, den heer J. P. Stam. OnZE GROEMTJE5 DIN5DAG DONDERDAG ZATERDAG DE INCIDENTEN TE PALESTINA VOOR DEN VOLKENBOND? GENèVE. 27 Aug. (V.D.) Naar gemeld wordt heeft de vertegenwoordiger van het Syrisch-Palestijnsch Congres te Genève in opdracht en uit naam van zijn organisatie een schrijven gericht tot Sir Eric Drummond, den secretaris-generaal van den Volkenbond,, waarin ernstig geprotesteerd wordt tegen het optreden der Engelsche troepen, tijdens de onlusten te Jeruzalem (het werpen van bommen enz.) en waarin een nauwkeurig onderzoek wordt verlangt naar de gebeur tenissen in Palestina van de laatste weken. Wat met dit schrijven gebeuren zal, staat nog niet vast. Waarschijnlijk zal het worden voorgelegd aan den Raad van den Volken bond, die op 30 Augustus a.s. bijeen komt. 1000 VRIJWILLIGERS VOOR PALESTINA AANGEBODEN. TORONTO, 28 Aug. (Reuter). De Jood- sche inwoners van Toronto hebben aan Mac Donald een kabeltelegram gezonden, waarin zij hem 1000 vrijwilligers aanbieden om on middellijk dienst te doen in Palestina. DORCHESTER HOUSE VERKOCHT. (Van onzen Londenschen correspondent) Na Grosvenor House, na Devonshire House nobele stadshuizen van oude aristocrati sche Britsche families zal nu ook Dorches ter House, een even illuster voorbeeld van een oude rijke woning, met den grond worden gelijk gemaakt. Toen de kunstschatten van dit huis dezer dagen in Londen onder den hamer kwamen,' bleek dat ze in dezen tijd niet meer worden gewaardeerd en dat zelfs de antiquarische waarde verre- beneden de verwachting bleef. In totaal werd voor on geveer 4000 pond sterling geboden voor een huisvoorraad en decoratieve en monumen tale stukken, die zelfs toen het huis werd in gericht meer dan 100.000 pond hadden ge kost. De trots van Dorchester House was de monumentale marmeren trap. Die trap werd in gedeelten verkocht en bracht niet meer dan 245 pond op. Er waren 32 schoorsteen mantels in het huis. Twee er van waren van de hand van den in het midden der vorige eeuw zeer beroemden Ehgelschen beeldhou wer Alfred Stevens. Een dier schoorsteen mantels werd uit de auctie teruggenomen en aan een Londensch museum geschonken. De andere werd gekocht door dc aannemers van slooping en nieuwen bouw, McAlpine en Zoon, een firma wier naam men op dc meeste gebouwen-in-aanbouw in Londen aantreft. De aarfhemers betaalden voor dit zeer zeldzaam en kostbaar geachte stuk 300. Dorchester House is nu omgeven van enorme kranen, die bij de slooping dienst moeten doen. Op den vrij komenden grond komt een nieuw luxe hotel. Straks zal er gedanst en gedineerd worden op nieuwe wijze en zullen welvaren de Amerikanen, die op hun wijze de wijding van historischen grond zoeken te ondergaan, er rondstappend hun sigaren rooken. Zoo zal het nieuwe leven zijn. dat uit deze ruïne is opgebloeid. Er is nog een griezelige legende aan Dorchester House verbonden. De Sah van Perzië heeft er eens gelogeerd, toen hij in statie een bezoek bracht aan koningin Vic toria. Men vertelt dat de Sah bij die gele genheid twee van zijn hovelingen, die zijn gramschap hadden opgewekt, in de balzaal heeft laten onthoofden. Het is een legende gebleven. Maar sommigen venvachten dat in het proces der slooping van Dorchester Hou se vondsten zullen worden gedaan die van de legende een feit zullen maken. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.3 te Lacoruna. Laagste barometerstand 746.2 te Vardö. Verwachting: Zwakke tot matigen, zuide lijken tot westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen of on weer, iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 758 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN Opticien Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059 28 Augustus. Hoogste gisteren 75 F. Laagste hedennacht 61 F. Hoogste heden tot 12 uur 72 F. Haarlem, 28 .Aug. 1929. Getrouwd: 27 Aug.: J. Pethke en W. Kij zers, M. Brinkgreve en E. F. A. M. M. Dresch. Bevallen: 24 Aug.; M. J. P. Los—Hesselink d. W. M. van Doorn—Appelman z. M. M. Scheelings—Groeneveld d. 26 Aug. G. La blansTool, z. H. A. M. PreenenKoelemij. 2 zoons; 27 Aug. P. E. H. Dekker—Stam z. Overleden: 24 Aug.: G. van der Brug, 35 j„ Hazepaterslaan; 26 Aug. G. Westendorp, 16 j. Leidscheplein; A. M. Koopman—Meijer, 78 j., Groote Houtstraat; M. Paap—van Dijk, 41 j., Hazepaterslaan. REORGANISATIE VAN HET BAGNO? Het bagno als strafoord, ingesteld bij de wet van 1854, heeft zooals men weet, ail heel wat critiek uitgelokt. Als een van de grootste schaduwzijden wordt steeds genoemd, dat iemand, die voor het eerst veroordeeld wordt tot dwangar beid, naar Guyana moet worden gebracht, waardoorhij in een milieu terecht komt, dat hem vrijwel onvermijdelijk steeds dieper naarbeneden haalt. Thans heeft de afgevaardigde Maurice SybUIe een voorstel ingediend om wijziging- te brengen in hét stelsel van uitvoering van de ve'roordeeling tot dwangarbeid, aldus het Hbld. Daarbij wordt voorgeschreven, dat be paalde veroordeelen, op grond van een met redenen omkleed advies van het hof, kunnen wórden vrijgesteld van het transport, d.i. dus van het verblijf in het bagno. De bedoeling zou zijn zoodoende tot een selectie te komen, waardoor bepaalde ver oordeelden van wie verwacht mag worden dat zij weer op den goeden .weg zullen trach ten te komen, bewaard kunnen worden voor het funeste contact met onverbeterlijke recidivisten. WILT U ZICH LATEN FILMEN? De Fransche rechter zal dezer dagen moe ten uitmaken of men op straat tegen zijn wil „genomen" mag worden door filmfoto grafen, vertelt het Hbld. Het is te Parijs al tot een paar Incidenten gekomen tengevolge van dit kieken op straat. Zoo heeft een operateur onlangs een heer genomen, die met een dame liep, welke dame echter niet zijn vrouw was. De foto geraakte in handen van de wettige echtgenoote, waar mee de popen dan het dansen waren! In een ander geval maakte een teekenaar ruzie met den operateur, die hem tegen zijn wil gefotografeerd had. Hij greep het toestel liep er mede naar een politiepost en eischte dat de foto vernietigd zou worden. Hier tegen verzette zich de fotograaf, die beweer de dat dan de geheele film zou worden ver nield. Thans zijn beide partijen voor den rechter gedaagd, die de quaestie zal moeten uitmaken. MOTOR EN LOCOMOTIEF. (Van onzen Londenschen correspondent) Hoe zeer reizigersvervoer per motorvoer tuig in Engeland is toegenomen blijkt in de zen zomer elke week uit de cijfers van het Week-End-verkeer. Ze vertellen dat gemid deld 40.000 menschen uit Londen elke week tegen Zondag per motorvoertuig tusschen Londen en de populaire zeeplaatsen Margate en Brighton op en neer gaan. Op andere routes, over het gansche land verspreid, doen zich naar verhouding dezelfde ver schijnselen voor. Het publiek vaart wel bij deze concurrentie tusschen „rail and road". Maar er zijn teekenen, die bewijzen dat aan dezen toestand geleidelijk een einde komt. De spoorwegmaatschappijen beginnen al groote motoi'koets-ondememingen op te slokken. De twee groote spoorweggroepen, dc London Midland and Scottish en de Great Western, hebben dezer dagen een bod gedaan voor het bezit van een motorvervoeronderneming, die 150 wegdiensten onderhoudt over een uit gestrekt gebied van noord-west Engeland, geheel Noordwales er in begrepen. De maat schappij is op het aanbod ingegaan en heeft de zaak voor 398790 aan de spoorwegen verkocht. De Southern Railway verschaft zijn klanten voor vrachtvervoer nu hetzelfde ge rief dat de motortransportondernemingen bieden, dóór n.l. motorlorrie-diensten te ver binden aan eindstations, zoodat goederen door den spoorweg zoogenaamd „van deur tot deur" worden vervoerd. VAN DE LONDENSCHE BEURS. (Van ónzen Londenschen correspondent). Het inwendige van de Londensche Effec tenbeurs ondergaat eenige veranderingen. Maar de veranderingen gelden alleen het kantoor van de beurscommissie en dat van het officieele personeel. Er wordt blijkbaar niets gedaan om er het verblijf van „bro kers" en „jobbers" te veraangenamen of althans ruimer te maken. En dat is toch wel hard noodig. Want het gedrang is er ge woonlijk hevig en de ruimte, waar de heeren handelen, is veel te klein. „The House" (dat fectenbeurs wordt aangeduid) is het eigen- is de onveranderlijke term, waarmede de ef- dom van een maatschappij, wier aandeel houders allen leden van de effectenbeurs zijn. Hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat alle leden van de beurs aandeelhouders zijn. De maatschappij is zeer welvarend en betaalt flinke dividenden. Reden te meer dat ze het reeds te lang uitgestelde werk voor vergroo ting van het gebouw, of het stichten van een nieuw, nu eens aan moet pakken, zeggen de door benauwenis in zaken veel geplaagde beursheeren. Het prachtige nieuwe gebouw van Lloyd's, waar de scheepsassuradeuren bijeenkomen, wordt met afgunst beschouwd door de mannen van Throgmorton Street en heeft eerzuchtige gedachten in hun hoofden doen postvatten. Een dier gedachten is dat een gebouw van 1880, met eenige verruiming in 1890, niet kan voldoen aan de eischen van 1929. Wanneer men op den vloer van de beurs een vreemdeling ondekt, wordt hij, meestal hardhandig, naar de straat terug gejaagd met den kreet „fourteen thousand". Gedurende langen tijd, op het einde der vo rige eeuw, bleef het lidmaatschap lang staan op 1399. Wanneer er dus een vreemdeling bin nenkwam was het aantal alhans theoretisch 1400. Vandaar de kreet. In den loop der jaren is met het toenemen, van zaken het lidmaat schap sterk vooruitgegaan. Nu zijn er onge veer 4000 leden, die voor hun lidmaatschap' 1000 guinjes 1050) betalen. In het begin van de eeuw was dit bedrag 250 guinjes. De beursruimte moet echter behalve de leden ook nog een aantal geautoriseerde en onge autoriseerde bedienden kunnen bevatten, zoodat er op drukke dagen wel een ?000 menschen zijn vereenigd. Dan is het gedrang er onbeschrijfelijk. Een van mijn kennissen, aan wiens waarheidsliefde men niet mag twijfelen, en die vijf dagen van de week in dit huis vertoeft, heeft mij wel eens gezegd da een „jobber" en een „broker", die een veertig meter van elkaar af staan en bij elkaar willen komen, op drukke dagen een kwartier noodig hebben om dezen afstand te „verslinden". NIEUW LICHT VOOR DEN I THEEMS-OEVER. (Van onzen Londenschen correspondent.) De vermaarde noordelijke Theemsoever in Londen, tusschen het Parlementsgebouw en de brug van Blackfriars, algemeen bekend als de Embankment, heeft nieuw en hoognoo- dig licht gekregen. Hoe de nachtelijke zwer vers het nu moeten stellen, nu zij niet meer in het duister op een bank kunnen overnach ten, is een vraag waaraan de autoriteiten niet hebben gedacht. Tot kort geleden was de Embankment 's avonds en 's nachts in sche mer gehuld. De, op zichzelf fraaie, lampen op de balustrade lieten slechts haar licht schijnen in haar naaste omgeving.Aan den anderen leant van dezen weg langs de rivier was het al evenzoo gesteld. Nu is dat alles anders geworden. Op afstanden van ongeveer 30 meter, den geheelen afstand van Black friars naar Westminster, hangen boven den rijweg twee sterke „zonnen", die aan de be- beroemde bocht, waaraan de hotels Savoy en Cecil liggen, bij nacht middendaagsche klaarte verleenen. Er is nu geen straat in Londen, die in helderheid van kunstlicht met de Embankment kan wedijveren. Afgeschei den van de zwervers, die de duisternis lief hebben, zijn er ook veel menschen, die van nocturnale effecten houden, die met den nieu wen toestand geen vrede hebben. De nieuwe lampen hangen ter hoogte van het midden der boomkruinen, die nu ook bij nacht levendig groen, dat al ons loover ken merkt, laten zien. Dat is een fantastisch ge zicht. En even fantastisch zijn de levendige schaduwen, die het gebladerte op de mach tige gevels van vermaarde, gebouwen als So merset House werpt. BENNEBROEK Mej. H. P. Viersen uit Bennebroek is te Amersfoort geslaagd voor het examen Fransch L. O. SANTPOORT. PERSONALIA Benoemd is tot leeraar aan de Rijkstuin bouwschool te Boskoop de heer G. Bleeker te Santpoort. HAARLEMMERMEER PERSONALIA Wederom Is benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Aalsmeer de heer J. Nijdam te Hoofddorp. HEEMSTEDE DE FEESTEN OP „KONINGINNEDAG" Ook Heemstede zal dit jaar weer den ver jaardag van de Koningin feestelijk vieren. Zooals gebruikelijk worden de feesten ge opend met kinderspel in Groenendaal, aan beide zijden van den weg tusschen Herten kamp en Ververschingshuis. Alle schoolkinderen mogen daaraan mee doen, ook de leerlingen van de 2e tot en met de 6e klas van de nieuw te openen openbare school aan de Kerklaan. Aan deze spelen zullen medewerken de muziekvereenigingen „Excelsior" en „Meer en Bosch". Van 2.30 tot 5 uur zijn er volksspelen, even eens in Groenendaal. Deze zullen bestaan uit gecostumeerd ring steken op de fiets voor meisjes en jongens wedloop met hindernis voor jongens, sleu- teltrekken voor meisjes, zakloopen voor jon gens en touwtrekken over een sloot voor mannen en jongens. Deelnemers daarvoor kunnen zich schrif telijk aanmelden bij de heeren D. F. de Wil de, Groenendaal en Carl L. v. Empelen, Bin nenweg 28. Hierbij verleent de Harmonie Eensgezind heid" haar medew'erking. Van 3—4 uur is er concert in de Gerefor meerde Kerk aan de Koedïefslaan, waaraaq

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2