HET GOUDEN FEEST VAN H.F.G BILJARTEN. De secretaris had een langdurig applaus in ontvangst te nemen. Ook het verslag van den penningmeester de heer N. Twist-erling, had succes. De reke ning sloot met een voordeelig saldo. De contributie bleef zooals zij was. Bij de bestuursverkiezing stelde de heer B. Stol zich niet meer herkiesbaar. Het dage- lïjksch bestuur en de vice-voorzitter werden metalgemeene stemmen herkozen, terwijl als commissarissen werden herkozen de hee- ren Van der Schaar en Kluit en gekozen de heer W. Onkenhout. Het bestuur is dus als volgt samengesteld: C. N. Hin, voorzitter; A. Schravendijk, vice- voorzitter, J. P. van Balen Blanken, secreta ris; N. J. Twisterling, penningmeester; C. Kluit, J. v. d. Schaar en W. Onkenhout, com missarissen. Hierna volgde de ballotage van 25 nieuwe leden. Wegens de vele verdiensten voor de ver- eeniging werden de heeren Schalekamp en H. Visser met algemeene stemmen tot leden van verdienste benoemd. Na enkele dicussies wordt besloten om het clubblad „De Roodbroek" weer uit te geven. Jaarl. alg. vergaderng der B. F. C. „Bloemendaal". In café-restaurant van Schooten te Over- veen hield de B. V. C. Bloemendaal Vrijdag haar jaarvergadering, welke zich in een vrij druk bezoek mocht verheugen. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de vele terreinverbeteringen een groot bedrag aan onkosten hebben ge vorderd. In verband hiermede was van be stuurszijde het voorstel ingediend om de bondsgelden welke steeds bij de zeer lage contributie waren inbegrepen voorloopig door de leden zelf te doen betalen. Hiertegen bleek geen bezwaar te bestaan. Ook de rest der agenda ging in een snel tempo door den hamer. Bij de betuursverkiezing werden de aftre dende secretaris en penningmeester bij accla matie herkozen. Bij de bestuursmededeelingen zei de voor zitter nog dat tijdens het komende seizoen zal worden getracht met twee junior-elftal len aan de competities van den H.V.B. deel te nemen. Met een opwekkend woord voor het a.s. seizoen sloot de heer Cassée deze bijzonder vlot verloopen bijeenkomst. Zelfs de rond vraag had deze niet kunnen vertragen. Zesdaagsche. Met de herfst komen straks ook weer de zesdaagsche wielerwedstrijden. Hoewel deze vertooningen aan den zelfkant der sport in de laatste jaren tal van rotte plekken ge toond hebben, schijnt het publiek ze nog niet beu te zijn en er staat al weer een heel lijstje op het programma, zij het niet zooveel als in den vorigen winter. Voor ons is het van eenig interesse om te zien wat onze „zesda- gen-koning" Piet van Kempen er in het ko mende seizoen van maak. Want Pietje leek de laatste jaren wat op zijn retour te gaan, hetgeen niet verwonderlijk is, als men in aanmerking neemt, dat hij sinds 1923 vrijwel aan alle zesdaagsche wedstrijden deelneemt, die hij op tijd bereiken kan. En hij is nog wel van voldoende kracht en populariteit in dit genre, dat het hem ook in dezen winter niet moeilijk zal vallen, engagementen te krijgen. Het schijnt reeds zeker te zijn dat hij in Ber lijn, Parijs en Brussel voor de „ronde infer nale" zal starten. En in zooverre heeft hij zijn koers gewijzigd en vastgelegd, dat hij zich niet meer naar willekeur der baandirecties aan een mederijder zal laten koppelen. Van Kempen heeft een contract gemaakt met den Duitscher Buschenhagen voor het te zamen uitkomen in alle zesdaagschen tot den eer sten Mei van het volgend jaar. En dit Ger- maansch-Hollandsche koppel zal ongetwijfeld in elke voorstelling tot de hoofdrolspelers behooren. Strafschopbepaling. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de N. V. B. heeft bepaald, dat de doelverdediger voortaan onbewegelijk op de doellijn moet blijven staan, tot de strafschopnemer zijn schot lost. Dit in overeenstemming met de nieuwe regeling van de International Board. Onze medewerker Groothoff heeft reeds op het zonderlinge van deze bepaling gewezen en het lijkt op dit oogenblik nog geenszins zeker dat de I. B. het zoo werkelijk bedoeld heeft. Die kwestie wordt in Engeland nog uit gevochten. Maar het eigenaardige in deze zaak is voor ons het volgende: Er is een tijd geweest, dat de keeper voor zijn doellijn mocht staan, al dus het trefvlak verkleinende. Dit is, niet zonder reden, later verboden. Toen mocht de keeper echter nog wel achter de doellijn staan en bij het nemen van den schop naar voren springen. Ook dit mag niet meer. Thans mag de arme eenzame verdediger zelfs niet meer op de doellijn heen en weer bewe gen, zoodat zijn kansen weer verminderd zijn. Nu zijn er meer en minder zenuwachtig en bewegelijk aangelegde keepers, maar het is duidelijk dat deze nieuwe bepaling voor velen een geduchte handicap beteekent, die slechs te verklaren is uitja waaruit eigenlijk? Uit de verminderde schotcapaciteit van den penaltynemer? Het is moeilijk er een ande ren uitleg voor te vinden. De strafschoprege ling is nog steeds onbevredigend en zal dat wel altijd blijven. Cunther en de Holland-beker. Met eenige teleurstelling is in roeikringen kennis genomen van Gunther's besluit om niet in de wedstrijden om den Holland-Beker uit te komen. Zijn vrienden bewonderaars hadden den Amstel-skiffeur zoo gaarne de prestatie van Eyken zien evenaren. Diamond Sculls, Europeesch en Nederlandsch kam pioenschap en Holland-Beker alle in het zelfde seizoen, tercneer omdat deze laatste wedstrijden op den Amstel worden verroeid en de Amsterdammers hun stadgenoot gaar ne in actie hadden gezien. Het is inderdaad jammer dat Gunther het- niet doet, maar het is hém te vergeven. Buitenstaanders kunnen niet beseffen welke offers serieuse roeitrai- ning eischt van iemand, die overdag een drukken maatschappelijken werkkring heeft. En een dergelijke training van Maart af onaf gebroken voort te zetten tot de herfst is wel heel veel gevergd voor een jongen man. die ook wel eens een pleziertje van het leven wil hebben. Gunther is een amateurroeier, d.w.z. een sportman, die de roeisport voor zijn plezier beoefent. Hij heeft geen plezier in een noz langer voortgezette training met al de restricties die deze oplegt. Welnu, daarmee is het afgeloopen. Drukbezochte en luisterrijke receptie in den Stadsschouwburg. Overstelpende schat van bloemen en geschenken. Schitterende feestavond en filmvoorstelling. Reünie en lunch op het H.F.C.-terrein. - Onderlinge wedstrijden. Het Gedenkboek van Karei Lotsy. De Receptie. Op een bijzonder luisterrijke en een voor H. F. C. volkomen waardige wijze heeft onze oudste voetbalvereeniging Zaterdag en Zon dag de viering van haar gouden feest voort gezet en geëindigd. Ja. H. F. C. heeft wel in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Zij is geëerd en gevierd, zooals aan niet vele vereenigingen in den lande te beui-t is mogen vallen. Zij is als het ware overstelpt met goede wensc'nen, prachtige bloemen en schitterende geschen ken. De receptie, die het bestuur van H. F. C. Zaterdagmiddag in den foyer van den Stadsschouwburg heeft gehouden, is wel één der belangrijkste gebeurtenissen in het be staan van onze vijftigjarige voetbalvereeni ging geworden. Alleen aan de vier bovenste gedeelten van de wanden en de zoldering was het te zien, dat men in een zaal was en niet in een lust oord van heerlijke, welriekende en kleurrijke bloemen. De bestuursleden, met voorzitter Dr. C. Spoelder in het midden en geflankeerd dooi de twee oprichters de heeren W. J. H. Muiier en Th. Peltenburg, Even vóór 't begin van de receptie had een aardige huldiging plaats. De lieftallige acht jarige Willy Lotsy, het dochtertje van den heer Karei Lotsy, bood -aan eere-voorzitter Muiier en voorzitter Dr. Spoelder een luxe exemplaar aan van het derde Gedenkboek van H. F. C., door den heer Lotsy geschreven. Het behoeft geen betoog, dat Willy op een allerhartelijkste wijze door de twee heeren bedankt werd. Een toen begonnen de bezoekers te stroo men. Zonder ophouden. Uit alle streken van ons land. Het werd af en toe zelfs zóó druk, dat de bezoekers achter de deur van den foyer in rijen stonden te wachten om op hun beurt te wachten voor het aanbieden van hun ge lukwenschen. Soms moest er slechts kort, maar vaak ook lang gewacht worden al naar mate de veelheid van woorden, waarmee de felicitatie gepaard ging. Er waren er, die het in kortheid en een stevigen handdruk zoch ten, maar er waren ook redevoeringen, die uitblonken van stijl en bezieling en die de algemeene aandacht trokken. En onvermoeid beantwoordde Dr. Spoelder al deze toespi-aken en gaf ieder op vriende lijke en humoristische wijze wat hun toe kwam. Zijn woordenkeus en vondsten van geestige gezegden waren onuitputtelijk. Zoo bijvoorbeeld toen de heer Meijer, voorzitter der Zilveren Voetbal-Commissie uit Rotter dam, in zijn toespraak een Latijnsche geluk- wensch inlaschte, waarbij hij onder groote hilariteit de toegevendheid van Dr. Spoelder inriep. Een toegevendheid, die natuurlijk onmiddellijk verleend werd, want de H.F.C.- voorzittcr antwoordde onder nog grooter vroolijkheid der aanwezigen: „Gij spreekt een aardig mondje Latijn! Dat doet mij in een andere kwaliteit onuitsprekelijk goed. En dat geeft mij moed om voort te gaan met aan de jeugd Latijn te leeren!" We kunnen er niet aan beginnen om mee te deelen van wie alle bloemstukken en gescheixken waren. Bijna geen enkele afge vaardigde kwam met leege handen. En het zou ook te veel plaatsruimte vergen om alle toespraken te memoreeren. Sommige waren bovendien ook in de alom heerscliende vroo lijkheid alleen voor Dr. Spoelder verstaan baar. We zullen daarom met de voornaamste volstaan. Ir. J. W. Kips, die met de heeren A. Staal en L. Boeljon namens het bestuur van den Ned. Voetbalbond H. F. C. kwam compli menteeren, sprak o.a. het volgende: „Het is voor mij een buitengewoon groot voorrecht, de oudste vereeniging van ons land met haar gouden jubileum te mogen gelukwen- schen. Ik voel mij vandaag eenigszins als een zoon ge zult het toe moeten geven; nogal flïhk uit de kluiten gewassen die zijn moeder met haar verjaardag komt feli- citeeren en nog wel een moeder, die zoo uit nemend de gratie der jeugd heeft weten te bewaren. En wat die zoon, de Ned. Voetbal bond, geworden is, heeft hij aan zijn moeder (de H. F. C.) te danken. Dat zal ons bestuur altijd buitengewoon blijven waardeeren. Gij hebt vijftig jaren lang de sport beoefend niet alleen als kwestie van lichaamsbewe ging, maar met een mentaliteit en in een geestesgesteldheid, boven allen lof verheven. H. F. C. is te dien opzichte altijd het toon beeld voor het heele land geweest. Daarom zijt gij jong gebleven. Wij willen het niet bij deze woorden laten en wenschten niet met ledige handen te komen. Toen gij uw veer tigjarig jubileum vierde, schonk de Ned. Voetbalbond u de bekende bondsvlag. Thans krijgt gij den wimpel er boven op. Dat deze vlag en wimpel nog tal van jaren uw mooiê terrein mogen sieren! Wij wenschen u van ganscher harte geluk!" (Luid applaus). De heer Kips overhandigde aan Dr. Spoel der een schitterenden wimpel in de blauw witte kleuren en voorzien van het Bonds- wapen. Dr Spoelder achtte het een aangena me plicht, om den heer Kips te bedanken. „H. F. C. is er trotsch op. de gebrachte hulde te mogen aanvaarden", zei hij. „Ik durf uw woorden te onderstreepen. Gij kunt u er van overtuigd houden dat alle H. F. C.'ers het buitengewoon plezierig vinden, dat u op zulk een wijze gesproken hebt. Wij hebben nooit aan dwarsdrijven willen doen en zijn in den loop der jaren nader tot het werk van den Ned. Voetbalbond gekomen. H. F. C. is een trouwe aanhangster van u geworden. Zij zal nooit aan een ophitsende campagne mee doen; integendeel, de N. V. B. en zijn bestuur kunnen te allen tijde op de H. F. C. rekenen. Wij aanvaarden met grooten dank den door u geschonken wimpel: we zullen hem morgen op ons terrein laten wapperen en verder eiken Zondag als een dankbare herinnering aan deze schoone huldiging door den N. V. B." (L-uid applaus). De heer J. F. Lamey, voorzitter van H. B. S., herinnerde aan het vex-zoek van de Directie van Haarlems Dagblad, om in haar H. F. C.-jubileumnummer een stukje over de feestvierende vereeniging te willen schrij ven. Hij had gaaime aan dit vei-zoek vol daan en had gemeend het te moeten doen op de wijze zooals hij dit gedaan had. „Wij, H. B. S.'ers", zei spreker, „zien altijd met eerbied en ontzag tegen H. F. C. op. Maar daarbij komt ook een groot gevoel van vriendschap voor uw mooie vereeniging. Ook wij wilden het niet bij woorden laten. Ik had u schriftelijk gevraagd, meneer Spoelder. mij even te willen mededeelen, waarmee we H. F. C. een groot plezier konden doen. En dat was van mij een goede gedachte, want gij antwoordde, dat ge dit met geen moge lijkheid kon zeggen. En dank zij deze uit voerige gegevens (daverend gelach) hebben wij getracht iets te bedenken, dat een herin nering aan uw gouden feest van H. B. S. zou kunnen zijn. En we hebben het gevonden. We hebben een aschbak meegebracht ik verzoek u niet te veel bijbedoelingen achter het woord „aschbak" te willen zoeken (ge lach) en spreek hierbij den wensch uit, dat gij dien als een herinnering aan H. B. S. zult plaatsen in uw bestuurskamer of op een andere plaats, waar gij gewoonlijk bij-- eenkomt". (Luid applaus). De heer Lamey bracht tevens de geluk- wenschen over van den heer Grootmeijer namens de Vereeniging der Westelijke Eerste Dr. Spoelder antwoox-dde, dat de eer niet aan den kant van H. B. S., nxaar aan dien van H. F. C. was, want zei hij ook H. F. C. heeft groot respect voor hettólorie- rijk verleden van H. B. S. (Bijval). De heer J. G. Pater bracht de geluk- wenschen over van de Vereeniging „De Ne- derlandsche Corinthians". Hij merkte op dat zijn vereeniging zulk een groote bewonde ring heeft voor de goede sportmanschap en kameraadschap, die H. F. C. en haar spel altijd kenmerken en die zoo geheel in de lijn liggen van het mooie doel, dat de Corin thians nastreven, een doel zei spreker dat H. F. C. nu al vijftig jaar lang nage streefd heeft. De heer Pater overhandigde aan Dr. Spoelder een prachtige plaquette met een symbolische voorstelling van het dooi- beide organisaties beoogde doel. De heer R. Peereboom, die met de heeren H. Meijer en P. C. van Niftrik na mens de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" een fraai bloemstuk aanbood, zei o a „Wij voelen ons als het naaste familie lid van H. F. C„ want als we kijken naar de ledenlijst van H. F. C., dan vinden we daar op de namen van de eereleden en oud-voor zitters van „Het Spaarne" en wie een blik slaat op de ledenlijst van onze roexvereeni- o-ing. vindt daar de namen van de meeste H. F. C.'ers; allemaal menschen, die met den waren sportgeest bezield zijn". Achtereenvolgens kwamen de volgende af gevaardigden hun gelukwenschen aanbie den: Mr. J. Gerritsz, wethouder van Haarlem; de voorzitter van Zeeburgia; de heer Wilson, voorzitter van den Haan. Korfbalbond; Dr. Van Prooye (V. O. C.); D. Pigge (E. D. O.) Dirkzwager (H. V. V.); Ir. C. H. Teschmacher (Crxcketclub Haar- l61Jhr. Elias (Hockeyclub M. H. C.); A. van der Aart (Haarl. Voetbalbond); J. Overeijnder en „Bok" de Korver (Spax^a)^. Versch0Qr (p0iitie Sportvereni ging Haarlem) J. Laan, wethouder van Bloemendaal, J. van Emmenes (Sportkroniek); H. Scheen (R. C. II.) j de Groot (Haagsche Cricket Club); C. N. Hin (H. F. C. „Haarlem"); W. Visser (Frisia); J. Burgwal (V. U. C.); J P. Dalmeijer (Stormvogels); G. van Wijk (Hilversum) Sytsma (Alcmaria Victrix); Jhr. P. Quarles van Ufiord (Haarlemsche Lawntennis Club) Mr. A. Diemer Kool (Kennemer Golfclub), J. 'schouten (Spartaan); W. de Lugt ('t Gooi); De Morpurgo (O. D. E. uit Amsterdam' D. W. van Donselaar (Cricketclub R. C. H.) J. Bol (Hercules); J. Hohman (Allen Weerbaar); J. Meyer en A. van Hasselt (Zilveren Voet bal-Commissie) J. Mutters (Vereeniging „De Zwaluwen Voorzitter Supportersvereniging H. F. C.; F. Koopman (D. F. C.); J. Huizinga (Forward); J. van 't Sant (Jeugdcommissie N. V. B.) J. Hupkens (Vitesse); W. Koolhaas (Ajax); J. Diepenveen (Concordia); Th. van 't Lam (Vereeniging van Haar lemsche Gymnastiekleeraren) J. Zandvliet (Feijenoord) P. Galevasie (A. F. C.); G. Jansen (Haarlemsche Gymnastiekver- eenigingen); J. Drijver (Hockeyclub Bloemendaal); J. Dorenbos (Blauw Wit); W. Doornbosch (Wilhelmina) Max Tetzner (Be Quick); J. H. Kuling (Honkbalclub Haarlem); j. Geelpoot (Quick uit Den Haag); Voorzitter van Zeemeeuwen; Persoonlijke gelukwenschen werden aan geboden door: C. Maarschalk, Burgemeester van Haar- Mr. Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris van Haarlem; E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie; Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester vaA Heemstede; A. A. Swolfs, oud-gemeentesecretaris van Heemstede; M. Loosjes, eerelid van H. F, C.; Dirk Lotsy uit Dordrecht; H. A. Meerum Terwogt, Sportredacteur van de N. R. Crt. en oud-scheidsrechter; J. J. van den Berg, directeur van het Sta dion; D. Bijleveld en A. M. Tijsseling, consuls van den N. V. B. te Haarlem; H. L. Warnier, inspecteur van den dienst voor Lichamelijke Opvoeding; Dr. W. E. Merens; Ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman, di recteur van het Gemeentelijk Lyceum; Dr. A. D. Donk, directeur der tweede H. B. S. met 5-j. c.; de scheidsrechters Eymers, Van Gossel. Vrugt en Katoen; c-n verder nog een zeer groot aantal par ticulieren, onder wie vele H. F. C.-leden. Ruim vijf uur was de receptie afgeloo pen. Er werd nog even een kiek genomen van H. F. C. in de bloemen en toen spoedden allen zich naar huis om zich voor het avond feest gereed te maken. De Reünie en onder linge wedstrijden. Het slotnummer van het programma der feestelijkheden was Zondag een algemeene reünie op het H. F. C.-veld en daarna on derlinge wedstrijden. Het begon met een aardige strijd tusschen twee juniores-elftallen, waarbij bleek dat voor de toekomst nog volop „grootheden" in dop zijn. Elftal A. won met 40. Er heerschte een feestelijke stemming; er werd druk „nageboomd" over het feest van den avond te voren. Het bleef den geheelen dag druk en gezellig; velen maakten gebruik van de gelegenheid tot lunchen op het veld. Hierna hadden wedstrijden plaats tus schen spelers, gekozen uit de respectievelijke lagere elftallen. Ook de veteranen wilden niet achter blij ven; een gemoedelijke partij voetbal werd door hen nog gespeeld. De burgemeester van Heemstede had een blijk van belangstelling gegeven; hij sprak bij het einde een hartelijk woord tot H. F. C. Alle deelnemers kregen een herinnering aan het feest. De heer Wijt, door wiens beleid alles weer een vlot verloop had, reikte ten slotte de prijzen uit. Hierna had tot algemeen slot nog een ge meenschappelijk samenzijn plaats in café' restaurant Brinkmann met na afloop een gemeenschappelijken maaltijd voor II. F. C.'ers. De feesten zijn nu geëindigd; het behoeft zeker niet gezegd te worden, dat allen met buitengewoon genoegen aan al de prettige dagen van sport en vroolijkheid zullen terug denken. En nu het jubeljaar ook bij de competities inzetten met mooie plaatsen op de diverse ranglijsten! De Schouwburg-avond. De Stadsschouwburg was vrijwel tot de laatste plaats bezet en weer waren de ge meentebesturen van Haax-lem en Heemstede waardig vertegenwoordigd, terwijl onder de vele genoodigden der H.F.C. zich ettelijke leiders van bonden en zusterverenigingen op sportgebied bevonden toen Dr. C. Spoelder van het tooneel af een welsprekende ope ningsrede hield. De H.F.C., zich dankbaar voelend jegens haar vele trouwe vrienden, had haar uiterste best gedaan om hun een waardig feest in den Stadsschouwburg en het Rembrandt Theater aan te bieden, en hij hoopte dat zij er tevreden mee zouden zijn. Dat zijn zij ongetwijfeld geweest. „De stem ming", die kostbare en overheerschende fac tor, die zich gedurende al de gouden jubi leums-festiviteiten zoo onmiskenbaar en schoon heeft laten gelden, was er dadelijk, en de medespelendcn in Jan Feith's operette in drie bedrijven „De Voetbalbruid" hebben zeker niet over gebrek aan contact met hun publiek te klagen gehad. Onder haar vele oude getrouwen telt de club zulke bekende litteratoren als Jan Feith en Pim Pernel, en zij mag hun dankbaar zijn voor het vele dat zij voor dezen avond weer voor haar ge daan hadden, in samenwerking met Clinge Doorenbos en zijn vrouw en den regisseur Kommer Kleyn. De opvoering liep vlot en was goed verzorgd. De inhoud van „De Voetbalbruid", waar van het eerste bedrijf speelt op een fabrieky- kantooi-, het tweede op het HJ'.C.-veld en het derde ten huize der familie Bobbelmans, is volkomen geschikt voor een feeststemming ter aanwakkering en opvoering van dezelve. De heer Bobbelmans, fabrikant van voet ballen en uitvinder van een nieuw procédé, waarbij hij zijn artikel in ongekend-duur- zamen vorm citeert uit gecondenseerde Haarlemmerolie, viert het vijftigjarig be staan zijner firma door invitatie-voetbal- wedstrijden, waarbij hij zijn bekoorlijke eenige dochter alsmede een bruidschat van vijf ton als hoofdprijs voor den captain van het winnende elftal heeft uitgeloofd. De dochter verzet zich tegen dit euvele reclame plan, maar tenslotte eindigt alles pour le mieux dans le meilleur des mondes. als „huw baren jongeling" George Brummel, millio- nairszoon vermomd als zijn eigen chauffeur, denwelke zij in het eerste bedrijf reeds lief had en vice versa als echtgenoot krijgt. Hij heeft weliswaar niet meegespeeld in de serie wedstrijden, maar zijn chauffeur heeft het gedaandoch deze neemt genoegen met de vijf ton en ziet van de bruid af. Dat de chauffeur door het spelen van een voetbal match a raison van 500.000 ongetwijfeld den „status" van eersten Nederlandschcn voetbahproffeslonai verwerft, kan Jan Feith misschien nog eens aanleiding geven tot een volgend voetbal-blijspel. Zijn verzen maakten het den vervuiler van de Bobbelmans-rol niet gemakkelijk, vanwege de verschrikkelijke chemische ge- leerheid die zij ten aanzien van het pro duct der firma bevatten. Zoo in dezen trant: De biconcaaf heterogene bromiden Vermengen zich met de pyjamafluïden: De phosphormutator van 't vocht wordt latent Het mengingskwadraat wordt trilcoëffi- ciënt. Nu komen de an achromatische cellen Met phalanopsistische pancrasgezwellen En zetten zich vast door de pliytophos- tosen Zoodat de bal nooit kleeft bij 't staan in de doozen. De wet- van het pietropatorstovulisme Bevestigt mijn stelling precies, of 'k vergis me. De periscandaleverlakmoleculen Zijn dus hydrophaatda's de heele formule. De heer H. P. Dekkers Jr. bleek evenwel tegen alle tekstmoeiiykheden opgewassen, en speelde zijn rol met het brio en in het tempo dat dit feestelijke geval vereischte. Het was heel verdienstelijk. Hij vond goeden steun bij de overige vier vertolkers der speelrollen in het- stuk: mevrouw F. C. J. Naessens-Vree- burg was een zeer levendige en pittige me vrouw Bobbelmans: mevrouw II. F. M. E. van Lenncp-Bennink gaf veel aardig spel en charme aan de titelrol van De Voetbalbruid, de heer W. J. Wijsmuller werd een onbetwist succes als Billy de chauffeur, en Clinge Doo renbos als dilettant-tooneelspeler gaf zooveel reminiscenties aan Clinge Doorenbos den bei'oeps-liedjeszanger en conférencier dat ledereexi er van genoot. Zijn vocale weergave van „Oh Madchen mein Madchcn", uit „Frie- derike", zou hij best als extra-attractie op zijn beroeps-programma's kunnen brengen, en dan Richard Tauber kunnen invitceren om van de première te genieten. De koren van fabrieksmeisjes en voetballers hadden groot succes en gaven blijk van veel voorbereiding, het eerste vooral had een uit voerige taak in de operette en kweet er zich van met gratie en frischheid. De filmvoorstelling in hot Rembrandt Theater volgde. In auto's liet de H. F. C. haar genoodigden naar de bioscoop brengen. Er was een interessante inleidende film, met veel H. F. C. voetbal-historie, vele close-up's van leidende H. F. C.'ers en een heele epi sode Van der Meulen-als-lnternalionaal kee per. Er volgde de eigenlijke H, F. C.-film. die een groot succes werd en waarvoor wij den heer Dick Laan. die de regie had gevoerd, een bijzonder compliment willen 'maken. Dit- was heel knap werk; er zat veel meer in dan in een gelegenheidsfilmpje. Veel echte II. F. C.- geest, veel van datgene dat de reünisten be zielde toen zij elkaar bij dit jubileum weer ontmoetten. Slingenberg Jr. was de Jackie Coogan van deze film. Dat zijn vader, die in de slotscène voor onzen verrasten blik verscheen, trotsch op dezen veelbelovenden kleinen H. F. C.'er is, hebben wij allen be-' gi-epen. Er werd later gedanst, er was een souper dat velen aan den disch vereenlgde. en het feest dur/.de tot in den vroegen morgen. II. F. C. had weer krachtig en welverdiend gescoord. Het Gedenkboek van Karei Lotsy. Kloek, gebonden in stevigen blauwen band met gouden letters en de vlag der II. F. C. ligt het gedenkboek voor ons, dat Karei Lotsy oudergewoonte heeft samengesteld, nu de ..Good Old" zijn vijftig-jarig bestaan her denkt. Zooals de samensteller die té beschei den spreekt van „dit boekskc" in zijn voorwooi-d zegt, is dit „Gulden Boek" een vervolg op de gedenkboeken die reeds eerder, bij het veertigjarig bestaan en bij de her overing van het eerste klasscscliap in 1923 werden uitgegeven Zij die In de laatste ja ren naar voren zyn getreden werden „wat meer in 't zonnetje gezet", doch ook over de jeugdjaren van de II. F. C. zal men nog heel wat in dit boek kunnen vinden. Het is natuurlijk Plm Muiier die vele zUd- jes kopij voor dit boek geleverd heeft, hij herdacht allerlei uit vroeger tijd in „Aan mijn jubileerdende Gooci-OId" en schrijft o.a.: „En nu zitten de 50 er alweer op. Ik hoop niet dat we de 60 zullen vieren, des noods de 75 En Mr. J. B- Kan vertelt direct daarna hoe in overoude tijden de entourage was van Pim Muiier wiens eer biedwaardig uiterlijk reliëf gaf aan zijn cap tainschap, en Mr. P. Droogleever Fortuyn verhaalt dan nog van II. F. C. en Pim Mu ller. „II. F. C. kan hem niet beter eeren dan door de goede tradities, welke hij heeft ge grondvest voort te zetten", schrijft Rotter dam's burgervader ten slotte. Van Muiier is ook het geestige „De viering van ons gouden feest op het Frans Loenen Hofje" en de knappe e-schets op „Kees. de praeses" en tal van andere kortere stukken. Het aantal medewerkei-s aan dit bock is groot, het zijn zoowel buitenstaanders als H. F. C.'ers. Vermelden wij dan voorts, dat er bijdragen zijn van burgemeester C. Maar schalk, den voorzitter dr. C. Spoelder, Jas per Warner, Ir. J. W. Kips, voorzitter van den N. V. B.. dr. I. H. J. Vos. jhr. Jan Feith, Meerum Terwogt, Joh J. Meijer, voorzitter van de Zilveren-Voetbal-commissle, C. J. Groothoff, en tal van anderen. Het boek, dat ruim 250 pagina's telt. be vat een schat van foto's, mooie van de Spanjaardslaan in den winter toen liet hek twee maanden gesloten bleef, spelkiekcn, gi-oepen, portretten En verder zijn er tee- keningen van Jan Feith en anderen. Het is een flink boek, een keurig werk, dat een eereplaats in veel boekenkasten zal krijgen en dat II. F. C.'ers en vrienden van de H. F. C. heel veel genot en vreugde zal geven. Feestavond „De Vijf Queuen". In het zaaltje van „Rosehaghe" vierde de biljartclub „De Vyf Queuen" Zaterdagavond haar eerste lustrum. De voorzitter, de heer E. Röbken, opende het feest met eenige har telijke woorden en memoreerde in het kort den prettigen biljartwedstrijd, die voor de jubileerende biljartclub een groot succes is geweest. Spreker dankte de spelers voor hun medewerking. Hierop kreege de heer Van Kessel, voor zitter van de biljartclub „Oefening Maakt Sterk", het woord, om de jubileerende club geluk te wenschen; hij bood, namens de bil jartclubs Sportlust, Groenendaal (Heemste de), D.O.K. (Heemstede), O. M. S. Vrienden kring II en Ons Genoegen een fraalen groo ten zilveren lauwerkans aan, waarvoor de voorzitter van de jubileerende'club zijn dank betuigde. Na dit officieele gedeelte begon men met het afwerken van het feestprogramma. In de pauze reikte de heer E. Röbken de prijzen uit. Door de biljartclubs „Sportlust" en „Vriendenkring II" werden bloemenman den geschonken. Het verdere gedeelte van den avond werd met zang en dans doorgebracht,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11