Beurskroniek. IN BEV/OGEN BEURSDAGEN. Indrukken van de galerij. BINNENLAND SCHILDERWERK HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 31 OCTOBER 1929 DERDE BLAD De daling. - Een noodzakelijke opruiming. - Geen economische oorzaak. - Nog meer maatregelen tegen de speculatie, verloop van de beurs. Amsterdam, 31 October. Gezien de scherpe reactie van de New-York- sche beurs, die ook in deze overzichtsperiode zich voortzette en nog sterlter accentueerde, was het begrijpelijk, dat de*Amsterdamsche sche beurs ook een gevoelige knak zou krij gen, temeer, daar onze beurs tot op zekere hoogte in technisch opzicht vele punten van overeenstemming met Amerika toonde Ook hier is het koerspeil gedurende geruimen tijd, speciaal voor een aantal favorieten, daar de speculatie tot een abnormale hoogte opge dreven. Dat een reactie op deze ongezonde ontwikkeling moest volgen, lag voor de hand. En reeds meermalen werd hierop de aan dacht gevestigd, dat het beleggende publiek zich dan ook op de vlakte heeft gehouden, is begrijpelijk. Het koerspeil van fondsen als Philips e.d. was tot zulk een hoogte opge jaagd, dat het in geen enkele verhouding meer stond tot het rendement. Dat er door de jongste inzinking slachtoffers zijn geval len, en dat er door geforceerde liquidaties heel wat zijn „afgemaakt" is 'vanzelfspre kend. Doch dit heele zuiveringsproces heeft de beurs in technisch opzicht aanmerkelijk gesaneerd en de verschillende waarden meer op een peil gebracht, dat in overeenstemming is met de dividendbasis. Er zullen zich zeker wel gevallen voorge daan hebben of nog voordoen, dat door li quidaties het peil van bepaalde fondsen te Sterk is gedrukt. Zoodat beleggers het hoofd koel hebben te houden en zich niet door over dreven vrees moeten laten verleiden, zich van een goed papier met een belangrijk ver lies te ontdoen. Dat er hier en daar van al of niet geïnteresseerde zijde, dat kunnen we buiten beschouwing laten op de vrees van het publiek wordt gewerkt ligt voor de hand. In Wallstreet hoort men sommigen pessimistische beschouwingen uiten over een economische reactie, die het gevolg (of de aanleiding) van de inzinking ter beurze zou zijn. Men doet evenwel verstandig, aan deze onheilsprofeten geen gehoor te schenken. Het is immers van verschillende zijden op overtuigende wijze aangetoond, dat de eco nomische positie der Ver. Staten door en door gezond is en gunstiger dan van eenige andere natie ter wereld Voor een ernstige ontwrichting van het bedrijfsleven wordt dan ook door bevoegden niet gevreesd. Hoogstens kan men twijfel koesteren aan de gestie der Federale Reserve Banken die niet voldoende regelend ten aanzien van de speculatie zou den zijn opgetreden. Het feit, dat het bestuur der Vereeniging voor den effectenhandel voortaan toezicht zal uitoefenen op het vaststellen der koer sen voor de ochtendbeurs, in zooverre, dat de commissaris van dienst zal uitmaken, welke fondsen voor noteering in aanmerking komen, is een maatregel, die door den bona fide handel wordt toegejuicht. Als maatstaf wordt genomen het aantal stukken, dat op de ochtendbeurs werd verhandeld. Hierdoor zal men voorkomen, dat stemming maken voor de officieele beurs (door verhandeling van enkele stuks tegen een bepaalden koers) buitengesloten wordt TT°f. aantal noteeringen ondergaat, hierdoor wel vermindering, maar men heeft dan ook tot zekere hoogte de verborg, dat de genoteerde koers reëel is. i;.vre toornen vangen veel wind, zegt een oud spreekwoord en dat bleek maar weer al te waar te zijn, tijdens de jongste beurs- crisis. De zwaarste fondsen, de favorieten van voorheen, die het tot duizelingwekkende koershoogten hadden gebracht, waarbij elke rendementsbe'rekening zoek leek, leden het meest, zoodat bij de voortgezette scherpe reactie, in navolging van Nc*w York, de si ik- ken er af vlogen. Philips verloor in enkele dagen tijd bïj- ycorbeeld honderden punten (vergeleken met het koerspeil van 3 weken terug, op een zeker oogenblik zelfs meer dan 300 punten). Zooals in dc'.i aanvang echter reeds op gemerkt, was het gevaar natuurlijk groot, dat er overdreven zou worden, en toen dan ook eenmaal de markt over de heele linie onder den drang van geforceerde verkoopen en executies een flink stuk had ingeboet, trad een herstel in, en kreeg 'n vaste houding de overhand, zoodat men overal wat kon in halen (Philips bijvoorbeeld weer een vijftig punten, zoodat men op het redelijke peil van omstreeks 500 belandde) en het slot aue lang niet op het laagste punt kwam. Of- shcoon bankwaarden ook een flinke duw kregen, sloot men hier dus per saldo r.iet eens zoo veel onder vorig niveau. De hoofdfondsen in de industrieele af- deeling ondervonden op het sterk verlaagde peil goede vraag, zoodat hier het slot a' evenmin op het laagste punt kwam. Toch was Philips een kleine honderd punten be neden vorigen keer, Margarine Unies 50 punten. Acoustiek, van Berkel, Ford weiden allemaal later weer gevragd, na de débacle in den aanvang. Margarine Unies werden aan vankelijk speciaal beïnvloed door het ge rucht dat hierin vele zwakke posities liepen, zoodat nog heel wat aanbod te vreezen w«o. Bovendien werd de oprichting van een on afhankelijk syndicaat voor de margarine- industrie te Amsterdam gemeld, waarvan men concurrentie vreest. Steels boetten per saldo een twintig pun ten in. Amerikaansche waarden later ook vaster, op het bericht, dat men te New Y"-rk de zwartgallige inzichten in de toekomst wa'. laat varen. De U. S. Steel Corp. declareerde een extra dividend van S 1 op de gew. aan- deelen. In den oliehoek ging veel om in Konink lijke, die weliswaar de laatste dagen wat in haalden, doch per saldo op ca. 385 een ver lies van 60 punten te incasseeren kregen, ver geleken met vorigen keer. Rubbers die een zeer sterke reactie ver toonden de grondtoon was toch al niet erg rooskleurig, daar men geen directe re sultaten van het Nede'rlandsche rubberplan vernacht, vooral nu de Engelschen weer met een nieuw beperkingsplan schijnen te willen komen ondergingen bij het omslaan van de stemming ter beurze ook een zeer krach tige verbetering. Maar verliezen van 30 pun ten en meer waren ten slotte geen zeld zaamheid. Scheepvaarten volgden de algemeene ten- denz, doch op zeer bescheiden schaal en de koersverschillen waren hier dan ook gering. Suikers van het zelfde laken een pak, al was de handel hier niet zoo fel. Het slot was ook hier vaster en aanmerkelijk hooger, zoo dat de verschillen met vorigen keer nogal meevielen. H.V.A. verloor 40, Java Cultuur 30 punten. Tabakken per saldo niet veel veranderd. Senembah zelfs boven vorig peil, in verband met een opeenhooping van kooporders de laatste dagen. Men is voor tabakken den laats ten tijd weer wait vaster gestemd. BEURSMAN. DE BEURSCRISIS. AANVANKELIJK EENIG HERSTEL, DOCH LATER REACTIE. In het. beursoverzicht van het „Alg. Han delsblad" van Woensdag lezen wij: „De verhoudingen op financieel gebied zijn na den oorlog belangrijk gewijzigd. De ge- investeerde kapitalen werden grooter. de ex pansie van den hausse-tijd is grooter ge weest dan in vroegere perioden, de koersstij gingen namen grooter omvang aan en de beursomzetten breidden zich uit. Is het dan te verwonderen, dat. ook de koersdalingen, als eenmaal de stoot gegeven is, grootere afme tingen aannemen? Maar de Dinsdag inge treden excessen zijn wel heel erg, zoo erg. dat men hier zoo verstandig is geweest om New-York in deze afbraak niet verder te volgen". „Van financieele moeilijkheden werd tot nu toe op een enkele firma na niets verno men, maar het. kan bijna niet uitblijven, dat deze gebeurtenissen een ernstigen nasleep zullen hebben Als men nu nog bedenkt, dat bij den koersval van Dinsdag, de banken toch nog hebben gesteund, dan blijkt daar uit wel hoe volkomen de beurs gedemorali seerd is. „Op deze koersen zal zich vermoedelijk een herstel opbouwen. Dit is althans de meening, die Woensdagmorgen algemeen bestond, al blijft het natuurlijk gevaarlijk om zich in tijden als deze aan voorspellingen te wagen. „De omstandigheid, dat de New-Yorksche beurs niet gesloten is, heeft in zooverre haar voordeel, dat de markt uit deze crisis wel in een geheel gewijzigde positie zal te voor schijn komen, niet alleen wat de koersen betreft, maar ook wat den aard der posities aangaat. L>e belangen, die in zulke tijden in de markt durven komen zijn natuurlijk uit sluitend die welke tegen event-ueelen nieuwen -irang tot verkoopen geheel opgewassen zul len zijn. De meening bestaat hier dan ook, dat de beste financieele krachten van het land thans samen zullen spannen, om het getij te doen verloopen". „De koersstijging nam Woensdag op de middagbeurs groote afmetingen aan. Men kreeg zelfs den indruk, dat de beurs wat hard van stapel liep en dat als gevolg daar van nieuw aanbod is uitgelokt. Philips, die nog c.a. 450 bleven, stegen thans tot 513, Margarine Unie liepen op van 404 tot 413. De koersverbefering voor het fonds was in verhouding tot andere waarden betrekkelijk nog gering. Zoo liepen Calvé sterker op en bewogen zich voorbijgaand ca. 20 pet. boven Dinsdag. Ook alle overige industrieele fondsen wa ren vast. A. K. U. konden een 4-tal procen ten opkomen. „In den loop van den middag toen de eer ste orders werden uitgevoerd en de koersen ook naar buiten bekend waren geworden, trad een reactie in. Men ging overwegen, dat een beurscrisis als deze, die alle buitenland- sche beurzen heeft aangetast, maar die toch voornamelijk in Amerika heeft gewoed, r :l zonder gevolgen kan blijven wat betreft den algemeenen gang van zaken. Ook begon de de staking van betaling door twee firma's thans haar invloed te doen gelden en allengs werd de markt minder vast". „gooilust" en de kinine. fabriek. DE ZAAK VOOR DEN RAAD VAN STATE. Medio Juni hebben wij in ons blad ge schreven over het landgoed „Gooilust" bij 's-Graveland, en hebben wij uitvoerig mel- dig gemaakt van het gevaar dat door een kininefabriek, die in de nabijheid gebouwd werd, volgens den heer Blaauw veroorzaakt zal worden voor de dieren en planten op het landgoed. Woensdag nu behandelde de Raad van State de beroepen tegen het besluit van B. en W. van 's-Gravenhage, waarbij aan de N.X. Kina Cultuur Mpij. concessie werd verleend tot stichting van een kininefabriek te 's-Graveland. Appellanten waren B. en W. van Hilver sum, ae heer F. E. Blaauw, eigenaar van het landgoed „Gooilust" te 's-Graveland, het be stuur der Vereeniging tot behoud van na tuurmonumenten in Nederland, de Interna tionale Gesellschaft zur Erhaltung des Wi- sents, het bestuur van den bond „Heem schut", de heer A. de Klerk en verschillende andere vereenigingen en particulieren: De bezwaren van appellanten zijn in hoofdzaak gericht tegen de te verwachten stankverspreiding, bodem- en waterveront reiniging en aantasting van natuurschoon tengevolge van de stichting eener zoodanige fabriek op de aangegeven plaats, naast het landgoed „Gooilust". Namens de Kinacultuur Mij. trad op jhr. mr. A. K. C. de Brauw. Staatsraad baron Van Hugenpoth bracht, volgens het Hbld., rapport uit over de schrif telijke kennis van den Raad van State ge brachte argumenten. De heer Groote, gemachtigde van het Ge meentebestuur van Hilversum wees os. op de bezwaren tegen de wijze van verwijde ring van afvalproducten van fabrieken als die der Kinacultuur Mpij. De heer F. E. Blaauw, eigenaar van het landgoed „Gooilust", zeide, dat hij het goed gedurende veertig jaren heeft beheerd en aangevuld tot wat het thans is: een land goed met veel natuurschoon, fauna en flora, dat door duizenden als natuurmonument wordt gewaardeerd. De stichting eener kini nefabriek op een terrein in de onmiddellijke omgeving van zijn landgoed zou voor dit natuurmonument funeste gevolgen kunnen hebben. De heer Henri Polak sloot zich aan bij de bezwaren van den heer Blaauw, die aldus spreker, „Gooilust" gemaakt heeft tot een unicum in Europa. Zou het water verontrei nigd worden, dan zouden de veehouders in de buurt zeker schade lijden, daar hun koeien het zouden drinken. Mocht de fabriek ge handhaafd worden, dan zouden de dieren naar het buitenland overgebracht worden. Mr. H. B. Blaupot ten Cate, gemachtigde voor de gemeente Amsterdam, zeide dat, nu Amsterdam het oog heeft op de Loosdrecht- sche plassen als waterwinplaats, zij veront reiniging niet kan dulden, terwijl de fabriek in dit opzicht gevaar oplevert. De burgemeester van 's-Gravenland zag van het woord af; omdat het besluit van zijn gemeentebestuur toch wel op formeele gron- dei zal worden vernietigd. Jhr. mr. De Brauw, die namens de Kinacultuur Mpij. sprak, zeide eveneens den indruk te hebben, dat de be slissing van B. en W. van 's-Graveland op formeele gronden zal worden vernietigd. Hoe wel er allerlei fantastische bezwaren zijn te berde gebracht, zou spr., nu de zaak zóó staat, op het fond der zaak niet ingaan en zag hij verder van het woord af. De Koninklijke beslissing volgt later. DE MOORDAANSLAG IN DEN HAAG. DE DADER AANGEHOUDEN. Omtrent het geval van zware mishande ling Dinsdagavond in de Ripperdastraat in Den Haag gepleegd, verneemt het Hbld. nog, dat de dader in den nacht van Dinsdag op Woensdag in zijn woning te Rotterdam is ge arresteerd. De man heeft een volledige be kentenis afgelegd. He mes. waarmee hij zijn tegenstander heeft aangevallen, had hij bij zijn vlucht weggeworpen. Het is op straat in de buurt van de Ripperdastraat teruggevon den. De dader wordt aan het hoofdbureau van politie te 's-Gravenliage in voorloopig arrest gehouden. De toestand van het slacht offer is naar omstandigheden redelijk wel. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. EEN NIEUW PLAN VAN DEN RADIORAAD. De Maasbode deelt mede dat bij de Radio- raad een nieuw plan voor verdeeling van den zendtijd bestaat. Dit plan deelt den zendtijd op de beide thans bestaande zenders in, als volgt: Zender Hilversum: 4 dagen A-V.R.O. ter verzorging van een algemeen program; 2 dagen V.A.R-A. voor eigen gekleurd program; 1 dag kleine omroepen voor eigen gekleurde uitzendingen. Zender Huizen: 2 dagen KJ?-O. voor eigen gekleurd program; 2 dagen NCR.V. voor eigen gekleurd program; 1 dag KRO. voor de verzorging van een algemeen program; 1 dag N.C.R.V. voor de verzorging van een algemeen program; 1 dag voor de VA.R.A. voor de verzorging van een algemeen pro gram. Hoe een reactie op de koersdaling intrad. Amsterdam biedt krachtigen weerstand aan de crisis. Een plaats, die 's middags krielt van allerhande volken, Een Borse, die alleen al 's Werelts Barsen stijft". JEREMIAS DE DECKER. Woensdagmiddag, ter beurze van Am sterdam. Inderdaad het krioelt in de beurszaal. Het witte marmer is er zwart geworden van de wriemelende, de jachtende, de zenuw- achtig-drukke, dravende, gesticuleerende, sprekende, schreeuwende en schrijvende menschen. De impressie, die de bezoeker op de galerij ontvangt nu de beurs aan den gang is, is die van een bijenkorf. Eerst is het geweest of een groote motor snorrend op gang werd gebracht, het geluic heeft zich voortgeplant in steeds frequenter trillingen, en nu is het een gegons gewor den als van een zwerm bijen. Tegen half twee, als de gong de eerste „tape", de eers.e beursperiode van tien minuien aankondigt, zijn de beursmenschen binnengestroomd door de wijd open deuren, bij tientallen eerst, bij honderdtallen daarna en de kleine schare, die van half elf af de vroeg-beurs heeft ge vormd is aangegroeid tot bijna twee duizend allengs. Bij tientallen hebben de bezoekers zich ge meld bij don portier voor de galerij, dezer, middag, maar de man heeft de meesten afgewezen, omdat niemand op qo galerij, de publieke tribune, komt zonder de intro ductie van een lid der Vereeniging voor don Effectenhandel. En degenen, die er nog op kwamen troffen het wel zeer, want juist heden wordt de galerij afgesloten wegens de verbouwing voor de uitbreiding van de Effectenbeurs. Wie in den vervolge nog een glimp van het beursleven wil zien moet zich tevreden stellen met een plaats „achter het hek" op do zoogenaamde „Vrije Beurs", weike voor het publiek toegankelijk is, doch waar men geen overzicht heeft. Paniek in Wallstreet, crisis op de beleg- glngsmarkt, het publiek, de geïnteresseer den verwachtten paniekstemming, relletjes op de beurs. Zelfs „the man in the streel" concentreerde zijn aandacht op den geld handel. Er was eenige sensatiestemming onder de menschen, dio zich aanmeldden voor de galerij en die toevallig pesseerende leden introducties afbedelden. De leek, die de tribune bezoekt bemerkt nochtans van de innerlijke bewogenheid van de beurs niet veel. Wel van de uiterlijke. Het is hem volmaakt onbegrijpelijk, hoe hier handel tot stand komt, maar een machtigen, overstelpenden indruk maakt de Beurs op ieder, die haar voor het eerst ziet In het ge concentreerd beleven in zoo luttel tijd van heel het ecnoomisch bestaan der laatste 24 uur. In een helsch lawaai, in een verdooven 1 geroezemoes ontwikkelt zich de affaire op de geld- en effectenmarkt. Het bijengegons is weer overgegaan in het gedreun van een motor, de schallende roep, zooals wij allen die kennen van de AK-O.-jongens op de stations, vult de hal met veelvoudige echo's eindigend in langgerekte O-klanken. Het is of in dien roep de Beurs, die een hel kar. zijn voor zenuwen en lichaam, maar die tevens onweerstaanbaar den effectenman trekt, die zijn vreugde en zijn leed, maar in RIJKSBEGROOTING 1930. Het Kabinet. In de memorie van antwoord op het eerste hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1930, dc algemeene beschouwingen constateert de mi nister van Financiën, dat het tegenwoordi ge kabinet zich de vrijheid voorbehoudt, op elk terrein van wetgeving die maatregelen tc nemen of voor te stellen die het noodig acht. Het zal daarbij uitgaan van zijn beginselen welke overeenkomen met de beginselen le vende in de groepen der rechterzijde. Defensie De regeering ls niet voornemens in de richting van eenzijdige ontwapening eenigen stap te ondernemen. Tegenover het argument der hier aan het woord zijnde leden, dat met het dubbele van de tegenwoordige weermacht onze onaf hankelijkheid nog niet zou kunnen worden verdedigd, zij opgemerkt, dat de regeering er van overtuigd is, dat met een weermacht van de sterkte zooals deze thans voor geval van oorlog is voorzien, de verdediging des lands mogelijk is, te meer daar het niet aan te nemen is, dat Nederland in een conflict alléén zal blijven staan. Daarbij dient, naar vanzelf spreekt., deze sterkte gepaard te gaan aan een evenredige bewapening en uitrus ting. 4 Op de vraag van sommige leden of de re geering het mogelijk oordeelt internationale gelijktijdige ontwapening voor te staan als men den'oorlog onvermijdelijk acht, meent de regeering te moeten antwoorden, dat in ternationale ontwapening tot nu toe niet ter sprake is gekomen, doch de internationale on derhandelingen zich hebben bepaald tot ver mindering van beperking van bewapening, terwijl de weermacht wordt gehandhaafd, niet omdat de oorlog onvermijdelijk wordt geacht, maar omdat er nog steeds gevaar voor oorlog bestaat. Het Belgische vraagstu! In zijn houding ten opzichte van het Bel gische vraagstuk ls het kabinet homogeen. Zijn streven ls gericht op de totstandkoming zco spoedig als de omstandigheden toela ten. van een aannemelijke regeling met Bel gië. In den boezem van het kabinet bestaat volkomen overeenstemming omtrent de noodzakelijkheid van voortdurende samen werking tusschen de departementen met name tusschen die van buitenlandsche zaken en waterstaat opdat eenheid van beleid aanwezig zij. elk geval zijn leven uitmaakt, in die kreten haar leed uitschreeuwt. Maar de beursman naast mij licht zakelijk too, dat het „laten en bieden" is. Want het is dol willig van daag, een wilde stemming. De animo tot koopen is verwonderlijk groot. Van paniek stemming kan men nu niet spreken. Of het moest een hausse-paniek zijn! Midden in hot lawaai valt dreunend de gongslag van de eerste „tape". Een verlicht cijfer aan den wand, boven den ingang van de „Sociëteit", gaat gloeien. Dit is een groote glazen wand en in rood en wit gloeien er talrijke cijfers, het oproepsysteem om beursiieden aan de telefoon te krijgen. Door de sa men klit ten de massa's dringen zich de jongelui, menschen worden op zij geduwd, bij armen en schouders gegrepen, als een wig schuift iemand zich tusschen een aaneengesloten groep, de menschen hangen op en over elkaar. En onderwijl doortrillen tie belsignalen de atmosfeer, in de nissen rinkelen de telefoons, er is een geschuifel van voeten over afslijpend marmer van den vloer, dat niet ophouden wil. Hier wordt gewerkt in opperste zenuwspanning, trot se erend gTOote lichamelijke vermoeienis. Maar er is ook kalmte op de beurs, waardig heid en zelfs gemoedelijkheid. Er zijn ook beursmenschen, die met de armen over el- kaar of in de zakken een praatje maken hier en daar, die eens rondkijken of een sigaar rooken, geleund tegen den nis. Neen, oea paniekstemming is dit toch niet. De beursman wijst ons de hoeken, waar de menschen samen dringen. Hier Philips, gedrang, duwen, worsteling. Daar de* Marganire Unie, de grootste hoek vanmiddag. Aan den anderen kant is liet vrij stil bij de hoeken voor Amerikaansche waarden, de hodk van Koninklijke Olie's ver toont een dichte groep. Doch van den handel zelf. het verloop der koersen krijgt de galerij bezoeker allerminst een indruk. Toch is de middag zoor belangrijk g* weest. De handel heeft zich gekenmerkt door een algemeen krachtig herstel, in den be ginne was de beurs zeer vast. Enorme ver beteringen traden in. Om een voorbeeld te noemen, de Philipswaarden, die Dinsdag bij» de sluiting 450 waren stegen tot 513. Mar garine Unies liepen op van 404 tot 413, alle overige industrieele fondsen waren vast. Later trad een reactie in cn word ten ge volge van vermeerderd aanbod en ook van het gerucht, dat een groote firma haar be talingen gestaakt had de markt flauwer. Tegen het einde der beurs lietpen de no teeringen algemeen wat terug, maar de groote koerswinsten bleven toch grooten- deels behouden. Wat de bctrlchten over fail lissementen aangaat, deze betroffen meest kleine firma's en waren weinig positief. Op het Damrak was de belangstelling groot. De menschen verdrongen zich voor de zwarte borden van de bankinstellingen, lazen gretig de koersen en bespraken clcn toestand in heftige bewoordingen. Er waren er die sommige fondsen, populair uitge drukt voorzeker de waarde van een tramkaartje toekenden. Anderen trokken minder pessimistische vergelijkingen. Wel leeft Nederland mee met de Effectenbeurs in deze emotierijke dagen! Aan het Centraalstation riepen de vrouw :n, zooals gewoonlijk met de Avondbladen „mut de Beurs". Ja „de Beurs" zal nog meer ge lezen worden dan anders en zij zal ditmaal verheugde lezers vinden, want gelijk do „Dagelijksche Bc'urscourant" Woensdag schroef; „Onze Beurs houdt zich bijzonder goed en biedt een krachtigen weerstand". Nog is zij „Een Borse, die alleen al* 'sWerelts Borsen stijft!" K. P. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n 60 Cu. per regeL VRAAG VOOR UW BINNEN- EN BUITEN FIRMA J. HEYD ANUS Zn. KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 rd. Tel. U361 Tan 8-12 en lK 5. Zeterd. 8 -1. HET MEDISCH CONFLICT TE BREDA. BEMIDDELINGSVOORSTEL AAN VAARD. Naar wij van welingelichte zijde vernemen heeft de Geneeskundige Kring van Breda het door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord Brabant ingediende be middelingsvoorstel inzake het medisch con flict met. de gemeente volledig en onvoor waardelijk aanvaard. ALASTRIM. Twee nieuwe gevallen in Den Haag In Den Haag hebben zich wederom twee gevallen van alastrlm voorgedaan. Er zijn verschillende lichte gevallen van 'rim, die niet ter kennis van den G. G. non, meldt de Tel. MOTORSLLEiBOOT GEZu^KEN AMSTERDAM. 30 October (V.D.) In den afgeloopen nacht ls door onbekende oorzaak de motorsleepboot „Margaretha" van den sleepbootdienst „De Onderneming", liggende voor het kantoor dezer Maatschappij aan den Binnenkant, gezonken. Een gedeelte van de sleepboot bleef boven water uitsteken en hedenmorgen werd met dc lichtings-werk- zaamheden begonnen. Men vermoedt dat de buitenboordskraan ls open blijven staan en dat daardoor dc boot is vol geloopen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9