UIT DE OMSTREKEN HANDELSBLAD R.-K. VOETBAL. SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 15 OCTOBER 1929 IJMUIDEN. DE „GEZIENA" VLOT. BELANGSTELLING BIJ BINNEN KOMST VAN DEN TRAWLER. Zooals wij in het kort reeds in het blad van Maandag konden mededeelen, is de stoomtrawler Geziena IJM. 43, die in Novem ber van het vorig jaar ten N. van de haven van IJmuiden strandde, Maandagmiddag kwart over een vlot gekomen. Het vlotbrengen is verre van vlot gegaan. Men zal zich herinneren, dat in den zomer van dit jaar een IJmuidensche combinatie op zich nam den trawler, die tegen den voet der duinen was geworpen, af te brengen. Deze combinatie slaagde er echter niet in. Toen kwam de heer Saaf naar IJmuiden. Hij, die kans had gezien in Alkmaar een toren te verrollen, zou ook den trawler wel vlot kun nen brengen. Hij toog met eenige arbeiders aan het werk. Al spoedig slaagde hij er in, het on geveer 140 ton zware vaartuig op een sleep te plaatsen en het tot dicht bij de laagwater- lijn te sleepen. Dit alles ging niet zonder te genslag. De grootste tegenslag kwam echter in de eerste helft van September, toen het vaartuig door den stormvloed van de sleep werd geslagen. De heer Saaf liet den moed niet zakken. Hij liet de sleep liggen waar ze lag en zette de boot, die op zij was gevallen, weer over eind. Met den vloed spoelde het water er om heen. Men wachtte een gunstige gelegenheid af voor de laatste loodjes. Deze gelegenheid kwam, toen andermaal een hevige storm uit het Westen het zeewater opjoeg. De trawler dreef weer. Gebrek aan kolen was de oorzaak, dat men er toen niet in slaagde, de boot van het strand te krijgen. Maar misschien is dit niet als een tegenslag aan te merken, daar de hooge zeeën bij het passeeren der banken wel eens een catastro phe tengevolge hadden kunnen hebben. Eenige weken lang was het consigne: op de plaats rust! Tergend lonkte de zee van nabij. Men zag echter nog kans, de boot eeni ge meters te verplaatsen. Ji. Zondagmorgen toog men weer aan het werk, nadat de heer Saaf zich de hulp van eenige IJmuidenaren had geassumeerd. Weer kwam de boot verder. En in den nacht van Zondag op Maandag gelukte het zelfs, het schip te draalen, zoodat de kop in de rich ting van de zee kwam te liggen. Hiermede had men al veel gewonnen. Het weer was ook Maandagmorgen voor verdere pogingen gunstig. De zee was kalm en de vloed kwam op. Nu moest en zou het gebeuren. Aan de zware lijnen, die op de winch waren gezet werd de trawler langzaam zeewaarts getrokken. De op één cylinder wer kende machine werkte eveneens mede. Het bleek echter nog geen gemakkelijke taak te zijn. Nu eens ging het vooruit, dan weer achteruit. Telkens weer geraakte de trawler in de nabijheid van den ondiepen hoek bij de nieuwe pier. Eenmaal zelfs ging de kop om en leek het er op alsof de Geziena haar veilige plaats op het strand weer ging opzoeken. Ondanks de slechte bestuurbaar heid kreeg men den kop weer naar zee. Hier bij deden de uitgezette lijnen natuurlijk goe den dienst. Het werd inmiddels half een Op de sema phore verwisselde men de vlaggen: het werd eb. En nog was de boot niet over de bank. Ruim een half uur later kwam er plotse ling schot in. De stoomfluit jubelde het uit: de Geziena was vlot! Het ruime sop lag voor haar open. Men zette koers naar de haven. Daar de boot echter slecht bestuurbaar was en ook de machine een deel van haar capaciteit op het strand had achtergelaten durfde men het klaarblijkelijk niet aan, binnen te komen. Men wendde den steven naar het Noorden en bleef vervolgens de bestelde assistentie afwachten. Een motorsleepbootje ging daar op naar buiten, die omstreeks half drie den trawler binnensleepte. Inmiddels was de mare. dat de Geziene vlot was, van mond tot mond gegaan en toen de reeds in het register doorgehaalde trawler de Visschershaven invoer stond een groot aantal belangstellenden op den kop. vanwaar de opvarenden hartelijk begroet werden. En een oogenblik rustten rondom de Visschershaven alle werkzaamheden. Kanto ren en fabrieken liepen leeg. De heer Saaf lachte in zijn vuistje. Hij had het pleit gewonnen. En welverdiend ook. VELSEN REKENINGEN OVER 1928. Burgemeester en Wethouders bieden den Raad ter goedkeuring c.q. vaststelling aan de volgende rekeningen: Grondbedrijf: gewone dienst: saldo nihil. Kapitaaldienst: nadeelig saldo 82.872.26. Gasbedrijf: winst 130.582.92. Waterleiding: winst 12.250,24. Openbare Werken: verlies 45.582,99. Reinigings- en Ontsmetüngsdienst: verlies D.023.71. Ophaal- en Stortingsdienst: verlies 3.083,60. Van de Gemeente: gewone dienst: Inkom sten 2.541.709.60. Uitgaven 2.431.086,43 1/2. Batig saldo 110.623.16 1/2. Kapitaaldienst: Uitgaven 1.830.921,34. In komsten 1.402.116,82. Nadeelig slot 428.804,52. SANTPOORT. MAIIADMA GANDIIL Het Tweede Kamerlid, de heer Ch. Cramer, hoopt Vrijdag a.s. in „De Toorts" te spreken over Mahadma Gandhi en de Britsch-Indi- sche Volksbeweging. Het gesproken woord zal door lichtbeelden verduidelijkt worden. BEVERWIJK HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS. In de gisteravond gehouden vergadering van de Vereeniging van winkeliers en Ne ringdoenden voor Beverwijk en omstreken, heeft het werktijdenbesluit voor winkels, dat 1 Januari a.s. in werking treedt, een onder werp van langdurige discussie uitgemaakt. Door het bestuur werd voorgesteld om te zamen een regeling te treffen en in ver band met den verkorten werktijd van het personeel een vervroegd sluitingsuur vast te stellen. Het bleek echter heel moeilijk om voor alle branches een algemeenen regel vast te stel len. Ter vergadering kon dan ook geen over eenstemming worden verkregen, zoodat men besoot, de zaak aan te houden en met ande re winkeliersorganisaties in overleg te treden. In een volgende vergadering zal dan alles nog eens opnieuw worden behandeld. Besloten werd nog om een commissie te benoemen tot voorbereiding van een winkel week, welke men voornemens is te houden tijdens de tuinbouwtentoonstelling van Tuinbouw en Plantkunde, van 28 Februari tot 2 Maart. HILLEGOM HULDIGINGSAVOND J. II. A. VOOREN. Verleden week heeft de heer J. H. A. Voo ren in de raadsvergadering afscheid geno men als raadslid. Van verschillende commis sies was reeds afscheid genomen, maar het belangrijkste oogenblik van scheiden was de avond, waarop genoodigden der commissies uit vereenigingen en vrienden bijeen waren om hun geschenk aan te bieden. Er is een groote bedrag samengebracht en waarvoor een woonkamer-ameublement is gekocht. Dit werd in de versierde zaal van het Nutsge- bouw, waar de familie Vooren ontvangen is, aangeboden. Er zijn vele en hartelijke toespraken ge houden, mejuffrouw Tuyl Schuitemaker zong drie liederen, welke mejuffrouw T. de Wree- de op het orgel begeleidde. De eerste redenaar was de heer C. de Wreede, die sprak als voorzitter der huldi- gingscommissie en wees op de mooie promo tie van den heer Vooren, zijn werken in den raad, in de t.b.c.-vcreeniging, de Prot. Ziekenverpleging enz., en die vertelde dat de heer Vooren bij de Posterijen bevorderd heeft, dat het streeknet der telefoon goed functionneert en dat onder meer het locale briefport is verlaagd. Vervolgens is er gesproken door den heer C. Velthuys, namens de Protestantsche Zie kenverpleging, waarvan de heer Vooren met zijn schoonvader, wijlen den heer Van Waveren-Emendata de oprichter is. Dr. Der Weduwen voerde het woord na mens de Hillegomsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose, welke de best ge organiseerde vereeniging op dit terrein in de provincie Zuid-Holland is, dank zij het scherpe inzicht en de activiteit van haren secretaris. De heer F. Engel Pzn., hoofd der Openbare Ui.O.-school, sprak over de bevordering der geestelijke belangen van het openbaar en het bijzonder onderwijs, en van de onder wijzers in het algemeen. De oprichting dei- openbare U.L.O.school zette de kroon op het werk van den heer Vooren. De heer W. D. Oudoif, voorzitter van den Ned. Protestantenbond afdeeling Hillegom, vertelde dat het bestuurslid Vooren en zijn familie in de afdeeling gemist zullen wor den. De heer N. V. Veldhuis, voorzitter van „On derling Belang" bedankte hartelijk voor den arbeid als commissaris gedurende eenige ja ren in deze coöperatie. De heer H. Kraay sprak voor de vereeni ging van pluimvee en van postduivenhou- ders, wier tentoonstellingen steeds door den eere-voorzit-ter werden geopend. De heer A. Hoogmoed was de woordvoerder van de Vereeniging voor Volksonderwijs, waarna tenslotte de heer F. C. van Lierop sprak namens het postpersoneel en de too- neelclub „De Post". Op deze toespraak volgde een hartelijk applaus, bezichtiging van het mooie ameu blement en het album met namen der schen kers. De bijeenkomst werd gesloten door een persoonlijk afscheid met een handdruk. HALFWEG DE BIETENCAMPAGNE Het is In de laatste dagen met de werk zaamheden in de bietenvelden in den Haar lemmermeerpolder en het vervoer naar de, fabriek te Halfweg weder vrij geregeld ge gaan, zoodat er aan de fabriek, die wegens geringen aanvoer eerst nog met halve kracht draaide, nu wel een grootere voorraad bieten gelost zal zijn. De campagne brengt in Half weg weder heel wat bedrijvigheid teweeg. BLOEMENDAAL. VOOR HET JEUGDHUIS. De vereeniging Bloemendaal's Bloei heeft besloten een gebrandschilderd raam aan te bieden aan de Vereeniging voor Jeugdwerk. Het raam zal geplaatst worden in de groote zaal van het nieuwe gebouw voor Jeugdwerk aan de Donkore Laan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. ^oo/'Aome/) t Zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de ge volgen. Neem steeds een paar Wybert-tabletten. In origin, doozen 4 45 en 65 cts. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschfafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advcrt.-Burcau) TEMPEL1ERSSTR. 32 Telefoon 10209 (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) VEREENIGING VOOR VOLKEN BOND EN VREDE. ALGEMEENE VERGADERING TE HAARLEM. Op Zaterdag 26 October as. zal te Haarlem de jaarlijksche algemeene vergadering der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede wor den gehouden. Op deze vergadering zullen, naast de gewone huishoudelijke aangelegen heden, verschillende belangrijke onderwerpen aan de orde komen. Besproken zullen worden de werkzaamheden van de JJnion Internatio nale des Associations pour la Société des Na tions, waarbij verslag zal worden uitgebracht van de werkzaamheden, verricht in de zit ting van den Raad der Union, die op 26 Sep tember en volgende dagen te Zürich plaats had. Tevens komt hierbij aan de orde het rapport van het Congres, dat van 18—24 Mei te Madrid is gehouden. Een Commissie uit het Hoofdbestuur zal mededeelingen doen over het vraagstuk der nationale minderheden. Er zal een verkiezing moeten plaats vinden van acht leden van het Hoofdbestuur, in verband met het pe riodiek aftreden van de heeren J. J. C. Ament Prof. Mr. A. Anema, mevr. H. van Biema Hymans, Ir. J. van Dusseldorp Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Jan Schilthuis, Mr. G. van Slooten en Prof. Dr. J. R. Siotemaker de Bruine. Tevens is aan de orde de vervulling van de vacatures, ontstaan door het be danken van Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien en en door het overlijden van Prof. Mr. J. H. Carpentier Alting. De aftredenden zijn ter stond herkiesbaar, met uitzondering van den heer Ament en mevr. van BiemaHymans. In de vacatures zijn candidaat gesteld de aftredenden en daarnevens mevr. W. van Itallie van Embden en de heeren Gerh. van Dijk, Mi-. W. van Lanschot, Ds. H. van Lun zen en Gen. Maj. P. van Munnekrede. De vergadering wordt omstreeks 12 uur ten Stadhuize door het gemeentebestuur van Haarlem ontvangen. Des middags om 3 uur zal op voorstel van de Haagsche en de Rotterdamsche afdeelin- gen de vraag worden behandeld, welk stand punt Nederland moet innemen ten aanzien van arbitrage in zoogenaamde belangenge- schillen, en dus of Nederland al dan niet moet toetreden ook tot Hoofdstuk III van de Algemeene Acte van Arbitrage van Genève van 1928. Het Hoofdbestuur heeft Mr. Dr. A. M. Joekes te Den Haag lid van de Tweede Kamer, bereid gevonden dit punt voor de vergadering in te leiden. Na afloop heeft een gezamenlijk diner plaats in hotel Lion d'Or. Op Vrijdagavond wordt de vergadering voorafgegaan door een bespreking over de propaganda. DE BRANDSTOFFENVOOR- ZIENING. GEEN ACTIE TEGEN DE COÖPERATIES Het Persbureau Vaz Dias meldt uit Am sterdam: De voorziening van brandstoffen aan een belangrijk deel der bevolking loopt over de Coöperatieve Verbrmjcsvereeniging „Samen werking". Do bestellingen van commissies uit vak vereenigingen en woningbouwver- eeniglngen gaan over de schijf van genoemde coöperatie. Met de levering zijn belast de firma Boichel. Wittop Koning en de Am- stordamsche Anthraciet Maatschappij. De levering van de brandstoffen gaat echter zeer slecht en vele gezinnen die reeds weken te voren hun bestellingen hadden gedaan, heb ben nog geen brandstof ontvangen Dit feit hoeft ernstige ongerustheid verwekt en als gevolg daarvan vond Vrijdagavond j.l. een drukbezochte gecombineerde verga dering plaats van Bewoners-commissies van woningbouwvereenigingen, het bestuur van de coöperatie „Samenwerking" en vertegen woordigers van één der betrokken brandstof fen-leveranciers. Op deze vergadering kwam vast te staan, dat de levering van de mijnen aan de Amsterdamsche brandstoffenhande- laren zeer slecht gaat en in elk geval niet voldoende. Als redenen hiervan werden ge noemd: uitvoer der mijnen naar het buiten land en een poging om de voorziening van brandstoffen door middel van de coöperatie den kop in te drukken. Tot zoover dit bericht. Naar aanleiding van deze mededeelingen hebben wij ons gewend tot een brandstoffen- handelaar hier ter stede en tot het Ver koopkantoor der Staatsmijnen in Limburg te 's Gravenhage. De brandstoffdnhandelaar verwierp het idéé van een actie der mijnen tegen de coöperaties geheel. „De coöperaties", zoo zeide hij ons, „zijn bij den groothandel in ieder geval gaarnes geziene gasten en van eenig bezwaar der mijnen om aan de coöpe raties te leveren, heb ik nooit iets gehoord. Ik geloof daar ook niet aan". Aan het Verkoopkantoor der Staatsmijnen hoorden wij eenzelfde geluid. Men betitelde de beschuldiging aan het adres dor mijnen als zouden zij aan de brandstoffenlevering door de coöperaties „den kop willen in drukken", als „onzin". „Dit zou", zoo zeide men ons, wel een zeer dwaze houding zijn. De coöperaties kunnen er absoluut op rekenen dat de contracten, die zij hebben aangegaan, ook worden nagekomen en van een actie der mijnen tegen de coöpe raties is geen sprake". n. B. II—VITESSE I (4—7). Hoewel aanvankelijk beter spel leverend, was H.B.C. minder productief. Al direct neemt H.B.C. de leiding maar spoedig maakt Vitesse gelijk. Na weer de leiding hernomen te hebben, weet Vitesse vóór rust twee maal te scoren. Rust 23. Spoedig na rust scoort H.B.C. twee maal, doch dan komt Vitesse goed opzetten en brengt den stand op 47. T. IJ. B. B. n—GEEL WIT I (3—4). Onder vprotest). Geel Wit neemt de leiding, doch T.IJ.B.B. maakt gelijk, maar de scheidsrechter an nuleert dezen goal, daar hij meende dat het offside was. Hiertegen protesteert T.IJ.B.B. Nadat beide clubs eenmaal scoren, breekt rust aan met 11. Nadat in de tweede helft Geel Wit de score op 31 heeft gebracht, weet T.IJ.B.B. den stand op 33 te brengen. Tenslotte benut Geel Wit nog een corner. Voorloopige uitslag 34. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. De heer van het kasteel, graaf Leverkoeken geheeten, zat met de gravin Leverkoeken, aan het einde van een lange, prachtig versierde zaal, waarvan de vloer was van rooskleurig marmer en waarvan de wanden waren bedekt met vlag» gen, vaandels en allerlei jachttropheeën. „Welkom, welkom," riep graaf Leverkoeken, terwijl hij de hand van Billy hartelijk schudde, en ook Jerry en Redneb hartelijk begroette. „Het was buitengewoon moedig van u," zeide de graaf, „dat jullie de overwinning cp de roovers hebt behaald en dat zij gedwongen zijn gewor» den hun buit terug te geven. Geloof me, de gravin en ik waren gewoonweg troosteloos, sinds de diefstal had plaats gehad. Doch nu heeft u ons beiden weer het geluk terug» gegeven." „Dat heeft u," zeide gravin Leverkoeken, met een glimlach, „en nu moeten jullie eens zeg* gen. waarmede wij u van dienst kunnen zijn, opdat wij u cenigszins kunnen beloonen voor wat u voor ons hebt gedaan." „Ik zou heusch niet weten, wat dat zou moe» ten zijn," zeide Billy, terwijl hij de zaal ronds keek. „Weet jij iets, Jerry of jij Redneb?" Doch Redneb en Jerry wisten het ook niet. Toen zag Billy de jachttropheeën welke de wanden versierden. En hij zeide tot den graaf: „Is dat alles afkomstig van dieren, die u zelf hebt gedood?" „Jawel," zeide de graaf, „en heeft u lust, mijn waarde vrienden, om morgen aan onze jacht» partij deel te nemen." „Ik zcu wel willen, graaf, maar ik kaïjhier niet tot morgen blijven, ik moet vannacht weer bij mijn moeder wezen." „Gekheid, gekheid," merkte de graaf op, „ik zal een boodschap naar je huis sturen om te zeg» gen, dat jullie morgennacht weer thuis zult zijn." Op die manier ziet Billy's moeder haar zoon ook niet 'dikwijls! Arendskerk 14 Oct. 3 u. van Port Said, Australië n. Rotterdam. Abbekerk p. 14 Oct. 6 u Finisterre, Rot terdam n. Australië. Alphacca 13 Oct. 8 u. 26 m. 25 mijl Zuid- Oost van Niton, Rotterdam naar Monte video. Aagtekerk 12 Oct. 24 u. van Sydney naar Brisbane. Adolf Leonhardt 12 Oct. 13 u. van Carta gena n. Maracaibo. Algerib 11 Oct. van Buenos Ayres naar Rotterdam. Algenib p. 12 Oct. Fernando Noronha, Rot terdam n. Buenos Aires. Bintang 11 Oct. te Batavia van San Fran cisco. Bodegraven 11 Oct. van Antofagasta naar Chanaral. Baarn 11 Oct. van Valparaiso naar Am sterdam. Bennekom p. 12 Oct. Lizard, Amsterdam n. Curagao. Baralt 12 Oct. van Cristobal n. Buenaven tura. Brielle 12 Oct. van Curacao naar Rotter dam. Billiton 13 Oct. te Hamburg van Rotter dam. Barneveld 13 Oct. te Antwerpen van Ham burg. Bandoeng 13 Oct. van Port Said, Java n. Rotterdam. Blitar p. J3 Oct. 22 u. Perim, Java n. New York. Christiaan Huygens p. 13 Oct. Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Commewijne 13 Oct. 8 u. van Plymouth n. Havre, West-Indië n. Amestrdam. Crijnssen 13 Oct. te Amsterdam van Ham burg. Deli 13 Oct. 22 u. Perim, New York van Java. Djambi 14 Oct. 15 u. van Suez, Java naar Rotterdam. El Libertador 11 Oct. van Las Palmas, Am sterdam n. West-Indië. El Libertador 12 Oct. van Las Palmas, Am sterdam n. La Guaira. Edam 13 Oct n.m. van Corunna, Tampico n. Rotterdam. Flandria p. 12 Oct. Ouessant, Amsterdam n. Z.-Amerika. Gemma 13 Oct. van Chefoo, Rotterdam n. Japan. Garoet 11 Oct. van Singapore, Rotterdam n. Batavia. Hoogkerk p. 13 Oct. von. Dungenass, Rot terdam n. Bombay. Heemskerk 13 Oct. van Kaapstad naar Mosselbaai. Indrapoera 14 Oct 9 u. van Sabang, Java n. Rotterdam. Jason 13 Oct. te Amsterdam van Hamburg Kambangan 11 Oct. te Sabang, Amsterdam n. Java. Klipfontein 13 Oct. van Dar es Salaam, Beira n. Rotterdam. Koudekerk 14 Oct. te Antwerpen, Bombay n- Rotterdam. Kota Radja 12 Oct. 16 u. te Marseille, Java n. Rotterdam. Kota Baroe p. 13 Oct. 19 u. Ouessant, Rot terdam n. Java. Laertes p. 12 Oct. Perim, Liverpool naar Macassar. Montferland 14 Oct. te Amsterdam van Buenos Ayres. Menado p. 14 Oct. 6 u. Gibraltar, Rotter dam n. Java. Medea 11 Oct. van New York naar West- Indië. Nieuw Holland 11 Oct. te Singapore van Melbourne. Nieuw Amsetrdam 14 Oct. te Rotterdam v. New York. Narenta 13 Oct. v. Londen, Pacifickust n. Rotterdam. Nebraska 13 Oct. te Londen, Rotterdam n- Vancouver. Nickerie 13 Oct. te Barbados van Amster dam. Ouderkerk 13 Oct. te Bremen van Ham burg. Poseidon 13 Oct. 15 u. te Bremen van Ham burg. Palembang p. 13 Oct. 14 u. Perim, Rotter dam n. Java. Poelau Roebiah p. 12 Oct. Perim, Amsterdam n. Java. Prins der Nederlanden p. 12 Oct. Perim, Amsterdam n. Batavia. Prinses Juliana 13 Oct. van Algiers, Batavia n. Amsterdam. Riouw 12 Oct. van Bombay, Amsterdam n. Java. Rondo p. 13 Oct. Vlissingen, Amsterdam l.v. Antwerpen n. Java. Streefkerk p. 13 Oct. Perim, Rotterdam n. Kurrachee. Stadsdijk 13 Oct. v-m. te Antwerpen, Ran goon n. Rotterdam. Schouwen 13 Oct. van Port Said, Java n. Rotterdam. Soekaboemi p. 12 Oct. 16 u. Land's End Java n. Rotterdam. Soemba p. 13 Oct. Dover, Amsterdam n. Java. Tosari p. 12 Oct. 9 u. Gibraltar, Rotter dam n. Java. Tjerimai p. 13 Oct. 8 u. Kaap del Arml, Rotterdam n. Java. Tambora p. 13 Oct. 14 u. Suez, Java naar Rotterdam. Triton 13 Oct. te Amsterdam van West- Indië. Telamon 12 Oct. 13 u. Azoren, Amsterdam n- West-Indië. Ulysses 12 Oct. te New Orleans. Vlieland 12 Oct. van Belawan Deli, Rot terdam n. Batavia. Vecht dijk 14 Oct. te Antwerpen, Hamburg n. Rotterdam. Waterland 14 Oct. v. Montevideo, Amster dam n. Z.-Amerika. Zelandia 13 Oct. 8 u. n.m. van Las Palmas Buenos Ayres n. Amsterdam. Salawati p. 11 Oct. Gibraltar, Java naar New York. Flandria 13 Oct. 21 u. te en 23 u. van Leixoes, Amsterdam, n. Buenos Aires. \VXJENSDAG 16 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10-00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het kwartet. 2 00 J. B. Schuil leest uit „Paul verliefd" en „De Artapappa's". 2.30 Gramo- foonmuziek. 3.00 Naailes. 4-00 Pianomuziek (studie) door Louis Schmidt en Egbert Veen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Concert in café Moderne te Amsterdam. 6.30 Koersen. 6-45 Italiaansche les. 8.00 Kamermuziek door het Hongaarsche trio Ilonka Kraus, piano, Ali ce Monar, viool, Laszlo Vincze, cello. 915 Noorsche avond. Orkest o.l.v. Nico Treep. James Yoland, declamatie. G. v. Renesse, piano. 10-30 Persber. Na afloop gramofoon muziek tot 12.00. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 10.30 Ziekendienst. 12.30 Concert. Zang, fluit en piano. 2-00 Gramofoonmuziek. 2.30 Concert. Sopraan, viool, hobo en piano. 4.00 Concert. Dameskoortje en orkest. 5.00 Kin deruurtje 6.00 Gramofoonmuziek. 7-00 Con cert. Koor, bariton, kerkorgel en hannonium. 8.00 Praatje door den NCRV-Voorzitter. 830 Samenkomst van het Leger des Heils, korps Enschede. Daarna: Persberichten. DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. C. Lucas, als, E. Cross, tenor. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Uit zending voor scholen. 3.20 Lezing. 405 Con cert. L. Marshall, mezzo-sopraan, het Renée Cook Trio. 5-05 Cinema orgelconcert. 5-35 kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianoreci tal door G. Peppercorn. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville Programma. 9-20 Nieuwsber. 9 35 Lezing. 9-50 Nieuwsber. 9-55 „Captain Brassbound's Conversion" van Bernard Shaw. 11.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12-50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Con cert. Orkest, koor en solisten. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek 9.35 Gramofoon muziek. 10.50 Muziekuitzending voor scho len. 11.30 Gramofoonmuzieek. 12.25 Concert. Orkest en tenor. 4-55 Gramofoonmuziek. 7.40 Noorsche avond. Orkest en piano. Inter mezzo: Scènes uit „Peer Gynt" van Ibsen. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 2.50 Orkestconcert. 7.20 Noorsche avond. Orkest, koor, solisten en spreker. 9-25 Or kestconcert. BRUSSEL 508.5 M. 5-20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Noorsche avond. Orkest en solisten. Lezing. ZEESEN 1635 M. 8-50 Lezingen en lessen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Géza Komor-kapel. 8.05 Noorsche gedichten. 8-35 Noorsche muziek- Symphonieconcert. Daarna dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10