iCiVo De thee heeft Stormvogels goed gedaan- Nadat de resp. verdedigingen eenige aan vallen hebben afgeslagen, geeft Boekeiaar, na handig passeeren, een mooien voorzet, dien Kuikens In het net deponeert (2—3). Lang heeft Stormvogels geen plezier van dezen voorsprong. Een corner van Lust wordt door Steens fraai ingekopt (3—3). Thans is de Z. F. C.-vreugde, die gauw luwt want op boven allen lof verheven wijze kopt Kuikens een hoogen voorzet van Boeke iaar langs Kuyper (3—4) Nog is niets om trent den uitslag te zeggen. Stormvogels gaat thans steeds beter spe len. ook als een regenbui het veld ontzettend glad maakt. Al spoedig na de gedwongen rust maakt Struys het vijfde doelpunt (3—5) Met- de overwinning in het gezicht werken de Vogels als paarden, maar ook Z. F. C. speelt „volle kracht" Lust wordt echter veel beter bewaakt dan vóór de rust. Haak en Koster blijken op het modderveld merkwaar dig trapvast- Kort voor het einde is het Boekeiaar, die met een handig „wippertje" Groeneveld den bal voor het intrappen geeft. Einde 3—6. HAARL VOETBALBOND De Uitslagen. I A: Haarlem 3Spaarnevogels 5—1 E. D. O. 3—R. C. H. 4 1—2 D. 1. O.Haarlem 3a 4—2 I B: Schoten 2Haarlem 4 2—1 R. C. H. 3Ripperda 2—1 II A: Kennemers 3t. II. B. 2 0—1 R. C. H. 7Beverwijk 2 2—2 II C: V. V. H.—E. H. S. 2 1—2 E. D. O. 5—R. C. H. 5 3—8 11 D: Haarlem 6—Zandvoort 2 2—7 in a. E. H. S. 3Stormvogels 5 2—3 III B: V. O. G. 2—Schoten 4 3—3 UI E: Halfweg 4Zeemeeuwen 5 1—11 Bennebroek 3T. H. B. 3 vervallen. D. I. O. 3Zandvoort 4 0—5 III F: T. H. B. 4—Hillinen 3 4—2 R. C. H. 8Halfweg 3 17—3 T. H. B. 5Zeemeeuwen 4 1—3 JUNIORES Afd. A: ZeemeeuwenHaarlem a 3—4 Adspiranten Bloemendaal bR. C. H. b 0—4 E. D. O. aBloemendaal a 1—2 R. C. H. aVliegende Vogels a 3—0 R. C. H. c—E. D. O. b 0—4 Zaterdagmiddagcompetitie. Afd. I. Tweede JeugdIJ. F. C. 3—6 R. C. V.Kennemerland 2—6 Afd. II. Vliegende Vogels—R. C. V. 2 4—0 Kennemerland 3Kennemerland 2 4—2 Voorronde Kennemerland Beker. V. E. W.—Telefonia (na verlenging) 4—3 Eerste klasse A. Haarlem 3Spaarnevogels (51) Haarlem 3, dat op de onderste plaats van haar afdeeling stond, is er Zondag in geslaagd over het vrij sterke Spaarnevogels te zege vieren. Het vertoonde spel was nu veel beter dan in de voorgaande wedstrijden. Haarlem trapt met den wind in den rug af en is direct, sterker. Zij domineert vrijwel dc geheele eerste helft. Zij scoort haar eerste doelpunt door Klerk, waarna Tuinman uit een penalty den stand op 20 brengt. Nadat Klerk nog de kans van den dag gemist heeft, breekt de rust aan. In de tweede helft begint Spaarnevogels inet eenige fanatieke aanvallen. Het succes komt echter aan den anderen kant. als Langelaar uit een doelworsteling den stand op 30 brengt; even later scoort hij weer ,(40) Het is nu ongeveer met Spaarnevogels ge daan, vooral als Tuinman met een hard schot via den paal er 50 van maakt. De middenvoor van Spaarnevogels weet ten slotte de ee'r te redden, zoodat het eindp aanbreekt met den stand 51. De scheidsrechter was goed, D. I. O.Haarlem 3 a (42) Ondanks het sterke elftal dat Haarlem 3a op de been bracht, is D. I. O. er in geslaagd, op haar een flinke overwinning te behalen. D.I.O. is het eerst in de meerderheid en weet dit in twee doelpunten uit te drukken. Dan wordt Haarlem een penalty toegewezen, die door D. Houtkooper benut, wordt, ter wijl de bal even later door één der achter spelers van D. I. O. in eigen doel gewerkt wordt, zoodat de rust ingaat met 22. Na de hervatting doelpunt D. I. O. na ongeveer tien minuten (32). Nu komt een periode dat Haarlem 3a ster ker is. D.I.O. maakt er dan echter 42 van, waarna het met Haarlem 3a gedaan is. E. D. O. 3—R. C. H. 4 (1—2) Beide elftallen komen met een zeer sterk elftal uit. Van stonde af aan ontwikkeld zich een aantrekkelijke strijd. De elftallen zijn vol komen aan elkaar gewaagd. R.C.H. heeft het eerst succes, als de linksbinnen onhoud baar inschiet (01). De thuisclub komt thans in de meerder heid. doch v. d. Hurk c.s. zijn niet gelukkig met schieten. Aan de overzijde gaat het, ge makkelijker; op eenigszins fortuinlijke wijze maakt Maarse er 02 van. Na de rust is de thuisclub het meest in den aanval, terwijl de uitvallen van R.C.H. niet van gevaar ontbloot zijn, maar Van Roon, goe.l ter zijde gestaan door Gerretse, verdedigt zijn doel uitstekend. Eindelijk heeft Van der Hurk succes, door onverwacht in te schieten (12). Hoe de thuisclub verder ook zwoegt, de verdiende gelijkmaker blijft uit. Eerste klasse B. R. C. H. 3Ripperda (21) R. C. H. verschijnt met eenige invallers. Ripperda is volledig. D.rect nemen de bezoekers het spel in handen, met het gevolg dat de R. C. H.-de- lensie geducht aan het werk wordt gezet. Aanvoerder Ramakers is echter goed actief en in laatste instantie weet keeper Schouwstra zijn doel schoon te houden. De R. C. H.-voor- hoede is door de invallers en door het niet fi! zijn van De Graaf dermate verzwakt, dat haar aanvallen weinig om het lijf hebben. Rust komt dan ook met blanken stand. In de tweede helft is het weer Ripperda. dat overwegend sterker is. Een snelle uitval van de Racing is haar echter noodlottig, als De Graaf, uit een voorzet van rechts, kabn inschiet. Ripperda speelt moedig verder, maar be gaat de fout om R. C. H. in te sluiten, waar door Kedde bij een snellen uitval de score kan verhoogen. Er ontstaan dan vele hachelijke momenten voor het R.C.H.-doel, maar Schouwstra weert alles. Toch kan hij niet verhinderen, dat de Ripperda-rechtsbinnen tegenscoort. Steeds komt Ripperda terug, maar als de scheids rechter tijd fluit, is de stand nog ongewijzigd en heeft Ripperda onverdiend verloren. Schoten 2Haarlem 4 (21) Wanneer scheidsrechter Honig bejinnen blaast is Schoten II volledig; Haarlem IV be gint met tien spelers. Haarlem heeft het windvoordeel, maar niet tegenstaande dat is Schoten hoi mees; aan vallend. Vele goede aanvallen volgen, maar het net kunnen de Schotenaren niet vinden. Dan krijgen zij een penalty, maar deze wordt door Koeleman in 's keepers handen gescho ten en weg gewerkt. Een snelle Haarlem-aanval volgt, de Schotenbacks zijn wat ver opgedrongen en de linksbuiten Healy scoort in den hoek (0—1). Vóór rust ziet Schoten geen kans gelijk te makfAi. In de tweede helft Is Schoten weer het sterkste. Nijgh in het Haarlem-doel verricht goed werk; hij houdt er menig schot uit. Weer krijgt Schoten penalty; nu doe: Blok ker het beter (11). We denken Schoten de score te zien af voeren, maar dat valt tegen. Ook Haarlem IV ziet geen kans om te doelpunten, al zet zij wel eenige goede aanvallen op. Dan ge lukt het Fortgens na goed doorzetten het winnende doelpunt voor Schot-en te scoren (2—1). Als het einde daar is, heeft Schoten een zwaar bevochten zege behaald. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. R. C. V.Kennemerland (26) R. C. V. heeft op overtuigende wijze van Kennemerland verloren. Aanvankelijk ziet het er niet naar uit, dat Kennemerland de sterkste is, want de thuis club treedt overweldigend op en reeds no één minuut scoort de middenvoor. Ook hierna is R. C. V. nog eenigen tijd in de meerderheid; na ongeveer twintig minuten benut Langereis een through pass en maakt gelijk. Een oogenblïk later profiteert Verwoerd van een weifelen van den R. C. V.-keeper (12). Na eenige minuten doelpunt hij we derom (13). Met dezen stand gaat de rust in. In de tweede helft is R. C. V. uitgespeeld. Al spoedig vangt Verwoerd een voorzet van Stoute op en verricht den hattrick (14). Kort hieropmaakt dezelfde speler wederom een goal, terwijl Langereis den stand op 16 brengt. Een minuut vóór tijd verkleint de rechtsbinnen der gastheeren na fraai werk van Van Heyst den achterstand (26). Hier na komt het einde. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE. A. G. T. 1—A. G. T. 2 (11—2) A. G. H. I, het windvoordeel genietende, is terstond in den aanval, doch door goed verdedigen van de tegenpartij, mede door slordig afwerken der aanvallen, blijft succes voorloopig uit. Nadat een speler van het tweede elftal wegens ongeval het veld heeft moeten verlaten, is A. G. T. I overwegend sterker en heeft na 20 minuten spelen succes (1—0). Voor rust ziet A. G. T. I nog kans om den stand op 50 te brengen, waartegenover het tweede slechts één doelpunt maakt uit een strafschop. Rust alzoo 51. Na het kopje thee is A. G. T. I steeds in den aanval; de achterhoede van het tweede kan dan ook niet verhelpen, dat de voor hoede van het eerste er lustig op los scoort en al spoedig de dubbele cijfers behaald heeft. Toch ziet de voorhoede van het tweede nog kans om uit een harer sporadi sche aanvallen een tweeden goal te maken. Het einde komt echter met 11—2 voor A. G. T. I. Soheidsrechter Wagtendonk leidde tot ieders genoegen. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. R.-K. V. Z. I—A. D. O. I (0—3). Na tien minuten spelen moet Bosch voor een onhoudbaar schot visschen. (01). Niet ontmoedigd blijven de zwarten doorspelen; zij verplaatsen het spel voortdurend naar de vijandelijke helft. Wanneer de scheidsrechter een goal toe kent, ais de bal nog vóór de lijn gestopt wordt, is de fut er wel wat uit. Rust komt met 02. Na rust een vlug gelijk opgaand spel. Vijf minuten vóór het einde scoort A.D.O. weer. Met 03 komt het einde. CONCORDIA—GEEL WIT (1—1). Een spannende strijd, waarbij van eenlg overwicht geen sprake is. Voor rust weet Concordia de leiding te ne men. Ook de tweede helft kenmerkt zich door een vlug gelijk opgaand spel. Tenslotte be nut Geel Wit een penalty. Het einde komt met 11. VITESSE I—T. T. B. B. II (3—3). Ook hier een afwisselend, gelijk opgaand spel, waarbij beide keepers driemaal moeten visschen. zoodat ook hier de puntjes verdeeld worden. Einde 33. DE UITSLAGEN. 2 C: Santpoort IIAlliance I (afgelast) O. G. II—Victrix I 5—1 3 D: Lisse HI—B.S.M. I 2—1 Santpoort IIIT.YB.B. III 3—6 HB.C. Hl—Geel Wit II 3—2 4 D: D.S.S. H—R.-K. V. Z. H 6—3 T.Y.B.B. IVConcordia n 14 Geel Wit ni—B.S.M. II 1—2 JUNIORES. Ie klasse. R.-K. V. Z. in—T.YB.B. V 2—2 D. S. S. in—H. B. C. IV 0—2 B. S. M. IIISantpoort V 03 2e klasse. B. S. M. IVConcoidia III 22 H. B. C. V—T.Y.B.B. VI 7—0 3e klasse: Alliance VT.Y.B.B. VI (afgelast). R. K. VOETBAL. T. Y. B. B. I—GRAAF WILLEM (1—3). T.Y.BB. neemt de leiding door Kuiper, maar Graaf Willem weet voor rust den stand op 11 te brengen. Het spelpeil is in de twee de helft veel slechter. Na een half uur ne men de Hagenaars de leiding, uit een goeden voorzet, terwijl even voor liet einde de uiterst links snel doorbreekt en Mooren passeert. Met 31 voor Graaf Willem komt het einde. Voetbal in Engeland. Uitslagen van Zaterdag: SunderlandHuddersfield T. 1—0 ArsenalWest Ham U. 0—1 E vertonNewcastle U. 5—2 BurnleyBirmingham 3—1 Aston VillaManchester U. 1—0 Manchester C.Middlesbrough 3—1 Leeds U.Grimsby Town 6—0 Bolton W—Sheffield U 2—1 Sheffield Wedn.Leicester C. 4—0 Derby CBlackburn R. 4—3 PortsmouthLiverpool 3—3 VOETBALNIEUWS. Om den Gouden Onafhankelijkheids beker. HET NEDERLANDSCH BONDSELFTAL De Technische Commissie van den Nederl. Voetbalbond, te Amsterdam in vergadering bijeen, heeft heden het Bondselftal van den N. V. B., dat op Zondag 17 November te Rot terdam tegen het Rotterdamsch elftal zal uitkomen in een wedstrijd om den gouden Onafhankelijkheidsbeker, samengesteld. Het elftal is als volgt: Halle (Go Ahead) Denis (H.B.S.) Vermetten (H.B5.) Sterk (Het Gooi), Veldkamp (Enschedé) Breitner (A.D.O.) Van Strlen (Eindhoven), Nijboer 'Hoogezand) Bakhuis (Z.A.C.) Tap (A.D.O.) Homburg (Bl.W.) BILJARTEN. Massakamp D. E. S.Ons Genoegen. De wedstrijden in deze ontmoetingen zijn in het clublokaal van „D. E. S." met de vol gende 7 partijen voortgezet: Het eerst traden de kopspelers van beide vereenigingen G. Lammes (Ons Genoegen) en de Foeljaeger (D.E.S.) in het strijdperk. Terwijl de bezoeker slecht begon, zette de Haarlemsche kampioen er al dadelijk een flin ken gang in. Na 5 beurten was het reeds 14 om 40. Later verbeterde de Zaandammer een oogenblik en maakte 16 en 26. Intusschen liet de Foeljaeger zich ook niet onbetuigd en scoorde een mooie serie van 41, spoedig ge volgd door 24, waardoor hij een groot eind verder uitliep en de phrtij feitelijk voor hem gewonnen stond. Toen hij nog eens 24 en 12 maakte, was de strijd beslist: 126 om 200 in 29 beurten. Op de andere tafel streden Dulvis (Ons Genoegen) en Nobels (D.E.S.) Daar de bezoe ker er weinig van maakte en de gastheer er goed in was, werd de stand spoedig ongelijk. Toen Nobels met 18 en 13 uitmaakte, noteer de de Zaandammer 61 om 100 in 27 beurten. Vervolgens speelden Jonkhart (Ons Ge noegen) en Dekker (D.E.S.) Aanvankelijk was de D.E.S.-man in de meerderheid, doch later werd het spannend en met klein verschil wist de gast te winnen, 50 om 44. C. Lammes Sr. (Ons Genoegen) en Van Amstel (D.E.S.) maakten een zeer spannen de partij. De Haarlemmer won op het kantje af 74 om 75. In het begin was Hesselman (Ons Genoe gen) in de meerderheid tegen Honsbeek (D. E. S.), maar de laatste haalde mooi op en won met den stand: 48 om 60. Ook Tromp (Ons Genoegen) was eerst voor tegen Bottelier <D. E. S.), doch ook deze D.E.S.-man wist in te halen en tenslotte met tamelijken voorsprong te winnen: 37 om 60. De laatste partij speelden Terlingen (Ons Genoegen) en de Jong (D.E.S.). De Zaandam mer nam spoedig de leiding in handen en be hield deze langen tijd. Later kwam de Jong op dreef en wist niet alleen in te halen, maar de partij zelfs tot een goed einde te brengen met den stand: 53 om 70. De uitslag van den avond was: „Ons Ge noegen" 449. ..D.E.S." 609 caramboles. Na 23 partijen is de stand thans: „Ons Genoegen" 1665 en „D. E. S." 1774 caramboles. Massakamp De Korenbeurs Excelsior. De laatste vier partijen van dezen wed strijd zijn gespeeld. C. Treffers (De Korenbeurs) kon tegen Oorthuis (Excelsior) niet op, ofschoon hij niet onverdienstelijk speelde. Maar de Velse- naar was hem te sterk en maakte op 't laatst 31 en kort daarna uit: 89 om 125 in 27 beur ten. Nelis (De Korenbeurs) en Nan (Excelsior) waren tegen elkaar opgewassen. Nu eens was de een voor. dan weer de ander. Tenslotte wist Nelis uit te maken: 125 om 120. Deze spelers moesten een dubbele partij maken. Wederom werd het een spannende kamp, die nu in het voordeel van Nan ein digde: 118 om 125 in 32 beurten. De Vries (De Korenbeurs) moest de vlag strijken tegen Schweitzer (Excelsior), of schoon hij zich mooi verdedigde. Het eind was: 69 om 100. De stand van den avond was: „De Koren beurs" 401 en „Excelsior" 470 caramboles. Het eindresultaat van dezen massakamp is. dat „Dc Korenbeurs" 3666 en „Excelsior" 3122 caramboles behaalde. LAWNTENNIS. Mej. Rollin Couquerque wint in Barcelona. Uit Barcelona wordt aan „De Crt." gemeld: Het tenniskampioenschap van Barcelona werd gewonnen door den Franschman Bous- sus na een 64. 62. 36, 75 overwinning op den Hollander Timmer. Het dameskampioenschap werd gewonnen door mej. Rollin Couquerque (Holland) die mej. Adamof met 61, 16, 8—6 versloeg. POSTDUIVEN. Tentoonstelling. Door den Haarl. Postduivenbond wrvdt wederom een tentoonstelling georganiseerd, mede ter herdenking van het 5-jarig bestaan. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het gebouw „Caeciüa" aan de Jansstraat op 30 November en 1 December a s. Vele ccre- prijzen zijn reeds uitgeloofd. Secretaris-pen ningmeester der tentoonstelling is cc heer Q H. Eocrec, Bakenessergracht 47, NED HOCKEY- EN BANDY-BOND EERSTE KLASSE. M. H. C.Bloemendaal (11) In een enthousiasten, snellen wedstrijd bleken beide achterhoeden te sterk voor de resp. voorhoeden en hoewel de Oranje-aan val een goed open spel liet zien. waardoor groote gapingen in de verdediging van de Musschen kwamen, voorkwam keeper Katte verdere goals- Het Musschen-quintet demonstreerde weer het korte samenspel, waarmee de verdedi ging van de gasten niet veel moeite had om te onderbreken, terwijl de vleugelspelers weinig te doen kregen. Om twee uur stellen de volgende elftallen zich op: M.HC. Katte, Fraser, Pot, v. d- Wall Bake, v. Citters, D. Brand, Mulder, Hooft, Hubrechts, v- Kempen, Thate. Bloemendaal Timmermans, v. Eendenburg. Drijver, v. d. Linden, Gunning- v. Steenwijk, Mr. Geyl, N.N. André de la Porte, Muller v. Czerniky, Berkhout. Na de bully is geen der partijen in de meerderheid; de strijd om den bal speelt zich in het midden van het veld af. Bloemen daal komt nu niets in de meerderheid, doch door goed ingrijpen van Brand en tenslotte van Katte, die eenige malen zeer oordeelkundig uitloopt, weet M.HC. het terrein te zuiveren. De Musschen-voorhoede probeert met eeni ge goed opgezette aanvallen het Oranje- doel te doorboren, maar Mr. Geyl e s. weten van geen wijken; M.HC. krijgt geen kans om een schot te lossen. In de Musschen-verdediging staan de backs zoo nu en dan raar te schutteren, maar keeper Katte is in buitengewonen vorm en retourneert elk schot onverbiddelijk. Bloemendaal valt weer enthousiast aan; goede voorzetten volgen meestal, doch het binnentrio weet er geen gebruik van te maken. Rust komt met blanken stand. Na het kopje thee is het M.H C., die de eerste aanvallen opzet, maar vindt keeper Berkhout evenal zijn confrater Katte in puike conditie. Bloemendaal trekt weer ten aanval, Gun ning zet goed voor en Dryver, die door een misverstand in de achterhoede geheel onge dekt staat, heeft geen moeite om met een keihard schot Katte te passeeren (01). MH-C. valt niet ontmoedigd fel aan en is nu iets in de meerderheid, doch voorloopig hebben de aanvallen geen succes, daar de Oranje-achterhoede zeer goed verdedigt. Ongeveer vijf minuten voor het einde zet Thate goed voor; de Oranje-verdediging mist en Mulder schiet den bal hoog in het net (1—1). De thuisclub valt nog enthousiaster aan, doch heeft geen succes als Thate keihard tegen den paal schiet; de bal verhuist weer naar de Bloemendaal-voorhoede. Het spel golft nu op en neer, terwijl geen der partijen in de meerderheid is. Als het einde aangekondigd wordt, is de Haarlemsche derby op hockeygebied voorbij en zijn de punten eerlijk verdeeld, wat zeer goed de verhouding weer geeft. TWEEDE KLASSE. H. D. M. 2Bloemendaal 2 (12) Bloemendaal pakt meteen goed aan. maar kan toch niet verhinderen, dat H.T.M. het initiatief overneemt; het Bloemendaalsche doel wordt direct bedreigd door een serie corners, welke echter alle goed door Visker gehouden en weggewerkt worden. Toch moet Visker voor een goed schot van den mid voor zwichten (10). Daar de" halflinie der gasten zeer slecht is. heeft ook haar voorhoede niet veel in te brengen. Rust 10. Na rust gaat het bij de Oranje-mcnschen beter; v. d. Stadt scoort den gelijkmaker. Bloemendaal blijft nu in de meerderheid; na goed spel van haar voorhoede geeft Maas Gunning de gasten de leiding (12). Bloemendaal domineert nu sterk, maar zij slaagt er niet in om het H.D.M.-doel nog weer te doorboren, zoodat het einde komt met een kleine overwinning voor de gaster.. Victoria 1M. H. C. 2 (10) M. H. C. II is er niet in geslaagd om Victoria een puntje af te snoepen, maar het heeft weinig gescheeld, want eerst even vooi tijd gelukte het aan Victoria den winning goal te scoren. Na het begin ontwikkelt zich nog eer tamelijk vlug spel op het overigens nogal zwaar te bespelen terrein Beurtelings onder nemen beide voorhoeden goede aanvallen, maar de verdedigingen die het gemakkelijker hebben dan een voorhoede op een zwaar ter rein, blijven de situatie de baas en retour- neeren den bal naar hun voorhoede. Na rust krijgt Victoria een beetje meer overwicht; de Musschen staan goed te ver dedigen; men denkt reeds aan oen gelijk spel, doch een minuut voor tijd scoort Victoria met een hard schot het winnende doelpunt (1—0). Direct hierop kondigt de scheidsrechter het einde aan. DERDE KLASSE. H. B. S. 1—Leiden 2 (4—0) In 't begin gaat de strijd gelijk op; de H.B.S.-achterhoede moet eenige malen han delend optreden, wat haar niet zoo goed gelukt als we van haar gewend zijn. Na ongeveer tien minuten neemt H.BS. de leiding door goed individueel werk van Bolland (1—0) Van nu af heeft Lolden niet veel meer in te brengen; vóór de rust maakt Bolland den tweeden goal voor de thuisclub. Na het kopje thee gaat de strijd weer gelijk op; een solo-ren van Van Ommeren wordt besloten met een hard schot, dat on houdbaar voor den keeper blijkt te zijn (3—0). Toch is Leiden nu niet zoo veel zwakker; zij doet nu en dan vinnige uitvallen, maar ce H.B.S.-halflinie weet van geen wijken cn verijdelt c'.ke poging tot scoren. H.B.S. is gelukkiger want. uit een snelle doorbraak wordt no. 4 gefabriceerd. Bloemendaal 3Togo 3 (11) Onmiddellijk na de bully gaat de voor hoede der thuisclub met den bal cr van door; In 't Veld scoort met een hard schot Bloc- mendaals eersten goal. il0). Togo onderneemt niet ontmoedigd eenige tegenaanvallen doch vindt vooral keeper De Kadt in goeden vorm. Even voor rust, als de Bloemendaal achter hoede ophoudt op een signaal van den scheidsrechter, schiet de Togo midvoor hard ln het doel; de scheidsrechter kent ten on rechte dit doelpunt toe. zoodat Togo op ge lukkige wijze aan den gelijkmaker komt 11. Na de rust is Bloemendaal er heelemaal uit, vooral de voorhoede. Slechts door stug verdedigen weet de thuisclub doelpunten te voorkomen. Einde komt met een selijk spel. Noord-Holl. Hockeybond. Bloemendaal 4A. M. V. J. 3 (60) Ook Bloemendaal IV maakte korte metten met het derde elftal van A.M V.J. Direct na de bully zwermt de Oranje-voor hoede voor het doel der hoofdstedelingen; Kaufman opent de score 1—0. Spoedig hierop vergrooten de midvoor en de rechtsbinnen den voorsprong met twee goede schoten Rust komt met 30. Na rust staat heel AMV-J. te verdedigen, maar het helpt haar niets, daar Bloemen daal nog drie keer het net der tegenpartij weet te vinden. Einde komt met een groote overwinnig der Bloemendalers. A. M. V. J. 2—H. B. S. 2 (1—7) Na de bully is H.B S. dadelijk in de meer derheid; goed gesteund door dc halflinie bestookt zij voortdurend het doel der Am sterdammers. Al spoedig heeft Blad succes met een goed diagonaal schot (0—1). Spoedig hierop voegt Van Dijken er nog twee bij en nog voor rust brengt dezelfde speler den stand op 05. Na rust krijgen we hetzelfde spel te zien. A.MV.J. doet eenige pogingen om tegen te scoren; het gelukt- haar ook met een goed schot van den midvoor (15). Dan is liet gedaan met A.M V.J. Kuipers maakt no. 6 en Ten Brink schiet met een hard schot uit een strafcorner no. 7 in het doel. DAMES-HOCKEY B. D. H. C. 1—H. L. C. 1 (2—1) De opstelling van Bloemendaal, dat Zon-, dag H. L. C. op bezoek kreeg, was als volgt; A. van Eek, D. Roos, C. Gronert R. van Panhuys, T. Roos, N, Drijver, J. Wilant, P. de Roos, N. Roos, E. Hofsté, W. v. d. Tak. B. D. H. C. verliest den toss en speelt eerst tegen een vrij sterken wind in. In het begin isH. L.C. iets in de meerderheid. De voorhoe de van H. L- C.. die uitstekend combineert, brengt den bal goed op. De Bloemendaalsche achterhoede weet echter steeds op het juiste oogenblik in te grijpen. Langzamerhand verplaatst het spel zich. Vooral de rechtervleugel van B. D. H. C., die ditmaal goed op dreef is, geeft aan de Ilaag- sche verdediging handen vol werk. Een schot op het H. L. C.-doel gericht wordt door do keepster onvoldoende weggewerkt en door de ingeloopen Bloemendaalsche voorhoede en do inmiddels te hulp geschoten Haagsche verde diging wordt de bal gemeenschappelijk het doel ingewerkt (10). Enthousiast wordt verder gespeeld. Geen van beide partijen ziet voor rust haar zwoe gen nog beloond. Na halftime is eerder van een overwicht van B. D. H. C. sprake. De midvoor van Bloe mendaal. mej. N. Roos krijgt den bal goed toegespeeld; met een mooi schot weet zij den voorsprong tc vergrooten (20). H. L. C. is hierdoor niet ontmoedigd; zij slaagt er inderdaad in, het spel weer te ver plaatsen. Verschillende malen kan slechte ten koste van een strafcorner gered worden. Toch blijft B. D. H. C. de gasten voorloopig de baas. Op den duur wordt de druk echter te zwaar en de linksbinnen van H. L. C. weet op uit nemende wijze een strafcorner in een goal om te zetten. (2—1). In de resteerende minuten poogt H. L. F. dan nog gelijk te maken. Het lukt echter niet. zoodat het einde met ongewijzigden stand komt. TWEEDE KLASSE. H. B. S. 1—Rood Wit 3 (2—1) Dameshockey munt zelden uit door over maat van techniek en ook in dezen wedstrijd was weinig „hockey" te vinden. Rood Wit krijgt spoedig de leiding als Mej. Soeters op fraaie wijze haar club de leiding geeft. Deze midvoor van Rood Wit was een van de beste speelsters van het veld. H. B. S. krijgt dan door mej. Straatsma spoedig den gelijkmaker. H. B. S. blijft nu in de meerderheid, totdat de voorsprong op 2—1 is gebracht door Truus Louw. Na eenige schermutselingen komt dan het einde met 2—1. SCHIETEN. Voor Vaderland en Koning. Uitslag van den clndwedstrijd gehouden door dc schiet vcrccniglng ..Voor Vaderland en Koning" op dc banen te Overveen. Hiermede zijn de laatste schoten op dc Ovex-vcenschc banen gelost, aangezien eind December de huur afloopt en de duineige naars. zeer ten spijt van de schutters r.let genegen zijn wederom schietbanen te ver huren. Het gouden horloge is gewonnen door L. Lemmers met. een mooie serie van 132 pun ten (van de 150). Bij den wedstrijd om den kamploensprljs zijn de volgende resultaten behaald: l H. P. Spoor 137 punten; 2 D. Teekens, 136 p., 3 B. v. Ruijven 134 p., 4 L. Lemmers 132 p., 5 Fr. van Pelt 130 p., 6 C. van Zalen 126 p., 7 H. Fortgens Jr., 124 p.. 8 H. Cramer 122 p., 9 J. Jacobs 116 p., 10 P. Uvenho"nn 116 p.. 11 H. v. d. Laan 115 p., 12 H. For4? - Sr. 109 p. Personeel. lste klas: 1 H. P. Spoor 94 punten: 2 B Ruljven 92 p.. 3 D. Teekens 90 p., 4 F. Pelt 89 p., 5 J. Jacobs 78 p. 2do klas: 1 C. van Zalen 87 punten; 2 H. Cramér 83 p., 3 P. Uvenhaven 81 p., 4 H. Fort gens Jr. 81 p., 5 H. v. d. Laan 81 p., 6 H. Fort gens Sr. 68 p. Den Rozcnprijs behaalde H. v. d. Laan en Fr. van Pelt belden met 2 rozen. Den negenprtjs lste kias: B. van Ruijven met 7 maal 9. 2de klas: L. Lemmers met 9 maal 9.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7