Raadseloplossingen BRIEVENBUS RUILRUBRIEK 5 Is een vreemde letter In ops alfa bet. 4 5 5 4 is een meisjesnaam. 6 7 5 is een metaal. 6. (Ingez. door een Oud-Rubrle- kertje.) Toen ik nog aan de Rubriek mee deed vond ik 't prettigste 1 2 3 4 5 6 7 3 9 10. 1 9 10 is van blik. 2 3 4 is een verkorte meisjesnaam. 5 6 6 7 is een grondsoort. 8 9 3 10 is een Jongenskleeding- istuk. Raadseloplossingen van de vorige week zijn: AFDEELING I 1. a. Zonlicht, b. Slakkenhuis, c. r-o-o-d. d. Als de emmer maar groot swnoeg ls een. 2. Melkboer. Baanveger. Fotograaf. Rentenier, metselaar, Schoenmaker. 3. Jopie Slim. 4. Hagenaar. 5. Vreeland. 6. Na regen komt zonneschijn. AFDEELING II 1. Kerkrade. 2. a. Veehandelaar, b. bloemist, c. boschwachter, d. tulnhaas. 3. Maassluis. 4. Adriana. 5. Zwartoogje. 6. Broodmes. Goede oplossingen ontvangen van: De kleine Violist 6 De kleine Vogel vriend 6 Wenda 6 Berliner Bol 5 Sa- tlnnie 6 Brillantster 6 Zevenster 6 Obione 6 Fluiter 6 Vrouwtje Ulebuut 6 Alba G Papavcrtjc 4 Babbelkous 3 Katuil 5 Graaf Lodcwljk 6 Boerinnetje 6 Floris V G Wipneusje 6 Goudsbloem 6 Interieur 5 Violetta G Sarina 6 Krullebol Steilhaar 6 Mannetje 6 pelikaan 0 Dwingeland 6 Korstjes- knager 5 Damiaatje 6 Amico 6 Zang vogeltje 6 Jerrle 2 Wielewaal 3 Een raamloozc 3 Dorus Rijkers 6 Teeke- naarster 4 Rangccrdcrtjc 5 Zeeuwsch Boerinnetje 2 Draaitol 6 Verspringer G Ilardlooper 6 Zlgeunertje 4 Blauw- druifje 4 Poescnmoederjc 6 Prinses Rozenhart 6 Prinsesje Sterremuur 6 Rompelsteeltje 6. Brieven aan de Redactie van de Klnder-Afdceling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN. Marnixstraat 20. (In de bus gooien zonder aan bellen.) W. L. Dus JIJ begint straks met frisschen moed Je hebt gelijk, dat je de Bibliotheek maar dadelijk laat beginnen. Heb Je al aardig wat in schrijvingsbiljetten terugontvangen? WENDA. 't Doet me plezier, dat je het boek mooi vindt. Ik denk. cjat de juffrouw op school het ook al ge zien heeft. Raad ik dat goed?, Heb je 't al heelemaal uitgelezen? BERLINER BOL. Kind. wat een rust voor jullie allen, dat het met Je broer zooveel beter gaat. Als de dok ter over hem tevreden is. gaat het zeker naar wensch. Weet je al, wan-, neer hij naar huls mag? Is de koorts al over? Ja zoo ls het: we waardee- ren gezondheid 't meest, als we ziek zijn. DE KLEINE VIOLIST. Je laatste weekje ls wat het weer betreft heusch nog niet Je minste minste weekje. Zijn de boeken netjes gekaft en de potlooden geslepen? Ik ben 't niet met Frlt^cens, dat de 1ste schooldag do naarste ls. Alles heeft dan juist zoo'n frisschen gloed. Begin maar goed hoor! SNEEUWKLOKJE. Dank voor je Zandvoortschc kaart. Was Je er voor een dagje, of ben Je ln een va- cantie-kolonie? Hoe gaat het toch met Je vriendin Krullende? W. v. d. L. -- Ja. die Hoeve Hikt me een heerlijk tehuis voor jullie. Den voorzitter van het verbond heb tk nog als Jongen gekend. In het kamp te Oud-Leusden zijn nog meer Rubriekertjcs geweest, 'k Vond het aardig, dat Je Zondag ook onder PHjn gehoor was. 't Is heelemaal niets erg, dat Je Je met alles niet kunt vereenigen, 'k Zal naar dat ver loren schaapje informeeren. Die vriend van je heeft ook een druk ken werkkring, 't Zal me benieuwen of jullie elkaar nog op de Hoeve zul len ontmoeten. SATIMIE. 't Is niets erg, dat je een poosje vacantie genomen hebt van de Rubriek. Je bent nu weer hartelijk welkom. De acte-tasch wordt zeker dadelijk op de Avond school gebruikt. Je hebt ook maar heerlijk genoten in de vacantie. Aan dat laatste schoolreisje denk je vast altijd met genoegen terug, 't Is met je fiets nog goed afgeloopen. Ik vond je brief heelemaal niet te lang. Ik vind het juist gezellig om lange brie ven van jullie te krijgen. Wat ga je nu overdag doen? Moeder helpen? WIELEWAAL. Dat is maar een heerlijk leventje geweest aan 't Bloe- mendaalsche strand. Heeft moeder pap van de bramen gekookt? Die twee stel woorden van den wedstrijd waren goed. JERRIE. Bevalt het weer goed op school? Je zult zeker nog wel eens aan je prettige vacantie terug denken. Heeft je nichtje Je al eens een brief geschreven? Heb je van haar geleerd, hoe je mooie poppen- jurken kunt maken? Wat fijn, dat jullie zelf pruimen- en pereboomen hebben. Je smult er zeker alle dagen van. Hoeveel woorden heb je nu van den wedstrijd? AMICO. Jammer, dat de foto van het huisje mislukt is. Leuk, dat jul lie toch in de buurt zijn geweest. Wat voor tentoonstelling was er op de Ehze? Ben je ook nog op de Zut- fensche markt geweest? ZANGVOGELTJE. Je kunt mooie fietstochten maken om Zutfen heen. Vond je dat binnenpad naar Almen niet prachtig? Wat eenig, dat Je nu nog een schoolreisje hebt gemaakt. Meestal zijn die voor de groote va cantie afgeloopen. Was de film van Napoleon mooi? DAMIAATJE. 't Is niets erg. dat Je in de vacantie ook vacantie van de Rubriek hebt genomen. In Vel- serbeek kun je best een heelen dag doorbrengen. Ben Je weer gewend op school? KORSTJESKNAGER. Jongen, wat komen er voor jou heerlijke da gen aan. Heb je ook iets voor de brui loft geleerd? De volgende week schrijf je me er zeker een grooten brief over. Ik wensch Je heel veel genoegen. DWINGELAND. Heb je Dinsdag prettig bij je vriendje gespeeld? Zijn jullie nog naar Zandvoort geweest? De volgende week is de pret afgeloo pen. hè. Ik kan me voorstellen, dat je naar school verlangt. Hoe ls 't met je aquarium? Is 't aardig ge vuld? PELIKAAN. Nu ben je dus een grootc Pelikaan geworden. Heb je in Deventer ook lekkere Deventer koek gegeten? Leuk. dat Bloze Kriekske op je verjaardag ls geweest. Ik wil graag gelooven, dat Jullie toen plezier hebben gehad. LEZERESJE. Ik vind het heele maal niet schandelijk, dat Je me in een heel poosje niet hebt geschreven Nu komen de oude klantjes zich weer aanmelden. Ik denk. dat er tocli nog wel eens een tijd zal komen, dat je naar je schooljaren terug verlangt. Wat doe je nu? Hoeveel ketting woorden heb je al voor den wed strijd? MANNETJE. Zoo. kom jij daar ook weer aanzetten. Jammer, dat Je de vorige week wel de raadsels had. maar ze niet Instuurde. Fijn zwem- weertje geweest, hè? Heb Je al een diploma? EEN NAAMLOOZE schrijft me. dat ze naar Wim L. ls geweest om inlichtingen over de Bibliotheek. Ze schrijft haar briefje bij Zlgeunertje. Nu zal Zlgeunertje me zeker wel in lichtingen willen geven. Misschien heeft zij den naam gevonden. RANGEERDERTJE. Je moogt- dezen schuilnaam houden. Wil je voortaan met inkt schrijven, want ik kon het moeilijk lezen. Je hebt zeker een mooie spoor met rails. Heb je ook seinlichten? Bevalt het je goed in de nieuwe klas? Heb je al huiswerk moeten maken? Als Je lets van de Rubriek niet weet. vraag Je het maar aan zus. Die is van alle markten thuis. ZEEUWSCH BOERINNETJE. Hartelijk gefeliciteerd met moeders verjaardag. Heeft moeder mooie ca- deaux gekregen? Wat zal 't een fees telijke winter voor je worden. Nu heeft Babbelkousje haar naam toch niet vergeten? TEEKENAARSTER. 't Speet me ook genoeg, dat ik geen enkele or chidee vond. Jan is welkom. Hij had nog best aan dezen wedstrijd mee kunnen doen. Eind September schrijf ik den St. Nicolaaswedstrijd uit. Na tuurlijk mag je hem overal mee helpen. DORUS RIJKERS. Je raadsels zijn goed. Wat bedoel je met kop pelwoorden? Ik vond je boek heel aardg, alleen jammer, dat je het niet schoon hebt gehouden. Kom je het eens op een Woensdagmiddag terug halen? KRULLEBOL STEILHAAR. Wat jammer, dat je eene goudvisch is doodgegaan. Maakt de andere het goed? Ben je op school al weer goed. gewend? Zing je morgen ook op de Groote Markt? INTERIEUR. Nog wel bedankt voor je kaart uit Beverwijk. Voortaan maar een goed duidelijk adres zetten Je hebt zeker prettige dagen gehad bij je tante. Ben je ook nog naar Wijk aan Zee geweest? Ik feliciteer je nog hartelijk met vaders verjaar dag. SARINA. Jij hebt heel wat ge zworven in de vacantie. Als je Aard rijkskunde hebt, weet je van al die plaatsen wat te vertellen. Dat is prettig. Is dit je laatste schooljaar? VIOLETTA. 't Doet me plezier, dat je prijs naar je zin is. Wat waren jullie wel blij met het bericht van zus uit Barbados. Is er nu al een brief gekomen uit Curasao? Vorder je al flink op de piano? Dat pano rama Mesdag is prachtig, hè? WIPNEUSJE. Heb je braaf ker mis gevierd in Hoorn? En was in Kolhorn op een boerderij? Kon je niet zoo heel goed van huis? Je zult van 't jaar je beste beentje zeker voorzetten, dan ga je met een mooi diploma van school. Wat heb je al veel woorden van den wedstrijd. Stuur hem maar zoo laat mogelijk in, misschien vind je er dan nog een paar. ZEEMEERMIN. Je bent weer welkom hoor. Wat ben je flink aan gekomen in Zandvoort. Nu maar goed eten. dat de pondjes eraan blijven. Studeer je nu weer alle da gen piano? Ben je nog bruin? 't Is maar prettig, dat jullie zoo'n mooie tent hebben. Dat zijn zeker altijd heerlijke Zondagen. Zusje mag best meedoen. Help jij haar maar wat. Haar eersten schuilnaam mag ze houden, 't Hindert ook niet, of ze eens een keertje overslaat. Laat ze zich dc volgende week maar als nieu weling opgeven. FLUITER. Ben je al aan het kleu ren gegaan? Hoe is het Je op de nieuwe school bevallen? In welke klas ben je gekomen? Kun je zoo mooi fluiten, dat je dien schuilnaam koos? ORCHIDEE. 'k Vond het gezel lig weer eens wat van jou te hooren. Ik kan me begrijpen, dat vader het jammer vond. dat je geen zin had om verder de Mulo door te gaan. Nu hoop ik maar. dat het je op de naai school beter bevalt. Je moppen zal ik bij gelegenheid wel eens plaatsen. OBIONE. Wat heb je schitte rend weer gehad in Zandvoort. Je moet me toch eens schrijven hoe het ninginnefcest is geweest. Wanneer is het sluitingsfeest? Misschien wou je nog best een poosje blijven. Is 't niet? ZEVENSTER. Verlang Je naar broer? 't Is maar heerlijk, dat hij het zoo goed maakt. Kennen jullie de versjes goed voor morgen? Ik hoop, dat jij bij de wedstrijden een mooien prijs wint. BRILLANTSTER. JIJ wou mis schien ook wel een poosje in het Kinderhuis logeeren. Ik kan me best voorstellen, dat je neefje het er heer lijk vindt. Wanneer komt de nieuwe fiets? GRAAF LODEWIJK. 'k Ben blij, dat je zoo in je schik bent met je prijs. Heb je het bock al uitgelezen? Natuurlijk kun je nog meer prijzen winnen. Ik ken een Rubrlekertjc, dat wel 20 prijzen gewonnen heeft. BABBELKOUS. Wat hebben Je poppen leuke namen. Zijn er drie jongens bij? Misschien kun Je nog 10 kettingwoorden er bij vinden. Dan heb je een mooi rond getal. Hoe gaat het met de aquarium-bewoners? Leven ze in vrede? Een boek uit O. B. leenen kost 3 cents. Er zijn veel mooie boeken in. DE MOEDER VAN ALBA. Dank voor uw vriendelijk schrijven. Wat heerlijk, dat uw jongen het zoo goed maakt. Nu is het te hopen, dat hij zoo flink blijft. Ik geloof, dat U er verstandig aan hebt gedaan hem niet te dikwijls te bezoeken. Wilt U hem eens hartelijk van mij groeten? ROMPELSTEELTJE. Zijn er er ook werktuigen in den speeltuin, zooals schommel, wip en ringen? Was Prinsesje Sterrenmuur dien mid dag niet in orde? Ben je blij, dat de school weer begonnen ls? PRINSESJE STERRENMUUR. Dat is nog een heel tochtje naar Noordwijk. Maar een mooie tocht. Groeiden er al veel bramen? Je raad sels zijn goed. Ik zal ze spoedig plaatsen. PRINSES ROZENHART. Jullie hebben Zondag maar een pracht- fietstocht gemaakt. Je was zeker wel een beetje moe, toen je thuis kwam. Je mop is goed. Misschien plaats ik hem deze week nog wel. POESENMOEDERTJE. Hoeveel kettingwoorden heb je nu gevonden? Ben je zoo blij dat de school weer begonnen is? Mag je het leesboekje in je kastje bewaren? ZIGEUNERTJE. Heb je Wim L. zelf gesproken en weet je nu alles, wat je weten wilt van Onze Biblio theek? Je naam op dc enveloppe is niet voldoende. Eerst maak ik alle enveloppen stuk en dan pas kijk ik de briefjes na. 't Zijn er geen paar, maar soms wel honderd. Was dat soms Prinses Zonneglans, die nu weer haar naam vergat? Hoe is het met Dikkie? Die vader van jou is zeker een pretmaker. Is 't niet? DRAAITOL. De samengestelde woorden moeten uit zelfstandige naamwoorden bestaan. Loos en waardig zijn geen zelfstandige naamwoorden. Daarom is dat stelle tje woorden fout. A. B. C. Ja, het Chineesche Nieuwjaarsfeest duurt een week. Leuk, dat je oom zoo'n ouden Chinee- schen kalender meenam, 't Is wel een aardige gedachte, dat de schoonmaak op Nieuw-Jaar voorbij moet zijn. Kon je oom ook lezen, wat er op die roode papieren stond, die aan de deurposten hingen? JAN TEN H. Waarom de meeste uitvindingen in Amerika gedaan worden, kan ik moeilijk zeggen. Ik zou ook niet beslist durven zeggen, dat het zoo was. Een Amerikaan houdt nogal van reclame maken en daarom hoor je er 't eerst lets van. Marconi was een Italiaan. Blériot was een Franschman, Lourens Cos- ter was een Hollander en Gutenberg een Duitscher. W. BLOMBERG—ZEEMAN, Marnixstraat 20. Haarlem, 30 Augustus 1929. WENDA. Waldeck Pyrmontstraat 54, heeft te ruilen: 16 Kamerplant bonnen van Verkade. 9 Roodbandpl. Album I, 4 Haas-Azijnpl., 15 pl. Hoe heet die vogel? 10 Hlllc's Beschuit bonnen, 12 Amstelpennlngen, 20 Sic- kesz-omsl. Dit alles voor Sunlight- strooken en Drostebonnen. P. VERHAGEN, Leidschcvaart 20. heeft 2 Meco bonnen, 1 Keg's pl. 5 Sickesz-bonnen, 2 Koffie Hagzcgels. 6 Pellkaantjes, 1 pl. Wat oude Ba rend vertelde en 2 Tcxelpl. Dit alles wil hij ruilen voor Vim, Rinso, Sun light en Lux-bonnen. Rulltijd liefst Vrijdag en Zaterdag van 46 uur. M. NIESTEN, Marnixstraat 35, Haarlem-Noord, heeft 4 pl. Hoe heet» die vogel?, 6 Hagwapenzegcls. 4 Pleinesb., 15 v. Nelle-koffiebonnen. 17 Miss Blanche-punten. 12 Terwce's Theebonnen, 8 Tieleman en Dros- bonnen, 2 Haas-Azijnpl., 4 Beuke- laar-omsl., 15 Mecobonnen, 38 oude Htllesbonnen, 24 Smith's Theebon nen, 21 Kamerplantbonnen. Dit alles wil ze ruilen voor Sunlight, Vim, Lux Rinso en Droste-bonnen. bijvoegsel: Vrijdag 30 Augustus 1929 No. 141 AAN ALLEN! 'k Vind het altijd prettig, als jul lie veel vragen in je briefjes. Door vragen word je wijs. Let maar eens op in de klas: wie nooit wat te vra gen hebben zijn geen pientere meis jes of jongens. In Aan Allen beantwoord ik dik wijls een vraag, die ik zoo echt snug ger vind, en waarvan ik denk, dat jullie allemaal wel iets aan 't ant woord hebben. Nu schreef me dezer dagen een meisje, dat veel fruit moet eten van den dokter: „Ik ben zoo blij, dat er nu zooveel peren zijn. Appels kun Je altijd wel eten." Op eens kwam er bij mij een vraag bo ven: „Waarom kun je wel altijd ap pels krijgen en waarom zijn de peren soms schaarsch? Ik ging aan 't den ken. ik zocht in boeken en in tijd schriften en ik vond het ant woord. 't Heele jaar door liggen er voor de winkelramen in onza fruitwinkels appels, ook wel peren, maar deze zijn veel duurder. Beide vruchten komen in groote hoeveelheden uit 't buitenland. Waarom zijn peren zoo veel duurder? Ze zijn veel gauwer aan bederf onderhevig. Tenminste, waar 't handperen betreft. Onze bui- tenlandsche appels komen uit Ame rika. Die Amerikaansche appels zijn heel wat mooier dan de Hollandsche. Ze zijn helderrood, of zacht-geel. De staat Washington is voornamelijk hun geboorteland. Wat hier naar toe wordt gezon den is het beste van het beste. Geen vlekje, geen wormgaatje mag er op voorkomen. Stuk voor stuk worden ze in vloei verpakt. Alleen in den staat Washington zijn 130 duizend H.A. appelland. 50 duizend wagon ladingen vervoeren het heerlijke fruit naar 't buitenland, verpakt in 38 millioen kistjes. Deze appels zijn niet van één soort, 49 soorten zijn ervan in omloop. Er is heel veel zorg voor noodig om deze boomen zoo vruchtbaar te maken. De eerste 6 jaar geeft de appelboom geen vrucht, dan tot het 10e jaar heel weinig. Tusschen 10 en 20 jaar brengt een gezonde boom van 16 tot 30 kisten voort. Door den kouden winter en den heeten zomer sterven veel jonge vruchtboomen. De kweeker moet altijd op zijn hoede zijn, want veel vijanden be dreigen het jonge boompje. Muizen, rupsen, kevers, wormen, motten enz. De staat verdeelt de vruchten ln 4 klassen. Een 1ste klas appel moet met de hand geplukt zijn, mag geen enkele kneusplek vertoonen, geen wormstekigheid. Het staatsoczicht is zeer scherp. In dezen tijd is men bezig met plukken. Koude nachten brengen wat kleur op de appelwan- gen. Regen doet hen groeien. De plukkers komen van heinde en ver en overnachten meestal in tenten. In sommige streken worden de scho len zelfs gesloten, dan mogen de schoolkinderen mee helpen plukken, mee helpen verdienen en mis schien ook mee helpen opeten. W. B.—Z. IN DE GROOTE PLAS. door W. B.—Z. Zie je ons daar zwemmen In die groote plas? 't Was bij Opa's huisje, 'k Wou, dat 'k er nog was, 'k Hield zus aan haar muts vast, Ze kwam heusch vooruit, Maar ze liet zich trekken. Zusje is een guit. 't Was er niet gevaarlijk, 'k Liep er zoo maar door, 'k Heb zus leeren zwemmen. Want lk kan het hoor! Jongens, 't was zoo heerlijk En zoo lekker frisch, 'k Ga er vast nog eens heen, Ms 't weer zomer is. EEN PUZZL E. Op dit plaatje Is een groot aantal vakjes afgebeeld door middel van lijntjes. Een deel dezer vakjes ls zwart gemaakt. Blijkbaar heeft de teekenaar de bedoeling gehad met deze zwarte vakjes een figuur te maken, doch hij is er niet mee ge reed gekomen. Daarom moeten jullie het nu maar eens afmaken. Kijk nu maar eens goed al de lijntjes aan en probeer dan de vakken te vinden die nog zwart moeten worden om aldus het gewenschte figuur te voorschijn te roepen. Het is een zeer spannend en boeiend werkje. Maar je kunt het geluk hebben dat je ineens ziet wat het figuur moet voorstellen en aan ben je natuurlijk spoedig klaar. Het kan echter ook lang duren eer je er achter bent. Om vergissingen te voorkomen is het raadzaam eerst de vakjes, waarvan je meent dat zij zwart moeten zijn met potlood heel dun te schaduwen. Heb je het dan eens mis, dan kan tenminste een stukje vlakgom nog uitkomst bren gen. Anders zou het plaatje natuur lijk opeens bedorven zijn. Gipskruid (Gypsophllia elegans) fam. Muurachtlgen (Caryophylla- ceeën). Een plantje met sierlijke bij- schermen van kleine, witte of licht- rozeroode bloempjes, 't Wordt veel gebruikt voor 't opmaken van bou- quetten. Gewone balsamien (Impatiens Bal- samina) fam. Balsamienachtigea (Balsamlnaceeën). Een zeer bekende plant, die 5060 c.M. hoog wordt. Ze heeft vleezlge, licht groene stengels, terwijl in Juli- Augustus in de oksels der bladeren, half gevulde rose, paarse of witte bloemen te voorschijn komen. De planten hebben veel zon noodig en mogen niet te krachtig groeien, daar anders de bladeren de bloemen te veel bedekken en deze dan in 't geheel niet te zien zijn.'t Best komen ze uit als rand op een verhoogd zon nig bed. Ze doen 't ook goed ln een bloempot. Bloeiende balsamiencn kan men nog best oppotten. Heel ge schikt voor perkjes zijn de dwerg Ca- nellia Balsamienen. euzen balsamien (Impatiens glanduligera) fam. Balsaminaceeën) Een sierplant uit Oost-Indië. ook wel springbalsamicn genoemd. Dezen naam dankt zij aan 't wegspringen der zaden, wanneer de rijpe vrucht maar even aangeraakt wordt, 't Is een sterke plant, die 1.50—2 M. hoog wordt en ln Juli-Augustus roodach tig bloemen krijgt. De reuzenbaLsa- mlen zaait zich zelf. Ganzcbloem (Chrysanthemum) fam. Samengesteldbloemlgen (Com- positcn) Hiervan komen heel veel soorten voor. Ze zijn geschikt voor groote perken en kunnen ook voor snijbloemen geteeld worden. Ze groeien 60-80 c.M. hoog. Gevulde zuiver witte bloemen geeft de O. inodorum plenlssimum; groote licht gele blocmhoofdjes de C. segetum gloria cn de C. carinatum is veel kleurig. Het verdient geen aanbeveling zelf zaad te winnen, daar de variëteiten dikwijls naar de oorspronkelijke soorten teruggaan, 't Is dus lang niet zeker als jc van een bepaalde soort zaad teelt, dat daar 't volgend Jaar dezelfde soort uit voorkomt. Een nieuwe mooie soort is Chr. inodo rum „Bruidskleed", die groote. recht opstaande, zuiver witte bloemhoo.fd- Jes voortbrengt. Godetia (zomer-azalea) fam We- derikachtigen (Onagraceeën). Een 25—40 c.M. hooge rljkbloelende sier plant uit Noord-Amcrika met vrij groote. purperrozerode of wit-ach- tlge bloemen. Ze vraagt een zonnigo plaats. Dc planten mag je niet te dicht laten staan, zullen ze rijk bloeien. Mooie variëteiten zijn do wltbloemlgc Duchess or Albany, do donkerroode Duke of York; zeer fraai ls ook de dubbclblocmlge Go detia grandlflora-rosea. Deze laat ste vooral als snijbloem. I TUINIER,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13