TWEEDE KAMER. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. KLENE's ZOUTEDROP HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG IS NOVEMBER 1929 14 November. De algemeene beschouwingen over de Rijksbegroo- ting voor 1930. Repliekendag. Een antwoord aan Ir. Bongaerts. De tweede repllekendag Herhaling en versterking van standpunt Ieders doel. Ook vandaag dus slechts enkele aanteeke- ningen over het in de middagvergadering gesprokene. De heer Lingbeek heeft nog eens betoogd, dat de C. H. en de A. R. niet samen mogen gaan, omdat zij geheel verschillende be schouwingen hebben, vooral over het vraagstuk de verhouding tusschen over heid en kerk. Hij ging zoover de C.H. groep bij Simson te vergelijken en den ministerpre sident bij Dalila, die den eersten de haren afsneed. Dr. Nolens vroeg de regeering een ruim ge bruik te maken van de haar verleende be voegdheid in het tweede lid van art. 11 der Nijverheidsonderwijswet dus meer geld beschikbaar te stellen voor nieuwe am bachtsscholen. Ook zeide hij te wanhopen aan de moge lijkheid om Mr. Marchant te overtuigen, dat de rechtsche groepen niet zijn ver antwoordelijk te stellen voor het optreden van dit kabinet. Hij zei den heer Marchant gaarne als advocaat te zien optreden, wan neer hij iets te verdedigen zou hebben. Maar niet als rechter, want zei monseigneur Mr. Marchant in in staat iemand te veroor- deelen, zelfs al kan hij zijn alibi bewijzen. Een scherp debatje ontstond er tusschen Dr. Nolens en Mr. Schokking. De eerste hield vol dat bij het tijdelijk gezantschap bij den Paus de C.H. toch heengestapt zijn over een beginsel, dat zij later telkens wil len handhaven. Mr. Schokking werd boos en citeerde uit de Handelingen van 1925 dat toen, in de moeilijkt oorlogsdagen, de heer Nolens het heeft uitgesproken, dat nooit of te nimmer op de houding, toen ingenomen door voorstemmers, een beroep mag worden gedaan, wanneer later een definitief ge zantschap zou worden overwogen. Voorts heeft de heer Schokking nog eens verdedigd, dat de christelijke beginselen grondslag kunnen zijn voor het politieke le ven, zich grondende op den samenhang van religie, zedelijkhe.d en recht. Beiden. Mr. Schokking en Dr. Nolens, bijgevallen door den heer Rutgers van Rozenburg, heb ben Mr. Knotlebeit het kwalijk genomen, dat deze opmerkte dat haast alles wat de rechtsche groepen thans noodzakelijk ach ten, in de practische politiek van liberalen oorsprong is. Vanmiddag is er over den aard van het kabinet geen nieuw gezichtspunt meer ge opend. Met Dr. Nolens heeft Dr. Moller de motie- Ter Laan, die het bezoldigingsbesluit op nieuw wil doen herzien, afgewezen, wijl de R. K. fractie geen motie wil aannemen, waarvan zij de overtuiging heeft, dat zij mis leidende uitwerking moet hebben: het aan nemen van die motie beteekent nog geens zins uitvoering. Tenslotte hebben de heeren Kersten en Schaper nog wat gekibbeld over de betee- kenis van een groot aantal bijbelteksten. De Kamer moet er werkelijk voor waken, dat zij zichzelve niet maakt tot theologisch dis puutgezelschap! Daarna kwam de regeering voor de tweede maal aan het woord. De heer Ruys de Beerenbrouck beloofde over het onder handelingstarief de landbouworganisaties te hooren. De regeering wil de verruiming van de invaliditeits- en de ouderdomswetten doen voorgaan bij een werkloosheidsverzeke ring en wel om dat de invoering daarvan te groote las1 en zou leggen op de nijverheid, vlak na de invoering van de Ziektewet. De kwestie, die de heer Bongaerts heeft ter sprake gebracht als gevolg van de publicatie door het U. D. van den brief van Prof. van Eysinga, gaf de regeering het volgende ant woord in den mond. De minister van binnenlandsche zaken zet te uiteen, dat Nederland bereid is. en steeds bereid is gebleken, de tusschenwateren te verzorgen en te verbeteren. De vrijheid van ons land om zulks te doen, wordt door niets aangetast. Ons land en zijn regeering wen- schen de tusschenwateren bij voortduring in goede bruikbaarheid te houden, wijl ons land daarbij het grootste belang heeft, maar ook om het internationale belang daarvan. De regeering is niet bereid autoriteit van de Rijnvaartcommissie op de tusschen wateren te erkennen. Uit eigen vrijen wil zal zij voor de goede bevaarbaarheid zorgen. Daarom zijn verbeteringen in uitvoering en voorbereiding. Schade daarvan voor de Maasvaart en Maastricht behoeft men niet te vreezen Oók in Limburg doet de regee ring alles. Met spoed wordt de bouw van de nieuwe Maastrichtsche brug ter hand geno men. met spoed de verbinding door 'tBossche- veld. En zei de minister een goede re geling van de waterverbindingen tusschen Luik en Maastricht za! noodig zijn in elke definitieve regeling met België. De heer De Geer maakte geen nieuwe op merkingen. De motie-Ter Laan werd verworpen met 57—23 stemmen. Vóór de S. D. en de VD. Hiermede eindigden de algemeene beschou wingen. Avondvergadering. Buitenland- sche Zaken. Twee communistische moties. In de avondvergadering kwam minister Beelaerts van Blokland aan het» woord ter verdediging van zijn beleid. Wie belangrijke mededeelingen of een Interessante uiteen zetting had verwacht over België is wel heel bedrogen uitgekomen: de minister zei niets; hij refereerde zich eenvoudig aan wat ln de schriftelijke gedachtenwisseling van regee- ringszijde was opgemerkt, aan wat gebleken Is de houding der regcering te zijn uit de gepubliceerde stukken-wisseling tusschen ons land en Bolgië.En bovendien: hij sloot zich ook aan bij- wat de minister-president van middag had geantwoord aan den heer Bon gaerts. Wat alreeds bekend was geworden deelde minister Beelaerts vanavond officieel mede: het rapport der commissie, die de organisatie van een economlschen voorlichtingsdienst be studeerde is gereed, maar nog niet bij de re geering ingekomen dit rapport gaat daar na naar de Bezuinigingscommissie om advies. Hoe ook dit advies mag luiden: de verant- woordelijkhe;d berust bij de regeering. Nóg een belangrijke mededeeling deed de bewindsman: binnenkort zal de kwestie van de uitschakeling van dubbele belasting tus schen ons land en Duitschland geregeld zijn Optimistisch ongetwijfeld bleek de minister gestemd ten aanzien van de onderhandelin gen, die nog altijd gaande zijn met Duitsch land over vergoeding van door dat land aan gebrachte oorlogsschade aan Nederiandsche eigendommen en over het toelaten van grooter invoer van kolen uit ons land in Duitschland als gevolg van het credietver- drag. Was hier niet de diplomaat allereerst aan het woord? Ook den kweekers opende minister Bee laerts uitzichten, toen hij repte van nieuwe mogelijkheden, die het streven zouden kun nen tegenwerken van de Amerikanen, die om protectionistische doeleinden te bereiken in de Nederlandsche producten allerlei ziek tekiemen willen ontdekken. Minister Beelaerts weersprak 't, dat de Chineesche regeering aan de regeeringen een nota zou hebben doen toekomen waarbij zij mededeelde, dat met ingang van 1 Januari 1930 alle exterritoriale rechten zouden wor den afgeschaft. T.a.v. onze erkenning van Rusland deed de rustigste bewindsman van het kabinet den heer Wijnkoop opmerken dat de erkenning van Rusland niet mag worden bezien buiten samenhang met het groote doel der Sovjets: de wereldrevolutie, ook in onze overzeesche gebieden. De Volkenbond zoo betoogde de bewinds man heeft zijn levenskracht bewezen: de bond is een factor van groote beteekenis ge worden voor de ontwikkeling van het saam horigheidsgevoel der naties. Als groote doel moet de Volkenbond in het oog houden de vermindering van bewapening. Maar waarschuwde de minister laten wij toch niet denken, dat hier een gemakkelijke op gave wordt gesteld en laten wij voorzichtig zijn met al te spoedig te spreken van gebrek aan ernst: op dit gebied moet wel aanhou dend aandacht zijn, maar even noodig is groote voorzichtigheid. Dat alleen vernoogt de kans van slagen. Voorzichtigheid is ook noodig zei de bewindsman tot den neer Marchant wanneer er b-v. een voorstel wordt gedaan om het Pact van den Volken bond in overeenstemming te brengen met het Kellogg-pact. Dat was niet in eens te berei ken: men moet voorzichtig zijn om de ge volgen, om mogelijke verplichtingen tot nieuwe sancties. Ter waarschuwing van den heer Marchant citeerde op «Lit punt de be windsman Prof. van Embden. De minister betoogde 't ten slotte als nood zakelijk, dat Nederland meedoet aan den economischen wapenstilstand. De heer Wijnkoop kwam nog met twee moties. De eerste wil alle exterritoriale rechten in China afschaffen. De tweede Sovjet-Rusland erkennen. Morgen daarover stemming! INTIMUS. tegen elkaar: Het Is nauwelijks de moeite waard om te verdeelen?" Getuige: Ja zeker. Getuige kon gaan zitten. Dit alles was voor verdachte zéér bezwarend doch hij zeide zich van de heele historie niets meer te kunnen herinneren. Hij was een beetje onder den in vloed van sterken drank geweest. Noch een bekentenis noch een ontkentenis dus. Het melkknecht je wist nog te vertellen, dat verdachte, toen hij dien avond te tien uur behoedzaam uit den koestal kwam een zwart haveloos jasje aan had. Het zelfde jasje, dat nu op tafel lag en in het bosch gevonden is. Ook andere getuigen hebben de verdachte en diens kameraad of om tien uur of om 4 uur bij den stal gezien of hooren praten. De kameraad, die op het oogenblik gevangenis straf ondergaat, was wel opgeroepen, docb werd niet als getuige gehoord, om hem niet In de verzoeking van het afleggen van mein eed te brengen. Verdachte hield vol, dat hij dronken wac Hij is vroeger in een krankzinnigengesticht te Noordwij kerhout verpleegd geweest. De zaak staat of valt met het get.u1gent van den zeeman, die in den kelder geslapen heeft, zei de officier van justitie. En omdat dit getuigenis zeer positief is, achtte hij het ten laste gelegde bewezen. Omdat verdachte zich niet meer kan red den uit de onwaarheden, die hij tijdens het vooronderzoek gezegd heeft simuleert hij thans alles te zijn vergeten. Spreker eischte acht maanden gevangenisstraf. Mr. L. G. van Dam wees als verdediger op den goeden keer, dien 't leven van verdachte genomen heeft door het ondergaan van de preventieve hechtenis en door zijn trouw plannen. Hij kan nu een vaste betrekking krijgen op een trawler. Mr. Van Dam zag niet in, waarom hier geen voorwaardelijke straf kan toegepast worden. De ernst van het feit is daarvoor toch geen criterium. Pleit-er vroeg ook een reclasseeringsrapport. De uitspraak is Donderdag. DE DIEFSTAL IN HET STATION TE VELSEN. ACHT MAANDEN GEVANGENISSTRAF GEBIECHT. In den nacht van Zaterdag 15 op Zondag 16 September is ingebroken in de derde klasse wachtkamer van het station VelsenIJmui- den Oost. Uit het buffet werden amandel broodjes, koeken, een doosje sigaretten en 3.80 aan los geld gestolen. Des morgens vond de pachter van de restauratie in de wachtkamer eenige stukken rubber en een mes. Het bleek, dat de dief was binnengeko men door op een bank en daarna op een ko zijn te klimmen en vervolgens het tuimel raam te openen. De politie vond in Velser- beek een pakje, waarin schoenen en een jas zaten, die de politie niet geheel onbekend wa ren. Al deze voorwerpen lagen nu op de groe ne tafel en in het beklaagden bankje zat een 38-jarige zeeman uit IJmuiden, thans gede tineerd, A. R., die zich te verantwoorden had als verdacht van dezen diefstal met inklim ming. De belangrijkste getuige was een 50-jarige collega van den verdachte eveneens uit IJmuiden. Verdachte en hij hadden in de maand Juni een eigenaardige slaapplaats. In een kelder onder een koestal sloeg de landbouwer, waar bij getuige in dienst was, koeienvoer, hooi en stroo op en daarin vonden de collega's blijk baar een zachte en koele legerstede. Althans de getuige. Dien Zaterdagavond was getuige om negen uur naar bed gegaan. Om tien uur kwam een zestienjarig melkknechtje, dat zijn hondekar in de stal had gezet hem wekken. De jongen had getuige's collega op eenigszins geheim zinnige wijze de schuur zien verlaten. Getui ge vatte de zaak nogal kalm op. en legde zich weer tusschen het hooi. het stroo en het koeienvoer. Te vier uur 's nachts werd hij wakker door gepraat. Zijn mede-kelderbe- woner was met een ander varensgezel „thuis" gekomen. Zij hadden het over dubbeltjes en kwartjes, over sigaretten en chocola. En zij zeiden ook, dat „de poen" niet was meege vallen. Getuige herinnerde zich door deze vreem de woorden dingen, die 's middags waren voorgevallen. Zijn keldergenoot had een mes gevonden tusschen de schillen, en hij was dal,'mes aan het schoonkrabben. Getuige zei: „Wat ga je daar mee doen?" Zijn collega ant woordde dat het wel eens te pas zou kun nen komen. Later zag getuige, dat hij er rubber mee sneed. De president: Heb je ook gezien, wat hij met die stukken rubber gedaan heeft? Getuige: Onder z'n schoenen gespijkerd. Terwijl getuige dit dus alles in zlin herin nering zag voorbijtrekken zag hij tevens op meer concrete wijze, dat de eene varensgezel den ander een doosje gaf. Wat er in zat kon hij niet zien, doch er werd gesproken over chocola en een der lieden vond, dat die cho cola wel goed was voor zijn mosder. Boven dien hadden ze het over 80 cent. Nu kwam er iets in de zaak, dat nog leven diger aan Giessen-Nieuwkerk herinnerde dan al deze dingen het tot nu toe al gedaan had den. Er lag een nijptang op de groene tafel. Deze is gevonden onder het tuimelraam in de wachtkamer. Ken je die nijptang? vroeg de president getuige. Ja, zei getuige. De president: Heb je haar ook gemist? Getuige: Neen, want Wij gebruiken haar nooit. De officier van justitie: „Zeiden zij niet 16 PROCESSEN-VERBAAL 5 MINUTEN- IN DE VAL BIJ HET POLITIE.BUREAU. De eerste dagen van de nieuwe verkeers regeling heeft van 's morgens vroeg tot des avonds laat een agent op den viersprong KruisstraatSmedestraatBarteljorisstraat Krccht gestaan, om de menschen die in de val loopen te waarschuwen. Maar dit kon oeen blijvende verkeerspost zijn. Donderdag st-ond er dan ook geen agent meer. Het ge volg was. dat zeer velen toch de Kruisstraat in verkeerde richting bereden. Wij telden in 5 minuten 6 automobielen en 10 fietsers, die van de Smedestraat komend de Kruisstraat Inreden om naar het Station te komen. De Commissaris van Politie deelde ons mede, dat er nu nog geen processenverbaal opgemaakt worden. Als wij ovenwei eenige dagen verder zijn, zal er niets anders op zitten dan bekeuringen te maken. B. en W. hebben de betrokken verkeersregeling ge maakt, zoodat het de taak van de politie is die uit te voeren, hoewel ik zoo zei de heer Tenckinck overtuigd ben, dat er per dag misschien wel honderden processen-verbaal te maken zijn. Feitelijk is door den nu geschapen toe stand het verkeer in de Kruisstraat gevaar lijker geworden dan het vroeger was. Nu mogen de autobestuurders en trambestuur ders die in do richting NoordZuid rijden veronderstellen, dat zij geen verkeer tegen komen. Als dit nu toch onverwachts voor hen staat, is de kans groot, dat er botsin gen komen. Eenige raadsleden die het ook beter zouden vinden als de Smedestraat alleen wordt open gesteld voor het verkeer NoordZuid (en niet ZuidNoord zooals het nu is) hebben het voornemen deze aangelegenheid in den raad ter sprake te brengen en B. en W. te verzoeken alsnog oen wijziging in de ver keersregeling in te voeren. Er is de opmerking gemaakt, dat het ver keersbord „Verboden in te rijden" niet bij het begin van do Kruisstraat staat, maar zoo. dat nog t-wee huizen van de Smedestraat ook onder het verbod vallen. Dit is volkomen juist, maar als het bord op do goede plaats gezet wordt, dan ziet niemand het meer vanwoge de bocht. Er hebben dus practische overwegingen gegolden. GOUDEN ECHTPAAR. De naam van het echtpaar op den Heeren - singel 31a, dat op 19 November a.s. zijn gouden bruiloft viert, is niet Balders, zooals Woensdag in ons blad vormeld stond, maar Alders. SCHOUWBURG JANSWEG. „Het Licht in den Nacht". Het ensemble Jacques Sluyters geeft Zondag avond in den Schouwburg aan den Jansweg oen opvoering van In te Onsman's „Het licht in den nacht". Het feit van Onsman's over lijden en de blijvende waarde van het ge noemde werk waren voor het gezelschap aanleiding het stuk weer op het repertoire to nemen. Het is inderdaad een mooi, op bouwend stuk, dat den toeschouwer sterk ontroert. De pers schreef indertijd zeer gunstig over stuk en onvoering. Het stuk dramatiseert de oorlogsellende, den jammer van de menschenverminklr.g en van den volkenhaat. Aan het gezelschap zijn o.m. verbonden: Truus Post, Marie Braakensiek, Betty Grit Vink, Julius Brongers, Jascq. Sluyters, Eb. Erfmann. VEERTIG JAAR BTJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Maandag a.s., 18 November, hoopt de heer W. H. Nieuwenhof, wagenmaker aan de Centrale Werplaats, den dag te herdenken waarop hij vóór 40 jaar in dienst kwam bij de Ned. Spoorwegen. OPMEPKTNGFN UIT DE BURGERIJ. Wij hebben Maandag j.l. uitvoerig geschre ven over de verkeersregeling in de Smede straat. Een abonné zendt ons nog een klacht over de situatie daar. Ket verkeer, zegt hij. wordt in een muizen val gewerkt aan het einde der Krocht. Op den hoek van de Nassaustraat hebben ge regeld botsingen plaats omdat daar hei. ver keer ook uit Kruisstraat en Ridderstraat komt. Waarom de Smedostraat niet afgesloten, zooals onze commissaris van politie heeft voorgesteld?, vraagt inzender, VOOR DE KINDEREN. Nadat ze gelukkig de grenzen waren over» getrokken, vond de prinses het heerlijk, rustig in de auto te mogen zitten, terwijl ze het land schap bewonderde en met Billy een gezellig praatje maakte, toen zij langs de wegen trok» ken. Toen begon ook Leander op zijn luit te spelen en sems hield hij even met zingen op. en vroeg hun het liedje mee te zingen. Dus de tijd ging prettig voor hen voorbij, tot zij kwamen in de straten van een stad. waar juist markt werd gehouden. Koeien, schapen, varkens, paarden en allerlei soort dieren werden naar het markt» plein gedreven. En Billy moest erg oppassen, dat hij met zijn auto geen dieren aanreed. Het zou goed zijn afgeloopen, als niet plotse» ling een vet varken dwars de straat was over* gcstcken, net voor den wagen- Billy trachtte dadelijk te stoppen, en zette de remmen aan. Doch de prinses schreeuwde, en greep den arm van Billy, waardoor Billy de macht over het stuur kwijtraakte. De wagen slipte, sloeg een aantal schap-en neer, stootte op een kudde paar» den en koeien en toen ontstond een verschrik kelijke herrie. Schapen, paarden, varkens, koeien, namen de bcenen, en vlogen de straat over- De drijvers schreeuwden uit alle macht cn sloegen met hun stokken op de beesten. De menschen vluchtten in de winkels en in de huizen, vrouwen schreeuwden en vielen flauw. En toen verscheen de politie op het tooneel van het ongeluk. Nu, dat zal zeker niet gemakkelijk afloopen! INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per regeL een zalfje voor de keel en tevens lekkernij KLENE's TURKEY DROPS (met anijs) SCHEEPVAARTBERICHTEN Aldabi 12 Nov. van Kaapstad naar Las Pal- mas. Beira naar Rotterdam. Alchiba 13 Nov. te Santos, Buenos Aires naar Rotterdam. Almkerk passeerde 13 Nov. 14 u. Gibraltar, Australië naar Rotterdam. Abbekerk 13 Nov. van Aden, Rotterdam n. Australië. Arendskerk 14 Nov. 20 u. te Hoek van Hol land verwacht, Hamburg naar Rotterdam. Ar es, 13 Nov. ladende te Konakri, W. Afrika naar Amsterdam. Aldebaran passeerde 13 Nov. Gibraltar, Rotterdam naar Australië. Bali 13 Nov. te Calcutta van Java. Bennekom 12 Nov. van Callao naar Mol- lendo. Boskoop 14 Nov. te Antwerpen van Ham burg. Burgerdijk passeerde 14 Nov. Lizard, Nor folk naar Rotterdam. Bovenkerk 14 Nov. te Rotterdam van Ran goon. Drechtdijk 12 Nov. 22 u. 50 m. 1050 mijl Z.-West van Valentia, Pacifickust naar Li verpool en Rotterdam. Grootendijk 13 Nov. te Vancouver, Ant werpen naar de Pacifickust. Gorontalo 13 Nov. 19 u. van Marseille, Java naar Rotterdam. Gelria passeerde 14 Nov. 8 u. 25 minuten Portsmouth, Amsterdam naar Z.-Amerika. Giekerk 14 Nov. van Amsterdam naar Rot terdam. Kota Radja, passeerde 13 Nov. 21 u. Gi braltar, Rotterdam naar Java. Koudekerk 13 Nov. van Hamburg naar Antwerpen. Lochkatrine 11 Nov. te San Francisco, N. Pacific, naar Liverpool, Southampton, Lon den, Rotterdam. Luna 11 Nov. te Kingston J. van Curasao. Modjokerto 8 Nov. van Los Angeles naar Java. Mapia 13 Nov. te Belawan Dell naar Cal cutta. Nias 13 Nov. van Port Said naar Genua, Beira naar Rotterdam. Nebraska 12 Nov. te Los Angeles, Rotter dam en Londen naar Jamaica, N. Pacific. Nictheroy 13 Nov. 8 u. 34 min. 40 mijl Oost van Nit-on, Rotterdam naar de Pacifickust. Orestes 12 Nov. van Takoradi naar Tree- town, W. Afrika naar Amsterdam. Rij oerkerk 13 Nov. van Durban naar L. Marques. Simon Bolivar 13 Nov. van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Singkep 13 Nov. te Port Said, Amsterdam naar Java. Slamat passeerde 13 Nov. 16 u. Suez, Rot terdam naar Java. Tambora passeerde 14 Nov. 2 u. Dover, Rotterdam naar Java. Tjisaroea 12 Nov. te Batavia van Sjanghai. Usambara van Beira, 13 Nov. te Lorenzo Marques. Veendam 13 Nov. van Rotterdam naar Ha vana. Veendijk 14 Nov. te Madras, Rotterdam n. Calcutta. IJselkerk passeerde 14 Nov. Gibraltar, Rangoon naar Rotterdam. Zeelandia 13 Nov. 13 u. van Las Palmas, Z.-Amerika naar Amsterdam. Andijk 14 Nov. te Port Said, Rotterdam n. Kurrachee. Alkmaar 12 Nov. van Tocapilla naar Iqui- que. Blommersdijk 14 Nov. van Suez, New-York naar Java. Insulinde 14 Nov. van Colombo, Java naar Rotterdam. Kangean passeerde 13 Nov. Perim, Am sterdam naar Batavia. Kertosono 14 Nov. 12 u. van Barcelona, Java naf- Rotterdam. Samarinda 14 Nov. van Rotterdam naar Hamburg. Sitcebondo passeerde 14 Nov. Kaap del Arnxi, Java naar Rotterdam. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Concert door de Stafmuziek van het 5e regt. Infanterie. 4.00 „Onze Auto". Een achttal les sen door J. J. A. de Ridder. 4.30 Sportpraatje door H. Hollander. 5.00 Gezondheidshalfuur tje. Dr. E. H. la Chapelle over: De zorg voor het gebrekkige kind. 5.30 Duitsch voor ge vorderden en conversatie. 6.01 Concert door het Omroeporkest. Het Tokkel-Octet „Cae- cilia" en het dubbelmannenkwartet „Kunst min". 8.00 VARA. Orgel-recital. 8.15 VARA. Lezing over: „Instituut en massa ontwikke ling". Daarna: Blijde Wereld avond. Het Barchem-koor. zangeres, orgel en orkest. Toe spraken. Na afloop: Actueele en levensliedjes afgewisseld met gramofoonplaten. HUIZEN 1875 M. (Uitsl. K.R.O.-Uitz.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Kinderuurtje. 4.00 Cursus Esperanto. 4.30 Cursus Engelsch. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Beursberichten. 6.05 Concert. Sopraan. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.45 Journalistiek weekoverzicht. 7.00 Lezing over: „Electriciteit in de huishouding". 7.30 Gramofoonmuziek. 8.30 Orkestconcert. Na afloop: Gramofoon muziek. 12.00 Sluiting. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.45 Berichten. 3.50 Concert. A. Lilley (sopraan). A. Burch (bariton). Orkest. 5.05 Concert op Cinema-orgel. 5.35 Kinder uurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Zang door Stiles- Allen. 7.20 Lezing. 7.35 Lering. 7.50 Vaude ville. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Be richten. 9.55 Concert. Orkest. L. Henry, K. Hilliard (sopraan), G. Baker (bariton). I. Vintor (komiek). 11.05 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12,50 Gramofoonmuziek. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoanmu- ziek. 7.50 Piano-les. 8.20 Concert, o.a. Revue-* scènes. 9.50 Gramofoonmuziek. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 4.50 Concert. Piano, viool, en cello 7.20 Vroolijke avond. Orkest, Schrammel- trlo en solisten. 9.50 Dansles. 10.20 Dansmu ziek. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Muziekuitzending voor scholen. 12.10 Lezingen. 1.20 Gramofoonmu ziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg 4.50 Lezingen. 7.20 „Snannung". Orkest en declamatie. Daarna Sriortverslagen. Vervol gens tot 11.50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1153 M. 2.50 Concert. Orkest en zangeres. 7.35 ..Fa- milien Hansen" van Jens Locher. 7.50 Orkest concert. 8.50 Concert. Zanger en piano. 9.25 Orkestconcert en voordracht. 10.30 Dansmu ziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert nun.v. pianiste.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14