POSTZEGELRUBRIEK HUISVLIJT. RUILRUBRIEK RAADSELS Raadseloplossingen TSECHO-SLOWAKIJE X. s/i X /ff/ Sff/ /0//7-/J - Jff/ /f/ /ff/ J#A /ff/ 4ff/ Xff/ 0?/ Xff/ /ff/A /xa/ /xxA /x/Z In 1920 verschenen 13 waarden in Kroot formaat met de b:'tenis van Masarijk, den president der repu bliek. Deze staat in 'n ovaal, kijken de naar rechts. In de rest van de ze gel is in versiering aangebracht, ter wijl in den bovenrand de landsnaam voorkomt; in 't midden onderaan staat 't waardecijfer. De waarden zijn: 125 heller (blauw), 500 heller igrijs op grijsblauw) en 1000 heller «bruin op grijsgeel). Grootte van de vakjes 4.1 bij 3 3 c.M. Gedurende 1920 —25 verscheen een geheel nieuwe serie in 4 verschillen de teekeningen, n.l. a, Duifje met uit gespreide vleugels, kop naar bene den, dat een brief in den snavel houdt. Midden door de zegel over 't duifje staat met kleine letters „Posta Ceskoslovcnska". Naast 't briefje in de benedenhoeken komt 't waarde cijfer voor. b. Een vrouwenfiguur met de ar men uitgespreid, die een keten ver breekt. De landsnaam komt boven aan voor; de waardecijfers links en reehits van de figuur, c. Een vrouwen figuur met een bokaal in dn rechter hand. Langs den zij- en bovenrand staat de landsnaamin de beneden hoeken de waardecijfers, d. Een knie lende vrouwenfiguur met boek; in een boog daarboven de landsnaam en in den linkerbovenhoek het waar decijfer. De volgende waarden wer den uitgegeven: 5 heller (blauw), 5 heller (violet), 10 heller (groen), 10 heller (geebruin) 15 heller (bruin) alle teekening a, 20 heller (karmijn, teekening b), 20 heller (oranje a), 25 heller (lichtbruin b25 heller (groen a) 30 heller (lila b), 30 heler (lila a), 40 heller (roodbruin b), 50 heiier (karmijn b) 50 heller (geelgroen b), 60 heller (blauw b), 80 heller (violet c», 90 heller (donkerbruin cl 100 hel ler (donkerbruin b), 150 heller (kar mijn b) 185 heller (oranje b), 250 heller (grijsgroen 6). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.4 c.M. Zie voor de in- deeiing t schetsje. Willen W. en A. van Norden mij him nieuwe adres even opgeven. Nieuwe deelnemer: 50, Jo v. d. Berg, Schoterweg 71. LIJST VAN DEELNEMERS (Vervolg.) 26. J. J. Keizer, Atjehstraat 53. 27. W. H. Keizer, Atjehstraat 53. 28. Jacob Versteeg, Assumbuügstr. 37. Beverwijk. 29. Piet de Lugt, Oranjestraat 27. 30. Liesje Pol. Aelbertsbergstr. 46. 31. Herman Bijlsma, Krelagesteaat 36 rood. 32. Arie v. d. Schaar, Beresteyn- straa-t 6. 33. Loendert Ruifrok, N. Beetsstr. K rood. 34. Maurits Funke, Buitenrustlaan No. 18. 35. W. v. Vlijmen, Obiestraat 31. 33. Johan Comet, Voorzorgstr. 54. 37. Sjoerd Dijkstra, Leidsches.tr. No. 100. 38. Toon Tekamp, Schalkwij kei weg 25. 39. Gijsbert van Andel, v. Marum- straat 70. 40. Wim Engelenberg, Bosch en Vaartstraat 8. 41. Jacques van Zomeren, Nauwe Geldeloozepad 30. 42. Willem Aangeenbrug, Iepen- rodestraat 8. 43. Klaas Rol, Ged. Schalkb.gracht No. 83. 44. Plet Rol, Ged. Schalkb.gracht No. 83. 45. Martien v. Vreeden, P. Kies- straat 19a. 46. Gerrit Oord, Groote Houtstr. No. 108. 47. Jacob Otter. Leidschestr. 96B. 48. Arie Ploeg, Mr. Lottelaan 23. 49. Willv de Broer, Leidschevaart No. 268. 50. Jo v. d. Berg, Schoterweg 71, (Wordt vervolgd.) S. RustenburgeTlaan 23. ONZE BIBLIOTHEEK. Goede oplossingen van den prijs- wedstrijd ontvangen van: Dora On- vlee, Pr. Hendrikstraat 146; Elbert en Dina Baas. Schecrmerstr. 8 rood en 3 oplossingen van Henrietta Wijs, Kloppersingel 91. Denk er om, dat Maandag 4 Nov. de oplossingen in mijn bezit moeten zijn. Al heb je maar 1 of 2 raadsels, stuur zo toch maar in. De kans op een prijs is nooit verkeken. Aanvulling catalogus: Vervolg Jules Veme-serie (12 J.) 135. Luchtschipbreukelingen. 136. De verlatene. 2 doelen van Het geheimzinnige eiland. 143. Fen huis vol kinderen, A. C. C. de Vletter. 144. Moedertje Sylvia. II. Koch. 145. Vlegeljaren van Henhij Snit), N. W. C. Kuyck 146 Volharding bekroond, W. Brouwer. 147. Ferdinand Huyck. J. v. Lennep Voor gymnasiasten, II. B. S.ers. enz. H8. A. Sans familie (le deel). II. Malot. 159. B. Sans familie (2e deel), H. Malot. 150. Things will tahe a turn, B. Harraden. W. LASSCHUIT. Leidschevaart 244 POPPENKAST Wanneer de kinderen eenmaal het poppenkastspel hebben waargeno men, mogen ze zelf ook graag pop penkast spelen. We zullen er daar om zelf eens een maken. Ze behoeft niet zoo ingewikkeld te zijn; we ne men alleen de voorzijde, die we ste vig op een voetstuk plaatsen. We teekenen de figuur over op triplex van pl.m. 5 m.M. dikte, in de afme tingen, die zijn aangegeven. De bo venste rechthoek, waarin het huisje voorkomt, wordt uitgezaagd, en op de plaats aangebracht, zooals de teekening aangeeft, doch 1 c.M. naar achteren. We timmeren dit tegen twee smalle plankjes, die we tegen de voorzijde hebben aangebracht. De uitstekende stukjes aan de onder zijde worden pasklaar gemaakt in een stevig plankje, zóó dat ons spel goed vast staat. Dit plankje wordt schuin bijgevijld en voor de stevig heid op een evengroot plankje ge timmerd. Met ripolin of plakkaat verf geven we 't geheel een kleurig aanzien. De volgende week zullen we een aanvang maken met de bewoners van onze poppenkast. a. Rustenburgerlaan 23. WENDA GOEDHART, Waldeck-Pyr- mowtstr. 54, heeft te ruilen: 19 Ver- kades-pl., Kamerpl., 13 Haust be schuitbonnen, 9 Roodbandpl., 5 Er- dalpunten, 17 Amstelpenningen, 38 Bensdorpomsl., 20 Rademakersomsl., 20 Hillesbonnen. Dit alles wil zij rui len voor Droste-bonnen en Sunlight- strooken. KRIELKIP, Houtvaart 32 vraagt: Haust, Verikade's, H. O. bonnen, Sun light, Vimcartons en Amstelpennin gen. Deze wil ze ruilen voor Quaker bonnen en Duifjesmerken. MEJ. S., te Santpoort, dank ik har telijk voor de ontvangen Verkade- bons. Wie ik er plezier mee kan doeai, mag ze bij mij komen halen. AMICO, Spaarnwouderstroat 110, heeft 65 Kamerpl., 61 Hoenderpark- plaatjes, 50 Schuttersmaaltijidibon- nen. Alles wil hij ruilen voor Sun light- of Erdalbonnen, 1 tegen 1. WILLY MULDER, 2de Vooruit gangstraat 13 heeft 23 Meco-bormen 13 Bensdorpomsl., 11 Roodbandpl, 6 Dick Trom-bonnen, 2 Hoe heet die vogel? 2 Rinso-bonnen, 4 Oldenkott- bonnen. Dit alles wil zij ruilen voor Sickesz-omsl. en Kwattasold. P. VERHAGEN, Leidschevaart 20, heeft 16 Keg's pl. 5 Hillepl. 2 Koffie- hagzegels, 2 Meco-bonnen, 1 Amstel- penning, 3 Sickesz-omsl. en 2 Texel- plaatjes. Alles wil hij ruilen voor Roodband-pl. UIT DEN MOPPEN TROMMEL. EEN SCHOONE WENSCH Vader: Jan, wat wil je hebben voor je verjaardag? Jan: Een autoped en dat ik de heele week niet In 't bad hoef. VRIJ VOOR ZUS Het zusje van Piet is op 31 Augus tus jarig. Toen het 30 Augustus was, vroeg de meester: Jongens wie van jullie weet, waarom we morgpn vrij hebben? Piet steekt zijn vinger in de hoogte. „Nu Piet, zeg jij 't maar," zegt meester. Omdat morgen me zussie jarig is." antwoordt Piet glunder. KNUTSELWERK. Het schetsje dat je hier ziet afge beeld ls een mooi knutselwerkje voor nandige jongens. Het is een noten kraker. Het is een pop op een plank je. Als je nu goed kijkt, dan kun je zien hoe onder de voeten van den man een sterk scharnier is ge schroefd. Daardoor kan de man ach terover bewogen worden, zooals met stlppellljntjcs staat aangegeven. Het voorste gedeelte der voeten, dus dat deel wat bulten het scharnier uit steekt is geraspt., waardoor de noten goed vastgekneld worden. Natuurlijk is het heel moeilijk om zoo'n leuke pop te maken als wij hier geteekend hebben. Daartoe zou je al bijzonder goed moeten kunnen snijden. Maar het kan eenvoudiger. Zie slechts het tweede plaatje. Daar is een pop ge maakt van een vierkant stukje hout, een paaltje dus eigenlijk, met opzij twee smallere latjes, die de armen voorstellen. De pop kan nu beschil derd worden, waardoor men zeer ze ker een aardig effect bereikt. De maten moet je niet te klein nemen. De cijfertjes welke wij heb ben aangegeven, dienen slechts om de verhoudingen vast te stellen. Het beste lijkt ons dat je het grondplank- je, dus de lengte die met het cijfer 10 staat aangegeven, 25 c.M. groot maakt. De andere maten kun je dan daarvan afleiden. Het raam van stip pellijnen dat achter het popje ge- teekend is, dient om de afmetingen van de pop zelf te bepalen. Zoo kun je precies zien hoeveel vierkantjes b.v. de broek beslaat en hoeveel het hoofd, enz. Dit is om te voorkomen dat je pop een wangedrocht wordt, begrijp Je. Als je nu voor een flink scharnier zorgt, kun Je op deze wijze niet alleen een aardigen maar tevens een degelijken notenkraker maken. Succes ermee! WIE WAS DE HELD7 door W. B.—Z. HOOFDSTUK I. 2) En de Goede Hoop lag vlak bij. Enals hij het aan vader en moe der ging vragen, was er alle kans, dat hij niet mocht. Als hij niet jarig was geweest, had hij zeker al op bed gelegen. ,,'k Loop even mee tot aan de plank," zei Jaap en hij vervolgde; Morgen krijg je wel een koekje van 'mijn moeder, 'k Ben immers jarig?" Daar had Jan zoo gauw niet aan gedacht. Hij stad zijn magere vuile hand naar Jaap uit en zei: „Dat 's waar ook. Gefeliciteerd, hoor!" „Heb je helpen lossen?" vroeg Jaap, die opeens zag, hoe vuil Jan wel was. „Neen, 'k heb op een kolenberg gespeeld." „Op een kolenberg? Waar zoo?" „Kom maar mee. 't Is hier vlak bij." Vlug staken ze samen den weg over. Jan wees op een deur, die half aanstond. „Daar is 't." Brutaalweg stootte Jaap de deur open. Daar achter was een opslag plaats van een kolenhandelaar. In 't midden verrees een berg steenkool van wel 2 M. hoog. „Daar ben ik boven op geklom men", vertelde Jan met trots. „'t Is ook wat. Willen we doen wie 't eerste boven is?" vroeg Jaap pocherig. Jan keek eens naar zijn broek, schoenen en kousen, die zwart wa ren van 't kolengruis. Hij had 't al eens afgeslagen met zijn handen, maar 't zat nog vol glinsterend zwarte sterretjes. ,.Ik ben nou toch al vuil," mom pelde Jbn en hij ging op Jaap's voor stel in. „Vooruit dan maar," commandeer de Jaap. Dat viel lang niet mee. Ging je een stap naar boven, dan krabbelde je er wel twee naar beneden. Ten slotte won Jaap het toch nog. Juist toen hij zegevierend op den top st-ond, riep een booze stem: „Vooruit kwaje apen. Wie heeft jullie gezegd hier te mogen komen? Jan liep wat hij loopen kon. Jaap probeerde den berg.af te komen, maar hij struikel de en viel, met zijn neus in den zwarten rommel. De baas hielp hem zelf overeind. Jaap zette een keel op, dat je het wel huizen ver kon hooren. Toch v/as hij er nog goed afgeko men. Een schram over zijn neus en een bult op zijn voorhoofd. Dat was alles. „Woon je hier in de buurt?" vroeg de kolenbaas. Jaap knikte van ja en wreef met zijn hand over zijn zeeren neus. „Waar woon je dan?" ,Op de Voorwaarts' „O, ben je een schip perszoontje. Je lijkt nu wel een schoorsteenveger. Ga maar gauw terug naar je schip en laat je moeder je maar in de waschtobbe stoppen. Wee je gebeen te, als ik je hier weer zie." Jaap liep, wat hij loopen kon. Hij durfde op noch om te kijken, 't Was juist zoo'n mooie zomeravond. De menschen zaten voor de open ramen De schippers z-aten op 't dek hun pijpjes te rooken. Moeder Verhorst stond op de plank met de hand voor de oogen te kij ken. Daar kwam hij zoo waar aan. „Ondeugende rakkerd, waar zat je weer?" Toen Jaap naderbij kwam pakte moeder hem hardhandig bij den schouder en duwde hem 't trapje af. „Waar ben je geweest?" herhaalde moeder. Jaap wist niet beters te doen dan maar een deuntje te gaan huilen. Eindelijk vertelde hij hortend en stootend van zijn bezoek aan den kolenberg. ,.'k Geloof heusch, dat Smit gelijk heeft en dat 't meer dan tijd wordt, dat we dien bengel naar de schip- persschool sturen." zei vader. „Wat is dat moeder een schip- persschool?" vroeg Jaap bibberend, toen moeder hem ook werkelijk in de waschtobbe had gestopt, „Een school voor schipperskinde ren. Dan behoeven ze nooit te ver zuimen." „Ik ga toch liever in Hoogeveen bij meester Bontjema op school." „Als we jouw zin deden, kwam er niets van je terecht," bromde moe der. Jaap was maar blij, toen hij ein delijk op bed lag. Zijn verjaardag was wel allerdroevigst geëindigd.) (Wordt vervolgd.) Akelei (Aquilegia) fam. Ranonkel- achitigen (Ranunculaceeën). De hoogte van deze plant bedraagt 0.45 0.60 c.M. Verschillende pracht-va- riëteiten zijn hiervan in den handel. Ze geven groote bloemen met ver schillende kleur-combinaties en heel lange sporen. Al heb je niet veel ruimte in je tuin, vergeet toch niet de akelei een plaatsje te geven. Deze bezorgt je werkelijk genotvodie da gen, door den sierlijken vorm en de mooie kleuren der bloemen. Ook als snijbloem is ze uitstekend geschikt. De plant ls zeer sterk en kan bij goede behandeling jaren mee. Als je deze plant zelf wilt kweeken. zaai dan vroeg in het voorjaar bin nenshuis in een bakje. De kleine, gladde, zwarte zaadjes bedek je met een dun laagje uiterst fijne aarde, houdt deze geregeld vochtig (heel voorzichtig besproeien) en zorgt vooral dat de aarde niet te spoedig uitdroogt-; dus niet in de felle zon. Heb je eenmaal kleine plantjes ge kregen, dan kan wat zon zoo gauw geen kwaad meer. In Mei—Juni kun je de plant haar bestemde plaats ge ven; deze krijgt dan in den nazomer reeds bloemen. Over de akelei heb ik tamelijk lang uitgeweid, want ik vind werkelijk, dat deze sierlijke plant niet in een tuintje mag ont breken. Vuurpijlen (Kniphofia) fam. Le- lieachtigen (Liliaceeën). Deze prachtige vaste plan-ten ge ven vurig roode of gele bloemkolven en sierlijk overhangende bladeren, 't Zijn sierplanten afkomstig uit Kaapland. Ze bloeien het rijkst en ontwikkelen zich het sterkst, wan neer ze eenige jaren vast hebben gestaan, 's Winters moeten ze echter met bladeren of stroo gedekt wor den, daar de planten gevoelig zijn voor vorst. Ze verlangen een zonnige plaats en staan ongeveer 40 c.M. uit elkaar. Als we ze in 't najaar ont vangen, moeten we ze oppotten en gedurende den winter in een lichte serre of een vorstvrije plaats over houden. We mogen ze niet dadelijk buiten uitplanten, daar ze dan be slist sterven. Gedurende den winter maken ze nieuwe wortels en in 't voorjaar zetten we ze met potkluit voorzichtig op de bestemde plaats. Ze bloeien omstreeks Sep.-Oct, en worden ongeveer 11/2 M. hoog. .Anjelier (Dianthus) fam. Muur- achtigen (Caryophyllaceeën) In de bloemenwinkels zie je bijna doorloo pend de anjelier uitgestald. De prachtige, groote bloemen zijn na tuurlijk in kassen gekweekt. In je tuin kun je ze echter ook wel kwee ken, al worden dan de bloemen niet zoo groot. Deze groote soort (Dian thus Caryophyllus), een sierplant uit Zuid-Europa, heeft meest gevulde, sterk riekende bloemen. Jammer, dat de planten vaak niet bestand zijn tegen onze winters. Toch verdient deze plant beslist een plaatsje, daar ze ook als snijbloem prachtig vol doet. TUINIER. RUBRIEKERTJES-LIJST. 768. Grada Jansen, oud 12 jaar, Jansstraat 65. 769. Nellie de Hilster, oud 6 Jaar, Genestetstraat 20, DE ST. NICOLAAS- WEDSTRIJD. WENDA GOEDHART, Waldeck- Pyrmontstraat 54, heeft nog een paardje voor Iemand, die een stal wil maken, BIBI Hezemans, Rollandslaan 43, Overveen vraagt, of iemand ook een pop heeft, die zij aan mag kleeden voor den St.-Nic. wedstrijd. TILBURGERTJE, Gen. Joubert- straat 19r. vraagt restjes wol, een stukje gaas en wat raffia. Liefst ook een popje. Met hartelijken dank ontvangen van DE ZUSJES TORQUE, mooie doozen, zijde en borduurkatoen. Wie er iets van kan gebruiken, komt het maar halen. Heel netjes maakten ze ook en kele boeken in orde. AAN ALLEN. We zijn nu in de Novembermaand en ik maan jullie nu wel een beetje aan om flink voort te maken. Jullie hebt nu nog een volle maand, want Maandag 2 De cember moet alles naar de Tijding zaal van Haarlem's Dagblad ge bracht worden. Dan hopen we 3 en 4 December tentoonstelling te heb ben. Verdere bij zonderheden vermeld ik later nog wel. Raadselprijzen voor de maand Oc tober zijn bij loting ten deel geval len aan TRAMBESTUURDER KATUIL, GOUD ELSJE en POESENMOEDERTJE die ze Woensdag 6 November na 2 uur bij mij mogen afhalen. (Deze raadsels zijn Ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken "erloot. AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Zigeunerinnetje.) Strikvragen. a. Wie weet, waarom Juffrouw Punt afgezien heeft van een reis naar Engeland? b. (Ingez. door Prinses Zonneglans) Als men 1/3 van een kip neemt, 1/4 van een raaf en 3/4 van een haai, wat krijgt men dan? c. (Ingez. door den kleinen Violist) Ik ben lang en smal, van goed metaal, Niet versierd, maar enkel kaal. Ik ga veel op reis, zit vaak in een goot, Hetzij van zink, hetzij van lood. In mijn bedrijf kan mijn baas me niet missen. Het is nu gemakkelijk uit te visschen, Wie of ik ben. Je behoeft niet te vitten, Alleen nog dit: Vóór 't gebruik moet je me sterk verhitten. 2. (Ingez. door Wipneusje.) Neem uit de volgende schuilnamen telkens één letter, zoodat ge een nieuwen schuilnaam krijgt. Draaitol, Jerrie, Katuil, Gouds bloem Blauwoogje, Vlinderfee, Goud elsje, VioVtta, Tifburgentje, Inte rieur, Prikkebeen, Dwingeland, Wip neusje, Papavertje. 3. (Ingez. door Hagenaar.) Neem uit onderstaande plaatsna men telkens één letter, zoodat ge een schuilnaam krijgt. Wildervanck, Edam, Nieuwersluis, Deventer, Arnhem. 4. (Ingez. door den kleinen Violist) Verborgen beroepen. a. Wat doet Peter Schrerch? b. Wat doet Marie Grasa? c. Wat doet Leo Makerdm? d. Wat doet Ton Regnavskijr? 5. (Ingez. door den kleinen Violist) Wie kan uit deze janboel een spreekwoord halen? Dnarbegdnomnednadnezalbegdrah reteb. 6. (Ingez. door den kleinen Violist) Ik ben wel in den molen. Maar, niet in het huis. Ook wel in steenkolen, Doch niet het gruis. Op daken en kerken, Daar vindt men mij niet. Maar wel in sluizen en ook in de vliet. AFDEELTNG II (Leeftijd 9 Jaar en Jonger.) 1. (Ingez. door den kleinen Violist)] Kruisraadsel. x x x X X xxxxxxxxxxx X X X X X een medeklinker, een schip een stuk houo een werkwoord een spel voor iedereen een plaats in Overijsel. een naam voor de Ruyler Hemellichamen een natuurverschijnsel, een getal een medeklinker, De kruisjes moeten In verticale en! horizontale richting denzei f den plaatsnaam noemen. 2. (Ingez. door den kleinen Violist) Wie kan door van deze streepjes letters te maken een tuin vormen waarin men verdwaalt? I c c II C I 3. (Ingez. door Hagenaar). Neem uit onderstaande Rubrieker- tjesnomen telkens één le'.ter, zoodat ge een plaats aan de Zuiderzee krijgt. Heemst edenaar, Zigeunerinnetje, Amico, Zangvogeltje, Roet-kopje, Wenda. 4. (Ingez. door A. B. C.) Ik besta uit 7 letters en behoor in de keuken. 1 2 3 is brandbaar. 7 2 3 is van hout. 4 3. 7 6 5 is een verkorte meisjesnaam 5. (Ingez. door Rembrandt.) Ik ben door velen bewonderd en besta uit 9 letters. 9 8 7 1 is een lichaamsdeel. 6 2 3 4 5 zegt men wel eens tegen een klein kind. 1 2 3 4 5 is in alle huizen. 6. (Ingez. door Jo van der H.) Ver borgen dieren. a. Haal je de lamp van boven? b. Een paar denneboompjes ston den aan den ingang. c. Het was een koole zomeravond. d. 't Was tieren en schreeuwen van belang. De wind bracht groote scha. Ap pels en peren lagen in de sloot, f. Jaap, waar ga je naar toe? De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Barcelona. 2. Nijptang. 3. Nood breekt wet. 4. a. Radio-monteur, b. schilder, c. zangeres, d. electricien. e. koetsier. Een jongetje zat met een benepen hartje achter de vensters van de gevangenis. 5. Anna, Truida, Eva, Urk, Marken bal, pop. 6. Trambestuurder. AFDEKT .TNG II 1. a. Handelsreiziger, b. houtzager, cd.e. Mina, f. Rosa, g. Max 2. Theetafel - 3. Ben-bles-Lies. 4. Lich-tweek. 5. Edison, 6. Kleverpark. Goede oplossingen ontvangen van Wenda Jeantje Otger 3 De kleine Vogelvriend 6 De- kleine. Violist 6. Wipneusje 6 Trambestuur der 6 Brillantster 0 Krielkip 5 Wen da 6. Damiaatje 6 De kleine Kapitein 6 Roodsterretje 0 De ster van Bethle hem 6 Blauwdruifje 0 Kleine UIbo 3 Korst jesknager 4 Sarina 6 K rulle bol Steilhaar 6 Babbelkous 4 Wielewaal 3 Papavertje 5 Hebatje 6 Zigeune rinnetje 3 Viooltje 1 Arrctie Noff. 6 Roetkopje 5 Hagenaar 6 Graspieper;

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14