UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING INGEZONDEN SCHEEPVAARTBERICHTEN Ujnstify nmfimmm* RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 4 OCTOBER 1929 HEEMSTEDE Verlaging der tarieven voor electrisclicn stroom? In voering van vastrechttarief wordt overwogen. Vergadering van den Raad der Gemeente Heemstede op Donderdagavond, onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. .Ingekomen stukken Ingekomen is een adres namens de Com- milssle uit de Gemeenteraden tot het voeren van actie tegen de door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan de Gemeenteraden voorgestelde salarisrögeling voor Burgemees ters, Secretarissen en Ontvangers, houdende verzoek goedkeuring te onthouden aan: le. Eventueele voorstellen, om de salaris sen van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger te verhoogen, gelijk door Gedeputeer de Staten werd voorgesteld. 2e. Eventueele voorstellen om de salarissen van Burgemeester, Secretaris ca Ontvanger te verhoogen met het bedrag der Pensioen premie. Dit stuk wordt voor kennisgeving aange nomen. Voorts is ingekomen een adres van het bestuur der Veröeniging voor Wettelijke Dierenbescherming (Politieke Actie) houden de verzoek, in de bouwverordening eenige bepalingen op te nemen, waarin eischon worden gesteld, waaraan veestallen moeten voldoen. B. en W. stellen voor, terzake geen bij zondere voorschriften vast te stellen, aan gezien het aantal veestallen in Heemstede uiterst gering is, en mitsdien dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Voorts Cèn adres van dec voorzitters en secretarissen der Heemsteedsche Winkeliers- vereeniging en der R.K. Winkeliersvereeni- ging in Heemstede, houdende verzoek namens hun respectievelijke vereenigingen, te willen medewerken om te geraken tot een belang rijke verlaging van de tarieven voor leve ring van e.lectrischen stroom, voor den len Januari a.s. of zoo mogelijk eerder. In verband met aanhangige plannen tot invoering van vastrechttarief stellen B. en W. aan den Raad voor dit stuk om advies aan hun College te zenden, opdat bij do uitvoering van die plannen hunnerzijds' daarmede te gelegener tijd rekening kan worden gehouden. Aldus besloten. Tenslotte een verzoek van J. Habermehl, te Heemstede om vrijstelling te willen ver kenen van het bepaalde bij artikel 15 quater der Bouw- On Woningverordening voor het vergrooten van zijn bakkerij. B. en W. stellen voor de gevraagde vrij stelling te verkenen onder oplegging dei- voorwaarden vermeld in het betrekkelijke advies met ontwerp-besluit. Aldus besloten. TVerltlooslieidscommissic. Nadat de vaste Raadscommissies zijn be noemd, wordt benoemd tot lid der Werk loosheidscommissie in de vacature J. M. van der Eem, die dit jaar aan- de bourt van af treden is, de aftredende. Een stem wordt uitgebracht op den heer P. Kuipers, voor zitter van de af&. Heemstede van don Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. Zonder hoofdelijke stemming worden verder aangenomen de voorstellen betreffende: de tweede wijziging der in structie voor den doodgraver, vaststelling der algemeene politieverordening (met Poenige kleine wijzigingen); de verordening houdende verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen, ter voorkoming van wratziekte; verhuur van tuingrond aan de Prinsenlaan; verhuur van grond aan den Glipperweg; Credietaanvragen voor verbre ding en verbetering van den AchterwegLaan van Insulinde; vaststelling herziening XLVI van heb Uitbreidingsplan; vakonderwijs Bronsteeschool; credietaanvrage voor de stichting van een 3e O. L. School; aanvrage van gelden voor de stichting van een R.K. school aan de Molenwerfsl&an. Rondvraag. Bij de rondvraag zegt de heer Kwak dat de omgeving van de gasfabriek wordt ontsierd door een groote houten schuur Het geheele terrein om de fabriek heen levetr trouwens een onschoonen aanblik. Voor de bouwers in die omgeving is dit niet aange naam. Wanneer die terreinen in handen van de gemeente zijn, komt or dan niet spoedig een bebouwing? Of kan er een beplanting worden aangebracht tegen de groote houten schuur? Wethouder Droog zegt dat het de be doeling is, daar op den duur een plantsoen te maken. Nu is men aan de Heemsteedsche Dreef bezig en dit moet eerst klaar. Bij de gasfabriek zijn overigens populieren en Óostenrijksche dennen geplant. Als die wat gegroeid zijn wordt de toestand beter. De aandacht van B. en W. is op de quaestie ge vestigd en zal er op gevestigd blijven. Voorts klaagt de heer Kwak over den overlast dien de omwonenden ondervinden van de sirene van de gasfabriek, die wel zeer luide het personeel dier fabriek tot den arbeid noodt. De Voorzitter mieent dat zulk een sirene gebruikelijk is bij industrieën. Maar er zal worden overlegd of het anders kan. Hierna' sluiting der openbare zitting. De Raad gaat in besloten zitting over voor het behandelen van belastingzaken. BEVERWIJK NAAR DUITSCIILAND! Het R.K. Zangkoor „Beverwijk" heeft be sloten het volgend jaar een bezoek te bren gen aan het Kirchenchor St. Jozef in Essen- Frintrop, dat dezen zomer de gast der Bcverwijksche zangers en zangeressen was. OPENING HUISHOUDSCHOOL. De offlcieele ingebruikneming van het ge bouw in de Gasthuissteeg bestemd tot het geven van hulshoudondenvijs zal plaats hebben op Maandag 7 October des namiddags 2.30 uur, HILLEGOM HET KINDERFEEST. De buurtverecnlging „Patrimonium" zal Za terdagmiddag a.s. haar kinderfeest houden, Om 1 uur begint de pret, en het einde is vast gesteld op half zes. Dan moeten de spelen afgeloopen zijn, want het feest wordt des avonds voortgezet in het gebouw „Patrimo nium" met een poppenkast, goochelaar enz. Daar zullen ook de prijzen der spelen uitge reikt worden. A.S. RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente vergadert Don derdag a.s. voor een niet belangrijke agenda. Er is éen voorstel tot verkoop van grond aan de Nieuwe Haven aan NijmanRusman en een punt, luidende: Overdracht gemeente toren na restauratie aan de Ned- Herv. Kerk, hetwelk reeds aan de orde is geweest. Na de mededeeling van het ontslag van het raadslid, den heer J. H. A. Vooren, volgt de benoeming van een lid in acht commissies. BENNEBROEK KOSTELOOZE INENTING. De kostdlooze inenting en herinenting zal alhier plaats hebben op Maandag, Woensdag en Zaterdag des avonds van 7 tot 3 uur ten huize van den heer P. v. Aalst alhier, te beginnen met Maandag 7 October. IJMUIDEN. AANBESTEDING P. E. N. CENTRALE. Dezer dagen vond een onderhandsche aanbesteding plaats voor den onderbouw van do werkplaatsen, machinegebouwen enz. voor de alhier te bouwen centrale van het P. E. N. Het werk werd opgedragen aan de N-V. Betonbouw Maatschappij Kondor te Am sterdam voor ca. f 100.000. JUBILEUM. Heden (Donderdag) herdacht de heer N. Gonlag ddn dag waarop hij 25 jaar geleden de functie aanvaardde van consul van den AN.W.B. te IJmuiden. DE SLUISBOUW. De tweede deur is Donderdagmiddag op de rolwagens geplaatst. Direct nadat dit werk was afgeloopen is de deur aan het mechanisch liorwerk gekoppeld. Bij het proefdraaien bleek, dat alles goed function- neerde. De sluis is thans dus zoowel aan de land- als aan de zeezijde door een deur afgeslo ten. BLOEMENDAAL. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. De afdeeling Bloemendaal van de S.D.A.P. heeft dezen winter een uitgebreid program ma samengesteld voor haar afdeeling Arbei dersontwikkeling. Op Donderdag 10 Octobdr begint het pro gramma met een avond in Vreeburg, waar Jan van Elsacker, declamator, fragmenten zal voordragen uit het oorlogsboek „Van het Westelijk Front geen Nieuws". Mej. Jo Ta- bernal zal een muzikale illustratie geven. Verder draagt de heer E. voor socialistische poëzie en humoristische schetsen. De zangvereeniging Morgenrood verleent haar medewerking. BLOEMENDAAL'S TOONEEL. De tooneelvereeniging Bloemendaal's Tooneel opent op Dinsdag 15 October het seizoen met een opvoering van „Zenuw patiënten", een vroolijk spel van G. Nie- lcn. Na de voorstelling een dansje. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Ravenhorst, Hos peslaan 3, Haarlem, een rijwielbelasting- merk; Th. J. ter Wolbeek, Vogelervongsche- weg 332, Vogelenzang, een bril in étui; <i. Tjassens Keijzer, Prins Mauritslaan 21, Over veen, een armbandhorloge; de Groot, Dr. D. Bakkerlaan 90, Bloemendaal, een pakje; L. Boorsma, Zandvoorterweg 27, Aerdenhout, een haarkam in étui; J. Karstens, de Genes- tetweg 17, Bloemendaal, een bank.bi.jet; G. Roozen, Westergracht 113, rood, een kinder- portemohnaie: van den Berg, Langelaan 9a Aerdenhout, een poesje; W. van der Zon, J-. W. Frisolaan Overveen, een spaniel! C. E. Bakels, Juhanalaan 55, Overveen, een ge wicht van 2 1/2 K.G.; Smit, Schulpweg 6, Aardenhout, een poesje; Berkhout, Pinellaan Bloemendaal, een klein zwart hondje; P. Smid, Kerkplein 7, Bloemendaal, een doos met kleurpotlood en; A. C. Dissevelt, Kin- heimweg 01. Bloemendaal, een kinderporte- monnaie.. N. Onvlee, Prins Hendriklaan 146, Overveen, een brochte; aan den politiepost Aerdvnhout, een groen halsdoekje, een kin derschoentje, een damesbont-je, een blauwe werkjas; aan het bureau van politie te Overveen, een accu en een bos sleutels. VELSEN BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan de N.V. Bouw- en Administratie Maat schappij ,,'t Haantje" te IJmuiden, tot het bouwen van vijf woonhuizen en een garage aan de Van der Helststraat, aldaar; aan P. Verschoor te IJmuiden, tot het bou wen van negen woonhuizen aan de De Ruy- terstraat, hoek Van Galenstraat, aldaar; aan C. W. P. ten Broeke te IJmuiden, tot het bouwen van vijf woonhuizen aan de Evertsenstraat, hoek J. P. Coenstraat, aldaar; aan J. C. Boender, te Velsen, tot het bou wen van een woonhuis in den Noord-Spaarn- dammerpolder, aldaar. Ir. PUISTER BLIJFT. Naar wij vernemen heeft Ir. Pulster, adj. dir. van Opnbare Werken alhier voor zijn be noeming tot ingenieur le klasse bij het Gem, Waterleidingbedrijf te Rotterdam bedankt. Voor de. gemeente Velsen is het ongetwij feld van groot belang dat deze bekwame hoofdambtenaar voor haar behouden blijft. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe f 11 a f 11.50; Rogge f 9 a 9.25; Gerst (Che valier) f 9.25 a f 9.75; Haver f 8.25 a f 8.75; Duivenboonen f 15 a f 17; Paardeboonen f 11 a f 11.50; Karwij f 38 a f 39; Blauwmaanzaad f 36 a f 37; Geel mosterd f 25 a f 28; Kana riezaad f 18 a f 19; Groene erwten f 14.25 a f 14.75. Alles per 100 K.G. en DE AARDAPPELOOGST. De oogst van de winteraardappelen levert in alle deelen van den Haarlemmermeerpol der, zoowel wat kwaliteit als. kwantiteit be treft, buitengewoon gunstige resultaten op. De vele verbouwers maken echter geen groo te winst, omdat de prijs van dit gewas dit jaar nog al laag is. (Reeds in deel van onze vorige oplaag op genomen). Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken,geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. DE ROODE KRUIS-COLLECTE. OP ZATERDAG 12 OCTOBER A.S. Geachte Redactie, De ondergeteekenden verzoeken u het on derstaande wel in uw geëerd blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat onze vrien delijkste dank: Zaterdag 12 dezer zullen Haarlem en om streken wederom in de gelegenheid zijn een mooi en sympathiek werk te steunen, het werk der Afd. Haarlem en omstreken van „Het Nederlandsche Roode Kruis". Het werk dezer vereeniging, zoowel plaat selijk als nationaal van het hoogste belang, mag wel als voldoende bekend worden ver ondersteld. Nationaal, 'en dan worde b.v. slechts her innerd aan haar prachtige prestaties bij ge legenheid van den watersnood. Maar óók plaatselijk, en dan is het vol doende te wijzen op het permanente werken der Roode Kruis Transportcolonne, steeds bereid, steeds in actie om hulp te verleenen aan den evenmensch, waar dit maar moge lijk is. Zie hier een „vredeswerk" bij uitstek! En daarnaast het voortdurend pogen om deze hulpverleening zoo geperfectionneerd mogelijk te maken. In dit verband zij herin nerd aan de model-oefening van Zaterdag 1.1., waarbij een ernstig auto-ongeluk werd geimiteerd en hoe hebben zich onze Roode Kruismannen toen weer' geweerd om op de snélste en deskundigste wijze hulp te ver leenen. Hebben onze dagbladen met illustraties en in waardeerende verslagen het nuttige werk van „Het Roode Kruis" niet opnieuw over duidelijk aangetoond?, Maar ons Haarlemsche Roode Kruis heeft zijn taak in de latere jaren nog breeder en intenser opgevat door de oprichting van zijn Parkherstellingsoord, dat reeds nu op zulke goede .en tastbare resultaten mag bogen. Wil evenwel deze model-inrichting nog meer en beter aan haar doel kunnen beantwoorden, dan zullen haar ruimer geldmiddelen moeten kunnen worden toegewezen. En daarvoor zal de collectie van Zaterdag 12 dezer worden aangewend! Wij zullen in een volgend artikeltje eenige nadere bijzonderheden omtrent dit Parkher stellingsoord mededeelen. Volstaan wij dus heden met deze voorloo- pige mededeeling, dat de opbrengst van den Roode-Kruis-Speldjesdag dit jaar zal zijn: „voor het Parkherstellingsoord". Maar dan klinke reeds nu onze dringende oproeping aan de dames boven de 14 jaren van Haarlem en omstreken, zich dien dag weer eens echt verdienstelijk te maken door zich reeds nu in grooten getale als collectrice op te geven. Een ieder kan het begrijpen: Zonder de hulp en medewerking dezer vriendelijke, be reidvaardige dames kan het mooie werk on mogelijk slagen. Maar te dezen opzichte zijn wij hoopvol en optimistisch gestemd, want, bij ervaring weten wij hoe gaarne onze dames uit Haar lem en omstreken willen medehelpen waar lijden en zorgen zijn te verzachten. Welnu, de collectedag komt weer deze mooie gelegenheid bieden! Slechts één verzoek! In het belang eener goede regeling en or ganisatie: Geeft u zoo spoedig mogelijk op! Aan het Bureau van „Het Roode Kruis", Ke naustraat no. 9, kunt. u van 's morgens 9 tot 's avonds uur terecht. Men zit daar al die uren op u te wachten om uw namen en adressen te noteeren. Bij voorbaat onze allerhartelijkste dank! Het Bestuur der afd. Haarlem en O. van het Nederlandsche Roode Kruis: Voorzitter: Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Secretaris: Dr. A. A. G. Land Penningmeesteresse: Mevrouw Leven kamp-Planten. Leden: Jhr. J. P. W. van Doorn Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen J. Ph. Joosten Hattink P. J. M. van Tetering Freule van der Wijck. De Collecte-Commissie: Voorzitter: Dr. A. A. G. Land Secretaresse: Mevrouw Levenkamp P!a<nten Leden: Mevrouw Boot—Ruyter de Wildt Mevrouw Heerkens Thijssenvan der Kun Mevrouw Jessurun—Van Eibergen Santhagen Mevrouw KerbertHammink Haver- kate Mevrouw Ozinga—van Dusseldorp Mevrouw Robbers—ten Oever Mejuffrouw Serphos Freule van der Wijck. HET NASPEL DER VALSCHE PORTUGEE- SCHE BANKBILJETTENZAAK. Voor de Eerste Kamer der Haagsche recht bank zal Vrijdag 24 Januari a.s. pleidooi wor den gehouden in de civiele actie der Portu- gcesche Bank contra Marang van IJsselveere in zake de Portugeeschc bankbiljetten-affaire waarin mr. Asser te Amsterdam voor de Por tugeeschc Bank optreedt, meldt de Tel. De advocaat van de' tegenpartij is mr. J. H. Rolandus Hagedoorn, te Den Haag. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. „O, Billy, laat mij ook eens kijken," fluis» terde Jerry opgewonden. „Ik wil wel eens roo- vers zien." „Dat is goed, klim maar op mijn schouders," zeide Billy. „Doe jij het ook maar. Redneb. Maar wees voorzichtig, om 's hemels wil, als de roovers ons hooren, dan zijn we nog niet ge lukkig." En kijkende door het venster van de hut, zagen Jcrry en Redneb dat de roovers gewapend waren met messen en pistolen en roode zakdoe» ken om hun hoofd droegen. „Ik zie ze, Billy," fluisterde Redneb, „Maar laat ons nou wat bedenken om van die kerels hun gestolen en onrechtmatig verkregen goed weer af tc nemen." Zou hun plannetje gelukken?i „Ik doe graag mee," zeide Billy, „doch hoe kunnen we het doen?" „We moeten, natuurlijk, beginnen met het begin," antwoordde Redneb, „Ik ga om de hut loopen'en klop aan de deur met mijn snavel. Dat zal de roovers doen schrikken en het eerste wat ze zullen doen, is het gestolen goed op een andere plaats verbergen. Jij en Jerry moeten goed opletten waar ze het verbergen. Dan klop ik weer en als dan de roovers naar de deur gaan om te kijken, wie heeft geklopt en jacht op mij gaan maken, dan moeten jullie, Billy en Jerry, in de hut springen en de buit stelen." „Prachtig," beaamde Billy en ze begonnen het plan van Redneb uit te voeren. BOUWTERREIN. B. en W. stellen voor te verkoopen aan S. Feenstra 299 M2 grond aan de N. zijde van de Van Nesstraat, tegen 13 per M2., om daarop 2 woonhuizen te bouwen en aan A. Versteeg 313 M2. aan de W. zijde van de Marnixstraat, tegen 12.50 per M2., om daar op eveneens 2 woonhuizen te bouwen. OUD DUITSCH BANKPAPIER UITGEGEVEN De laatste maanden, doch vooral de laat ste weken, zijn in Gennep en omgeving, door Duit-schers, met succes ongeldige 10- en 20- markbiljetten in betaling gegeven. De oil jet ten droegen het jaartal 1920- 1924 en hadden dus geen waarde meer. Ook Dinsdag werden weer enkele winkeliers de dupe van dit on geldige bankpapier. De marechaussees zijn: er, door het uitoefenen van een flinke con trole, in geslaagd een tweetal Duitschers van ruim 20-jarigen leeftijd aan te houden, die in het bezit waren van verschillende oude biljetten, meldt de Tel. De winkelier H. her kende in een van beiden den persoon, die enkele uren van te voren geslaagd was een dergelijk biljet in betaling te geven. Zij heb ben bekend ook in andere plaatsn waarde loos bankpapier te hebben uitgegeven. Aagtekerk 3 Oct. te Sydney N. Z. W. v. Rotterdam. Andijk 3 Oct. v.m., te Rotterdam van Kur- rachee. Abbekerk 2 October van Hamburg n. Bremen. Baarn, 2 Oct. v. Valparaiso n. San An tonio. Billiton p. 3 October Ouessant, Beira n. Rotterdam. Blitar 2 October 18 u. van Sabang, Java n. New-York. Bovenkerk 2 Oct. van Calcutta n. Rotter dam. Bennekom p. 3 Oct. 5 u. Vlissingen, Antw. n. Amsterdam. Bodegraven 2 Oct. te Callao v. Amster dam. Ceres 2 October v. Jacksonville n. Savan nah. Eemstroom 2 Oct. te Havre, W.-Afrika n. Amsterdam. Grotius 3 Oct. te Port Said, Amsterdam n. Java. Hoogkerk 2 Oct. v. Hamburg n. Rotterdam. Insulide p. 2 Oct. 20 u. Suez, Rotterdam n. Java. Kota Radja p. 2 Oct. 20 u. Perim, Java n. Rotterdam. Lochgoil 29 Sept. te San Francisco, Pa- cifickusb n. Rotterdam. Lochmonar p. 1 Oct. 17 u. 55 m. Land's End, Rotterdam n. Vancouver. Marken 2 Oct. 11 u. te Sabang, Rotterdam n. Java. Peursum 2 Oct. van Santa Marta n. Jack sonville. Nias 2 Oct. te Oost Londen, Rotterdam n. Z.-Afrika. Poseidon 1 Oct. 14 u. 29 m. 520 mijl Z.-West van Valentia, Sanchez n. Havre en Amster dam. Prinses Juliana 3 Oct. v. Perim, Batavia n. Amsterdam. Rijnland 2 Oct. te Rio Grande v. Buenos Ayres, vertrekt verm. 3 Oct. n. Amsterdam. Ridderkerk 3 Oct. v. Bombay, Rotterdam n. Kurrachee. Salawati 2 Oct. te Suez, Java n. New- York. Samarinda 3 Oct. v. Padang, Java n. Roi- tei'dam. Spaarndam 3 Oct. v.m. v. Coruna, Rotter dam n. New-Orleans. Statendam p. 2 Oct. n.m. Cape Race, Rot terdam n. New-York. Tabanan 3 Oct. te Belawan, Rotterdam n. Java. Tosari 3 Oct. v. Hamburg n. Bremen. Veendam 3 Oct. v.m. v. Southampton, Rot terdam n. New-York. Vechtdijk 2 Oct. v. Barbados n. Trinidad. Waaldijk 2 Oct. te Mobile n. Buenos Aires. Alcyone p. 2 Oct. 24 u. Fihisterre, Rotter dam n. Buenos Aires. Alkmaar 1 Oct. te Colon van Amster dam. Almelo 1 Oct. te Tocopilla van Corral. Brielle 28 Sept. v. Inquique n. Manta. Bennekom 3 O ct. te Amsterdam v. Ant werpen. Johan de Witt, 4 Oct. 7 u., te Southampton verwacht, Batavia n. Amsterdam. Laertes p. 2 Sept. Gibraltar, Liverpool n. Java. Rijperkerk 3 Oct. te Amsterdam van Ant werpen. Lochkatrine 2 Oct. v. Kingston, Rotter dam n. dé'Pacifickust. Abbekerk 3 Oct. 11 u. te Bremen v. Ham burg. Tjerimai 3 Oct. 11 u. 45 m. te Southamp ton, Rotterdam n. Java. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL De tijd der verkoudheid, keelontstekingen en niet mggP m te vergeten de griep, staat ll voor de deur* 's nu - zaak, mond en keel, de kweekplaatsen van vele ziekteverwekkers, deug delijk te desinfecteeren. Dit kan men doen door Panflavin-pastilles te ge- J bruiken. Elks uur 1—2 pastilles beschermen mond en keel tegen be smetting. Prijs 90 cts.K ZATERDAG 5 OCTOBER HILVERSUM 1875 M. Uitsl. K.R.O.-Uitz. 10.00 Morgenwijding. 12.15. Concert dooi? het AVRO-Kwartet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinski- Theater te Amsterdam. 4.00 Thé dansant uit het Cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 5.00 Gezondheidshalfuurtje. Spreker: Dr. M. Nie- meijer over: Arbeid, vrije tijd en vacantie. 6.01 Concert door het Omroeporkest. 6.45 De clamatie door Kommer Kleijn. 7.15 Voortzet ting concert. 8-00 VARA. Orgelrecital. 8.10 VARA Toespraak over: De vegetarische le vensbeschouwing. 8.30 VARA Orkestconcert en voordracht. 10.00 VARA. Persber. Daarna: Voortzetting concert. Vervolgens: VARA- Varia. 10.45 VARA. Actueele- en Levenslied jes. 11.45. VARA. Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. Na 6 uur 1071 M. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmu ziek. 2.00 Kinderuurtje. 3.30 Cursus Esperanto 4.00 Cursus Engelsch voor beginners. 4.30 Concert. Orkest. 6.45 Journalistiek weekover zicht. 7.00 Lezing over: „Electriciteit in de huishouding". 7.30 Lezing over: „De huidige stand van het Lepra-vraagstuk, voornamelijk in Nederland en Koloniën." 8.00 Bossche KRO-Avond. Concert. Harmonie,' Mannen koor en duettisten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11-05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.25 Berichten 3.30 Verslag van een Rugby Match. 5.05 Concert. Cinema-or gel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Piano-recital door I. England. 7.20 Lezing. 735 Lezing 7.50 Concert. Instrumentaal Kwin tet. 8.20 Concert. A. Thursfield, mezzo-so praan. J. Morel, bariton, M. Wilson, viool, Symphonie-orkest. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Le zing 10 35 Dansmuziek en Variété. 11.05 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. 9 20 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Con cert. Orkest en tenor. 8.20 Vroolijke avond. Orkest. Daarna tot 1.20 Dansmuziek BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. KALUNDBORG, 1153 M. 3 50 Orkestconcert. 8.35 „Familien Hansen". Blijspel van Jens Locher 8.50 Piano soli door Robert Goldsand. 9.35 Gedichten en liederen van Heinrich Heine. 10.20 Concert. Orkest en zang. 11.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.20 Hoorspel „Aschenbrö- del" naar het sprookje van Grimm. 1.10 Le zingen. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezingen 4.50 Concert uit Hamburg. 5.50 Lezingen. 8.20 Koorconcert. 9.00 Strijkorkest, sopraan en fluit. Daarna tot 12.50 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12