NEDERLAND-NOORWEGEN 1-4 Nederl. Voetbalbond AFDEELING I. AFDEELING II. VOETBAL. Een zeer teleurstellende wedstrijd. Het laagtepunt nu wel bereikt. Volkomen falen der middenlinie. Een ploeg zonder spil centervoor en behoorlijk schutter. P. Zondagmiddag omstreeks vier uur ontlastte zich een vettig grauwe wolk, die al een uur gedreigd had, boven Amsterdam in een overdadige piasbui. Het was het psycho logisch moment. Op deze wijze vertolkte de natuur naar juistheid de gevoelens van een dikke 20.000 menschen, die zich naar huis spoedden na de aanschouwing van den mise rabelsten wedstrijd, dien het Nederlandsch voetbalelftal in zijn zeer wisselvallige carrière heeft gespeeld. Het was heel erg, het was inderdaad om te huilen. Zco omstreeks duizend jaar geleden als ik nog iets van mijn vaderlandsche geschie denis onthouden heb hebben de Noorman nen ons land bezocht en eenige steden onder den voet geloopen. Sindsdien hadden ze ons met rust gelaten, maar gisteren waren ze voor de eerste maal weer te Amsterdam® en opnieuw werden wij, zij het nu in eenigszins vreedzamer strijd, verslagen. En als wij de natuur en de vaderlandsche geschiedenis nu even terzijde laten en ons bepalen tot de voetbalsport, dan zouden wij dolgraag willen volstaan met de bloote ver melding: NederlandNoorwegen 14 en er verder het sombere zwijgen toe doen. Maar helaas, de plicht en uw aandringen nopen ons om eenigszins vollediger verslag van dit voetbaltreurspel te doen, dat zich afspeelde op een middag, toen ruim 20000 menschen zich beter geamuseerd zouden hebben met een gezonde wandeling in de hier cn daar nog vrije, maar vooral mooie natuur. De Noren hebben kortgeleden het voetbal kampioenschap van Scandinavië gewonnen, hetgeen een fraaie prestatie is, want al is Denemarken reeds lang niet meer de voet ballende kracht, die het voor den oorlog was. Zweden is heel sterk. En wij wisten dus, dat de Noren niet meer quantité négligeable wa ren, zooals jaren geleden. Zelfs op ons eigen terrein zouden zij oranje het vuur na aan de schenen kunnen leggen. Welnu, ze zijn zoo onkiesch geweest, om belangrijk verder te gaan, zij hebben het Nederlandsch elftal op zeer besliste, volkomen verdiende wijze, gesla gen. Laat over dit laatste vooral geen ver schil van meening zijn. Toen de aftrap gedaan werd, merkte mijn buurman op: De zooveelste eervolle neder laag is begonnen. Hij leek mij een somber pessimist. Nu het afgeloopen is. weet ik. dat hij blijk gaf van een onverbeterlijk optimisme, want de nederlaag is zelfs voor den meest verstok ten Oranje-chauvinist niet eervol te noemen. Misère was troef over de geheele linie. Deze oranjeploeg rammelde overal. Van der Meulen maakte twee kapitale fouten, die twee doelpunten veroorzaakten, Van Kol speelde zonder zelfvertrouwen of zonder ver trouwen in zijn partner de Bruyn, oranje had geen spil en geen centervoor. Verder was er van een „vurigen wil om te winnen" niets te bespeuren, alle systeem was zoek, tempo ontbrak doordat elke speler eerst een tegen stander trachtte te passeeren, voor hij den bal afgaf, de voorhoede hing als droog zand aan elkaar en kon niet schieten, er werd on zuiver getrapt en heel veel gevallen op het blijkbaar zeer natte veld. Om de een of an dere onnaspeurlijke reden hadden de No ren hier veel minder last van. Het Noorschc spel droeg zeer duidelijk het stempel van de lessen van Engelsche oefen- meesters. Er werd niet getalmd, met overleg •en zuiver getrapt en den Nederlanders het Noorsche tempo opgedrongen, waardoor juist het onze zoek raakte. Maar superieur was dit Noorsche spel toch werkelijk niet, het was alleen dezen middag veel en veel beter dan het Nederlandsche. En zoo komen wij tot den wedstrijd zelf. Het volgende Noorsche voetbalteam: Johansen. Lund, Goberg. Kjos. Berstad, Berner. O. Gundersen, Andersen, Juve, H. Gundersen. Johannesen. stelde zich op tegenover de nagenoemde elf Nederlandsche spelers: v. d. Heyden, v. d. Broek, v. Loon, Kools, Lan- daal, v. Heel, v. d. Wildt, de Leeuw, v. Kol, de Bruyn, v. d. Meulen. Scheidsrechter was de Belg Christophe. Nederland won den opgooi en was het eerst in den aanval. Bij voetbal zooals overal elders Is het begin moeilijk en weinig interessant. Wij hadden alleen gelegenheid om te con- statceren, dat het veld heel glad en zwaar was. Maar na 10 minuten kreeg de kleine kolo nie Noren, onder het publiek te herkennen aan de vlaggetjes, die zij zwaaiden, al reden tot juichen. Want hun zeer gevaarlijke mid denvoor Juve kopte een hoekschop onhoud baar langs van der Meulen. Dit eerste gewin leek ons nog kattengespin en inderdaad slaagde v. d. Broek er, na een reeks Neder landsche aanvallen in, den bal langs Johan sen te jagen, waardoor het weer gelijk was. Er was toen 20 minuten gespeeld. Het viel op, dat de binnenspelers der Noorsche voor hoede bij eiken Nederlandschen aanval hun achterhoede kwamen helpen, een zeer ver moeiend systeem, dat echter liet scoren voor de tegenpartij bijzonder moeilijk maakt. Het gedrang voor het Noorsche doel was steeds dubbel dat voor het Nederlandsche. waar de backs vaak dc buitenspel tactiek toepasten en de halfbacks dikwijls niet snel genoeg terug waren om de goal te beschermen, laat staan de voorhoedespelers. Verder werd v. d. Meulen steeds gedwongen een bal, die achter was, snel uit te trappen, omdat er altijd een Noor dreigend in de buurt was. De Neder landsche voorhoede negeerde echter in het gelijke geval den Noorschen doelverdediger volkomen. Deze belde verschillen waren ty- ^Als'er 25 minuten gespeeld is, kan v. d. Meulen een zeer hoogen bal maar net met de vingertoppen bereiken en Juve is er als de kippen bij om het tweede punt voor de Noren ter wereld te brengen. Dan wordt het een tijdje rustig. Nederland tijgt telkens ten aanval, maar de midden- linie speelt zeer onvoldoende, dc Noren ver dedigen steeds „en masse" en het ziet er eigenlijk geen oogenblik naar uit, dat oran je zal scoren, mede door het slechte schieten. Integendeel, nog voor de rust weten de Noren hun voorsprong te vergrooten. De linksbuiten Johannesen krijgt den bal mooi vrij en schiet van vrij ver keihard op doel. Van der Meulen staat op de goede plaats, doch stopt den bal maar half en door zijn handen vliegt het ding in de touwen tot zijn en ons aller zichtbare ontzetting. De Noorsche kolonie zwaait weer uitgela ten met vlaggetjes en laat onverstaanbare klanken over het terrein schallen. Voor de rust gebeurt er dan niets bijzon ders meer. Ais het fluitje geklonken heeft, staat mijn buurman op. Wat ga je doen vraag ik. Een Noorsch vlaggetje koopen zei hij somber. En daarna kwam het tweede bedrijf. Het publiek had in de pauze blijkbaar be sloten om nu zijn aanmoedigend gewicht in de schaal te werpen en voor er afgetrapt was reeds, liet het zich niet onbetuigd. Inderdaad begon oranje wat feller, maar het bleek al gauw een stroovuur te zijn. Van Kol raakt even gewond, maar komt gauw weer terug. Het trappen van de oranjespelers wordt zoo mogelijk nog onzuiverder dan in de eerste helft en de Noorsche middenlinie hield onze voorhoede voorloopig gemakkelijk in bedwang Alleen v. d. Heyden spande zich zeer in en was pi en toe gevaarlijk. Ook hij raakte spoe dig lichtgewond en toen was het Landaal die een tijdelijke bevlieging kreeg. Hij rende eenige malen langs de lijn, maar had blijk baar alle vertrouwen in de binnenspelers verloren, want hij schoot telkens als hij moest voorzetten. Het spel van de pootige Noren werd nu af en toe wat onnoodig rauw en tot overmaat van ramp zag de scheids rechter eenige flagrante buitenspel gevallen over het hoofd. Een van dezen werd oranje noodlottig. Als er 25 minuten gespeeld is loopt Johannesen in ontwijfelbare offsïde- positie toe, van der Meulen steekt wel zijn handen uit, maar alleen om te appelleeren en met zijn rug naar den bal. Johannesen trapt den bal in het onbeschermde doel en de arbiter wijst naar het midden. Dit was ongetwijfeld een groote fout van hem, maar een even groote was het van v. d. Meulen om met spelen op te houden, voor er gefloten was. Dat mag een keeper, en trouwens ieder ander speler, nooit doen. Wellicht had hij toch het schot niet kunnen houden, maar hij had het moeten probeeren, al had de ge heele Noorsche ploeg buitenspel gestaan. En daarna was het feitelijk afgeloopen. Het spel der onzen werd. misschien ook ten gevolge van deze teleurstelling steeds onbe- radener en onzuiverder. De wedstrijd was het aankijken nu heelemaal niet meer waard. Wij ontdekten plotseling dat de oranjeploeg niet minder dan drie ..van der" 's, drie „van" 's. een „van den" en twee „de" 's bevatte en clat alleen de vleugel Landaal-Kools uit de lijn viel in dit adellijk gezelschap. Het leek op dat moment interessanter dan de wedstrijd. Een deel van het publiek uitte' zijn teleurstelling door het inderdaad wat te for- sche optreden der Noren uit te fluiten en het was tenslotte een opluchting, toen het einde kwam zonder verdere toevoeging aan de score. Uitblinkers? Er was er bij oranje geen. Wanneer wij de prestaties afdeelingsgewijs beschouwen voor de variatie, dan komt het Zuiden er wel het slechtste af. De Tilburge- naren van Loon en de Leeuw hebben onge veer het minste gepresteerd. Kools en v. d. Broek brachten er niet veel meer van tergcht-. De Oostelingen Landaal en v. d. Heyden wa ren eigenlijk de eenige spelers, die van tijd tot tijd te loven waren, het Westen, verte genwoordigd door v. d. Meulen, de Bruyn, .van Kol, van Heel cn v. d. Wildt was en bloc uit vorm. Van der Wildt was misschien de bitterste tegenvaller. Het volgende experi ment zal wel spelers uit het Noorden moeten betreffen. Of zal ons voetbal eerst weer op bloeien. als de Zuiderzeeprovincie spelers gaat opleveren? De eenige troostrijke gedachte is misschien dat het de volgende maal onmogelijk zoo slecht kan gaan ais gisteren. Het laagtepunt is Zondag toch wel bereikt. In Decembèr komen de Belgen naar Am sterdam. De gedachte alleen is om van te rillen. B.-elftal-Ned. Jeugd-elfal (5-4) (Van één onzer medewerkers.) Als voorproef van NederlandNoorwegen word Zondagmorgen op het A. F. C.-terrein te Amsterdam een oefenwedstrijd gespeeld tusschen een B.-elftal en een Jeugdelftal. De wedstrijd had een lauw karakter; men kon zien, dat het niet om de punten ging. Het Jeugdelftal heeft over het algemeen wel voldaan. Er was o.i. cén zwak punt, nl. de linksbinnen De Roo uit A.D.O. Keeper Boot uit D. II. C. speelde een uitstekenden wed strijd; hij werd goed bijgestaan door de bei de backs: Dorjée uit D. II. C. en Hoen (Quick H.). Van dc middenlinie vonden wij Wey (V. S. V.) den beste. De beide anderen voldeden echter ook zeer goed. In de voor hoede toonde Simons uit N. A. C. zich een snel rechtsbuiten. Voormolen (Sparta) en Van der Vaart (Hermes) waren ook goed. De Roo was minder, maar maakte een uitste kend doelpunt. Kammeijer (Haarlem) kreeg niet veel te doen. Van het B.-elftal was Quax (A.D.O.) zeer onzeker. Het backstel was trapvast. De mid denlinie speelde zoowel verdedigend als aan vallend zeer goed; vooral De Boer uit Blauw Wit deed goede dingen. In de voorhoede van het B.-elftal was Nijboer (Hoogezand) wel de man. Naast hem deden Verwaal (Haarlem) en Van Osch (AD.O.) nuttige dingen, terwijl de buitenspelers zeer snel waren. Rechtsbuiten Nagels uit Enschedé zag echter geen kans om ook maar één goeden corner te nemen. Scheidsrechter was de heer H. Vuijk, die uitstekend leidde, maar die dan ook niet de minste moeite had. want de strijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. De opstellingen waren als volgt: B.-elftal: Quax (A.D.O.) Hagels (Enschedé), Prevost (R.C.H.) R. Jongeneel (H.F.C.), De Boer (Blauw Wit), Breitner A. D. O.) Nagels (Enschedé), Van Osoh (A.D.O.), Nij boer (Hoogezand), Verwaal (Haarlenri, Homborg (Blauw-Wit). Jeugdelftal; B. Kammeijer (Haarlem). De Roo (A.D.O.), Van der Vaart (Hermes), Voormolen (Sparta) Simons (N. A. C.), Richen (Visesse), Pots (G.V.V.), J. Wey, (V.S.V.), Hoen (Quick H.)( Dorjée (D. H. C.), Boot (D. H. C.) Het jeugdelftal trapt af en is direct in den aanval, echter zonder succes. Dit komt juist aan den anderen kant, als Van Osch een voorzet van Homborg benut (1—0). Het wordt zelfs 20, als Nijboer uit een through pass met- een zeer hard schot via de lat doelpunt. Bij een volgenden aanval schiet Verwaal tegen den paal, terwijl Homborg het doel iets te hoog zoekt. Uit een center van denzelf den speler kan Verwaal gemakkelijk den stand op 30 brengen. Dit wordt de „Jeugd" te bar. Een hooge voorzet van Simons komt bij Kammeijer te recht. die ineens inschiet. (31). Even later valt Quax over een schot van Simons heen en het is 32. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting maakt het Jeugdelftal zeer spoedig gelijk, als De Roo een corner van Simons ineens inschiet (33). Aan den anderen kant blijkt de bal even de lijn gepasseerd te zijn, althans de heer Vuyk wijst naar het midden (43). Het B-elftal is nu doorloopend sterker; Nijboer maakt er 53 van. Vlak hierna wordt tegen den paal gescho ten. De eindstand wordt tenslotte op 54 ge bracht, als Van der Vaart een voorzet van Kammeijer benut, zoodat het B.-elftal een kleine overwinning boekt. KRONIEK. In den voormiddag werd op het A. F. C.- terrein te Amsterdam een wedstrijd gespeeld tusschen een Jeugd-elftal en een Neder landsch B-elftal, waarin echter geen der re servespelers van het waterpolo-team waren opgenomen. Uit de Courant het Nieuws v. d. Dag). En het laatste was maar gelukkig ook, want het was een voetbalwedstrijd en hoewel de laatste dagen veel regen hadden gebracht, was het terrein nog geen zwembassin gewor den. AFDEELING L Tweede klasse A: Alcm. VictrixSpartaan H, R. C.Hollandia Tweede klasse B: ZeeburgiaZahdvoort D. E. C.Baarn Derde klasse A: K.V.V.Assendelft VolewijckersDe Kennemers O. S. V.Helder Derde klasse B. T. H. B.—O. V. V. O. ZeemeeuwenAmstel Vierde klasse C. E. H. S.Bennebroek Reserve eerste klasse Hilversum 2Haarlem 2 Ajax 2Stormvogels 2 II. F. C. 2—Z. F. C. 2 Reserve derde klasse A. Z. V V. 2—V. S. V. 2 Hollandia 2Q. S. C. 2 Z. F. C. 3—H. R. C. 2 AFDEELING II Eerste klasse. Z. F. C.Stormvogels Tweede klasse A. B. M. T.Overmaas C. V. V.—R. F. C. MerwedeQuick Derde klasse A. HillinenLaakkwartier L. F. C.—U. V. S. AlphiaRijswijk A. S. C.—G. S. V. Reserve eerste klasse. Excelsior 2Xerxes 2 V. O. C. 2—C. V. V. 2 U. V. V. 2—Sparta 2 AFDEELING IV. Eerste klasse: L.O.N.G.A.N.O.AD. RoermondM. V. V. WilhelminaEindhoven 6—0. 0—3 2—1 1—0 2—5 2—4 8—2 1—3 1—2 0—1 3—3 1—0 2—6 6—1 4—2 44 0—3 0—6 7—1 0—0 2—5 3—1 4—2 2—2 3—7 1—1 1—2 4—1 RANGLIJSTJES AFDEELING I Tweede klasse B: ges. gew. gel. verl. pt v.-t. gem. D. E. C. 7 6 0 1 12 16—7 1.71 Hercules 5 2 2 1 6 18-12 1.20 Zeeburgia 7 4 0 3 8 11-10 1.14 Baam 7 4 0 3 8 13-15 1.14 H. V. C. 6 2 2 2 6 12-10 1.— Zandvoort 7 2 2 3 6 12-14 0.86 B. F. C. 6 2 1 3 5 10—9 0.83 Velox 5 2 0 3 4 13-15 0.80 Bloemendaal 6 2 0 4 4 9-15 0.67 A. F. C. 6 1 1 4 3 11-18 0.50 AFDEELING II. Eerste klasse. E. D. O. Hermes Blauw Wit Fcijenoord H. V. V. 't Gooi H. F. C. Z. F. C. y. u. c. 2 10 21-14 1.43 2 6 14-17 1.20 1 6 10—9 1.20 2 7 11—5 1.17 2 5 108 1.— 2 6 16-20 1 3 5 11-14 0.83 2 4 10-13 0.80 4 5 16-22 0.71 4 4 11-18 0.67 TWEEDE KLASSE B ZeeburgiaZandvoort (21) Zondag is helaas een onderbreking geko men in de mooie resultaten, die Zandvoort de laatste weken bereikt heeft. Het' is wel heel jammer, want het kleine kampioens kansje is nu wel heel minimaal geworden. Zeeburgia is echter geen gemakkelijke te genpartij en als men nagaat dat boven dien het veld uiterst zwaar te bespelen was, valt het resultaat nog wel mee. Het gras was veel te Lang en de grond zóó zacht, dat de bal er bijna niet op stuitte. Zandvoort stelt zich geheel volledig als volgt op: Van der Mey, Water, Keur, Schaap. Beekhuis, A. Moolenaar, Schut, Rinkel, Koper, Keesman, Swart. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op en neer, maar het valt op, dat de Zeeburgianen zich sneller op 't gladde veld verplaatsen, dan de Zandvoorters. Zeeburgia is iets meer in den aanval; voor al Bokhoven is zeer beweeglijk en geeft han den vol werk aan üe Zandvoort-backs. De Zandvoort-voorhoede speelt lang niet op het hooge peil, als vorige week tegen Bloemen- daal, maar de Amsterdamsche verdediging laat haar tegenpartij zelfs geen seconde vrij spel. Vlak vóór rust neemt Zeeburgia nog ta melijk on venvacht de leiding, zoodat de rust ingaat met 10. Het begin van de tweede helft is verras send. Zeeburgia onderneemt een snellen aan val, de Zandvoort-verdediging heeft zich nauwelijks opgesteld of zij is reeds gepas seerd en voor dat Zandvoort goed beseft wat er gebeurt, ligt de bal in het net (20). Ondanks dezen achterstand geeft Zand voort zich nog lang niet gewonnen. Zeebur gia wordt teruggedrongen; menig gevaarlijk oogenblik ontstaat voor het Amsterdamsche doel. Er gaan echter nog heel wat kansen verloren vóórdat Keesman uit een penalty tegenscoort. (21), waardoor Zandvoort's kansen op een gunstigen uitslag weer aan merkelijk verbeteren. Zandvoort doet nu aanval op aanval. Eenige schoten hebben geen succes. Keesman mist een kans, maar dan plotseling in de laatste minuut gaat Rinkel er van door; op het moment dat hij zal schieten, verricht de keeper een meesterstukje, en haalt den bal vlak voor zijn voeten weg. Dit was Zandvoort's laatste aanval. Het einde komt met de kleinst mogelijke nederlaag voor Zandvoort. DERDE KLASSE B. T. H. B.—O. V. V. O. (1—3) Na een door beide partijen goed gespeelden wedstrijd behaalde O.V.V.O. een verdiende overwinning. Toch is dit een zeer eervol re sultaat voor de groen-witte Haarlemmers, daar O V.V-O. tot de sterkste clubs in deze afdeeling behoort. Beide elftallen verschijnen met één inval ler, T.H.B. mist haar midhalf. Dadelijk na den aftrap onderneemt O.V-V. O- eenige gevaarlijke aanvallen. Maar a.l gauw blijkt, dat de Amsterdammers het niet ge makkelijk zullen hebben. Resoluut verdedigen de backs, terwijl keeper Gras zijn doel uit stekend verdedigt. Na eenigen tijd neemt- T- T.B. ook eens een kijkje op de vijandelijke helft; eenigen tijd gaat het spel gelijk op en neer. Toch is O.V.V.O. over het algemeen iets sterker, hetgeen uitgedrukt wordt in een doelpunt van den linksbinnen (01). Er volgt nu een periode, waarin O.V-V.O- steeds het Haarlemsche doel belegert; niet zonder ge luk ontkomt het doel eenige malen aan door boring. Dan vergroot de rechtsbinnen den voorsprong (02). Na de rust begint T.H.B. zeer hoopvol. Ge vaarlijk dicht wordt het doel meermalen ge naderd. Eén dezer aanvallen wordt op on geoorloofde wijze onderbroken: penalty! Tot teleurstelling van het groote aantal T.H.B - aanhangers, gaat het schot naast- De scheids rechter laat echter den strafschop over nemen, daar de keeper zich niet aan den nieuwen regel had gehouden. Thans maakte Van der Pol geen fout (12). Heel T.H.B. hoopt nu op den gelijkmaker. Maar het mag niet zoo zijn. integendeel: de middenvoor van O.V.V O. gaat er snel vandoor en maakt door een derde doelpunt, dat O-VV-O. zoo goed als zeker is van de overwinning (13). Het spel verslapt eenigszins. Een vrije trap wordt goed voor het T.H.B.-doel geplaatst, maar Gras weet het schot nog juist onder de lat weg te halen. In den stand komt geen ver andering meer, zoodat de Amsterdammers met een zwaar bevochten zege naar huis kunnen terugkeeren. ZeemeeuwenAmstel (12) Het geheel volledige Zeemeeuwen-elftal heeft Zondag al een heel merkwaardige ne derlaag geleden, drie kwart van den wed strijd was Zeemeeuwen sterker;, vooral na rust, toen Amstel bijna niet meer op de vij andelijke helft kwam en het doel een ware bekogeling doorstond, was het voor de vele Zeemeeuwen-aanhangers om wanhopig te worden, dat zelfs geen enkele maal de bal tusschen de palen verdween. Ook het begin was eigenaardig. Zeemeeu wen valt aan cn binnen de minuut heeft Drommel reeds op fraaie wijze gescoord (1—Oh Over het algemeen blijft Zeemeeuwen ster ker, maar het blijkt bij enkele aanvallen van Amstel, dat de verdediging der thuisclub geen volkomen betrouwbaren indruk maakt. Een kwartier vóór rust heeft dan ook een misverstand van de backs tengevolge, dat de linksbinnen een fraaie kans krijgt, waar door de gelijkmaker ontstaat. Even later een herhaling: eenige Amstel- aanvallers zien zich plotseling voor open doel geplaatst en wederom heeft de links binnen weinig moeite om onhoudbaar voor keeper De Jong te scoren (1—2). Voor rust kwam geen verandering meer in den stand. Zooals gezegd: na rust was er slechts één elftal dat speelde. Het was Zeemeeuwen vóór en Zeemeeuwen na. Aanval op aanval volgde. Keeper De Jong kon van den overkant wer keloos toezien hoe alle schoten óf langs het doel vlogen óf gestopt werden. Op onbe grijpelijke wijze blijft het zoozeer verdiende doelpunt uit. Dc eene minuut na de andere verstrijkt, en als het einde aangekondigd wordt, komt een einde aan de hopelooze po gingen der Zeemeeuwen. «w.'rffcddun.Y r. T.- t VIERDE KLASSE C. E. H. S.—Bennebroek (02) Ondanks het feit dat E. H. S. Zondag heel behoorlijk speelde, wist zij het niet verder te brengen dan een 02 nederlaag. Een ge lijk spel had E. H. S. wel verdiend; ook Ben nebroek zou dan niets te klagen hebben ge had. Geruimen tijd gaat het spel snel op en neer; van een belangrijk overwicht van één der partijen is geen sprake; misschien is E. H. S. voor doel iets gevaarlijker. Na een half um bomt plotseling een* doelpunt voor Ben nebroek (01). Enkele pogingen om nog vóór rust gelijk te maken gelukken E. H. S. niet. Na rust heeft E.II. S. wind tegen; niette genstaande dat trekt E. H. S. dadelijk ten aanval, maar enkele malen zit het wel heel erg tegen. Eenigszins ontmoedigd zakt E. H. S. af Bennebroek onderneemt verschillende aanvallen en na een kwartier is het 02 door een mooi schot van rechts. E. H. S. laat het er niet bij zitten, maar de Bennebroek-verdediging speelt goed, grijpt steeds op het juiste moment in, aoodat E. H. S. niet. veel kans krijgt. Enkele schoten worden goed gehouden. Het einde van dezen prettigen wedstrijd kwam met 02. Reserve Eerste Klasse. E. D. O. 2—R. C. H. 2 Zaterdagmiddag ontving het E.D.O.-be stuur bericht, dat de wedstrijd E. D. O. II—- R.C.H. n niet kon doorgaan, daar er geen scheidsrechter disponibel was. Hilversum 2Haarlem 2 (01) Haarlem blijft op het pad de'r overwinnin gen voortgaan; ditmaal werd Hilversum 2 in het Sportpark verslagen. De overwinning is wel klein, maar volkomen verdiend. Haarlem 2 had de volgende opstelling: Hoeben, Boot, Van der Valk, Vreeken, Buissink, Moolenaars, Klipp, Le.vy, W. van Daalen, Van Polanen, Orfkenhout. Hilversum trapt af en is, gesteund door den wind, eerst iets sterker. Het is echter Levy, die na tien minuten het eenige doel punt van den wedstrijd maakt (0I). Er wordt over het algemeen stevig ge speeld, waardoor de scheidsrechter eenige malen ingrijpen moet. Na de hervatting gaat de wedstrijd gelijk op. Een voordeel voor de Hulversummers is, dat zij allen stuk voor stuk grooter zijn dan. de spelers van Haarlem. Hilversum krijgt nog een kans om gelijk te maken, als de rechtsbinnen alleen voor doel komt; liet gevaar wordt echter door Hoeben, die weer uitstekend keepte, bezwo ren. Als de scheidsrechter het einde aankon digt, is de stand nog 01, zoodat Haarlem 2 dus een zeer goede plaats op de» ranglijst inneemt. Z. F. C.-StormvogeIs (3-6) In de eerste helft bewerkte Stormvogels aanvankelijk een 20 voorsprong, ondanks het feit, dat Z. F. C. veel beter speelde en mooier kansen kreeg. Toch zouden de Vogels met rust nog met 2—0 geleid hebben, als Thijssen niet een eenvoudigen bal had laten gaan en Koster niet in eigen doel had ge trapt. Na de thee waren het de bezoekers, die den toon aangaven. Ze maakten teen nog vier goals. Het Z. F. C.-doelpunt ontstond doordat de scheidsrechter Thijssen het uitzicht bc-» lemmer de. De elftallen waren als volgt: Z. F. C.: Kuyper, Rep, v. 't Kaar, Hoogmoed, Klopper, Bakker, Lust, Steens, Botterman, De Maar, v. d. Kolff. Stormvogels Boekelaar, Struys, Groeneveld, Kuikens, De Jonge, v. d. Velde, Tol, Visman. Koster, Haak, Thijssen. Z. F. C. is compleet, terwijl Stormvogels Ef- fern mist. Onder buitengewoon groote be langstelling wordt te ruim half drie begon nen. Den eersten Stormvogels-aanval stuit Bakker ten koste van een vrijen trap, die niets oplevert. Dan komt Z. F. C. in actie, maar Steens bederft een paar mooie aanval len door buitenspel. Er is nog maar vijf mi nuten gespeeld, als Tol stevig doorzet. Een schot volgt, Kuikens stopt den bal; nog een schot van Tolgoal (01). Dit geeft den Vogels moed. De Jonge brenet. het leder tot vlak voor den doelmond, waar" Struys een mooie kans Jammerlijk ver knoeit. Luide aangemoedigd komt Z. F. C. dan op zetten. De Stormvogels-verdediging sluit niet altijd als een bus. Van een dezer openingen profiteert v. d. Kolf bijna, doch Thijssen voor komt erger. Z. F. C. is nu bepaald sterker, grootendeels een gevolg van meer enthousiasme en beter steunen der middenlinie met Klopper aan 't hoofd. Gelukkig voor de Vogels echter, is het schieten d^r Z. F. C.'ers niet best. want. an ders had Thijssen door zwak spel van Haak en Koster allang moeten visschen. De Stormvogels-uitvallen zijn inmiddels niet van gevaar ontbloot. Vooral de linker - wing weert zich. ondanks het terrierachtig spel van Hoogmoed. Na goed spel van Lust krijgt De Maar de kans van den dag. Hij mist echter finaal. Een kogel van Lust stopt Thijssen schitte rend. Dan weer een Stormvogels-uitval: Struys krijgt den bal en geeft Kvvper met een „long" schot geen kans (02). Geen halve minuut later steekt. Thijssen naar een tammen kopbal van Botterman geen hand uit (12). Geweldig snant het nu. Z. F. C. «meelt, on tegenzeggelijk beter voetbal en als de Storm vogels-achterhoede weer eens faalt, is het 2—2. Stormvogels is er nu finaal uit; haar spel heeft weinig meer te beteekenen. Vlak voor de rust schiet Steens van dicht bij hard in. Nu redt Thijssen echter mooi. Direct hierna heeft De Jonge den bal maar voor het intrappen, doch hij schiet nog naast-. Rust 2—2.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6