$\ï- INGEZONDEN BIJ BESLOTEN DANSCLUB SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 22, OCTOBER 1929 Voor drn Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie fcich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. BEROEPSMUSICI OF DILETANTEN. Geachte Redactie, Het zij ons vergund naar aanleiding van de door den heer E. in uw blad gemaakte opmerkingen, van antwoord te dienen. De heer E. meent, dat meer gebruik van vakmusici gemaakt zou worden door uitvoe ringen gevende vereenigingen, indien de be looning der vakmusici op een lager uurloon dan f 2.50 zou worden gesteld. Hij noemt dat uurloon te hoog. Inderdaad zou dat hoog worden, wanneer (musici övenals andere werkers, dagelijks en dan b.v. acht uren arbeid zouden kunnen verrichten. Wat is echter het geval? De mu sici, d'ie door het spelen van z-g. dilettan ten met nevenberoep nadeel ondervinden, zijn de zulken, die slechts enkele avonden per week, gedurende eenige uren in de gelegen heid komen tot wc'rken. Niet omdat zij zelf niet anders willen, maar omdat uitvoeringen en bals plaats vinden op tijden dat de beoefe naren-van andere beroepen van den arbeid vrij zijn, mdt andere woorden, slechts in de avonduren en dan gewoonlijk nog op Zater dag of Zondagavonden. Bij uitzondering komen zij een avond van een werkdag in de gelegenheid iets te ver dienen. Zelfs bij het kolossaal schijnende, •tenminste in de oogen van do heer E., be drag van een rijksdaalder per uur, blijft het wekelijks inkomen van den ambulanten mu sicus, uiterst matig, waardoor des te erger wordt ondervonden, dat personen, reeds oen bestaan vindend in eenig ander beroep, er zich toe leenen de plaatsen dier musici te bezetten en aldus illusoir maken, dat de wet telijk gcregelden arbeidstijd tevens rusttijden verschaft. De gedragingen van zulke personen en ook van de vereenigingen die zich van deze soort bedienen komen in nog ongunstiger licht, wanneer men bedenkt dat zaalhuur, con sumpties, blo Omen, variété en dcrgelijken ten volle worden betaald. Slechts de leven de arbeidskracht die tot hun genot moeten bijdragen en daaruit een bestaan vinden, worden beknibbeld of verdrongen. Laat de heer E. en anderen zich het kabaal eens Indenken dat zou ontstaan, wanneer de musici zich zouden aanbieden om in hun vrijen tijd gratis of voor de helft der ge bruikelijke loonen het werk te doen van b.v. kantoorbedienden, ambtenaren, tramconduc teurs enz. enz. Iets minder goed, accoord maar z.g. dillettanten voldoen stuk voor stuk zonder uitzondering niet aan allerbeschei- denste eischen van muzikaliteit, welke eischen men den vakmusicus wel mag en ook kan stellen. Neen geachte heer E., niet de één alles ten koste van anderen, doch elk een bestaan op bet terrein, waarop men is aangewezen. Mei dank voor de plaatsing, voor het Bestuur van den Ned. Toonkunstenaarsbond, afdeeling Haarlem, P. DE NIJ5, secretaires en A. C. HASSELMAN, penn.m. Zijlwdg 20, Telefoon 14622. DE VOORGENOMEN VERPLAAT. SING DER MIDD. SCHOOL VOOR MEISJES. GOEDKOOP, DUURKOOP. Geachte Redactie, In Haarlem's Dagblad was een soort toe lichting te lezen op de van B. en W. van Haarlem te verwachten voorstellen tot over plaatsing van de Middelbare School voor Meisjes van het Krocht naar de Tempeliers straat. Na een opsomming van alle heerlijk heden, die de Meisjesschool daar wachten en die tenslotte neerkomen op de vermeerde ring van het aantal lokalen met twee nl. een les- en een handwerklokaal ('t lawaai van de tram zal wel niet veel minder zijn dan het straatrumoer bij het oude gebouwvolgt een rekensommetje, zóó naïef, dat zelfs de on- derwijsautoriteiten in uw artikel genoemd en de raadsleden wel moeten geglimlacht heb ben. Toch is het een redeneering, die inslaat bij Jan Publiek: 169 leerlingen verdeeld over 10 lokalen geeft circa 17 leerlingen per klas. Steek daar nu eens een speld tusschen. Maar, mijnheer de redacteur, zal aan de docenten dan ook voorgeschreven worden, hoeveel leerlingen mogen overgaan om de berekening van het Stadhuis niet in de war te sturen? Als we eens nagaan, dat met 155 leerlingen al elf klassen te formeeren zijn zonder een voorschrift te overtreden, hoe spoedig zal dat den gebeuren met 169 leer lingen? Is het de bedoeling van de voorstel lers, dat na een of twee jaar een overtallige klas rondzwerft en neerstrijkt in een lokaal, dat toevallig leeg komt? Ook wanneer alle docenten met volledige betrekking een eigen leslokaal krijgen, zooals tegenwoordig ge bruikelijk is, is er op zijn minst een lokaal te weinig De school opzettelijk te verkleinen door aan de buitenleerlingen strengere eischen of voorwaarden van toelating te stellen, is een maatregel, die mij geheel onbegrijpelijk toe schijnt. De officieele stukken zullen dat mis schien ophelderen. Resumeeren we dit eerste gedeelte, dan komen we tot een vermeerdering van twee lokalen. Daarvoor moet de geheele school verbouwd worden. En hoeveel kost dit aan de gemeente? Mijnheer de Redacteur ik heb zoo'n som hooren noemen dat ik, om niet van overdrijving beschuldigd te worden, lie ver wacht tot de raadsstukken openbaar worden gemaakt. Wanneer we evenwel in ac toekomst zien, dan zal blijken, dat dit geld wordt wegge gooid. Het gemeentebestuur van Haarlem, is er trotsch op, dat men zijn goede zorgen voor het, middelbaar onderwijs prijst. Met voldoe ning kan men wijzen op de gebouwen, waar in de Hoogere Burgerscholen en het Lyceum zijn gevestigd. Daarom vraagt men zich verbaasd af, waarom het middelbaar onder wijs voor meisjes zoo stiefmoederlijk wordt bedeeld. Kijk rond in alle steden ban betee- kenis: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht. Reeds jaren lang zijn daar de mid delbare scholen voor meisjes omgezet in lycea. Aan het einddiploma dezer inrichtin gen zijn dezelfde rechten verbonden als aan dat der z.g. jongensscholen. Waarom aan de ouders, die niet van coëducatie op de mid delbare school gediend zijn, geen gelegenheid gegeven hun dochters te zenden naar een school met gelijkwaardig einddiploma? In- plaats er voor te zorgen, dat nieuwe banen kunnen worden ingeslagen, (de docenten hebben immers allen dezelfde bevoegdhe den als aan de andere scholen) zoekt men, nu verplaatsing niet kan worden tegen gehouden, een gebouw, waar elke groei on mogelijk is. Voor jaren en jaren wordt de middelbare school in een dwangbuis geperst. Op het oogenblik is het voordeelig, maar is het staatsmanswijsheid? Ik hoor reeds de argumenten tegen een meisjeslyceum: Een lyceum wil zeggen splitsing van klassen, dus minder leerlingen in de hoogere klassen per docent, dus grooter uitgaven. Volkomen waar, maar geldt dit alleen voor een meisjes lyceum! Ik schreef daar straks, dat het mid delbaar onderwijs voor meisjes stiefmoeder lijk werd bedeeld, want eenige jaren geleden bij de reorganisatie der andere scholen re kende men ook niet op 18 leerlingen per klas en zag men niet tegen de kosten op. Dat men nu hetzelfde doe voor de onderwijs inrichting, die ook nog op andere wijze' mis deeld is! Tenslotte wil ik nog één wensch uiten: nl. dat het den leerlingen van de buitenge wone school der Katholieken bespaard blij- ve ondergebracht te worden in een gebouw zonder zon en zonder speelplaats! Met dank voor de plaatsing, Uw dw. N. VAN WIJNGAARDEN. (In ons bericht werd medegedeeld, dat er thans 169 leerlingen zijn, gemiddeld per klasse dus 17, want er komen in de ver plaatste Meisjesschool 10 klassen. Er werd evenwel bijgevoegd, dat de wet 24 leerlingen per klasse toestaat, om aan te toonen, dat er nog vrij veel reserve is. In de verbouwde school zouden voor de Meisjesschool behalve 10 klassen ook lo kalen komen voor aardrijkskunde, handwer ken, natuur- en scheikunde, plantkunde, tee kenen en gymnastiek. Redactie.) „HET BROKKENHUIS", KINDERHU IS VEST Het Bestuur van bovengenoemde vereeni- ging ziet zich in verband met de vele aan vragen om hulp genoodzaakt weder een krachtig, dich vriendelijk beroep te doen op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken om steun en medewerking om den nood in vele gezinnen te lenigen. In de eerste plaats is er groote behoefte aan warm onder- en bovengoed voor kinderen van den leerplich tigen leeftijd, terwijl ook aan mannengoed groot gebrek is. In verband met den komen den winter zijn er vele aanvragen om ver strekking van een kachel endekens. Het Brokkenhuis, dat vooral in.de winterperiode goed en nuttig werk verricht, hoopt ook in den a.s. winter op aller steun te mogen re kenen om zijn menschllevend werk voort te kunnen zetten. Wij houden ons dan ook voortdurend aanbevolen voor financieelen steun en toezending (resp. laten afhalen) van kleedingstukken en voorwerpen van allerlei aard. Het postgironummer ten name van de Vereeniging „Het Brokkenhuis" is 14725. De laatste 14 dagen werd weder in vriendelijken dank ontvangen: van Mevr. v. O. 1 pakje goed, 3 pr. schoenen, 1 dames hoed; van Mevr. v. d. W. 2 petroleumkachels, 5 kolenkitten, 1 kolenbak. 1 vouwstoel en diverse artikelen; van Mevr. H. te Heem stede, 1 mantel. 1 japon en 1 pr- schoenen; van Mevr. de M. v. O. Aerdenhout, 1 kapok matras en 1 mantel; van Mevr. T. 1 kachel met plaat, 1 petroleumkachel, 2 doozen met goed en 1 dameshoed; van Mevr. P. D. goe deren; van Mevr. H. gordijnen en diverse goederen en voorwerpen; van Mevr. R. B. 1 pakje kleeren; van Mevr. N. 1 pak kleeren, 2 pr. schoenen en dameshoeden: van Mevr. R. 1 doos met goed en diversen; van Mevr. d. G. 1 wieg, 1 zak met kindergoed; van NN- 1 winterjas, 3 pr. schoenen en 2 hoeden; van Mevr. Z. de J. diverse goederen; van Mevr. ter H. R. Bl'daal 1 doos met goed; van Mevr. H. 1 pakje goed; van Mevr. L. te Over- veen 6 doozen met goed; van Mevr. v. d. H. R. 3 matrassen, 3 pr. schoenen en 1 jongens jasje; van Mr. W. de R. 1 heerencostuum; van Mevr. H. 1 pakje goed; van Mevr. Wed- A. 1 pakje kleeren; van N-N. 1 wieg; van Mevr. R. 2 kinderledikantjes met matrasjes; van Mr- P. E. B. 1 costuum en dameshoeden; van Mevr. v. K.—T. 1 groot pak goed; van Mevr. de L. 1 fornuis, 1 kinderstoel, 1 vouw stoel, 1 vloerkleed, en diverse goederen en voorwerpen; van Mevr. S. 5 rollen zeil en diverse artikelen; van Mevr. ten C. 1 kachel, 1 doos met goed, 1 lampekap en 3 parapluies, van Mevr. S. de K. diverse voorwerpen; van Mevr. E. 1 ledikant met matrassen. 3 stoelen met kussens, 2 tafels, 2 vloerkleeden en di verse voorwerpen. De adressen voor het afhalen der goede ren kunnen schriftelijk opgegeven worden aan het adres: Kinderhuisvest en telefonisch voor Haar lem bij Mevr- G. N. v. d. Vangst—de Gilde, Brederodestraat 14, tel. 11702 en bij Mevr. C. S. de VeerBlok Wijbrandi, Kleverlaan 50, tel. 12998 en voor Bloemendaal bij Mevr. LioniJungblut, Rijperweg 2, tel 22115 en bij Mevr. E. A. Prinsen GeerlingsBlaauw, Pla- tanenlaan 6, tel. 22478. Het Bestuur van Het Brokkenhuis: A. v. Marselis Hartsinck, Presidente. P. J. Mulder, Secr.-Penningmeester. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingeko men een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. C. F. Gijsinck-van Wageningen, Over- veen, Julianalaan 90, als makelaar in onroe rende poederen, assurantiën en hypotheken. 2. Chr. Walther, Heemstede, Vondelkade 32, als makelaar in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 3. E. J. Vellema. Heemstede, Zandvoortsche- laan 176, als makelaar in onroerende goe deren. BEGRAFENIS VAN J. P. VAN ES. Hij v/as algemeen bekend, Van Es, de vischkoopman uit de Ursulastraat, die Maan dags en Zaterdags op de Botermarkt stond. Van Es was daar al even bekend als in de Ursulastraat en dat hij er ook gezien en be mind v/as in Maandag gebleken, toen hij, die Vrijdagmorgen zoo plotseling in de Rijks- vischhal te IJmuiden overleden is begraven werd. In de Ursulastraat was de belangstel ling bijzonder groot, toen de automobielen van nummer 7, het sterfhuis vertrokken, re den zij door dichte hagen van belangstellen de buren. En de kooplieden van de Boter markt hebben Van Es op bijzondere wijze willen eeren. Op de plaats waar zijn stalletje stond, den hoek bij de Gedempte Oude Gracht hebben zij een krans aan de kist ge hecht, met den naam van hun vereeniging er op: „De Haarlemsche Markt- en Straatkoop lieden". De Haarlemsche kooplieden, die met hem op den vischafslag stonden deden insge lijks, ook van hen werd een krans op de baUr gelegd. Zeer velen waren even van hun kraampje of van huis weggeloopen om het moment, dat door den eenvoud en de solidariteit die er uit bleek, indrukwekkend was, bij te wo nen. De auto's reden eenmaal de Botermarkt rond. Ook op de Algemeene Begraafplaats was de belangstelling groot. De heer Verboom, voorzitter van de Haar lemsche Marktkoopliedenvereeniging her dacht van Es in een toespraak, waarin hij hem roemde als een man, die werkte voor de organisatie en voor zijn gezin. Van de oud ste zoons van den overledene hoopte de heer Verboom, dat zij de weduwe en de jongere kinderen een steun zullen zijn. Onder de kransen, die op het graf gelegd werden was er een van de buren en een van R.C.H., waarvan Van Es supporter was. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. gelegenheid tot aansluiting van nog eenige jongelui, leeftijd 20 tot 30 jaar, uitsluitend gegoeden stand. Brieven onder No. 8528 Bureau van dit blad. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) NED. TEHUIS VOOR ZEELIEDEN IN GENUA GEOPEND. REDE VAN DS. POOT. Onder veel belangstelling had in Genua de feestelijke opening plaats van het Neder- landsch Tehuis voor Zeelieden. Tegenwoordig waren o.m. Jonkvrouwe J. W. Ortt uit Rot terdam, secretaresse van den Zeemansbond, onze stadgenoot Ds. L. D. Poot, secretaris van de Nederlandsche Zeemanscentrale, terwijl de Consul-Generaal te Genua, de heer J. M. Hosang, de Nederlandsche Regeering bij de plechtigheid officieel vertegenwoordigde. Voorts bevonden zich onder de aanwezigen de Vice-Consul, de heer L. J. Breman en mevrouw BremanBrown, te Genua vertoe vende zeelieden, benevens vele leden der Hollandsche Kolonie, alsmede de leiders van andere buitenlanclsche zeemanshuizen in Genua. Ook de directeur en de zusters van het Ospedale Protestante, in welkinterna tionaal hospitaal de zieke zeelieden gewoon lijk worden opgenomen, gaven van hun be langstelling blijk. De plechtigheid werd geopend door Ds. Poot, die een kort gebed uitsprak en een toe spraak hield, waarin de beteekenis van een tehuis voor den zeeman in den vreemde werd uiteengezet. Vervolgens bracht hij dank aan allen, die aan de totstandkoming van de in stelling hadden meegewerkt, ln het bijzon der aan de onbekende geefster, die door haar gift den financieelen grondslag legde, waar op kon worden voortgebouwd om tot oprich ting en Instandhouding van het Tehuis te geraken. Hierna nam de Consul-Generaal het woord. DE „GIJSBREGHT". Nieuw Nederlandsch en Oost-Ned. Tooneel werken samen. Naar de Tel. verneemt hebben de directies van het Nieuw Nederlandsch Tooneel (Louis Saalborn) en het Oost-Nederlandsch Tooneel Albert van Dalsum en dr. W. Frans) be sloten om in dit seizoen Vondel's Gijsbreght van Aemstel te geven in een bezetting, sa mengesteld uit leden der beide gezelschap pen. NOORDER KLEUTERHUIS Het bestuur der stichting Noorderkerk en school heeft autoriteiten uitgenooüigd om tegenwoordig te zijn bij de opening van het Noorderkleuterhuis, in de Velserstraat op Zaterdag 26 October, 's middags te 3 uur. HIJ WILDE VERSTEKELING ZIJN HAARLEMSCHE JONGEN MEE MET EEN TRAWLER. Hij had zeker gehoord van verstekelingen aan boord van den Zeppelin en hun merk waardige belevenissen. En nu zou hij pro- beeren, of hij het niet beter kon dan zij. Maar omdat de Zeppelin zoo heel moeilijk be reikbaar is nam hij maar een trawler, de KW. 45, verleden week Maandag. Hij had ge droomd van verre zeeën en vreemde kusten, de Haarlemsche jongen J. A. D.. en in de boeken van Louwerse had hij gelezen hoe je die bereiken kon, ook al was je pas veertien Maar nog vóór hij de eerste vreemde kust, de Engelsche bereikt had, praaide de K.W. 45 die van IJmuiden uitgevaren was het Neder landsche politievaartuig ..Triton". En toen hij de valreep van den trawler afdaalde en de commandant, van het politievaartuig hem in zijn kraag pakte om hem aan boord te hijschen van den „Triton" ontzonk hem de laatste hoop. Hij werd meegenomen naar Den Helder- en Zaterdag keerde de stow-away te rug naar Haarlem, met den trein, naar zijn ouders. Zou zijn ondernemingsgeest nu gedood zijn? OUD-MINISTER VAN DER VEGTE. Dezer dagen is voor den Hoogen Raad te 's-Gravenhage als advocaat en pro cureur beëedigd de oud-minister van Wa terstaat, dr. H. van der Vegte, meldt het Volk. Billy was bang dat de jager, en niet minder de graaf en de gravin en het andere gevolg, vreeselijk boos op hem zouden zijn, omdat hij het hert gered had. Daarom meende hij dat dit wel een goede kans was om een tijdje er tus» schen uit te gaan; en toen keerde hij de grijze merrie, verdween in het nabiizijnde bosch, en was spoedig, op de hielen gevolgd door Jerry en Redneb, achter de takken verdwenen. Maar ter» wijl zij zich daar verborgen, werden zij plotse* ling verrast. Want eensklaps, zonder eenige waarschuwing, stond het arme, achtervolgde hert voor hen, en dankte Billy vcor zijn groote vriendelijkheid. „O, ben jij het!" zei -Billy toen hij van zijn verwondering bekomen was. „Voel je je nu weer heelemaal goed-" „Ja, dank je," antwoordde het hert. „Ik ben wel erg vermoeid, maar ik kon toch niet naar huis gaan zonder je te bedanken, en omdat je mij het leven hebt gered, zou ik graag iets willen doen om je dit terug te kunnen betalen." „Goed, ik zal je wat vertellen," zei Billy, ter* wijl hij het hert over den hals aaide. „Ik zou je graag als lievelingshert willen hebben, maar dat zou je misschien niet prettig vinden." „Dat wil ik graag!" antwoordde het hert, „ik wil je vriend voor het leven zijn. Maar ik kan niet in gevangenschap leven, want ik ben ge« boren ora te vertoeven in de wouden en op de bergen." Kunnen jullie je deze gevoelens voorstellen? Alpherat 19 Oct. van Rlo de Janeiro, B. Aires naar Rotterdam. Alderamin 19 Oct. van Marseille, Japan n. Rotterdam. Algorab 20 Oct. van Las Palmas, B.-Aires naar Rotterdam. Amor 19 Oct. te New-York van W.-Indië. Alkaid 20 Oct. 13 u. 24 m. 25 mijl Zuid van Niton, Rotterdam naar Kaapstad. Achilles 19 Oct. van P. au Prince naar Cap Hatiën. Alkmaar 18 Oct. van Callao naar Pisco. Adolf Leonhardt 20 Oct. van Maracaibo n. Cabimas. Alwaki 20 Oct. te Rotterdam van Buenos- Aires. Abbekerk 19 Oct. 22 u. van Genua, Rotter dam. Alwaki 20 Oct. te Rotterdam van Buenos- Aires. Alkmaar 18 Oct. van Callao naar Chili. Baarn 19 Oct. van Tocopilla. Batoe 18 Oct. van Manilla naar Los Angeles Blommersdijk 17 Oct. van Boston naar Java. Bilderdijk 19 Oct. 16 u. 24 m. 220 mijl Zuid van Valentia, Rotterdam naar Boston. Binnendijk 20 Oct. 7 u. 54 m. 589 mijl West van Scilly, Norfolk naar Rotterdam. Bovenkerk passeerde 20 Oct. Perim, Ran goon naar Rotterdam, Australië. Beemsterdljk 19 Oct. van Batavia naar New-York. Crijnssen 19 Oct. 17 u. van Dover, Amster dam naar Barbados. Delfland 19 Oct. van Rosario, B.-Aires n. Amsterdam. Djember 20 Oct. 24 u. van Sabang, Java naar New-York. Eemland 20 Oct. 12 u. te Amsterdam van Hamburg. Enggano 20 Oct. te Amsterdam van Ham burg. Flora 19 Oct. van New-York naar West- Indië. Glamorganshire 15 Oct. te Everett, Pacific- kust naar Rotterdam. Gorontalo passerde 21 Oct. Galle, Java n. Rotterdam. Giekerk 20 Oct. te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Garoet 21 Oct. te Soerabaja van Rotter dam.- Grotius 18 Oct. van Belawan Deli, Amster dam naar Batavia. Meemskerk 19 Oct. van East Londen naar Durban. Karimoen 19 Oct. te New-York van Java. Kertosono 20 Oct. 13 u. van Port Said, Java naar Rotterdam. Klipfontein 19 Oct. van Kilindini, Beira naar Rotterdam. Koningin der Nederlanden 19 Oct. te Be lawan Deli, Batavia, naar Amsterdam. Lochkatrine 17 Oct. te San Francisco van Rotterdam. Moerdijk 18 Oct. te Cristobal, Pacifickust naar Rotterdam. Meerkerk 20 Oct. te Antwerpen, Rangoon naar Rotterdam. Maasdam 19 Oct. van Havana, Tampico n. Rotterdam. Madioen passeerde 20 Oct. Perim, Rotter dam naar Java. Melampus 20 Oct. van Amsterdam naar Java. Montferland 20 Oct. 2 uur van Amsterdam naar Hamburg. .Nieuw Amsterdam 19 Ooct n.m v. Southamp ton, Rotterdam naar New-York. Nictheroy 18 Oct. 22 u. 42 m. 490 mijl West van Valentia, Pacifickust naar Liverpool en Rotterdam. Nias 18 Oct. van Mozambique naar P. Ame lia-Ibo. Nieuw Amsterdam passeerde 20 Oct. Lizard, Rotterdam naar New-York. Nieuw Zeeland 19 Oct. te Sydney van Mel bourne. Oranje Nassau 18 Oct. van New-York naar West-Indië. Ouderkerk 20 Oct. te Antwerpen van Ham burg. Oostkerk passeerde 20 Oct. Perim, Rotter dam naar Japan. Orania 19 Oct. 10 u. te en 12 uur van Per- nambuco, Amsterdam naar Buenos-Aires. Palembang passeerde 20 Oct. 23 u. Galle, Rotterdam naar Java. Patria passeerde 20 Oct. 10 u. van Finis- terre, Rotterdam naar Java. Poseidon 20 Oct. van Amsterdam naar Porto Rico. Poelau Laut 20 Oct. te Amsterdam van Bremen. P. C. Hooft 20 Oct. van Port Said, Java n. Amsterdam. Rijperkerk passeerde 20 Oct. Dakar, Am sterdam naar Zuid-Afrika. Riouw 19 Oct. te Belawan, Amsterdam n. Java. Ridderkerk 20 Oct. van Port Said naar Al giers, Bombay naar Rotterdam. Sommelsdijk 19 Oct. van Madras, Rotter dam naar Calcutta. Schiekerk 20 Oct van Port Soedan, Rotter dam naar Calcutta. Salland passeerde 20 Oct. 14 uur Fernando Noronha, Amsterdam naar Buenos-Aires. Saleier 20 Oct. van Port Said, Java naar Amsterdam. Samarinda 20 Oct. 22 uur van Port Said, Java naar Rotterdam. Schouwen 20 Oct. 9 uur te Marseille, Java naar Rotterdam. Tjerimai passeerde 20 Oct. 14 uur Perim, Rotterdam naar Java. Tambora 19 Oct. 9 u. van Marseille, Java naar Rotterdam. Triton 20 Oct. 24 u. te Hamburg van Am sterdam. Tosari passeerde 19 Oct. 22 uur Suez, Ham burg naar Java. Thuban 21 Oct. te Antwerpen van Rotter dam. Tjipanas 18 Oct. te Soerabaya. Vechtdijk 19 Oct. van Cartagena. Vechtdijk 20 Oct. te Rotterdam van Ant werpen. Westerdijk 21 Oct. te Freemantle van Rot terdam. IJselSerk 20 Oct. van Madras, Rangoon n. Rotterdam. WOENSDAG 23 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10. Morgenwijding. 12.15 Concert door heti AVRO-Ensemble. 2. J. B. Schuil leest uit „Da Katjangs" en „De Bobberd". 2.30 Radio- Kinderkoor, zang. 3. Naaicursus door mevr. de Leeuwvan Rees; 4. De voornaamste studiemuziek voor piano. Een cyclus in stij gende lijn uitgevoerd door Egbert Veen. Toe lichting door Louis Schmidt. 5. Concert door de Hongaarsche Tzigane-Kapel van de Gebr. Elemer en Bela Ruha. 6.01 Voortzetting con cert. 6.45 Italiaansch voor beginners. 7.15 Italiaansch voor gevorderden. 8. Kamer muziek door het Rothschild-kwartet. 9.15 Prof. Dr. J. J. van Loghem spreekt over „Natuur lijk verweer tegen ziekte". 9.45 AVRO-Radio- Tooneel. Opvoering van „De Man der Toe komst". Een nietigheid in 1 bedrijf van G. B. Shaw. Leiding: Kommer Kleijn. Na af loop: Persber. Daarna: Gramofoonmuziek, 12. Sluiting. HUIZEN, 1875 M. (Uitsl. NCRV-uitz.) 10.30. Ziekendienst. 12.30 Concert, fluit,- viool, piano en kerkorgel; 2. Gramofoonmu- ziek. 2.30 Concert sopraan en kerkorgel. 4.30 Gramofoonmuziek. 5. Kinderuurtje. 6 Gramo- foonmuziek. 7. Uurtje voor de rijpere jélrgd. 8. Bestuursmededeelingen. 8.30 Debat over het onderwerp: „Concours", m. m. v. Gem. Zang- vereeniging en Strijkensemble. Daarna: Pers berichten. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lening. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. D. Glover (sopraan), D. Leach (tenor), 12.50 Gramo foonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 2.45 Berich ten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing 3.50 Lezing. 4.05 Concert T. Petersen (mezzo sopraan), het Hetty Bolton Trio (Instrumen taal Trio). 5.05 Orgelconcert Cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Orgel concert. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Orkest M. Thomas (sopraan). T. Clare (conférencier) 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 .Driekoningenavond" Blijspel van Wil liam Shakespeare. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Muziekuit-zending voor scholen. Orkest, koor en vocale solisten. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Concert. Orkest en vocale solisten. 7 20 Concert, Orkest. 8.20 „Die Hochzeit der Sobeide". Dramatisch gedicht van Hugo von Hofmannsthal. Daarna tot 10.20 Dansmuziek 10.20 Dansmuziek (Gramofoonplaten) KALUNDBCRG. 1153 M. 2.50 Orkest-concert. 7.35 Tooneeluitzen- ding. 7.50 Orkestconcert. Dansmuziek. 9.05 Moderne dansmuziek. 10.35 Dansmuziek. 11.50 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Triooncert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.25 Orkestconcert. Zang 10. Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Lezin gen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.50 Lezingen 7.20 Voorlezing door Ernst Zahn. 8.05 Koor concert. Daarna tot 11.50 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10