J. Lottgering HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1929 UIT DE OMSTREKEN VELSEN KEGELCONCOURS. In de kogelbaan van Hotel de Prins zal 14 September as. en volgende dagen een kegelconcours worden georganiseerd om fraaie prijzen. De hoofdprijs bestaat iut een dames- of heerenrijwiel. Zij, die lid zijn van den Amsterdamschen of Haarlemschen KegeLaarsbond kunnen niet voor een prijs in aanmerking komen. ECHTELIJKE TWIST. Zekere F. van P. leefde sedert eenigen tijd in onmin met zijn vrouw, die hem had ver laten en haar intrek had genomen bij de familie van B. in de Westerwijkstraat al hier. Donderdag wilde van P. zijn vrouw opzoe ken. De familie van B. liet den man echter niet in huis. Hij begaf zich daarop naar de achterzijde van de woning en sloeg eenige ruiten stuk. Hij slaagde er in zijn vrouw, die bij de deur stond, te grijpen. De man, die zich zeer had opgewonden, trachtte haar dooi de opening te trekken en deed dit zoo hard handig, dat zij dreigde te stikken. Op het hulpgeroep van de dochter des huizes snelde een buurman te hulp, die er in slaagde de vrouw te bevrijden. De politie, die eveneens was geroepen arresteerde den woesteling. Bij zijn verhoor verklaarde hij dat hij in een dusdanigen overspannen toestand verkeerde dat hij niet meer wist wat hij deed. De vrouw bleek slechts licht gewond te zijn. BETERE VERBINDING STATION VELSEN MET VELSERBEEK. Tot nu toe moeten bezoekers voor Velser- beek, die per spoor te Velsen aankomen, zich den omweg over den spoorwegovergang ge troosten, een afstand van zeker een paar honderd meter, ondanks dat de uitgang van het station en de ingang van Velserbeek slechts eenige tientallen meters van elkaar verwijderd zijn. Geruimen tijd geleden deed de directie der Nederlandsche Spoor wegen de toezegging dat een directe verbin dingsweg over het emplacement gemaakt zou worden. Naar wij thans vernemen, zal met de werk zaamheden binnenkort een aanvang genomen worden. Ten einde de verbinding zoo kort anogelijk te maken zal het hek van Velser beek worden verplaatst. GEMEENTECONCERT. Programma van het concert te geven door de Harmoniekapel „De Eendracht" op Za terdag 5 September 1929 des avonds tus- schen 7 3/4—9 3/4 uur in de muziektent van het park „Velserbeek". 1. Marsch Groot Rotterdam, Willie Schootenmeijer 2. Ouverture Solermelle, Glazenow 3. Souvenir de Franz Sohubert, B. Rehl 4. Fantasie Die Walkure, R. Wagner-Seidel 5. Florentijner marsch, Fugilc 6. La Chanson des Nlds, Buot Polka voor 2 clarinet/ben uit te voeren door de heeren B. Koeman en D. Koning. 7. Ballet d' Isoline, A. Messager BEVERWIJK ZANGFESTIVAL. Het mannenkoor „Zanglust", directeur de heer H. van Dijk organiseert a.s. Zondag een groot zangfestival op het terrein van de M.U. L.O. school in het Villapark. Aa ndit zangfes tival nemen deel 14 koren, nl. de gemengde koren Vox Humana, Santpoort, R.-K. Ge mengd koor Bevenvijk, Doopsgezind Gemengd koor. Beverwijk, Geheelonthouders koor, Ex celsior, Wormerveer. Spaarndam's Gemengd koor Spaarndam, Kunst na Arbeid, Zang en Vriendschap. Knollendam en de mannenko ren IJmuiden's Mannenkoor, Zanglust, IJmui den, R.-K. Mannenkoor. Beverwijk, Mannen koor Zanglust, Beverwijk, Stem des Volks, Koog a. d. Zaan en Inter Nos Zaandam, totaal 1000 zangeressen en zangers. A.s. Zaterdagavond half acht vindt een openingsconcert plaats, te geven door Zang lust, Beverwijk met medewerking van de Har- moniekapel van „De Eendracht". RADIODISTRIBUTIE VAN GEMEENTE WEGE? Naar aanleiding van een in handen van B. en W. om prae-advies gesteld adres van P. Kammeijer te Beverwijk, houdende verzoek om vergunning tot het oprichten van een ra dio-centrale in deze gemeente, deelen B. en W. den Raad mede, dat zich gedurende de jaren 1926, 1927 en 1928 een 25-tal personen tot het college hebben gewend om medewer king voor het oprichten van een dergelijke centrale. B. en W. wijzen er op dat een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Telegraaf- en Telefoonwet 1904. waarin o.a. de bepaling is opgenomen dat bij algemeenen maatregel van bestuur voorschriften worden gegeven ten aanzien van den aanleg en het gebruik van radiodistributie-inrichtingen, nog steeds niet door de Tweede Kamer is behandeld. De gemeente is derhalve op dit oogenblik nog vrij, dit vraagstuk zelve te regelen. Op grond van verschillende omstandighe den hebben B. en W. zich afgevraagd, indien het. gewenscht is de oprichting van een radio- centrale te bevorderen of het niet. meer in het belang der gemeente zou zijn, dat de ge meente zelve deze aangelegenheid ter hand neemt. B. en W. hebben deze vraag toestem mend beantwoord en zijn tot de conclusie gekomen, dat een onderzoek naar de mo gelijkheid van gemeentelijke exploitatie in elk geval gewenscht is, vooral omdat daar door de belangen der aangeslotenen beter zullen worden behartigd, dan bij particuliere exploitatie. Bij de gemeente behoeft nl. het maken van winst niet op den voorgrond te staan. B. en W. adviseeren dan ook het verzoek van adressant aan te houden en hen uit te noodigen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van gemeentelijke exploitatie van een radio-centrale in deze gemeente. HARDDRAVER! JVEREENIGING B. en W. stellen den Raad voor, aan de Harddraverij vereeniging Beverwijk en Om streken een bijdrage in de kosten der op 12 September a.s. te houden harddraverij te ver leen en groot 100 gld. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering gehou den van den Raad der Gemeente Beverwijk op Woensdag den lien September 1929, des namiddags ten 7 1/4 ure. Punten van Behandeling: 1. Benoeming van: a. vier leden der Commissie van bijstand in het beheer der lichtbedrijven; b. vier leden alsvoren in het beheer der financiën: c. vier leden alsvoren in het beheer der openbare werken: d. twee leden alsvoren in het beheer van het Openbaar Slachthuis: e. een lid der Commissie van Overleg voor de Werklieden. 2. Voorstel tot het verhuren aan het Rijk van en lokaaltje in het Openbaar Slachthuis. 3. Voorstel tot afkoop van den voormali- gen onderhoudsplicht der Hondbossche Zee wering. 4. Voorstel tot het toekennen van een cre- diet voor den aanleg van een alarmeerinstal- latie ten dienste der brandweer. 5. Voorstel tot voorloopige vaststelling van het uitbreidingsplan. 6. Prae-advies op het adres van P. Kam- minga i. z. radiodistributie. 7. Prae-advies op het adres der Harddra verij vereeniging voor Beverwijk en Omstre ken omtrent het verleenen van een bijdrage. 8. Voorstel tot wijziging en vaststelling op nieuw der verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis. 9. Mededeelingen en ingekomen stukken. 10. Besloten zitting. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. IJMUIDEN LANDDAG VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Zondag 15 September zal in „Velserduin" een landdag voor vrijzinnig godsdienstigen gehouden worden, waar het woord zal worden gevoerd door Ds. H. H. Dorgelo uit Naarden en door Ds. G. Horreus de Haas uit Zwolle, respectievelijk over „Ga in uw binnenkamer", en „de strijd van het Vrijzinnig Protestan tisme". De bijeenkomst zal worden geopend door ds. Baar uit Alkmaar. DE NOORDZEEVISSCHERIJ IN AUGUSTUS. Gedurende de maand Augustus bedroeg de omzet in den Rij ksvisohaf slag te IJmui- den f 1.263.884 tegen f 1106.266 in Juli jJ. en f 1.199.826 in Augustus van het vorige jaar. Zoowel vergeleken bij de vorige maand als bij de overeenkomstige maand in 1928 valt er dus wederom een belangrijke vooruitgang te constate eren. HILLEGOM GEMEENTERAAD. De raadsvergadering van Woensdag was voltallig. Een lokaal der Openbare school is op ver zoek beschikbaar gesteld voor den tuinbouw- winteroursus. De vereeniging Moederschapszorg of kweek school voor vroedvrouwen te Heerlen kreeg f 25 subsidie, met de stem van 4 leden tegen. De restauratie van den gemeentetoren en het voorstel tot overdracht van den toren aan de Herv. Kerk is zeer breedvoerig be sproken. De kosten zijn, zooals de lezers we ten, geraamd op f 14.000. Bedenkingen tegen het voorstel werden aangevoerd door de heeren Vermeer, Fijma, Klaver en Meskers, met het gevolg dat er drie voorstellen kwamen naast dat van B. en W. De voorzitter verdedigde het voorstel van B. en W. Hierna is gestemd over het bedrag van f 14.000 voor de restauratie, hetwelk aange nomen werd met 10 tegen 3 stemmen. Het voorstel om den toren over te dragen aan de Herv. Kerk is verworpen met 7 tegen 6 stemmen, zoodat de toren eigendom der gemeente zal blijven. Een voorstel om den toren tegen f 9000 na de restauratie aan te bieden, is verwor pen met 8 tegen 5 stemmen terwijl het laatste voorsbei om f 2000 bijdrage van de kerk te verlangen, verworpen werd met 9 tegen 4 stemmen. Het gewijzigde ambtenaren-reglement is aangehouden opdat het ontwerp in afdruk aan de raadsleden gezonden kan worden. De instructie van den keuringsveearts, di recteur van het slachthuis is goedgekeurd. Tot leden der commissie van bijstand voor het slachthuis zij ivbenoemd de heeren Klaver Vermeer, Meskers en Paase, met Wethouder Balvers als voorzitter. Het voorstel om den kantoorbediende van Gemeente werken, den heer J. B. Verhaar te benoemen tot administrateur van het slacht huis met een salaris verhooging van f 200 werd aangenomen met 2 stemmen tegen. De jaarwedde van den administrateur aan Gemeentewerken, een nieuwe functie, was een punt van ernstige overweging. Het aan- vangsalaris van f 2900 werd te hoog ge acht. B. en W. brachten het salaris terug op f 2500 tot f 3000, waarna het voorstel met één stem tegen aangenomen is. De wijziging der instructie voor den ont vanger was vlug goedgekeurd. Tot slachthuisknecht is benoemd de heer J. Wittenaar. De schoolgeldverordening werd gewijzigd in verband met eventueele ziekte van leer lingen. De voorzitter antwoordde op vroeger gestelde vragen van de heeren Paase en Jansen. Het trottoir voor het huis van den heer Veldhuyzen van Zanten is op grond van een vroeger besluit gelegd, en aan het verzoek om geen toestemming te geven voor muziek in cafés kan de voorzitter geen gevolg geven. Hierop werden door den heer Jansen maar vooral door den heer Loerakker zeer ernstige klachten geuit over het geven van muziek in de cafés met de gevolgen van dien. De laatste sprak zelfs van een beestenboel. De voorzitter zei dat tot heden geen klach ten bij hem ingekomen waren; hij verzocht nadere inlichtingen. Tot slot stelde de heer v. d. Schoot vragen over het electriciteitsbedrijf, welke later be antwoord en besproken zullen worden. HAARLEMMERMEER KONINGINNEFEEST TE HOOFDDORP. De bewoners van Hoofddorp hebben giste ren den verjaardag van H.M. de Koningin gevierd. Reeds vroeg in den morgen had het dorp een recht feestelijk aanzien gekregen doordat uit vele woningen de driekleur wap perde. De verwachtingen omtrent de weersge steldheid waren den avond van tevoren niet al te hoog gespannen, maar gelukkig is het erg meegeloopen, want onder begunstiging van prachtig warm zomerweder hadden de f eestelij kheden plaats. Te ongeveer 9 uur had op het Marktplein een aubade plaats van een honderdtal zan gers en zangeressen, die op inderdaad ver dienstelijke wijze onder leiding van den heer P. Heilker, eenige liederen ten gehoore brach ten. Daarna werd met schoolkinderen met de muziek van het fanfarekorps „Excelsior" van Hoofddorp voorop een rondgang door het dorp gemaakt. Overal stonden de menschen langs den weg geschaard om die vroolijke met oranje en vlaggen getooide kinderen ga de te slaan. Op het feestterrein gekomen werd een aanvang gemaakt met de verschil lende kinderspelen, die vlot van stapel liepen. Ook de volksspelen in het centrum van het dorp waren zeer animeerend en hadden veel bekijks. Dat bij deze spelen vooral wat betreft de zwemwedstrijden en het tobbetje varen in de Hoofdvaart de lachlust nog al eens werd opgewekt en deze voorstelling spannende momenten met zich bracht laat zich begrijpen. Ook voor de op het Marktplein zeer in den smaak vallende volksspelen was de animo zoo groot, dat deze eerst te ongeveer half acht waren afgeloopen. Spoedig daarna had een concert plaats van Aalsmeer's Fanfare korps, dat een keurig programma ten gehoore bracht onder zeer groote belangstelling. Het marktplein en sommige woningen waren schitterend verlicht. GRAANMARKT. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: nieuwe tarwe 11 a f 11.75; rogge f 9 a f 9.25; win ter gerst f 9 a f 9.40; gerst chevalier f 9 a f 9.25; haver f 8.50 a f 9; groene erwten f 14 a f 14.75; karwijzaad f 37.50 a f 38.50; blauw- maanzaad f 36 a f 38; kanariezaad f 20 a f 21. Alles per 100 K.G. BLOEMENDAAL AMBTENAAR BURGERLIJKEN STAND De heer Ch. F. de Roo van Alderwerelt heeft bedankt als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. B. en W. stellen voor in zijn plaats te benoemen tot ambtenaar belast met het voltrekken van huwelijken Mr. Dr. J. Wackie Eysten. VIJVER DUIN EN DAAL B. en W. vragen aan den raad een crediet van f 5000 voor de verbetering van den vij ver in Duin en Daal. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alkmaar p. 5 Sept. Vhssingien, Antwerpen n. Amsterdam. Aldabi 5 Sept. te Antwerpen van Amster dam. Abbekerk 5 Sept. 10 u. 30 m. te Huil, Austraüië n. Rotterdam. Agamemnon p. 3 Sept. 17 u. 30 min. de Azoren, Sanchez n. Havre en Amsterdam. Brielle 4 Sept. v. Valparaiso naar San Antonio. Bilderdijk 1 Sept. te Philadelphia van Rot terdam. Burgersdijk 4 Sept. van Norfolk, Boston n. Rotterdam. Breedijk p. 4 Sept. Gibraltar, New York n. Java. Bovenkerk 5 Sept. te Madras, Rotterdam n. Calcutta. Drechtdijk 3 Sept. te Kingston. J. van Rot terdam. Eemstroom 3 Sept. van Duala naar Lagos. Hoogkerk 5 Sept. te Rotterdam van Ham burg. Indrapoera p. 4 Sept. 13 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Karimoen 4 Sept. te Belawan-Deli van Amsterdam. Kertosono 30 Aug.te Batavia van Ta- coma. Lochmonar 4 Sept. 10 u. 40 m. 115 mijl N.-West van Land's End, Pacifickust naar Liverpool en Rotterdam. Maasdam 4 Sept. van Coruna, Rotterdam n. New Orleans. Modjokerto 1 Sept. van Batavia. Marken p. 4 Sept. 17 u. Sagres, Rotterdam n. Batavia. Medan 5 Sept. van Hamburg naar Bremen. Maaskerk 4 Sept. v. Accra n. Freetown, W.-Afrika n. Amsterdam. Meliskerk 4 Sept. te East London van Algoabaai. Madioen 4 Sept. 13 u. 3 m. 60 m. Z.-West van Niton, Java n. Rotterdam via Londen. Nictheroy 1 Sept. te Seattle v. Rotterdam. Nieuw Holland 4 Sept. te Sydey van Bela- wan Deli. Nijkerk 4 Sept. te Kilindini, Beira naar Rotterdam. Nebraska 4 Sept. te Panama, Pacifickust n. Rotterdam. Orania 7 Sept. 12 u. te IJmuiden verwacht, Buenos Aires n. Amsterdam. Orania 4 Sept. te en van La Coruna, Buenos Aires n. Amsterdam. Prins der Nederlanden p. 3 Sept. Gibraltar Batavia n. Amsterdam. Rondo p. 4 Sept. Gibraltar, Batavia naar Amserdam. Rhea 4 Sept.. 13 u. van Bremen n. Am sterdam. Rij per kerk 4 Sept. te Marseille, Beira n. Rotterdam. Simon Bolivar p. 4 Sept. de Aazoren, 8 Sept. n.m. te Plymouth verwacht. W.-Indic n. Amsterdam. Sommelsdijk 5 Sept. te Hamburg naar Amsterdam. St-adsdijk 4 Sept. van Calcutta naar Rot terdam. Tjerlmai 7 Sept. 18 u. te Marseille verwacht Betavia n. Rotterdam. Tabanan p. 5 Sept. 1 u. Dover, Rotterdam n. Batavia. Volendam 5 Sept. van Southampton, Rot terdam n. New York. Veendami 4 Sept. van Hamburg naar Bremen. IJsselkerk 4 Sept. v. Port Soedan, Rotter dam n. Calcutta. Zeelandia 4 Sept. van Las Pahnas, Amster dam n. Buenos Aires. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „JOAIA- En kijkend naar de kleintjes, Was Billy's bewondering groot. Hij riep: „Wat zal er nu gebeuren" 't Gezicht van opwinding rood. In zijn vuist hield de goochelaar De nikkertjes, nog zoo klein. Hij deed nu zijn hand weer dicht En kneep de babies fijn. Hij kneep en hij mompelde „Vooruit, zwartjes, ga nu voort, Weg maar weer naar je moeder, En naar het land, waar je behoort," Hij strekte weer de vingers, In zijn hand waar de zakdoek lag. Iedereen schreeuwde „hoeral" 'Billy wist niet wat hij zag. Wat zou er met die Zwartjes gebeurd zijn?, VLIEGTOCHTEN NEDERLAND-INDIë. NADERE BIJZONDERHEDEN. De directeur van ons Postkantoor verzoekt ons het volgende mede te deelen: In het laatste kwartaal van het loopende jaar zullen wederom vliegtochten van Ne derland naar Ned.-Indië worden uitgevoerd. De vliegtuigen zullen des morgens te 6 uur van Amsterdam Schiphol vertrekken op 12, 19 September, 3 October en vervolgens om de 14 dagen. van Amsterdam 12 Sept. 19 Sept. 3 Oct. te Medan 21 Sept. 28 Sept. 12 Oct. te Palembang 22 Sept. 29 Sept. 13 Oct. te Batavia 23 Sept. 30 Sept. 14 Oct. te Bandoeng 23 Sept. 30 Sept. 14 Oct. Het voor vorenbedoelde luchtpostcorres- pondentie boven de gewone porten en rech ten verschuldigde luchtrecht bedraagt, evenals voor de in 1928 uitgevoerde vlieg tochten: voor briefkaarten en postwissels 40 cent- per stuk; i Met vorenbedoelde vliegtuigen zal alleen gewone en aangeteekende luchtpostcorres pondentie (met uitzondering van stukken met aangegeven waarde) voor Nederlandsch- Indië worden verzonden. Verwacht wordt, dat de in onderstaande tabel aangegeven plaatsen ongeveer worden bereikt op de daarnevens vermelde data. 17 Oct. 31 Oct. 14 Nov. 28 Nov. 12 Dec. 28 Dec. 26 Oct. 9 Nov. 23 Nov. 7 Dec. 21 Dec. 6 Jan. 27 Oct. 10 Nov. 24 Nov. 8 Dec. 22 Dec. 7 Jan. 28 Oct. 11 Nov. 25 Nov. 9 Dec. 23 Dec. 8 Jan, 28 Oct. 11 Nov. 26 Nov. 9 Dec. 23 Dec. 9 Jan Voor brieven en andere stukken 75 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram. Dit luchtrecht moet worden verantwoord door middel van de bijzondere luchtpostze gels (van f 0.40, f 0.75, f 1.50, f 4.50 en f 7.50). Laatste buslichting ten hoofdpostkantore op de dagen van vertrek is 3.10. ONTVANGEN BOEKEN. „Heiliging" door J. Anker Larsen. Uitg. Mij. „Elsevier". Jens Anker Larsen's „Sognet som vokser ind 1 Himmeln" (De gemeente die rijp was voor den hemel), is onder den titel -„Heili ging" uit het Deensch vertaald door G. J. RisseladaGarrar. Larsen, wiens „Steen der wijzen" bekend werd is een knap schrij ver, een fijn opmerker, iemand die de dingen om ons heen anders, beter ziet dan velen. „Heiliging" is een boek waar je wat uit wint, als je 't rustig leest. Een mooi boek. „Het Neveleiland" door Jörgen Falk Rönne. Uitg. Mij. „Elsevier". A en E. Huber hebben Rönne's nieuwste boek „Het Neveleiland" uit het Deensch ver taald. Zij die boeken als „Het Geluksland" en „Met Kerstmis naar huis" van dezen schrijver reeds gelezen hebben, zullen dezen roman van de Noordzee zeker gaarne lezen. „Thee" door A. E. Reynst. Ver. voor de Theecultuur in Ned. Indië. Thee, 'n cultuurproduct van groote betee- kenis, is het onderwerp van het boekje van den heer A. E. Reynst, oud-superintendent van theeondernemingen op Java, dat uit gegeven werd door de Vereeniging voor de Theecultuur in Nederlandsch-Indië te Am sterdam. Schrijver vertelt over thee als cul tuur-, als handels- en als consumptiepro duct. Een aantal duidelijke illustraties ver luchten het werkje, waarvan thans een tweede druk verschenen is. „Mozart's Levensroman" door O. Janetschek. Uitg. J. Philip Kru- seman. Bij J. Philip Kruseman te 's Gravenhage is verschenen „Mozart's Levensroman" door Ottokar Janetschek en vertaald door Henr. Rappard. Het 350 pagina's tellende boek is geïllustreerd met 16 platen naar gravures en schilderijen. „De Maangodin" door Thea von Harbou. Ned. Uitgevers Maatij. Fritz Lang's nieuwste film „Die Frau im Mond", die in 't komende seizoen hier te lande vertoond zal worden, is gemaakt naar het boek van Lang's echtgenoote Thea von Harbou, welk boek onder den titel „De Maangodin" door Maurits J. Vies is ver taald en dat uitgegeven werd door de Ne derlandsche Uitgevers Maatschappij te Amsterdam. Het spannende boek is ver lucht inet acht foto's uit de film. „Wirineja" door Lydia Sejfullina. Uitg. Mij. „Elsevier". Van de Uitgevers Maatij. „Elsevier" ont vingen wij „Wirineja" door Lydia Sejfullina, uit het Russisch vertaald door Ljoeba Dworson. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HANDELSBLAD HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPEL1ERSSTR. 32 Telefoon 10209 Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 7 SEPTEMBER HUIZEN, 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Gramofoonmu- ziek. 12.15 Concert door het A.V.R.O.-kwar- tet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinsky-Theater te Am sterdam. 4.30 Gx-amofoonmuziek. 5.30 Gra- mofoonmuziek. 6.01 Concert door het Om roeporkest. Cissy Kalker, sopraan. 8.00 V.A. R.A. Orkestconcert. 9.15 VA.R.A. Intermezzo. 9.45 V.A.R.A. Orkestconcert. 10.45 V.AHA. Vroolijk uurtje. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsluitend K.R.O.-uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-trio. 1.15 Gramofoon- muziek. 2.00 Kinderuurtje. 3.30 Alg. Inlei ding cursussen Esperanto en Engelsch. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.45 Journalistiek weekoverzicht. 7.00 Lezing over electriciteit. 7.30 Lezing over: De Me- laatschheid in het Algemeen. 8.00 Kamer muziek. Sopraan, bariton, viola da gamba, piano. 9.00 Concert. Orkest, vocaal duo, piano. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Uitzending van de Schneider-Cup Race. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Strijk kwartet. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Stu dentenliederen. S. Robertson, bas. Mannen koor. 8.20 Concert. M. Huxiey, sopraan. B. Ross, bariton, J. Ching, piano, Symphonie orkest. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Vaudeville. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkest en solisten. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.55 Con cert, orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.20 Gramofoonfuziek. 7.50 Orkestcon cert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Gra mofoonmuziek. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.20 Muziekuitzending voor scholen. 1.10 Lezingen. 5.20 Concert uit Ham burg. 6.20 Lezingen. 8.35 Vroolijke avond. Orkest en solisten. Daarna Dansmuziek. BRUSSEL. 512 M, 5.20 Trio-concert m. m. v. zangeres. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert uit Ostende. HAMBURG, 372 M. 4.35 Hugo Rüter-herdenking. Orkest en soliste. 5.20 „Brüderlein fein". Zangspel in 1 bedrijf van J. Wilhelm. Muziek van Leo Fail 6.20 Concert. 8.20 Orkestconcert. 11.0Q Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10