RAADSVERGADERING MARKTNIEUWS SCHILDERWERK RADIO - PROGRAMMA SCHEEPVAARTBERICHTEN UIT DE OMSTREKEN BILLY BOE ,.Ben jij daar, kleine Billy? „Ben jij daar. beste vrind? „Ik ben erg blij, mijn jongen, „Dat ik je nu eindelijk vind. ,,'k Heb je lang moeten zoeken. „Ik was daarom al erg bevreesd. „En jij kunt zeker niet raden, „Waarheen ik wel ben geweest." Merkwaardig, Billy had zi; VOOR DE KINDEREN „Ik raad het dadelijk," zeidc Billy. „Jij komt van mijn lieve moe, Ik ben nieuwsgierig wat ze zeidc Ot' ze nog dacht aan Billy Boe."' „Daar kun je van op aan. Billy: Ze zei: „Groet hem toch, mijn kleine vent! En weet je ook, zeidc de pelikaan nog, Dat je vandaag jarig bent?" eigen verjaardag vergeten. HAARLEM'S DAGBLAD BEVERWIJK Het uitbreidingsplan voor- loopig vastgesteld. De Radio-distributie. Gelegen heid tot hei-inenting. Woensdagavond vergaderde de Baad dezer gemeente onder voorzitterschap yan den burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter bracht allereerst in behan deling het voorstel-Maters, om het aantal leden van de verschillende raadscommissies op twee terug te brengen. B. en W. nemen dit voorstel over. De heer E y k i n g juicht het voorstel toe. Hij twijfelt er echter aan, of het zal hel pen. Als spreker daarna allerlei zaken buiten het voorstel om gaat bespreken, wordt hij door den Voorzitter tot de orde geroe pen. De Voorzitter stelt voor den heer Eyking het woord te ontnemen. Dit voorstel wordt aangenomen met de stem yan den heer Eyking tegen. De heer Groot zegt dat als het zoo voortgaat, de commissie voor Openbare Wer ken wel ontbonden kan worden. De heer Eyking protesteert er tegen dat de heer Groot daarover het woord voert. De heer Groot voortgaande, meent dat er wel reden is, de commissie in stand te houden, maar dan moet de commissie niet gepasseerd worden, zooals nu zoo dikwijls gebeurt. De heer Eyking zegt dat hij zijn stem zal uitbrengen niet op de R.K. fractie, om dat die door dik en dun met B. en W. meegaat, maar op de linksche fracties. De heer Tromp achtc het beter de com missies op te heffen. De ambitie is bij de leden zoek. De heer Visser heeft bezwaren, nochtans zal hij voor het voorstel stemmen. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Benoemingen. Tot leden der Commissie van bijstand in Jiet beheer der lichtbedrijven worden benoemd de heeren W. Mater en W. Groot. Tot leden der Öommissie van bijstand in het beheer der financiën worden benoemd de heeren M. Tromp en Pa Noordeman. Als de bus rondgaat voor de benoeming van twee leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, gaat de heer Eyking door, verschillende zaken te bespreken die niet aan de orde zijn. De Voorzitter dreigt het nieuwe art. van het reglement toe te passen. Als de heer Eyking daarop zwijgt heeft de stemming voortgang. Benoemd worden de heeren J. Braun en J. Groot. Tot leden van de Commissie van bijstand in het beheer van het Openbaar Slachthuis ■worden benoemd de heeren N. C. M. Brantjes en J. Visser. Tot lid van de commissie van overleg voor de werklieden (vacature Steyn) wordt be noemd de heer P. Noordeman. Bij deze stemming blijkt, dat men niet weet uit welke leden deze commissie bestaat. Aangenomen wordt het voorstel tot het verhuren aan het Rijk van een lokaaltje bij het Openbaar Slachthuis. Eveneens worden aangenomen de voorstel len tot afkoop van den voormaligen onder houdsplicht der Hondsbossche zeewering en tot het toekennen van een crediet voor den aanleg van een aiarmeerinstalla'tie voor de brandweer. Uitbreidingsplan. De heer Visser bespreekt een opmer king in de toelichting over de uitbreiding der groenten-teelt, waarmede hij het niet eens is. Men weet nog niet in welke richting de tuinbouw zich zal ontwikkelen. Verder be spreekt de heer Visser de opmerkingen over het weilingwezen; in verband met de industrie meent spreker dat bijzonder op de hygiëne moet worden gelet. Er zijn in deze gemeente al eenige ongewenschte in dustrieën. Spreker wijst verder op het geniesluisje, dat noodig m«et verdwijnen. Bij een be bouwing in den polder zal zeker getracht moeben worden de stankverspreiding weg te krijgen., De Voorzitter zegt, dat hij den heer Visser over de opheffing van het sluisje niet kan inlichten, omdat hij onvoorbereid is. Het voorstel, het plan voorloopig goed te keuren, wordt z.h.s. aangenomen. Radiodistribulie. B. en W. adviseeren, het college uit te noodigen, een onderzoek in te stellen naai de mogelijkheid van gemeentelijke exploi tatie van een radio-centrale. De heer Visser hoopt dat het college den meesten spoed zal betrachten, om met een voorstel te komen. Na eenige discussie wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Subsidie Harddraverij- vereen iging. De heer Visser is wel voor het voorstel om 100 gulden subsidie te geven. Hij heeft echter vernomen, dat het bedrag moet dienen om het tekort van de Vereeniging „Konin ginnedag" te dekken. Als dit juist is, is spre ker tegen het voorstel. De heer Brantjes verzekert, dat dit onjuist is. De heer Eyking zegt, dat de heer Vis ser waarheid en de heer Brantjes onwaarheid heeft gesproken. Er is in de Harddraverij - vereeniging een voorstel geweest om 50 gulden subsidie aan „Koninginnedag" te geven. Verder zegt de heer Eyking dat- de voor zitter steeds de Harddraverij dwars heeft ge zeten. De Voorzitter: „Dat is niet waar". Den heer Eyking is het prae-advies van B. en W. onbegrijpelijk. De heer Braun zegt dat er geen cent aan „Koninginnedag" is beloofd. De heer Tromp meent, dat de hard draverij niet meer als vroeger een volks feest is. Door de hekken die er thans ge plaatst worden kan „Jan Boezeroen" er niet meer van profiteeren. De heer Visser stelt als amendement DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1929 op het voorstel van B. en W. voor, te be palen dat de Harddraverij vereeniging zich verbindt, geen gelden te geven aan de Ver eeniging „Koninginnedag". Na eenige discussi wordt het amendement Visser verworpen met 2 stemmen voor. Het voorstel van B. en W. wordt- aange nomen met 3 stemmen tegen. Het voorstel tot wijziging en vaststelling opnieuw der Verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis wordt aangeno men. De Voorzitter deelt mede, dat in ver band met het elders voorkomen van alastrim gelegenheid zal worden gegeven tot herin enting. Daarna is aan de orde het voorstel-Eyking inzake het benoemen van een commissie van onderzoek in verband met het gebeurde bij de behandeling van het voorstel om wet houder Zwager te schorsen. De V o o r z i tt er stelt voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. De heer Eyking protesteert tegen de wijze waarop de voorzitter zijn voorstel ter tafel brengt. Spreker mebkt verder op, dat indien de voorzitter 'hem in de vorige vergadering op zijn vraag een duidelijk antwoord had gege ven, hij niet met het voorstel zou zijn ge komen. De heer Eyking treedt daarna in een beschouwing over de kwestie-Zwager. De heer Visser geeft als zijn meening te kennen, dat een meer bevredigend ant woord van den voorzitter wenschelijk was geweest. Het was noodig geweest, dat Ge deputeerde Staten de zaken in het openbaar hadden behandeld. Spreker zal het voorstel Eyking niet steunen, omdat er toch eindelijk een eind aan moet komen. De heer Eyking handhaaft zijn voor stel. „H. M. de Koningin weet niet, wat er in Beverwijk gebeurt", aldus spreker. De heer Tromp vraagt den Burgemeester pertinent, of de stukken naar Gedeputeerde Staten zijn gezonden of niet. Van het ant woord van den voorzitter zal afhangen of spreker vóór of tegen het voorstel van den heer Eyking zal stemmen. De heer Groot -geeft den heer Eyking in overweging, zelf een onderzoek in -te stellen en niet z'n collega's den neus te laten stoot en. Als de heer Eyking voor de derde maal het woord verlangt, wordt hem dit door den Raad niet verleend. De Voorzitter zegt dat hij den heer Tromp het antwoord op z'n vraag schuldig zal blijven. Dit geeft den heer Visser aanleiding op te merken dat hij thans vóór het voorstel Eyking zal stemmen. Het voorstel-Eyking wordt verworpen met 3 stemmen vóór. Een adres van C. Schuit inzake een ge weigerde bouwvergunning wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Bij de rondvraag feliciteert de heer B r a u n als oudste lid den burgemeester met 'diens benoeming totofficier in de Oranje-Nassau Orde (applaus). De Voorzitter dankt den heer Braun voor diens gelukwensch en den Raad voor de instemming daarmede. De Raad gaat daarna over in besloten zitting. VELSEN OPENBARE VERKOOPING. Woensdagmiddag vond in „de Prins" een openbare verkooping plaats. Het woon- en winkelhuis aan den Wijkerst-raatweg 79 was inmiddels uit de hand verkocht. Het woon- en winkelhuis met werk plaats. erf en grond, waarin wordt uitge oefend rijwielhandel en smederij, Rijksstraat weg te Velsen, werd gekocht door den heer W. Nol, Beverwijk voor f 9600. VERGADERING WINKELIERSVEREENI- GING. De vereeniigng van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog" hield Woensdagavond in „de Prins" een ledenvergadering welke druk bezocht was. Het bestuur heeft zich m verbinding ge steld met den heer van Tetering, secretaris der Haarlemsche Middenstandsvereenigmg omtrent de verplichte winkelsluiting. Binnen kort zal hierover een lezing worden gehou den. BESPREKING HANDELSBEURS. Uit de mededeelingen aangaande de te hou den Handelsbeurs blijkt, dat de voorberei dende werkzaamheden, goed vorderen. Vele stands zijn reeds verhuurd en de Burgemees ter heeft zich bereid verklaard, de beurs offi cieel te openen. Zoodra de goederen der stand houders in het gebouw, waar de beurs gehou den zal worden, aanwezig zijn, zijn deze tegen brand verzekerd. De beurs zal gehouden wor den van 8 tot 15 October, den Zondag uitge zonderd. Over het al of niet gesloten zijn op Zondag ontstaat een breedvoerige discussie. Met een overgroote meerderheid van stemmen wordt tenslotte besloten, de beurs ook op Zondag open te stellen. Op een desbetreffende vraag van een der leden deelde de voorzitter mede, dat de be schikbare ruimte bijna geheel is verhuurd. In de eerste dagen van October kan ieder met de opstelling beginnen. Met den wensch, dat de handelsbeurs schit terend mag slagen sloot de voorzitter de ver gadering. BLOEMENDAAL. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Buitenconcert in de tent in het Bloemen- daalsche Bosch op Vrijdag 13 September, 's avonds 8 uur, te geven door het Chr. Fan farecorps „Sursum", directeur J. A. Meng. Programma: Gezang 49. Groot Rotterdam, marsch, Willi Schoote- meijer. Antigone, ouverture, Fern. Rousseau. Terpsis Fantaisie, Ballet, Jean Heijmans, Fantaisie sur l'Opéra Norma, Bellini. Vers l'Avenir, marsch, Sam Vlessing. Lodoiska Fantaisie, Ed. Larose. Rèveries. Grande Valse de Concert, Lagasse Pamphile. Soli Deo Gloria, ouverture met slotzang, Psalm 138, L. E. Rugers. Finale. IJMUIDEN. UITBREIDING TRAWLERYLOOT. Naar wij vernemen hebben de heeren A. de Koning c.s. in Emden 3 trawlers aange- kocht-.Thans zijn reeds van de uit 24 trawlers bestaande Emdener vloot 7 naar IJmuiden verkocht. Het verblijf van verschillende IJmuiden- sche reeders te Emden doet verwacht-en, dat binnenkort nog meer booten aangekocht zul len worden. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. In verband met het aan den heer W. W. Vallentgoed, hoofd van de openbare lagere lagere school te Vijfhuizen alhier wegens ge zondheidsredenen verleend verlof is tot tij - delij onderwijzeres aan genoemde school te vens waarnemend hoofd) benoemd mej. Zwart te Haarlem. DE a.s. BIETENCAMPAGNE. Het mooie,zonnige weder is voor de in den Haarlemmermeerpolder te velde staande sui kerbieten, met welk gewas dit jaar ruim 3500 hectaren werden bet-eeld in verband met de verhooging van het suikerpercentage van zeer gunstigen invloed geweest. De voorbereidende werkzaamheden aan de suikerfabriek „Holland" te Halfweg zijn voor de a.s. campagne reeds in vollen gang. Ook de bietenbladdrogerij, waarmede de fabriek wordt uitgebreid, hoopt men dan in werking te.kunnen stellen. HILLEGOM OPENING VAN HET SLACHTHUIS. Het openbaar slachthuis der gemeente Hillegom zal Vrijdag 20 September a.s. offi cieel geopend worden. Het gebouw staat aan de Nieuwe Haven bij de Hofstraat en Prins Hendrikstraat. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). KANTONGERECHT. Menschen die geen rij bewijs behoorden te hebben. De kantonrechter veroordeelde weer een groot aantal verkeersovertreders. En opnieuw moesten het hechtenisstraffen zijn voor hen, die in dronkenschap een auto bestuurd had den. Wanneer vroeger het Openbaar Ministerie hechtenis tegen dezulken eischte, maakte de kantonrechter er gewoonlijk boete van. Maar de categorie van automobilisten die dronken een auto pleegt te besturen heeft daar door haar optreden zelf een eind aan gemaakt. Omdat er aan het autorijden in dronkenscha-p geen einde kwam. Zoo hoorden twee automobilisten, die de veiligheid op den weg in gevaar gebracht hadden door de ergerlijken wijze waarop zij reden, respectievelijk te Bloemendaal en Zandvoort ieder 7 dagen hechtenis tegen zich eischen, met intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van 6 maanden. Want- zei de ambtenaar van het O. M., „zulke menschen behooren geen rijbewijs te heb ben" en iedereen die zijn leven lief heeft zal dit met hem eens zijn. Laat de veroordeeling conform den eisch anderen nu eindelijk eens ten heilzaam voor beeld zijn. Nog meer onbehoorlijks op den weg. 't Wordt vervelend op het Kantongerecht met al die aanrijdingszaakjes en al dat wan gedrag van automobilisten. Nu weer een chauffeur uit Zandvoort, die met een „shim- my-ende" auto 50 K.M. had gereden, zoo dat de wagen vreeselijk slingerde en de menschen op het trottoir het veege lijf moesten redden door allerlei salto's. De jongen vond dat nu niet zoo erg, zijn houding tenminste was allerminst deemoedig. Zijn zaak werd aangehouden om nog getui gen te hooren. Een ander chauffeur had op den Zeeweg een achter hem rijdend automobilist over een vollen kilometer geen gelegenheid gegeven om te passeeren. Met zijn autobus is hij niet voldoende naar rechts gegaan, met het ge volg dat de achterliggende auto in den muilen berm terecht kwam waarbij een der inzit tenden met het hoofd tegen den wand van de auto sloeg en een buil opliep. De inzittenden van de laatste auto meen den, dat het plagerij geweest was. Maar ge tuigen a décharge waren het met den ver dachte eens, dat de vele fietsers een be hoorlijk uitwijken van de autobus onmogelijk maakten. Het O.M. wees er echter op, dat de bus chauffeur had kunnen remmen en achter de fietsers blijven in plaats van er omheen te gaan. De ambtenaar zou echter ook wel gewenscht hebben, dat de fietsers, die niet op het fietspad gingen, allen vervolgd waren. Spr. vroeg f 8 of 6 dagen. De chauffeur werd conform veroordeeld. VISSCHERIJ-OPBRENGSTEN. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 22 stoomtrawlers, 2 loggers en 2 kotters. De besommingen waren: Trawlers: A. V. 96 f 3100, Gerberdina Jo hanna f 4400, Christina f 3373, Schiedijk f 2452, Jacqueline Klazina f 2400, Klazina Luther f 2600, Bolder f 2100, Henriët-te Jacoba f 2600, Gerbrig f 2100, Derika 9 f 2300, Pene lope f 1300, Holland 2 f 1687, Holland 3 f 2400, Azimuth f 2900, Urania f 1581, Erica f 2265, Bertha f 2200. Acacia f 1721, Emerald f 1306, De Hoop 2 f 1700, Rijnstroom f 1800, Jeanne VI. 10 f 3600, Odin f 4672, (IJsland- 6Che Zoutevisch). Loggers: K.W. 40 f 829. K.W. 178 f 760. Kotters: O. 267 f 717, E. 110 f 820. WAALSCHE KERK. De bijzondere diensten in de Waalsche Kerk op Vrijdagavond zullen ook dit winter seizoen weer gehouden worden. De eerste dienst begint Vrijdagavond a.s. te 8 uur. In den gewonen dienst van Zondagmorgen a.s. te half 11 zullen de heeren J. H. Marcus (ouderling) en B. F. Enschedé (diaken), die herkozen zijn in de genoemde functies, be vestigd worden. JONGEN BIJ DELFT DOOR EEN TREIN GEDOOD. Maandagavond omstreeks half acht is op den onbewaakten overweg aan het „Haantje" bij Delft de 13-jarige J. P. door een uit Den Haag komende trein gegrepen en gedood. De jongen was met eenige vriendjes gaan zwemmen en aarzelde met het overateken der rails met het noodlottig gevolg, dat de knaap door de locomtief werd overreden. De ma chinist had blijkbaar den jongen niet, gezien en reed door. Het verminkte lijk werd naar het Gasthuis vervoerd. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. Voor den Krijgsraad te 's-IIertogenbosch hadden zich Dinsdag weer een paar princi- pieele dienstweigeraars te verantwoorden, meldt het Hbld. Overeenkomstig den eisch van den auditeur militair werden zij veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst zonder ont zetting van de bevoegdheid om bij de gewa pende macht te dienen. Onder hen was een 23-jarig vaandrig bij de le schoolcompagnie van het 8e reg. inf. gedetineerd in de bij zondere Strafgevangenis te 's-Gravenhage. BEVERWIJK. Op de op 11 Sept. alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Spinazie per kist 65 cent. Postelein per kist 3050 cent. Andijvie 100 str. f 3—f 6. Wortelen 100 bos f 10—f 14. Komkommers, per 100 f 3f 6. Augurken per KG. 2040 ct. Aardappelen, klei, p. KG. 3—5 cent. Idem zand per KG. 6 cent. Doppers per kilo 18—22 cent. Raspers 18—24 cent per Kilo. Snijboonen per KG. 16—24 cent. Heerenboonen per KG. 8—14 cent. Tros heerenboonen per KG. 1624 ct. Roode kool per 100 f 7f 10. Savoye kool per 100 f 14. Bloemkool per 100 f 10f 20. Uien per KG. 36 cent. Sla per 100 krop f 2f 5. Pieterselie per bos 5 cent. Selderie per bos 68 cent. Appelen per kilo 10—16 cent. Peren, per kilo 1018 cent. Pruimen per KG. 20—26 cent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. VRAAG VOOR UW BINNEN- EN BUITEN- FIRMA J. HEYDANUS Zn. KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 rd. Tel. 11361 van 8—12 en lH~5. ZaLrd. 8—1. Nictheroy 6 Sept. v. Panama, Rotterdam n. de Pacifickust. Noorderdijk 9 Sept. te Portland (O.) van Antwerpen. Narenta 9 Sept. te Los Angeles Harbour, Pacifickust n. Rotterdam. P. C. Hooft 10 Sept. v. Sa bang, Amsterdam n. Batavia. Poelau-Bras 10 Sept. te Port-Said, Amster dam n. Batavia. Rondo 11 Sept. te Amsterdam v. Batavia. Reggestroom 10 Sept. v. Lagos n. Duala. Springfontein 10 Sept. te Genua, Beira n. Rotterdam. Sembilan 11 Sept. v. Londen. Amsterdam n. Batavia. Salawati 9 Sept. te Singapore. Hernate 11 Sept. 11 u, te Bealwan, Bre men n. Java. Tjibodas 9 Sept. van Manila n. Hongkong. Volendam p. 10 Sept. Cape Race, Rotter dam n. New-York. Veendijk 11 Sept. te Antwerpen, Bombay n. Rotterdam. IJstroom 9 Sept. v. Las Palmas n. Free town, Amsterdam n. W.-Afrika. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Volgens medisch voorschrift bereid Doos 20 ct. Tube 35 ct. VRIJDAG 13 SEPTEMBER HUIZEN, 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert dooi" het A.V.R.O.-kwintet. 2.00 Gramofoonmu- ziek. 4.00 Concert door het A.V.R.O.-kwartet. 5.30 Concert door de stafmuziek van het le Reg. Inf., o.l.v. S. P. v. Leeuwen. 7.15 Radio praatje. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansl. van het Kurhaus in Scheveningen. Sympho- niecooncert door het Residentie-orkest o.l.v. Hermann Abendroth. Alex. Schuster, cello. Daarna dansmuziek in „La Gaité". HILVERSUM 10.30 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.30 K.H.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 KH.O.-Con- cert door het K.R.O.-trio. 1.15 KJt.O. Gra mofoonmuziek. 4.00 N.C.R.V. Tijdsein. 5.00 N.C.R.V. Concert. Zang, cello, orgel en piano. 7.00 KR.O. Les in schriftverbetering. 7.35 V. P.R.O. Persberichten. 7.40 V.P.R.O. Lezing over: Het Nieuwe Testament. 8.15 V.P.R.O. Concert. Zang en piano. 8.50 V.P.R.O. Le zing over: Levensaanvaarding. 9.30 V.P.R.O. Vervolg concert. 10.00 V.P.R.O. Declamatie. 10.20 V.P.R.O. Vervolg concert. Alpherat 10 Sept. te Buenos-Aires van Rotterdam. Alhena 10 Sept. 20 u. 120 mijl Zuid van Vincent, Rotterdam n. Buenos-Aires. Alkaid p. 10 Sept. Finisterre, W.-Afrika n. Amsterdam. Agamemnon 10 Sept. 19 u. v. Havre, W.- Indië n. Amsterdam. Amsterdam, 8 Sept. te Panama v. Valpa raiso. Abbekerk 10 Sept. 23 u. v. Hull n. Bremen, Australië n. Rotterdam. Brielle 9 Sept. van Talcahuano n. Corral. Beemsterdijk 11 Sept. te Sabang, New-York n. Java. Buitenzorg p. 11 Sept. 4 u. Suez, Batavia n Rotterdam. Bovenkerk 10 Sept. te Rangoon, Rotterdam n. Calcutta. Drechtdijk 7 Sept. van Cristobal, Rotter dam n. de Pacifickust. Deli 9 Sept. van Philadelphia n. Soerabaja. Dinteldijk p. 10 Sept. Azoren, Rotterdam n. de Pacifickust. Enggano 9 Sept. v. Sabang n. Suez. Eemland 7 Sept. v. Victoria, Buenos-Aires n. Amsterdam. Enggano 9 Sept. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Eemland 10 Sept. v. Lagos n. Accra. Flandria 10 Sept. van Rio de Janeiro, Bue nos-Aires n, Amsterdam. Gelria 11 Sept. van Amsterdam n. Zuid- Amerlka. Glamorganshire 8 Sept. te Curasao, Antwer per. n. de Pacifickust. Helder 9 Sept. te Duala, Amsterdam n. W. Afrika. Koningin der Nederlanden 11 Sept, v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Maaskerk, 9 Sept. v. Konakri n. Calais, W.-Afrika n. Amsterdam. Lochgoil 6 Sept. be San Francisco, Rotter dam n. de Pacifickust. Madioen 11 Sept. v.m. v. Rotterdam n. Hamburg. Medan p. 10 Sept. 17 u. Ouessant. Bremen n. Java. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Dixon, piano, H. Luard, cello. 12.50 Orgelconcert. I.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Vioolrecital door E. Andjelkovitch. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuws berichten. 7.05 Concert. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert door het Chaplin Trio. 8.20 Concert. R. Morton, sopraan, H. Fry, bas-bariton, E. Isaacs, piano, Symphonle Orkest. 10.00 Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Concert door het Zigeuner Ensemble. II.20 Dansmuziek. 12.20 Beelduitzending. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 2.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Gramofoon muziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en vocale solisten. LANGENBERG 473 M. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestcon cert. 9.20 „Immensee". Novelle van Theodor Storm. Muziek van Fr. Ledwinka. Vocale solisten, strijkkwartet. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 8.10 Lezingen. 12.20 Garmofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezingen. 5.20 Concert uit Leipzig. 6.20 Le zingen. 8.20 Concert. Her-uitzending van Hamburg. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.00 Concert. Instru ment. ensemble. 8.50 Werken van Da Pel- strina door orkest. 10.20 Balalaika-concert. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Orkest-concert. 6.20 Piano-recital. 6.50 Gramofoonmuziek. 8:35 Concert. Orkest cn vocale solisten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11