a V r J Brandwonden Kloosterbalsem J. Lottgering HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 1 NOVEMBER 1929 NU DE WINTER KOMT!. WATERMETERS, BINNENLEIDINGEN EN VORST. we directeur van de Gem. Waterleiding Verzoekt ons het volgende te plaateen: Een strenge winter wordt voorspeld; zijn komst is dus niet zeker, maar men dient eigen belangen het best door tijdig dus nu reeds rekening te houden met zijn komst, alsof deze zeker ware. Herinnert u zich de moeilijkheden, welke de vorst in den vorigen winter den waterverbruikers bracht? Deze zijn zeker grootendeels vervaagd, doch weer gauw in herinnering terug te roepen. De een kon 's avonds de huisleiding niet laten leeg- loopen, omdat nabij de hoofdkraan geen af- tapkraantje aanwezig was. Vermoedelijk is dat nu wel aangebracht, doch zoo niet, dan is het nu nog tijd om daartoe nu, zonder uitstel, den loodgieter op dracht te geven. Een ander was verplicht eiken avond de hoofdkraan in de meterput in den voortuin af te sluiten, alvorens hij tot het laten leeg- loopen der leiding kon overgaan en dat tij dens die strenge koude. Zouden er velen zijn. die daartoe dezen winter weder gedwongen worden? Het is niet waarschijnlijk, omdat deze belanghebbenden, door de ondervinding wijs geworden, in de huisleiding binnen de woning zelve een twee de hoofdkraan en een 2e aftapkraan hebben laten aanbrengen, en nu des avonds bij het afsluiten binnen kunnen blijven. Zij die daar toe nog niet overgingen, kunnen thans een goed besluit nemen. Maar niet uitstellen: Doe het nu! Maar dan moet de leiding in den tuin vorstvrij, d.i. voldoende diep zijn gelegd. Bevroren watermeters! Geen water! en daarenboven nog de herstelling betalen. Vele meters zijn in den laateten winter be vroren, maar véél en véél meer zijn niet be vroren. Ook de uwe zal niet bevriezen, mits u zich eenige moeite getroost door dezen te gen vorst te beschermen. De meters binnen de huizen geplaatst, staan veelal onder vloeren, waar de koude wind vrij spel heeft door ventilatie-openin- gen en den watermeter sterk afkoelt, vooral wanneer om den meter geen putje is gemet seld of getimmerd van voldoende afmetingen. Door den meter goed af te dekken, bijv. met oude, een paar maal dubbel geslagen kleeden is bevriezen te voorkomen. De kleeden moeten droog zijn en droog worden gehouden. Worden ze nat, dan is het middel erger dan de kwaal. Ook de meters in de meterputten in de tui nen vragen de aandacht: de deksel moet den put zoo goed mogelijk afsluiten; zijn er open reten, dan kan de koude, vooral bij wind, tot don meter doordringen. De deksel dient ook Voldoende dik te zijn. De putrand dient voldoende boven het om liggende terrein uit te steken, opdat gesmol ten sneeuw en ijs niet in den put kunnen loo- pen, want dan worden de om den meter heen gelegde doeken of couranten, nat en 't effect gaat verloren. Het. is de goed opgeslo ten lucht welke den meter tegen bevriezen beschermt. Een klein kistje, zonder deksel, omgekeerd op den meter geplaatst, zóó, dat het hout geen aanraking heeft met den meter van boven en aan den omtrek, en boven het kistje oude kleeden en couranten, alles goed aange bracht, kan veel ergernis voorkomen. Onder alle omstandigheden blijft het water in den meter. Dat kan er niet uit verwijderd worden, ook niet door de aftapkraan, zoodat 'het bevriezen van den meter slechts kan worden voorkomen door een goede bescher ming: en die is mogelijk de ervaring heeft hot geleerd als men zich slechts tijdig eenige moeite getroost. HET BROKKEN HUIS. Door een misverstand zijn eenige namen weggevallen onder het ingezonden stuk van het Brokkenhuis, dat wij Woensdag opnamen. De namen van de leden van het Bazar- Comité luiden als volgt: A. v. Marselis Hart- sinck-Schuit van Castricum. Floraplein 23, presidente: G. N. v. d. Vangst-de Gilde, Bre- derodestraat 14. secretaresse; M. Lioni-Jung- blut, Rijperweg 2. Bloemendaal, penning- meesteresse; E. C. Harkema-Verhaar. Julia- nalaan 124, Overveen; Beunders—Vroesom de Haan. Julianalaan 93, Overveen; Boon Snellebrand, Mauritsstraat 1; T. Duyvis, Paulus Potterlaan 12, Heemstede; Varï Dijk v. Lieshout, Oranjekade 11; I-IayeVuer- liard, Koninginneweg 28; Heineke—Hende- riks, Verspronckweg 18; R. Hofman, Juliana laan 67, Overveen; HoltzapffelBaxk, Sant poorterstraat 5; JeekelScheltema, Cray- nesterlaan 32; JeekelTulleken, Frederik Hendriklaan 9; JoustraWels, Julianalaan 132, Overveen; LevenkampPlanten, Mr. En- schedéweg 12, Acrdenhout: Van MaasOud schans, Coornhertstraat 12; T. Overakker, Bloemendaalschestraatv.eg; Prinsen Geer- lings—Blaauw, Platanenlaan 6, Bloemendaal; RhodiusBunge, Dennenheuvel, Heerenweg, Heemstede; SchmidtMussier. Barteljoris- straat- 21; StokkinkHavie, Rijperweg, Bloe mendaal; De VoogtDe Vogel. Craynester- singel 29, Heemstede; S. de Vries, Spruiten- boschstraat 3; De Waard, Haitsma Muiier- straat 23; v. Werkhovenvan Werkhoven, Zomerzorgerlaan D, Bloemendaal. v. Winters- hovenWijt, v. Hogendorpstraat 17; A. SteenhuisPolman, Kleverparkstraat 16. Ten slotte hoopt het Bestuur van het Brok kenhuis, dat vele ingezetenen van Haarlem en Omstreken door een bezoek aan den bazar te brengen, die in alle opzichten prettig en aantrekkelijk zal worden gemaakt een steen tje zullen bijdragen, opdat de financieele verwachtingen niet zullen worden teleurge steld. Namens het Bestuur v h Brokkenhuis: P. J. MULDER. Secretaris-Penningmeester INSTITUUT VOOR ARBEIDERS- ONTWIK KELING A.s. Zondagochtend half elf spreekt Frank van der Goes over het Onsterfelykheidsgeloof in het gebouw van den Kegelbond, Tempe liersstraat. Mejuffrouw Dijkstra zal eenige zangnummers ten gehoore brengen. „SPAARZAAMHEID MET VLIJT" Morgen, Zaterdag, wordt het 67ste jaar feest gevierd van de vereeniging „Spaar zaamheid met vlijt". Dit is een vereeniging die uit 25 leden bestaat en ten doel heeft gezamenlijk gelden te sparen voor winter- proviand. De voorzitter ,de heer N. Visser, wonende Vaart-straat 15, zal gehuldigd worden omdat hij 40 jaar bestuurslid is. de laatste 16 jaar voorzitter. Anders wordt het jaarfeest altijd in begin October gevierd, maar dat werd nu uitgesteld, omdat de jubileerende voorzitter ongesteld was. t AFSCHEID W. WARNAAR. De heer W. Warnaar te Sassenheim heeft, uit gezondheidsoogpunt in den loop van het jaar al zijn bestuursfuncties neergelegd, met de bedoeling zich daaruit voorgoed terug te trekken. De besturen van de vele veraenigingen, waaraan de heer Warnaar, hetzij als voor zitter of bestuurslid, hetzij op andere wijze gedurende zoovele jaren zijn beste krachten heeft gewijd, zijn voornemens bij zijn af scheid van het vereenigingsleven den heer Warnaar een blijvend aandenken aan te bie den. Deze aanbieding zal plaats hebben op Maandag 4 Nov. te 4 uur, in de zaal der bloemenkeuringen in het Krelagehuis. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) SOLOZANG EN DECLAMATIE BIJ „VOLSZANG". De wekelijksche zangavond van de Ver eeniging tot Bevordering van den.Volkszang, werd Woensdag opgeluisterd door de mede werking van mdvrouw Fie Nuwenhuisv. d. Rijst, uit Amsterdam en mejuffrouw Betty Dijkstra, de bekende zangeres uit Haarlem. Nadat de Volkszangers onder leiding van den onvermoeibaar enthousiasten heer Sixma hun frisschen liederen hadden doen schallen door het zaaltje van „Het BlauWe Kruis", trad mej. Dijkstra solistisch op met „Des Heeren Huis", van A. Pomper en „Mij spreekt de blomme een tale", van Catharina van Rennes. Beide gevoelig gezongen liederen ontlokten den liefhebbers van den eenvou- digen echt Hollandschen zang een luid ap plaus. Na de pauze trad mevrouw Nuwenhuis op als declamaitrice. Zij zegde eerst „De Sint Nicolaas-avond", van Jan van Beers en gaf daarna nog de smeuïge Vlaamsche tale te genieten in „Judeke's laatste leerstoffer", van Anton Thiry. Tenslotte droeg mevrouw Nuwenhuis een fijn gevoeld gedicht voor van Alice Nahon, „Lupinen". Daar mevrouw Nuwenhuis buitengewoon goed declameert, zij is trouwens bij „Volkszang" geen on bekende en haar keuze zoo weet te be palen, dat het voorgectragene in de lijn ligt van wat er op een avond van Volkszang ge boden wordt, was de bijval zeer groot. En ook kwam or nog eens een warm ap plaus voor mej. Betty Dijkstra, nadat zij gezongen had „Strooi vandaag een enkele bloem". Beide dames kregen bloemen en de heer F. H. Steenhuizen bedankt-e haar aan het eind van den avond bij afwezigheid van de voorzitster. Wij mogen niet onvermeld laten, dat de heer B. H. Vink, de bekwame Volkszang- accompagnateur, mejuffrouw Dijkstra op de van hem bokende bescheiden, doch voor treffelijke wijze begeleidde. En wat de zang van'de dames en heeren leden betreft, die kenmerkte zich weer door het forsche, en verjongende, dat een leider als de heer Sixma en de liefde van de leden zelf voor den zang er aan vermag te geven. MIJ. TOT BEVORDERING DER TOON KUNST De eerste uitvoering van de afdeeling Haar lem der Mij. tot bevordering der toonkunst in het seizoen 1929'30 zal plaats hebben op Woensdagavond 6 November in den Stads schouwburg. Door bijzondere omstandigheden zal deze uitvoering niet door het koor gegeven wor den, doch door het Bohemer Strijkkwartet en het Kwartet Leydensdorff, welke tezamen octetten en andere zeldzaam uitgevoerd wordende kamermuziek ten gehoore zullen brengen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijken de officieele opgaven in de Staats courant zijn gedurende de week ran 20 tot en met 26 October voorgekomen de volgende gevallen van besmettelijke ziekten. Haarlem: 8 gevallen van roodvonk en 3 van diphterie. Haarlemmermeer: 5 gevallen van roodvonk (in één gezin). Zandvoort: 1 geval van roodvonk. Wijk aan zee: 1 geval van roodvonk. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 71ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dinsdag 5 November 1929, des namiddags te 7.30 uur in het gebouw der Kamer, Nas- saplein, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Benoeming leider cursus Boekhouden. 5. Subsidie- en Medaille-aanvragen: a. periodiek terugkeerende subsidies voor 1930: b. wereldtentoonstelling te Antwerpen 1930; c. Koninklijke Ver. koloniaal Insti tuut te Amsterdam; d. Vereeniging Neder land in den Vreemde, Amsterdam; e. Pluim vee- en Konijnen vereeniging „Nut. en Sport", Haarlem. 6. Goedkeuring verzonden brieven aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen be treffende: a. verzending snijbloemen uit Aalsmeer; b. verbinding ZandvoortAm sterdam. 7. Voorstel Bureau om te besluiten, dat het K. B. van 1 December 1923 S. 535, hou dende een algemeene regeling ten aanzien van de uitbetaling van bezoldiging bij over lijden van ambtenaren in vasten dienst enz. van toepassing zal worden verklaard op de ambtenaren in vasten dienst bij de kamer. 8. Concept-schrijven Bureau aan Hoofd ingenieur Rijkswaterstaat te Amsterdam, in zake vervuiling Noordzeekanaal. 9. Concept-schrijven Bureau aan Burge meester en Wethouders Haarlem inzake aan schaffen drijvende motorspuit-. 10. Concept-schrijven Bureau aan Kamer van Koophandel te ^Maastricht, inzake com missie tot onderzoek oprichting Industrie- bank. 11. Rondvraag. 12. Besloten vergadering. 13. Inleiding mr. J. Hughes, secretaris der Kamer van Koophandel te Arnhem over: Incasseeren kleine vorderingen. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. P. v. D. overtreding der ongevallenwet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. A. B. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement f 1 subs. 1 dag hechtenis. J. P. B. het te Bloemendaal als bestuurder van een motorrijtuig over schrijden de maximum snelheid, f 6 subs. 6 dagen hechtenis. H. J. W. overtreding van de verordening op de winkelsluiting f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Th. P. G. overtreding der Pol. verord. van Heemstede f 10 subs. 10 da gen hechtenis. N. V. het zonder daartoe ge rechtigd te zijn, loopen op eenig weiland f 5 subs. 5 dagen hechtenis. W. L. overtreding der IJkwet 6 geldboeten van f 0.50 subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. F. K. het in staat van dronkenschap de orde verstoren f 6 subs. 6 dagen hechtenis. G. Th. R. de W. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. O. B. overtreding van het Motor- en Rijwielregle ment f 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. Th. S. S. het te Haarlem met een motorrijtuig met grootere snelheid dan 30 K.M. per uur rijden f 8 subs. 8 dagen hechtenis. F. A. V. v. Z. het met een motorrijtuig zoodanig rij den dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht f 15 subs. 15 dagen heen. tenis. J. M. B. het te Haarlem als tapper na sluitingsuur toelaten, dat in zijne tapperij nog personen aanwezig zijn f 10 subs. 10 da gen hechtenis. W. H. v. S. het zich na slui tingsuur in eene tapperij bevinden en het opgeven van een valschen naam f 5 subs. 5 dagen hechtenis en f 10 subs. 10 dagen hechtenis. K. v. d. T. overtreding van het reglement op de rivieren en kanalen f 10 subs. 10 dagen hechtenis. C. van S. het zich met strikken in het veld bevinden buiten openbare wegen en voetpaden f 30 subs. 30 dagen hechtenis. W. C. D. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement 5 subs. 5 dagen hechtenis. D. J. B. idem f 3 subs. 3 dagen hechtenis. G. S. overtreding der Ar beidswet f 6 subs. 6 dagen hechtenis. J. C. L. overtreding der ongevallenwet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. P. B. overtreding dei- Arbeidswet 2 maal f 5 subs. 5 dagen hechte nis voor elke boete. HENGELEN. DE VRIJE HENGEL. Bovengenoemde vLsehclub heeft een on der lingen wedstrijd gehouden op baars, t-us- schen Bennebroek en Heemstede. De prijzen werden door den voorzitter, den heer Draeijer uitgereikt in het clublokaal bij den heer Dovis aan den Harmenjansweg. Zondag 3 November houdt de club haar laat- sten kaswedst-rijd op baars in de Ringvaart te Vijfhuizen, BLOEMENDAAL. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Hoe zeer het door het publiek op prijs wordt gesteld, als er goede kunst wordt gegeven in Bloemendaal, bleek Woensdagavond duidelijk uit de goed gevulde zaal van Vree burg. Voor het- Instituut voor Arbeidersontwik keling traden op de heeren Adolf Bouw meester en Huib Orisant- en Johanna Bouw meester, van het Groot Arbeiderst-ooneel, terwijl de heer Bleekrode viool speelde. De heer Schulz sprak een openingswoord en wekte allen op propaganda te maken voor een avond als deze, omdat het van groote waarde is, dat goedo tooneelkunst wordt begrepen. De firma Cassée bracht hij een woord van dank voor de aankleeding van hst tooneeL De heer Bleekrode liet aan zijn vertolking een verklarend woord vooraf gaan en speel de hierop Andante van Mozart. Menuet van Beethoven en een Menuet van Mozart. Met groote aandacht volgde het publiek de fraaie vertolking van den violist-. Het eerste t-ooneelstukje was „Lord Spleen", van Oswald. Beide spelers wisten al direct spanning in de zaal te brengen en hartelijk werd er ge lachen, toen aan 't einde de pseudo-lord zich ontpopte in eeninbreker, did er met den buit van door ging. Bleekrode speelde hierop Chanb Hindouïn van Kossekow, Poème van Tibich en Rus sische Liederen van Kleisler. Weer een groot succes. De éénacter „Eindelijk Vrij", van H. Heijermans werd uitstekend gespeeld. Bouw meester deed elk der 5 typen gevangenen, die voor gratie waren voorgedragen en voor den gevangenisdirecteur werden geleid, leven, vooral de oude man no. 9, die niet weg wil, en die eindelijk sterft als de herinnering aan de wreede menschen bij hom oplaait. Na de pauze speelde de heer Bleekrode zijn laatste drie nummers. Heerlijk klonk het Ave Maria, van Schubert, fijn gevoelig het Wic-genliedje, terwijl het laatste num mer Sarabande et Tambourin van Leclalrc, meesterlijk gespeeld, de zaal in geestdrift bracht. Tot slot een vroolijke één-acter, waarbij de lachspieren loskwamen: „Gelukkig ge trouwd", ran J. B, Schuil, waarin Johanna Bouwmeester op het tooneel kwam. Toen bleek, dat na alle pogingen om ge nezing te brengen, de arme echtgenoot zïjn tweede serie wittebroodsweken inging, werd er onbedaarlijk gelachen. Mevr. Bouwmeester ontving een bouquet. Het instituut heeft wei een gelukkigen avond gehad. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. „Och. och," «5 de kleine zanger, toen hij hoorde, dat Rcdncb een krakende stem had. „Maar wat kan jouw andere vriend?" vroeg hij, terwijl hij op Jerry wees. „Kan hij niet zingen?" Billy barstte in lachen uit. Jerry zingen," schreeuwde hij. „Hij kan alleen gillen." „Dat is leelijk, heel leelijk," mompelde de man, schudde zijn hoofd en greep naar zijn luit. „Dat ziet er treurig uit. Geen centen, geen lied» jes geen stem niks anders. En toch moet de arme zanger leven en om tc blijven leven moet je eten en een snee brood kost minstens drie centen." „Weet je wat we zullen doen?Wanneer jij mij jouw naam zegt en je hebt ons wat voorgezon* gen, dan zal ik mijn amulet wrijven en jeu geven wat jc verlangt," zeide Billy. En de kleine man zong een aardig liedje, dat hun zeer vermaakte. Dat is zeker leuk, zou hij nog een ander zingen? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 60 Cts. per regeL T zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vernield is. Akker'sKloosterbalscmerop verdrijft dadelijk dc pijn. doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen lltteekeni. ,Geen goud zoo goed' Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a SCHEEPVAARTBERICHTEN Aldabi 30 Oct. v. Lourenco Marques naar Durban. Amsterdam p. 31 Oct. 4 u. 10 m. Vlissin- gen, Antwerpen n. Amsterdam. Amstelkerk, 31 Oct. te Amsterdam van Hamburg. Aldebaran 30 Oct. v. Hamburg n. Rotter dam. Bilderdijk 30 Oct. v.m. te Boston van Rot terdam. Buitenzorg p. 30 Oct. Finisterre, Rotter dam n. Java. Bengkalis 29 Oct. v. Penang n. Singa pore. Blitar p. 29 Oct. 17 u. Kaap St. Vincent, Java n. New-York (Verb.) Breda 29 Oct. v. Callao n. Pisco. Ceres 30 Oct. 14 u. te Hamburg van Sa vannah. Djember p. 31 Oct. 7 u. Perim, Java n. New-York. Djambi 30 Oct. 24 u. te Londen, Java n. Rotterdam. Delftdijk 29 Oct. 20 u. 10 m. 70 mijl Noord van Land's End, Rotterdam n. San Fran cisco. Deli 31 Oct. te Batavia v. New-York. Edam. 30 Oct. n.m. v. Coruna, Rotterdam n. New-Orleans. Grijpskerk 29 Oct. v. Mozambique n. Mikindani, Beira n. Rotterdam. Kedoe p. 30 Oct. 2 u. Gibraltar, Rotterdam n. Java. Lochkatrine 27 Oct. te Seattle, Rotterdam n. de Pacifickust. Lochmonar 27 Oct. te Los Angeles, Rotter dam n. de Pacifickust. Lochgoil 2 Nov. te Liverpool verwacht, N. Pacific n. Liverpool, Southampton, Londen, Rotterdam. Nijkerk 31 Oct. te Rotterdam van Am sterdam. Nias 28 Oct. te Mombassa, Beira n. Rot terdam (verb.) Poelau Bras 29 Oct. v. Singapore, Bata via n. Amsterdam. Peursum 29 Oct. 17 u. 56 m. 330 mijl West van Valentia, Jacksonville n. Bristol. Rijnland 30 Oct. 9 u. te Santander, Z.-Ame rika n. Amsterdam. Rhea vertrekt 1 Nov. v. Sanchez n. Havre. Samarlnda p. 31 Oct 7 u. Sagres, Java n. Rotterdam. Schouwen p. 31 Oct. 1 u. Finisterre, Java n. Rotterdam. Schiekerk 31 Oct. v.m. v. Colombo, Rotter dam n. Calcutta. Spaarndam 29 Oct. v.m. te Tampioco, Rotterdam n. Java Tjibodas 30 Oct. v. Sjanhai naar Japan. Toba 31 Oct. 2 u. van Hamburg naar Java. Tjisondari 30 Oct. te Sjanghai v. Bata via. Venezuela 31 Oct. 3 u. te Hamburg v. Am sterdam. Van Rensselaer p. 31 Oct. 1 u. 40 m. Azo- ren, Barbados n. Amsterdam. Zeeland ia 31 Oct. v. Amsterdam naar Zuid-Amerika. Bandoeng u. 31 Oct. 11 u. Ouessant, Java n. Rotterdam. Reggestroom 31 Oct. te Amsterdam van W.-Afrika. Slamat 31 Oct. 9 u. 30 m. te Southampton, Rotterdam n. Java. Tabanan 31 Oct. 10 u. v. Colombo, Java n. Rotterdam. Aldebarin 1 Nov. v.m. te Rotterdam v. Hamburg. Amsterdam 31 Oct. te Amsterdam van Ant werpen. AÏfskerk p. 31 Oct. 20 u. Perim, Australië n. Rotterdam. Aid era min 31 Oct. n.m. van Rotterdam n. 1 Hamburg, Algorab 31 Oct. n.m. v. Rotterdam naar Hamburg. Brielle 31 Oct. te Duinkerken v. Rotter dam. Drechterland 30 Oct. 16 u. van Santos, Amsterdam n. Z.-Amerika. Djambi p. 31 Oct. 18 u. 30 mè Gravosend, Java 1. v. Londen n. Rotterdam. Edam 31 Oct. nun. v. Vigo, Rotterdam n. New-Orleans. Flandria 30 Oct. 18 u. van Santos, Am sterdam n. Z.-Amerika. Gaasterland 20 Oct. v. Rosario, Z.-Amerika n. Amsterdam. Karimoen 28 Oct. v. Philadelphia naar Java. Johan de Witt, 31 Oct. te Genua. Amster dam n. Java. Krakatau 31 Oct. te Port Said, New-York n. Java. Kennemerland 7 Nov. van W.-Afrika te Amsterdam verwacht. Moerkerk 31 Oct nam. v. Rotterdam n. Hamburg. Melampus 31 Oct. te Port Said, Amster dam n. Makassar Nleuw Holland p. 30 October Thursday Island. Nickerie 29 Oct. te New-York van West- Indië. Nieuwkerk 31 Oct. te Lourenco Marques v. Rotterdam. Orion l Nov. te Havre verwacht, W.-Indië n. Amsterdam. P. C. Hooft 2 Nov. 5 u. v. Batavia te IJmul- den en 10 u. te Amsterdam verwacht. Prins Frederik Hendrik 30 Oct. v. Madeira n. Havre, W.-Indië n. Amsterdam. Roepat 31 Nov. te Marseille, Java n. Am sterdam. Sumatra 31 Oct. te Algoa Baai, Beira n, Rotterdam. IJstroom 30 Oct. v. Konakry n. Havre, W.- Afrika n. Amsterdam. IJselkerk p .31 Oct. Perim, Rangoon n. Rotterdam.. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 2 NOVEMBER. IIILVERSUM 1071 M. Voor 6 nur 298 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het kwartet. 2.00 Kinderrevue. Naar het mid delpunt der aarde met Jantje Leep en Pietje Dom. 4-00 Autopraatje door J. J. A. dc Rid der. 4.30 Sportpraatje. 5.00 Gezondheidshalf uurtje door B. S. H. Stieler. 5.30 Duitsche les 6.00 Concert door het orkest. Henny v. Gel der. zang. 8 00 V.A.R.A. Orkest-concert. Inter mezzo: Hollandsche boerendansen door een ensemble. Causerie. 11.00 V.A.R.A. Actueele en levensliedjes afgewisseld met gramofoon. nUIZEN, 1875 Meter. Uitsluitend K. R. O. ultz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-trio. 1.15 Gramofoonmu- ziek. 2.00 Kinderuurtje. 3.30 Esperanto-cursus 4.00 Engelsch voor gevorderden. 4.30 EngeLsch voor beginners. 5-00 Gramofoonmuziek 6.45 Journalistiek Weekoverzicht. 7.00 Lezing over Electriciteit in de hulshouding. 8.15 Concert Orkest en spreker. 9.00 Gramofoonmuziek. 11.00 Voortzetting concert. 9.30 ca. Nieuws berichten. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1105 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.30 Voetbalverslag door oogge tuige. 3.45 Berichten. 4.35 Zang door N. Lo- vat (sopraan) en D. Hoey (bariton). 5.00 Con cert op cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsbcr. 7.05 Zang door O. Haley (alt), 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Concert H. Vincent (tenor), Instrumentaal Kwintet. 8.50 „Ikey gets hls". Dialoog van M. O'Moor 9.20 Nieuws berichten. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Concert D. Vane "sopraan), G. Baker (bariton). Orkest. 10.55 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 6 20 Concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Orgelconcert. 4.50 Kamermuziek door Strijkkwartet. 7.20 Con cert. Orkest, koor, tenor, sopraan en bas. BRUSSEL 508 5 AL 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orgelconcert, Declamatie. 925 Concert voor 2 fluiten en piano. KALUNDBORG, 1153 M. 2.50 Concert, orkest en zangeres. 7.35 Con cert. Orkest en 2 violen. 9.2o Orkestconcert. 10.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek 150 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.5o Le zingen. 7.20 „Prozess Sokrates", hoorspel in 4 bedrijven van Hans Kyser. Daarna dans muziek. 11.05 Verslag van de Zesdaagsche wielerwedstrijden in het Sportpalast. PARIJS ..RADIO-PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 435 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek 8.35 Pianoles. 8.5Q Zang. 9.50 Gramofoonmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7