Studebaker IlSIS ,W. LAMPE kersen Donbon Dl IHIËLIFT rw Java- LEVERTRAAN AJ.vanderPIGG GIERSTRAAT 3. „Au Printemps", Zijlstr. 94 jj Jaeger Wollen Onderkleeding Benger's HALFWEG ALASTRIM. In verband met het elders toenemend getal alastrimgevallen wordt- voor Inwoners der gemeente Haarlemmerliede e.a. nogmaals ge legenheid gegeven zich kosteloos te laten in enten of herinten en wel op Woensdag 9 Oc tober van 1112 uur in de O. L. School te Houtrakpolder, van 12 uur en 's avonds van <js uur ten huize van Dr. Melchior te Half- wee, om 3 uur te Zuid-Schalkwijk ten huize van C. Buys C. 37 en om 4 uur in de R.-K. School te Haarlemmerliede. OOGST VAN WINTERAARDAPPELEN. De oogst van de winteraardappelen in den Houtrakpolder is in vollen gang, de schaarse held aan werkkrachten is evenwel oorzaak, dat het rooien der aardappelen niet zoo vlug gaat als vele boeien dit zouden wenschen. Het tekort aan arbeiders in het landbouwbe drijf is een gevolg van de vele groote werken, die in deze omgeving in uitvoering zijn. De oogst levert een ruim gewas en de kwaliteit wordt algemeen geroemd. VROUWENVEREENIGING. De Vrouwenvereeniging der Ned. Herv. Kerk te Halfweg heeft in den korten tijd van haar bestaan reeds zooveel vervaardigd en bijeenverzameld, dat zij het oogenbiik geko men acht om al deze voorwerpen van de hand te doen en van de opbrengst een kerk telefoon voor slechthoorenden aan te schaf fen. Zij tracht dit doel te bereiken door een verloting en door het houden eener bazar op Maandag 14 Oct. a.s. van 711 uur 's avonds in de zaal der kerk. ZANDVOORT DE GEMEENTE-REKENING OVER 1928. EEN TEKORT VAN 169.500.70. B. en W. bieden den raad ter voorloopige vaststelling aan de gemeenterekening dienst 1928. De rekening sluit met een naaeelig saldo van 169.500.70 op den gewonen dienst. Het nadeelig saldo wordt hoofdzakelijk veroorzaakt doordat een bedrag van meer dan 100.000 betaald moest worden als aan deel n de kwade posten van de inkomsten belasting van vorige dienstjaren en het nog niet ingekomen bedrag van 40.000 van de straatbelasting. RADIO-CENTRALE. Door den heer J. Zwememr. Radiohandel Jan Steenstraat 1 is aan B. en W. vergunning gevraagd om een radiocentrale te mogen stichten. Op het verzoek is evenwel afwijzend beschikt. PERSONEEL PUBLIEKE WEHKEN. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren namens de op wachtgeld gestelde ambtenaren de heeren Joh. Jansen, gemeente-architect en J. Fok- kens, hoofd opzichter bij Openbare Werken alhier op grond van het feit dat redelijkerwijs mag worden aangenomen, dat genoemde amb tenaren binnen den gestelden tijd een an deren werkkring kunnen vinden. EEN VILLA-COMPLEX IN IIET NAALDEN- VELD. Naar we vernemen heeft een financieel concern beslag gelegd op de uitgestrekte gronden in het Naaldenveld onder deze ge meente. om daarop villa's te bouwen en die daarna aan gegadigden te verkoopen. Det wet op de financieels verhouding tus- schen Rijk en gemeenten maakt het thans mogelijk dat ook kapitaalkrachtigen zich toinne nde grenzen van onze gemeente woon plaats kiezen ten opzichte van hun aanslag in de belastingen. HAARLEMMERMEER AANRIJDING. Een 6-jarig dochtertje van den heer B. te Nieuw Vennep, werd aldaar door een passee- rend wielrijder aangereden. Met een gebroken sleutelbeen, een gesple ten bovenlip en een lichte hersenschudding werd het kind opgenomen en onder genees kundige behandeling gesteld. ONZE LANDELIJKE RUITERS. Onze tien landelijke ruiters zijn uit Hol- Stein weer teruggekeerd. Als vertegenwoordigers van de Nederland- sche Federatie van landelijke rijvereenigin- ge n waren zij eerst in Winterswijk samenge komen om zich onder leiding van den offi cier der huzaren W. Slob uit Hoofddorp met elkaar nog te oefenen in dressuurrijden en springen; tevens onder toezicht- van den heer Jhr. Ccehoorn van Sminia uit Brummen, die de leider zou zijn der Hollandsche equipe. Onze Hollandsche boerenjongens zijn ver volgens in Zutfen met hun paarden op den trein gegaan en na een reis van twee dagen zijn ze n Bad-Segeberg aangekomen; daar zijn ze de gasten geweest.van hun Duitsche ruiterkameraden. De wedstrijden waren zeer zwaar; toch hebben onze ruiters nog enkele voorname prijzen weten te verkrijgen, in de groote Sleeswijk-Holsteinsche gebruiksproef met 119 deelnemers; in het kampioenschap van 21 landelijke rijvereenigingen; in het zeer lange en moeilijke springconcours L met 104 deel nemers en in de Dreierklas van 14 vereeni- gingen werden prijzen behaald. Door dezen uitslag heeft ons land in de paardensport een eervolle plaats behouden. De Hollandsche equipage was samenge steld uit de heeren H. Mensink, J. H. Roer- dink, J. A. Beusink, B. Mensink, S. Metz, Joh. Gehrels; G. Claij; G. de Gier; A. Costermans; J. Saarloos. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Wallekers, Kamper vest 29, tasch met inhoud; v. Looy. v. Ma- rumstraat 40, bril; Tervoort, Emostraat 35, beenkappen; Person, Berkenrodestraat 7, broche; v. Tonaeren, Maerten v. Heemskerk straat 44, boorden; Hoff, Gen. de la Reijstr. broche; Portegies. L. Boogardstraat 20, ceintuur; Risch, Emmakade 61, dasspeld; Mensink. Slachthuisstraat 34 rood, directoi re: Kennel Fauna: bastaard fox, terrier, gele herdershond en bast. bruine herders hond: Kennel Haerlenv bruin-witte hond; Bureau van poitie Smedestraat, halsband m. penning, manchetknoop, feestartikelen, por- temonnaie en vulpotlood; v. Hoorn, Leid- schestraat 109, handschoen: v. Deursen, Hee_ rensingel 71G. zwarte kat; Kennel Haerlem: grijs-witte kat; Broertjes. Ternatestraat 40, kinderportemormaie; Plantenga, Timorstr. 93, portemonnaie met inhoud; Swart, En- gelszstraat 22. pet: Hagemeijer. Holsteijnstr. 21 rood. rijwielbelastïngmerk; Tekamp Schneevcoetstraat 12 rood. rijwielbelasting- merk; v. Wijk. Spaarndamscheweg 10 B. rij wiel; Brunt. Spaarnwouderstraat 51. schoe nen: Cobeiens. Soutmanstraat 19. sokken; Lint, Adr. de Jongstraat 24. sigaretten; Roo- de. Pijlslaan 122, sleuteltjes: Glas, Gen. pronjé.-traat 83, zak met inhoud. HET STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF TE IJMUIDEN. DE MINISTER EN DE REORGANISATIE VOORSTELLEN DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK. In de Memorie van Toelichting bij de Waterstaatsbogrooting wijst de Minister er op, dat enkele voorstellen van de Commissie van onderzoek (van welker rapport wij in dertijd reeds het een en ander vermeldden) in de begrooting voor 1930 reeds toepassing vinden. De erfpacht. Het lid van de Tweede Kamer de heer van de Bilt maakte bij de behandeling van de bedrijfsbegrooting voor 1929 eenige op merkingen over de voorwaarden, waaronder de bedrijfsterreinen in erfpacht worden ge geven. De Minister deelt dienaangaande mede, dat de erfpachtscanons zijn vastgesteld naar de grondslagen van de waarde van den grond als bouwgrond, die indertijd ge taxeerd is op f 12f 24 per M2. De Minister betwist, dat de waarde van den bouwgrond te IJmuiden in de omgeving van de Vis- schershaven aanzienlijk minder zou zijn, daar in den loop der jaren in dezen omtrek grond verkocht is voor f 12 tot f 18 per M2. De canons bedragen te IJmuiden f 0.60 a f 1.20 per M2. en zijn lager dan te Scheve- ningen en Vlaardingen. De bezwaren der betrokkenen golden in hoofdzaak de bepalingen betreffende den duur der erfpacht. Deze bedraagt 30 jaar met 30 optiojaren. Na dit tijdsverloop kunnen de opstanden door het Rijk genaast wor den, waarna de eigenaars ze van het Rijk kunnen huren. Het spreekt vanzelf, dat deze voorwaar den het verkrijgen van hypotheken zeer be moeilijkten. Er is dan ook verzocht, den grond in voortdurende erfpacht te geven. De Minister zegt in zijn memorie van toe lichting, dat hieromtrent het advies is in gewonnen van de Commissie van Onderzoek. Deze aangelegenheid zal eerlang haar beslag krijgen, waarbij met de wenschen van be langhebbenden vermoedelijk in bevredigen de mate rekening zal kunnen worden gehou den. Aldus de Minister. Naar wij vernemon, mag worden verwacht, dat de duur van de erfpacht zal worden ge bracht op 99 jaren. Hiermede zbu voor een groot deel aan de wenschen der betrokkenen tegemoet zijn gekomen. Aanstellen onderdirecteur. De commisise oordeelde de instelling van het ambt van onderdirecteur zeer gewenscht, omdat er thans niemand is van het perso neel, die den directeur in alle opzichten kon vervangen en het voor een bedrijf als het onderhavige een eisch is dat de leiding onder alle omstandigheden verzekerd is. Bij den toenemenden omvang van het bedrijf en de acht nevenbedrijven is het ook meer en meer noodig, dat de directeur, die thans overbe last is een deel van zijn werk aan den onder directeur zal kunnen overlaten en daardoor meer de gelegenheid krijgt, zijn aandacht op de algemeene leiding te concentreeren, waarvoor hem thans meer dan wenschelijk, de tijd ontbreekt. Dd Minister is evenzeer van meening, dat de spoedige instelling van de betrekking van onderdirecteur uit bedrijfsoogpunt noodig is. In verband met de toenmaals aan hangige herziening van het Bezoldigings besluit Burgerlijke Rijksambtenaren, hoeft hij reeds bevorderd dat daarin de functie van onderdirecteur is opgenomen. De be zoldiging is vastgesteld op f 4000 tot f 6000 met 10 één-jaarlijksche verhoogingen van f 200 Politietoezicht. Ook ten aanzien van het politietoezicht doet de Commissie een voorstel, dat de Mi nister meent te kunnen overnemen en waar door hij meent, reeds op deze begrooting gel den te mogen uittrekken. Inderdaad is het politietoezicht thans niét bevredigend ge regeld. Met de commissie is de Minister van oordeel, dat de erfpachtsterreinen ten Zuiden van de bedrijfshaven een gewoon deel van de bebouwde kom der gemeente vormen, waarin het politietoezicht aan de zorg van het gemeentebestuur kan worden overgelaten. Op het eigenlijk bedrijfsterrein ten Noor den van de haven, met zijn hallen en kaden, treden echter bijzondere belangen op den voorgrond, welke het geweiischt maken, het politietoezicht hier in handen van het be drijf te houden. Voor een behoorlijk toezicht acht de Mi nister uitbreiding van de bedrijfspolitie met 3 man noodig, in verband waarmede voor dit doei f 6700 meer is aangevraagd dan voor 1929. Aanleg spoor Middenhavenstraat. In verband met de mogelijkheid, dat de aanleg van het spoorlijntje in de Midden- h.avenstraat nader in overweging wordt ge nomen, is hiervoor den post „pro memorie" uitgetrokken. Verbreeding vischlial B. De bedoeling was, de hal aan de haven zijde te verbreeden met een 27 M. broeden vloer, rustend op betonpalen, op welken vloer de nieuwe afslagruimte zou komen met kan toren en mandenbergplaats op de verdie ping. In verband met de noodzakelijke bezuini ging op de Staatsuitgaven, werden echter voor dit doel nog geen gelden aangevraagd, terwijl het vervolgens wenschelijk was, de- voorstellen van de commissie af te wach ten. Tot zoover de Minister. Uit de Memorie blijkt, dat de reorgani satie reeds op oenige belangrijke punten haar beslag krijgt. EEN DOODELIJKE VAL. De heer S. de Vries, uit Groningen is Vrij dagmiddag in de Nieuwe Ebbingestraat al daar. van een hollend paard geworpen en op straat gesmakt. Hij werd opgenomen in het Academisch Ziekenhuis, waar hij aan de gevolgen van den val overleden is. Het slachtoffer laat een vrouw en twaalf kinderen achter, meldt het Hbld. 'ALASTRIM. EEN GEVAL TE ARNHEM? Zaterdagavond is de Arnhemsche G. G. D. overgegaan tot ontruiming van een gedeel telijk in gebruik zijnde school aan het Roer mondplein, waar barakken voor eventueele alastrimpatiënten worden ingericht. Sedert enkele» dagen doet zich nJ. in Arnhem bij een 28-jarige dame een ziektegeval voor, dal teekenen van alastrim vertoont. De patiënte is op advies van den G.G.D. ter observatie in de barak opgenomen. Zij had zich 6 dagen voor zij een bezoek aan Rotterdam bracht, laten inenten, meldt de Tel. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alphacca 7 Oct. te Rotterdam van Ham- Anostelland 5 Oct. n.m. van La Plata, Zuid- Amerika naar Amsterdam. Alöeramia passeerde 5 Oct. Penm, Japan naar Rotterdam. Algorab 6 Oct. van Rio Janeiro, B. Ayres naar Rotterdam. Aludra passeerde 5 Oct. Ferro, Buenos Ayres naar Rotterdam. Alcyone passeerde 4 Oct. Madeira, Rotter dam naar B. Ayres. Aldabi 5 Oct. van Mombasa naar Tanga. Astrea 5' Oct. te Porto Rico van Amster dam. Amsterdam passeerde 6 Oct. 9 u. Vlissmgen, Antwerpen naar Hamburg. Almelo 4 Oct. te Pasagera van Tocopilla. Bovenkerk 7 Oct. te Madras, Rangoon naar Rotterdam. Blitar passeerde 6 Oct. Point de Galle, Java naar New-York. Boschdijk 5 Oct. n.m. van New-York naar Baarn 5 Oct. van Talcahuano naar Corral. Billiton 7 Oct. te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Ceres 3 Oct. te Savannah (zou 5 Oct. van Savannah naar Charleston en 7 Oct. van Charleston naar Londen vertrekken). Drechtdijk 5 Oct. te Portland O. van Rot terdam. Dinteldijk 5 Oct. te San Francisco van Rot terdam. Delfland 6 Oct. van Buenos Ayres naar Rosario. El Libertador passeerde 6 Oct. 19 u. Oues- sant, Amsterdam naar West-Indië. Enggano passeerde 5 Oct. Gibraltar, Bata via naar Amsterdam. Garoet 5 Oct. 19 uur te Belawan, Rotter dam naar Java. Grootendijk passeerde 5 Oct. v.m. Oues- sant. Antwerpen naar de Pacifickust. Grijpskerk 5 Oct. van Kaapstad naar Mos selbaai. Helder 5 Oct. van Freetown naar Dakar. Insulinde passeerde 6 Oct. 7 uur Perim, Rotterdam naar Java. Kot-a Radja 6 Oct. 17 uur te Suez, Java n. Rotterdam. Karimoen passeerde 4 Oct. Gibraltar, Ba tavia naar New-York. Kinderdijk passeerde 5 Oct. Ouessant, Am sterdam naar Trinidad. Kieldrecht 6 Oct. v.m. te Rangoon, Rotter dam naar Calcutta. Meissonier 5 Oct. Barry. Maasland 5 Oct. te Bordeaux, Amsterdam naar West-Afrika. Madioen 7 Oct. 7 uur te Genua, Rotterdam naar Java. Meliskerk 5 Oct. van Kilindini, Beira naar Rotterdam. Maaskerk 6 Oct. te Oiiessant, Amsterdam naar West-Afrika. Mcnado 6 Oct. te Londen, Rotterdam naar Japan. Mapia 4 Oct. van Java naar Calcutta. Meerkerk 7 Oct. v.m. te Suez, Rangoon n. Rotterdam. Narenta 6 Oct. te Liverpool, Pacifickust n. Rotterdam. Nias 6 Oct. van Durban naar L. Marques. Nickerie passeerde 6 Oct. te Paramaribo v. Amsterdam. Nieuw Zeeland 4 Oct. te Sydney van Bela wan Deli. Oostkerk 6 Oct-, te Genua, Rotterdam naar Japan. Phrontis 6 Oct. 13 u. 51 m. 25 mijl Oost van Niton, Amsterdam naar Liverpool. Prinses Juliana 6 Oct. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Rotterdam 6 Oct. te Rotterdam van New- York. Rijnland 6 Oct. van Paranagau, Zuid- Amerika naar Amsterdam. Reggestroom 6 Oct. van Duala naar Lagos, West-Afrika naar Amsterdam. Radja 5 Oct. te Marseille, Batavia naar Am sterdam. Rondo 7 Oct. te Antwerpen, Amsterdam n. Java. Riouw passeerde 6 Oct. Perim, Amsterdam naar Java. Stuyvesant 5 Oct. 23 u. 35 m. 500 mijl Z- West van Valentia, Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Sumatra 5 Oct. van Durban naar L. Mar ques. Simon Bolivar passeerde 6 Oct. Beachy Head. Amsterdam naar Barbados. Salland passeerde 6 Oct. 12 uur Ouessant, Amsterdam naar Zuid-Amerika. Soekaboemi passeerde 7 Oct. 3 uur Land's End. Java naar Rotterdam. Schouwen passeerde 6 Oct. 23 uur Perim, Rotterdam naar Java. Slamat 6 Oct. 9 uur van Tanger, Java n. Rotterdam. Sommelsdijk pass. 6 Oct. Perim, Rotter dam naar Calcutta. Tosari 6 Oct. 11 uur van Bremen, Hamburg naar Java. Tjerimai passeerde 6 Oct. 21 uur Finisterre, Rotterdam naar Java. Tabanan 6 Oct. te Batavia van Rotterdam- Triton passeerde 5 Oct. 18 u. Azoren, Puerto Plata naar Havre en Amsterdam. Ulysses 6 Oct. van Aruba naar New Orleans. Vechtdijk 6 Oct. te La Guaira van Port of Spain. Veendijk 6 Oct. te Rotterdam van Antwer pen. Galeis, Rotterdam naar Java. Galles. Roterdam naar Java. Vechtdijk 6 Oct. n.m. te Hamburg van Rot terdam. Waterland 6 Oct. te Rio Grande, Amster dam naar Z.-Amerika. Waasdijk 5 Oct. n.m. van Algiers, Rangoon naar Rotterdam. Zeelandia passeerde 6 Oct. 16 uur Fernando Noronha, Z.-Amerika naar Amsterdam. Zeelandia 6 Oct. van Buenos Aires naar Rosario. Zosma 4 Oct. van Penang, Amsterdam n. Japan. Polydorus passeerde 7 Oct. Perim, Amster dam. naar Batavia. Bali 6 Oct. van Rangoon naar Java. Bonaowoso 6 Oct. te Calcutta van Java. Roepat 5 Oct. van Batavia naar Amster dam. Er kan géén beter bewijs geleverd worden voor de betrouwbaarheid van de Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken: N.V. v/h Gebr. H. F. KIMMAN, Kantoor, Fabriek, Showroom: Wagenweg 8-10, Telef. 13850 Garage Plein 23-25 Telefoon 11578 gevestigd »ind» 1884 Reeds jaren lang een algemeen erkende specialiteit Let op den naam! BLANKE, NOORSCHE Ï8 MEDICINALE H li 43 ZutsTM««T9a HoanirM f n.j j. Cr*bl. El HrH «t L t lWl Onze Specialiteit Fabr.: Prof. Dr. Jaeger (W. Benger Söhne, Stuttgart) Jansen Tilanus, Friezenveen. Steeds voorradig: Onderkleeding O Een elastisch weefsel, hetwelk ook na lang gebruik haar goeden pasvorm behoudt. Voor Heeren in wit. Voor Dames in wit en gekleurd. cj O DEZE WEEK HET LAATST, DE ZOO BUITENGEWONE AANBIEDING BIJ 29-311 van Velours de Laine en andere Mantelstoffen van f 5 25 voorf 2.60 van f425 voor f2.10 van f 3.75 voor. f 1.90 van f 3.25 voor.f 1 60 van f 2.90 voor.f 1 45 ZO ITT B>i

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11