INGEZONDEN SCHEEPVAARTBERICHTEN MARKTNIEUWS RADIO-PROGRAMMA UIT DE OMSTREKEN DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. Zachtjes wilde hij het huis verlaten, Al klimmende door het venstergat. En hij begon d'amulet te wrijven. Omdat hij daarvoor een ladder noodig had. Maar amuletten zijn rare dingen. Ze werken soms wel eens niet, En dat moest Billy merken, Tot zijn allergrootst verdriet. „Yakadoe," fluisterde Billy, Al wrijvende den apenstaart. „D'r komt niets," bromde Billy, „Het ding is niets meer waard." „Je vergeet, dat je niet op Mars bent," Zei Redneb, „daar is het woord van kracht, Het schijnt dat hier op aarde, Yakadoe verliest zijn toovcrmacht." Wat zou er met den amulet gebeurd zijn?, HAARLEM'S DAGBLAD VELSEN VntGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dinsdag 1 October 1929, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Besloten zitting. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aankoop van grond voor de stichting van een openbaar slachthuis, enz. 4. Verleenen van machtiging tot verhuur van de woning Stephenson straat no. 8 te IJmuiden. 5. Aanvaarding van een bijdrage van het Rijk ingevolge artikel 12 der Boschwet 1922 voor het park „Velserbeek". 6. Verkoop van grond te Velsen. 7. Verkoop van de woning Vinkenlaan no. 4 te Santpoort. 8. Wijziging van het Raadsbesluit van 16 Juli 1929 no. 6. inzake overneming van grond voor verbreeding van de Kalverstraat en voor aanleg van een geprojecteerde straat te Umuiden. 9. Toekenning van een premie voor ver vroegde oplevering van de werken tot riolee- ring en bestrating van den Zeeweg, den Vel- serduinweg en de Iepen-, Beuken- en Lin- denstraat. 10. Aanvulling van de instructie voor het onderwijzend personeel der openbare scholen voor lager onderwijs in de gemeente Velsen. 11. Wijziging der verordening tot regeling van het onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen. 12. Prae-advies omtrent het rapport van de commissie ad hoe, tot onderzoek van de mogelijkheid van de stichting van een bad en zweminrichting. 13. Hoogtepeilen van een terrein van de N.V. Binnenlandsche Exploitatie Maatschap pij van onroerende goederen, nabij de Vis- scherijschool te IJmuiden. 14. Verleenen van ontheffing van het be paalde in artikel 68, alinea 3, der Bouw- en Wonin gverordenin g. 15. Benoeming van: a. onderwijzend personeel; b. vier tijdelijke leeraren aan de Handels avondschool. HET OPENBAAR SLACHTHUIS. EEN VOORSTEL TOT AANKOOP VAN GROND. In de op Dinsdag 1 October a.s. te houden vergadering van den gemeenteraad zal be handeld worden een voorstel van B. en W. tot aankoop van ongeveer 10 H.A. grond nabij het dorp Velsen voor de stichting van een openbaar slachthuis enz. PERSONALIA. B. en W. hebben benoemd tot chauffeur In algemeenen dienst den heer H. Spanjaard alhier. SrOORHALTE TUSSCHEN VELSEN EN BEVERWIJK. Naar aanleiding van een vraag van een der Raadsleden wendden Burgemeester en Wet houders dezer gemeente zich onlangs tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen, met liet verzoek bij de electrificatie van de spoor lijn VelsenUitgeest de stichting van een halte tusschen de stations Velsen en Bever wijk (nabij de Melklaan) in overweging te nemen. Thans vernemen wij dat de directie heeft medegedeeld, dat het aanbrengen van een vaste halte op de bedoelde plaats reeds door haar in behandeling is genomen. OPENING TEHUIS „VILLA ROOS EN BEEK". De officieele opening van het Tehuis „Villa Roos en Beek" aan den Rijksstraatweg onder Santpoort, een stichting van het fonds „Eigen Tehuis" voor gepensionneerden bij de Neder landsche Spoorwegen zal plaats vinden op Dinsdag 1 October a.s. des namiddags 2 uur. VOOR HET WITTE KRUIS-GEBOUW. Ter bijeenzameling van de gelden, benoo- digd voor de inrichting van het in aanbouw zijnde Witte Kruis-gebouw aan de Kenne- merlaan en voor de instrumenten enz. heeft zich een uit 15 dames bestaande comité ge vormd, dat binnenkort met haar taak zal be ginnen. Burgemeester en Wethouders hebben toe stemming tot het houden van een collecte verleend. SANTPOORT. TWEE YEREENIGINGEN GEHULDIGD. Wanneer een bij den besturenbond „Eensgezindheid" aangesloten vereeniging op een of ander concours een eersten prijs behaalde, was het tot dusver steeds gewoon te die vereeniging te huldigen. Dezen zomer gelukte het „Wilhelmina", ons fanfare corps, onder leiding van Peter Wit, tweemaal een eersten prijs te behalen, nl. te Wormer- veer en IJmuiden, terwijl „Santpoorts Ge mengd Dubbel Kwartet" eonzelfden prijs te Noord-Scharwoude en te Haarlem veroverde. Redenen te over dus voor „Eensgezindheid" weer eens een huldigingsavond in elkaar te zetten. Gisteravond nu vond in „Zomerlust" de huldiging plaats. „Soli Deo Gloria" opende met een pittigen marsch. De heer G. Krom feliciteerde de ver- eenigingen met het behaalde succes. Hij noemde het een flinke prestatie zoo gelau werd uit den strijd te voorschijn te komen. „Van harte hoop ik zoo zei hij dat gij er in slagen moogt op dezen weg voort te gaan niet alleen tot eer onzer plaats, maar ook. wndat gij een mooie opvoedend werk verricht. Het kan toch niet ontkend worden, dat goede zang en muziek een invloed ten goede op den mensch uitoefenen. Daarom is het de plicht onzer ingezetenen u zooveel in hun vermogen ligt. te steunen." Hierop wendde de heer Krom zich weer tot de directeuren: „Gij zyt beiden nog jong en toch zijn voor u reeds zulke eervolle suc cessen weggelegd, wat pleit voor uw deskun digheid. Ik wensch u nog veel succes op uw verdere loopbaan." Onder donderend applaus overhandigde de heer Krom hierop aan den heer Vallent- goed als voorzitter van het kwartet en den heer Rapits als secretaris van „Wilhelmina" een lauwerkrans, waarvoor deze heeren har telijk dank zelden. DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1929 Dat na deze huldiging de gehuldigden zich lieten licoren, is te begrijpen. „Wilhelmina" speelde haar verplichte, vrije- en marsch- nummer van de twee concoursen en het kwartet zong „Het Molentje" van Keereweer en „De Kan." van Nico Hoogerwerf. Ver der deed „Vox Humana" zich hooren in „Lentezang" van Roeske en „Wonderzang" van Ohnan. Als laatste nummer van het programma vermelden we het optreden van de T. V. „Santpoort" met een tweetal standen. BLOEMENDAAL. NOTARIS J. H. WILDERVANCK DE BLéCOURT GAAT HEEN. Notaris J. H. Wildervanck de Blécourt die reeds een-en-twintig jaren te Bloemendaal woont, heeft naar wij vernemen tegen 1 Januari 1930 ontslag uit zijn ambt aange vraagd, omdat zijn vrouw reeds drie jaren wegens gezondheidsredenen in Velp woont en doofheid het den notaris moeilijk maakt zijn ambt uit te oefenen. Hij gaat dan even eens in Velp wonen. Notaris Wildervanck de Blécourt, die van 1886 tot '91 surnumerair was aan de Regi stratie en Domeinen te Appingedam werd in 1891 notaris aldaar in de plaats van zijn overleden vader. Vijf jaar later werd hij in Almelo benoemd en in Juni 1908 vestigde hij zich als opvolger van notaris J. ter Hoffstee- de- in Bloemendaal. OVERVEEN VACCINATIE. Ten gerieve van de bewoners van Tuin dorp, Rolland en omgeving zal er Woensdag 2 October des middags gelegenheid bestaan in het kantoorlokaal van de woningbouw- vereeniging in de Tuindorplaan. tot koste- looze vaccinatie. DE RAMPLAAN EN DE STRAAT VERLICHTING. Eenige dagen geleden berichtten we, dat door de bewoners van de Ramp laan een ver zoekschrift aan het gemeentebestuur van Haarlom zou gericht worden, om verbete ring van de straatverlichting op deze laan. Thans kunnen we mededeelen, dat een „lichtrommissie" deze zaak in onderzoek heeft dat als gevolg daarvan de Zijlweg al van een andere verlichting is voorzien en dat ook andere wegen in geannexeerd Overveen aan de beurt zullen komen. HEEMSTEDE MEVROUW BOUWMAN—KLOTS. MEVROUW BOUMAN—KLOTS. Onder zeer groote belangstelling had Woensdagmiddag de onthulling en over dracht plaats van het monument op het graf van wijlen mevrouw A. BouwmanKlots, ln leven onderwijzeres aan de O. L. School aan den Voorweg. Behalve de talrijke ouders die financieel aan de stichting hiervan hadden medegewerkt waren er ook vele belangstel lenden die mevrouw Bouwman kenden en hoogachtten, vooral om haar beminnelijkheid en prettigen omgang. Onder hen was aanwezig het personeel van alle openbare scholen, waarvan velen in de jaren van haar werk aan de school aan den Vooi-weg hadden samengewerkt. Als voorzitter van de commissie ontving de heer A. H. Verspoor de familie aan het graf, waarna de heer Verspoor een toespraak hield, waarin hij onder meer zeide: Al moge dan haar stoffelijk omhulsel ten grave zijn gedaald, de onsterfelijke geest zal blijven voortleven en de liefde door haar gegeven, bovenal aan de ontvankelijke kin derharten, zal steeds bijblijven en nog jaren later zullen de kinderen van thans nog den ken aan mevrouw Bouwman als één, die hen begreep in hun kinder lief en leed. Onder den aandrang der spontaniteit is het, dat er van de ouders dier kinderen een verzoek binnenkwam bij de Oudercommissie der school aan den Voorweg om te willen medewerken, opdat, hetgeen leefde in de harten der kinderen en der ouders in een blijvend iets zou tot uiting komen. Wat bereikt is, u zult het zoo dadelijk aan schouwen. Eerst wil ik echter nog namens het comité hartelijk dank brengen aan allen, die ons in staat stelden ons doel te bereiken. En niet het minst denk ik hierbij aan de moeder van één der kinderen, wier man lang werkloos was, doch die toen ik maar ver telde dat het ging om een bijdrage voor een gedachtenis voor mevrouw Bouwman mij spontaan een geldstuk in de hand drukte, heusch niet van haar overvloed. Ziet mijn heer Bouwman, als u weet, dat het gedenk- teeken is opgebouwd uit zulke steentjes, wer kelijk door liefde gegeven, dan zal het méér zijn in al zijn eenvoud den menig ander, door zijn grootte imponeerend monument. Een bijzonder woord van dank bracht spr. den heer Theo van Reyn, die, de beschei den middelen waarover het comité beschik te slechts bijzaak achtend, heeft geleverd een kunstwerk, zooals hij het doorvoeld en doordacht heeft, om tot uiting te bren gen. datgene wat bedoeld werd. De symboliek, die de kunstenaar in dezen steen heeft vastgelegd, zal den aanschouwer niet ontgaan en zij, meneer Bouwman, die uw lieve vrouw kenden, met haar zonnige persoonlijkheid, zullen de keuze gelukkig achten. Zooals hier de zon hare. stralen uit zendt over de opgeheven kinderkopjes, zoo is zij als een zon geweest, die hare liefdestra len uitgoot over de kinderen die zich daarin koesterden en verwarmden en waardoor zij zichzelf een onvergankelijk monument heeft gesticht in de harten dergenen, die haar kenden. De heer Verpoor verzoekt daarop den heer Bouwman dezen gedenksteen te willen aan vaarden, die door mevrouw Bartstra ont huld werd. Zee- bewogen over zooveel blijken van sympathie voor de overledene dankte de echtgenoot de heer J. Bouwman. Dank bracht hij aan de commissie, In het bijzonder de heeren Verspoor en Jorrltsma. Dank vooral ook aan de ouders en kinderen, die door deze schenking toon en de lieve persoonlijkheid nog niet vergeten te zijn, maar vooral is spreker dankbaar den heer Theo van Reijn, die zelf in zulke droeve om standigheden verkeerd hebbende, dit zoo mooie geheel schiep. Gaarne, zei spr., wil ik dit monument aan vaarde: als een dankbare herinnering aan haar die ons is ontnomen. Ook de vader der overledene, den heer Klots dankte zeer bewogen voor deze groote eer, zijn dochter bewezen, en sprak den wensch uit dat haar geest moge voortleven in de harten van hen die haar hebben ge kend, waarna de moeder van den heer Bouwman en een drietal kinderen bloemen op het graf legden. Nadat de heer Verspoor allen dank had gebracht voor de aanwezigheid bij deze in drukwekkende plechtigheid, verliet ieder diep onder den indruk den doodenakker. IJMUIDEN. HET SOLISTENCONCOURS VAN „KUNST NA ARBEID". Het solistenconcours dat „Kunst na Ar beid" van plan is te organiseeren zal gehou den worden op 23, 24 en 30 November en 1 December. Uitgenoodigd zijn solisten, duo's, en kwartetten in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. In het eere-comité hebben zitting genomen de heeren Van Dijk, Bleeker, de Mooy, Rijpma, Unger, Bosman, Schuitenma ker en Suwerink. Een damescomité zal zorg dragen voor het bijeenbrengen van de prij zen. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. N. J. H. het 's avonds met onverlicht rij wiel rijden f 3 subs. 1 week tuchtschool; A. G. v. d. P. het als bestuurder van een motor rijtuig daarmede op zulk een wijze rijden, dat do veiligheid en de vrijheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht f 100 subs. 5 dagen hechtenis. J. H. V. overtreding der Inva liditeitswet 20 maal f 0.50 subs. 1 dag hech tenis voor elke boete. Ch. P. het als be stuurder van een motorrijtuig geen geldig rijbewijs vertoonen f 5 subs. 5 dagen hech tenis. W. v. D. het na winkelsluiting te Haar lem bloemen op straat verkoopen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. K. F. K. het te Zandvoort het bevel van de politie tot doorloopen bij volksverzameling niet terstond opvolgen f 10 subs. 10 dagen hechtenis. W. C. straatschen derij en opgeven van een vaLschen naam f 2 subs 1 week tuchtschool en f 3 subs 1 week tuchtschool. W. J. K. zonder licht rijden f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. M. W. het te Beverwijk zonder vergunning koopwaren aan de>n openbaren weg te koop aanbieden 2 maal f 0.50 subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. M. M. de H. zonder achterlicht rijden f 2 subs. 2 dagen hechtenis. M. v. d. P. over treding der Motor- en Rijwielwet f 8 subs 8 dagen hechtenis en f 2 subs. 2 dagen hech tenis. H. M. idem f 4 subs. 4 dagen hechte nis. B. M. het gezeten in een tramrijtuig van daaruit na waarschuwing doorgaan met gil len en tieren en voorbijgangers toeschreeuwen f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. E. B. idem idem. Ch. K. overtreding der Motor- en Rijwielwet vrijspraak. C. de R. overtreding der bouwverordening van Heemskerk f 5 subs. 5 dagen hechtenis. H. Z. het zonder jacht- acte zich met jachtgeweer in het jachtveld bevinden f 20 subs. 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het geweer en de patronen. J. v. S. overtreding der wapen wet f 5 subs. 5 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van het mes. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie tich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. DE VEEL GESMADE AUTO- RIJDERS. Heemstede, 23 September 1929. Geachte Redactie, Zeer geïnteresseerd bij de ingezonden stuk ken over bovengenoemd onderwerp verzoek ik als getrouw lezer van uw blad mij te ver gunnen mijn meening ten beste te geven, wat betreft het verkeersvraagstuk van onzen tijd. Voorop diene te gaan het gevoel van ver antwoordelijkheid van iemand, die zich in het verkeer bevindt. Laten we machinisten en trambestuurders er een oogenblik buiten (ofschoon ik meen dat treinen en trams niet meer op den openbaren verkeersweg thuis hooren; misschien worden in de toekomst van de overwegen verkeerstunnels gemaakt). Door sneller rijden wordt de verantwoor delijkheid verhoogd. Door het in beslag nemen van een grooter oppervlakte wordt de verantwoordelijkheid verhoogd. De verkeerswetten van onzen tijd beheer - schen het verkeersvraagstuk wel, doch wor den in hun toepassing bemoeilijkt. Waardoor? Door de breedte der wegen: de mogelijkheden van het afleiden van het ver keer (het tramverkeer), doch vóór alles door het publiek zelf. Niet door den auto, niet door de motorfiets, noch door de fiets, de kar, het paard, of de handwagen, maar door de on achtzaamheid waarmede men zich zich op straat begeeft. Het publiek acht ik genoeg bekend met de verkeersvoorschriften, doch niet genoeg daar van doordrongen. De politie ondervindt daar mee dagelijks de groot-ste moeite. De nieuwste verkeerswegen zijn juweelen van ruimte en gelijkheid van oppervlakte; de oude kunnen in het geheel niet meer vol doen. Als men nu bedenkt, hoeveel hoofdbrekens de overheid voor ons welzijn heeft, dan moet men toch begrijpen, dat ons aller medewer king niet alleen noodzakelijk, doch plicht is. Een elndelooze reeks van dagelijks begane fouten, welke men vroeger niet zag, doch die door de verkeersdrukte tot wanhopige fouten zijn gegroeid, zou op te sommen zijn, tot ver wondering en vaak tot ergernis van hen, die ze begaan, wanneer zij er op gewezen wer den. De Overheid zou een leger van ordebewaar ders moeten aanstellen, om het publiek te gen zichzelf te behoeden. Het bespreken in de dagbladen acht ik zeer nuttig. Niet genoeg kan aan het verkeers vraagstuk aandacht worden besteed. Het be spreken van het pro en contra moet steeds nader tot de oplossing voeren. Men late er echter persoonlijkheden zooveel mogelijk bui ten. Persoonlijkheden werken niet opvoedend. Met den wensch dat na mij nog velen van de gastvrijheid van uw blad mogen profiteeren over het verkeersvraagstuk in het algemeen, zeg ik u beleefd dank voor de plaatsing van dit stuk. Iemand die 35 jaar fietst, 22 jaar motor rijdt en zeker 20 jaar auto's bestuurt. Almelo 22 Sept. v. Talcahuana naar San Antonio. Aldabi 23 Sept. van Port Soedan naar Mombassa. Alhena 24 Sept. te Montevideo, Rotterdam n. Buenos Aires Alwaki 24 Sept. van Las Palmas, Buenos Aires n. Rotterdam. Alcor 24 Sept. te Rio de Janeiro, Rotter dam n. Buenos Aires. Achilles 23 Sept. 21 u. 5 m. 20 mijl Z.-West van Land's End, Amsterdam naar West- Indië. Bondowoso 24 Sept. te Calcutta van Java. Buitenzorg verm. 25 Sept. 17 u. van Londen Batavia n. Rotterdam. Bandoeng 24 Sept. van Vizagapatam, via Madras n. Havre, Hamburg en Rotterdam. Brielle 23 Sept. van Antofagasta naar Iquique. Baarn 23 Sept. te Mollöndo van Amster dam vertr. n. Arica. Crijnssen 24 Sept. 17 u. van Plymouth, n. Havre, West-Indië n. Amsterdam. Drechterland p. 24 Sept. Finisterre, Am sterdam n. Z.-Amerika. Drechtstroom 23 Sept. van Las Palmas n. Havre», West-Afrika n. Amsterdam. Gemma 24 Sept. te Sjanghai, Rotterdam n. Japan. Gaasterland 25 Sept. te Rotterdam van Vancouver. Haarlem 24 Sept. 17 u. te Bremen van Houston. Jikini 24 Sept. te Sjanghai van Liverpool. Kangean 24 Sept. to Havre, Batavia naar Amsterdam. K ota Gede p. 24 Sept. 18 u. Suez, Rot terdam n. Batavia. Kota Gede p. 24 Sept. 18 u. Suez, Rot- Batavia n. Rotterdam. Le Maire p. 22 Sept. Thursday Island. Montferland 24 Sept. te Bahia, Buenos Aires n. Amsterdam. Maasland 24 Sopt. 21 u. 40 m. van Am sterdam n. Hamburg. Nieuw Holland 23 Sept. van Brisbane van Melbourne. Nictheroy 21 Sept. van Los Angeles, Pa- cifickust n. Rotterdam. Oostkerk 25 Sept. te Rotterdam van Am sterdam Oranje Nassau 22 Sept. van Barbados. Orania 25 Sept. van Amsterdam naar Zuid- Amerika. Patria 27 Sept. 8 van Batavia te Rotter dam verwacht. Prinses Juliana 23 Sept. van Sabang, Ba tavia n. Amsterdam. Rotti 23 Sept. van Penang naar Port Swet- tenham. Randfontein 23 Sept. te Mombassa van Amsterdam. Rietfontein 25 Sept. te Antwerpen van Am sterdam. Springfontein 25 Sept. te Rotterdam van Durban. Spaarndam 25 Sept. te Antwerpen, Rotter dam n. New Orleans. Schiekerk 25 Sept. te Rotterdam van Ant werp. Siantar 23 Sept. te Los Angeles van Ned.- Indië. Streefkerk 25 Sept. van Rotterdam naar Bombay. Tjambi 25 Sept. van Padang, Batavia n. Rotterdam. Westerdijk 24 Sept. te Smirna, Rotterdam n. Australië. Lochgoil 22 Sept. te Portland, Pacifickust n. Rotterdam. Vechtdijk p. 25 Sept. Ouessant, Rangoon n. Rotterdam. Aideramïn 24 Sept. te Colombo, Japan n. Rotterdam. Algenib 25 Sept. van Rotterdam n. San tos. Blitar 23 Sept. te Singapore, Java naar New York. Breda25 Sept. van Amsterdam naar Chili. Crynssen 25 Sept. te Havre van West- Indië vertr. 16 u. n. Amsterdam. Edam 24 Sept. n.m. van New Orleans n. Rotterdam. IJsselkerk 25 Sept. van Rangoon naar Calcutta. Koudekerk p. 25 Sept. Perim, Bombay n. Rotterdam. Melampus 25 Sept. van Amsterdam naar Londen. Merauke p. 25 Sept. Kaap Bonn, Java n. New York. Nias 24 Sept. te Kaapstad van Rotter dam. Nijkerk 24 Sept. te Marseille, Beira naar Rotterdam. Ouderkerk 25 Sept. van Rotterdam naar Hambrug. Poelau Bras 24 Sept. van Sabang, Amster dam n. Java. Sembilan 25 Sept. van Djeddah, Amsterdam n. Java. Slamat p. 25 Sept. Perim, Batavia naar Rotterdam. Streefkerk p. 25 Sept. 17 u. 35 m. Dungeness Rotterdam n. Calcutta. Telamon 25 Sept. van Amsterdam naar Hamburg. Tosari 25 Sept. van Rotterdam n. Java via Hamburg. BEVERWIJK. Noteering van den 25en September 1929. Spinazie per kist 3045 ct. Postelein per kist 4070 ct. Andijvie 100 st. f 3—5. Wortelen 100 bos f 1420. Komkommers per 100 f 711. Aardappelen klei, p. H.L. f 1.201.90. Idem zand p. HL. f 4.25—5. Snijboonen per K.G. 1830 ct. Heereboonen per K.G. 1220 ot. Roode Kool per 100 f 1013. Savoije Kool per 100 f 912. Bloemkool per 100 f 616. Uien per K.G. 68 ct. Prei, per bos 1425 ct. Sla per 100 krop f 47. Pieterselie per bos 5 ct. Selderie per bos 6 ct, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Het beste voor Uw mond Doos 20 ct. Tube 35 ct. VRIJDAG 27 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Concert door het AVRO-Kwartet. 5.30 Concert door de Stafmuziek van het 6e reg. infanterie. 7.15 Spreekuur van den Radiodok ter. 8.01 Frits Stapper's Revue „Lach en Ver geet". Auteurs: Rido en Louis Davids. Mede werkenden o.a. Louis Davids, Kalman, Knaack Joh. Heesters. In de rustpoos: Praatje door mevr. de Leeuw-van Rees over de a.s. Naai en Knipcursus. Persberichten. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 298 M. Na 6uur: 1071 M. 10.30 NCRV. Ziekendienst. 11.30 KRO Gods dienstig halfuurtje. 12.15 KRO Concert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. KRO. 4.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 5.00 NCRV. Concert. Vocale solisten. 7.00 KRO Cursus schrift verbeteren. 7.35 VPRO. Persberichten. 7.40 VPRO Lezing over: Eerste gelijkenissen. 8.15 Concert VPRO. Twee piano's. 8.50 VPRO. Lezing over: De Mensch en zijn plaats. 9.30 VPRO. Vervolg concert. 10 °0 VPRO. Lezing over: Ons Natuurschoon. 10.20 VPRO. Ver volg concert. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. J. Snowden cello, M. K. Snowden, piano. 12.50 Orgelcon cert. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 4.05 Uitzending voor scholen. 4.50 Orkest-concert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Con cert. E. Bartlett en R. Robertson, piano, 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „Wind Up" Sketch van J. Jefferson Farjeon. Daarna: „The Split in the Cabinet". Tooneelstuk in 2 bedrijven van V. C. Clinton Baddeley. 8.45 Vaudeville. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Concert. The English Singers H. Casadesus, vioia d'amore Boris Ord-spinet. 11.35 Dansmuziek. 12.20 Beelduitz. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.20 Concert. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmu ziek. 8.55 Orkest. Concert vocale en instru mentale solisten. LANGENBERG 473 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1.25 Orkestconcert. W. Schauss, viool. 5.55 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Concert. Orkest, declamatie en zang. BRUSSEL 508 M, 5.20 Orkestconcert. 6.20 Pianorecital. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest. Mme Huet en den heer Letroye, zang. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Lezin gen. 5.20 Concert uit Leipzig. 6.20 Lezingen. 8.20 „Louis Ferdinand Prinz von Preussen". Tooneelstuk van Fritz von Unruh. Daarna: Operettemuziek. Orkest en zang. KALUNDBORG. 1153 M. 12.20 Concert door Strijkorkest. 3.00 Con cert door Instrumentaal Ensemble. 8.20 „De batten i. Politivennen". Vaudeville in 2 be drijven van Henrik Hertz. 10.10 Concert door het Radio-Symphonie-orkest. Joh. Ewald .(viola).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10