TWEEDE KAMER. Groote Markt 1-7 Sfo MKDDILMS Pi J)©1MG HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 18 OCTOBER VIERDE BLAD 1929 BINNENLAND 17 October. Het Ambtenarenrecht. Voor de militairen is een afzonderlijke wet in bewerking. De heer Wijnkoop wil persé interpelleeren. Hij kan het niet laten. Nu de Kamer het tweetal aanvragen van den heer Wijnkoop afwees, heeft hij opnieuw een verzoek gedaan om te interpelleeren. Hij heeft gezocht naar een onderwerp. En de fortuin was hem gunstig! Gisteravond hadden er relletjes plaats in Maastricht, als gevolg van de daar nog voortdurende staking welnu, mooier onderwerp had de heer Wijnkoop niet kunnen vinden. En dus vroeg hij te mogen interpelleeren over het gebeur de te Maastricht. Of deze interpellatie echter zal worden toe gestaan? De voorzitter zal echter moeilijk een argu ment kunnen vinden om de interpellatie thans te weigeren In het Maastrichtsche ge val kan de heer Wijnkoop betoogen dat er alles nog in groei en wording is, zoodat uit stel schade zou kunnen beteekenen. De geheele middag verliep met de artikels- gewijze bespreking van het ontwerp-Donner, dat een formeel ambtenarenrecht gaat bren gen. De Kamer is vanmiddag eerst gekomen tot art. 3. Desondanks hoeft het aantal arti kelen er zijn er 136 niet ongerust te doen worden De nog komende artikelen zul len niet zooveel tijd vragen als de beide eer ste deden. De heer J. ter Laan heeft zich moeilijk gewonnen gegeven ter zake van de arbeids- contracters, maar hij heeft zich tenslotte gewonnen gegeven. Men weet 't de heer ter Laan wilde de arbeidscontracters met even zoovele woorden onder de bepalingen, alle bepalingen laten vallen van het ontwerp. Donner, dat het for- meele recht regelde. De minister had daar tegen bezwaar, omdat zijn ontwerp voor de ambtenaren formeel recht brengt- en niet voor de arbeidscontracters gelden kan, die geheel vallen onder de werking van het bur gerlijk recht. Nu waren in de practijk rond het instituut der arbeidscontracters ernstige bezwaren gerezen. In de eerste plaats werd geconstateerd en zeker niet zonder grond! dat er menschen op arbeidscontract wor den aangenomen, die eigenlijk als ambtenaar of beambte hadden moeten aangesteld zijn. En in de tweede plaats schijnt 't voorgeko men te zijn, dat bij het contract, waarop de contracters worden aangenomen, bepalingen van het burgerlijk recht worden uitgescha keld. Het was om deze euvelen, dat minister Donner met wijziging van het ontwerp is ge komen, een wijziging, die in de slotbepalin gen dwingend voorschreef, dat er een alge- meene maatregel van bestuur komen moet, waarin „bepalingen worden vastgelegd be treffende de gevallen, waarin en de voor waarden waaronder, door of vanwege het Rijk indienstneming op arbeidsovereenkom sten naar burgerlijk recht kan plaats heb ben". De minister zeide toe, dat deze wetswoor- den beteekenden, dat de algemeene maatre gel redelijkerwijze alle vraagstukken wilde regelen, die zich rond het arbeidscontract voordoen. Een toezegging, die heel wat in hieldeen toezegging, die, begrijpelijk, den heer J. ter Laan er toe bracht zijn amende menten betreffende de arbeidscontracters maar in te trekken, nu de kans op aanne ming (dat bleek wel gisteren) toch niet groot kan zijn. De heer J. ter Laan had een amendement ingediend om de marechaussée onder de wet- Donner te laten vallen. Waarom zoo werd gevraagd en terecht dit ééne militaire corps en niet de andere militaire corpsen, waarom wel de marechaussée en b.v. niet de militaire politie? De heer ter Laan zag t zelf ook in en trok ten bate van een amendement-Marchant zijn amendement in. Dit was ook logisch immers de heer Marchant wilde alle militai ren onder de wet brengen, onder de wet- Donner, die het formeele recht den ambte naren brengt: de rechtspraak. De heer Mar chant billijkt het, wanneer er voor de mili tairen afzonderlijke regels worden gesteld ter zake van het materieele recht, maar dat zulks ook geschieden moest ter zake van de rechtspraak, dat ging zijn begrip te boven. Zijn de militairen zulke buitenissige men schen, van zoo wonderlijk hoogen inhoud, dat een bekwaam administratief rechter plotseling onbekwaam wordt, wanneer er iemand met sterren of strepen binnenkomt? Ach neen antwoordden de heeren Boon, Tilanus en van Dijk, gevolgd door den mi nister van Justitie. Wanneer de heer Mar chant een apart materieel recht voor de mi litairen billijke, dan doet hij dat, wijl de mi litaire verhoudingen beheerscht worden door de tuchtverhoudingen. Nu zijn het volkomen dezelfde tuchtverhoudingen. die ook het for meele recht moeten beheerschen, betoogden Mr. Marchant's opponenten. Neen riposteerde weer mr. Marchant dat is 't niet. Weet u waarom de militairen afzonderlijk moeten behandeld worden, om dat bij de politie de burgemeesters het altijd voor het zeggen willen hebben en omdat bij de militairen de meerderen het altijd voor het zeggen willen hebben. De minister voegde aan zijn betoog toe, dat hij herhalen moest, wat hij in de stukken reeds uitvoeriger had meegedeeld, dat er een formeel administratief recht voor de militai ren op komst is, wat nog bevestigd werd door een mededeeling van den minister van De fensie. Mr. Deckers deelde mede, dat een wetsontwerp, daartoe strekkende aan zijn departement in voorbereiding is. Mr. Marchant handhaafde zijn amende ment nog betoogd hebbend, dat een schrif telijke voorbereiding van de militaire vragen geenszins noodig was (de minister van Justi tie dacht er anders over) maar het amen dement werd verworpen met 5329 stemmen. Voor waren de v.-d. en de s.-d. en, wat apar te vermelding verdient, van de R.-K. de heer Max van Poll, die thans in de R.-K. fractie de uiterst linksche plaats inneemt. De heeren Tilanus en Beumer hebben een amendement zien overnemen, dat de positie van de ministers, de leden van de rechterlijke macht en van den Raad van State in het geheel van de wet op juister basis zet. Het was nl. volledig overbodig uit den aard dier positie om te eischen, dat er voor de evengenoemde functie bepalingen worden gemaakt voor schorsing, benoeming, ontslag, bezoldiging, wachtgeld, diensttijden enz. Veel daarvan wordt immers bij de wet reeds ge regeld! De Kamer verwierp met 54—15 stemmen een amendement-v. d. Bergh, hetwelk be doelde het personeel van semi-overheidsbe- drijven onder de wet te doen vallen. De mi nister bestreed dit amendement, wijl dit per soneel er dan nog beter aan toe zou zijn, dan de arbeidscontracters. Bovendien zag hij hier ook in de eerste plaats een taak aanwezig voor de organen der Overheid, die tot de stichting van zulk een semi-overheidsbedrijf overgaan. De heer Kortenhorst hield een heel betoog over de socialisatie van bedrijvenvan academisch belang. Buiten de orde was 't ze ker; immers, om socialisatie van bedrijven en de positie van het personeel in gesocialiseer de bedrijven ging het niet, de vragen liepen slechts over de positie der menschen, die van personeel van een overheidsbedrijf worden personeel van b.v. een Naaml. Vennootschap, die hetzelfde bedrijf exploiteert. Daarenboven had het ontwerp-Heemskerk voor zulke men schen reeds bepalingen getroffen. Intusschen ook op dit punt overwon de minister. INTIMUS. DE MOORD TE ROTTERDAM. DE ANGSTKRETEN. Wij meldden gisteren reeds, dat een ver pleegster en een visscher aan de Rotterdam- sche politie hebben medegedeeld op den avond van den moord in den polder Blijdorp kreten te hebben gehoord. De N. R. Crt. schrijft hierover nog: Er heeft zich een verpleegster gemeld, die op den avond van den moord haar hond heeft uitgelaten en op den Schieweg heeft geloopen, op een afstand van naar schatting ruim driehonderd meter van de plaats van het misdrijf. Zij heeft verklaard uit den polder een kreet te hebben gehoord, alsof er iemand om hulp riep. Aangezien zij op de klok heeft gekeken, voordat zij den Schieweg opliep, en nogmaals, toen zij terugkwam, is vastgesteld kunnen worden, dat er tusschen half acht en tien minuten vóór acht om hulp moet zijn geroepen. Bovendien heeft een man die op den bewusten avond aan het verbin dingskanaal heeft zitten visschen, verklaard dat hij tot driemaal toe kreten heeft ge hoord, welke uit den Blijdorppolder kwamen, ongeveer ter hoogte van de Melkmarkt. Hij is kort daarna met een autobus naar huis gegaan en omdat vast staat, op welk tijdstip de bus langs het verbindingska.uaal is geko men, en de man vrij ivirrwxeurig kan opge ven hoeveel tijd er verloopen is tusschen het hooren van de kreten en Zijn vertrek is kun nen worden vastgesteld, dat hij de kreten omstreeks half-acht heeft gehoord. Volgens de Tel. zouden beiden gedacht- hebben, dat het geroep afkomstig was van kinderen, die vaak in den polder spelen. De juffrouw, die op den Beukelsdijk te Rot terdam zou zijn aangerand, heeft zich bij de politie gemeld. Het blijkt, dat op dien avond een man plotseling zijn hand op haar schou der heeft gelegd. Zij is toen erg geschrokken en heeft hard gegild. Als een bewijs, dat de Rotterdamsche poli tie van het bureau Groote Paauwensteeg bij haar onderzoek, in zake den moord, de vo rige week gepleegd op de 10-jarige Marietje van O. geen enkel onderdeel verwaarloost, kan wel gelden, dat door haar het pak klee- ren, dat Dinsdag op de Gedempte Binnen Rotte gevonden werd, naar dr. Hesselink is opgestuurd, ten einde door hem te worden onderzocht, of wellicht zich op deze kleeren sporen bevinden, die met den moord in ver band zouden kunnen worden gebracht, schrijft de Tel. Eigenaardig is het, dat ver schillende sporen, die door de politie gevolgd zijn, steeds weer uitloopen op bepaalde per sonen, die al eerder het middelpunt waren van nauwkeurige observatie, maar tegen wien tto op heden nog onvoldoende aanwij zingen zijn, om hen verder van den moord te verdenken. VOORTZETTING DER HAAGSCHE CONFERENTIE. Bij informatie op het ministerie van Buiten- landsche Zaken is gebleken, dat men daar nog niets weet van een nieuwe conferentie te 's-Gravenhage in November aanstaande meldt de N.R.Ct. ONGELUK IN DE REMISE DER N. Z. H. TE LEIDEN. TWEE WAGENS GEKANTELD. In de remise der Noord-Zuid-Holl. Tram weg Mij. aan den Rijnsburgerweg te Leiden heeft dezer dagen een ongeval plaats gehad, dat goed is afgeloopen, schrijft het Hbld. In de remise rijden de trams op z.g. verzonken spoor, waaronder zich een 2 m. breede gang bevindt, die het technisch personeel in staat stelt de tramrijtuigen van onderen schoon te maken en te repareeren. De rails van deze remise-sporen rusten op betonnen palen. Bij het inrijden van een motorrijtuig met aan hangwagen is dezer dagen dit verzonken spoor over een groote lengte bezweken, waar door de beide tramrijtuigen kantelden en in de gang terecht kwamen. Gelukkig bevond zich in de gang geen personeel en stonden ook niet meer rijtuigen op dat spoor. De be stuurder en conducteur van den gekantelaen tramtrein kwamen met den schrik vrij. GEVAARLIJKE TOESTAND OP HET PLEIN. Ernstige aanrijding voor de Rechtbank behandeld. „HET HOUTPLEIN IS EEN PUZZLE". 5 Maart van dit jaar heeft op het Plein een ongeluk plaats gehad, dat nog eens duidelijk den onhoudbaar gevaarlijken verkeerstoe- st-and ter plaatse illustreerde, en waarvan de behandeling Donderdagmiddag voor de Haarlemsche Rechtbank bij vernieuwing het licht deed vallen op de onveiligheid van den wielrijder, die zich op dit plein bevindt. Een 24-jarige naaister uit Heemstede fietste er den avond van dien dag. omstreeks 8 uur in de richting Heemstede, toen zij aanger-Jen werd door een auto bestuurd door een 55- jarig gemeente-ambtenaar uit Hillegom. Deze had zich thans te verantwoorden, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De naaister namelijk heeft hij bij het achterop rijden aangereden. Volgens het ge tuigenis van de juffrouw heeft zij geen sig nalen gehoord. Zij reed ongeveer drie meter van den westelijken straatkant, met- het plan om naar de Dreef te gaan. Of zij van plan was de rechterzijde dan wel de linker te houden van den vluchtheuvel, waar de taxis staan, kon de aangeredene niet zeg gen, omdat zij dien vleuchtheuvel nog niet zoo dicht genaderd was. dat zij daarover reeds zou hebben moeten beslissen. De juf frouw kon slechts toegeven, dat het haar ge woonte is den weg rechts van den vlucht heuvel te houden. De toestand op het Plein is echter zoo, dat men bijna altijd midden op den weg moet rijden. Toen nu de wagen haar aanreed werd zij eerst met het gezicht op den grond gewor pen, waardoor zij hevige pijn leed, daarna meegesleurd, en nogmaals met het hoofd te gen de straat geslagen. De juffrouw heeft daarbij een schedelbasis- fractuur opgeloopen en een wondje naast het oog. Het merkwaardige echter, vertelde het slachtoffer de rechters, was, dat ik heelemaal niet buiten kennis was. Mijn eerste gedachte was: „Nu ben ik dood". De juffrouw is een garage binnengedragen en naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd. Hier heeft getuige-aeskundige dr. G. M. Mes, toenmaals inwonend geneesheer, thans te Amsterdam, geconstateerd, dat door belee- diging der oogzenuwen tengevolge van den schedelbreuk het licht uit het rechteroog grootendeels geweken was. Het slachtoffer kan met dit oog dan ook zoo goed als niet meer zien, in elk geval geen afstanden fixee- ren, hetgeen de juffrouw ongeschikt heeft- gemaakt voor haar werk als naaister. Zij is nu winkeljuffrouw. Het oog zal niet meer genezen. Bovendien heeft de juffrouw twee maanden in het ziekenhuis moeten lig gen, is onder behandeling geweest van een zenuwarts en twee oogartsen, moest 6 weken thuis blijven en 6 weken herstel zoeken in een sanatorium en is thans nog onder behan deling van een zenuwarts. Zeer zeker is hier dus sprake van zwaar lichamelijk letsel. Uit het verhoor van den verdachte bleek, dat deze de wielrijdster in het geheel niet gezien heeft, voor dat zij geschept werd door een der spatborden. De oorzaak daarvan kon verdachte niet opgeven. Het was echter re genachtig weer en verdachte heeft geen auto matische ruitenwisscher. Hij heeft- zijn aan dacht vooral besteed aan een stilstaanden auto. Volgens de wielrijdster was het op het Plein niet druk. Een chauffeur, die op den hoek van het Lorentzplein heeft gestaan had den indruk gekregen, dat de autorijder zat te slapen of den anderen kant op heeft gekeken. Mr. A. R. Andringa, de subst.ituut-offic.ier van justitie, zeide in zijn requisitoir, dat het Houtplein een zeer moeilijk punt is, een groo te puzzle. Wat de plannen tot verbetering betreft, de Commissaris van Politie heeft spreker ver zekerd, dat men het daarover nog lang niet eens is. De een wil het zus, de ander zoo. Den gevaarlijken toestand kennende had verdachte de uiterste voorzichtigheid in acht moeten nemen. Dit heeft de juffrouw wel ge daan, verdachte niet. Zwaar lichamelijk letsel door schuld be wezen achtende requireerde mr. Andringa een geldboete van 200, subsidiair een hech- tenisstraf van 20 dagen. De verdediger, mr. J. H. J. Simons begon met een woord van groote deelneming te spreken aan het adres van het slachtoffer. De strafbaarheid van den verdachte staat echter volgens hem niet. vast, omdat het niet duidelijk is. hoe de situatie op het Plein is geweest. Daarom vroeg pleiter ontslag van rechtsvervolging. En aangezien zijn client reeds vijf jaar reed zonder ooit een ongeluk te hebben veroorzaakt, vroeg hij subsidiair om een zeer geringe straf op te leggen. De uitspraak is 31 October. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) BOLLENDIEFSTAL TE HILLEGOM. DE ZAAK VOOR DE RECHTBANK. P. v. B. een 26-jarig koopman te Heemste de. die thans gedetineerd is. had zich te verantwoorden wegens diefstal van 4 12 H L. crocusbollen. gepleegd in den nacht van 22 op 23 Juli te Hillegom, welke bollen behoor den aan H. Heemskerk. De rechercheur Th. Spoor te Haarlem is in den bewusten nacht op den Vogelenzang- schenweg een auto tegen gekomen, waar de bollen op geladen waren. Hij is de auto ge volgd per fiets en heeft den bestuurder v. d. B. op de Kinderhuisvest te Haarlem aange houden, althans geassisteerd bij de aanhou ding. Den volgenden dag is een veldwachter van Hillegom te Haarlem op het politiebureau ge komen omdat te Hillegom bollen gestolen waren. Het onderzoek is daarna overgegeven aan de politie te Hillegom. De benadeelde H. Heemskerk, een 66-jarig bollenkweeker to Hillegom had zijn schuur aan den Meerweg. Van de achterdeuren der schuur bleek een ruit vernield te zijn. De waarde taxeerde hij op 1500. De Hille- gomsche veldwachter heeft hem later ne gen zakken bloembollen getoond, die hij on middellijk herkende aan de merken en aan de soort der bollen. De inspecteur van politie te Heemstede de heer C. H. Kemper heeft de op het ruitje en de sponningen gevonden vingerafdrukken vergeleken met ten bureele te Heemstede be rustende. Zij kwamen op 26 punten overeen. Het gebruik eischt slechts overeenkomst op 12 punten, in Engeland slechts op 6. De in specteur deed nog verschillende verklarin gen omtrent het aactyloscopisch signalement. In den auto is een paar handschoenen ge- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regret vonden. Deze lagen thans op de groene ta fel. Van den rechter handschoen was de mid delvinger gescheurd. Er is een afdruk juist van dezen middelvinger op de ruit gevonden. Verdachte vroeg of hij de handschoenen mocht aantrekken. Dit werd toegestaan. De handschoenen bleken hem te klein te zijn. Verdachte ontkende, dat de handschoenen van hem waren. Hij ontkende ook den diefstal gepleegd te hebben. Hij zeide in een café op de Boter markt 22 Juli een zekeren Jaap gesproken te hebben, die hem voorsloeg dien nacht aan den Meerweg te komen met een auto. Jaap had een vracht voor hem. zieke bollen, die naar Beverwijk moesten. Jaap had hem ook de handschoenen toegegooid, toen v. B. met den auto verscheen. Verdachte hing een zeer onwaarschijnlijk verhaal op ter verklaring van de vingeraf drukken. Eenige vroegere patroons van verdachte, getuigen a décharge, verklaarden een gunsti- gen indruk van verdachte te hebben. Hij was een bekwaam en trouw werkman. Het O. M„ waargenomen door mr. Stam. meende, dat er niet de minste twijfel be staan aan verdachte's schuld. Mr. Stam was van oordeel, dat een ernstige correctie op haar plaats is en vroeg twee jaar gevange nisstraf. Verdachte hield vol onschuldig te zijn. Mr. H. O. Drilsma, de verdediger, wilde voorop stellen, dat het. vinden van gestolen goederen nog geen bewijs is van diefstal. Hij keurde af de vooropgezette meen in g van de politie, dat wat verdachte zeide onwaar was. De politie heeft niet voldoende onderzocht. Daardoor is er te weinig materiaal, dat even tueel een bewijs zou kunnen leveren. PI. bracht den inspecteur hulde voor diens nauw gezet en met groote kennis van zaken, ver richt vingerafdrukonderzoek. doch overtui gend acht hij. zich beroepend op van Ledden Hulsebosch, dit niet. Niet bewezen achtte pi. de wederrechte lijke toeëigening. Pleiter vroeg derhalve vrijspraak, subsi diair clementie. Hij vestigde er de aandacht op, dat verdachte tot slechts kleine straffen veroordeeld is, en eenige malen vrijgespro ken. Mr. Drilsma vroeg ook de onmiddellijke in vrijheidstelling van verdachte. Dit verzoek werd niet ingewilligd. Uitspraak Donderdag. VERBETERING VAN WEGEN TE BLOEMENDAAL. WAT VOOR 1930 OP HET PROGRAMMA STAAT. Het ligt in de bedoeling van Publieke Wer ken te Bloemendaal om in 1930 de volgende wegen voor zoover dit mogelijk is te vernieu wen: Bloemendaalsche weg, Juüanalaan, Wes terlaan, Zandvoorterweg (van den Vier sprong tot aan de grens van Heemstede) en het rijwielpad langs den Zeeweg. De Bloemendaalsche weg wordt natuurlijk geasphalteerd. Het zou aanbeveling verdie nen om meteen te trachten zooveel mogelijk grond voor de verbreeding van den weg te verkrijgen. De gemeente heeft in den loop der jaren al verschillende perceelen aange kocht, die gesloopt' werden om gevaarlijke plaatsen te verbeteren, maar het zal toch nog wel mogelijk zijn zonder veel kosten nog eenige onbebouwde strooken grond te krij gen voor de verbreeding van den weg. Het is ook noodig dat de Zandvoorterweg tusschen den Viersprong en de grens van Heemstede verbreed en geasphalteerd wordt. Het is jammer, dat de bebouwing belet om ook nabij den Viersprong een flinke ver- brecding tot stand te brengen, De gemeente Bloemendaal heeft verschil lende wegen in onderhoud die op de provin ciale wegenlijst voorkomen, namelijk de Zee weg, Militairenweg, Bloemendaalsche weg, Zandvoorterweg en een gedeelte van den Vo- gelenzangschen weg. Daarom kan de ge meente aanspraak maken op een uitkeering uit het Wegenfonds. Over 1929 werd f 24.000 ontvangen. Voor 1930 is f 25.000 geraamd. AUTOMAAT TEGEN NOODELOOS AANBELLEN. POSTPENNINGEN VERMOEDELIJK OOK SPOEDIG TE HAARLEM. Onlangs maakten wij melding van de uit vinding van den heer G. L. van Gink, te Amsterdam. Het betrof een schelautomaat tegen noodeloos aanbellen. De bel funtion- neert slechts na inwerping van een cent. Het is thans den heer van Gink niet alleen gelukt de beswaren van de Posterijen te ondervan gen, maar ook haar medewerking te krijgen. Aan 's Rijks Munt te Utrecht heeft de beer Van Gink een aantal penningen van geel koper met het opschrift Ned. Posterijen ge slagen ter grootte van een cent, echter ter onderscheiding voorzien van een gat en deze penningen ter beschikking gesteld van de Posterijen. Deze worden door de bestellers gebruikt om aan te bellen bij de bestelling van poststukken, waar de automaten zulks noodzakelijk maken. De directies van de post kantoren in een aantal groote steden zooals: Amsterdam. Rotterdam. Den Haag, Utrecht en Groningen zullen deze penningen aan het bestellende personeel medegeven. Het is de bedoeling de penningen uitslui tend mede te geven aan bestellers, die post stukken moeten aanbieden, dus o.a. in den quitantiedienst en postpakkettendienst. Nader vernemen wij dat op 't oogenblik door de directie van het Postkantoor te Haarlem met de directie te Amsterdam over leg gepleegd wordt over deze penningen. Vol doet de proef te Amsterdam, dan zullen ook te Haarlem zulke penningen aan de bestellers worden medegegeven. Men kon ons nu reeds mededeelen dat vermoedelijk wel spoedig hiertoe zal worden overgegaan. BESMETTELIJKE ZIEKÏEN. Ir. de week van 6 tot en met 12 October kwamen in Haarlem 5 roodvonkgpvallen voor in Haarlemmermeer 3. en in Velsen 1. In Haarlem werden 7 gevallen van dlph- theritis geconstateerd, in Zandvoort 2. Bovendien kwam in Haarlem 1 geval voor van Poliomyelitis anterior acuta (kinderver lamming). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. Artikelen bij ons gekocht worden onder volledige garantie voor gave over komst en zonder bereke ning van emballage verzonden. GROOTE HOUTSTR. 82-84

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13