VOOR DE LUISTERVINKEN RADIO-PROGRAMMA UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND MARKlMtuWS HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 8 OCTOBER 1929 Onze Radio Rubriek. Hallo! Hallo! DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOK DE KINDEREN. Een nieuwe Telefunken ultra- kortcgolf-zendcr op golflengte 31,4 RL Tn Zeescn bij Berlijn is enkele dagen ge leden een nieuwe wereldomroepzender in be drijf gesteld. De golflengte, waarmee deze door Telefunken gebouwde zender werkt, be draagt 31.4 M., terwijl het programma van de, wel bij alle radioluisteraars overbekende Deutschlandzender Zeesen wordt doorgege ven. De nieuwe kortegolfzender is in het zelfde gebouw opgesteld als de lange-golf- zender. Daar de nieuwe zender begonnen is met proefuitzendingen en de interesse voor de Ultra-kortegolfontvangst hoe langer hoe meer toeneemt zullen wij eens nagaan wat er alzoo aan zoo'n zenderinstallatie „vastzit" Deze Telefunkenzender vertoont groote overeenkomst met de andere korte-golfzen- ders welke door Telefunken den laatsten tijd in grooten getale in Dultschland en daar buiten zijn geleverd. Hierbij zij b v. herin nerd aan de korte-golfzenders te Nauen en in Buenos-Aires, welke in continu-bedrijf zijn voor telegrafie, telefonie en beeldover brenging tusschen Zuid-Amerika en Europa. De nieuwe zender is aangesloten op een ééndraadsantenne van pl.m. 55 M. lengte, welke bevestigd is aan één der bestaande hooge masten van de lange-golfinstallatie. Er is hier dus niet gebruik gemaakt van een in bepaalde richting stralend antenne systeem, dus b.v. van een z.g. „beam-antenne" zooals o.a. in Kootwijk is toegepast voor de korte-golf telefoniezenders voor het tele fonieverkeer met Indië. Daar het bij den nieuwen Zeesen-zender de bedoeling is op zoo groot mogelijken afstand en in alle rich tingen gehoord te worden mocht hier dus een dergelijk scherp stralend antennesy steem niet gebruikt worden. De zender omvat 7 trappen met kristal sturing In den eersten trap. Zooals men weet wordt tegenwoordig voor ultra-kortegolf- zenders veel gebruik gemaakt van generee- rendc kwartskristallen. Uit bet kwarts wor den volgens bepaalde methodes dunne schijfjes gesneden en deze kristalschijfjes hebben de eigenschap in passende schake lingen te kunnen genereeren in een golf lengte die afhangt van de dikte van het schijfje (hoe dunner dit is, hoe korter de geneveerende golflengte). Een dergelijk kwartskristal wordt geschakeld in den roos- terkring van een versterkerlamp. In den plaatkring van deze lamp treden dus hoog frequente trillingen op van de frequentie van het kristal. Het groote voordeel van een „kristalbesturing" is gelegen in het feit dat deze frequentie buitengewoon constant blijft, ook al wordt b v. iets aan condensatoren ge draaid of iets dergelijks. Het spreekt vanzelf dat de trillingen in den plaatkring van den eersten kristaltrap (de eerste lamp dus) nog lang niet sterk genoeg zijn. Om dus de noo- dige energie te bereiken, die tenslotte door de antenne moet worden uitgestraald, is het noodig dat verscheidene hoogfrequentver- sterkertrappen achter den kristaltrap worden geschakeld. Tevens wordt meestal in deze hoogfrequentversterkers de frequentie eenige malen verhoogd (bijv. 6 maal), dus de golf lengte even zooveel malen verlaagd, daar men anders het kwartskristal op zeer geringe dikte zou moeten slijpen, wat technisch bezwaarlijk is. WOENSDAG 9 OCTOBER. HILVERSURf 298 M. Na 6 uur 1071 Rï. 10-00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet^ 2.00 Lezing door Dr. J. P. L. Hulst, voor de Kon. Marechaussee. 3.00 Piano-cyclus door Egb. Veen en Louis Schmidt. 5.00 Concert in Café Moderne, A'dam. 6.30 Italiaansche les. 8.00 „De Koop man van Venetië", blijspel van Shakespeare. Shylock, Louis de Vries. Muziek door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. I.d. pauze persber. Daarna tot 12.00 concert uit café Moderne, A'dam. HUIZEN 1875 Rf. (Uitsl. NCRV-uitz.) 10.30 Korte Ziekendienst. 12.30 Concert. Zang, viool en piano. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Concert. Sopraan en piano. 4.30 Gramo foonmuziek, 5-00 Kinderurtje. "6.00 Gramo foonmuziek. 6.30 Lezing over: „Wat is de be- teekenls van een chculatie-bank; in ons land dus de Nederl. Bank?" 7.00 Gramofoon muziek. 7.30 Lezing over: „Methodische toe passing der muziek bij de behandeling van ongewone patiënten" van Dr- Willem van de Wall. 8.00 Bestuursmededeelingen door NCR V-Voorzitter. 8.30 Orkestconcert. Lezing over: „Tweede excursie door liefdadig Nederland". Na afloop: Persberichten. DAVENTRY, 1554,4 RI. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Proefuitz. Televisie. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Minor, alt. E. Reach, tenor. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing. 4.05 Concert. E. Marshall, mezzo-sopraan, A. Lucchesi, viool, M. Cunningham, piano. 505 Concert. Cine ma-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Trioconcert. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „Russian Twilight". Tooneeluitz. 8.45 Dans muziek. 9-20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Concert. E. Lubbecke-Job, piano. Symphonie-Orkest. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 RL 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6 55 Gramofoonmuziek. 8.55 Con cert. Eerste bedrijf van „Siegfried" van Rich. Wagner. LANGENBERG 473 RL 9.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Muziekuit- zendlng voor scholen. Orkest, zang en cem balo. 11.30 Gramafoonmuzlek. 12-25 Concert. Orkest en bariton. 4.55 Gramofoonmuziek. 7 20 Concert. Orkest en tenor- Intermezzo: „Uberfall auf Prof. Weltmann". Hoorspel. Na al'loop van het concert tot 11.20 Orkest concert. BRUSSEL 508.5 RL 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Fagmenten uit „De Huzaren van Vil- Jars". Opera-comique van Maillart. Zoo heeft deze zender 7 „hoogfrequent- trappen.In den laatsten trap wordt dus zoowel de gewenscht-e golflengte als het vereischte vermogen bereikt. De lampen worden van af den eersten trap telkens grooter wat hun ver mogen betreft. Zoo vindt men hier in den kristaltrap een lamp, die veel overeenkomst vertoont met de krachtversterkerlamp R. V. 218. De tweede trap bevat een kleine zend- lamp type R. S. 31 (75 Watt), de derde is voorzien van twee dergelijke lampen in pa rallelschakeling, terwijl dit aantal is opge voerd tot drie in den vierden trap. In den vijfden trap wordt een zendiamp van gemid deld vermogen (R. S. 207, ca. 1500 Watt) ge bruikt en in den zesden trap twee derge lijke lampen parallel. Tenslotte is de laatste, zevende trap uit gerust met 2 watergekoelde, lampen type R. S. 225 (20 K.W. elk) in balansschakeling. De modulatie geschiedt volgens het roos- ter-gelijkstroomprincipe in den zesden trap met behulp van drie parallel geschakel de lampen van het type R. V. 24. Voor al deze lampen is natuurlijk gloei en plaatspanning noodig. De anodespanning voor de eindlampen wordt geleverd door een gelijkstroomdynamo van 10.000 volt, 50 K.W. Een hoogspanningsdynamo van 4000 V. 5K.W. levert de anodospanning voor den vijden cn 6den trap en één van 200 V., 2 K.W. de span ning voor den 2en 3en en 4en trap.De kristal trap zelf wordt gevoed door een 220 V. ge- lij kstroomdynamo. Voor de gloeidraadvoeding worden 2 gene ratoren resp. van 40 V., 5 K.W. en 20 V.. 2 K.W. gebruikt. De roosterspanning der wa tergekoelde lampen in den eindtrap welke, met het oog op de grootte dezer lampen en hun zeer hooge plaatspanning, een aanzien lijke waarde moet hebben, wordt geleverd door een afzonderlijken omvormer van 750 V., 2 K.W. Door middel van drukknoppen op den schakeltafel worden de machines in werking gesteld. De electrische energie voor alle be- noodigde omvormers wordt ontnomen aan een sterkstroomtransformator welke is aan gesloten op een electrische centrale. Behalve de eigenlijke zender behoort tot de installatie nog een eindversterker, welke de van de kabelgeleidingen komende spreek- stroomen zoodanig versterkt, dat zij aan de modulatorlampen van den zender met vol doende sterkte kunnen worden toegevoerd. Verder is nog een aantal apparaten opge steld voor metingen aan en controle op de voeding van den zender. Voor deze appara ten leveren accumulatoren de noodige energie. Rapporten omtrent ontvangst van dezen nieuwen zender zullen gaarne worden inge wacht bij Telefunken, Huygenspark 38-39, Den Haag. E. W. OTT. RADIOVRAGEN. VRAAG: De heer N. H. te Bloemendaal vraagt naar Telefunken lampen voor 3- lamps-toestel. ANTWOORD: Ja zeker. Telefunkenlampen type RENS 1204, REN 804 en RES 164 d. KALUNDBORG, 1153 RL 2.50 Orkestconcert. 7.35 „Forste Violin". Blijspel in 4 bedrijven van Jans Petersen en Gustav Wied. 9.20 Orkestconcert. ZEESEN 1635 Rï. 510 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Nieuwsberichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.50 Lezing en zang. 5.20 Lezingen. 7.50 Vocaal concert. Koor en solisten. 8-50 Orkestconcert. Daarna ot 11.50: Dansmuziek en zang. AFSCHEID VAN Dr. N. BAKKER. VELSEN Zaterdagmiddag heeft dr. Bakker, voor heen directeur der R.I-I.B.S. alhier, thans te Wageningen, afscheid van zijn leeraren en leerlingen genomen. Daarbij waren aanwe zig de heeren Tusenius en Dunnebier, Ir. Vermeulen namens de Commissie van Toe zicht op het M-O. en vele ouders. De heer M. van Veen, waarnemend direc teur voerde het eerst het woord. Spreker was er verheugd over, dat dr. Bakker van Wage ningen was overgekomen voor dit afscheid- Hij gaf daarna een overzicht van hetgeen er tijdens het directeurschap van den heer Bakker was gebeurd, waarbij hij herinnerde aan den tijd, dat de school was gevestigd eerst in de bewaarschool, daarna in de voor malige tuchtschool. Aan dr. Bakker is het te danken, dat een afdeeling „A" aan deze H-B.S. verbonden werd, waarmede dr. Bak ker, aldus de heer Van Veen, blijk gaf van een breeden blik. Ook heeft de heer Bakker veel gedaan om het contact der school met de ouders te bevorderen, als bewijs waarvan kan dienen, dat dit jaar een ouderavond werd gehouden, iets wat nog niet bij hc-t M. O. was voorgekomen. Ook met het L.O. hield dr. Bakker nauw contact. Eén heeft de heer Bakker veronachtzaamd en wel zichzelf. Spr. wenschte den oud-directeur alle goeds in Wageningen. Vervolgens sprak dr. Chr. Ha je als oudste leeraar. De heer Ha je zeide, van de oprich ting af met dr. Bakker te hebben samenge werkt, in welken tijd hij hem had leeren kennen als een rusteloos werker, handhaver van orde en correctheid. Zijn vertrek heeft allen zeer getroffen. De heer Bakker Leeft een stempel gedrukt op de school, geen stem pel met een scherpen kant, maar zuiver cn edel gesneden. De geest, dien dr. Bakker in de school bracht, zal steeds blijven heerschen. Daarna voerde de heer J. W. Hovy het woord namens de leerlingen. Namens de leer lingen werden den oud-directeur twee boek werken aangeboden. De heer R. Doorn sprak namens de H-B.S.-Vereeniging en oud-leer lingen, die het geschenk der oud-leerlingen overhandigde, bestaande uit een Jaoansche doek en een geslagen tinnen schaal, '•n slot te spraken nog Ir. Vermeulen namens de Commissie van Toezicht en de heer Tusenius namens het Gemeentebestuur van Velsen. De heer Bakker dankte allen voor het har telijk afscheid. JUBILEUM Donderdag 10 October zal het 121/2 jaar geleden zijn, dat mej. W. A. C. Beckers bij de afdeeling Bevolking ter Gemeente-Secre tarie werd aangesteld, na vooraf eenigen tijd al3 kashoudster bij het levensmiddelenbe- drijf werkzaam te zijn geweest. ZANDVOORT GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort gehou den op Donderdag 10 October 1929 des na middags 7.30 uur ten Raadhuize. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van het bestuur der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Chr. Scholen voor VL.O., L.O. en UL.O. Bredero destraat 23 en 35 alhier om een bedrag be schikbaar te stellen voor de inrichting van een 7e klasse aan de school voor bijz. L. O. aan de Brederodestraat. 3. Benoeming van personeel voor het ver volgonderwijs cursus 1929/30. 4. Voorstel om f 25 beschikmbaar te stel len voor aankoop van boeken voor de school bibliotheek voor het Vervolgonderwijs. 5. Benoeming van leeraren voor het tee- kenonderwijs. 6. Vaststelling van suppletoire begrootin gen voor den dienst 1928. 7. Aanbieding gemeente-rekening van den dienst 1928. 8. Vaststelling der verordening tot aanvul ling van de Bouwverordening tot uitvoering der Woningwet voor de gemeente Zandvoort. 9. Vaststelling der instructies voor den di recteur der Bedrijven en voor de gemeente- opzichters. 10. Voorstel tot verhuur van de le ver dieping van het perceel Groote Krocht 10. 11. Voorstel betreffende de kosten van ver voer enz. van kinderen, die eene inrichting voor buitengewoon lager onderwijs te Haar lem bezoeken. 12. Voorstel tot wijziging van de salaris tabel der ambtenaren. 13. Voorstel tot verhuur van grond. 14. Voorstel om f 784.80 uit te betalen aan de N.V. Nederl. Basalt Mij. te Zaandam voor bijwerk bij het maken van een geruischlcos wegdek op de Van Lennepstraat. 15. Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid der Schoonheids commissie. 16. Voorstel tot wijziging der verordening tot heffing van een belasting op de honden. 17. Voorstel tot aankoop van grond. 18. Benoeming van een lid en 3 plaatsver vangende leden in de Commissie regelende de wijze van overleg in zaken van ambtena ren en werklieden. 19. Verzoek restitutie van begrafenisrech ten. 20. Voorstel tot wijziging van het le lid van art. 10 der Verordening regelende den rang, het getal en de bezoldiging der ambtenaren ter secretarie. 21. Verzoek om voor E. Bol betaling van 5 1/2 pet. pensioensbijdrage voor gemeente- rekening te nemen. 22. Voorstel tot verpachting van een stand plaats op het Tramplein. ONDERWIJS. Door het bestuur van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van christelijke scholen aan de Brederodestraat was aan den raad een verzoekschrift ingediend, om een bedrag van 202.50 beschikbaar te stellen, teneinde lees- en leerstof aan te schaffen voor inrichting van een klas voor het 7de leerjaar. Op advies van de Commissie van bijstand voor Onderwijszaken enz. stellen B. en W. den raad voor daarop afwijzend te be schikken, aangezien reeds een bedrag van 7714 beschikbaar is gesteld voor de inrich ting van U.L.O.-klassen en dat op 15 Oct. 1928 deze klassen zijn opgeheven en de ge bruikte en niet gebruikte leermiddelen niet aan de gemeente zijn terug gegeven, zoodat veilig mag worden aangenomen dat er in de school voldoende leermiddelen aanwezig zijn. REORGANISATIE DER BEDRIJVEN. In een gedocumenteerd schrijven van den directeur der bedrijven, betoogt dit bedrijfs- hoofd, dat uitbreiding van personeel geen ge lijken tred heeft gehouden met de uitbrei ding van de bedrijven. Reeds geruimen tijd heeft het personeel des avonds moeten over werken en nog is de achterstand niet inge haald. Hij stelt voor om een boekhoudma chine aan te schaffen voor den prijs van 6000, den heer Rolman te benoemen tot kassier, den heer K. C. van der Mije tot ad junct-boekhouder, een tijdelijk klerk aan te stellen op een salaris van 600, alsmede een jongste bediende op een salaris van 300. Door B. en W. wordt den Raad voorge steld te besluiten, om den heer v. d. Mije aan te stellen als klerk-boekhouder op een salaris van 18002100, mej. Koper, thans tijde lijk werkzaam aan te stellen op een salaris van 600 en over te gaan tot aanschaffing van een boekhoudmachine. De gemeente-ac countant adviseert ook in dezen geest. NEDERD. HERV. GERIEENTE. Zondagmorgen 27 October a-s zal de bij de Nederd. Herv. Gemeente beroepen predi kant Ds. Ds. Tromp te Heerlen, door Ds. Voors te Alphen a/d Rijn in zijn dienstwerk wor den bevestigd. Des avonds doet Ds. Tromp dan zijn intrede. Door een zeer ernstige on gesteldheid van zijn echtgenoote was het den nieuwen leeraar niet mogelijk zijn dienst werk alhier eerder te aanvaarden, en af scheid te nemen van zijn gemeente te Heerlen. IJMUIDEN. DE REEDERS EN HET VISSCHERIJ- ONDERWIJS. In het verslag der commissie van toe zicht over de gemeentelijke visscherij- school over 1928 deelde de commissie mede, dat het haar bekend was dat van de zijde der Reedersvereeniging pogingen in het werk werden gesteld, om maatregelen te treffen tot bevordering van het bezoek aan de visscherijschool. Wij kunnen mededeelen, dat de Reeders vereeniging thans een regeling daarvoor heeft getroffen. Deze regeling komt in het kort hierop neer, dat opvarenden van de IJmuider visschersvloot, die de visscherij school willen bezoeken en daarbij aan den wal blijven, voor een tijd een toelage krijgen, om het gemis aan loon weer eenigszins goed te maken. Zij kunnen dus den geheelen dag de school bezoeken. Inzake het reglement voor dezen steun valt op te merken, dat opvarenden, zoowel dek- als machinekamerpersoneel, die do, toe lage hebben genoten en een diploma hebben behaald, de toelage niet behoeven terug te storten, indien zij daarna gedurende 4 jaren tenminste 900 dagen op de IJmuider vis schersvloot op zee werkzaam zijn. BiUy vond bet luik in den vloer zeer zwaar en heel moeilijk op te tillen. Doch ten slotte gelukte het hem, met behulp van Jerry het luik te openen en toen zetten hij en Jerry zich aan het werk om dc pakken en zakken uit den kelder op den grond te leggen. Het was een zeer moeilijk werk zoodat hun ruggen pijn deden en hun han» den zeer gevoelig waren. Doch het gelukte hun alle zakken, op één na, op te halen. En toen..- plotseling gebeurde er iets verschrikkelijks. ook is voorzien, dat jongheden na het ver laten der lagere school een schooldiploma zuhen kunnen behalen. Zij kunnen dan een visscherijcursus op de school volgen en hun ne ouders kunnen een toelage genieten we gens derving van loon. Ook bestaat de mo gelijkheid voor betaling van het schoolgeld en schoolbehoeften. Naar wij vernemen zijn er al leerlingen, die op deze voorwaarden de school bezoeken. OVERVEEN ONGELUK BIJ DE JACHT. De familie V. in 't Tuindorp werd dezer dagen opgeschrikt door een zeer droevige tijding. De heer V., koster aan de Geref. Kerk te Bloemendaal, logeerende bij een familielid in Friesland, had, toen hij tegen woordig was bij een jachtpartijtje, 't ongeluk een schot hagel in den rug te krijgen, waar door 't noodzakelijk was, dat hij opgenomen werd in een ziekenhuis te Groningen. HILLEGOM DE VERBREEDING VAN DEN RIJKS STRAATWEG. De Rijksstraatweg in deze gemeente is voor een groot deel verbreed. Hier en daar zijn echter plaatsen, welke nog de oude, smalle wegbreedte hebben uit den tijd van Napo leon, zooals onze grootvaders zeiden. Deze smalle gedeelten zijn te vinden in de Haar lemmerstraat bij de Oude Tol, aan de Wee- resteinstraat van ville Weerestein tot de Mo- l'enlaan en aan de westzijde van dezen weg tot de Tramremise terwijl de sloot voor Treslong ook verdwijnen moet. Het begin van de Hoofdstraat tot aan de R.K. Kerk ligt evenzoo braak voor de ver breeding: de volgende verkeershindernis is de oude Hillegommei-brug, die vernieuwd zal twee huizen nabij de brug in een gevorderd stadium verkeert. Op 21 October zal het onderzoek der des kundigen als bedoeld bij art. 24 der Ont eigeningswet alhier plaats hebben. De laatste hindernis voor het groote ver keer is eindelijk die tegenover de Veenen- burgerlaan en het begin der Leidschestraat aan de westzijde. Het lijstje is vrij groot, maar er wordt door den Rijkswaterstaat onderhandeld en wij vernamen dat deze onderhandelingen met de eigenaren vlot loopen. Het is te hopen, dat de onderhandelingen spoedig tot een goed resultaat leiden, want elkeen verlangt naar een mooien, breeden weg. 25-JARIGE AFDEELING S.D.A.P. Op 22 October a.s. bestaat de afdeeling der S.D.A.P. alhier 25 jaar. Het bestuur der afdeeling besloot een feest te organiseeren in het gebouw van den H. B. B. op Zaterdag 26 October a.s. voor de leden der afdeeling en de besturen der verschillende moderne organisaties van hier en uit den omtrek. Twee leden der S. D. A. P. hebben zitting in den gemeenteraad. COLLECTE Toestemming is verleend aan de Vereeni ging voor onderwijs aan doofstommen om een collecte in de gemeente te houden. BURGERLIJK ARMBESTUUR VRAAGT MEER SUBSIDIE. Het Burgerlijk Armbestuur heeft in de strenge winterperiode mder uitgegeven dan begroot was. Het subsidie van f 20.000 voor '29 is niet toereikend waarom gevraagd wordt dit bedrag te verhoogen met f 5000. Hst totaal wordt dus f 25000 hetgeen B. en W. aan den raad ter goedkeuring voorleggen. HARMONIE f 250 SUBSIDIE. De Hillegomsche Harmonie Kapel heeft aan den raad om een subsidie van f 500 ge vraagd. Daar de financieele toestand dezer vereeniging niet slechter schijnt te zijn dan in het vorige jaar, komt het B. en W. voor, dat een subsidie van een gelijk bedrag voor het jaar 1930 voldoende is- Toen genoot de Harmonie f 250, wat wederom wordt aanbe volen. NOG EENS DE GEMEENTETOREN. Dit onderwerp wordt in de a.s. raadsverga dering opnieuw aan de orde gesteld. In de laatste zitting was besloten den toren te laten restaureeren en niet aan de Hervormde Kerk over te dragen. Thans echter heeft de Predi kant Ds. Mulder, een brief geschreven, waar in hij mededeellt, dat enkele leden dier kerk bereid zijn een bijdrage van f 1000 in de restauratie-kosten van den toren te ver- leenen. wanneer de Raad besluit om den toren na de restauratie aan de Kerkvoogdij over te dragen. Voor zooveel noodig. verwijzen B. en W. naar hun prae-advies van 27 Augustus 1929 over dit onderwerp. Zij stelden toen voor den toren wel aan de Kerk af te staan. „Dc handen in de hoogte," riep een stem in 'de deuropening. En toen Billy en Jcrry waagden te kijken, zagen zij een van de roovers met een revolver in de hand. Billy's handen vlogen onmiddellijk boven zijn hoofd, maar Jerry had geen handen. Hij bleef stokstijf staan, met knikkende knieën en dens kende, dat hun laatste uur was geslagen. „Zoo, is dat jullie spelletje" zeidc de rcover, ,,nou, vóór ik jullie het hoofd afschiet, moeten jullie weer even ijverig aan het werk gaan en alle zakken weer brengen naar dc plaats, vanwaar jullie ze hebt weggenomen." Billy en Jerry hadden te gehoorzamen. BENNEBROEK. Ondertrouwd: J. Ooijevaar en M. J. de Winter, J. J. Vos en W. v. Opzeeland. G. Heemskerk en A. v. Opzeeland. Getrouwd: A. de Groot en H. C. v. d. Lans. Overleden: Ch. W. Struck (m.) 74 jaar. HILLEGOM Ondertrouwd: D. P. J. Berrevoets en A. E. Pors, D. Warmerdam en M. H. C. v. d. Paal, H. A. van Kesteren en C. Wassenaar. Getrouwd: H. Buurman en G. Siebesma. Bevallen: M. A. TrosselBrouwer, z. M. Rood-Smit, z., G. M. VeldhuisSchaap, z., A. P. Huismanvan Egmond, z., M. van 'der Ploeg—van Duin, z., A. H. Bouwmeester- Korte, d. H. C. ZonnevelddenHollander, z, Overleden: C. van Kampen, vr. 12 dagen. BLOEMENDAAL. Bevallen: C. Post—de Groot z. J. A. Koe- brugge—ten Broeke z. Ondertrouwd: C. P.J. Roeien en C. F. van Aken, W. H. van de Graaff e nJkv. J. E. J. Bas Backer, M. C. Bolsenbroek en L. Kohier J. Bakker en C. van der Mije. Getrouwd: W. de Boer en A. M. Hartoch. Overleden: A. Donkervoort, 78 j. VELSEN. Ondertrouwd: F. N. Winter en A. Visser, L. Meijer en L. Boer, E. J. W. v. d. Helm en C A. de Rooij, W. Theiner en T. Grapendaal, J. Th. Orth en J. de Blaak, C. Michel en A. Kaptein, W. Beekman en L. van Houwelin- gen, L. Schippers en K. Scholder, C. de Vries en C. M. Medik, C. van Schagen en J. G. Zwanenburg. Gehuwd: P. Ch. Cremer en J. Engels, C. Schouten en C. Ch. Verduin, G. v. Schinkel en Th. E. Hamers. J. Winter en M. A. J. v. d. Ende, M. v. d. Vlis en C. M. Schong, Th. J. Smits en J. G. Schoone, C. Slikker en A Plaatsman. Geboorten; L. PeggemanChlebna z. G. v. Dijkvan Oene z. C. GroenBrandenburg z. T. van der Meulenv. d. Paard d. S. v. d. Lugt't Hart d. E. M. Baxv. d. Mast z. P. K. NannfngaWijngaard d. Overleden: Gerardus Theodorus Boos, 7 j., zoon van C. J. Boos. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. Vogel en F. Teeling. Getrouwd: H. Smaal en M. H. Schmitz. J. J. Vellema en F. de Haan. F. van der Wel en J. Steenbeek. G. B. van Zutphen en C. E. Meijer. B. Jonker en M. Scheep- G. SikkensPaalman, z. bouwer. L. J. Glas en A. Verhagen. Bevallen: A. C. A. BurgerSlotenmaker, d. Overleden: A. Spek, 11 mnd., gewoond heb bende te Velsen. S. Korsman, 3 mnd. A. Blok, 43 j„ gehuwd, met P. van der Linde. C. Klink, 80 j., wed. van A. Hogenboom. ZANDVOORT. Geboren; Titia, dochter van P. Keuris en S. L. Hogeland. Gehuwd: P. J. F. van der Mye en A. Bol. M. J. Bogert en N. van der Spruyt; E. J. Vruggink en R. Paap. Ondertrouwd: H. Schouten en H. Visser, J. Koning en J. Schaap, J. Cosman en M. Th. Lutz, B. van der Mije en H. J. Schuur, H. v. Veldhuysen en H. J. van Rooden. Overleden: J. Wielinga, oud 91 jaren. BEVERWIJK. Op de op 7 October alhier gehouden groen., tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Spinazie per kist 80 ct. Postelein per kist 6090 cent per KG. Andijvie 100 str. f 2f 5. Raapstelen 100 bos f 3. Koolrapen per zak f 1.25. Wortelen 100 bos f 6—f 18. Aardappelen klei per HL. f 3f 5. Idem zand per H.L. f 6. Snijbopnen per KG. 56 cent. Heerenboonen per KG. 1528 cent. Spruitjes per KG. 22 cent. Roode kool per 100 f 6f 10. Savoije kool per 100 f 18. Bloemkool per 100 f 6f 24. Uien per KG. 47 cent. Prei per bos 22 cent. Sla per kist 2060 cent. Pieterselie per bos 5 cent. Selderie per bos 5 cent. Appelen per kilo 1420 cent. Peren, per kilo 1016 cent. Aardbeien per schoteltje 38 ct, Het is verschrikkelijk, wat zou er nu gebeuren?.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10