ZWEMMEN. ZEILEN Ned. Voetbalbond. DE UITSLAGEN. AFDEEL ENG L Vierde klasse C. BennebroekHeemskerk 15 Reserve eerste klasse. Haarlem 2—H. F. C. 2 5—3 Stormvogels 2—E. D. O. 2 2—1 AFDEELING II Reserve eerste klasse. D. H. C. 2—U. V. V. 2 4—3 Feijenoord 2—H. B. S. 2 6—3 AFDEELING IV. Eerste klasse: B. V. V.—M. V. V. 1—2 AFDEELING V. Eerste klasse: Veendam—Velocitas (bij 1—0 geus regen.) Reserve Eerste Klasse. Haarlem 2H. F. C. 2 (53) Zondagmorgen heeft Haarlem 2 andermaal een overwinning behaald, nu op de reserves van de Spanjaardslaan-club. De roodbroeken nemen nu een vrij gunstige plaats op de ranglijst in, wat niet van H.F.C. 2 gezegd kan worden. De opstellingen waTen als volgt: H. F. C. 2: Perre, Engelberts, Smit, Van Riemsdijk, Reuvekamp Gillet Hagenaar, Dorsman, Van Wijk, Van Beem, Dijkhuizen, Van Parreeren. Haarlem 2 Onkenhout, Van Polanen, Houtkooper, Levy, Borghouts, Van der Valk, Buissink, Torringa, Boot, Hooydonk, Hoeben. H.F.C. trapt af, maar Haarlem maakt haar het leder afhandig en komt verscheidene malen dicht bij het doel, we''ke meerder heid zij in een doelpunt van Van Polanen weet uit te drukken (10). Direct hierna maakt Van Beem gelijk (1—1). H.F.C. wordt nu op eigen helft terugge drongen en maakt 31 door Smit (in eigen doel) en Borghouts. H.F.C. maakt er dan uit een penalty door Van Parreere'n 32 van, terwijl de rust met gelijken stand ingaat door een vrijen trap buiten het penalty gebied. Na de hervatting blijkt, dat Hoeben door Moolenaars vervangen is. De geheele tweede helft is Haarlem vrijwel in de meerderheid Zij brengt den stand op 53 door Van Polanen, die een uitstekenden wedstrijd speelde. Hierna wordt niet meer gescoord. De leiding was in goede handen. Stormvogels 2E. D. O. 2 (21) Na een weinig fraaien wedstrijd, zijn de Stormvogels-reserves er in geslaagd dezen wedstrijd met 21 te winnen. Deze stand was reeds met de rust verkregen. De' Storm vogels-doelpunten werden gemaakt door Van Pel één met welwillende medewerking van een E.D.O.-verde-..iger dat van E.D.O. scoorde Carpers. De StoAivogels misten Heilig Jr., voor wien Heilig Sr. inviel en Pronk. Bij ED.O. zagen we o a. Dona in de gelederen. Was de IJmuide».- verdediging door het ontbreken van genoemde 2 spelers verzwakt, toch heeft Stormvogels voor een groot deel aan haar defensie de overwinning to dan ken. Vooral keeper Do Waard kan op een goeden wedstrijd terug zien, evenals trouwens zijn collega in het E.D.O.-doel. De IJmuidensche voorhoede speelde maar zeer matig. Vooral Mullór viel ons tegen. Den besten speler uit den Stormvogels-aan val, De Waard, gaf men veel te weinig te doen. Hot komt ons dan ook voor, dat Storm vogels met deze voorhoede 'het kampioen schap niet ten tweede male zal befhalen. HAARL. VOETBALBOND Haarlem 3Haarlem 3 A HiilegomDamiaten uitgesteld 3—1 n A: R. C. H. 7—H. F. C. 5 3—3 Schoten 2 AT. H. B. 2 3—3 gestaakt II B: Zandvoort 2D. W. O. uitgesteld Schoten 3—V. O. G. 2—2 n C: Haarlem 5E. H. S. 2 uitgesteld Hiilegom 2R. C. H. 5 scheidsrechter n. 0. n D: H. F. C. 4Zeemeeuwen 2 01 in A: Zandvoort 3Beverwijk 4 111 III B: E. D. O. 6—Kinheim 3 uitgesteld Spaarnestad 2Damiaten 3 uitgesteld rn C: Zeemeeuwen 3Spaarnevogels 3 31 in D: D. W. O. 2Halfweg 2 32 III E: DrosteZandvoort 4 63 in F: Damfaten 2—R. C. H. 8 uitgesteld. JUNIORES Afd. A: BloemendaalHaarlem 25 R. C. H. aD. I. O. uitgesteld. Beverwijk—Zeemeeuwen uitgesteld Afd. B. Bloemendaal b—D. W. O. 102 Adspïranten E. D. O.—Zeemeeuwen 3—1 Zaterdagmiddagcompetitie. Tweede JeugdKennemerland 01 Kennemerland 2V. E. W. 2 150 Telefonia—V. V. Y. 2 5—4 Buiten de competitie kennemerland 3—P. E. N. personeel 4—2 ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Tweede JeugdKennemerland (01) Het wil bij Tweede Jeugd nog niet lukken; de eerste overwinning blijft nog uit. Thans moest zij de vlag strijken voor Kennemerland dat niet zooveel sterker was; vóór rust was de thuisclub tenminste het meest In dein aanval, doch het juiste schot ontbrak en bovendien was het backstel der bezoekers er duchtig in, waardoor aan de voorhoede niet veel kans werd geboden. Di' thuisclub zet van den aanvang af een snel tempo in; de doelman der bezoekers moet al spoedig de handen uit de mouwen steken, doch met de harde schoten weet hij wil raad. Beide part-yen spannen zich geweldig in, doch doelpunten leveren de enthousiaste aanvallen niet op, zoodat de eerste helft puntloos verstrijkt. Na de hervatting hebben de bezoekers he^, beste deel van het spel. Het gelukt Lange- reis, aan zijn club de leiding te geven (0—1). Hoe de thuisclub ook werkt, nic'is baat, terwijl ook de bezoekers het net niet meer kunnen vinden. Het einde komt met een kleine overwinning voor Kennemerland. TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE. H. T. M. 2—H. T. M. 1 (1—3) Reeds spoedig nadat aangevangen is neemt de H.T.M. door toedoen van Bruggemans de leiding (01). Nadat- verschillende aanvallen van het eerste elftal niets opgeleverd had den, weet Behagel uit een goed opgezet-ten aanval den gelijkmaker in het net te de- poneeren (11). Voor rust komt in dezen stand geen verandering meer. Na het kopje thee is H.T.M. wel steeds in het offensief, doch goed verdedigen van het tweede is oorzaak, dat het zoo zeer begeerde en eveneens wel verdiende resultaat eerst na een half uur spelen komt, door toedoen van Gordijn (12). Verschillende aanvallen van het tweede hebben geen succes, terwijl de voorhoede van het eerste kort vóór het einde kans ziet, door toedoen van De Heer, den eindstand op 1—3 te brengen. R-K. FEDERATIE H. B. C.—V. V. Z. (6—2). H. B. C. zette haar overwinningsreeks voort: nu was V. V. Z. uit Zaandam het kind van de rekening. V. V Z.past zich het eerst aan het gladde veld en v. d. Waard neemt uit een penalty de leiding. (01). Dan gaat het spel gelijk op; Juffermans. en Folido zorgen voor rust voor een H. B. C.-voorsprong van 21. In de tweede helft is H. B. C. voor doel meer productief en als Juffermans en v. Rooden den stand op 41 hebben ge bracht, laat de V. V. Z.-keeper den door den back teruggespeelden bal gaan (51). Van Rooden scoort no. 6, terwijl v. Hal deren den achterstand verkleint uit een Cor ner. Met 6—2 voor H. B. C. komt het einde. L. en S.—T. IJ. B. B. I (2—1). In een slapjes gespeelden wedstrijd nam L. en S. voor rust- de leiding. Rust 10. Na rust mist T. IJ. B. B. een penalty, maar even later maakt Van Honschoten gelijk. Even voor het einde laat Mooren een bal glippen, wat T. IJ. B. B. de nederlaag kost. Einde 2—1. DIOC. R -K. HAARL VOETBALBOND. O. G. I—T. IJ. B. B. (4—2). Voor rust een vrij goed gelijk opgaand spel, waarbij beide doelen doorboord worden. Rust 2—2. Na rust is O. G. meer fortuinlijk; zij scoort twee maal, terwijl de Boys-reserves het niet meer tot scoren kunnen brengen. Einde 4—2. GEEL-WIT I—VITESSE. (2—2). Voor rust weet Roozen aan G. W. de leiding te bezorgen. Rust 1—0. Nadat Vitesse na rust gelijk heeft ge maakt, weet Stokman fraai de leiding te her- j nemen, doch vóór het einde kan Vitesse nog gelijk maken. Einde 22. DE UITSLAGEN. 2 C. H. B. C. n a—Santpoort, Santp n.o. Alliance ILisse H, afgek. D. S. S. I—O. G. n. afgek. 3 D. B. S. M. I—Alliance n, 8—1 T. IJ. B. B. IH Tellingen H, 0—2 4 D. Concordia II—Geel Wit Hl, afgek. Onze Gezellen IHT. IJ. B. B. IV 32 Victrix H—B. S. M. H 2—0 gestaakt. JUNIOREN. A. T. IJ B. B. V—B. S. M. IH 7—0 Alliance IH—D. S. S. IH, afgek. B. B. S. M. IV—Alliance IV 1—0 Concordia IH—T. IJ. B. B. VI, afgek. Geel-Wit IV—O. G. IV 4—3 T. IJ. B. B. VH—O. G. V 0—2 Voetbal in Engeland. De uitslagen luiden: BirminghamSheffield W. I0 Blackburn R.—Everton 3—1 Grimsby T.—Aston V. 0—2 Huddersfield T.—Burnley 3—0 Leicester C.Leeds U. 22 LiverpoolManchester C. 16 Manchester U.Arsenal 10 MiddlesbroughDerby C. 40 Newcastle U.Bolton W. 23 Sheffield U.—Sunderland 4—2 West Ham U.—Portsmouth 0—1 POSTDUIVEN. De Snel vlieger. Bovengenoemde vereenigin-g heeft beslo ten haar jaarlijksche tentoonstelling te houden op 7 en 8 December a.s. in het ge bouw „de Nijverheid" aan de Jansstraat. Deze tentoonstelling belooft schitterend te worden daar reeds een groots deelneming is toegezegd. Reeds vele eereprijzen zijn uit geloofd. Er zijn 51 klassen, waaronder een Bordeaux klasse. Als Keurmeesters zullen fungeeren L. Girn- brere en G. Heerschop. EERSTE KLASSE. BloemendaalAmsterdam (00) Na de bully onderneemt Amsterdam de eerste aanvallen maar de Bloemendaal-ach- terhoede laat zich al dadelijk van haar goede zijde 2ien en retourneert den bal onverbid delijk naar haar voorhoede. In de voorhoede der thuisclub vlot het samenspel niet, De Waal es. hebben geen moeite om de Bloemendaal-aanvallen te onderbreken. Amsterdam komt nu iets In de meerder heid, doch daar de Amsterdamsche halflinie te dicht achter haar voorhoede aanzit, loo- pen de spelers elkaar dikwijls in den weg. Drie corners op het. Bloemendaal-doel leveren ook geen resultaat op. In de Bloe- mendaal-voorhoede moet het van rechts komen, daar de linksuiterst al heel slecht was dezen middag, doch Gunning is te licht tegen spelers als Eilers en De Waal. Eens denken we Bloemendaal te zien doel punten, doch het harde schot van Van Een denburg gaat net naast. Rust breekt aan met blanken stand. Na het kopje thee krijgen we weer het zelfde speltype te zien, de Amsterdam-voor hoede kan bijna niet door de Oranje-achter hoede heenkomen. De achterhoede der thuis club verdedigt buitengewoon goed. Ook de Amsterdamsche achterhoede blijft de Bloe- mendaal-voorhoede de baas. Het einde komt met een gelijk spel, dat Bloemendaal ten volie verdiend heeft. H.O.C—M. H.C (3—1) M.H.C. trok met een paar invallers naar Den Haag en heeft het tegen de club der Treslings niet kunnen bolwerken. In het begin wegen beide pai-tijen gelijk op. Al spoedig komt H.O.C. iets in de meerder heid, doch voorloopig weet M.H C. scoren te voorkomen, wat vooral te danken is aan Pot en Katte, die weer eens op heel goede wijze zijn doel verdedigde. Eindelijk moet Katte zwichten, als Mr. de Bruijn van dicht bij een hard schot lost, dat precies in den hoek verdwijnt (10). Dit schudt de Musschen wakker; geen mi nuut later heeft Hubrechts na goed indivi dueel spel den stand op 11 gebracht. H.O.C. blijft iets in de meerderheid; voor rust maakt zij uit een strafcorner er 21 van. Na rust komt M.H.C- iets meer in den aan val. de Musschen zijn zeer snel, doch voor het doel der tegenpartij raken de spelers de kluts kwijt- H.O.C. is gelukkiger want als KaUe een goed gestopt schot weg wil werken, glijdt hij uit en eer hij zich herstellen kan, ligt de bal reeds achter hem (31). De Musschen vallen nu enthousiast aan; Van Kempen mist een opgelegde kans om te scoren. Einde komt met een nederlaag voor M.H C. TWEEDE KLASSE Delftsche Studenten—Bloemendaal 2 (1-3) In het begin nemen de studenten het spel in handen, "maar Visker in 't Bloemendaal- doel verricht wonderen, zoodat het de thuis club niet gelukt te scoren. De Oranje-voorhoede begint zich wat los te werken en na ongeveer 10 minuten geeft v. d. Stadt aan de gasten de leiding (01). Na goed samenspel tusschen Maas en Joh. Gunning scoort eerstgenoemde onhoudbaar no. 2. Nog voor rust verkleinen de studenten deen achterstand tot 21. Na rust zijn de Delftenaren weer het. eerst in de meerderheid, maar de Bloemendaal- achterhoede weet van geen wijken; even vóór het einde scoort v. d. Stadt na een solo ren Bloemendaals 3den goal (31) De studenten vallen niet ontmoedigd aan. maar Bloemendaal verdedigt stug en 't ein de komt met een verdiende overwinning voor de gasten. H. D. M. 2—M. H. C. 2 (1—1) In de eerste minuut scoort Musschen als de midvoor een voorzet van rechts inkogelt (0-1) Niet ontmoedigd valt H. D. M. II aan en komt nu sterk in. de meerderheid. Na onge veer een kwartier gelukt het den Hagenaars gelijk te maken (11). Na rust is M. H. C. in de meerderheid, doch het goede verdedigen van de H. D. M.-achter hoede belet iedere poging tot scoren. De H. D. M. heeft nu weinig meer in te brengen; de Musschen doen aanval op aanval maar het einde komt met ongewijzigden stand. DERDE KLASSE Kieviten—H. B. S. (0—0) De thuisclub begint zich al dadelijk op ver dedigen toe te leggen en daar de H. B. S.'ers op het zware glibberige veld zich niet sner kunnen bewegen, blijft scoren uit. De Kieviten komen slechts sporadisch over de helft waar direct elke aanval in de kiem gesmoord wordt. Na rust krijgen we een getrouwelijke copie van het spel voor rust. Bolland krijgt een paar opgelegde kansen, die hij jammerlijk mist. Einde komt met een onverdiend gelijk spel voor H. B. S. Bloemendaal 3Alkmaar 1 (13) Na de bully pakt Alkmaar de zaken ener giek aan en doet eenige enthousiaste aan vallen op het Bloemendaal-doel, waarin de Dadt zich weerde. Na ongeveer een kwartier spelen heeft de Alkmaar-niidvoor succes als hij van dichtbij den Bioemendaal-keeper het nakijken geeft. (0—1). Nog voor rust maakt Alkmaar er 20 van. Na rust komt Bloemendaal verwoed op zetten: het gelukt, aan de Oranje-voorhoede den achterstand te verkleinen. De vreugde is echter van korten duur. want Alkmaar ver groot direct na de bully haar voorsprong (3—1). De partijen gaan nu gelijk op cn als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft de sterkste ploeg gewonnen. DAMES-HOCKEY De Uitslagen. 1 e k! asse Den Haag: H. O. C.—H. L. C. 3—1 Leiden: LeidenAmsterdam 06 Overgangsklasse. Hilversum: HilversumRood Wit n 50 (w. n. o.) 2e klasse. Bloemendaal: B.D.H.C. Ill—H.B.S. n 3—0 Den Haag; H.D.M. II—Kieviten 2—2 Rotterdam: Victoria HDordrecht 05 B. D. H. C. 3—H. B. S. 2 (3—0) Zondag werd voor de 2e klasse competitie van den Ned. Dames Hockey Bond de wed strijd tusschen B. D..H. C. UI en H. B. S. H gespeeld. In het begin is er van een overwicht van één der beide clubs geen sprake. Langza merhand dringt B. H. D. C. echter op; de aanvallen van Bloemendaal. die goed zijn opgezet, worden menigvuldlger. Voorloopig weten de gasten nog stand te houden. Vlak vóór rust moet de keepster van H. B. S. echter zwichten voor een mooi schot van de Bloemendaalsche midvoor, mej. D. Volbeda. (1—0). Na halftime is B D. H. C. in de meerderheid. Een van de vele voorzetten van de uitste kende Bloemendaalsche vleugelspeelsters be nut mevr. B. Venema (20). Tenslotte heeft een schot van mej. D. Vol beda nogmaals succes. (30), waarna het einde van deze enthousiaste plaatselijke ont moeting spoedig komt. KORFBAL. Overzicht. Het weer werd voor het eerst in dit sei zoen spelbreker. De wedstrijd Advendo I— D. E. D. I zoowel als SportiefHaarlem moesten uitgesteld worden. De Zilvermeeuwen toonden zich de meer deren van S. V., door met 51 te winnen. ZilvermeeuwenSport Vereent (51) De cijfers zouden een groot overwicht van de thuisclub doen vermoeden, doch dit is, behoudens het laatste kwartier, geenszins het geval geweest. Een fout in de S. V.-verdediging en dit kostte S. V. na tien minuten reeds twee goals. Tot tien minuten voor de rust bleef de stand 20, toen P. Germer er 21 van maakte. Hoewel de aanval der Zilvermeeuwen vaak heel gevaarlijk was, zat ook de tegenpartij niet stil, doch de kansen werden niet benut. Ten laatste maakte Ketman er 31 van met een goeden bal. Het laatste kwartier waren de Zilver meeuwen sterker, hetgeen zij in twee goede doelpunten uitdrukten. S. V. had slechts vijf dames. De IJmuidenaren lieten niet uitval len. Haarl. Korfbalbond Haarlem 3D. S. V. 1 (04) Met haar beginopstelling was D.S.V. het sterkst. Door enthousiast spel brachten de gasten onmiddelijk, na den aanvang het doel van Haarlem in gevaar. De Haarlem mers verdedigden flink, en werkten door goed samenspel weg. Zij konden evenwel niet verhinderen, dat een D. S. V.-dame van een gunstig oogenblik gebruik maakte en haar club de leiding gaf. Er werd vlug gespeeld, waarbij vooral de „middenvakken"' uitblonken. Een vrije worp in het middenvak aan D. S. V. toegekend, had tot gevolg dat bij het wegspelen de bal in de mand belandde. (02) Na de hervatting voerde D. S. V. haar stand op tot 04. De nieuwe aanvallers wa ren niet bij machte om door de verdedigingen heen te komen. Toen de scheidsrechter einde floot, had D. S. V. met 40 gewonnen. Haarlem heeft voor haar harde werken zeker één tegen- puntje verdiend. ROEIEN. DE VAARDIGHEIDSPROEVEN. De Vaardigheidsproef over 20 K.M. werd Zondagmorgen met succes afgelegd door de volgende Spaarr.e-leden: mej. A. Slicher in wherry m. s:.. tijdlimiet 3 uur. gemaakte tijd 2 uur 43 min. 15 sec.: H. de Groot in wherry m. st.. tijdlimiet 2 uur, gemaakte tijd 2 uur 15 min. 45 sec.: N. Dorsman id. id., gemaakte tijd 2 uur 27 min. 45 sec. BILJARTEN. Massakamp „De Korenbeurs" „Excelsior". Van bovengenoemde wedstrijden werden te Velsen-Noord weder vier partijen gespeeld. J. Steffers van „De Korenbeurs" speelde wederom een zeer mooie partij tegen Gerte- bach (Excelsior). Hij maakte o.a. 12, 21, 14 en als eindserie 24. Zijn partner beet ook ferm van zich af. waardoor de partij zeer spannend werd. Hy bracht het tot 124. toen zijn tegenstander uitmaakte, dus 124 om 125 in 27 beurten. Ook Langenberg (De Korensbeurs) toonde zich een goed wedstrijdspeler. In rustig tem po bracht hij zijn puntental steeds hooger en wist onbedreigd te eindigen met 125 om 106 tegen Lamers. Stokman (De Korenbeurs) was minder op dreef en legde het af tegen Oorthuis (Velsen Noord), die als invaller kwam en een sterke partij speelt. De uitslag was: 45 om 125 In 31 beurten. De partij de Vries (De Korenbeurs)Schwelt- ser (Excelsior) verliep met groot verschil in het voordeel van den laatste met 50 om 100 In 29 beurten. Ht resultaat van den avond was: „De Ko renbeurs" 345 en „Excelsior" 455 caramboles. De totaal-stand is nu na 14 partijen „De Korenbeurs" 1384, „Excelsior" 1291 caram boles. Jubileumwedstrijden bij Haarlem- Noord". De nederlaagweastrijden bij bovengenoem de club zijn op een halven wedstrijd na ge ëindigd. nl. „V. O. G." uit Amsterdam nog 3 partijen in klasse D, die echter geen invloed meer kunnen hebben op de toekenning der clubprijzcn. Het laatst was op bezoek „Spoorzlcht" in klasse D. Er werden 3 partijen gespeeld, die de bezoekers alle 3 wonnen. Deze jonge ver- eeniging heeft zich weder kranig gehouden en wist aan de jubilaresse een nederlaag te bezorgen van 23 caramboles; echter te wei nig om voor een clubprijs in aanmerking te komen, daar „1925" een voordeel van 31 caramboles had behaald. ATHLETIEK Veldloopen van A. V. A. C A. V. A. C. heeft Zondag het winterseizoen geopend met twee veldloopen. één van vijf K.M. voor cracks en één van 2'. K.M. voor nieuwelingen. Het hoofdnummer werd door Jan Zeegcrs gewonnen in 19 min. 38 3 5 sec.; dat van de nieuwelingen door W. F. Schmidtke in 10 min. 5 4,5 sec. Marie Baron trekt zich uit de zwemsport terug. Uit Rotterdam: Al eenigen tijd heeft het gerucht geloopen. dat Marie Baron de zwem sport er aan zou geven. Thans kunnen wij dit. bericht bevestigen. Zondag heeft Marie Baron zich verloofd en dit is de reden. dat. zij definitief besloten heeft-, niet meer in zwemwedstrijden uit te komen. Zooals men weet is Marie Baron nog altijd wereldrecord-houdster 400 Meter schoolslag In den tijd van 6 min 54 sec., in 1928 te Brussel gevestigd. z De Nederlandsche records, die op haar naam staan zijn: 100, 200, en 400 Meter schoolslag. Een „Sportfondsenbad" te Velsen? Zooals men weet heeft de indertijd door den Velser Raad benoemde commissie ad hoc die had te onderzoeken de mogelijkheid van het oprichten van een gemeentelijke bad- en zweminrichting in haar rapport als haar meening te kennen gegeven, dat in deze ge meente een onoverdekte zweminrichting ge sticht diende te worden. B. en W. waren van meening, dat de oplossing van dit vraag stuk gevonden diende te worden door het oprichten van een gemeentelijke bad- en zweminrichting. Door het aannemen eener motie en het uitbreiden der Raadscommissie van twee tot zes leden is het voorstel van Burgemeester en Wethouders voorloopig van de baan. Men zal thans moeten afwachten het rapport der uitgebreide Raadscommissie. Inmiddels begint ook de burgerij belang t-e stellen in dit onderwerp. Reeds eenige weken geleden heeft op ultnoodlglng van de Velser Zwemvereenlglng Mr. J. A. C. Bierenbroods pot, gedelegeerd commissaris van het Sport fondsenbad te Amsterdam een uiteenzetting gegeven over dit vraagstuk. Deze bijeenkomst heeft tot- gevolg gehad de oprichting van een voorloopige commissie ter voorbereiding van de stichting eener overdekte bad- en zwem inrichting in deze gemeente, welke voorloo pige commissie steun heeft gevonden bij dc Velser Zwemvereeniging. de Turn ver eeniging „IJmuiden", de gymnastiekvereeniging „Gra- tia-Plato". de Hoogoven-Staten. de Voet- balvereeniging „Kinheim", de Nederl. Arbei ders Sportbond, de gymnastiekvereeniging „Olympia"", de gymnastiekvereeniging „Spar ta", de voetbalvereenigingen „Stormvogels", en V. S. V.. de vereenlging „IJmulden's Bloei" en de korfbalvereeniging „de Zilvermeeu wen". De voorloopige commissie houdt a.s. Don derdagavond een vergadering In hotel ..Num mer Één", waar wederom de heer Bieren broodspot als spreker zal optreden. Ge tracht zal worden over te gaan tot het op richten van een afdeeling der N. V. „de Sportfondsen". Zwemclub „Haarlem". De Zwemclub „Haarlem", die op 30 Octo ber a.s. haar éénjarig bestaan herdenkt, kan met groote tevredenheid op haar eerste le vensjaar terug zien. Haar leden namen deel aan 16 blnnenland- sche en 4 btiitenlandsche wedstrijden, waar bij zij in totaal 9 eerste-, 12 tweede- en 17 derde prijzen wisten te winnen. Een prestatie waarop zij met recht trotsch kunnen zijn. De poloploeg bereikte In haar afdeelLng de tweede plaats. Voor het seizoen 1930 zijn nu reeds enkele uitnoodigingen van btiitenland sche vereenlgingen aangenomen, waarbij zij zal trachten de Haarlemsche sporteer hoog te houden. „Haarlem" beschikt thans over verschei dene jonge en veelbelovende zwemmers en iet daarom haar toekomst met groot ver trouwen tegemoet. Allen staan onder leiding van trainer J. Veldhof. Het bestuur, dat meende dezen eersten ver jaardag niet onopgemerkt te mogen laten voorbij gaan. organiseerde daarom een in tiem feestje in hotel „Royal". Cursus voor zwemonderwijzers (essen) Evenals enkele jaren geleden zal ook dezen winter wederom in het district Haarlem een cursus worden gehouden tot opleiding voor het Diploma voor Zwemonderwijzers (essen) van den Ned. Zwembond. Zij. die aan den cursus wenschcn deel te nemen, kunnen zich aanmelden bij den heer F. C. G. Duvergé te Santpoort of bij den heer Van Baak, p a Stoops Bad, Bloemendaal. Het Zwemfeest van „Zignea". In ons verslag van de Donderdagavond gehouden zwemwedstrijden van „Zignea" is een abuis geslopen, n.l. in den uitslag der 4 x 40 M. wisselslag estafette heeren. Hier werden: No. 1 H.V.G.B. in 1 min. 48 3/5 sec. No. 2 Haarlem in 1 min. 51 4/5 sec. No. 3 A-Z. in 1 min. 52 sec. Haarlemsche Zeilvereeniging. De H. Z. V. hield een vrij matig bezochte ledenvergadering, naar aanleiding van inge komen voorstellen over verplichte bijdrage voor een havenfonds en havcnrcglement. De voorzitter memoreerde het volledig uit gevoerde zomerprogramma.x speciaal het zoo goed geslaagde zomerfeest ter herdenking van het zevenjarig bestaan. Als eenige mededeelingen gedaan en inge komen stukken behandeld zijn, brengt de voorzitter verslag uit van de bemoeiingen omtrent de Kanosport. Hij deelt mee. dat een vereeniglng opgericht is en dat eerstdaags een ledenvergadering zal plaats hebben. In principe wordt besloten dat er een nauw verband zal zijn tusschen belde vereenl gingen. Dan komt het hoofdpunt der agenda: de verplichte heffing voor het havenfonds etc. ter sprake. Er ontspint zich een uitvoerige discussie, waarin het voor en tegen dezer be langrijke kwestie naar voren gebracht wordt. Verschillende sprekers zijn beslist tegen ..ver plichte" heffing. Op voorstel van een der leden wordt punt 1 van de voorstellen van den heer Takken: geen verplichte heffing, ln stemming ge bracht. Het werd met zeven stemmen voor verworpen. De andere voorstellen zullen nader behan deld worden in verband met een havenregle ment. dat het bestuur zal ontwerpen. Bij de rondvraag wordt het plan geopperd om het Scheepvaartmuseum en een scheeps werf te gaan bezoeken wat veel instemming vindt.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7