BURGERLIJKE STAND RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 17 SEPTEMBER 1929 OP 43—49 Wit 28—44 en op 43—48 Wit 28—37 en wint. A. Op 22—27 Wit 26—21; 14—10 en 10—5 en wint. B. Op 28—32 Wit 10—5; Zwart 32—28; Wit 4035 en verder als hoofdvariant. C. Op 33—39 Wit 40—34 en 5 23. D. Op 38—42 Wit 5 37 en 26 37. Nr. 1474. A. H. v. d. Geest. Wit 45—40 (Zwart 30—35) 38—33 (Zwart 35 44) 33 22 (Zwart 44 33) 22—17 (Zwart 11 22) 43—38 (Zwart 33 31) 36 20 en wint Nr. 1475. S. van Duijn. Wit: 29—23; 44—39; 38—32; 22—18; 39—34; 35 2; 2 37 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Deze vraagstukken werden correct opge lost door: F. A. Berkemeier, J. v. d. Vlugt, W. J. A. Matla, P. Mollema, R. Hartgerink, Jac. Fr. van Garderen, J. Wielenga, J. van Looij, A. de Jong, J. P. van Eijk, J. v. d. Giessen, J. Poppen, H. Greeuw, J. C. van Waard, P. C. van Engelen, J. L. Versteeg en G. A. Ottolini Jr., allen te Haarlem; M. Lieffering, F. H. Kluen en J. Roland Kuijk, allen te Heemste de; J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; Barend Dukel te IJmuiden; W. J. v. d. Voort te Nieuw Vennep; S. van Duijn te Abbenes; J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.H.) en P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage. UIT DE OMSTREKEN. ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. Het reclameplan. Wordt het nog uitgevoerd? Goed werk van Flora. Een sensationeele raadszitting op komst. We hebben reeds bij herhaling gesproken over het reclameplan van den Burgemeester en ons daarvan sterke voorstanders getoond. De reclame v^- onze badplaats door de V. V. v ic nscgeioopen en heeft bitter weinig beteekenis en invloed. De door enkele hotels gemaakte reclame kan niet als doeltreffend worden genoemd, en daarom was het goed gezien van den Burgemeester om te trachten op groote schaal en met medewerking van Gemeente en particulieren een organisatie in het leven te willen roepen, die systematisch de propaganda voor de badplaats ter hand zou nemen en die op groote schaal voeren. De Burgemeester kon- er bij voorbaat van verzekerd zijn steun voor zijn plannen bij den Raad te zullen vinden, omdat bij de be handeling van de begrooting 1929 door den heer Forrer was gepleit voor het in het leven roepen van een commissie, welke zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en daarvoor in aanmerking komende ingezetenen, en welke commissie voor de gemeente, inplaats van de V. V. V. een ruime subsidie van gemeentewege zou moeten worden toegekend. Bij het daaruit voortvloeiende debat bleek dat verschillende raadsleden wat voor dit denkbeeld gevoelden en tenslotte nam de heer Forrer genoegen met de toezegging dat B. en W. zich zouden beraden. Hoe staat het echter met deze grootsch opgezette plannen? Deze vraag hebben we al meer gesteld. Verder dan het uitgeven van een extra-nummer van „De Stad Amster dam", heeft vrijwel niemand daarvan iets gemerkt, ook wij niet die daarop met groote nauwgezetheid hebben gelet en het is dan ook niet te verwonderen, dat de groote „men" al geneigd is te. zeggen, dat er niets van terecht zal komen. We weten, dat afgesproken was, dat B. en W. vrijheid kregen na te gaan hoe de uit voering het beste zou kunnen slagen en zij tot bespreking en onderzoek daartoe een commissie in het leven zouden roepen, die het college van dienst zou kunnen zijn. Deze commissie is gevormd, maar niemand heeft van haren arbeid naar buiten iets gemerkt, terwijl reclame voor de badplaats toch aller eerst naar buiten zal moeten blijken. We spraken er zoo juist over dat de commissie er geweest is. Zoo is het ook werkelijk. De commissie moet er reeds niet meer zijn. Zijn we wel ingelicht, dan hebben de heeren een briefje thuis gekregen, waarbij zij voor het lidmaatschap van de commissie vrien delijk bedankt werden! Dat zou toch wer kelijk een wel wat rare geschiedenis worden. Vooral omdat de commissie nog zoo goed ais niets heeft gedaan en ingevolge toezegging van den Burgemeester tot taak had de uit voering van de plannen voor te bereiden. Zijn onze inlichtingen juist en we her halen dat we aan de bron niet twijfelen dan wordt het toch werkelijk hoog tijd, dat deze zaak in den Gemeenteraad eens in den breede besproken wordt. Over deze voor onze badplaats hoogst be langrijke kwestie is sedert Februari in den Raad door niemand nog een woord gespro ken, zelfs de simpelste vraag terzake is niet gesteld. Wellicht wachten de heeren de begrooting af, om bij dit jaarlijksche festijn hun ont stemming lucht te geven. Wij, die slechts trouw onze belasting mo gen betalen, hebben maar af te wachten of deze zeer heterogene Raad het zal verstaan onze belangen te behartigen. Opmerkingen dat er in dezen Raad toch niets te bereiken is en dat afgewacht moet worden of een vol gende verkiezing verbetering zal brengen snijden o.i. geen hout, zoolang niet ernstig gepoogd wordt wat te bereiken. De verdeeldheid in den Raad, en ook vaak in het College van B. en W. moet ten slotte funeste gevolgen hebben voor onze badplaats. Zijn we wel ingelicht, dan was zelfs het college verdeeld over de vraag, of de be langrijkste toegang tot het strand al of niet bedorven moest worden en of niet toestem ming moest worden verleend de Strandweg zoodanig te versmallen, dat er een vrij nau we slop, inplaats van een breede toegang over moest blijven. Gelukkig maar dat de meerderheid het juiste inzicht heeft gehad. Toch wordt zoo hier en daar wel een lof felijke en niet genoeg te waardeeren poging gedaan om Zandvoort vooruit te brengen. Zoo heeft de vereeniging Flora dit jaar een wedstrijd georganiseerd in 't verfraaien van tuinen. Er is te weinig deelneming nog geweest, maar we hopen van harte, dat de vereeniging krachtig doorzet. Zandvoort dat aan bloem en bosch arm is, Zandvoort met zijn vele leelijke en stijllooze gebouwen, Zandvoort, dat zoo bedorven is in opzet uit het oogpunt van vorming van het dorp. waarbij blijkbaar geen enkel systeem heeft voorgezeten, heeft groote behoefte aan verfraaiing. Zeker, we hebben ons prachtig strand, onze heerlijke duinen, maar toch mag er wel eens alle aandacht besteed wor den aan de verfraaiing van onze plaats. Daarom was het zoo'n gelukkige gedachte van de vereeniging Flora, om een tuinwed- strijd uit te schrijven. Te dezen opzichte kon met veler medewer king heel wat bereikt worden. Schrijver dezer regelen heeft dezen zomer met zijn vacantie in het buitenland rondge zworven en hij is in tal van plaatsen getrof fen geworden, hoe door de bevolking aldaar vaak*de plaats verfraaid werd door de bloe men in tuinen en buiten de huizen. Huizen tot 3—4 hoog hoe, waren vaak bijna geheel met bloemen getooid, doordat de bewoners buiten de ramen een bak met bloeiende planten verzorgden. Wij, die kamen uit het bloemenland, uit de onmiddellijke omgeving van Haarlem, ver buiten onze grenzen vaak alleen bekend als de Bloemenstad, hebben bij herhaling tot onze schade moeten erken nen, dat we te dezen opzichte ver ten achter staan bij de bevolking van Zuid-Duitschland. Laat daarom Flora het volgende jaar niet alleen een tuinwedstrijd uitschrijven, waar van we hopen dat de deelneming zeer veel grooter zal zijn, maar daast vooral niet ver geten een wedstrijd die we zouden willen noemen: in gevelversieringen. Onze badplaats zal er stellig in aantrekke lijkheid door winnen. Het komt ons voor, dat de hotels en pensions daarin vaaraan moe ten gaan. Bedriegen de voorteekenen ons niet, dan zet de traditioneele winterruzie dit jaar goed in. We hebben reeds eerder er de aandacht op gevestigd, dat de raad een commissie van onderzoek heeft ingesteld ten aanzien van door den heer J. H. Wolff aan het adres van het raadslid E. Fraenkel gerichte be schuldigingen. Dit onderzoek is thans in vollen gang en het moet de bedoeling zijn om in de eerst volgende vergadering van den Raad het rap port uit te brengen. We weten momenteel van den inhoud van het rapport niets af. Er loopen allerlei ge ruchten over elkaar tegensprekende verkla ringen van de verhoorde personen, waardoor het voor de commissie niet gemakkelijk zal zijn een conclusie aan den Raad voor te leggen. We zullen echter goed doen het rapport rustig af te wachten en het resultaat van de Commissie, welke bestaat uit de heeren Geers, Forrer en Koning, met belangstelling tegemoet te zien. Toch bestaat er reeds thans groote belangstelling voor de eerstvolgende Raadszitting. De eerste voorstelling van den Raad in het winterseizoen zal stellig voor een uitverkocht huis plaatsvinden. Het zou ons echter heel wat prettiger aan doen, indien eenzelfde belangstelling ook voor de groote vraagstukken onzer gemeente bestond. Het is nog altijd zoo, dat Raadszittingen, waarin „onthullingen" verwacht worden en waar de heeren elkaar „de ooren zullen was- schen" voor een „uitverkochte" publieke tri bune worden gehouden, terwijl de tribune vrijwel leeg is als de werkelijk groote belan gen der gemeente besproken moeten worden. ZANDVOORT WORDT DE POLITIEBEZUINIGING DOORGEVOERD. Zooals bekend besloot voor geruimen tijd terug onzen Gemeenteraad het kader bij de politie in te krimpen, zoodat dit zal gaan be staan uit 1 commissaris, 1 inspecteur en 1 brigadier, waardoor 1 inspecteur op wacht geld zou worden gesteld. Niet, zonder moeite heeft de burgemeester toen gedaan weten te krijgen, dat de uitvoering van dit besluit tot eind December van dit jaar kon worden opgeschort, waardoor de betrokken inspec teur tevens gelegenheid zouden hebben naar een andere betrekking om te zien, waardoor wachtgeld voorkomen zou kunnen worden. Tot heden is echter geen der inspecteurs darin geslaagd. De vraag is nu of de Raad door zal zetten en den Burgemeester verzoe ken een der inspecteurs tegen 1 Januari a.s. op wachtgeld te stellen. Zou de Burge meester hieraan niet willen voldoen, dan kan de Raad hem de noodige gelden voor de politie onthouden, hetgeen naar we verne men in de bedoeling van verschillende raadsleden zou liggen. VELSEN LANDDAG VOOR VRIJZINNIG HERVORMDEN. Op een ideaal gelegen plekje in het Hee renduin, bestraald door de warme nazomer- zon vond Zondagmiddag een Landdag plaats voor Vrijzinnig Hervormden. Het spreekgestoelte en de zitplaatsen voor de be zoekers waren geplaatst in den geheel op- gedroogden vijver. Vele aanwezigen gaven echter de voorkeur aan een zitje op den groenen rand van den diepen kuil onder de nog schaduwrijke boomen. Nadat een muziekvereeniging eenige num mers ten gehoore had gegeven, werd de bij eenkomst geopend door Ds. D. W. M. Baar, voorzitter der Provinciale Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Daarna betrad ds. H. H. Dorgelo, Ned. Hervormd predikant te Naarden het spreek gestoelte om een rede te houden over het onderwerp: „Ga in uw binnenkamer". Het Beverwijksch mannenkoor „Zang- lust" zong vervolgens eenige liederen. Na de pauze, gedurende welke de muziek zich weer deed hooren voerde Ds. G. Horreus de Haas. predikant te Zwolle het woord over het onderwerp: „De strijd van het Vrijz. Pro testantisme". Nadat „Zanglust" zloh nogmaals deed hooren sloot ds. Baar, wegens verhindering van ds. Deitman, de bijeenkomst met een woord van dank aan allen die hadden mee gewerkt tot het slagen van den landdag. Veertig der aanwezigen gaven zich als lid der vereeniging op. OPBRENGST ROODE-KRUISCOLLECTE De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van fiet Roode Kruis heeft opgebracht f 873.29, tegen f 750 in 1928. BLOEMENDAAL. CAPRERA IN SLOOPERSHANDEN Het bekende landhuis Caprera aan den Brederodeweg is aan den slooper verkocht en zal binnen een paar weken worden afgebro ken. Inmiddels is een fraai Engelsch landhuis gebouwd, dat door het kappen der boomen nu zichtbaar is geworden en dat een sie raad der omgeving belooft te worden. HEEMSTEDE JUBILEUM BROEDER VERMEER Men schrijft ons: Donderdag 19 September hoopt broeder H. Vermeer den dag te herdenken, waarop het 25 jaren geleden is dat hij aan de stichting „Meer en Mosch" te Heemstede werd verbon den. Begiftigd met bijzondere gaven op het veelzijdig gebied van handarbeid en huis vlijt, ls hij voor de patiënten en broeders een kundig onderwijzer op zijn speciaal ter rein. Niet gauw tevreden met wat uit eigen handen komt, tracht hij ook anderen die keurige preciesheid bij te brengen, die bijna spreekwoordelijk voor hem geworden is. Bovendien heeft hij zich door goede eigen schappen van hoofd en hart vele en trouwe vrienden weten te verwerven, ook buiten de stichting, waar hij in eenige instellingen van sociaal nut bestuursfuncties bekleedt. Bobendien is hij de gewaardeerde organist van de Ned. Herv kerk aan het Wilhelmlna- pleïn. Op „Meer en Bosch" zal hem te midden van de bevolking der stichting hulde wor den gebracht. Bovendien is er Donderdag ten zijnen huize, Achterweg 13, van 3 tot 4.30 uur gelegenheid den jubilaris met zijn feest dag te complimenteeren. PLUIMVEE VEREENIGING „DE EENDRACHT". Eovengenoemde vereeniging hield Maan dagavond een ledenvergadering in het R.K. Verenigingsgebouw. Na opening werden verschillende ingeko men stukken voorgelezen o.a. een verzoek van het Merkenbureau over den stand der vereeniging in verband met de eerepryzen edr a.s. tentoonstelling. Verzoeken tot aan sluiting bij vereeniging Provincie Zuid-Hol land en den Raad van beheer. Voor de eerste organisatie vond het be stuur den tijd nog niet gekomen, te meer nog daar aansluiting bij den Noord-Holl. Bond om financieele bezwaren nog kort ge leden was afgewezen. Aansluiting bij den Raad van beheer kon nog niet plaats heb ben, daar. eveneens om financieele redenen de vereeniging nog niet koninklijk was goedgekeurd. Hierna volgde de mededeeling, dat de heer W. de Groot wegens zijn benoeming in het bondsbestuur van zijn vakbond als secretaris moest bedanken wegens to drukke werkzaamheden. Dank werd hem gebracht voor hei- vele werk voor de vereeniging gedaan. In zijn plaats werd als secretaris benoemd de heer ff. Mulder. A Het vraagprogram voor de as. te houden nationale ten toonstelling werd nog even be sproken. De commissie van bijstand werd weer benoemd en op 14 leden gebracht. Naar aanleiding van een groote excursie wegens te weinig deelneming werden plan nen geopperd om te komen, tot stichting van een reiskas, ten doel hebbende in de toe komst groote excursies te houden, welk plan v/el bijval vond. IJMUIDEN OEFENING VAN HET ROODE KRUIS De plaatselijke af deeling van Het Roode Kruis houdt a.s. Zaterdagmiddag op het Sluisplein een belangrijke oefening voor de transportcolonne en de asp. helpsters. De oefening zal o.a. worden bijgewoond door ge neraal Jhr. van Panhuys, Commissaris van het Roode Kruis in de vesting Holland. DE NOORDZEEVISSCHERIJ IN AUGUSTUS. Gedurende de maand Augustus 1929 kwa men te IJmuiden binnen: 417 (411) Hollandsche stoomtrawlers met f 1.056,623 (f 1.037,782) besomming: verder 12 (0) Duitsche. stoomtrawlers met f 58,139 8 (0) motorloggers met f 7.583, 4 (0) stoom - kustvisschers met f 2,879; 978 (789) motor- kustvisschers met f 74.522 (f 67,291), 24 (22) open booten met f 570 (f 353), 4 (0) Belgi sche en 0 (1) Deensche motorkotters met f 2222 (f 2041). Van de haringvisscherij kwamen binnen 3 (4) stoomloggers met f 28.018 (f 28.266), 7 (3) motorloggers met f 25.075 (f 18.163), 0 (5) zeilloggers met f 17,647) en 1 (5) Engelsclie stoomlogger met f 1.431 (f 12.804). De obrengst der aangevoerde constigna- tiezendingen bedroeg f 6.816 (f 14.311). De totale omzet aan den Rijksvischafslag gedurende de maand Augustus bedroeg f 1,263,884 (f 1.199.826). De totale omzet gedurende de eerste 8 maanden van het jaar 1929 bedroeg f 10,021,884 (f 1.199,826). De totale omzet gedurende de eerste 8 maanden van het jaar 1929 bedroeg f 10.021.625 (f 8.847,746). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van de overeenkomstige periode van het jaar 1928). HILLEGOM INENTEN TEGEN ALASTRIM. In verband met de verbreiding van de be smettelijke ziekte „alastrim" zullen extra zittingen voor kostelooze inenting gehouden worden. B. en W. bevelen zeer aan. dat per sonen. die in de laatste 4 jaren niet geënt zim, zich opnieuw laten inenten. Hiertoe is tot nader bekend te maken datum, te be ginnen Zaterdag 21 September a.s. kostelooze gelegenheid in de openbare lagere school aan de Wilhelminalaan des namiddags van 3.30 tot 5 uur. ZWEMDIPLOMA'S Het diploma van de gemeente voor ge oefend zwemmen is uitgereikt aan de hee ren: W. van Lingen; S. P. Staats; J. v. d. Schoot; G. Braam; U. de Graaf; W. G. Her- mes; W. A. v. d. Wal; G. J. Wiedijk; P- Goer mans Adr.z.; P. de Rooy; J. A. Out. En aan de dames: M. Goemans (Bloemoord); M- Pe- terick; J. Veldhuyzen van Zanten; C. van Gennip; M J. de Graaf; C- E. van Zanten; C- de Jong; W. Stevens; G. v. d. Akker; A. H. M. O. de Rooy; M. J. Reeuwijk; E. J. M. Philippo. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Niet lang duurde het of Knickey Keerde weer naar Billy terug, Hij behoefde niet te loopen, Want hij zat op ooicvaar's rug. Bij Billy aangekomen. Boog d'ooievaar, die Knickey droeg. Zei: „Kom gerust maar op mij zitten, Op mijn rug is plaats genoeg.'' Toen Knickey dat hoorde, Sprong hij van den ooievaar. Billy zcidc: „Knickey, ga mede, Zonder jon vind ik het naar." Doch Knickey bleef weigeren. Zeggende: ..Billy, ik blijf maar hier." Billy zei„Het spijt mij, Knickey." En toen klommen ze op het dier. Wat zullen Billy en zijn moeder blij zijn als zij elkaar weer terug zien. HAARLEMMERMEER BIJNA VERDRONKEN. Zondagnacht bemerkte een viertal nabij de Nieuwe brug alhier per rijwiel passee- rende personen, dat er een vrouw in de Ring vaart was geraakt. Ze slaagden er in de drenkelinge, een 17-jarig te Haarlem wo nend meisje op het droge te brengen. Ze ver keerde reeds in bewusteloozen toestand doch bij het toepassen van de kunstmatige adem haling konden de levensgeesten weder wor den opgewekt. Ze werd per auto naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens een onweder, dat zich boven den Haarlemmermeerpolder ontlastte, werd in het land van den heer F. aan den Sloterweg een koe door den bliksem getroffen en ge dood. BAZAR. Reeds geruimen tijd bestond er behoefte aan een behoorlijke bergplaats voor rijwie len bij het evangelisatielokaal „Geloof en Liefde" van de Ned. Hervormde gemeente Haarlemmermeer nabij „De Lijnden". Ook de voor dit gebouw liggende brug ver keert in een dusdanigen toestand dat'ver nieuwing wel niet lang meer zal kunnen uit blijven. Om dit te kunnen bekostigen is een ba zar georganiseerd. Voor dezen bazar, die op Donderdag 19 September in het gymnastiek lokaal van de openbare school aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg officieel zal worden geopend heeft, de Duitsche ex-keizer een vaas geschonken. De bazar zal geopend zijn op Donderdag 19, Vrijdag 20 en Zaterdag 21 September a.s. ZEGELTJES PLAKKEN. DE NIEUWE VOORSCHRIFTEN. Eenige maanden geleden trad een aantal wijzigingen van de Invaliditeitswet in wer king, waaraan 't goed is, nu de vacanties ge ëindigd zijn, nog eens te herinneren, aldus het Hbld. Want iedereen heeft immers met het zegel tjes plakken te maken. Om 't dichtsbij te be ginnen: iedere huisvrouw, die een dienstbode heeft, moet „plakken". Van groot belang voor haar en alle werkgevers is 't nu te weten, dat er niet meer naar het loon, doch uit sluitend naar den leeftijd der verzekerden geplakt moet worden en dat de Raad van Arbeid de bevoegdheid heeft verkregen bij navordering van premie het bedrag dier navordering van 10 pet. te verhoogen. Als dus blijkt, dat er op een rentekaart te weinig premie betaald is, kost dat 10 pet. méér en dat moge een aansporing zijn om op tijd en geregeld d.i. vóór of bij de loon- belaühg te plakken. De loongrens voor degenen, voor wie ge plakt moet worden, is intuschen tot f 2000 verhoogd en ook daarmede houde men reke ning ten aanzien van allen, die beneden de 35 jaar zijn en in loondienst treden. Fooien of andere ontvangsten van derden (dus niet afkomstig van den werkgever) worden óók als loon aangemerkt wanneer de betrokkene daarnaast van zijn werkgever niets ontvangt. Zoo moet er nu dus voor kellners, die alleen op fooien werken, geplakt worden. Tenslotte wijzen wij er nog op, dat voor vrouwlijke dienstboden van 14 tot 20 jaar 40 ct. en van 21 jaar en ouder 50 ct. per week geplakt moet worden.. MR. GOSELING LID VAN DE TWEEDE KAMER. Naar de Tel. verneemt, heeft de voorzitter van het Centraal Stembureau te 's Graven- hage de mededeeling ontvangen van Mr. C. M. J. F. Gosellng, dat hij de benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal aanvaardt. DE GEWONDEN VAN DE RAMP OP DE „VIMEIRA". Hun toestand vrij goed. ROTTERDAM. 16 Sept. Met de '-ee slachtoffers van de ramp van de „Vim. de Rouwe en Berkhout, die op het oogen- blik nog in het Ziekenhuis Coolsingel ver pleegd worden, gaat het, naar de Tel. ver neemt, vrij goed. Men heeft gegronde hoop, dat zij over eeni- gen tijd het ziekenhuis hersteld zullen kun nen verlaten. Het stoffelijk overschot van Voorbeytcl wordt te Bruinisse ter aarde besteld. GEEN KWIJTSCHELDING VAN STEEK PENNINGEN. De gemeenteraad van Schagen heeft met 6 tegen 4 stemmen het op 12 April j.l. ge nomen besluit ingetrokken, waarbij kwijt schelding is verleend aan den directeur dei- gasfabriek om een bedrag van ongeveer f 2200 in de gemeentekas terug te storten wegens ontvangen steekpenningen, meldt de Tel. VELSEN. Geboorten: A. Ketting—v. d. Wiele d. Overleden: Jacob Jan Vroom, 51 j.p ge huwd, Albert Haveman. 6 w., zoon van G. Haveman; Hendrik Vergunst, 75 jaar, wedr. van J. v. d. Velde. Gehuwd: J. H. Bijl en J. H. Blok; R. Veen- stra en S. van Hulst Ondertrouwd: C. Schouten en Ch, Verdufn, G. A. StruJJker Boudier en A. Bais, F. C. Sweeris en Z. M. Bakker, A. Ruyter en A. M. Stegemeljer, J. van Breugel en A. Taffijn, G. van Schinkel en Th. E. Hamers, W. Veld man en E. Henneman. BLOEMENDAAL. Bevallen: E. M. MöllerPeters d. S. M. v. DaalenGoedhart d. M. Ch. Smitde Die z. Ondertrouwd: W de Boer en A. M. Har- toch. Getrouwd; P. J. D. Veldheer en A. M. Flooren. F. J. A. van Riessen en Sj. Visser;, O. G. Driessen en M. A. D. Reijners. Overleden: G. Hemsing, 7 m. ZANDVOORT Geboren: Koertdina Henderika, d. van J. Schaap en H. van der Gaag; Maria Cathari- na. d. van Th. de Muijnck en E. Bavelaar. Ondertrouwd: E. Kerkman en G. C. Bruin, A. Kerkman en T. Paap. Gehuwd: S. Muller en K. Holzer. Overleden: R. Sietses, echtgcn. van G. Krijger, oud 72 jaar. J. Bramson, oud 54 j. WOENSDAG 18 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-kwartet. 2.00 Radio-Kinderkoor zang. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.30 Piano-cy clus door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 4.00 Declamatie door Ellas van Praag. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Concert door het Omroeporkest. Frits HInze, viool. 7.15 Causerie door Kapt. Luit. ter Zee K. M. R. H. J. Boldingh over: Het jubileum van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord. 18541929. 8.01 Vereenlgingsuurtje uit Alkmaar. Klokkenspel, rede, gemengd koor, koorklassen, declamatie, muziekkorps. 9.15 Concert door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Spaansche avond. 10.10 Persberichten 10.25 Populair concert door het Utrechtsch Stedelijk Orkest, Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 298 M. Na 6 uur 1071 M. UitsL N.C.R.V.-uitz. 10.30 Ziekendienst. 12.30 Concert. Vocale- en instrumentale solisten. 2.00 Gramofoon muziek. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoon muziek. 7.00 Declamatie. 7.30 Gramofoonmu ziek. 8.00 Best-uursmededeeiingen. 8.30 Spaan sche avond. Lezing over: De Mormonen. Me dewerking van orkest. Daarna: Persberichten DAVENTRY, 1554,4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.2b Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. J. Rona. sopraan. T. Case, bas-bariton. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 4.20 Dans muziek. 5.05 Orgelrecital door A. Taylor. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 NIeuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital door E .Bainton, 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair orkest. 9.00 Spaansche muziek. 10.00. Nicuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Pianorecital door H. Samuel, 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Con cert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.35. Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestcon cert 8.20 Ergens in West Duitschland. 9.20 Spaansche avond. Orkest en instrumentale solit. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. ZEESEN 1635 RL 6.10 Lezingen. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 Lezin gen. 5.20 Concert uit Hamburg. 6.20 Lezingen. 8.50 Spaansche Avond. Orkest. A. Brosa, viool. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 RL 3.50 Concert door Mogens Hansen's Ensem ble. 8.35 Spaansche avond. Spaansche muziek door het Radio-Orkest. 10.20 Concert, door het Radio-Orkest,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11