I BUITENLANDSCH OVERZICHT J. Lottgering NADIR KHAN KONING VAN AFGHANISTAN. GEZANT OF AMBTELOOS KONING ZONDER KROON? Kloosterbalsem Verven Stoomen SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 18 OCTOBER 1929 DERDE BLAD En wat zal er met Aman Oellah sebeuren? Van „weigeringen en excuses". T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De nationale vergadering van Afghanistan door Nadir Klian bijeengeroepen om een nieuwen koning te kiezen, heeft bij meer derheid van stemmen Nadir zelf tot koning gekozen in weerwil van diens hardnekkige weigering en excuses. De vergadering ver klaarde Nadir gekozen te hebben ter erken ning van zijn persoonlijke opofferingen voor de nationale zaak. Vandaag zal hij zijn plechtige intocht in Kaboel houden. Nadir's broeder Sjahwali Khan heeft thans Kaboel geheel bezet; Habib Oellah heeft de vlucht genomen, nadat de citadel, waarin hij zijn toevlucht had genomen, was gebombar deerd. Sommige van Habib's troepen zijn eveneens gevlucht, doch andere afdeelingen hebben zich over gegeven. De provincies Jal- lalabad,, Khant, Kaboel, Hazarat en Kan dahar hebben zich alle onder het hoogste ge zag van Nadir Khan gevoegd. Gisteren werd uit Kaboel medegedeeld, dat Nadir Kahn verboden had, dat de familie van Aman Oellah Afghanistan zou be treden. Dit bericht en het bovenstaande, leveren een vreemde combinatie op, als men tevens weet dat Aman Oellah toen hij vernam dat Nadir's strijd met succes bekroond werd, ver klaarde zeer trotsch te zijn op zijn vroeger en Parijschen gezant, die zich zoo heldhaftig te weer had gesteld om Habib Oellah, de roover- hoofdman uit Kaboel te verjagen. „Het zou mij zeide Aman Oellah verder niets kunnen schelen als Nadir Kahn zich tot koning deed uitroepen, want dit zou in het belang van het land zijn." Tenslotte deelde de gevallen monarch me de, dat hij onder Nadir's bewind gaarne een gezantschapspost in Rome zou bekleeden. Aman Oellah behoefde geen profeet te zijn om te voorzien dat Nadir koning zou worden. De .hardnekkige weigering en de excuses" van Nadir Kahn zijn dan ook in derdaad van een verdacht soort. Aman Oellah dacht ik kan beter gezant zijn met een behoorlijk inkomen, dan ambteloos ko ning zonder kroon en zonder inkomen Vandaar de nogal pathetische ontboezeming aan het adres van Afghanistan's zooveelsten koning in spé. Inmiddels is de verwachting bewaarheid. Nadir Khan is koning. Doch het is wel aan groóten twijfel onderhevig of Aman Oellah thans van zijn vroegeren Parijschen gezant eengezanitschapsbaantje zal krijgen! Als rnen tenminste de telegrammen ver trouwen kan, die gewag maakten van het verbod bot wedertoelating van de groote fa milie Aman Oellah! L. A. Nog een vaag démenti uit Roemenië. De Orient-Radio meldt officieel: „Het staat hu vast, dat de zoogenaamde verklaringen van de Koningin-weduwe Maria in het dag blad Universul uit de lucht gegrepen waren, gelijk in regeeringskringen van den aanvang af is vermoed." (Wij teekenen hierbij aan, dat dit dementi nog veel aan duidelijkheid te wenschen over laat. Wat is: „Oriënt Radio, officiéél?" Waar om komt er niet een openhartig démenti waarin Koningin Marie ronduit ontkent, dat zij de mededeelingen in Universul geïnspi reerd heeft? Het heeft er allen schijn van dat de. meergenoemde „regee- ringskring" die „al lang vermoedde", op eigen gezag, in zijn eigen belang, dit dementi uit den duim zoog). Het schandaal-Sklarek. Bij de verhooren van de directeuren van de Stadtbank, Schmitt, Hoffmann en Schroeder door Oberregierungsrat Tapolski heeft Schroeder de sensationeele mededee- ling gedaan, dat niet hij, doch zijn inmid dels overleden voorganger opdracht had ge geven de controle der rekeningen na te laten. Hij heeft slechts verder gewerkt in den geest van zijn voorganger. Er wordt thans onder zocht of doze mededeeling waarheid bevat. Schmitt meende, dat, wanneer werkelijk reeds onder Hirsch de controle gestaakt is, Schroeder dit bij het overnemen van den post aan de directie had moeten mede- deelen. Schmitt vertelde, hoe de Sklareks over iederen maatregel van de Stadtbank onmiddellijk werden ingelicht door hunne vrienden. Eveneens worden zij op de hoogte gehouden van de besprekingen in de crediet- commissie. Directeur Hoffmann verklaarde tijdens zijn verhoor, dat hij de betrouwbaar heid der gebroeders Sklarek nooit ln twijfel had getrokken. Ontslag der directeuren van de Stadtbank? BERLIJN. 17 Oct. CVS.) Het Berliner Tageblatt meldt, dat de Stadtbankdirecteu- ren Schmitt, Hoffman en Schroeder hunne posten niet meer zullen bekleeden, onafhan kelijk van den uitslag van het disciplinair onderzoek. Zij zullen worden ontslagen. Reeds Vrijdag zouden de posten tot vacatures wor den verklaard. Bijgelegd conflict ter zeelieden-conferentie. Gisteren kwamen, zooals verwacht, de werkgevers weer op de zeeliedenconferentie terug. Vóór hun terugkomst werd de ver zoeningsresolutie met 54 tegen 19 stemmen aangenomen, aldus de Tel. Mgr. Nolens heeft nog even het woord ge voerd, om in een kort persoonlijk woord zijn oordeel te geven over de houding der werk gevers. Hij critiseerde scherp de opmer king van den heer Valstar, dat zijn (Nolens' critiek ongegrond en unfair was en meende het recht te hebben van Valstar een recti ficatie te eischen. Mgr. Nolens zette de re denen uiteen, waarom hij voorstemde en deed een beroep op de arbeidersgroep ten gunste van de resolutie te stemmen. Deze groep bleef evenwel in haar houding volhar den. Een vertegenwoordiger der arbeidersgroep legde na aanneming der resolutie een ver klaring af, waaruit bleek, dat hoewel de groep meent alle reden te hebben tegen de aanneming' te protesteeren, zij niettemin bereid is aan de confenrentie te blijven deel nemen. 2000 hongerstakers. Uit Russische bron wordt gemeld, dat 2000 Russische onderdanen, die nabij Charbin zijn geïnterneerd, een hongerstaking zijn begonnen, als protest tegen de slechte be handeling. De geïnterneerden eischen in het openbaar te worden geoordeeld en dat alle vrij gespro kenen, met name vrouwen en kinderen, in vrijheid zullen worden gesteld. Zij eischen ook verbetering van hun lot en beweren, dat zij gevangen gehouden worden in een onverwarmd kamp, zonder licht, dat zij niet mogen lezen en vrienden ontmoe ten. GESCHENK VOOR „HAARLEM'S TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN." VOLLEDIG TOONEELDéCOR VOOR DE ONTSPANNINGSZAAL. Donderdagavond is „Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen", gelijk het Stads Armen- en Ziekenhuis thans heet, een volledig too- neeldécor voor de ontspanningszaal aange boden. De directeur, de heer S. Glastra had tot het vieren van deze blijde gebeurtenis een intiem feestavondje in het zaaltje geor ganiseerd, waarop behalve het bestuur ge- noodigd waren zij die door het toonen van een daadwerkelijke belangstelling voort durend met het huis in verbinding staan- Zoo bezette een klein, doch voor de goede zaak zeer enthousiast gezelschap het ontspan ningszaaltje. De belangrijke aanwinst van dit stel décors dankt het Huis voor een zeer be langrijk deel aan den heer JHousema, tooneel- meester van het Gemeentelijk Concertge bouw. Maar hoewel deze het initiatief nam en zijn plannen met voortvarendheid uitwerkte, had hij, dit bleek uit de toelichting, die hij in de pauze gaf, zonder de medewerking van vele anderen toch niets bereikt. De heer Bousema dan vertelde, dat hij zich nadat de heer Glastra hem den wensch had kenbaar gemaakt om een tooneeltje in de ont-span- nincszaal te hebben had gewend tot zijn direc- recteur, den heer Deinum. dia onmiddellijk be reid was om de aankleeding in bruikleen af te staan. Toen de termijn van het bruikleen echter afgeloopen was, moest de heer Bou- sema nieuwe wegen zoeken. Dank zij de medewerking echter van de heeren J. van Eden, Ph. Deinum. den wet houder van Openbare Werken, den heer J- G- Hoffmann, die de door den heer Dèinum na goedkeuring van den wethouder afgestane stukken ongebruikt décor aan elkaar deed naaien, en den heer Bremer, die de latten er voor afstond kwam het tot het schilderen toe. En alweer aan belangelooze medewer king, thans van een schilder, den heer Mos- sinkoff te Haarlem dankte de heer Bousema het, dat hij na nog veel eigen arbeid het décor kon plaatsen. De achterzijde was echter nog onbeschilderd. De heer Bousema heeft daarom zelf de kwast ter hand geno men eri een gevel-décor geschilderd. Toen hij dit toonde, werd het met zeer waardeerenden bijval ontvangen. Het is een keurige tot in details getrouwe weergave van de binnenplaats van het Huis, een buiten gewoon fraai décor, voor de bewoners van het Huis van een aangenaam aandoende vertrouwelij kheid. Ook het boomendécor van den heer Mos- sinkoff is zeer fraai en passend. De heer Bousema verzocht, onder het uit spreken van den wensch, dat het décor veel gebruikt zal mogen worden, den directeur het voor het Huis te aanvaarden. Deze deed dit met grooten dank aan de heeren Bousema en Mossinkoff en vele an deren, die medegewerkt hebben, ook het be stuur, dat hem en zijn vrouw rustig laat ar beiden aan wat zij meenen dat in het belang van het Huis is. De heer Glastra sprak nog slechts den wensch uit, dat de ontspannings zaal eens zoo groot gemaakt zal kunnen worden, dat bestuur, genoodigden, verpleeg den en beambten er allen gezamenlijk de feestjes zullen kunnen vieren, die voor eenige afwisseling in het bestaan der Ouden van Dagen zoo zeei gewenscht zijn. Het bestuurslid, de heer F. Keerwolf be tuigde bij ontstentenis van den voorzitter, mr. j. N. J. E. Heerkens Thijssen den mede werkers aan dit geschenk den dank van het Bestuur. Wat den feestavond betreft, deze had niet gegeven kunnen worden als niet de familie Hoeben en de heer Mathot met hun „Haar lem's Klein Cabaret" gezorgd hadden voor een afwisselend en boeiend cabaretprogram ma, met zang, dans, muziek en voordracht, dat door het élan, waarmee het werd voor gedragen een alleraangenaamsten indruk maakte. De heer Glastra zegde aan het eind van den avond het gezelschap terecht har telijk dank. Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen" mag zich gelukkig achten op zooveel warme sympathie en daadwerkelijkenkrteun te mogen rekenen als waar Donderdagavond blijk van gegeven is. Het zal den bewoners van het Huis ge noegen doen, dat hedenavond hetzelfde pro gramma door hetzelfde gezelschap in de zelfde zaal herhaald zal worden uitsluitend voor de verpleegden. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. P. A. J., wonende te Haarlem, appèl over treding motor- en rijwielwet. Vrijgesproken. C. G. N., schipper, wonende te Zaandam, verduistering, drie maanden gevangenis straf. J. K., schilder, wonende te Wormer. Art. 247 W. v. S., veertien dagen gevangenisstraf. P. P., koopman, wonende te Zaandam, appèl overtreding Algem. Pol. Verordening Zaandam", vrijgesproken. J. J. G., manufacturer, wonende te IJmui- den, gem. Velsen, appèl overtr. art. 453 W. v. S. Vonnis Kantonrechter Haarlem beves tigd. A. M., koopman, wonende te Zaandam, vrijgesproken. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Donderdag maakten de leden der afd. Haarlem van do Ned. Vereen, van Huis vrouwen een goed geslaagde excursie naar Amsterdam. Eerst werd het Koninklijk Pales op den Dam bezichtigd, waarna een rond rit werd gemaakt door de nieuwe wijken van de hoofdstad. Hc'„ was een zeer prettige tocht, waaraan meer dan honderd dames deelnamen. HAARLEM SC HE BACHVEREENÏGTNG Het eerste concert in dit seizoen heeft plaats Dinsdag 22 October in de gemeente lijke Concertzaal. Het orkest van het Concertgebouw te Am sterdam zal zich laten hooren onder leiding van dr. Willem Mengelberg. Solist is Marix Loevensohn (violoncel). IR. A. RINGERS. ZIJN BENOEMING TOT DIRECTEUR- GENERAAL VAN WATERSTAAT TE WACHTEN. Bij Kon. besluit van 22 Juni 1929 is be paald, dat het algemeene beleid van den Rijkswaterstaatdienst, met ingang van een nader te bepalen dag, wordt opgedragen aan een directeur-generaal. Het ligt thans volgens het. Hbld. in de be doeling, in die betrekking te benoemen ir. A. Ringers, directeur-hoofduitvoerder der Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzee werken (M. U. Z.) hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat met verlof. De heer Ringers is in 1885 geboren, zoodat hij thans bijna 45 jaren oud is. Hij heeft te Delft gestudeerd en kwam in 1906, dus op 21-jarigen leeftijd, na voltooiing zijner stu die, als adjunct-ingenieur in dienst bij den Rijkswaterstaat. Drie jaren later, op 1 Aug. 1909, werd hij bevorderd tot ingenieur bij dien dienst. De heer Ringers had eenigè malen, zij het dan nog bij kleinere werken, de aandacht op zich gevestigd als waterbouwkundig ingenieur en toen Waterstaat besloot over te gaan tot de uitvoering van het groote werk te IJmui den: den bouw van de nieuwe sluiskolk, viel de keuze op hem als leider. Op 1 Mei 1921 trad hij daar in functie. Hij was de ziel van den sluisbouw en men sprak dan ook wel van de „sluis van Ringers" Toch heeft hij niet tot de voltooiing de lei ding behouden; in September 1926 is opge richt de „Maatschappij tot Uitvoering der Zuiderzeewerken", welke een overeenkomst met de regeering sloot om de uitvoering van die werken voort te zetten. Vóór dien had het Rijk het in eigen beheer gedaan. Ook ditmaal viel de keuze op den heer Ringers. Het viel hem weliswaar zwaar, de sluiswerken onvoltooid achter te laten, maar het geweldige werk aan de Zuiderzee trok hem toch zoo sterk aan, dat hij de benoe ming aannam. Met ingang van 1 Januari 1927 trad hij dan ook in dienst bdj de M.U.Z., doch hij bleef nog tot 1 Augustus van dat jaar bij den sluisbouw te IJmuiden werk zaam. HYALOS CONTRA PHILIPS. Philips op de hoofdconclusie in het gelijk gesteld. Naar aanleiding van het bericht, dat den indruk maakt als zouden Philips' Gloeilam penfabrieken veroordeeld zijn tot stopzet ting der fabricage van buis- en staafglas en tot betaling eener schadevergoeding van on geveer drie millioen gulden, verzoekt de di rectie het volgende mede te deelen: Ongeveer 1920 is te Eindhoven een machine voor bovengenoemde fabricage ontworpen en gebouwd, welk machine-type sedert door Philips in gebruik is genomen Deze ma chine nu zou in conflict komen met een tweetal hier te lande en een Amerikaanschen uitvinder, Danner, verleende Nederlandsche octrooien, hetgeen door Philips intusschen wordt ontkend. Laatstbedoelde octrooien zijn thans overgegaan in handen van Hyalos, een Zwitsersche maatschappij, die in 1928 een proces wegens vermeende inbreuk is begon nen. Dezer dagen is in dit proces In eerste in stantie vonnis gewezen, waarbij de recht bank, voor wat de vermeende inbreuk op de hoofdconclusie der octrooien betreft, Philips in het gelijk stelde, doch wel meent: schen ding van een der onderconclusies te moeten aannemen. In verband hiermede is aan de eischeresse opgelegd, de door haar vermeendelijk gele den schade te bewijzen. Het bedrag van drie millioen gulden tot betaling waarvan Philips zou zijn veroordeeld, is dus volmaakt uit de lucht gegrepen en vermoedelijk tendentieus gelanceerd. Bovendien gaat Philips van dit vonnis in appèl, zoodat van het resultaat nog hoegenaamd niets te zeggen valt. Hoe deze uitspraak ook moge zijn, nimmer zal dit kleine onderdeel der uitgebreide Phi- lipsfabricage door een buiteniandschen oc trooihouder worden stilgelegd. Immers dc Nederlandsche Octrooiwet erkent in gevallen als dezen den plicht van den octrooihouder desverlangd een licentie te verleenen. GEHEIMZINNIG MOORDENAAR Dusseldorf onveilig gemaakt. GROOT AANTAL SYSTEMATISCH UITGEVOERDE MOORDEN. Geruimen tijd geleden werd uit Dusseldorf gemeld, dat aan eenige personen des avonds laat door een man op straat messteken waren toegebracht. Niettegenstaande alle in het werk gestelde pogingen kon men geen spoor van den dader ontdekken. Inmiddels is gebleken, dat men hier niet te doen heeft met op zich zelf staande ge vallen, maar dat sinds een maand of acht in Düsseldorf en omgeving oen soort stelsel matige terreur bestaat, die door een ge- heimzinnigen „steker" wordt uitgeoefend. In dien tijd nJ. zijn zeven menschen vermoord, acht door messteken en mishandelingen zwaar gewond. Na iederen aanval verdwijnt de moordenaar spoorloos, om na «?n bepaal den tijd weer op te duiken en zijn vreeselijk werk ie hervatten. Op 3 Februari, zoo schrijft de ,2f. Fr. Presse", volgens het Hbld., vond in het Oosten van de stad een eigenaardige mis daad plaats. Uit het nachtelijk duister strotte zich een man op de oude vrouw Kühne, verwondde haar zwaar door eenige messteken en was het volgende oogenblik verdwenen. Zes dagen later ontdekten voor bijgangers bij de gemeentelijke badinrich ting onder een hoop brandende takken het gedeeltelijk verkoolde lijkje van een meisje, de achtjarige Rosa Ohliger. Het kind was met 13 messteken gedood, waarvan verschillende in het hart. De bevolking geraakte in groote onrust, toen van medische zijde werd vastgesteld, dat beide moorden met het zelfde mes waren begaan. Vier dagen later werd een 51-jarige arbei der vermoord op straat gevonden. De moor denaar had hem blijkbaar van achteren over vallen en hem met niet minder dan 21 mes steken afgemaakt. Uit alles bleek, dat de geheimzinnige dader uitsluitend op moord uit was. De politie te Düsseldorf riep de hulp in der Berüjnsche recherche. Een rechercheur verscheen, maar moest na eenigen tijd on verrichter zake terugkeeren. Het mysterie bleef onopgehelderd. Begin April twee nieuwe opzienbarende aanslagen. Een 16-jarig meisje, dat ergens buiten de stad langs een vrij eenzamen weg liep, kreeg plotseling een lasso om he'fc hoofd geworpen en werd tegen den grond getrokken, waarna een man haar trachtte te wurgen. Bij de toe vallige nadering van enkele personen ging de aanvaller op de vlucht. Drie dagen later een herhaling: weer werd een vrouw met een lasso gevangen. Het slachtoffer wist zich echter zoo krachtig te verdedigen, dat haar belager modst wijken. Enkele dagen later werd een 20-jarige werklooze als de vermoedeljke dader gear resteerd. De man vertelde aan de politie, de moorden en overvallen gepleegd te hebben. Hij was een lichamelijk en geestelijk achter lijk wezen, hot kind van een dronkaard en een zwakzinnige moeder. Als motief voor zijn daden gaf hij op, dat hij zich op de men schen en speciaal de vrouwen, had willen wreken, omdat hij altijd beschimpt en ge hoond werd. Tegenover zijn verdediger nam de man echter zijn bekentenis terug; hij bleef intusschen in verzekerde bewaring. Op 21 Augustus begonnen de geheimzin nige misdaden opnieuw. In dezelfde wijk, waar ook vroeger de overvallen plaats von den, werden achtereenvolgens een jong meisje, een vrouw en een man van achteren aangevallen door een persoon, die hen blik semsnel eenige malen met een mes in den rug stak en dan verdween. Drie dagen later werden op een buiten weg twee kinderen op gruwelijke wijze ver moord gevonden; dienselfden nacht wórd een jong meisje door messteken zwaar ge wond. In geen enkel geval werd het slacht offer beroofd of werd een zedelijkheidsmis- drijf begaan. Meer en meer wingt de* overtuiging veld, dat men met een krankzinnige te doen heeft. Op 30 September werd op een afge legen plek nabij de rivier het lijk van een jonge vrouw gevonden: dit keer was het slachtoffer afgemaakt door acht slagen op het hoofd met een zwaar voorwerp, waar schijnlijk een Immer. De vrouw, afkomstig uit Geisenkirchen, was naar Düsseldorf ge komen voor haar genoegen, heeft waar schijnlijk den onbekenden misdadiger loeren kennen en is door hem op een eenzame wandeling vermoord. Wederom werd hulp gevraagd aan Berlijn dat een van zijn bekwaamste speurders zond. Nauwelijks had de man zijn taak aan vaard, of men vond, op 12 October, in de onmiddellijke omgeving van Düsseldorf, een stervende vrouw: vermoord met acht hamer slagen op het hoofd. De justitie heeft een belooning uitgeloofd van 3000 Mk. voor het opsporen van den on vindbare. In den nacht van Zondag op Maandag is een groote razzia gehouden in alle stadsaeelen, waar moorden zijn begaan. Tevergeefs. De geheele bevolking is op haar qui vïve en is rechercheur-mee. Men leeft in vrees voor nieuwe misdaden, daar in het moordwerk een zekere regel matigheid is te ontdekken. VEILINGEN. De uitslag van de Donderdagavond in het Notarishuis gehouden veilingen is: 1. Huis, Zijlweg 91. D. Koel f 11.000. 2. Villa Duinlaan te BennebroU.;, Opge houden op f 25.900. 3. Heerenhuis Kleverparkweg 126. H. L- Les f 9400. 4. Huis Leliestraat 17 zwart en rood, op gehouden op f 3250. 5. Huis KooLsteeeg 24. Opgehouden op f 1.200. 7. Huis Voorzorgstraat 51. R. Burger f 3.695 8. Boerderij bestaande uit huis met stal ling, wagenhuis, hooihuis, 2 schuurtjes en arbeiderswoning, Zomevvaart no. 28, groot 1430 M2. Opgehouden op f 18.500. 9. Winkelhuis Zijlweg 30. Opgehouden op f 22.950. 10. Heerenhuis Kleverparkweg 38. P. Joos- ten q.q. f 9005. 11.15. 5 huizen. Raamsteeg 10a, 10b, 10c. 12 en 14 J. Kokkelkoren f 2900. 16. Winkel- en woonhuis Groote Houtstraat. 170. groot 122 M2. Opgehouden op f 37.700. 57. Winkel- en woonhuis Klein Heiligland 58, 18 stal en bergplaats aan 't Zakje, achter het vorige perceel. 19 een open terrein naast het vorige perceel- Gecombineerd R. C. Hart man f 15.245. INGEZONDEN MEDEDEELINGElf a 60 Cts. per rcgoL Zij is sterk tn gezond en men schat haar jaren jonger! U kunt uw lichaamsgewicht aanmerkelijk: verminderen. U gezond en sterk voelen, wan neer U de gewoonte aanneemt eiken morgen een kleine 'dosis KRUSCHEN SALTS te ge bruiken. Ziehier wat Mevrouw L. B. ons on der meer schrijft, (haar brief ligt bij ons ter inzage)..Van het oogeubllk af, dat KRU SCHEN SALTS in den handel kwam, heb ik het iederen morgen gebruikt. Ik ben 66, ik ben sterk en gezond en dc menschen houden mij voor hoogstens 40 a 45 Jaar". Waarom zou het U anders gaan? Waarom den last. van corpulentie te verdragen? Het middel om slank te zijn, krachtig en gezond is zóó eenvoudig. Niets dan een theelepel KRUSCHEN SALTS eiken morgen. Het heeft geen smaak. U kunt liet in uw thee drinken. KRUSCHEN SALTS is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 per flacon. De groote fiesch a 1.60 bevat 3 maal den inhoud van den kleinen flacon. Imp.: N.V. Rowntree Handels Mij., Keizersgracht 124, Amsterdam C. GRATIS PROEFAANBOD. Wanneer U nog nooit Kruschen geprobeerd hebt probeert het dan nu op onze kosten. Wij hebben onder de Apothekers en Drogisten 100.000 speciale „Groote Proefpakkcn" gedis tribueerd. welke het gemakkelijk voor U ma ken om te ondervinden of de door ons ge stelde eischen U voldoen. Vraagt Uw apothe ker of drogist naar 't nieuwe „Groote Procf- pak". Dit bestaat uit onze gewone flacon A 1.60 met een aparte proef-flacon toerei kend voor ongeveer een week. Open eerst de proefflacon. Onderwerp haar aan een proef. En wanneer U er dan niet volkomen van overtuigd zijt. dat Krusschcn al die eigen schappen bezit., welke wij tot eisch gesteld hebben, is de gewone flacon nog ongeschon den, breng deze terug. De apotheker of dro gist zal U onmiddellijk en zonder omwegen Uw 1.60 teruggeven. U hebt Kruschen ge probeerd op onze kosten. Wat is royaler? Doe er wat Kloosterbalsem op la het gewone gezegde, als men xlch beeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of geschramd. Die verzacht, zuivert cu er blijven gttn litteckens. „Geen goud Zoo goed" Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a VOETBAL. E. D. O.BLAUW-WIT Men schrijft ons: Zondag krijgt E. D. O. bezoek van het Am- sterdamsche Blauw-Wit. Dat is weer een uiterst zware wedstrijd voor de thuisclub, want de Blauw-Witters blijken ernstige kam pioensneigingen te hebben. Maar ook de roodzwarten blijken in uitstekende conditie te zijn, getuige de mooie overwinning van. j.l. Zondag op V. U. C. Zij zullen er zeker van doordrongen zijn, dat dc tegenpartij van a.s. Zondag moeilijker te overwinnen zal zijn. Toch gelooven wij, dat mede lettende op het terrein voordeel, wel een gelijk spel kan be haald worden. E. D. O. zal met de volgende spelers uit komen: H. P. de Kiefte, C. v. d. Kuljl, H. Boeree. H. v. Weere. J. Perukel, C. v. d. Laan, J. W. Koene, A.v. Orde, A. St effens, J. L. Perukel, H. Oome. STORMVOGELS—T GOOI Men schrijft ons: De Stormvogels hebben den kop weer ge nomen. Zullen zij hem niet meer afstaan? Laat ons eerlijk zijn en zeggen, dat, zooals er Zondag jj. vooral vóór de rust gespeeld werd. Stormvogels werkelijk geen kampioenselftal is. EchterBlauw Wit dan evenmin. De Amsterdammers toch, die kans hadden ge zien een week vroeger Van der Meulen zes maal te passeeren, hadden, wilden zij althans op den naam kampioenselftal aanspraak maken, tijdens het falen van het grootste deel der Stormvogels-defensie zich een nut tigen voorsprong moeten verzekeren. Zondag komt 't Gooi op IJmuiden. De eens zoo geduchte Hilversummers staan momen teel onderaan. Dat zij echter tot een goede prestatie in staat zijn. moge blijken uit hun overwinning op Feijenoord. Gelukkig voor Stormvogels echter is Kuikens weer present! Dit beteekent een heele versterking voor den aanval. We hebben dan ook moed, dat de punten op IJmuiden blijven. Het Stormvogels-team ziet er als volgt uit: Thijssen, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde, De Jonge, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekclaar. HAARL. WANDELSPORTVEREENIGING Aan de wedstrijden welke voor Zondag 20 October in Den Haag zijn uitgeschreven door de K. N. A. U., zal bovengenoemde vereenl- ging deelnemen in den vaardighcidswedstrijd over een afstand van 35 K.M. zij zal trachten het Graaf Willem II-kruis (of Diploma), dat aan dezen wedstrijd verbonden is. machtig te worden. De volgende zes personen doen mee: J. D. Koopman, A. F. dc Nijs. W. Hal- derman, J. v. a. Berg, A. Govers Jr. en A. Kooien. Daar zij al meermalen een afstand van 35 K.M. hebben geloopen, zullen zij geen slecht figuur slaan.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9