NED. VOETBALBOND ONZE TWEEDE-KLASSERS WAT ©Nil IR1TI KLA: Een slechte dag voor de clubs uit Haarlem en Omstreken. Alleen R.C.H. wint op fraaie wijze van Sparta. V.S.V. speelt tegen A.D.O. gelijk. Stormvogels lijdt tegen V.U.C. de eerste nederlaag. Haarlem verliest met 41 van Ajax, E.D.O. met 21 van Her. mes-D.V.S. en H.F.C. met 60 van Blauw Wit. Ook onze twee tweede-klassers verliezen weer: Bloemendaal met 21 van D.E.C. en Zandvoort met 42 van Baarn. D. E. C. neemt zonder één enkel verliespunt de leiding in de tweede klasse B. DE UITSLAGEN AFDEELING I Eerste klasse: Excelsior—Hilversum HaarlemAjax V. S. v.—A. D. O. R. C. H.Sparta H. B. S.—D. F. C. Tweede klasse A. W. F. C.—K. F. C. D. W. S.—Hollandia V. V. A.Spartaan West Frisia,—AIcm. Victrix H. R. C.—Z. V. V. Tweede klasse B: BaarnZandvoort HerculesA. F. C. D. E. C.Bloemendaal Zeeburgia—H. V. C. VeloxB. F. C. Derde klasse A. De KennemersMeervogels O. S. V.—Assendelft De VolewijckersPurmersteijn A. P. G. S—Q. S. C. K. V. V.—Helder Derde klasse B. D. S. V.Amstel O. D. E.—O. V. V. O. ZeemeeuwenKinheim T. H. B.Schoten Vierde klasse C. Sloterdijk—A. D. W. (gestaakt) E. H. S.Halfweg Reserve eerste klasse Stormvogels 2R. C. H. 2 H. F. C. 2—Blauw Wit 2 Haarlem 2Ajax 2 E. D. O. 2—Hilversum 2 A. F. C. 2—Z. F. C. 2 Reserve? derde klasse A. Q. S. C. 2—West Frisia 2 Z. F. C. 3—V. S. V. 2 Hollandia 2—O. S. V. 2 Z. V. V. 2—H. R. C. 2 AFDEELING II Eerste klasse: Hermes—E. D. O. V. U. C.Stormvogels Blauw Wit—H. F. C. 't GooiFeijenoord Z. F. C.—H. V. V. Tweede klasse A. MerwedeOvermaas C. V. V.—D. H. C. V. I. O. S.—S. V. V. Tweede klasse B: NeptunusSteeds Hooger Xerxes—U. V. V. V. D. L.—O. D. S. UnitasFort una Gouda—V. O. C. Reserve eerste klasse. Sparta 2Unitas 2 Feijenoord 2C, V. V. 2 D. H. C. 2Excelsior 2 V. O. C. 2—H. B. S. 2 AFDEELING III. Ie klasse. Go aheadTubantia 32 Z. A. C.Robur et Velocitas 92 A. G. O. V. V.Wageningen (gestaakt) 1—0 HeraclesP. E. C. 41 EnschedéVitesse 52 AFDEELING IV 2—2 5—2 1—1 0—6 6—2 1—3 1—3 3—2 4—2 6—3 2—1 1—0 4—2 5—3 6—1 4—1 6—2 2—3 2—2 0—5 1—3 1—1 2—4 2—1 2—1 2—4 1—2 5—2 1—9 3—4 0—0 1—3 1—4 2—1 3—1 6—0 2—1 3—3 1—7 2—4 3—1 1—4 5—3 2—2 2—4 3—0 2—1 14—1 3—0 1—1 Eerste klasse. Willem n—L. O. N. G. A. M. V. V. Roermond WilhelminaB. V. V. P. S. V.—N. O. A. D. N. A. C.Eindhoven AFDEELING V Eerste klasse: LeeuwardenVeendam FrieslandVelocitas Be QuickFrisia G. V. A. V.—Achilles Alcides—W. V. V. 3—1 2—1 0—5 4—5 1—1 1—6 3—4 4—2 3—3 8—0 HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING I. D. F. C.Excelsior Hilversum—Haarlem Ajax—V. S. V. A. D. O— R. C. H. SpartaH. B. S. Tweede klasse B: B. F. C.Baarn ZandvoortHercules A. F. C.D. E. C. BloemendaalZeeburgia H. V. C.—Velox AFDEELING II lste klas H. V. V.—Hermes E. D. O.—V. U. C. StormvogelsBlauw Wit H. F. C.—'t Gooi FeijenoordZ. F. C. Haarlem-Ajax (1-4) Ook tegen Ajax heeft Haarlem het niet tot een overwinning kunnen brengen, al dient gezegd dat de overwinning voor Ajax zeer geflatteerd was. Ons oordeel is, dat Haarlem met het materiaal, dat zij op het oogenbiik bezit, betere resultaten moet kun nen bereiken. De spelers dienen dan ook in de eerste plaats hun medewerking te ver- leenen. Het parool moet dan ook zijn: „Geen gepingel meer; langs den kortsteri weg naar het doel!" En ook de buitenspelers meer aan het werk zetten. Dan verwachten wij zeker betere resultaten. De volgende elftallen stellen zich onder leiding van den heer Van Gessel op: Haarlem De Vries, P. van Daalen, Goedhart, De Vos, W. van Daalen, Huysmans, B. Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal, Onkenhout. Ajax: Tpn Have, Strijbosch, Van Reenen, Volkers, Jurriaans, Schetters, De Boïs, Martens, Van Kol, Diepenbeek, De Boer, Ajax heeft drie invallers voor DS Na- tris, Andriessen en Van Dijk. •Haarlem speelt met den wind tegen, maar is toch niet in de minderheid; zij onderneemt evenals de voorhoede van Ajax, goed opge zette aanvallen; jammer is het. dat het bij Haarlem aan doortastende bïnnenspelers ontbreekt. Zoowel Kammeijer als Onkenhout plaatsen telkens het leder voor het doel, maar steeds zijn de Ajax-backs op tijd om den bal retour te zenden. Bij een aanval van Ajax, doet De Vries, die niet voldoende door zijn backs beschermd wordt, een moedigen uitval, maar hij wordt hierdoor zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij het terrein moet verlaten. Haarlem speelt nu een tijdje met tien man, met Goedhart in doel. De roodbroeken houden het beste van het spel, maar blijven vervallen in de fout, om slechts met drie voorhoede-menschen te spelen; zoowel Verwaal als Oldenburg hou den het spel te veel op, waardoor het de Ajax-achterhoede nogal gemakkelijk ge- rraakt wordt. Steeds kunnen Van kol en Diepenbeek ingrijpen. Hoeben neemt dan de plaats van De Vries in; dus is Haarlem weer compleet. Het was voor Hoeben (die toch goed werk heeft laten zien), zeer jammer dat hij bij een ongelukkig moment den bal in eigen doel trapte (0—1). Na de thee heeft Haarlem het voordeel van den wind; zij is dan ook direct aanvallend. Het spel concentreert zich nu uitsluitend op de Ajax-helft; telkens moet De Boer nan- delend optreden. De Ajax-uitvallen stranden voornamelijk op Van Daalen Jr. Juist als men denkt dat Haarlem gelijk zal maken, komt een doelpunt aan den anderen kant van den voet van Ten Have (02). De roodbroeken blijven toch goed door spelen: als een voorzet van Onkenhout door Breeuwer wordt benut, stijgt de spanning. (1—2). Toch komt de gelijkmaker niet, want Van Reenen maakt er 1—3 van, als de bal niet vlug genoeg wordt weggewerkt. Een verandering in de Haarlem-opstelling geeft ook niet de gewenschte verbetering; zelfs maakt Ajax er kort vóór tijd riog 1—4 van, met welken uitslag het einde komt. Blauw Wit- H. F. C. (6-0) In een door een zeer talrijk publiek bijge- woonden wedstrijd, heeft Blauw Wit kans gezien om H. F. C. met een 6—0 nederlaag naar huis te sturen. Onder leiding van scheidsrechter Hans Tetzner stelden de volgende elftallen zich óp: Blauw-Wit: Barend. Van Asselt, Lietzen, Sitters, de Boer, Delsen, Smit, Burgers, Dorenbos, Ferwerda, Hageman H. F. C.: Van Pareeren, Daniels, Kruyt, De Ruyter, Reydon, Jongeneel, Lamp, van Riemsdijk, Van Baasbank, Van der Lee, Van der Meulen. Beide elftallen hebben drie invallers, Blauw Wit voor Homburg, Schindeler en Gerritsen en mist dus haar eminente vleu gelspelers, terwijl bij H. F. C. Wamsteker, Miezérus en Van den Berg ontbreken. If. F. C. verliest den toss en speelt eerst tegen den vrij sterken wind in. Zij treedt on middellijk aanvallend op en reeds in de eer ste minuut, schiet De Ruyter hard over. Bij den eersten goed opgezetten aanval van Blauw Wit krijgt Dorenbos een mooie kans, die hij op onbegrijpelijke wijze mist door over te schieten. Na tien minuten komt het eerste doelpunt van Blauw Wit als na goed opbrengen van Smit, die uiterst gevaarlijk is, een hard schot, in Van der Meulen's handen belandt, waarna twee Blauw Witters hem den bal uit zijn handen loopen en zoodoende den eer ten goal weten te scoren (10). Kort hierop krijgt Kruyt een mooie kans; 'alleen voor den keeper staande, schiet hij hard tegen de iat. Het spel golft snel op en neer. met H F. C. iets in de meerderheid. Zooals echter dik wijls het geval is. komt de goal juist aan den anderen kant. als Dorenbos van dichtbij een hard schot inzendt, dat onder Van der Meulen door in het net verdwijnt (2—0). Na rust is Reydon binnen en De Ruyter buiten gaan spelen. H, F. C. begint met'onstuimig aan te vallen Hoe echter ook gevochten wordt, niets lukt, o.a. schiet ook Daniëls nog eens hard tegen te lat. Blauw Wit. weet dan bij een snellen uitval er 3—0 van te maken; dit deprimeert de H. F. C.'ers geweldig. Tot overmaat van ramp schiet Van der Lee nog een penalty naast; even daarna ko gelt Kruyt weer tegen de lat. Door een misverstand tusschen van Baas- bank en Van der Meulen weet Burger gemak kelijk den stand tot 4—0 op te voeren. H. F. C. begaat dan de fout om Blauw Wit in te sluiten, waardoor deze na een snellen uitval de score nog weet op te voeren tot 6—0, namelijk door Ferwerda en door een mooi schot van Dorenbos in den bovenhoek. Het einde komt alzoo met een verplette rende nederlaag van H. F. C. met 6—0. waar bij echter direct dient te worden vermeld, dat het dezen middag H. F. C. in alle opzich ten tegenzat en Van der Meulen ook niet zijn dag had. vmmmwwm R. C. H.-Sparta (5-2) Er heerschte begrijpelijkerwijze groote vrougde aan den Middenweg na afloop van den wedstrijd tegen Sparta. En niet ten on rechte, want niet alleen had R.C.H. een zeer verdiende overwinning behaald, maar er was weer eens door het elftal van R.C.H. gespoeld op een wijze die succes moest, brengen. Er was vrij voel pubhek op het R.C.H.- terrein, toen de arbiter de volgende elftallen liet opstellen: R. C. H.: Kos, Vrugt, Pre vost, Geutskens, Ruis, Krom, Hanse, Van de Werve, Verkerk, De Geus, Paape. Sparta: Blommendaal, Formenoy, Voormolen, Van den Berg, Van de Welle, De Jong, Van de.r Heyden, Kramer, Van der Geest, Van Zwieteren, Cohen. Sparta trapt met den wind in den rug af; direct neemt R.C.H. den bal over; e^n aan val volgt en de eerste bal, dien De Geus in dezen wedstrijd aanraakt, is een doelpunt. Met een ver schot verrast hij Cohen volko men (10). Dan ontspint zich een zeeT spannende strijd, waarin Sparta aanvankelijk sterker is; door den wind gesteund worden vele aanvallen op de Racing-veste ondernomen. Maar de R.C.H.-defensie is in puike conditie; het gelukt haar, zij het met inspanning van alle krachten, om zich geruimen tijd staande te houden. Kos weert zich goed, doch tenslotte moet hij zwichten voor een prachtig schot van Voormolen, dat in den uitersten hoek ver dwijnt (11). Paape geeft als linksbuiten eenige afge meten voorzetten; eindelijk gelukt het Ver kerk, één daarvan met zijn hoofd in een doelpunt om te zetten (21). Deze achterstand prikkelt Sparta tot nog harder aanpakken, waaruit weliswaar een doelpunt ontstaat, doch de bal was reeds achter geweest. De tweede helft heeft R.CH. het voordeel van den nog stevker geworden wind; een heftig offensief volgt, waaraan de Sparta-achter- hoede geen weerstand vermag te bieden. Als Hanse een vrijen trap wegens hands te nemen krijgt, plaatst hij den bal naar De Geus. die) in eens het leder langs Cohen .jaagt en als dan kort hierna Hanse zelf na een solo ren nummer vier in het Sparta-doel schiet, is R.C.H. wel voor een goed deel binnen R.C.H. blijft nu geruimentijd sterker; zelfs ziet De Geus kans, om na heel goed werk van Van de Werve den stand op 51 te brengen. Er treedt dan eenige reactie op in het R. C. H.team, waarvan Sparta, dat onvermoeid doorwerkt, nog weet te profiteeren door mett een gelukkig schot den achterstand te ver kleinen. De R.C.H.-middenlinie weet dan lang zamerhand weer het spel te verplaatsen; er volgen weer eenige zeer gevaarlijke uitval len, doch gescoord wordt er niet meer tot het einde wordt aangekondigd, heeft R.C.H. een wel wat geflatteerde, doch zeer verdiende overwinning behaald. V.S.V.-A.D.0. (2-2) Na evenals de vorige week tegen Sparta twee maal de leiding te hebben gehad, heeft V.S.V. het ook tegen A.D.O. niet tot een over winning weten te brengen, zoodat ook dit maal de puntjes gedeeld werden. Onder leiding van scheidsrechter Hauber, die nu en dan eens te laat floot, doch overi gens correct leidde, stellen de volgende elf tallen zich op: V. S. V.: Van der Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, J. Wey, Heyerman, Demmers, Koning, Wolf, P. Wey, de Koning, Hillekamp A. D. O. Van der Meer, De Roo, W. Tap, Van Osch, G. Tap. Ereitner, Ramaker, Van Maren, De Groot, Van Es, Quax V. S. V. wint den toss; v. d. Pieterman ver kiest met den vrij sterken wind. schuin ach ter af te trappen. Van der Meer en de Roo stormen direct op het doel der roodwitten af, maar de bal gaat achter. Direct daarop trekt V. S. V. goed combinee rend ten aanval, maar Wolf schiet naast. Als er maar vijf minuten gespeeld is, ziet V. S. V. reeds kans om te doelpunten. Hille kamp plaatst een zijner befaamde voorzet ten, Quax loopt uit en grijpt mis. Wolf schiet langs een der Haagsche backs in het keeper- looze doel. Een sensationeel begin! (10). Niet lang na de hervatting moet De Koning het veld verlaten. V. S. V. speelt verder met tien man. Beide elftallen spelen een enthousiast spel; V. S. V. is wel iets sterker, maar in de voor hoede laat De Koning een open plaats over. Als Joore invalt, wordt het niet veel beter. Heyerman zwoegt harder dan ooit. Een fraai schot uit het midden van het veld scheert rakelings over de lat. Het trio W. Tap, de Roo en v. d. Meer ma ken het V. S. V. lastig, maar v. d. Pieterman en v. d. Griendt laten niets door; De Groot moet dan het veld verlaten. Het tweede doelpunt van V. S. V. komt spoedig daarna; wederom is het Wolf, die Quax weet te verrassen (20). Van der Graaf komt dan het A. D. O-elftal aanvullen. Bij een aanval der gasten komt Van der Wint te vallen; de invaller brengt den stand op 21 Hiermee komt rust. In de tweede helft speelt A. D. O. met een gewijzigde opstelling. W. Tap blijft echter op de midden-voor plaats. V. S. V. vertoont in de tweede helft minder goed spel aan vóór de rust. Beide doelwachters worden echter afwis selend aan het werk gezet; beiden blijken uiterst betrouwbaar te zijn. Wanneer Van der Griendt den bal wil stop pen, mislukt dit. G. Tap neemt de kans waai en weer is het gelijk (22). Het spel blijft forsch. Tegen het einde wordt er flink geknoeid, vooral door V. S. V. Het eindsignaal stelt menig verontrust hart op de tribune en langs het staaldraad gerust. V. S. V. mag met dit resultaat tevreden zijn. Ajax II 4 3 1 0 7 12—8 1.75 Stormvogels II 3 2 1 0 5 8—6 1.67 z. f. c. n 4 2 2 0 6 14—5 1.50 Blauw-Wit n 4 2 1 1 5 12—9 1.25 Haarlem II 3 1 1 1 3 9—7 1.— H. F. c. n 2 1 0 1 2 5—6 1.— E. D. O. II 3 1 0 2 2 6—9 0.67 A. F. C. II 2 0 1 1 1 5-12 0.50 R. C. H. II 4 0 1 3 1 9-15 0.25 Hilversum n 3 0 0 3 0 6-11 0.— V. U. C.-Stormvogels (3-1) De Stormvogels hebben hun eerste neder laag te pakken. Ze speelden ver beneden hun vorm. Vooral Thijssen viel dezen middag tegen, evenals het spel der voorhoede. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Thijssen, Haak. Koster, Effern, Tol, v. d- Velde. De Jonge, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekelaar. V.U.C. Van Gelder, Hendriks, Dill, Klein, Hoek. Logjes, v. d. Wildt, v. Leersum, v. d- Zalm, Lelyveld, Van der Meer. Gedurende de eerste helft speelde Strf m- vogels met den zeer sterken wind recht in den rug, wat niet belette dat de V.U.C.'ers de eerste aanvallen ondernamen. Geregeld .za ten zij voor Thijssen, die aanvankelijk goed op dreef bleek te zijn. Eenige gevaarlijke schoten van Hendriks en Klein hield hij er goed uit. Maar na ongeveer een kwartier spelen moest hij toch voor een hoog schot van Klein zwichten. Blijkbaar dacht hij, dat deze bal over zijn doel zou gaan. (10). Nauwelijks was het spel weer aan den gang, of plots stormde Dill alleen op Thijssen af en daar ging no. 2 het net in. (20). De IJmuidenaren schenen nu een beetje wakker te worden, waardoor het spel wat meer naar de V.U.C.-helft verplaatst werd. Ondertusschen ïïad Kuikens het veld ver laten; zijn plaats werd ingenomen door Struys, terwijl op de links-binnenplaats Van Gijsel kwam. Het spel der Vogels werd er niet beter op. Toch maakte Van Gijsel het eerste tegenpunt, toen hij met Groeneveld alleen voor doel kwam (21). Het spel fleurde nu weer wat op. Het schie ten werd door den zeer harden wind erg be moeilijkt. Rust kwam met 2—1. De thee scheen den Vogels goed gedaan te hebben. Ze ontwikkelden althans nu stukken beter spel dan V-U.C. Een goed aangegeven bal werd door Struys over Van der Meer heen in het net geloopen. Deze goal werd echter door den heer Katoen geannuleerd. Toch wisten v. d. Wildt c-s. het spel nog naar de andere heift te verplaatsen. Een free-kick geval veroorzaakte eenige oneenig- heid tusschen den heer Katoen en de beide aanvoerders. Het werd echter tot beider te vredenheid opgelost. Een mooi schot van Van Gijsel ketste van den paal weer het veld in; Lelyveld schoot den bal naar de andere helft, waar wederom Klein succes had en den stand op 31 bracht. Nauwelijks werd afgetrapt, of daar ging De Jonge er van door. Zijn boogschot, dat allesbehalve zacht was, werd door Van der Meer meesterlijk het veld weer ingestompt, waar Van der Zalm de rest deed. Beide doelen beleefden gevaarlijke mo menten. Bij een scrimmage tusschen Van Gel der, Logjes en Effern, maakte deze laatete free-kick. De heer Katoen zag zich toen ge noodzaakt, den IJmuidenaar het veld uit te sturen. O.i. was de straf wel een beetje te zwaar. VU.C. is nu sterk in de meerderheid: de Stormvogels-voorhoede komt niet veel over de helft. HermesD. V S.-E D. 0, (2-1) Met rust was de 10 voorstand voor Her mes niet onverdiend; met een forsch, vlug en open spel was het steeds gevaarlijk voor het E. D. O.-doel, doch de meest, gevaarlijke aanvallen liepen dood op de hechte verdedi ging. De E. D. O.-aanvallen waren vrij onge vaarlijk, waar het uitstekende backspel van De Bruin niet vreemd aan was. In de tweede helft leek het een vrij zekere overwinning te worden voor Hermes vooral toen een penalty tot drie maal toe gemist werd. Het spel kreeg echter een geheel ander aan zien, toen de achterstand verkleind werd. Hermes zakte ineen en E. D. O. speelde nu een spel, dat Hermes naar het einde deed ver langen, dat ten slotte kwam met een over winning voor Hermes. De leiding van den heer Kaptein was goed. De volgende elftallen stellen zich op: Hermes-D. V. S.: Jousma, De Bruin. v. d. Windt, v. d. Ende, den Hoed, v. Nus, Goumare, Bronneman, Van Es. Van der Griendt, Nolet. E. D. O.: Oomen, J. L. Perukel, Steffens, v. Norden, Koene, C. v. d. Laan. J. Perukel, v. Weeren, Boeré. Kuyl, De Kiefte. Hermes is het eerst gevaarlijk; De Kiefte houdt uitstekend een schot van Van der Griendt. Hoewel E. D. O. iets minder aanvallend is, heeft de strijd toch een aantrekkelijk ver loop. Jousma heeft het vrij gemakkelijk, terwijl De Kiefte meermalen zijn talenten moet too- nen. Van links kornet bij E. D. O. de gevaar lijkste aanvallen, doch men vindt een strui kelblok in De Bruin. Het tempo verslapt iets; men verwacht de rust met 00 stand. Vlak voor rust neemt Hermes echter de leiding door Van der Griendt, die een onver wachte kans benut (10). In de tweede helft opent E. D. O. het of fensief; Van Norden weet een opgelegde kans nog geen meter voor doel te missen. De te leurstelling is dubbel groot als direct hierop Van der Griendt hard ten tweeden male scoort. (2—0). Een gevaarlijk door Boeree teruggespeelden bal kan De Kiefte nog net corner slaan, wel ke niets oplevert. Dan heeft de gemelde penalty-geschiedenis plaats. Inplaats van ontmoedigd speelt E. D. O. thans vol vuur. J. L. Perukel verkleint den achterstand na goed spel van zijn broer (2—1) Bijna heel Hermes moet thans verdedigen; vrijwel onafgebroken komt telkens de E. D. O.-aanval terug en loopt storm op het Schie- danische doel: alles is echter tevergeefsch Als het einde daar is, moet E. D. O. zonder de punten vertrekken. RANGLIJSTJES. AFDEELING I Eerste klasse: ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. A. D. O. 3 1 2 0 4 9—6 1.33 H. B. S. 4 2 1 1 5 9—5 1.25 Ajax 4 2 1 1 5 8—6 1.25 V. S. V. 4 1 3 0 5 8—7 1.25 R. C. H. 4 1 2 1 4 8—6 1.— Excelsior 4 1 2 1 4 11-11 lt— Hilversum 4 2 0 2 4 9—9 1.— Sparta 4 1 2 1 4 11-12 1— D. F. C. 4 0 3 1 3 3—5 0.75 Haarlem 3 0 0 3 0 5-14 0.— Tweede klasse B: D. E. C. 4 4 0 0 8 115 2.— Hercules 3 2 1 0 5 12—5 1.67 Velox 3 2 0 1 4 8—6 1.33 B. F. C. 4 2 0 2 4 9—6 1.— Baarn 4 2 0 2 4 7-11 1.— A. F. C. 4 1 1 2 3 9-10 0.75 H. V. C. 4 1 1 2 3 6—7 0.75 Zandvoort 4 1 1 2 3 7—9 0.75 Bloemendaal 4 1 0 3 2 5-10 0.50 Zeeburgia 4 1 0 3 2 3—8 0.50 Reserve eerste klasse: AFDEELING II. Eerste klasse. Blauw-Wit 4 3 1 0 7 10—1 1.75 Stormvogels 4 3 0 1 6 11—7 1.50 Feijenoord 3 1 1 1 3 6—4 1.— V. u. c. 4 2 0 2 4 10-12 1.— Hermes 3 1 1 1 3 4—5 1.— H. F. C. 3 1 1 1 3 7—9 1— Z. F. C. 4 1 1 2 3 10-12 0.75 H. V. V. 4 1 1 2 3 8-15 0.75 E. D. O. 3 1 0 2 2 9—6 0.67 't Gooi 4 1 0 3 2 5-10 0.50 HBiaiHiiiHnwnmiHfiüiii BaarnZandvoort (42) Dat het niet meevalt in Baarn te winnen, heeft, evenals Bloemendaal, nu ook Zand voort ondervonden. Ondertusschen schijnt Baarn wel sterker dan verleden jaar. Op de middenvoor-plaats staat een zeer jeugdige Indische jongen,' die door zijn beweeglijk spel steeds de verdediging uit elkaar weet te rukken. Zandvoort .stelt zich met eenige invallers als volgt op: Van der Meije Water. v. d. Meye Beekhuis, Moolenaar, E. Keur, Schut, v. d. Brink, Koper, Keesman, Zwart. De oude rechtsbuiten van E. D. O. bezet dus nu hier de linksbuitenplaats, hetgeen hij niet onverdienstelijk doet. Zandvoort wint den toss en is het eerste kwartier, gesteund door den wind, in de meerderheid. Het samenspel, dat eerst ver bluffend goed is, wordt langzamerhand min der; Baarn komt opzetten en scoort (10) Lang duurt deze voorsprong niet, want al gauw maakt Keesman, "die nog steeds een goed speler is, gelijk (11). De aanvallen van Baarn blijven gevaar lijk, vooral doordat de buitenspelers verschil lende malen vrije ballen krijgen toegespeeld. Water is echter weer goed op dreef. Na de rust gaat de strijd eerst weer gelijk op en neer. Een Baarn-aanvaller is eens drie Zandvoorters te slim af, doordat hij profi teert van het weifelen, wie hem aan zal val len. Hij wacht het resultaat van de discus sie niet af en scoort (21). Spoedig wordt dit doelpunt gevolgd door een derde. Dan ziet Koper een kansje; deze veelbelovende speler glipt tusschen de backs door en geeft van dicht bij aan den Baarn- keeper geen schijn van kans om zijn schot te stoppen (32). Dezelfde speler lost nog vele schoten, maar zonder succes. Aan den anderen kant ver groot Baarn den voorsprong tot 42, waar mee de strijd vrijwel beslist is. Toch geeft Zandvoort zich nog niet gewonnen, verschil lende veranderingen in de opstelling (v. d. Brink, rechtsbuiten, Keesman middenvoor en Beekhuis spil) leveren niet het gewenschte resultaat. Het einde komt dus met een onverwachte nederlaag voor Zandvoort. D. E. C.Bloemendaal (21) Met een sterk gewijzigd elftal en zeer ge mengde gevoelens trokken de Bloemenda lers naar Amsterdam om het sterke D. E. C. te bekampen. De witten hebben echter keu rig werk geleverd en hoewel de Amsterdam mers technisch ongetwijfeld iets beter speel den, heeft het enthousiasme der witten den kamp tot het einde spannend gehouden; het zou zeker niet gek zijn geweest, wanneer de witten een puntje van het D. E. C.-terrein hadden meegenomen. Bloemendaal bleek nog steeds Parson te missen toen de heer Daimeijer het aanvangs- signaal blies. D.E.C. had het niet geringe windvoordeel, waarvan de Amsterdammers direct profiteer den door het Bloemendaalsche doel te besto ken. Beijk kreeg druk werk, doch bleek vol komen voor zijn taak berekend. Toen de Amsterdammers zagen dat zij het met scho ten van behoorlijken afstand niet ver zou den brengen, trachtten zij herhaaldelijk de witte backs voorbij te loopen, waarin zij ech ter slechts zeer sporadisch slaagden. Een enkele maal moest de witte keeper door uit- loopen redden. Nadat de rechtsbinnen der Amsterdam mers een góeden kopbal van hem nog juist uit den bovenhoek zag gewerkt, kreeg dezelf de speler kort hierop den bal vrij en pas seerde den uitloopenden doelman der.witten zonder veel moeite. (10). In al die bedrijven was de witte aanval maar niet op cshot kunnen komen.Ens pro-*

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6