UtecnHjiaiS Vioolles aangeboden ANSWERS ANSWERS WAAROM KEIP kunt dragen. Kenaupark 26A Mej. MOSER Flinke Werkster BANKETBAKKERIJ VAN KUNST EN KUNSTENAARS. BENJAMIN DISRAëLL Eer. kunstenaar, zeker, zelfs een groot instenaar deze staatsman, en dat niet al fa omdat hij een vijftal romans en eenige dichten op zijn geweten heeft. Maar hij is voor alles een levenskunstenaar, deze fend van koningin Victoria, éen die van igs af aan zijn leven als een instrument te zullen bespelen, die wist hoeveel ïoonheid aan dat instrument ontlokt kon i;öen, zoo hij slechts de gelegenheid kon ijgen zich te doen hooren. En die in voor- poed gen tegenslag en hoe wisselden die ide zich voortdurend af het lefen lief- i in wat het aan schoonheid en genegen- id als hoogsten prijs kon uitloven: wijs- id en vriendschap met vrouwen. Die, toen j bijna tachtig was en het einde bespeur- rustig bleef als altijd en kalm neer- iireef „ik zou liever blijven leven maar ben •t bang om te sterven." Wat zijn wij toch eds op zoek naar spannende lectuur, iar óe zotst verzonnen intriges, terwijl een ipele historie eener werkelijkheid dat alles nakkelijk overtroeft. De moderne ge- iüedschrijver heeft maar te grijpen en doet het ook in zijn pakhuizen var. controleerd, betrouwbaar materiaal om er deeg te vinden waaruit hij zijn beelden :den kan tot psychische portretten, die elend zijn van a tot z. Dat kan alleen die itoricus, die aan de bescheidenheid van wetenschapsman het vormend vermo- van den kunstenaar paart en is dus heel anders dan de vrijmoedigheid van den nregisseur die „zijn" visie op een figuur, 3Sü of misschien zelfs boven de waarheid ■it. In de Napoleon! ilm van Abel Gance is Gance dan Bonaparte en dat kan het rtret van den laatste slechts verdoezelen, oe geheel anders gaat de Fransche schrij- rAndré Maurois te werk, wiens boek over njamin Disraëli de aanleiding tot deze nteekening werd. Het is een prettige ver- üng van Tit-ia Gorter, verschenen bij de ahemsche Uitgevers Van Logehem Slate- 5 die zich met de uitgaaf van deze en ortgelijke boeken wel bijzonder verdienste- maken. Zij ontwierpen een serie „Groote stalten", waarin ook de bekende boeken Emii Ludwig verschenen en nu nog pas Leven van Eieonora Duse, de groote mo- rne tragedienne, het licht zag. Maurois is kunstenaar èn historicus. En- land en de Engelsehen hebben een groote ^rekkelijkheid voor hem. In zijn na-oor- jsche romans „Silences du Colonel Bram en „Discours du Docteur O'Grady" zit- Engeslche humor en gedachte-wending. ..n wonder dat de schrijver-sta^sman israëli, die sterven zou als Lord Beacons- cld, na eenige malen Prince Minister te zijn meest, die de snijdendste sarcasmen langs n neus weg lanceeren kon en tegelijk de atimentaliteit van een Franschen trou- dour had, een aantrekkelijk sujet voor jurois was. Disraeli's jeugd was niet gemakkelijk. Zijn odsche afkomst zat hem dwars. Later zal er behagen in scheppen te betoogen, dat stamboom ouder is dan die van Willem Veroveraar. Afwisselend coquetteert hij zijn oorsprong of voedt er zijn haat teaen degenen die hem in den weg öpen.~Hij wil en zal schitteren, vooraan ian, leiden. Er is iets in hem dat we in acrettelle's roman, den ónvolprezen Silber- Mi terug vinden. Ook deze jongere Fran- l'he auteur zal Disraëli wel bestudeerd heb- >3. V/at al weer niet zoo wonderlijk meer :a zou als men zidh slechts de wijze irirmert, waarop de groote Georg Brand es, zooveel opzichten de mentor van velen :r tegenwoordige auteurs, zich. met Disraeii »eft bezig gehouden. Disraëli. Dizzy, zooals hij gemeenzaam ge- oemd wordt, Dizzy is een figuur uit de Ro- Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactif :h niet verantwocrdelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet (plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug beven. mantiek. Tegenwoordig gaat er ook voor de Schilderkunst der romantiek weer belang stelling groeien. De middenmoot der negen tiende eeuw gaat herleven; wij gaan ver wantschappen hervinden, onverwachte sym pathieën ontdekken. In onze jeugd heeft de figuur van een Gladstone bij voortduring de herinnering aan Disraëli overschaduwd. De laatste herleeft en blijkt in ieder geval gees tiger dan zijn voortdurende tegenstander. En als ik nu een idéé wil geven van de wijze waarop in dit voortreffelijke boek door Mau rois een tegenstelling geschetst wordt, zóó dat zelfs de lezer die van politiek en historie niet gediend is. toch geboeid blijft doorlezen ook de pagina's, waar het niet om liefde en vrou wen gaat, dan trek ik de geestige krabbels over, waarmee de schrijver de twee silhouet ten uitbeeldt. „Zonder dat zij het één van beiden hadden gewild, nam het politieke leven langzamer hand den vorm aan van een duel tusschen hen beiden. Schijnbaar waren ze goede vrien den. Hun vrouwen bezochten elkaar Soms ging Gladstone na een eenigszins bewogen zitting, Mary-Ann goeden avond zeggen. „Elk van beiden beoordeelde den ander met strengheid. In Gladstone's oogen van. Disraëii een man zonder godsdienst, zonder politiek geloof. Voor Disraëli leed Gladstone aan val- sche devotie en maskeerde hij zijn handige manoeuvres met geveinsde gewetensbezwa ren. Gladstone had zijn geheele leven ge leefd als het jongetje op de Zondagschool. Te Eton deed hij zijn gebed, 's morgens en 's avonds. Te Oxford dronken de jongelieden in 1840 minder, omdat Gladstone er in 1830 was geweest. In 'L Parlement was hij dadelijk de ijverige leerling, de beminde discipel" van Peel geworden. Disraëli had, als schooljongen en politicus, als een vagebond geleefd. Hij had de kringen der woekeraars gekend voor hij bekend raakte met ministers en bisschop pen. De vijanden van Disraëli zeiden dat hij geen fatsoenlijk man was. De vijanden van Gladstone zeiden van dezen dat hij een fat soenlijk man was ir. de meest ongunstige be teekenis van het woord. De vijanden van Disraëli zeiden, dat hij geen Christen was; de vijanden van Gladstone zeiden dat hij misschien een uitnemend Christen was, maar stellig een verfoeilijke heiden. Disraëli had geleerd Molière te lezen en Voltaire, Glad stone vond Tartuffe een derderangs comédie. De cynische Disraëli mompelde tegen den ouden, strengen Mr. Bright, terwijl hij hem hielp met zijn overjas: „Ten slotte weten wij beiden zeer goed, Mr. Bright, wat 'ons hier heen voert: de eerzucht". Gladstone, in zijn onbewustheid, verzekerde: „Well, ik geloof niet, dat ik mijzelf er van kan beschuldigen, vaak uit eerzucht gehandeld te hebben". Men vertelde van Gladstone, dat hij anderen van veel dingen kon overtuigen, zichzelf van wat hij maar wilde. Disraëli wist anderen te over tuigen, maar had hierin geen macht over zichzelf. Gladstone hield er van, een abstract principe te kiezen en hieruit zijn voorkeur af te leiden. Hij was geneigd te gelooven, dat zijn wenschen met de verlangen van den Al machtige overeenstemden. Men verweet hem niet zoozeer, dat hij altijd de aas van troef in handen had, maar dat hij voorgaf haar van God te hebben ontvangen. Disraëli had een afkeer van abstracte beginselen. Hij hield van sommige ideeën, omdat ze zijn verbeel ding streelden. Disraëli was er zeker van dat Gladstone geen Heilige was, maar Gladstone was er niet zeker van dat Disraëli de Duivel niet was". Nietwaar, dit is geschiedschrijver^ waarbij we niet in slaap vallen en iets anders dan het kinderlijke en toen, en toen. Ik las het boek met onverzwakt genoegen. J. H. DE BOIS. INGEZONDEN DE PLAATSBESPREKING IN HET EMEENTELIJK CONCERTGEBOUW. ERNSTIGE KLACHTEN. IET ANTWOORD VAN DE DIRECTIE. M. de R., Teneinde mij van plaatsen voor Bouw- :?ester's Revue „Wonder boven Wonder", elke dezer dagen in het Concertgebouw werd gevoerd, te verzekeren, bestelde ik op Vrij- 13 Sept. j l. 4 plaatsen le rang voor de Mrstelling van Vrijdag 20 Sept., dus één ;ek van te voren. Ik ontving hiervoor een ku ten bedrage van 12.met de toe- seing dat ik op vier plaatsen op een der srste rijen aan het middenpad zou kunnen ssenen. Deze tijdige bespreking had tot ge- slg, dat ik vier plaatsen ontvingop rij S. dat is dus ongeveer achter in de zaal, aan rt zijpad! Nu begrijp ik volkomen, dat niet ieder de iatsen kan verkrijgen, die hij wenscht, en i' de aanvragen in volgorde van binnen- sist behandeld moeten worden. Maar wie 'netst mijn verbazing, toen ik vernam, dat den middag van 20 Sept. nog plaatsen op 5e rij aan het middenpad werden ver bekt voor de voorstelling van denze^^en rond. De verklaring bleek echter eenvoudig djn: wie behalve zijn toch waarlijk niet ringen ent.reéprijs nog een extra-fooi depo- srt voor het desbetreffende personeel, kan I uitstekende plaatsen rekenen. Naar ver- Idt beteekent het opvoeren van deze feactieve revue hierdoor voor sommige óen van het personeel een extra douceur to eenige honderden guldens in één week. Wordt "het thans geen tijd, dat ons Ge- «entebestuur eens een ernstig onderzoek iar dit systeem instelt? En zou het geen inbeveling verdienen, van die gelegenheid E'oruik te maken, eveneens na te gaan: Waarom de vergoeding voor vestiaire hier Ö15 per persoon moet bedragen, terwijl dit ach zoo goed als overal elders gratis of ad 0.1O per persoon geschiedt; waarom voor plaatsbespreking, etc. 0.25 fordt berekend: waarom de z.g. eerste rang althans bij a opvoering van deze revue doorloopt tot ichter in de zaal zoodat de toeschouwers op de achterste rijen van dezen rang dezelfde plaatsen bezetten als de bezitters van 2e of 3e rangsbiljetten in soortgelijke amuse mentsinstellingen; bij welke gemeentelijke af deeling deze extra-inkomsten te land komen? Met dank voor de plaatsing, x. y. z. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd onderstaande als inge zonden stuk in uw veelgelezen dagblad op te nemen. Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Maandag j.l. bestel ik 5 plaatsen 2en rang voor Donderdag, voor de revue „Wonder bo ven Wonder", Ik kreeg mijn plaatsbewij zen zonder no. op een blaadje van een bloc- r.ota. Nu kom ik Donderdag mijn plaatsbewijzen halen en ontvang deze voor rij 33. Dit is op een na de laatste rij, terwijl personen die hun plaatsen na mij, voor denzelfden rang en dezelfde voorstelling bespraken een heel eind voor mij kwamen te zitten. Deze personen vertelden mij, dat ik den weg niet wist door aan de loketten te be stellen; ik moest dit bij een der kellners doen tegen een vergoeding. Zouden er nu geen maatregelen kunnen genomen worden, dat zoo iets niet meer voorkomt en alle menschen him plaatsen bestellen aan de loketten die er toch voor zijn? Om zoodoende verzekerd te zijn, als men vroeg is, niet ten achter gesteld te worden bij diegenen die veel later komen en dan zoogenaamd „den weg weten." Hoogachtend, N. N. Wij hebben deze beide stukken onder do aandacht gebracht van den directeur der Gemeentelijke Concert-zaal, den heer Ph. A. Deinum, die ons het volgende zeide; „Ik geef grif toe, dat alle vóórverkoop uit den booze is, maar deze is ingevoerd ni e t door mij maar door de exploitanten van revue-gezelschappen. Deze zaak heb ik juist dezer dagen met den heer Louis Bouwmeester Jr. besproken en hij had er wel ooren naar, den voorverkoop af te schaffen, daar hij be- greeo dat de tot nu gevolgde methode aan leiding tot verschillende moeilijkheden en onaangenaamheden voor mij geeft. Het moet dan ook in het vervolg anders gaan. Wanneer nog eens een exploitant van een revue-gezelschap bij mij komt om de zaal te huren, zal ik hem zeggen: „U kunt de zaal huren, mits u geen vóórverkoop toestaat." Gaat hij daarmede niet accoord. dan moet hij zich maar wenden tot B. en W. die mij machtigen móet-en, zulk een maatre gel te nemen. Met is inderdaad het beste, dat de plaats bespreking begint met een schoonen platte grond en het eerlijkste is dat alle menschen, die de revue willen zien, in de rij gaan staan en ieder op hun beurt aan het loket- geholpen worden. Intusschen zal dit nadeel geven voor den revue-exploitant èn voor de ge meente want er is veel kans dat de zaal dan niet, zooals thans wel het geval is, lederen avond uitverkocht zal zijn. In ieder geval: de vóórverkoop moet in de toekomst uitgesloten zijn. En nu de andere punten die de eerste in zender aanroert. De vestiaire-gelden zijn altijd 15 cent per persoon geweest en dat bedrag zal ook niet verminderd worden. Het is niet te veel. in aanmerking genomen dat de vestiaire thans naar de eischen der t-ïjds is ingericht. De kosten voor plaatsbespreken zijn 15 cent. Maar wanneer kellners de menschen aan plaatsen hielpen, mochten zij daarvoor 10 cent extra berekenen. Zoo komt de eerste inzender aan 25 cent. Overigens komt natuurlijk het geld dat voor vestiaire en plaatsbespreken ontvan gen wordt geheel aan de gemeente." MEXICAANSCHE EERZUCHT IN LONDEN. (Van onzen Londenschen correspondent) De Mexicaansche regeering doet haar best haar vertegenwoordiger 'hier den rang- van ambassadeur te geven. Ze moet voor dat doel de gevoelens der Britsche regeering polsen. Deze actie van de zijde van Mexico is een symptoom. De kleine naties, vooral die van een beschaving die nog in opkomst is in vergelijking met de West-Europeesche, heb ben de bijzondere eeraueht haar diplomaten in Londen tot den 'hoogsten diplomatie ken rang, dien va nambassadeur bevorderd te zien. Het onderscheid in positie tusschen mi nisters, gevolmachtigde ministers, en ambas sadeurs is aanzienlijk. Zelfs in de zoo demo cratische galerijen van het Lagerhuis .zijn zij van elkaar gescheiden. Alleen ambassa deurs mogen de diplomatieke tribune van het Lagerhuis betreden. Die tribune grenst aan den zetel voor den Prins van Wales. De „ministers" moeten zoowel letterlijk als figuurlijk een plaats achteraan nemen. De gemiddelde man kan dit stelsel van onderscheid in diplomatieke rangen niet te best vatten. Het heeft niets, te. maken met vertegenwoordigt. De vertegenwoordigers van de grootte van het land, dat de-diplomaat Brazilië, België, Portugal en Zweden b.v. zijn ambassadeurs. Nederland heeft een „minis ter". China heeft slechts een zaakgelastigde De verheffing van een legatie tot een am bassade is gewoonlijk een gebeurtenis van belang en men schrijft er in het algemeen het effect aan toe c.at de vriendschap, tus schen de betrokken naties hechter wordt, Wanneer de buitenlandsche vertegenwoordi ger hier wordt gepromoveerd gaat 'er werk tuigelijk de promotie van den Britschen vertegenwoordiger in het land van den bevor derde mee gepaard. De landen met de onbeduidendste leger macht hebben gewoonlijk de prachtigste en ingewikkeldste uniformen voor hun offi cieren. De wedijver onder kleine natiesi. am bassadeurs in -Londen te hebben komt voort- uit een gelijksoortige mentaliteit. ITALIë, ENGELAND EN DE VLIEGRECORDS. (Van onzen Londenschen correspondent) i ',T Zoowel Frankrijk als It-aliQ..•schijnen- voor nemens -te zijn «en- aanval te -doen .op het record voor vüegsnelheid, 357.7 mijl per uur, dezer dagen door den Britschen viiegofficier Orlebar bereikt in zijn Supermarine Rolls Royce S 6. Vele menschen ontkennen het belang van deze jachten op de grootste snelheid. Maar in dit geval is er tenminste dit belang dat de pogingen der Franschen en Italianen licht zullen, verschaffen voor de vraag of b.v. Italië kans zou hebben gehad de Schneider-trophee te winnen in dien het een extra maand tijd had gekregen voor de voorbereiding van dezen wedstrijd Iri Engeland brengt men onder het. oog dat een toestel, dat een nieuw snelheids record kan vestigen over een afstand van drie K.M. (dat is de officieele afstand voor deze recordpogingen) vaak geheel onbekwaam kan zijn snel te vliegen over een afstand van 218 mijl en daarbij scherpe bochten te nemen, hetgeen voor het winnen van de Schneider- trophee noodig was. De kleine Italiaansche Fiat-machine, rede neert men hier, moge buitengewoon snel zijn, maar ze kan alleen rijzen van bijzonder kalm water onder de gunstigste weersom standigheden en ze kan maar juist genoeg brandstof meenemen voor een full speed vlucht van korten duur, zeg een half uur. De Britsche recordhouder, zegt men dan ver der is in staat gebleken zijn indrukwekkende snelheid over een afstand van 217 te hand haven, scherpe hoeken te nemen en weer stand te bieden aan roerig water. - De voorstelling is wat geflatteerd. Ook de Britsche Schneiderbeker-machines hebben woelig water gedurende de vooroefeningen geschuwd. Niemand zal kunnen volhouden d£t-ze in de uitrusting waarin ze vlogen praktisch zijn. Bovendien schijnt de redeneering weinig ter zake te doen en wekt ze de gedachte dat de Britten eventueel de verrichtingen van hun rivalen willen kleineeren. De Italianen streven op het oogenbük niet naar het winnen van het wereldrecord voor vüegsnel heid. Brittanje heeft voor gelijksoortig doel ook wel buitenissige machines gebouwd. Men denke slechts aan de auto-renmonsters. Intusschen richt de Britsche Royal Air Force haar aandacht op een nieuwe onder neming. De eendekker, die in het begin van het jaar zonder tusschenlanding naar Britsch-Indië vloog wordt nu uitgerust voor een nieuwe vlucht over langen afstand met het doel het bestaande record te verbeteren. Het voornemen bestaat de machine in de richting van Zuid-Afrika te sturen en te zien hoe ver ze komt. Men hoopt een „non"- stop" vlucht van Londen naar Kaapstad te kunnen doen. Zulk een vlucht schijnt alleer. mogelijk in zekere seizoenen, die gunstig weer voor de onderneming geven. Mep had het verleden jaar al willen probeeren maar de voorbereidingen voor de vlucht duurden zoo lang dat de gunstige tijd verliep. VELSEN VERDUISTERING. De schilderspatroon H. H.. wonende te Gro ningen, die in deze gemeente verfwerk ver richt, heeft- bij de politie aangifte gedaan, dat de schildersknecht Van E.. vermoedelijk wonende te Amsterdam, wien hij 150 had ter hand gesteld ter uitbetaling van zijn loon en dat van eenige andere knechts hiervan 112.50 heèft verduisterd. IJMUIDEN. VISSCHERIJ-UITKOMSTEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 6 stoomtrawlers, 1 logger en 3 drijf - netvisschers. De besommingen waren: Trawlers: G. IJ. 802 f 3946. Derica VII f 3853, Derica XIV f 3625. Clara Nicol f 3600, Nelly f 2951. Bergen f 4906 Loggers: IJm. 206 f 919. Drijfnetvisschers: Lt. 331 f 4956, Lt. 64 f 4281, Kw. 41 f 5175. MEVROUW AL DE JONG-MEURS t Alhier is overleden in den ouderdom van 62 jaar mevrouw M. de Jong-Meurs. in le ven verloskundige in de gemeente Velsen. MARMiNltUWS PURMEREND, 24 Sept. 1929. Kaas. Aanvoer 47 stapels kleine 49.50 per 50 K G. Boter. Aanvoer 1607 K.G., prijs 2.10 a 2.45 per K.G. Vee. 848 runderen, waaronder zijn 410 vet te en 68 stieren. 29 paarden 100 a 200 per stuk. 46 vette kalveren 1.20 a 1.35. 46 vette kalveren 1.20 a 1.35 per K.G. 212 nuchtere dito 13 a 40 per*stuk. 278 vette varkens 0.80 a 0.84 per K.G. 159 magere dito f 20 a f 30 per stuk. 514 schapen f 25 a f 42 per stuk. 836 lammeren f 16 a f 23 per stuk. Kuikens f 0.12*/ a f 3.25 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 7.50 a 9. Vette koeien, prijshoudend f 0.75 a f 1.10 per K.G. Gelden koeien prijshoudend f 120 a 230 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 200 a i 350 per stuk. BILJARTEN. „HET BLAUWE KRIJTJE". De Bevcrwijksche Blljartvereeniging „Het Blauwe Krijtje" heeft een nederlaagwedstrijd uitgeschreven, welke zullen worden gehou den in het café-restaurant „Olympia" te Be verwijk, waarvoor tal van vereenigingen zijn uitgenoodigd. De wedstrijden zullen begin nen 15 October. Vreemd geld en chèques Medegedeeld door do Notion. Bankvereen. to Haarlem DINSDAG 24 SEPTEMBER 1929 Koersen tot hedenmiddag 12 uur BILJETTEN BerlUn 59.20 —59 50 PariJ» 9.69 9.S6 Belga 34.SO —35.00 New York..1.47 —2.49 Londen 12.06 —12.11 CHEQUES Berlijn 59.31 —59.44 Parijs 9 69 9.79 Brussel 34.60 —34.70 Zürtch 47.99 —48 12 Londen 12.06V8 -12.C1% Rome 12 98 13.09 Weenen 36.75 —36 90 Madrid 35 02^-35 17H New-York (Cable)2.49V$ 4S*/8 Kopenhagen 66.31 —66.46 Oslo 66 32H-66.47H Stockholm 66.71 -66.86 Praag 7.32 7.43 ADVERTENTIEN GORDIJNEN ST00MEN EN VERVEN Vlugge Aflevering zoudt g' Uw oogen plagen, als g' een bril van Gr. Houtstr. 137 12 Verhnur-inrichting Wie voor een gelegenheid een zwart costuum en (of) een hoogen hoed noodig heeft huurt dit bij M.MOK, SMEDESTRAAT 27 CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK HAARLEM TELEFOON 12644 SPREEKUREN: van 9 tot 11 en 1 tot 2 Dinsdagavond van 6.30 tot S.30 Zaterdagsmiddags GEEN Flink Dagmeisje gevraagd, voor halve dagen. VAN ABS, Velserstraat 64 zwart. 4 WERKVROUW Gevraagd een nette werkvrouw. Adres te vernemen bur. van dit blad. 5 HUISHOUDSTER Nette wed., P.G., 50 jaar. biedt zich aan in klein gezin. Br. no. 962 bur. van dit blad. 4 NET MEISJE. gevraagd, voor de huishouding van half negen tot twee uur. Zon dags vrij. Goede betrekking en sa laris. Heemsteedsche Dreef 252, bU de Blauwe Brug. 6 Meisje, 31 jaar, P.G., zoekt betrekking als Meid-Huishoudster reeds a!s zoodanig werkzaam ge weest. Br. no. 7964 bur. van dit blad. 6 Gevraagd 1 of 15 Oct als MEISJE-ALLEEN Zelfstandig kunnende koken en werken. Loon 40 p. m., alles in begrepen. V. g. g. v. Mevr. WOUD Zonnebloemlaan 10. Aerdenhout. Voor terstond gevraagd MEISJE om met de kleine ie rijden. E. H. 3ELKEGA. Ged. Oude Gracht 19, FLINK MEISJE gevr., per 1 Oct.. vcor dag en nacht, in klein gez., kunn. koken. Loon 4*). Mevr. Duyjcers, Grens - laan 22, Bentveld. 5 vraagt en biedt aan voor terstond, Oct. en Nov. als noodhulp en voor vast Hollandsche en Duitsche keu kenmeisjes, dienstboden als meid- alleen. 2de meisjes, 3de meisjes. werkmeisjes. kamenler-linnen- ineisjes, dagmeisjes en werkvrou wen. Adres of brieven Gr. Houtstr. 159 rood. Tel. 11684. a 3 p. maand, zoo noodig wordt instrument in bruikleen verstrekt. Br. no. 7317 bur, van dit blad Terstond gevraagd een klee makers Halfwas of Meisje Br. no. 7965 bur. van dit blad. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd aankomende nette Winkeljuffrouw v. g. g. v. Br. no. 7966 bur. van dit blad. 4 Besch. jonge dame te Aerdenhout 1. b. v. Acte L O. en Nutt Handw., bek. m. fröbelen, zou gaarne een of meer kind. les geven. Br. no. 7959 bur. van dit blad. 6 Net Meisje gevraagd, van S tot 4 uur. ZU1- straa,t 33. 4 Net Meisje gevraagd, van 84 uur. Adres Anegang ]5. 4 Bekw. Costuumnaaister Aank. en leerling gevraagd. Mai- son H. M. BLOEM, KI. Houtweg 10. Aanm .78. Mevrouw RöELL, Nieuwe Gracht 7. vraagt met 1 Oct een Noodhulp-Linnenmeisje of derde meisje, Holl. of Duitsch, v. g. g. v. Aanbiedingen schrifte lijk. gevr. voor \]/3 dag p. w. bü L. VUEREN, Binnenweg 22, Heemst. -5 Aankomende Meisjes gevraagd. StoomwasschcrU JAC. v. d. WEIDEN, Bleekersvaartweg no. 41. 5 Beschaafde Juffrouw wegens sterfgeval bulten betrek king, zoekt plaatsing als huir- houdster bij dame of heer. Goede getuigen voorzien. Br. no. 7989 bur. van dit blad. Duitsche Juffrouw b. z. a. tegen 1 Oct. als Kinderjuffrouw goed kunn. naaien cn stoppen. Br no. 7976 bur, van dit blad. 5 Biedt zich aan een Jonge WERKSTER nog twee dagen it ij hebbende. Br. no. 7974 bur, van dit blad. 4 BANKETBAKKERIJ Gevraagd flinke juffrouw, met het vak bekend, bij W. ELHORST Z UI weg 33.5 GEVRAAGD flinke jonge werkster voor het schoonhouden van kantoorloka len enz., eiken dag van 7 tot 9 u. 's morgens en Zaterdags boven dien van 1 tot 5 uur. Br. no. 7986 bur. van dit blad. 7 HANDIGE JONGEN gevraagd, in rijwielen en automo bielen. W. TEEUWEN. Raadhuis- straat 21. Heemstede. 5 HH. KAPPERS z. a. eer. eerste bediende, goed kunnende hccren kappen en da mes haarsnUcicn. Liefst tusschen Haarlem en Hillegom. Br. 110. 79x3 bur. van dit blad. NETTE JONGEN gevraagd. LeeflÜd 15 jaar. VAN OPZEELAND, Schoterweg 9. 4 Nette Loopjongen gevr.. voorzien van goede mf. Sal. 15-— per week. Adres Fa. Dol- lekamp, KI. Houtstraat: 11. 5 BU de ERVEN F. BOKN. Uit gevers. Frankestraat 41 kan een NETTE JONGEN geplaatst worden voor magazUn en loopwerk. Aanmelding tot des middags 6 uur, 7 Nette Loopjongen gevr.. goed kunn 1 fietsen. bU L. FABER, EN Zn., KI. Houtstr. JO. 4 Symphonie-orkest zoekt DIRIGENT Br. no, 7975 bur. van dit. blad. BANKETBAKKERIJ, biodt zich aan flinke 3de Bediende V- g. g. v. ZUlweg 'I. 4 H.H. KAPPERS Gevr. eerste bediende. Br. nc 7<>67 bnr. van dit blad. Bekwame Schilders gevr., voor geruimen tUd werk bij K. GAIKHORST, Drleheerénlaan 2. Heemstede. 5 Chef-Expeditie ln dc metaal- of wassoherUbran- che zoekt andere betrekking (ma gazijnmeester, expediteur, contro leur etc.). Br. no. 7%0 bur. van dit blad. f. Slagersbediende gevraagd, bU D. SMIT. Pijlslaan "o. 110. 4 Engelsche Handelscorrespondentie Privaatles gevraagd. Br. met cond. no. 7070 bur, van dit blad. 4 FLINKE LEERLING gevraagd ter opleiding bij D. GLAS, Bin- nemvcy n, Hecmste<ic. Nette Jongen direct gevraagd. Comcsubleshan- del .X»E MAGNEET", Bosch en Vaartstraat 34. Aank. Halfwas Bakker gevraagd, leeftUd 16 a 17 Jaar. v. g. g. v. Bakkerij Eigen Hulp. Ged. Oude Gracht 3. 5 VERTEGENWOORDIGER Electrotechnisch onderlegde zoekt werkkrmg. Br. Ir. no. 7985 bur. van dst blad. 4 The popular Home Journal of Great Britain. The Journal that teDs how Britiiher* lire, I think, work and plajr J Splendid Storiea: Bright ArtSclea

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3