|S rit uin!|§ft RUILRUBRIEK BRIEVENBUS Raadseloplossingen Raadseloplossingen van de vorige week zijn: AFDEELING I 1. a. Letterkundige, b. Machinist, c. Chauffeur, d. Aviateur. c. Brug wachter. f. Dokter, g. Ingenieur, h. Stationschef, i. Wegwerker, j. Met selaar, k. Badmeester, 1. Kruidenier, m. Slager, n. Fluitspeler, o. Loodgie ter. 2. Violist. 3. Dorus Rijkers. 4. a, Blijft een. b. Het eiland Java. 5. Jan Pietersz. Coen. 6. Geen rozen zonder doorn. AFDEELING II 1. Jerrie. 2. Schoonhoven, Scheveningen, Noordwijk. 3. De kleine Violist, Berliner Bol, Napoleon, Zevenster. 4. Theedoek. 5. Vacantie. 6. Brievenbus. Goede oplossingen ontvangen van: De kleine Violist 6 De kleine Vogel vriend 6. Wipneusje 6 Blauwdruifje 5 Jer rie 6 Fluiter 6 Berliner Bol 6 Zlgeu- nertje 4 Zevenster 6 Obione 6 Inte rieur 6 Boschwachter 5 Zonnestraal tje 6 Bloze Krlekske 5 Wielewaal 2 Violetta 6 Papavertje 6 Krielkip 6 Prinses Zonneglans 3 Babbelkous 4 Zeeuwsch Boerinnetje 6 Graspieper 1 Rijstepikkertje 5 De kleine Bouwer 6 Blauwoogje 6 Krullebol Steilhaar 6 Sarina 5 Brillantster 6 Bloemenver- zorgstertje 6 Damlaatje 6 Dorus Rij kers 5 Floris V 6 Graaf Lodewljk 6 Katuil 5 Rangeerdertje 6 Teekenaar- ster 4 Tilburgertje 5 Pioensroos 6 Don Frederik 5 Roodwangetje 6 Baby Peggy 5 Juffertje Schrijfgraag 6 Al- ba 6 Boerinnetje 6 Amico 6 Zang vogeltje 6. DE WEDSTRIJD. Inzending ontvangen van: Marianne v. Driel Krol, oud 9 jaar. Langstaartje, oud? LEO BELS, Velserstraat 101, heeft munten, Dulvenpl. van Pieines, 4 Keg's bonnen. Dit alles wil hij ruilen voor Bussink's plaatjes. GRASPIEPER, Clercqstr. 41. heeft 16 Drostebons, die hij wil rullen voor Sunlight-strooken. Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN. Marnixstraat 20. (In de bus gooien zonder aan bellen.) MARIANNETJE. 't Deed me ple zier weer eens wat van jou te hooren. Ja. ik heb een heerlijke vacantie ge had. Waar ben jij naar toe geweest? En zit je nu in de 5de klas? JERRIE. Ik bedank Jou wel voor die mooie Zandvoortsche kaart. Ben je wel eens boven op den watertoren geweest? Je geniet zeker nu ook van het fijne zomerweertje. BLONDKOPJE. Hartelijk dank voor de mooie briefkaart van het Zandvoortsche Kinderhuis. Je hebt het er vast'wel naar je zin. En wat tref je toch allerheerlijkst weer. AMICO. Mijn dank voor die kie ken van de Ehze. Heb je de beschrij ving soms ook nog? Ik ben heel be nieuwd. hoe die verandering zoo tot stand is gekomen. DE KLEINE VIOLIST. Wat een mooi nazomertje hè? En wat een fleurige Koninginnedag. Ik dacht wel. dat jullie ook braaf feest ge vierd hadden. Ja, Jullie hebben het nog zoo kwaad niet. En nu ben Je zeker met frisschen moed weer aan 't schoolwerk begohncn. A. B. C. Er zijn heel wat mo3- aoorten. Kijk daar maar eens een Plantkunde-boek op na. Wat jij be doelt is haarmos. Aan 't eind van het steeltje zit het sporendoosje. Haar mos groeit ook wel op zandgrond. W. L. 't Doet me plezier voor je, dat de openingsdag van O. *Bzoo goed bezocht was. Ik hoop, dat de belangstelling steeds toe mag nemen. In deze Rubriek zal ik de beteeke- nis van O, B. nog eens nader uiteen zetten. Die deelnemerslijst zal ik maar niet plaatsen, 't Neemt te veel ruimte in beslag. Aardig, dat er ook een moeder meedoet. WIPNEUSJE. Fijn. dat je een raadselprijs hebt gewonnen. Ik denk, dat er op Koninginnedag niet veel Rubriekertjes in huis zijn gebleven. Smaken de boonen uit Je tuintje lek ker? 't Groeit er zeker nog volop. Heb je er nog woorden voor den wed strijd bij gevonden? Denk je er aan, dat 15 September de laatste dag van inzending Is. Aardig van Goudsbloem, dat ze je het krantje heeft geleend. TEEKENAARSTER. Jan is goed begonnen. Dat is heel wat waard. Wat bedoelt hij met de nieuwe raad sels? Dat zijn heel wat geleerde vak ken, die je er nu bijkrijgt. Ik mag Je van den wedstrijd verder niets zeggen, dat zou niet eerlijk zijn. Ik weet wel, dat er wel inzendingen bij zijn met veel woorden en veel fouten. Je wensch voor den raadselprijs is dunkt me wel een groote verrassing voor Je. KATUIL. Nog wel gefeliciteerd met vaders verjaardag. Vader was zeker wel In zijn schik met het kistje sigaren en het rookstel. Hoe is het nu met je tante? Wat scheelt haar eigenlijk? DORUS RIJKERS. Ik heb wel van koppelwerkwoorden gehoord, maar nooit van koppelwoorden. Nu heb jij me al weer wat nieuws ge leerd. Ga je weer een nieuw boek schrijven, of wordt dit nog vervolgd? BLOEMENVERZORGSTERTJE. Hoe gaat het er nu mee? 't Is geluk kig nog goed afgeloopen? De woor den die je opnoemt, zijn goed. Als 't weer zoo mooi blijft, zullen je bego nia's nog lang doorbloeien. Ik heb al ln je Poesie-Album geschreven. Kom het maar eens halen. Je polka kopje is nu lekker frisch, hè. 's Mor gens ben Je er maar vlug mee klaar. HEIDEBLOEMPJE. 't Deed me echt goed weer eens wat van jou te hooren. Oud-Rubriekertjes mogen ook aan Onze Bibliotheek meedoen. Met dc jaren is onze Rubriek wel ge groeid. Later komt er wel weer eens een Vervolg-Verhaal. Nu zijn er ver- volg-sprookjes. Ja kind, we willen allemaal graag jong blijven, maar dat gaat nu eenmaal niet. Ik ben blij, dat je zooveel prettige herinne ringen aan onze Rubriek hebt. Je moogt gerust blijven schrijven. W. v. d. L. Dank voor je kaart. Dus jij hebt al weer een paar heer lijke dagen achter den rug. Ik kan me voorstellen, dat het afscheid ne men moeilijk viel, maar misschien keer je van den winter nog wel eens terug. DE MOEDER VAN ALBA. Wat een vreugde voor allen, dat Alba weer thuis is. 't Was wel jammer, dat het eendje er niet meer was. Maar ik denk, dat er nog wel eens een ander zal komen. Is zusje ook al over 't leed heen? En wat een bof, dat Alba juist een raadselprijs heeft. KORSTJESKNAGER. Jij hebt nog eens feest gevierd. Je wou zeker wel. dat er iedere week een bruilof ts- paar in de familie was. Durfde je goed het versje op te zeggen? Den volgenden morgen kon moeder je ze ker niet uit bed krijgen, hè? ZEVENSTER. Is broer nu thuis? Jullie waren zeker allemaal even blij. Jij hebt maar een prettigen dag ge had op 31 Augustus, al had je dan ook niets gewonnen. OBIONE. Was 't niet een beetje vreemd voor Je, toen je weer in je eigen bed sliep? Ben je op school al gewend? Ik denk, dat je toch nog dikwijls aan 't prettige vacantiehuis zult terug denken. ZIGEUNERINNETJE. Is poes weer beter? Zit Babbelkous wel eens naast Je te babbelen? Wel gezellig, dat Zeeuwsch Boerinnetje ook bij je in de klas zit. Zijn jullie een knap en ijverig trio? Wat voor boek had Je uit O. B.? Je moet zelf een boek uit zoeken van de lijst. FLUITER. O, ben JIJ een vogel. Wel gezellig, Ik hoop, dat Je den win ter overblijft. Dat was zeker wel een fijne tijd voor je, toen je bij je oom in Santpoort was. Kom je er nog wel eens? JERRIE. Ik wil graag gelooven, dat jij je vermaakt hebt, toen de koningin jarig was. Dat ballengooien was leuk, hè? Ik heb je kaart ont vangen. Nog wel bedankt hoor. Speel je alle dagen met den nieuwen bal? WIELEWAAL. Ben je weer aan het bramen zoeken geweest? Ik las juist in de krant, dat er dit jaar niet veel zijn, waarschijnlijk door den he- vigen kouden winter. Je raadsels zijn goed. Ze krijgen de volgende week een plaatsje. BLOZE KRIEKSKE. Flink ZOO, dat je met nieuwen moed begon nen bent. Je hebt dat weekje bij grootmoeder zeker wel plezier gehad. En hoe vond broer het in Bussum? Dat ver jaarspartijtje bij Pelikaan was ook maar fijn. Mag Je ook wel eens eventjes op haar fiets rijden? Dat boottochtje naar Schoorl is ook schitterend gelukt. Wat ben je toch op 31 Augustus aan het draaien ge weest. Werd je er niet duizelig van? Is de nieuwe badcape dikwijls ge bruikt? Die moeder verwent jou maar ZONNESTRAALTJE Wat heb jij toch allerleukst postpapier. Ik wil ook wel eens in je Poesle-Album schrij ven. Breng het me maar eens. Zit je nu bij een meneer in de klas? DENAPPELTJE. Je bent weer hartelijk welkom, kind. Jij bent de eenige niet, die van den zomer maar genoten heeft van 't buiten zijn. Een denappeltje moet 's zomers ook bui ten blijven. BOSCHWACHTER. 't Was met het bloemencorso zoo: klein, maar fijn. Daar in Groenendaal kon je ze ker heerlijk spelletjes doen. Is 't zak mes al in gebruik? Snij er je maar niet mee ln je rug. INTERIEUR. Jij hebt ook maar fijn genoten in Wijk aan Zee. De duinen bij Castricum zijn mooi, hè? Ik denkt, dat je er graag nog eens een poosje naar toe gaat. DUIZENDSCHOONTJE, Bevalt het Jc goed ln dc 4de klas? Ben je lekker bruin gebrand ln Zandvoort? Wat gezellig, dat de heele familie daar zoo bij elkaar was. Je zult zeker wel heel netjes zijn op het taschje, dat heelemaal uit Nice komt. Je mag zetten: woonhuis-huisdeur. Huis deur-deurknop. Dat geldt voor twee Begrepen? LANGSTAARTJE. Er zitten heel wat fouten ln je wedstrijdwerk. Wor tel Is geen zelfstandig naamwoord, dat uit 2 andere zelfst. uw. bestaat. Dat tel betcckent toch niets. Daarom is wortel-telwoord fout. Zoo ook: Haarlem-Lemmer, soda-datum, bru- taal-taalkunde, Gustaaf-staven, ro man-mantel, krabbel-belhamel, Gie- ten-tenten, kater-terrein en zoo nog wel 50 meer. Jammer van 't werk. JUFFERTJE SCHRIJFGRAAG. Het mooie zomerweer heeft je zeker beter gemaakt. De zon Is zoo'n heer lijke medicijn. Jc wou geloof ik wel graag, dat er hier altijd een draai molen was. Dan werd je Juffertje Draaigraag. Neen, Ik ben nog nooit in Schiphol geweest, maar ik kan me voorstellen, dat er heel wat te zien is. BABY PEGGY. Als ze je in Haarlem niet meer hebben willen, ga jij naar Leiden, hè? De reis is ge lukkig niet ver. Wat had je een schit terend rapport. Dat zal wel een best laatste jaar worden. En wat dan? ROODWANGETJE. Gelukkig maar, dat jo niet terug hoeft te ko men In de Deo. Dat is een goed tee- ken. Dat hongerlijden viel zeker niet mee. Maar wat zal daarna alles lek ker gesmaakt hebben. DON FREDERIK. Je was zeker weer gauw gewend op school. Wat krijg Je nu van veel onderwijzers les. Leer je nu Duitsch en Algebra? Je moet zeker veel huiswerk maken. PIOENROOS. Voor een klein o'ing van 6 jaar schrijf je keurig hoor. Ik ken er wel van 16. die 't r.iet zoo netjes doen. En dat Je nu al in de 2de klas zit. Je wordt zeker gauw 7 hè? TILBURGERTJE. Jij hebt maar een knappe zus. Zoo langzamerhand zal ze ook wel zelf de raadsels kun nen oplossen. Ik vind het lief van Je, dat Jij haar altijd helpen wilt, SARINA'. Wees maar blij, dat Je nog een paar jaar op school kunt blijven, 't Zijn je mdoiste jaartjes.. Zwem Je nog alle dagen met Brillant ster? Maar flink oefenen, dan haal je het volgend jaar je diploma. KRULLEBOL STEILHAAR. Heb je een goudvischje gekocht? Vooral maar niet in de zon zetten. Daar kunnen ze niet tegen. Wat schreef je deze keer slordig. Je kunt het heusch veel mooier. BLAUWOOGJE. Zoo, kom jij daar ook weer aanzetten. Je vond het in Gelderland toch zeker wel een beetje mooier dan in den Haarlem mermeer. Zoo'n dorpsfeest is ook leuk hè? Waren in den Meer de vruchten al rijp? Hoe bevalt het je op de Huishoudschool? Wat doe je nu? Ik vind de Beukenhorst ook een, prachtig boek. DE KLEINE BOUWER. 'k Ben blij, dat jij er ook weer bent. Jullie hebben maar een reuze-vacantie ach-» Iter den rug. Ik denk, dat je een vol gende vacantie weer graag naar de familie toe wilt. Is 't niet? RIJSTEPIKKERTJE. 'k Had in lang niets van je gehoord en was bang, dat je weer ziek was. Ik felici teer je met het nieuwe broertje. Is 't een lief ventje? Hoe heet hij? 't Zal wel saai zijn geweest, toen moeder in 't Ziekenhuis lag. Flink, dat jij vader toen gezelschap hield. Nu hoor ik ze ker gauw wat meer. MEJ. C. J. Wat heeft u gesuk keld. Gelukkig, dat alles zich ten goede gekeerd heeft en u voor uw gezin behouden ls gebleven. Nu hoop ik maar, dat u spoedig aan zult ster ken. Wat prettig dat uw kleintje zoo flink is. 'k Wensch u verder van harte het beste. GRASPIEPER. Niets erg hoor, dat je een tijd niet mee hebt ge daan. Jij moest buiten springen en' zingen. Ik hoop, dat je je nog een poosje buiten kunt vermaken. De winter duurt ons altijd te lang. Je adres kon ik haast niet lezen, vooral het huisnummer niet. Heb ik 't goed over geschreven? ZEEUWSCH BOERINNETJE. Wat fijn, dat moeder zoo'n heerlij ken verjaardag heeft gehad. Ja, je hebt nog een jong moedertje hoor. Drinkt ze alle dagen uit het nieuwe kopje? Je hebt op Koninginnedag ook maar prettig gefuifd. Ja, ik heb het Bloemencorso ook gezien, 't Ging voorbij mijn straat. Je raadsels zijn. goed. BABBELKOUS. Je moet maar tegen Aronskelk zeggen, dat alle beetjes helpen. Om mee te mogen loten, behoef je maar 13 raadsels goed te hebben. Nog wel gefelici teerd met moeders verjaardag. Wat gaan jullie een heerlijk feest tege moet. PRINSES ZONNEGLANS. Heb Je een mooi boek uit de Bibliotheek? Voortaan ook Je naam onder je werk schrijven. Neen, ln de vacantie zijn er niet veel nieuwelingen bij geko men. Als de zomer voorbij is dan ko men de nieuwelingen de oudjes. KRIELKIP. Stakkerd, dat je nu al zooveel huiswerk hebt. Het werk gaat natuurlijk voor de Rubriek. Je zult bij grootmoeder wel een beetje verwend zijn. Is 't niet? Ze heeft ze ker maar één krielkipje. Bij welken onderwijzer zit je nu? VIOLETTA. Is de lang verwach te brief al gekomen? Je schiet met piano-spelen maar flink op. Jo oefent je zeker alle dagen, hè? En wat prettig dat het met 't zwemmen ook zoo hard vooruitgaat. Als 't maar lang zwemweer blijft, haal je van 'b jaar nog wel je zwemproef. AMICO. 'k Dank Je nog wel voor die plaatjes. Er zijn voor mij zooveel aangename herinneringen aan ver bonden. Heb je deze dagen nog veel gefietst? ZANGVOGELTJE. Er zijn daar zoo veel mooie en rustige wegen. Dio heb Je bij ons ook wel, maar dan moet je er niet op Zondag heen gaan. In Bentveld kan 't op een weekschen dag ln den vooravond b.v. ook zoo heerlijk rustig zijn. Ik kan me voorstellen, dat die film van Na poleon heel interessant en leerzaam was. Haarlem, 6 September 1929. W. BLOMBERGZEEMAN, Marnixstraat 20, BIJVOEGSEL VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1929 No. 142 AAN ALLEN! Natuurlijk hebben jullie ln de op tocht ook het groepje kinderen ge zien van de School- en Werktuintjes Wat was dat een aardige fijne ver siering die groene stokken met de goudsbloemen er tusschen gestoken. Oranje en groen, of geel en groen wat combineert dat mooi. En let eens op, hoeveel je het in dezen tijd in onze tuinen en op kweekerijen ziet. De ko ningin van de gele bloemenpracht is zeker de zonnebloem. Wat is zoo'n bloem, of eigenlijk zoo'n bloemenkorf een kunstwerk. Jullie weten toch immers, dat één zonnebloem uit massa's kleine bloempjes bestaat. De buitenste noem je de straalbloemen, de binnenste de schijf bloemen. Al die bloempjes vor men cirkels. Een legertje van hom mels en vlinders doen zich te goed aan den grooten voorraad honing, die in rijken overvloed aanwezig is. Misschien kun je nu in je eigen tuin tje de atalanta en dagpauwoog zien zitten op het zuiltje van je zonne bloem. Straks als de bloem is uitge bloeid, komt er ander bezoek. Dan zijn daar de vogels, die 't voorzien hebben op de zaden. Kijk straks vooral eens hoe mooi die zaden als ln een harnas zitten. Heel spoedig zien we overal vruchten rijpen. De natuur raakt uitgebloeid en nu ko men de vruchten. Die vruchten zijn dikwijls nog mooier dan de bloem. Kijk maar eens naar de roode mei doorn- en lijsterbessen, of naar de roode kamperfoelie-bessen. Oranje met groen is fijn, maar rood met groen is veel levendiger. De grond zal straks weer bezaaid zijn met eikcis en beukeriootjes. Sep tember ls de vruchtenmaand bij uit nemendheid. Nu bedoel lk niet juist de eetbare vruchten. Ik denk ook aan de hopbolletjes, die vliezige, warre lende lichtgroene kegeltjes, aan vlierbessen, aan de aardige doos vruchten van de papaver, die je aan pepeirstrooiertjes doen denken, aan de drie klepplge vruchtjes van het vlooitje, net een huisje met drie deuren. En heb Je er wel eens opgelet hoe de vruchtjes van ooievaars- en relgersbek zich aan 't eind van een soort kurkentrekker, bevinden? Nu springen de zaden er bij 't rijp wor den uit. En dan de aardige kaarsjes van de paardebloem, of de pluisjes vruchten van wilg en populier. Na tuurlijk heb je de vleugelvruchtjes van lep en osehdoorn laten vliegen in het luchtruim. Laat ik ook niet vergeten de den- en sparappels, die we zoo mooi vergulden kunnen voor onzen kerstboom. 't Zou heusch de moeite waard zijn, om straks een vruchtenverzameling aan te leggen. Dan zul je zelf erva ren. hoe rijk de natuur ls in ieder jaargetijde, ook als de blaren van de boomen vallen en de herfstwind giert. W. B.—Z. DE LETTERKUNDIGE. ^3? „Kijk, ik maak het A. B. C. „Hoort zoo'n aap, wat denkt hij wel? 'k Doe 't alleen; Jij speelt niet meel Dat zijn zusje minder snel Letterkunde moet je kennen 't A. B. C. kan bouwen daar! Om aan zulk een werk te wennen! In zijn plaats was zij al klaart „Broertje kijkt wel erg geleerd, Maar hij doet toch alles verkeerd 1 En lk ben er zeker van, Dat zijn zus het beter kan!" DE EEREWACHT. Hier zien Jullie een foto van het paleis van den koning der hazen en konijnen. Het Rijk is zeer welvarend en aan het hof gaat het geweldig royaal en deftig toe. De koning heeft een speciale eerewacht, die niets an ders te doen heeft dan elk half uur op bazuinen te blazen. Des avonds om tien uur houdt men daarmee op want dan wil de koning slapen maar 's morgens om zes uur begint 't bla zen alweer. Bij een half uur speelt men een gewoon signaal, maar bij het heele uur een volksliedje. Om twaalf uur des middags speelt men heel langzaam en deftig het natio nale volkslied, dat getiteld ls: „Ha- zenrljk, o dierbaar land!" De eerewacht bestaat uit vier per sonen. Wat zeg Je? Zie Je er maar drie? Dat kan niet, want er zijn drie trompetters en één aanvoerder. Zij zijn er allemaal, want zij mogen hun post onder geen voorwendsel verla ten. Trouwens dat er vier zijn, kun je dadelijk zien, want de bazuin van den aanvoerder ligt op den grond. Kijk dus maar eens goed, dan zal Je wel spoedig den aanvoerder zelf ook ontdekken. Schcefbloem (Heris umbellata) fam. Kruisbloemigen (Cruciferen). Deze plant is afkomstig uit Zuid- Europa en wordt zoo genoemd, om dat van de vier kroonblaadjes er tweo heel wat kleiner zijn dan de andere. Ze wordt 30 tot 40 c.M. hoog en maakt ln bloei zijnde een mooi ef fect. De meest voorkomende soort is de witte. Er bestaan echter ook an dere variëteiten in kleuren als rose, purper, violet, rood. De Heris bloeit maar kort en heel vroeg, zoodat ze door asters of soortgelijke planten moet worden opgevolgd. Schildzaad (Alyssum Bethanl) fam. Kruisbloemigen (Cruciferen). Deze plant wordt zoo genoemd naar de kleine platte zaadjes. Ze wordt niet hooger dan 20 c.M. en tooit zich in JuniJuli met kleine trosjes van witte bloempjes, die naar was rieken. Snijden we er geregeld de uitgebloei de trosjes uit, dan bloeien ze door tot het najaar. De kleine vruchtjes (hauwtjes) rijpen niet gelijk en daar ze bij rijpheid dadelijk open springen. is het moeilijk er zelf zaad van te winnen. Roodblocmig- vlas (Linum grandl- florum rubrum) fara. Vlasachtigen (Linaceeën). Een sierplant uit Al giers, waarvan de stengel sterk ver takt is. De bloemen staan ln losse, schermvormige trossen. In Juli— Augustus tooit deze plant zich met vrij groote, karmljnroode bloemen, 't Verdient aanbeveling vrij dicht te zaaien, daar 't zaad onregelmatig, slecht kiemt. Grootblocmigc portulak of poste lein (Portulaca grandiflora) fam. Postelelnachtigen (Portulacaceeön) Een zeer bekend, klein, laag plantje, mot 10—12 c.M. lange op den grond liggende stengeltjes, bezet met vlee- zige blaadjes. Den geheelen zomer tooien ze zich met groote bloemen ln talrijke kleuren. De plant houdt van veel zon en weinig vocht, zoodat ln zonnige, droge zomers ze goed tot haar recht komt. Ze ls uitstekend ge schikt voor kleine bedjes, die flink boven 't omliggende terrein uitste ken, dus die kunstmatig omhoog zijn gewerkt. Op rotstuintjes zullen dezo plantjes 't uitstekend doen. Vaak zaait dit plantje zich zelf. Men zou de bovenste aarde van het perkje, waarop ze in 't vorige jaar zijn afge storven, op het nieuw te bezaaien bed kunnen uitstrooien, om vrij ze ker te zijn opnieuw plantjes te krij gen. Venkel. Een aardig gewas in onze proentenafdeellng is venkel, een schcrmbloemige plant, die ge kweekt wordt voor de rijpe, geurige zaden, die bij het inleggen van augurken en uitjes gebruikt worden. Daarvoor wordt in Juli of Augustus gezaaid. Het langwerpige zaad moet goed ondergeharkt worden. BIJ het 1 uitdunnen geven we de planten een

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11