Fa. Gebr. BRAKEL HAARDEN 1S HANDELSBLAD HAARftM'S DAGBLAD VRIJDAG 18 OCTOBER 1929 UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL. RAADSVERGADERING Verbetering- van den Kenne merweg. Doortrekking der Oranje Nassaulaan. Be tere verlichting Boekenrode- weg. In de zitting van den gemeenteraad van Donderdagmiddag waren met kennisgeving afwezig de leden Luden en Hogenbirk. Nadat de geloofsbrieven van het nieuw in komend lid den heer K. Kooiman waren on derzocht en in orde bevonden werd tot diens toelating besloten. Onder de Ingekomen stukken was het door ons medegedeelde resumé van de conferentie over de schadeloosstellingen wegens annexatie. Goedgevonden werd, dat de heer Laan óók bevoegdheid heeft voor de gemeente op te treden ter zake van de ver dere regeling der schadeloosstellingen. B. en W. werdén gemachtigd om om niet over te nemen van den heer L. Schoorl en van de Directie der N.V. „Kunsthandel „Luc- tor" strooken grond langs den Kennemerweg die de gemeente noodig heeft voor verbete ring en verbreeding van den Kennemerweg. Verder werden B. en W. gemachtigd van den heer J. W. E. van der Valk om niet over te nemen een strook grond aan den Joh. Ver- hulstweg en den nieuw geprojecteerden weg, noodig tot afronding der beide wegen. B. en W. hadden gevraagd een crediet voor het bouwen van een clubgebouwtje ten dien ste van de ijssport aan den Duin en Daal- schen vijver. Het werd echter aangehouden, omdat B. en W. het nog eens nader moeten bezien. Hamcrpunten. Z. H. S. werden aangenomen de voorstel len van B. en W. tot wijziging der verorde ning regelende de samenstelling en werk kring der vaste commissiën, tot goedkeuring van de rekening over 1928 en der begrooting voor 1930 der gezondheidscommissie en tot aankoop van grond langs den Bloemendaal- schen weg hoek Julianalaan van mevrouw Heeren en van den heer H. Polak. Benoemd werd, daar de heer de Waal Ma- lefijt had bedankt, als lid der commissie voor publieke werken de heer Kremer, die de be noeming aanvaardde. Het volgende punt gold De doortrekking der Oranje Nassaulaan. Daarover werd eenige discussie gevoerd. Wethouder Laan deelde mede, dat het noo dig is dat daar ter plaatse nog een gedeelte sloot blijft. Het is echter de bedoeling dat die sloot zal worden verbreed. De heer De Waal Malef ij t merkte op, dat de commissie voor openbare werken het beter had gevonden dat de sloot geheel zou gedempt worden. Het wordt daar een kweek plaats van malariamuggen. De heer Van Nederhasselt daar entegen sloot zich geheel bij den heer Laan aan. De heer Laan verdedigde andermaal zijn standpunt. Spr. was van meening, dat het uitgesloten is dat de sloot een kweekplaats van malariamuggen worden zal. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Opnieuw werden, wegens formeele redenen vastgesteld de besluiten tot uitgifte van grond in erfpacht aan het P. E. N. voor het plaatsen van transformatorgebouwtjes. Bloemendaalsche Schoolverecniging Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking, vol gens art. 72 der L- O. Wet, in zake beschik baarstelling van gelden voor schoolbanken der Bloemendaalsche Schoolverecniging. Op het verzoek om ontheffing van de DrankwetverordenLng voor perceel Korte Kleverlaan 16 werd beschikt volgens het voorstel van B. en W. Bij het agendapunt ter zake van aange vraagde ontheffingen van bepalingen der Bouwverordening, werd beschikt volgens het advies van B. en W. behoudens dat de Raad besloot wel ontheffing te verleenen aan Dr. J. D. Blerens de Haan voor den bouw eener garage aan den Slingerweg. Bij de Rondvraag bepleii. de heer Ca s s e e verbeteringen aan te brengen aan den Zandvoorterweg en aan den Boekenrodeweg. Het bleek dat te zijner tijd aan deze wegverbeteringen aan dacht zal worden geschonken. Verder klaagde de heer Cassee over het rij den door eenige chauffeurs met bussen van den B. A. D. De Voorzitter antwoordde de aan dacht van den heer Olie op deze aangele genheid te zullen vestigen. Daaraan voegde spr. toe, dat de Elswoutslaan met zijn vele bochten moeilijk is te berijden. Aan den heer de Clercq zegde de heer Laan toe, dat op den Boekenrodeweg eenige lantaarns zullen worden bijgeplaatst; waarna de zitting werd gesloten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: W. Vleghcrt, Stol berglaan 17 Aerdenhout, een gulden: II. H. Smit, Schulpweg 6 Aerdenhout, een tom- pouce: J. B. Wilhous, Teding van Berkhout laan 33 Aerdenhout. een regenjas: IJzer man, Stolberglaan 41 Aerdenhout, een bad pak en handdoek: N. van Keulen, Zandvoor terweg 115 Aerdenhoutt, een heeren para- pluie en een rijwielbelastlngmerk: G. y. d. Leest, Ramplaan 70 Haarlem, een vilten dameshoed: J. Eclihorn. Middentuindorp- laan 17 Haarlem, een rozenkrans in etui: W. Fonteijne. Boschlaan 35 Bloemendaal, een jonge herdershond: Bremer, Zuidertuindorp- laan 4 Haarlem, een paardedeken; Stoop's Bad, Julianalaan Overveen, een paar blau we sportkousen; J. Dieckman, Madelieven- laan 15 Aerdenhout, een beursje met inhoud; Mevr. Roëll, Zandvoorterweg 59 Aerdenhout, een poesje; Boxem, L. v. Dalelaan 4 Over veen, een tang voor te looden; Mej. Reime- rink, Koekoeksweg 1 Aerdenhout. een da- mesportemonnaie met inhoud: Roozelaar Francken, Julianalaan 40. Overveen. een Teddy-beer (kinderspeelgoed); L. Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een jongenspet; aan den politiepost Aerden hout, een blauwe Marinemuts. HEEMSTEDE IJSVEREENIGING „DE VOLHARDING" Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond een ledenvergadering in Hotel Van Ree. De heer L. Kooijman, voorzitter, open de de bijeenkomst met een woord van wel kom. Hierna volgden verschillende bestuursme- dedeelingen, o.a. dat ook nu weer aan B. en W. was verzocht om bij een eventueele ijs- periode de beschikking te krijgen over de Van Merlenvaart. Ook deelde het bestuur mede, dat kinderen beneden 14 jaar als regel in de avonduren geen toegang tot de baan zullen hebben, waarmee de vergadering accoord ging.. Aan den penningmeester werd voor zijn uitstekend beheer décharge verleend. Met algemeene stemmen werd aan den Volksbond tegen drankmisbruik een gift toe gezegd van f 25 voor de stichting van een ge bouw van dien bond in de omgeving van de Haven. Minder vlug ging het voorstel om ter ge legenheid van het 121/2-jarig bestaan een feestavond te organiseeren. Nadat besloten was, dat de kosten daarvan zullen bestreden worden buiten de kas der vereeniging om, werd het voorstel aangenomen; er werd een commissie benoemd ter voorbereiding van dezen feestavond. Na rondvraag werd de vergadering geslo ten. ZANDVOORT SPAREN De Nutsspaarbank. afdeeling van de Haar- lemsche Nutsspaarbank, heeft besloten, om ten einde het sparen te bevorderen, gedu rende eenigen tijd, op naam van eiken jong geborene, een spaarbankboekje uit te reiken met als eersten inleg 1. STRAATVERLICHTING Bij de politie komen talrijke klachten in over onvoldoende verlichting van enkele straten. De oorzaak hiervan is, dat de jeugd de lampen bezigt als mikpunt met verschil lende projectielen. Wanneer men bedenkt, dat de lampen pl.m. 1.25 per stuk kosten, dan hebben de ouders ten zeerste de kinde ren te wijzen op de nuttelooze verspilling van belastingpenningen niet alleen, doch ook op het gevaar voor het verkeer dat zij veroor zaken. Ook zou het onderwijzend personeel op de scholen hier een waarschuwend woord kunnen laten hooren. PERSONALIA Aan mejuffrouw E. Spruitenburg. onder wijzeres aan school A alhier, is op haar ver zoek met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend. HULDIGING BEMANNING VAN DE REDDINGSBOOT Zaterdagmiddag 4 uur zal ten raadhuize de huldiging plaats hebben van de bemanning van de reddingsboot. Bij deze huldiging die in verband gebracht kan worden met de stranding van de „Hein- rich Podeus", zal de Duitsche regeering ver tegenwoordigd worden door Graaf von Bu- low. Ook zal het bestuur van de N. Z. H. Reddingsmaatschappij daarbij vertegenwoor digd zijn. IJMUIDEN KOLENDAMPVERGIFTIGING. Mdvrouw de Wed. J. wonende in de Kal- verstraat te IJmuiden-Oost, werd j.l. Maan dag plotseling zoodanig ziek, dat de genees kundige het noodzakelijk achtte, de familie te waarschuwen. Toen in den afgeloopen nacht een zestal zoons en dochters bij hun ernstig zieke modder waakten, werden ook zij achtereenvolgens onwel. Een der zoons, de heer K. J., die zich benauwd voelde wor den, begaf zich naar buiten, waar hij be wusteloos neerviel. Eenige geneeskundigen dio gewaarschuwd werden, constateerden kolendampvergiftiging, hetgeeen ook de oor zaak van de ziekte van mevr. J. schijnt te zijn geweest. Gelukkig was de vergiftiging van de kinderen niet van ernstigen aard. De heer K. J., die gedurende 2 uuren bewusteloos was, herstelde daarna spoediig. De toestand van mevr. J. is echter nog zeer ernstig. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat in de kachel van het vertrek, waarin allen den nacht hadden doorgebracht, een kleine hoe veelheid kolen lag te smeulen, terwijl de kachelpijp verstopt bleek te zijn. Niemand der aanwezigen had de kolendamp waarge nomen. Een aantal metalen voorwerpen was echter aangeslagen. Naar wij nog vernemen zijn ook da*. B. te Velsen en de heer V. notaris te Alkmaar,- die geruimen tijd in het vertrek hadden vertoefd, onwel geweest. BEVERWIJK „IM WESTEN NICnTS NELES". Voor de afd. Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling hield voor een groot aantal aanwezigen Ds. J. D. van Calcar Doopsgezind predikant alhier, een lezing over het bekende boek van Erich Maria Remarque: „lm Westen nichts Ne'ues". Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer J. P. van Helden, zong al lereerst een dubbelmannen-kwartet onder leiding van den heer H. van Dijk, eenige liederen. Ds. van Calcar begon te zeggen, dat het boek behoorde tot de oorlogsliteratuur. Oor logsliteratuur is er altijd geweest en het spreekt vanzelf, dat do oorlog van 1914—1918 de aanleiding is geweest tot velerlei schet sen. Er moet in dit boek wel iets bijzonders zijn. Het is niet de letterkundige waardo, die het boek zoo beroemd heeft gemaakt. Het aparte ligt op het terrein van de zielkunde en wel op die plaats, waar het kind staat; he tgaat om de ziel van kinderen, van on- volwassenen in den oorlog. „Een generatie, die door den oorlog vernield werd". De in het boek genoemden zijn dd vertegenwoor digers van een gansche generatie, die ver nietigd is. De kinderen die nog leiding noodig had den zijn in den oorlog gegaan en leer meesters geworden in onverschilligheid. Al leen in kameraadschap hebben ze hun leer meester gevonden in Stanislaus Katszinski. Spreker las verschillende fragmenten uit het boekwerk voor. Wat blijft er over van de romantiek van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. SOPH1APLE1N 6-14 den oorlog, vraagt spreker, van helden moed. Als een draad loopt door het boek de opvlamming van haat tegen hen, die hun Jeugd verwoest hoeft, zegt spreker. Hun haat en wrok gaat allereerst tegen den leeraar, verpersoonlijkt in Himmelstosz. Aan het slot wijdde spreker nog eenige woorden aan de strekking van het botte. De onuitgesproken strekking is: hoe kan een volgende generatie voor den oorlog be waard worden? Spr. wijst dan nog op het gevaar der militaire opvoeding HILLEGOM STATIONSCHEF. De heer J. Hermes, chef der N. S. alhier, is overgeplaatst als chef van het goederensta- tion te Haarlem. VELSEN DE VEHABE De handelsbeurs Vehabe, welke Dinsdag avond gesloten werd, is bezocht door onge veer 85<J0 betalende bezoekers. EEN RECORD-AANTAL TROUWLUSTIGEN Donderdag, op den algemeenen trouwdag, werden in deze gemeente niet minder dan 13 huwelijken voltrokken. LETTEREN EN KUNST. HET TOONEEL. VEREENIGD TOONEEL. EEN IDEAAL ECHTGENOOT Loudi Nijhoff voor het eerst te Haarlem Verkade moet wel een groote voorliefde voor Een Ideaal Echtgenoot hebben, dat hij telkens weer op dat ondanks den brillan- ten dialoog sterk verouderde Society-stuk terug komt. En het publiek althans het Haarlemsche schijnt die voorkeur volko men te billijken; de schouwburg aan den Jansweg was gisteren stampvol, een bewijs, dat de heer Kaart een gelukkige keuze voor zijn tweede abonnementsvoorstelling had ge daan. Nu was er nog een bijzondere reden voor deze ongemeen groote belangstelling. Loudi Nijhoff, die eenige jaren geleden op het lus trumfeest der studenten te Utrecht in „De Appel der Wijsheid" van Dr. Nolst Trenité door haar soepel en knap spel zoo sterk de aandacht trok en daarna in Duitschland een carrière wist te maken, trad gisteren voor het eerst te Haarlem op en het was wel dui delijk, dat de belangstelling van een groot deel van het publiek voornamelijk naar deze jonge actrice uitging. Loudi Nyhoff is een zeer elegante, knappe tooneelverschijning en het was aan haar spel vooral aan haar dikwijls mooie plas tiek dadelijk te zien, dat zij routine bezit. Het leek mij zelfs toe, dat haar spel voor namelijk door die routine beheerscht wordt. Haar spel was van een ingetogen distinctie, die in een society stuk als Een Ideaal Echt genoot volkomen past, maar het was alles wat uiterlijk en deed geen enkele maal een snaar bij ons trillen. Vooral in de dramati sche momenten in II miste haar spel inner lijke kracht, deed alles mij te bestudeerd en te tooneelmatig aan. Haar stem mist warmte en fond, waarbij nog komt, dat zij waar schijnlijk door Duitschen invloed som mige letters bepaald verkeerd uitspreekt. Mej. Nyhoff zal de uitspraak van de z en de s - die veel te scherp nu klinken hebben te herzien en ook de oo en de au klinken niet fraai. Maar dat zal ongetwijfeld als mej. Nijhoff wat langer in Nederland is ver beteren. Of zij in staat zal zijn de belang rijke plaats, die haar na het vertrek van Elsa Mauhs bij het Vereenigd Tooneel is aange wezen te bezetten, dient te worden afgewacht Dat zij een actrice als Elsa Mauhs kan ver vangen, is natuurlijk uitgesloten; wij hopen zeer dat mej. N-yhoff zich naast Vera Bon dam en Nel Stants als een der drie „eerste actrices" zal kunnen handhaven. In het samenspel met Nel Stants, bleek deze de meerdere van de debutante te zijn. Vooral in het groote tooneel in II, waarin elk woord van Nel Stants als een dolksteek was en deze actrice de scène absoluut beheersch- te, was Nel Stants uitstekend op dreef. Paul Huf was Robert Chiltern. Of hij weinig voor dezen idealen echtgenoot voel de. dan wel gisteren minder goed gedispo neerd was. weet ik niet. maar ik kreeg sterk den indruk, dat hij herhaaldelijk buiten zijn rol stond en wei het meest in het tooneel, waarin hij na de onthulling van het. geheim door Mrs. Cheveley met zijn vrouw alleen is. Hij deed toen meer denken aan een handig advocaat, die door kracht van klemmende argumenten zijn tegenpartij wenscht te over tuigen dan aan een man, die voor een afgrond staat en wien de liefde van zijn vrouw dreigt te ontvallen. Dat Huf alle pathos en melo- dramatiek bande, in dit stuk van Wilde vond ik uitstekend, maar ik miste er ook alle in nigheid in en dat was een tekort. Eduard Verkade had gisteren onder zeer moeilijke omstandigheden te spelen. Hem was even voor de voorstelling het bericht gebracht, dat zijn broeder door een zwaar auto-ongeluk was getroffen, doch in zijn lord Goring een rol, die Verkade voortref felijk ligt merkte men dat gisteren zoo goed als niet. Verkade is in zulke society stukken altijd op zijn best, wat zijn voorliefde voor Oscor Wilde volkomen verklaart. Mies Elout speel de geestig Lady Markby, al leek mij de' op vatting, welke mevrouw Enthoven indertijd bij de H-F.C. van deze rol had, juister. Men hoorde van Mies Elout, dat zij al te over tuigd was van de geestigheid van Wilde, terwijl mevrouw Enthoven al die geestigheid even raak, maar minder opzettelijk debiteer de. Adrienne Canivez, die wij verleden jaar nog als leerlinge van de tooneelschool zagen, debuteerde als Mabel Chiltern. Haar spel is nog wat schoolsch en wat ijl, maar zij sloeg toch ook door haar distinctie in dit society stuk een goed figuur. Zij won het althans verre van Lady Basildon en Mrs Marchmont, die in deze omgeving den indruk van dilettanten maakten. De voorstelling had veel succes. Hartelijk applaus en veel bloemen voor Loudi Nyhoff, wat aan den avond iets feestelijks gaf. J. B. SCHUIL. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. Billy voelde zich buitengewoon Irotsch in zijn mooi jachtcostuum. En zóó trotsch, dat, toen de graaf en gravin met hem den weg naar de plaats opgingen, Billy stil bleef staan om zich in den spiegel te kunnen bewonderen. „Nu," zcide de graaf, toen zij de plaats bctra» den, „welk paard wil je hebben. Billy?" „Het beste is net genoeg," zeide hij. Iedereen lachte om dat gezegde en ze lieten Billy kiezen uit de vele paarden. Billy keurde de paarden ten koos, ten slctee, een prachtige grijze merrie. „Dit paard," zeide hij, „vind ik goed, ze lijkt me een goeden sprin» ger." „Uitstekend," zeilde de graaf en wenkte met zijn hand, waarop een staljongen verscheen, in een rood jasje zonder mouwen, een paard aan de hand voerende, waarmede hij op'Billy afkwam Toen blies de graaf op een jachthoorn als een teeken, dat iedereen moest opstijgen. •Billy pocgde een voet in den stijgbeugel te krijgen, doch hij was niet groot genoeg. Daar* om hield hem de staljongen, tilde hem op en zette hem op het zadel. Rcdneb spreidde zijn vleugels uit, wipte ach» ter Billy op het paard. Jerry koos een plaatsje op den langen staart van de merrie. Toen blies de graaf, voor de tweede maal, op zijn hoorn cn de jacht begon. We zijn benieuwd, of Billy en zijn vrienden niet van het paard zullen vallen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Coat* per regel. (^v IMMERS W DE BESTE LEERMEESTERES! Dit geldt ook voor Uw kofjje koffie. Duizenden onverschil ligen hebhen aan onze uitnoo- diging tol proefneming weer gevolg gegeven en hebhen. ge tuige hun' schriftelijke bevesti ging, inmiddels ondervonden, dat koffie Hag inderdaad meer genot en letere 'gezondheid verschaft Mefr. T. v scbrijfC' tL B. te Boskoop mSinds de ierste proefneming gebruik ik geregeld koffie (Hag. Over Uv product hen ik zeer tevreden. Sedert jaren gebruikte ik om de bekende reden geen koffie, doch nu ver schaf ik mijn gezin veer bet genot van koffiedrinken, zonder nadeeldaarvanteondervinden." Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der bescheafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder pr^jsverhooging aangenomen 22 bfj het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 SCHEEPVAARTBERICHTEN Alpherat 16 te Santos, Buenos Ayres naar Rotterdam. Alcinous 15 van Liverpool naar Glasgow (verb-) Alkaid 17 van Amsterdam naar Rotterdam 17 van IJmuiden. Achilles 15 te Kingston J. van Amsterdam. Alkmaar 16 te Callao van Amsterdam. Alkaid 16 te Rotterdam van Amsterdam. Blijdendijk p. 16 Perim, Java naar New York. Barneveld p. 17 6 uur Vlissingen, Antwer pen naar Amsterdam. Boskoop p. 16 17 uur Azoren, Curagao naar Rotterdam. Bodegraven 15 te Valparaiso van Amster dam. Breda 15 te Colon van Amsterdam. Boschdijk p. 15 Gibraltar, New York naar Java. Gnlria p. 16 17 uur Fernando Noronha, Buenos Ayres naar Amsterdam. Gemma 16 van Tsingtau, Japan naar Rot terdam. Heemskerk 10 te Algoabaai van Amster dam. Heemskerk 17 van Port Elisabeth naar East London. 'indrapoera 17 11 uur van Colombo, Bata via naar Rotterdam. Lochkatrine 14 te Los Angeles Harbour, Rot terdam naar de Pacifickust. Lochmonar 16 te Colon, Rotterdam naai de Pacifickust. Menade p. 17 8 uur Pantellarla, Rotterdam naar Java. Mapia 16 te Calcutta van Batavia. Narenta 17 te Rotterdam v. Pacifickust. Oldekerk 16 van Penang, Japan naar Rot terdam. Orion 16 van Boca Chica naar Havre en Amsterdam. Orestes 16 te Duala, Amsterdam naar Bue nos Aires. Poelau Laut 16 van Hamburg naar Bremen. P. C. Hooft p. 16 Perim, Batavia naar Am sterdam. Procyon p. 16 Pernambuco, Rosario naar Las Palmas v. o. Patria 17 9 uur 30 min. te Southampton, Rotterdam naar Java. Rijperkerk 16 van Las Palmas, Rotterdam naar Kaapstad. Rhea 15 v. P. au Prince naar Aux Cayes. Samarinda 17 te en van Port Soedan, Ba tavia naar Rotterdam. Simon Bolivar 17 9 uur van Amsterdam te Barbados verwacht. Tjitaroem 16 te Sjanghai van Manila. Tjimanoek 15 te Batavia van Sjanghai. Tambora p. 17 2 uur Kaap del Armi, Java naar Rotterdam. Tjerimai p. 16 24 uur Suez, Rotterdam naar Java. Vechtdijk 16 van Santa Marta naar Carta gena. IJstroom 15 van Duala naar Lagos, W, Afrika naar Amsterdam. Zosma 16 te Fooohow van Rotterdam. Zeelandia 19 9 uur te IJmuiden verwacht. Buenos Aires naar Amsterdam. Zeelandia 16 19 uur te en 20 uur van La wordt fa gehaald. Coruna, Buenos Aires naar Amsterdam, RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 19 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 RL 10.Morgenwijding. 12.15 Concert door het kwartet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. v. h. Theater Tuschinsky. 4 00 Lezing door J. J. A. de Ridder: Onze auto. 4.30 Sportpraatje door H. Hollander. 5 00 Ge zondheidshalfuurtje door Dr- M- Niemeijer. 5.30 Duitsche les. 6 00 Concert door het or kest met medew. van het Tokkel-octet- 8.00 „VARA". Voor de visschers op zee. 9.00 Vara. Concert. Vara-orkest o-l-v. Hugo de Groot. Joh. Jong, orgel. Gramofoonmuziek. 10.00 Persber. Daarna vervolg concert. 10.45 Actu- eele en levensliedjes. 11.15 Gramofoonmuziek- HUIZEN, 1875 M. Uitsl. K. R. O. Uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K. R. O.-Trio. 1.15 Gramofoon muziek. 2 00 Kinderuurtje. 4.00 Cursus Espe ranto. 4.30 Cursus Engelsch. 5.00 Gramofoon muziek. 6.45 Journalistiek Weekoverzicht. 7.00 Lezing over: Electriciteit in de huishouding. 7.30 Lezing over: Het Katholiek standpunt inzake lichaamskuituur. 8.01 Concert. Orkest en humorist. 11.00 Gramofoonmuziek. DAVENTRY 1554 RL 11.05 Lezing. 1-20 Orkestconcert. 3.45 Be richten. 3.50 Concert. IV Thorpe, tenor. H. Brindle, bariton. Orkest. 5.05 Cinema-orgel concert. 535 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsbe richten. 7.05 Pianorecital door G- Pepper corn- 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Voordracht. 8.05 Muziek-concours. Orkesten. 9-20 Nieuws- ber. 9.35 Lezing. 9.50 Berichten. 9.55 Vaude ville. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 RL 12.50 Gramofoonmuziek. 405 Kinderuur tje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9-20 Berichten. Daarna: Dansmuziek. LANGENBERG 473 RL 6.20 Gramofoonmuziek. 935 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 4.55 Concert. Orkest en plano. 7.25 Vroolijke avond. 9-50 Dansles. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 RI. 2.50 Orkestconcert. 720 Orkestconcert. 9-15 Orkestconcert. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5-20 Kamermuziek door Trio. 6.50 Gramo foonmuziek. 835 Orkestconcert. 9.20 Concert ter gelegenheid van de inwijding der feest zaal van het Palais des Beaux Arts te Brussel. ZEESEN 1635 RL 11.20 Lezingen en lessen. 3.50 Orkestcon- cert, 4.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Orkest o.l.v. Bruno Seidler Winkler. Daarna tot 10.50 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14