>!P. DERDE KLASSE A. DERDE KLASSE B. VIERDE KLASSE B. Reserve Eerste Klasse. HAARL. VOETBALBOND ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. BUITEN DE COMPETITIE. Voetbal in Engeland. R.-K. FEDERATIE DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND- SCHERMEN. WANDELSPORT. beerde Fr. Bakker het van "grooten afstand, doch het leder ging via de lat achter. Met- ongewijzigden stand werd gedraaid. Nadat in de tweede helft de snelle rechts binnen der gastheeren een hard schot van korten afstand door den Bloeinendaal-keeper had zien gestopt, begonnen de witten uit een ander vaatje te tappen. Aanval op aanval volgde nu op het Am- sterdamsche doel. Voorloopig hield de ver dediging daar met Siebeles aan het hoofd stand, doch toen Immer na 20 minuten het leder even vrij kreeg, bracht hij met een fraai schot de partijen op gelijken voet. (1-1). De strijd om de leiding was zeer Interes sant. D.E.C. kreeg hierbij het geluk aan haar zijde, want toen de Bloemendaal-kee per bij een uitstekend schot van Barber het leder languit vallend stopte, was er geen enkele witte verdediger bij de hand om den ba! verder te transporteeren, waarvan de rechtsbinnen der Amsterdammers gebruik .maakte om met een zeer hard schot zijn club de leiding te hergeven (2—1). Bloemendaal gaf echter nog geenszins ge wonnen. Reeds juichte men in het witte kamp toen Sunter den D.E.C.-keeper had ge passeerd, maar de bal kwam van de lat in het veld terug. Ook Beijk kreeg nog rijkelijk zijn deel, maar er werd niet meer gescoord. Zoo sleepte D. E. C. twee punten uit het vuur. Wij zijn er van overtuigd, dat de witten, in dezen vorm spelend zich verder niet onbetuigd zul len laten. Het Bloemendaal-elftal luidde als volgt: J. Beijk, IJfs, N. N., Nieman, H. Beijk, v. d. Meij. Kammeijer, Fr. Bakker, Sunter, Immer, Eijsten, De KennemersMeervogels (53) De Kennemers ontvingen Zondag het Zaandamsche Meervogels, dat na een span nend partijtje weer twee kostbare punten aan de Kennemers moest afstaan. Na tien minuten weet Groot onhoudbaar de score te openen (10). De Meervogels spelen meer op den man, dan op den bal, doch scheidsrechter Paardebek houdt de teu gels strak. Wanneer Van Stralen weer eens een goeden voorzet geeft, verdwijnt de bal via het hoofd van een Zaanschen back in het doel (20). Even later weer Van 't Hof op goede wijze het derde doelpunt te maken (3—0). Na de rust beginnen de Meervogels wilder te spelen, waardoor verschillende ongevalle tjes gebeuren. De midvoor der bezoekers verkleint den achterstand (31), terwijl even later Van 't Hof na een algemeenen aanval den stand op 41 brengt. Wanneer Duiveman een voorzet wil onder scheppen, belandt de bal in eigen doel (4—2.) Bij een volgend opdringen der Zaankan- ters wordt het -zelfè 43. Er is nog een kwartier te spelen; de Ken nemers ondernemen nog talrijke aanvallen. Uit één daarvan brengt Aardenburg den stand op 53. De laatste minuten worden tijdens een ge weldigen regen gespeeld, doch als de heer Paardebek einde aankondigt, is het nog 53. T. H. B.—Schoten (1—1) Weer heeft T. H. B. een puntje veroverd, waardoor zij na drie wedstrijden nog steeds ongeslagen is. Toch loopt 't T. H. B. niet te gen; dit gelijke spel werd nog maar juist op het ippertje behaald; zeker is het, dat T.H.B. met dit resultaat tevreden mag zijn. T. H. B. heeft eerst den wind in den rug, maar Schoten is toch iets meer in den aan val. Het aanvalsspel is heel aardig; het com bineeren gaat gfoed, maar het doortastende ontbreekt terwijl er veel te weinig geschoten wordt.Bovendien staat thans bij T. H. B. de oud-R. C. H.-er Gras onder de lat, die zich een waardig opvolger van Van den Berg toont. Ook de aanvallen van de Haarlem- Boys worden alle afgeslagen, zoodat rust komt zonder doelpunten. Na rust neemt Schoten de leiding door dat Lohman zeer fraai een corner van Cion benut. (01). Een flinke regenbui maakt het ondertus- schen niet aangenamer. T. H. B. doet vele pogingen om op te halen. Aan de andere zijde maakt Spierdijk hands binnen het penaltygebiedde scheids rechter geeft een vrijen trap buiten het pe nalty gebied, omdat een strafs.chop te zwaar zou zijn. Een beslissing die wel verklaar baar, maar toch niet te verdedigen is. In de laatste seconden lost de rechtsbinnen een hard schot van verren afstand op het Scho- ten-doel, waardoor de keeper blijkbaar ver rast is. De houdbare bal verdwijnt in doel. Onmiddellijk hierna is het tijd. ZeemeeuwenKinheim (13) Wederom een nederlaag voor Zeemeeuwen, als dat zoo doorgaat wordt Zeemeeuwen dit jaar eens geen kampioen. Vóór rust is Zeemeeuwen wel iets sterker, er is een groot verschil in de speelwijze van beide elftallen. Zeemeeuwen speelt te peu terig en zit niet genoeg op den bal. Aan de voorhoede is te merken, dat zij nu reeds jaren tegen te zwakke tegenstanders speelt. Speciaal de snelheid van combineeren heeft hierdoor geleden. Kinheim daarentegen speelt zóó doortas tend en zij laat haar tegenstanders zóó wei nig vrij spel, dat zij het nog menigen tegen stander lastig zal maken. Nadat de rechtsbinnen van Zeemeeu wen een mooie kans één meter voor doel verknoeid heeft, onderneemt Kinheim ver schillende aanvallen. De rechtsbinnen schiet hard tegen den paal, terwijl keeper De Jong door tactisch uitloopen enkele goede kansen aan de Beverwijkers ontneemt. Na verschillende mislukte pogingen geeft Paap aan Zeemeeuwen de leiding. (10). Een snelle uitval van Kinheim volgt, maar Juist od het moment, dat De Jong den bal wil grijpen, wordt deze met de hand in doel geslagen, hetgeen den scheidsrechter ont gaat. (1—1). Na dit doelpunt is bij Zeemeeuwen de moed eruit, vooral als ook nog de midhalf moet uitvallen. Kinheim is nu sterker en weet door den uitstekenden middenvoor Horeman nog twee doelpunten te maken. Het derde doelpunt vooral was fraai: een voorzet in eens via de lat in doel. E. H. S.—Halfweg (2—1) E. H. S. schijnt zich in de vierde klasse goed thuis te gevoelen; na een vlot gespeel den wedstrijd werd Halfweg met een ver diende nederlaag naar huis gestuurd. De grondslag voor deze overwinning werd reeds in de eerste helft gelegd. Reeds in het eerste kwartier nam E. H. S. de leiding; een mooie voorzet van rechts werd door Van Zijveld benut (10). De wind, die op het onbeschutte E. H. S.- veld vrij spel had, belemmerde meermalen goed samenspel. Nog voor rust vergrootte Van den Berg den voorsprong (20). Na de rust deed Halfweg alle mogelijke pogingen om nog op te halen. Jammer was het dat dit niet steeds met geoorloofde mid delen beproefd werd. De scheidsrechter, die zeer goed leidde, trad hiertegen streng op en zag zich genoodzaakt een Halfweg-speler uit het veld te sturen. Verder werden vele vrije trappen uitgedeeld, Door de fanatieke aanvallen van Halfweg werd E. H. S. lang zamerhand teruggedrongen. Toch hield de verdediging lang stand, maar toen de voorhoede steeds minder opluchting bracht, werd tien minuten vóór tijd tegen gescoord (2—1) E. H. S. wist verder stand te houden, zoo dat toen de scheidsrechter einde aankon digde, de overwinning binnen was. H. F. C. II—Blauw Wit II (2—4) Te twee uur stellen de volgende elftallen zich op: H. F. C. n: Per re, Smit, J. W. Boogaard, Kruyer, Reuvekamp Gille, Hagenaar, Dorsman, Dijkhuizen, Adrdaan, van Wijk, van Beem Blauw Wit II: Wildschut, Peters,, Rode, Sitters, Valk, Taphoors, van den Berg, v. d. Linden, Leumers, Schuyt, Van Heeswijk. Blauw Wit speelt eerst met den vrij ster ken wind in den rug en weet hierdoor steeds aanvallend op te treden, waarbij H. F. C- enkele gevaarlijke uitvallen doet, doch zonder resultaat. De eerste goal van Blauw Wit komt na een goed opgezetten aanval van links, als Peters met een goed schot weet te scoren (01). Het tweede doelpunt maakt Rode van Blauw Wit ongeveer vijf minuten later (0—2). Na rust speelt H.F.C. met den wind in den rug; Hagenaar gaat spil spelen en Reuvekamp Gille kant-half. Weer is het Blauw Wit, die door Peters weet te scoren 3). Bij een scrimmage voor het Blauw Wit- doel schopt de keeper den bal hard weg, die echte'r tegen een Blauw Witter aan komt en hard in het doel belandt, zoodat H.F-C. al heel goedkoop aan het eerste tegen- punt komt (13). H.F.C. komt nu meer opzetten en weet door toedoen van Van Wijk er 23 van te maken. Doch dan is de fut er we'er uit en als Blauw Wit door Wildschut scoort (24) is H.F.C. een geslagen team. Het ongeslagen record van H.F.C. is dus ge broken. Haarlem 2Ajax 2 (12) Haarlem n heeft Zondag een eenigszins onverdiende nederlaag tegen Ajax H geleden. Deze wedstrijd, die oorspronkelijk op het Ajaxveld was vastgesteld, werd echter van 12 tot 2 uur op het Haarlem-terrein gespeeld. Haarlem II speelde een uitstekenden wed strijd. Aan de middenlinie een pluim voor haar taai en ook goed sped. De volgende spelers vertegenwoordigden Haarlem II; Hoeben, Hooydonk, Van" der Valk, Torringa, Buissink, Moolenaars, Borghouts, Tuinman, Groeneveld, Levy, Van Polanen. Als Torringa, die Onkenhout als aanvoer der vervangt, getosst heeft, trapt Ajax af. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem, waar bij Groeneveld een goed schot lost, dat even goed door den keeper gestopt wordt. Bij een aanval van Ajax stompt Hoeben een voorzet kdurig weg. Groeneveld krijgt schuin voor open doel den bal vrijzijn schot rolt echter vlak langs den paal, wat het werk van den wind was. Even later lukt het hem echter beter en geeft hij aan Haarlem de> leiding (10). Juist als een corner op het Haarlem-doel genomen zal worden, is het rust. Na de hervatting eerst een aanval van Ajax. De linksbuiten zet voor en de midden voor schiet ineens in, echter tegen een back aan, waarna het leder wordt weggewerkt. Bij Haarlem wordt veel op through pass gespeeld, wat niet onverdienstelijk gaat. Het Ajaxdoel beleeft benauwde momenten; succes blijft echter uit. Een hard schot van links buiten Mohrman wordt keurig door Hoeben weggewerkt. Ajax komt iets in de meerder heid en weet door middel van Mohrman te scoren (11). Even vóór tijd brengt Addicks den eind stand op 12. De scheidsrechter leidde, behoudens eenige kleine vergissingen, verdienstelijk. E. D. O. IIHilversum II (52) E. D. O. II heeft thans de eerste punten binnen en verdiend- Vóór rust was zij steeds in de meerderheid; De Waard opende de score. De pogingen van Hilversum, om het spel te verplaatsen, waren te vergeefsch, zelfs kon zij niet verhinderen, dat Veltmeyer de score opvoerde tot 30. In het begin der her vatting scheen het te zullen omslaan. Het eerste tegenpunt was er eigenlijk geen. Van den Berg sloeg een bal corner, wat de scheids rechter als een doelpunt rekende; het tweede werd door Breems in eigen doel geschoten bij een corner. Toen was het gedaan met Hil versum; De Waard maakte er 42 van, ge volgd door een goal van Dona, die uit een penalty er 52 van maakte. De Hilversum- sche pogingen om te scoren, waren te ver geefsch, zoodat het einde kwam met den ge- melden stand. Het E. D. O.-elftal was als volgt samenge steld: Van den Berg, Zoet, Zwart, J. Steffens, Zandstra, Breems, De Waard, Karpes, Dona, Veltmeyer, Calland De Uitslagen. I A: I. V. O.—D. I. O. 1—1 Haarlem IIIHaarlem IHA 47 SpaamevogelsDamiaten 20 E. D. O. 3Hillegom 24 1 B: H. F. C. mRlpperda 37 R. C. H. HlSchoten II 45 Bloemendaal HKennemers II 34 n A: Bloemendaal mT. H. B. n 43 o. p. II B: V. O. G.—D. I. O. II 7—1 Bloemendaal TV—Swastika uitgesield. 2 C: D. O. A.Haarlem V 63 Hillegom EtE. D. O. V uitgesteld. n D: D. W. O.—I. V. O. n 3—0 in a. Bloemendaal V—R. C. H. IV 10—1 I. V. O. IIIKennemers V 49 m B: Schoten IV—E. D. O. VI 2—4 ra C: Stormvogels VI—Zeemeeuwen Hl 1—1 3 D: V. V. U. n—Rlpperda Et 1—6 III E: Zandvoort IVZeemeeuwen V 24 D. I. O. Ill—D. W. O. IH 1—0 III F: R. C. H. VEtI—T. H. B. IV 5—4 Zeemeeuwen IVDamiaten ET 34 Afd. A: D. I. O.—E. D. O. a H. F. C.—R. C. H. a HaarlemBeverwij k Z eemeeuwenHalfwe g Afd. B. E. D. O. bZandvoort T. H. B.Bloemendaal HillegomR. C. H. b 0—2 ^—10 8—5 7—1 2—5 5—1 5—9 Zaterdagmiddagcompetitie KennemerlandIJ. F. C. 44 Vliegende VogelsKennemerland II 111 UlyssesR. C. V. 32 Eerste klasse A. Haarlem 3Haarlem 3 a (47) Dat Haarlem 3 A thans tegen Haarlem 3 speelde is te danken aan het feit, dat Haar lem 4 en Haarlem 3 van plaats verwisseld hebben. Was Haarlem 4 twee weken geleden de ve teranen de baas. ditmaal moesten de jonge ren het onderspit delven. Haarlem 3 a is het eerst in den aanval en brengt den stand op 03 door middel van Brakel, Healy en Dan- kelman, die, back zijnde, zeer ver opgedron gen was en uit een corner scoorde. Haarlem 3 maakt er 13 van door Klipp, die een heel mooi doelpunt maakte. Na de hervatting maakt Klerk er direct 23 van. Nu neemt Haarlem 3 a het offen sief weer over en de stand wordt 26 door Brakel (2) en een verdwaalden bal van Gott- mer. Dan is Haarlem 3 weer aan het woord; Klerk brengt den stand op 46. Een goed schot van Klipp, wordt door Kaan met moeite gestopt. De Vries brengt tenslotte den eindstand op 47. Bij Haarlem 3 vlotte het bij backs en halfs niet erg. Er zijn zeker nog wel jongere half- spelers, die er meer van terechtbrengen. E. D. O. 3Hillegom (24) E.D.O. 3 heeft van het sterke Hillegom op overtuigende wijze verloren. Ging vóór de rust het spel nog eenigszins gelijk op, na do rust was Hillegom voortdurend sterker. Rust ging in met gelijken stand 1—1. Na de thee wist Hillegom nog drie maal te scoren, tegen E.D.O. eenmaal, zoodat als de scheidsrechter tijd fluit, Hillegom verdient heeft gewonnen met 42. I.V.O.—D. I. O. (1—1) Wanneer scheidsrechter Besse beginnen blaast zien wij bij de bezoekers verschillende nieuwe gezichten in de voorhoede, welke hun voorgangers niet kunnen ck>en vergeten naar later bleek, terwijl I.V.O. eveneens met twee invallers opstelt. De thuisclub heeft de eerste helft den stevigen wind in den rug, doch wist hier van niet te profiteeren; in tegendeel, waren de bezoekers meermalen in het offensief; zij namen uit een strafschop de leiding. Na de hervatting is D.I.O. aanvankelijk sterker, doch plotseling komen de geblokten opzetten. De halflinie steunt nu voortreffe lijk; na vele aanvallen wordt ook hun een penalty toegekend, welke den zoo begeerden gelijkmaker oplevert. De blauwwitten blijven nu sterker, doch de voorhoede ziet geen kans meer om door de verdediging der bezoekers heen te breken. Onder groove spanning komt het einde met 1—1. Eerste klasse B. Bloemendaal IIKennemers II (34) E>e wedstrijd t.usschen Bloemendaal- en Kennemers-reserves was er niet één van de beste soort. De Wijkers namen kort na den aanvang de leiding toen de linksbinnen een door den witten keeper gestopten bal wederom voor zijn voeten kreeg en scoorde (01). Na eenige vergeefsche pogingen maakte Bloemendaal door Van Beem gelijk (11). De Kennemers werden nu sterker, doch hielden het spel veel te kort. Toch zagen zij kans om nog vóór rust de leiding te herne men (12). Na de hervatting maakte Bloemendaal al ler eerst twc»e doelpunten, zoodat de stand zich i:i 32 had gewijzigd. De gasten bleken echter hun kruit nog niet te hebben verschoten. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten en toen één der witte backs het leder daarop in eigen doel werkte, was de overwinning voor de bezoekers een fei' H. F. C. III—Ripperda (3—7) H. F. C. EU stelde teleur, door na eenige goede resultaten thans op eigen veld zoo'n zware nederlaag te lijden. Ripperda, dat uit stekend speelde, verdiende, de overwinning volkomen. De eerste aanvallen werden door Rlpperda ondernomen, na goed samenspel opent Deen met een heel mooi doelpunt de score. H. F. C. maakt uit een strafschop gelijk en neemt zelfs de leiding. Maar uit de vele aan vallen van Ripperda blijkt, dat zij niet van plan is het zoo te houden. Weer is het Deen één der beste krachten van Ripperda, die gelijk maakt, terwijl De Kruyf de rust doet ingaan met 23. Nadat kort na rust H. F. C. haar derde doelpunt heeft gemaakt, is verder het woord aan Ripperda. Dat het bij haar zoo uitste kend lukt, is in hoofdzaak te danken aan den nieuwen mid-half, die zeer goed speelt. Regelmatig wordt nu de score opgevoerd door toedoen van Jansen en Deen. (37). H. F. C.'s spel heeft weinig mee te be duiden. Er werden geen tegendoelpunten meer gemaakt, zoodat het einde komt met 37 in het voordeel van Rlpperda. R. C. H. III—Schoten II (4—5) Hoewel tegen wind in spelend, is RC.H. van stonde af aan sterker; reeds na twee minuten doelpunt De Graaf. Kort hierop is de stand zelfs 20 door middel van denzelf den speler. De enkele uitvallen van Schoten leveren groot gevaar op, mede doordat de links-back der blauw-zwarten er allesbe halve in is. Tenslotte is het Kabel, die den achterstand met een fraai schot weet te ver kleinen. R C.H. beantwoordt dit met een derden goal. als Berg van verren afstand zuiver inschiet. Nog vóór rust ziet Fortgens kans om nogmaals tegen te scoren, daarmee den stand op 32 brengend. In de tweede helft blijkt Schoten geens zins plan te hebben om te verliezen. Uit een scrimmage voor het R C.H-doel krijgt Koele- man den bal en doelpunt schitterend. RC.H blijft aanvallend en uit een mooi stukje samenspel doelpunt Verkerk voor dsn vierden keer. Vinnig valt Schoten weer aan; Fortgens slaagt erin, na eerst een penalty overgetrapt te "nebben, den stand weer gelijk te maken (44). Als even daarna Kabel alleen voor den keeper komt, geeft hij dezen geen kans. (4—5). R.C.H. tracht nog gelijk te maken, maar als het einde daar is, heeft Schoten ge wonnen. Ulysses—R. C. V. (3—2) Als de scheidsrechter te 3 uur beginnen blaast, brengt R.C.V. den bal aan 't rollen en gaat tot den aanval over, doch de Ulysses- achterhoede geeft voorloopig niet thuis. Rust gaat in met 02. Het einde komt met 32. KennemerlandIJ. F. C. (44) IJ. F. C. heeft al heel spoedig de leiding door een kopbal van H. v. d. Steen. Kenne merland laat zich niet onbetuigd en maakt kort daarna gelijk door middel van Lodder Jr. Na eenige vruchtelooze pogingen maakt Langereis uit een kopbal een doelpunt voor de thuisclub (21), doch deze voorsprong wordt te niet gedaan door H. v. d. Steen, die een penalty benut. (22). In de tweede helft wordt veel beter ge voetbald. IJ. F. C. begint v. d. Brink te bekogelen, doch deze speelt voortreffelijk en weet met de keiharde schoten wel raad. Tenslotte moet hij zwichten voor een ouhoudbaar vleu gelschot van W.v. d. Steen (23). Hierna valt Kennemerland een strafschop ten deel, dien Lodder Jr. onberispelijk in een doel punt omzet (33). Tegen het einde doel punt Kennemerland wederom, doch even vóór tijd valt den bezoekers nog een pe nalty ten deel. „Witte Jan" zorgt er voor, dat de kampioenen niet met leege handen naar IJmuiden behoeven terug te keeren. H. F. C. -veteranenT ramvogels (3-7) „H-F.C." trapt af en onderneemt terstond een goed opgezetten aanval, echter zonder het gewenschte succes te bereiken. Dan ko men de Tramvogels aan het woord en nadat het H-F.C.-doel eenige malen op wonderbaar lijke wijze aan dooi'boring is ontkomen, kopt de Tramvogels-rechtsbinnen uit een corner van rechts keurig in <01). Dit prikkelt de H.FC.-'ers; slechts weinige minuten later is dan ook reeds de gelijk maker op fraaie wijze gescoord (11). De „Geeltjes" komen nu een weinig in de meerderheid en nadat eenige fraaie kansen zijn gemist, is het wederom de rechtsbinnen, die uit een voorzet van links keurig inkopt (1—2). Vóór rust weet geen der ploegen het meer tot doelpunten te brengen. Na het kopje thee ondernemen de Tram vogels terstond eenige goede aanvallen, doch de H F.C.-achterhoede kan steeds op het juiste moment ingrijpen. Nadat ook verschil lende HF C.-aanvallen niet het gewenschte resultaat gehad hebben, komen de Tram vogels in het offensief; door toedoen van hun middenvoor, rechtsbinnen, en links binnen wordt de stand tot 15 opgevoerd. Dit wordt de H.F.C.-'ers toch te bar. Uit een goed opgezetten aanval brengt hun linksbinnen den stand op 25. Terstond nadat weder afgetrapt is scoort de Tramvogels-linksbinnen na goed samen spel (2—6). Wanneer daarna H-F.C. er 3—6 van ge maakt heeft, is het dezelfde Tramvogels- speler, die weer scoort (37). Met de „Geeltjes" in den aanval, komt het einde van deze aangename ontmoeting. De uitslagen van Zaterdag j.L: EvertonArsenal 1—1 Grimsby T.—West Ham U. 2—2 SunderlandLeeds U. 1—4 Bolton WAston Villa 3—0 Derby C.Portsmouth 3—2 Huddersfield T.—Blackburn R. 0—0 Manchester U.Manchester 'k 1—3 Leicester C.—Liverpool 2—1 BurnleySheffield Wedn. 2—4 Birmingham—Middlesbrough 1—1 Sheffield U.Newcastle U. 1—0 Eerste klasse. II. B. C. I—G. I». A. I (4—l>. H. B. C. is met den sterken wind in den rug veel sterker, maar door te weinig bal controle is het succes voorloopig niet groot-, al benut H. Juffermans vijf minuten na den aanvang een goed aangegeven bal (10>. Na een half uur komt het tweede succes door een hoog schot van Pijpers (20), ter wijl een minuut later Martin er 30 va% maakt. Na rust is G. D. A. meer in den aanval, doch door onbesuisd spel blijft scoren uit. Uit- een misverstand der verdediging scoort Pijpers no. 4, terwijl Stapel zes minuten vóór het einde den eenigen goal tegenscoort. Met 4—1 voor H.B.C. komt het einde. Eerste klasse* B. GEEL WIT I—II. B. C. II (3—5). Hoewel tegen win in spelend, neemt Roozen voor Geel Wit de leiding (1—0). Wel weet Van Wessem gelijk te maken, maar Bosse herneemt vóór rust de leiding (21). Na rust is Geel Wit met wind meer voor loopig sterker; Roozen verhoogt den voor sprong (31). Dan komt H-B.C. afzetten; het gelukt Van Wessem nog vier maal te scoren en zoo doende den achterstand van 31 in een 51 overwinning voor H.B.C. te bewerken. De Uitslagen. I B: Concordia I—T.IJ.B.B. II 4—a 11 C: Alliance ID.O.S. 3—4 Victrix ILisse II 0—4 in D: Lisse in—H.B.C. Ill 1—1 B. S. M. I—Geel Wit n 6—1 IV D. T.IJBB. IV—B.S.M. II 3—0 Vriendschappelijk. Alliance-comb.Geel Wit III 3—3 Geel Wit IV—T.IJ.B.B. VI 6—2 IIET TWEEDE LUSTRUM VAN T.ÏJ.B.B- Zondag is het tweede lustrum besloten. Des middag half 3 was er een jubileum wedstrijd t-usschcM T.ÏJ.B.B. I en D. E. M. Rust kwam met 2—0 en het einde met 2—4. HET TWEEDE LUSTRUM VAN D. S. S. Des middags hadden op het R.K. Sport park eenige jubileumswedstrijden plaats. Allereerst D. S. S. II—D. S. S.-Veteranc*n (1—2). Dit was een aardige strijd, die tenslotte door de Veteranen met 21 werd gewonnen. Daarna volgde de wedstrijd D. S. S. IThe Victory I uit Weesp. Het einde kwam met 33. Wedstrijden te Haarlem. Zaterdagmiddag zou de dames-competitie plaats hebben tusschen de Haarlemsc-he Schermclub en de Amsterdamsche Scherm- club, welke laatste uitstel gekregen had. to laat echter om dit aan de Haarlemsche da mes te laten weten, die dus opkwamen. Daar ook mevrouw Admiraal aanwezig was, zou een onderlinge wedstrijd plaats hebben, echter met die bepaling, dat mevr. Admiraal een handicap van 2 treffers zou hebben, daar door werd het een zeer spannende strijd. Door de voorgift. stonden de schermsters vrij wel in kracht gelijk; er werd met animo par tij gegeven. Uitslag was: no. 1 Mevr. Admi raal met 4 gew. partijen. 2 mevr. van Wa- veren met 3 gew. partijen. 3 mej. de Jong met 2 gew. partijen. 4 mej. Doodenheefver met 1 gew. partij en 5 mevr. Mijné mot 0 gew. partijen. Voor den Zondag zouden plaats hebben de competitiewedstrijden tusschen A. E. W. uit Leiden Giandomenici Amsterdam. Haarl. Scherm. Club en H. S. B. uit den Haag. De schermclub A. E. W. had echter bericht van verhindering gestuurd, zoodat deze club af viel. Begonnen werd met H. S. B.Zaal Giandomenici. Op alle 3 de wapens toonde de Haagsche Schermbond haar meerderheid; deze werd winnaar. Op floret wist deze bond net te winnen met 9—7 en wel met 34 gegeven en 31 ont vangen treffers. Op degen echter waren de partijen vrijwel tegen elkaar opgewassen; gezien de uitslag 87 met een match nul en 19 togen 21 tref fers. Op sabel domineerde de H. S. B. met 12—4 en 29 tegen 55 treffers. Als hoofdsecondanten fungeerden de hee- ren Bruins en Mosman, bijgestaan door de schermers. 's Middags kwamen de Haarlemsche Scherm club en H. S. B. op den looper. Ook ditmaal was de H. S. B. sterker; vooral op sabel be schikt de Haagsche Schermbond over uitste kende krachten. Degen werd gewonnen met 9—7 en 19 te gen 23 treffers. Sabel werd gewonnen met 124 en 35 tegen 57 treffers. Voor de Haarlemsche Schermclub kwamen uit voor degen de heeren Van Noppen, de Cock, Rademakers en Knoops, terwijl voor sabel schermden de heeren De Cock, Rade mokers, Knoops en Roozen. Het geheel was een aangename en spor tieve strijd en hoewel Haarlem in Den Haag hare meerdere moest erkennen was het schermen toch goed; er werden vele mooie partijen te zien gegeven vooral Rademakers en Knoops schermden eenige aantrekkelijke en zeer vlugge partijen. De heer Timmer dankte namens den Haag- scben Schermbond voor de pettlge ontvangst en den sportieven geest. Haarlemsche Wandelsportvereeniging Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wandelwedstrijd Haarlem—Amsterdam en terug. Van de vijf loopers is er één uitge vallen wegens kramp, namelijk W. Haider- man. Er was zeer veel belangstelling. Bij de Amsterdamsche poort was het heel druk aan de Botermarkt, waar de finish plaats had, niet minder. De loopers werden bij hun terugkomst luide toegejuicht. Dc uitslag is als volgt: A. Gov er 3.29.05, A. de Nijs 3.35.10. T Koo ien 3-39,08. J. v. d. Berg 3,58,05. W. Halderman troostprijs. De prijzen werden 's avonds in het clublo- caal met een toepasselijk woord door drtn voorzitter uitgereikt. Het record van J. D. Koopman, dat op den laats ten wedstrijd op 3.33 stond, is thans ver beterd door A. Govers, die dezen afstand in 3.29.05 heeft geloopen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7