UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING MARKTNIEUWS RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLADWOENSDAG 30 OCTOBER 1S29 DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. „Waar ben ik?" vroeg Billy, toen hij uit zijn vcrdooving ontwaakte. „Alles gered en gezond.'' zeide het hert, „maar ik vrees, dat jij je hoofd leelijk hebt bezeerd, toen je van me af viel, en op den grond terecht kwam. „Ja nu herinner ik me alles weer," ant» woordde Billy, terwijl hij den knobbel op zijn hoofd wreef. „Maar waar zijn de honden?" Skulabaa grijnslachte en zeide: „Die waren plotseling verdwenen, toen jij je amulet had gewreven en gevraagd had ons te redden." „Dat was op het nippertje af." zeide Billy, „dat scheelde niet veel. of we waren verloren. ..Maar waar is Redneb?" „Die haalt Jerry," antwoordde het hert. „Ze zullen wel gauw terug komen." „Daar ben ik blij om," zcidc Billy, en liep weg om ze tegemoet tc gaan. E nterwij! 'Billy en Jerry elkaar vertelden, hoe ze aan het gevaar waren ontkomen, lag Skulabaa op den grond en gaf zijn vermoeide pooten een beetje rust. Toen Jerry en Billy hun verhalen hadden geëindigd, stond hij op en zeide„Wel, jongens, nu jullie wëcr geluk» kig bij elkaar bent. nu denk ik wel, dat je het me zult toestaan, weer naar mijn legerstede terug te keeren." En toen het hert was heengegaan, keerde Billy zich tot Redneb cn Jerry en zeide: „Zou het niet goed zijn, dat wc naar huis terugkeerden?' „Ja. laat ons dat doen." riepen Jerry en Redneb tegelijk en dadelijk begaven dc drie vrienden zich cp weg. En ze kwamen het eerst bij een land. waar wilde bloemen groei» de nïn overvloed en waar de lucht was ge» vuld met de geur van kamperfoelie. „Luister," zeide Billv, terwijl ze plotseling stil hielden. „Ik geloof dat ik muziek hoor 1" Muziek hier? Hier in de eenzaamheid? VELSEN Weer een geheime zitting van ander half uur. De heer De Vries voor het laatst in den Vclser Raad. Het voorstel tot grondaankoop van dc Hoogovens voor woningbouw aange nomen. Een motie van den heer Vermeulen, om deze zaak aan te hou den, verworpen met 14 tegen 10 stem men. Mevrouw Van Veen veroor zaakt een incident. Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 29 October 1929, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rijkens, burge meester. Afwezig is de heer Van der Steen. jtGeheime zitting. Dadelijk na de opening gaat de raad in comité-generaal. De openbare vergadering wordt te half ne gen heropend. Afscheid raadslid M. de Vries Bij de ingekomen stukken is een brief van den heer De Vries, waarin deze meedeelt, dat hij wegens zijn overplaatsing naar Am sterdam voor het raadslidmaatschap van den Velser raad bedankt. De Voorzitter dankt den heer De ;es voor wat hij in het belang van de ge meente Velsen heeft gedaan. De Voorzitter spreekt de hoop uit, dat het den heer De Vries in zijn nieuwen werkkring goed mag gaan (Applaus). Conversie geldleening. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot geheele aflossing van de geldleening, oorspronkelijk groot 500.000 a 6 1/4 pCt. en tot het aangaan van een geldleening ten be drage van 450.000 a 5 pCt. Grondaankoop voor woningbouw. In behandeling komt een voorstel van B. en W. tot aankoop van grond van de Kon. Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken voor woningbouw. Deze gronden liggen ter weerszijden van de Noorderlaan te Velsen en hebben een gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 17.090 M2. De prijs bedraagt 3.— per M2. B. en W. willen hierdoor komen tot den aanbouw van woningen in het belang der volkshuisvesting aan de Noordzijde van het Noordzeekanaal. Wethouder Tusenius had de wo ningen liever op een andere plaats gebouwd willen zien. Spreker ziet de noodzakelijkheid er niet van in, om woningen voor dit kapi taalkrachtige lichaam te bouwen. De moge lijkheid is niet onderzocht of particulieren dit kunnen doen. De heer Sluiters oppert ook eenige be zwaren. Hij vindt o.a. den prijs van 3.— per M2. vrij hoog. Het heeft den schijn dat het gemeentebestuur aan deze maatschappij het recht geeft om in de straten te doen wat zij wil. Spreker vindt de voorwaarden wat vaag; ook vraagt hij nadere inlichtingen over de exploitatierekening. Over de huurprijzen heeft hij niets gevonden. Spreker wil ook de zinsnede in' de voorwaarden opgenomen zien, dat- gegadigden, die elders eên huurschuld hebben, geen woning kunnen krijgen. De heer Ten Broeke zegt dat er in Velsen Noord een groote behoefte aan arbei derswoningen bestaat. Hij zal dus voor het voorstel van B. en W. stemmen, al kan hij begrijpen, dat sommige raadsleden bezwaren er tegen kunnen hebben. Wel zou spreker vallen, dat voor dezen woningbouw de finan- cieele steun van het Rijk werd uitgescha keld, opdat de woningen zóó ruim kunnen zijn, dat er ook groote gezinnen in kunnen wonen. De heer Visser acht het in het belang van de arbeiders, dat deze woningen gebouwd zullen worden. Er is een tamelijk groot wo ninggebrek. Als particulieren deze woningen zouden bouwen, zou hij vreezen, dat zij den huurprijs te hoog zouden stellen. Hij acht het dus goed, dat óe gemeente deze zaak aan pakt, ook al vindt hij den prijs van 3. per M2. vrij hoog. De heer Vermeulen vindt den woningbouw ook noodzakelijk. Daarom heeft hij er in de financieele commissie zijn stem aan gegeven. Er is echter één ding, dat hem niet aanstaat. Hij zou namelijk veel liever willen, dat de bouw door particulieren en niet door de gemeente zou geschieden. Het mag waar zijn, dat de directie der Hoogovens lie ver met de gemeente te maken heeft, maar „lievere koekjes mogen niet gebakken wor den". Ook niet voor de Hoogovens. Als de directie der Hoogovens den bouw niet aan particulieren wil opdragen, dan wil spreker zijn hoofd niet buigen. Hij af.elt daarom aanhouding voor. opdat deze zaas eerst nog eens door de financieele commissie en de commissie voor Openbare Werken kan wor den onderzocht. Deze motie wordt ondersteund. Wethouder Schilling bestrijdt de motie. Als ze wordt aangenomen, aldus spre ker, dan zal daar van woningbouw voor- loopig niets komen. Spreker merkt nog op. dat de prijs van 3.per M2. niet te hoog is. Hij begrijpt niet, waarom men nu zoo opeens met al die bezwaren komt. Voor Rijkssubsidie is hij huiverig, omdat er dan te veel gedecreteerd zou worden. De heeren Dalmeijer en Visser ontraden aanneming van deze motie, in het belang van den woningbouw. Die is daar broodnoodig. Het duldt geen uitstel. Wethouder N ij s s e n kon alleen met deze voordracht meegaan in het belang van den woningbouw. Omdat ook hij de zaak liever aan het particulier initiatief wil over laten. zal hij vóór de motie stemmen. Het- ooonthoud behoeft niet lang te duren. Wethouder Tusenius deelt mede. dat door B. en W. niet de mogelijkheid is onderzocht of het initiatief aan particulieren kon worden overgelaten. Met het aannemen van de motie zal de zaak niet lang worden opgehouden. De heer Maas spreekt in denzelfden geest als wethouder Nijssen. De heer Groeneveld zegt, dat het particulier initiatief aan den overkant van het kanaalte kort is geschoten. De zaak moet voortgang hebben en daarom moet de motie worden verworpen. Wethouder Dunnebier verdedigt de voordracht van B. en W. Hij kan begrijpen, dat de Hoogovens de beste zekerheid willen hebben De Vaorzitter vraagt, of de heer Ver meulen bereid is, in zijn motie de woorden „in handen van de betrokken commissies te stellen" te veranderen in: „in handen van B. en W." De heer Vermeulen zegt dit toe. Wethouder Schilling bestrijdt de motie nog eens met kracht. De heer .Vermeulen kan niet begrij pen, waarom de heer Schilling deze motie niet met beide handen aangrijpt. Die betee- kent geen wantrouwen in zijn beleid. Inte gendeel. zij beteekent, als de heer Schilling de motie wil aanvaarden, een pluim op zijn hoed, want clan geeft hij daarmee het be wijs. een grondig onderzoek op prijs te stel len. Wethouder Schilling moet zich door deze motie niet laten ontmoedigen, maar aan moedigen. De motie tot aanhouding wordt verworpen met. 14 tegen 10 stemmen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Wethouder Tusenius wil geacht wor den te hebben tegengestemd. Belasting op vermakelijk heden. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening tot hef fing van belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden, namelijk om de be lasting voor circusvoorstellingen van 30 tot 20 pet. te verlagen. Schoolmeubelen Ingewilligd wordt een verzoek van het R.-K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Engelmundus te Driehuis om de benoo- digde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van school meubelen voor de onder zijn beheer staande school aldaar. Gebruik gymnastieklokaal. B. en W. stellen voor, onder intrekking van de aan den leider C. F. Smit verleende ver gunning, onder de gebruikelijke voorwaarden aan adressante toe te staan het medegebruik van het gymnastieklokaal in school C gedu rende twee avonden per week, op de door ons te bepalen uren en dagen. De heer Sluiters stelt voor, het aantal twee te veranderen in drie, om aan de wen- schen der gymnastiekverenigingen tegemoet te komen. Wethouder Tusenius bestrijdt dit; me de-gebruik van gymnastieklokalen acht hij uit den booze. De schoolkinderen komen des morgens in een vuilen rommel, die 's avonds door de vereenigingen is achtergelaten. De heer Vermeulen zegt ook, dat de toestand onhoudbaar is. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met één stem tegen, die van den heer Sluiters. Onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen. B. en W stellen voor, de belooning der leer krachten, die onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen geven, van 1.50 te verhoo- gen tot 2 voor ieder lesuur. Een incident. Mevrouw Van Veen acht de motiveering van B. en W. niet gelukkig. Het gemeentebe stuur mag van eiken ambtenaar eischen, dat hij zijn werk goed doet. Maar daartegenover moet de belooning ook goed zijn. Het ge meentebestuur heeft over de hoofden van de raadsleden heen met de ambtenaren gede batteerd. „Dat pleit niet voor liet peil van B. en W.", zegt spreekster. Wethouder Tusenius zou hierop wel willen antwoorden, als deze uitdrukking door een heer gebezigd was en niet door een dame. Spreker ziet daarom van het woord af. Mevrouw Van Veen wenscht als raads lid geen uitzonderingspositie te bekleeden. Zij heeft namens haar fractie als gewoon raadslid gesproken. Men moet het aan haar overlaten, op welke wijze zij dit doen zal. De wethouder mag haar gerust antwoorden, zooals hij een mannelijk raadslid geantwoord zou hebben. Wethouder Tusenius persisteert bij zijn houding. Als het college zich het woord „peil" op die manier gebezigd, niet aantrekt, dan wil spreker, dit wel doen. Die uitdrukking acht hij beleedigend. Spreker's begrip van fatsoen weerhoudt hem, om een dame hierop te antwoorden. De Voorzitter is ook van meening, dat mevrouw Van Veen deze uitdrukking niet had mogen bezigen. „We maken allemaal wel eens een fout", zegt spreker, „maar dan be hoeft men toch zulke uitdrukkingen niet te gebruiken. B. en W. hebben niet eens een fout gemaakt. Ze mogen toch zeker wel fei ten noemen!" Mevrouw Van Veen handhaaft haar be zwaren. Zij acht „het peil van het debat van B. en W. over de hoofden der raadsleden heen niet goed" De Voorzitter: „O, dat is wat anders. U hebt het nu over het peil van het debat, dus niet over dat van B. en W." Mevrouw Van Veen wil haar woorden dan in dezen geest veranderen. Wethouder Tusenius neemt hier met genoegen nota van. Hij beantwoordt nu de door mevrouw Van Veen geuite bezwaren. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. Voorwaarden voor levering van water. Goedgekeurd wordt een wijziging van de verordening regelende de voorwaarden voor de levering van water door het Waterleiding bedrijf en van de voorschriften voor den aanleg van dienst- en binnenleidingen voor water. Herziening uitbreidingsplan. Eveneens worden goedgekeurd een wijzi ging en aanvulling van de Raadsbesluiten van 15 Juli 1924. no. 3, 15 December 1925, no. 3 I en 11 Mei 1926. no. 3 II tot vaststelling en herziening van het uitbreidingsplan. Te half elf wordt de vergadering gesloten. VERGADERING VEREENIGING „WIJKER- OOG". Dinsdagavond vond in Hotel „de Prins" een druk bezochte ledenvergadering plaats van de Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog". Behandeld werd een motie der beurscom- missie, waarbij werd voorgesteld, den heer L. W. Kuiper te verzoeken, den voorzitters- zetel weer in te nemen. Nadat over deze motie een korte bespreking was gehouden, werd overgegaan tot het benoemen van een voor zitter. De heer Kuiper werd met overgroote meerderheid van stemmen benoemd. De me- dedeeling van den heer Kuiper, dat hij be reid was de benoeming te aanvaarden, werd met luid applaus begroet. Daarna bracht de beurscommissie haar verslag uit over de Vehabé. Aangezien er een aanzienlijk kassaldo is, werd voorgesteld aan de leden-standhouders een restitutie te ver- leenen en het restant te sterten in de kas. Aldus werd besloten. Inzake het St. Nicolaasfeest werd het be stuur opgedragen met plannen omtrent een reclame-week te komen. Als datum der jaarvergadering werd vast gesteld Woensdag 12 November. Hierna verkreeg de heer L. W. Kuiper de gelegenheid tot het houden van een inleiding over het Winkelbesluit. Hierbij kwamen te vens in behandeling het tot Burgemeester en Wethouders gerichte verzoek van de afd, IJmuiden van den Nederlandscher. Kappers- bond tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting en het daarop betrekking heb bend schrijven der vereeniging „Groot IJmuiden", Na de uiteenzetting van den heer Kuiper werd besloten, het bestuur op te dragen zich over deze aangelegenheid in verbinding te stellen met de vereeniging „Groot IJmuiden" en de Beverwijksche Winkeliersvereniging. CRITIEK VAN BOUWONDERNEMERS. Sedert geruimen tijd heerscht er onder de bouwondernemers in deze gemeente onte vredenheid ovr Openbare Werken. Op een ledenvergadering der Vereeniging „Bouwbe- langen" is deze aangelegenheid besproken. Van verschillende zijden werd critiek uitge bracht op het beleid van Openbare Werken. Er werd op gewezen, dat waar door verschil lende bouwers door het stichten van midden standswoningen in deze gemeente veel in het belang der gemeente werd gedaan, van Openbare Werken evenals van B. en W. de meeste medewerking verwacht mocht wor den. De bouwers worden echter herhaaldelijk in de uitvoering hunner bouwplannen tegen gewerkt, tengevolge waarvan het werk meer malen moest worden stopgezet. Besloten werd, om eventueel in samenwer king met de andere in deze gemeente geves tigde bouwpatroonsvreeniigngen een ernstig protest in te dienen bij den gemeenteraad. OVERVEEN PERSONALIA. I De waarnemende beheerder van het bïj- postkantoor te Overveen, de heer T. Smit, wordt op verzoek als commies overgeplaatst naar het postkantoor Haarlem. In zijn plaats is als beheerder benoemd de heer J. Breed!and, commies bij de P. T. T. thans te 's Gravenhage. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) DE POLITIEMUZIEKVEREENI- GING JUBILEERT. HET EERE-COMITé GEÏNSTALLEERD. De Haarlemsche Politie Muziekverceniging bestaat tien jaar. .Het is een heugelijk feit, dat gevierd zal worden met een feestconcert, Donderdag 31 October. Aan die viering ging Maandagavond een kleine plechtigheid voor af. In een zaaltje van hotel Lion d* Or werd een bijeenkomst gehouden waarin het eere comité is geïnstalleerd. Dit comité bestaat uit de heeren: Mr. A. Bruch, lid Ged. Staten van Noord- Holland, Mr. B, v. d. Burg, Ambt. O- M. b. h. Kantonger. te Haarlem, A. J. J. Beijnes, Werktuigkundige, W. F. Bremer, Directeur Bremer Houthandel. C. J. v. d. Broek, Comm. Haarl. Brandweer, Mr. W. G. Del Baere. Kan tonrechter te Haarlem, Prof. Dr. Eug. Dubois, A. M- Duytshoff. Dir. Lion d'Or. G. D. Grata- ma. Dir. Frans Halsmuseum, Mr. A. A. Hui- zinga, Advoc. en Procureur, J. P. de Josselin de Jong, K. H. Kerkhoff, Toonkunstenaar, E. H. Krelage, A. F. Kremer, V. F. J. Kim man, Industrieel, D. M. Klijzing, Notaris, Jos. de Klerk, Toonkunstenaar, V. Loosjes, Oud- Wethouder v. Onderwijs, lid van den Ge meenteraad, C. Maarschalk, Burgemeester van Haarlem, J. A. Meng, Toonkunstenaar, Dr. W. E. Merens, Jhr. J. C. Mollerus, Voorz. Ver. t. Bev. v. h. Vreemdel. Verk., J. van Nif- terik, R. W. Lieve, P. W. Peereboom, Dir. Haarl. Dagblad, Jhr. C. J. A. Reigersman, Voorz- Haarl. Bach Ver., Jhr. A. W- G. van Riemsdijk, Hoofdred. Opr. Haarl. Cour., J. van Servellen, Bouwkundige, E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie te Haarlem, J. J. Thone, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Mr. S. H. Venlng Meinesz. Een aantal dezer heeren had bericht van verhindering gezonden, doch velen waren aanwezig, zij wei-den te half negen door het bestuur ontvangen. De voorzitter, de heer J. C. Verlaan, sprak een welkom uit. Hij zag in de bereidwilligheid van de heeren om toe te treden tot het comité een bewijs, dat de burgerij sympathiseert met de politiemuzick- vereeniging, zooais de politiemuziekvereeni- ging het ook met haar doet, gelijk bij vele gelegenheden, zooals collectes cn sportfees- ten in deze tien jaar wel overtuigend geble ken is. Bijzonderen dank bracht de heer Ver- laan aan den commissaris, den heer E. H. Tenckinck voor diens steeds welwillend ver leenden raad en bijstand en aan den heer Reinier van 't Hoff, die nu tien jaar den diri geerstok zwaait. De voorzitter dankte ook het bestuurslid den heer H. Plant, die tien jaar geleden het initiatief nam tot de oprichting der vereeniging die er veel moeilijke jaren mede heeft doorgemaakt- Met den wensch, dat de vereeniging moge doorgaan op den ingeslagen weg, met het bevorderen van de muziekbeoefening en de kameraadschap be sloot de voorzitter, om daarna het woord te verleenen aan den heer E. H. Tenckinck, die als eere-voorzitter van de vereeniging het comité zou installeeren. De heer Tenckinck zeide dit graag te doen. Hij bracht dank en hulde aan den heer Schuitemaker, den vorigen commissaris van politie, die een promotor was voor de ver eeniging. aan den heer Van 't Hoff, omdat hij de vereeniging wist te brengen van de vierde naar de eerste afdeeling. zoodat nog slechts de wensch rest om in de eere-afdeeiing te komen. De heer Tenckinck schetste oenige moeilijkheden, die hieraan nog in den weg staan en zeide te hopen op toenemende toe wijding. Hij acht de muziek als ontspanning in de tegenwoordige vrije uren zeer belang rijk en zal bovendien de vereeniging in alle opzichten steeds blijven steunen, omdat hij haar als middel ziet niet alleen voor saam- hoorigheid van de leden buiten act dienst verband maar ook als schakel tusschen de politie en het publiek. Hij hoopt, dat het feest tot de verbroedering van die twee groepen straks zal hebben bijgedragen. Met dien hartgrondigen wensch verklaarde de heer Tenckinck het eere-comité voor geïn stalleerd. De voorzitter deelde nog mede. dat de heer K H. Kerkhoff zich voor dit jaar belange loos als jurylid beschikbaar heeft gesteld. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. BLOEMBOLLEN-CATALOGI. HUN SUCCES IN ENGELAND. De catalogi van vele Hollandsche bloem bollen-handelaren genieten een humoristi sche vermaardheid in Engeland door het merkwaardige Engelsch, waarin zij gesteld zijn. Het vermoeden van opzet schijnt niet ongegrond, want in den loop der jaren heeft dit blzondere waarde aan het reclamemiddel verleend. In de Londensche „Daily News" schrijft C. J. A „Hebt u wel eens gehoord van dien wed strijd waarop de Hollandsche bollenkweekers en -handelaren zich zoo plegen te spitsen? Zij krijgen een paar uur tijd om een adver tentie voor hun artikel in het „bollen-En- gelsch" op te stellen, en de prijs wordt be haald door den deelnemer die den breedsten glimlach ontlokt aan een bizonder-bevroren Êngelschman, die speciaal voor dit doel ge ïmporteerd is! Tot welke hoogten zou onze Britsche tuinbouw niet kunnen stijgen als wij den durf bezaten voor het houden van zulk een wedstrijd!" Se non vero, ben trovato. IS ONS BRUGGELD TE HOOG? SLECHT INGELICHTE KAMERLEDEN. In de afdeelingsvergaderingen der Tweede Kamer over de begrooting van Binnenland- sche Zaken meende men. al moest erkend worden, dat er verbetering valt te consta- teeren, er toch bij herhaling de aandacht der Regeering op te moeten vestigen, dat bij het vaststellen van bruggeldheffingen niet door alle gemeenten met name noemde men Haarlem en Groningen in alle opzichten de billijkheid wordt betracht. De kosten, welke redelijkerwijze ten laste van de scheepvaart kunnen worden gebracht, zijn in hoofdzaak alleen die, welke verband houden met de be diening. Worden gelijk in meer dan één gemeente geschiedt, ook de onderhoudskos ten uit de bruggeldheffingen bestreden, dan kan men niet anders dan van een onbillijke heffing spreken. Immers de slijtage van de brug is in hoofdzaak aan het landverkeer te wijten. Dringend meende men den Minister te mogen verzoeken, het achterwege blijven van zoodanige onbillijke heffingen met kracht te bevorderen. Tot zoover het afdeelingsverslag. De klagende Kamerleden zijn evenwel slecht ingelicht. Aan bruggengeld wordt te Haarlem 10.000 per jaar ontvangen. Maar daarmede worden de kosten van de bediening nog niét voor het vijfde deel gedekt. Haarlem toch heeft voor zijn 4 bruggen over het Spaarne 24 brugwachters in dienst. Alleen aan arbeidsloon wordt 45.000 betaald. Daar enboven komen dan nog de kosten voor pen- sionneering, ziektegeld, ongevallenverzeke ring, uniformkleeding, enz. Er kan dus ge zegd worden, dat de bediening veel meer dan 50.000 kost. Het onderhoud van de bruggen kost per jaar ongeveer 20.000 Daaraan wordt dus in den vorm van bruggengeld geen cent be taald. Het bruggengeld te Haarlem bedraagt per schip van v.m. 6 tot n.m. 10 uur 30 cent. 's Nachts en op Zon- en feestdagen moet 50 cents betaald worden. Aan havengeld wordt te Haarlem ongeveer 100.000 per jaar ontvangen. Maar op dat bedrijf wordt ook geen winst gemaakt. Er wordt namelijk meer uitgegeven aan onder houdskosten en jaarwedden van ambtenaren en werklieden dan ontvangen wordt. Zooals men weet is met ingang van 1 Jan. 1929 het havengeld van 6 op 4 cents per ton gebracht. PURMEREND 29 October 1929. Kaas. Aanvoer 34 stapels kleine 51 a 53 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 989 K.G., prijs f 2.20—f 2.50. Vee. 939 runderen, waaronder zijn 380 vette en 12 stieren. 26 paarden f 100 a f 200 per stuk. 15 vette kalveren f 1-30 af 1.45 per K.G. 154 nuchtere dito f 12 a f 40 per stuk. 417 vette varkens f 0.76 a f 0.83 per K.G. 22 magere dito f 28 a f 42 per stuk. 197 biggen f 16 a f 28 per stuk. 837 schapen f 28 a f 45 per stuk. Kuikens f 0.50 a f 3.25 per stuk. 365 ganzen f 5 a f 5.75 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 9.5»» a f 11. Vette koeien, prijshoudend f 0.75 a f 1.10 per K.G. Gelden koeien prijshoudend f 125 a f 230 per stuk. melkkoeien prijshoudend f 200 a f 350 per stuk. BEVERWIJK. Op de op 28 Oct. alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Spinazre per kist 20—70 cent. Postelein per kist 5090 cent. Andijvie 100 str. f 3—f 4. Radijs 100 bos f 5f 7. Koolrapen per zak f 1.25. Wortelen 100 bos f 10—f 16. Schorseneeren per KG. 20—25 cent. Aardappelen klei per KG. 3>i5 l 2 cent. Idem zang per KG. 3 cent. Spruitjes per KG. 1220 cent. Roode kool per 100 f 8f 12 cent. Savoye kool per 100 f 10f 14. Bloemkool per 100 f 8f 12. Uien per KG. 5 cent. Prei per bos 1618 cent. Sla per 100 krop f 3f 4. Pieterselie per bos 6 cent. Selderie per bos 5—7 cent. Appelen per kilo 10—16 cent. Peren per kilo 818 cent. DONDERDAG 31 OCTOBER HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding 12.15 Concert door het Tuschlnski-Orkest. 1.45 Gramofoonmu- ziek. 4.00 Zieken uurtje. Mevr. Ant. v. Dijk, Mevr. J. Hekkert-v. Eysden. sopraan. Ina MufcLer-Beiser, alt. mezzo, A. de Ridder, piano. 5.30 Concert. Hongaarsche kapel- Bela Ruha. 6.45 Land bouw lia 1 f u urtj eDr. Ir. A. Minderhoud: De Bijen. 7.15 Fransche les. 8 00 Gramofoon. 8.15. Aamsl. v. h. Concertgebouw te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Pienre Mon- teux. Lotte Lehmaain, zang. Daarna persber, en gramofoon. HUIZEN, 1875 Meter. Uitsl. N.C.R.V.-ultz. 9.00 Morgenconcert.. 10.00 Zieke ndiensfc. 10.30 Zlekendienst. 12.30 Concert. Alt-mezzo, fluit, orgel, piano. 2,00 Voor de scholen, 4.00 Ziekenuurtje. g.00 Concert. Viool, cello, piano 6.30 Lezing: Hervorming en muziek. 7.00 Or gelconcert. 800 Propagandci-avond. (Xflcest en sprekers, Daarna persber. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Chapman, (sopraan). U. Kanörovitch (cello) G. Moerat (piano). 1.20 Concert op cinema-orgel 2.20 Beeldultzending. 2.45 Berichten. 2.50 Uitzen ding voor scholen. 3.20 Vesper u. d. Westmin ster Abbey. 4.05 Lezing 4 20 Concert. E. Barker (alt) A. Wilkos (tenor) Kwintet. 5.35 Kinder - uurtje. 6.35 Nteuwsber. 6.50 Marletter. 7.05 Zang door O. Haley fait). 7.20 Lezing. 7.45 Le zing. 8.05 Concert. Orkest A. CatteraH (viool) 8.55 Voorlezing. 9.05 Voortzetting concert. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmu ziek. KANGENBERO, 473 M. 6.20 Concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Gramofoonmuziek en Phonola-conccrt. 12.25 Orkestconcert. 4.50 Concert. Orkest en violist 7.20 Vroolfjke avond. Soubrette, tenor confé rencier, schrammel-trio en orkest. 9 50 Or- kesteoncert. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Her-uitzending van het concert uit het Concertgebouw te Amsterdam. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.00 Concert en vlolist 7.35 Concert. Orkest cn vocale solist. 9.50 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezin gen. 3.50 Concert uit Berlijn. 4.50 Lezingen. 7.20 Hervocmingsfeest. Orgelconcert Soreker koor, viool, fluit. 9.50 Dansles. Daarna tot 11-50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Klassiek uurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert en tooneclultzencling. Vocale en instrumen tale solisten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11