C4TZ TWEEDE KAMER. Fa. Gebr. BRAKEL HAARDEN HANDELSBLAD SPORT EN SPEL RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD V»'inAG 25 OCTOBER 1929 BINNENLAND 24 October. Wijzigingen in de Pensioenwet. Drankzuchtigen onder curateele. De relletjes te Maastricht. Een vergeten komma. De Kamer heeft vandaag zich op vlotte wijze door een belangrijk gedeelte der agen da voor deze week heen gewerkt. Doch de oorzaak daarvan is, dat de agenda voor van daag met een twaalftal hamerstukken aan ving. De begrootingen voor het Tiendfonds, voor het Pensioenfonds, voor het Muntbedrijf gingen zoo maar door. een aantal suppletoire begrootingen eveneens en niet te vergeten de noodige naturalisaties. Ja die naturalisaties! Daar was ditmaal iets grappigs mee. Op elk ontwerp wordt iemand genaturali seerd met 19 anderen in zijn gevolg. 20 in één ontwerp. Nu gevlei het .dat bij één der ontwerpen een weduwe de rij opende en achter de we duwe had men een komma vergeten. Zoodat er gevraagd werd te naturaliseeren A. G. Gie- sers weduwe van J. H. Moors en 19 anderen.. Een weduwe van Moors en 19 anderen, een weduwe van 20 man! Te begrijpen of niet. dat de Kamer uit het lood viel en in het Voorl. Verslag vroeg dergelijke onnette din gen niet meer in een staatsstuk te schrijven en voortaan te spreken over de weduwe van Moors, (komma!) en 19 anderen, die genatu raliseerd wilden worden. Het is heusch geen tirade. Maar in ons -land zijn er maar twee menschen, die de Pensioenwet kennen: de voorzitter van den Pensioenraad, en de referendaris Oudkerk aan het ministerie van Financiën. En dan ja de minister van Financiën weet er ook wel wat van. Maar overigens? Zoolang de ingewikkelde Pensioenwet werkt zijn er klachten geweest. Die klachten komen al of niet door middel van de Kamer ter ken nis van den minister. En deze is gestadig aan den zoek of er wat te verbeteren valt. Welnu gisteren kwam er bij de Kamer een wets ontwerp-de Geer tot wegneming van een aan tal leemten. Niemand, die daar bezwaar tegen had in de Kamer. Maar wel had de Kamer een groot aantal nieuwe klachten. En bij het spreken over die nieuwe klachten kwam mi nister de Geer met de mededceling, dat hij opnieuw een wetsontwerp aan het voorbe reiden was. waarin weer nieuwe klachten ten grondslag lagen. Bij het bewerken van dat ontwerp zou de minister ook de nieuwe klach ten uit de Kamer onder het oog zien. Enkele klachten wees hij oogenblikkelijk af, een an dere klacht, (van den heer Suring) beloofde de minister te zullen onderzoeken, de klacht, dat een onbezoldigde, die tijdelijk werkzaam was en later in vasten dienst kwam, den on- bezoldigden tijd later kan inkoopen, terwijl iemand met minder dan 400 salaris dien tijd niet kan inkoopen voor zijn pensioen. Mej. Westerman klaagde er over, dat de Pensioenwet geen artikel bevat, dat den Pensioenraad het recht geeft terugbetaling te doen plaats hebben van pensioenbijdragen, die (de Regeering heeft 't erkend) in de twee de helft van 1922 door of voor onderwijzers, dank zij de duistere gangen van de Pensioen wet, tweemaal betaald werden. Deze klacht was echter zoo bleek duidelijk reeds achterhaald door den loop der omstandig heden: de minister had reeds opdracht ge geven tot terugbetaling.. En dan werd er ook over geklaagd toch wel een ernstige klacht! dat soms. wan neer het blijkt dat er te weinig pensioenpre mie over enkele jaren is betaald (door ver keerde wetstoepassing b.v.) de Pensioenraad de bedragen navordert, dikwijls groote be dragen om binnen 8 dagen te betalen. Zoo ontving vertelde de heer Ketelaar ver leden jaar een onderwijzeres, precies voor zij met vacantie wilde aan, het bevel binnen 8 dagen bijkans 1000 neer te tellen. Zie, dat is toch wel heel kras! De minister zal het onderzoeken. Het wetsontwerp is z.h.st. aangenomen, even zeer als het ontwerp, hetwelk het mogelijk maakt, drankzuchtigen onder curateele te stellen. De heer v. d. Heide bleek dankbaar voor dit ontwerp, maar niet voldaan. Wat heeft de Kamer langdurig gespro ken over de Maastrichtsche stakingsrelle: jos. over het gebeurde In den avond van 16 Oct toen er een agent en een arbeider den dood hebben gevonden. Wat heeft de Kamer daarover langdurig gesproken en met welk gering resultaat. Gering resultaat, waarvan de oorzaak geen andere was, dan dat de heer Wijnkoop veel te voorbarig is geweest. Op 16 Oct. gebeurde het onheil, op 17 Oct vroeg de heer Wijnkoop de« moeilijk te weige ren interpellatie aan. Gevolg van deze snelle aanvrage was het feit, dat niémand kon spreken over vaststaande dingen, dat althans de rc'geerlng over nog niet genoeg ge gevens beschikte. Ernstig was het gebeurde ongetwijfeld. En dat het gebeurde publieke aandacht ver diende is eveneens zeker. Maar wil men in het Parlement discussieeren met succes, dan moet men het oogenblik kiezen, dat er succes te oogsten valt en wat de interpellatie-Wijn koop opleverde had evengoed door sschrifte- lijke vragen kunnen worden bereikt. Maar ja het is den heer Wijnkoop na tuurlijk. evenmin als zijn vriend en vijand tegelijk den heer Lou de Visser, te doen om op objectieve gegevens, die hij verkreeg, tot een oordeel to komen. De heer Wijnkoop had voor zijn interpel latie niets anders noodlg gehad dan het feit, dat- er een arbeider gevallen was, tijdens relletjes, waarbij de politie en de mare chaussee waren opgetreden. Immers, daaruit blijkt dan voor den heer Wijnkoop duidelijk, dat de burgemeester van Maastricht niets anders deed, dan tegen de stakers „vijandig" optreden en dat de schuld voor het doodelijk schot (de heer Wijnkoop spreekt van een bloedbad) alleen de politie treft. De heer Wijnkoop wilde voorts de nabe staanden van den gedooden arbeider uit 's Rijks kas doen onderhouden. Betoogde ook. dat de R.K. geestelijkheid (onder groote hilariteit van heel de Kamer) met knuppels gewapend rondliep. En vroeg tenslotte (het had overigens reeds plaats gehad) de in vrijheidstelling van den stakingsleider Pieters. Minister Ruys de Beerenbrctick ving zijn antwoordrede aan met een woord van deer-' nis voor de slachtoffers en hun gezinnen. Voorts betoogde hij, dat een discussie over de maatregelen, die de burgemeester van Maastricht had genomen eigenlijk thuis hoort in den Maastrichtschen Gemecnteraa i. Ongetwijfeld heeft de Raad het rocht den burgemeester vragen te stellen. Maar de heer de Visser, die met den heer Wijnkoop één lijn trok, maakte toch al zei hij van staatsrecht geen kaas te hcOben gegeten de juiste opmerking, dat de burgemeester als hoofd der politie niet verplicht is tot hst geven van inlichtingen en grondde daarop het betoog, dat de Kamerleden dan toch tenslotte terecht moeten komen bij den ver antwoordden jken bewindsman; op dit bs- toog ging in tweede instantie do heer Ruys de Beerenbrouck maar niet in. Intusschen ook de heer de Visser be schouwde den dood van d;».i arbeider als „mis daad der politie". De voorzitter moest den communist twee maal tot de orde roepen en dreigde zelfs eens hem t woord, te ont nemen. De minister achtte daarom den gemeente raad do meest juisie plaats, wijl de Raad het. orgaan was, dat het meest met de plaatse lijke verhoudingen op de hoogte kan worden geacht. Maar dit wilde hij wel zeggen: de burgemeester van Maastricht bedoelde niet anders dan togen over alle deelen der be volking geheel onpartijdig te staan en wist den plicht te hebben, dat hij, om erger te voorkomen, maatregelen nemen moest tot bescherming van werkwilligen. De minister zag geen roden om maatrege len te nemen tegen den burgemeester. Het terugloepen van de ex tra-politie zou tijdens de staking alleen tot gevolg kunnen heb ben het overwerken der politie te Maastricht, wat nieuwe onheilen teweeg zou moeten bren gen. Zorg voor de betrokkingen van den ge vallen arbeider, rust meende de minister niet op den Staat; wat de s.d.-afgevaar digden met hem eens waren, want zij riepen tot den communist: „Het is ons een kwestie van eer voor de nabestaanden te zorgen". Als volstrekt onjuist kwalificeerde de mi nister de tirade over de bewapende geeste lijkheid. Met twee moties kwam de communist. Een, die de Kamer wilde doen uitspre ken, dat de Rijkspolitie uit Maastricht- moest worden teruggeroepen, de politie functionarissen en de burgemeester moes-ten worden ontslagen en het recht van betoogen en vergaderen weer vrij moest zijn. De ander, dat de R.K. geestelijkheid on middellijk moest worden ontwapend. (Dave rend gelach.) Beide moties werden niet ondersteund, zij kwamen niet in behandeling bijgevolg. Daarna hebben als „tusschenkomende" Kamerleden nog het woord gevoerd de hoe ren Vliegen, Hermans en Kupers. Deze heeren hebben een scherp debat ge voerd over de oorzaak van de staking. Laat ste oorzaak waren de slechte arbeidsvoor waarden aan de Zinkwitfabriek, die door een Belgische maatschappij wordt gedreven. Over deze voorwaarden spraken noch de heeren Vliegen, Hermans en Kupers, noch de minister één goed woord. Maar nu kwamen de tegensprekingen de heeren waren het volledig oneens over de vraag of het een „wilde" staking was of niet. En over de vraag of de R.K. organisaties de samenwerking verbroken hadden of de mo derne. De R.K. zeiden de moderne, de heeren Vliegen en Kupers de R.K. Na lang heen en weer praten werd het allerminst duidelijk De heeren raakten gezamenlijk in de knoei. Toch hadden we gaarne duidelijkheid ge zien. Omdat de heer Vliegen de R/K. werk willigen onderkruipers (op z'n Maastricht-sell duikbooten) had genoemd, terwijl de heer Hermans dat buitengewoon scherp laakte, wijl de R.K. volgens goede vakvereenigings- manieren niet aan een wilde staking deel hadden willen nemen. Nog op een ander punt was verschil! De heeren Vliegen en Kupers betoogden, dat er al heel weinig sprake was geweest van molestatie der werkwilligen, de heer Hermans sprak van een terreur der soc.-dem. arbeiders. Wie heeft er nu gelijk? Om hier een oordeel te kunnen vellen, moet men wel zeer op de hoogte zijn met de plaatselijke toestanden Hoe dit alles nu ook zijn moge, tenslotte liep de interpellatie over de botsingen tus schen de politie en de arbeiders Hoe het al les zich nu in den avond van 16 October had toegedragen? De minister zeide het niet te weten, hij had geen onderzoek ingesteld, dat de politie niet de oorzaak was van het val len der dooden, zeide de bewindsman even min. Op grond van een persoonlijk onder zoek betoogde de heer Vliegen de schuld der politie. Maar toch wilde hij bij motie vragen om een onpartijdig onderzoek, een motie, die de heer Hermans wenschte te steunen. Daarin dus eensgezindheid! Minister Ruys deelde mede, dat de politie onder zijn ambtgenoot Donner valt en dat hy meende te weten, dat deze reeds een onder zoek doet instellen. Wanneer nu morgenmiddag minister Don ner nog kan mededeelen. dat hij dat onder zoek daadwerkelijk instelt, dan trekt de heer Vliegen zijn motie ln. Morgen de pokken-interpellatie! INTIMUS. DE DIEFSTAL IN HET RIJKS MUSEUM. De 21-jarige zeeman, die zich Donderdag in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam te verantwoorden heeft gehad wegens diefstal van een schilderij uit het Rijksmuseum te Amsterdam, is door het Hof tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank had verd. dezelfde straf opgelegd. DE ZENDTIJD. NOG GEEN BESLISSING VAN DEN RADIORAAD. In de Donderdagochtend gehouden ver gadering van den Radioraad, welke 's mid dags is voortgezet, is naar het Hbld. ver neemt, nog geen beslissing genomen op het aanhangige voorstel inzake de zendtijdver gunning. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regeL SOPH1APLEIN 6-14 Dr. H. MANNING'S TANDPASTA _25&75cp.tube reinigt mond en t and en. Geeft uwe advertentie» op ter plaatsing in het HET aigenieene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhoogir.g aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Teleloon 10209 DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST VAN „ZIGNEA". HET KENNEMER LYCEUM WINT DEN Dr. MERENS BEKER. De door de Haarlemsche Dames-Zwem- vereeniging „Zignea" uitgeschreven natio nale zwemwedstrijden hadden Donderdag avond een groot aantal toeschouwers naar Stoop's Bad gelokt. Het aantrekkelijke programma, dat veel afwisseling bood, bevatte ook eenige num mers voor heeren, waarbij de H-V.G.B. wis selslag-estafetteploeg in kampioensvorm bleek. Met Dr. W. E- Merens als voorzitter-kamp rechter en den heer L. K. Anthoni als star ter werd omstreeks kwart voor acht begon nen met de adspirantennummers, die dit jaar beter bezet waren dan ooit te voren. Deze onder veel animo verzwommen jeugdnummers hadden tot resultaat dat van de meisjes tot 12 jaar Greta Knuyt de snel ste bleek, terwijl Hermien Haase eerstaan- komend was bij de meisjes van 12—14 jaar. De 100 M. vrije slag dames was een be sliste overwinning voor Mej. Korthof van H.D.Z. in 1 m. 20 2/5 sec. Mej. R. van Spaen- donck was het eerstaankomend Zignea-lid in 1 m. 29 sec. De schoolwedstrijden om den Dr. Merens Beker brachten als steeds veel enthousiasme onder zwemsters en haren aanhang. Na een spannenden kamp wist de ploeg van het Kennemer Lyceum, bestaande uit de dames E. Hofsté, L. Hofsté, I. Reynders en E. Tillema op het kleinood beslag te leggen. Het nummer figuurzwemmen werd onder groote aandacht uitgevoerd en met veel applaus beloond. De heer Joh. Schmidt oogstte een welverdiend succes. In het Estafettenummer voor Heeren 5 x 40 M. vrije slag was H-V.G.B. superieur en overwon in 1 m. 59 sec. In het nummer schoonspringen triom feerde Mej. M- Sutherland-Royaards (H.DZ.) De 8 x 20 M. vrije slag estafette dames was voor H-D.Z. in 1 m. 50 4 5 sec., terwijl Zignea als nummer drie eindigde in 1 m. 52 sec. De 4 x 40 M. wisselslag estafette Heeren bracht wederom een prachtige overwinning aan de HV.GB.'ers in 1 m. 43 3/5 sec. De waterpolowedstrijd tusschen Zignea I en A-D.Z. I. gespeeld onder leiding van den heer P. v. d. Velden Sr. gaf een gelijkopgaan- den strijd tusschen de beide partijen. Met rust was de stand 00. De tweede helft was aanmerkelijk span nender. Vooral Zignea speelt een uitstekend spel en bijna gelukt het Mej. Van Ommeren een doelpunt te maken. Kort daarop is Mevr. De Dood-Koenen ge lukkiger en A.D.Z. leidt met 0—1. Dan wordt Mej. Roos door een ver schot verrast en het is 0—2. Kort daarop komt het einde van dezen prettigen wedstrijd. De volledige uitslagen zijn als volgt: Ia. 20 M. vrije slag voor Zignea-Adsp. tot 12 jaar: 1. G. Knuyt 18 1/5 sec. 2. R. Schwei- zer 19 4 5 sec. 3. M. Odink 20 sec. 4. M- Wage- maker 20 2/5 sec. 5. M. Stolk 20 3/5 sec. Ib. Idem voor Zignea-Adsp. van 12—14 j. I. H. Haase 15 1/5 sec. 2. L. Hofsté 15 3/5 sec. 3. W. v. Bilderbeek 16 1/5 sec. 4. T. Beun 16 1/5 sec. 5. W. Driessen 17 sec. 6. L. Wijn gaarden 17 1/5 sec. 7. J. Haanen 18 1,5 sec. Ic. 40 M. vrije slag voor meisjes van 14—16 jaar, niet-leden van zwemvereenigingen aan gesloten bij den N.Z B. 1. B. v. Buuren 35 sec. 2. E. Tillema 35 1/5 sec. 3. C. Roosjen 41 1 5 ld. 40 M. vrije slag Zignea adsp. van 14—16 jaar. 1. J. Bos 30 sec. 2. G. Hackenitz 31 3 5 sec. 3. A. Blad 34 sec. Ie. 40 M. schoolslag voor Zignea-Adsp. van 14—16 jaar. 1- N. Swaalf 37 2/5 sec. 2. J. Ane- ma 37 3/5 sec. II. 100 M. vrije slag (Dames Seniores): 1. Mej- J. Korthof HJD.Z. 1 m. 20 2 5 sec. 2- D. Hüsken A.D-Z. 1 m. 22 sec. 3. E. Smits A. D.Z. 1 m. 24 1/5 sec. 4. Mej. R. Spaendonck Zignea 1 m. 29 sec. III. Schoolwedstrijden om den Dr. Merens Beker. 4 x 20 M- Estafette vrije slag. 1. Ken- nemer Lyceum 1 min. 2. Gymnasium 1 m. 3 4/5 sec. 3. Gem. Lyceum 1 m. 4 sec. IV. 5 x 50 M. vrije slag estafette Heeren (Seniores) 1. H-V.GB. (A. J. v. d. Meer, P. v. Ommeren, K. v. Eendenburg, S. v. d. Meer, J. Schouw) 1 m- 59 sec. 2. A-Z. 2 m. 2 sec. 3. Haarlem 2 m. 4 sec. V. 100 M. schoolslag (Dames Seniores) 1. Mej. L. Kollerie D.W-R. 1 m. 36 4/5 sec. 2. Mej. B. Zegger A.D.Z- 1 m. 40 2/5 sec. 3. P. Bon- gertman 1 m. 41 4/5 sec. VI. 8 x 20 M. vrije slag estafette Dames. 1. H-D.Z. 1 m. 50 4/5 sec. 2. A-D.Z. 1 m. 51 3/5 sec. 3. Zignea 1 m. 52 sec. VII. Schoonspringen. 1. Mej. M. Suther land Royaards H.D.Z. 33.66 pt. 2. Mej. B. Zeg ger A.D-Z. 29.05 pnt. 3. Mej. E. IJmbers H-D.Z. 29.02 pnt. VIII. 4 x 40 M. wisselslag estafette heeren. 1. H-V.G.B. 1 m. 48 3 5 sec. 2. A.Z. 1 m. 50 sec. 3. Haarlem 1 m- 51 4/5 sec. Waterpolowedstrijd ZigneaA.D.Z. 0—2. Na afioop had de prijsuitreiking plaats. „O, arme Jerry!" huilde Billy, terwijl hij in wanhoop, met zijn handen door zijn haar woels de. „De honden zullen hem zeker dooden. O, wat moet ik doen l" Hij draaide zich om, om tegen Redneb te spreken, maar deze was in geen velden of wegen te zien. Want op dat oogenblik hielp Redneb. Jerry zooveel hij kon, hij vloog over de honden heen, plotseling neerdalende, om de leiders te hin* deren terwijl hij hun in de ocgen pikte, alles om Jerry's leven te rekken. „O, Redneb," hijgde Jerry. „Het is met mij gedaan Ik zal geen minuut meer leven, ik kan haast geen adem meer halen." „Maak dat je weg komt, probeer een hol te vinden 1" Een rattenhol, noch een konijnenhol was er te vinden, geen enkel hol in den heelen om* trek Maar juist, vlak voor hem, daar bemerkte Jerry een boschjc; hij holde er vliegensvlug heen. Vanuit een van de takken kon hij de heele omtrek overzien, daar, beneden, bemerkte hij een nest. Hij bevond zich eenige meters beven den grond, cn hals over kop duikelde hij in het nest. En dat was ook maar goed ook! Want de leider van den troep was hem vlak op de hielen, en wel zóó dicht, dat Jerry, toen hij viel. den hond „snap" hoorde zeggen, alsof hij dacht, dat hij zijn prooi al te pakken had. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ctt. per regeL Iedere lepel Kei pi om LU/ fcjer\ou\^dKeicl te Kplmwer»; LU/ Ir-ioe^t te bedaren, LU-/ adem. Ka.lingèor^ancn te «/erdVerKgr-i: neem At^era AbdLj^irooio (Adv. in Blokschrift). VOETBAL ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE A.S. Zaterdag hebben de volgende wedstrij den plaats: Afd. A: Tweede JeugdKermemerland IJ. F. C;—V. E. W. V. V. IJ.—Ulysses Afd. B.: Kermemerland 2V. E. W. 2 Ulysses 2—V. V. U. 3 R. C. V. 2Vliegende Vogels Telefonia—V. V. IJ. 2 Zou Tweede Jeugd thans de eerste punten tegen Kennemerland behalen? Wij gelooven van niet, ook al moet de bezoekende ver- eeniging het zonder haar uitstekenden doel- verdediger v. d. Brink stellena V. E. W. krijgt reeds nu gelegenheid om revanche te nemen voor de j.l. Zaterdag geleden nederlaag. IJ. F. C. zal er evenwel zonder twijfel voor zor gen, dat de punten in IJmuiden blijven. Ülysses heeft het lang niet gemakkelijk, daar zij naar Santpoort trekt- om aldaar de V. V. IJ.'ers te bekampen. Dit belooft een span nende match te worden, waarin we aan de thuisclub wel een kans geven om de overwin ning te behalen: men zal dan echter van het begin tot het einde hard moeten werken, want Ulysses is een lastige tegenstander. Wegens de vroeg invallende duisternis be ginnen de wedstrijden te half drie. De tweede afdeeiing is weer uitgebreid, doordat Kennemerland 3 en Ulysses 3 inmid dels nog zijn toegetreden, welke elftallen vol gende week hun eersten competitie-wedstrijd spelen. KRACHTSPORT HAARLEMALKMAAR. De Haarlemsche Krachtsport-Vereenigirg „Haarlem" organiseert a.s. Zaterdagavond 26 October een Stedenkamp Haarlem—Alk maar in het gebouw „Olympia". De volgende athleten zullen elkander be kampen S.S.S. Alkmaar: Eerste afd. worstelen: A. Kranenburg, J. C. Zwanenburg, P. Koreman, J. Zijp, K. Stroo- Tweede afd. worstelen: D. Homma, J. Kieft, D. Kok, D. Pronk, C. Mol- Gewichtheffen tweede afd.: H. de Jong, N. Lengers, J- Jonker. HK.V. „Haarlem": Eerste afd. worstelen: J. Seggellnk, Veder gewicht, H. Kokkelkoren, Lichtgewicht, P. Kruijer, Midden A, J. de Ruiter, Half zwaar. Tweede afd- worstelen: C. Bekker, Vederge wicht, J. L- de Vries, Vedergewicht, J. Kes- sens, Lichtgewicht, J. H. Sieraad, Lichtge wicht, H. Heinsbergen, Midden B. Gewicht heffen tweede afd.: H. Hooning, Lichtge wicht, J. Buis, Lichtgewicht, G- Iepema. Als vereenig ngsprijs stelt „Haarlem" een mooien lauwertak beschikbaar. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER „HAARL. DAMCLUB". De stand van den wedstrijd om het club kampioenschap der „Haarlemsche Damclub" 1929/30 afdeeiing 3de klasse luidt thans: Spelers: gesp. gew. rem. verl. pt. eh'* i geeft geur cn smaak aan uw glaasje r CATZ ZOON VAN PEKELA G RO NING C W. J J. Otter 6 5 0 1 10 J. H. Reedijk 6 4 1 1 9 A. van Pelt 6 3 1 2 7 Th. Wesselman 6 3 1 2 7 C. Pot 6 2 2 2 6 J. Winkel 3 2 0 1 4 G. Eising 4 2 0 2 4 W. J. A. Matla 5 1 1 3 3 Jac. Fr. van Garderen 2 1 0 1 2 F. Moerbeek 3 0 2 1 2 J. v. d. Kodde 1 0 0 1 0 A. v. d- Putten 1 0 0 1 0 C. J. Roest 1 0 0 1 0 J. L. Versteeg 2 0 0 2 0 G. Willemse 2 0 0 2 p. ZATERDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM, 298 E na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinsky- Theater Amsterdam. 4.00 The dansant uit het Cabaret „La Gaite" te Amsterdam. 4.30 Sport- praatje door H. Hollander. 5.00 Gezondheids halfuurtje. Dr. M. Niemeijer spreekt over: De voorbehoedende geneeskunde. 5.30 Duitsch voor gevorderden en conversatie. 6.01 Concert door het Omroeporkest. Jan Keessen (viool), 8.00 VARA Orgelrecital. 8.10 Toespraak over: Taalzuiverheid en taalzuiveraars in Neder land. 8.30 Orkestconcert en tooneel. 10.45 Ac- tueele- en levensliedjes. 11.15 Gramofoonmu- ziek. HUIZEN. 1875 M. Uitsl. K.R-O.-Uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Kinderuurtje. 3.30 Cursus Esperanto. 4.00 Le zing over: Waarom ik tot het Nijverheidson derwijs kwam. 4.30 Cursus Engelsch voor be ginners. 5.00 Concert door Mandolineclub. 5.45 Journalistiek Weekoverzicht. 6.00 Concert door Cinema-Orkest. 7.30 Lezing over: Maat schappelijke Gezondheidszorg. 8.01 Vroolijk Gramofoon-program. 9.00 Orkesteoncert. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.45 Berichten. 3.50 Concert Or kest-. F. Sutcliffe 'bariton). 5.05 Orgelconcert. Cinemaorgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuws berichten. 7.05 Orgelconcert. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.45 Muziaal intermezzo. 7.50 Concert. M. Browne 'sopraan). O. Bryngwyn (bariton) Kwintet. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Be richten. 9.55 Vaudeville programma. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 JVL 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Kinderhalf uurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. S.35 Pianoles. 8.50 Orkestconcert. 9.35 Gramofoonmuziek. LANGENBERG, 473 31. 6.20 Concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.20 Eerste steenlegging van het Universiteitsge bouw te Keulen. 11.20 Zang. declamatie en reportage. 12.25 Orkestconcert. 4.50 Concert. Zangkwartet en Blazersvereen. 7.20 Vroolijke avond. Orkest. Intermezzo: „Enten und Seeschlangen". van Hermann Tolle. Muziek van Gustav Kneip. 9.50 Dansles. 10.20 Dans muziek. 11.20 Dansmuziek (Gramofoonpla- ten). KALUNDBORG 1153 M. 2.50 Orkestconcert. 7.35 Cello-recital door E. Rytter, F. Jensen (piano). 9.05 Orkestcon cert en zang. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trio-conccrt. 6.50 G i mofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. ZEESF.N 1635 M. 6.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg, 4.50 Le zingen. 7.50 Cabaret. Daarna tot 11.50 Dans-* muziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14