H. D.-VERTELUNCEN Wat een bof FLITSEN F1 ink en Lenig SIERADEN ANDRÉA EMH00SE? FEUILLETON STADSNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehoudend Omkeer naaT het Fransch door JACQUES GéSANNE „Noem my Peggy, als we alleen zyn, wil je Paul? Dat „chère amie" ergert me op den duur." De Follembray antwoordde glimlachend: .Peggy künkt inderdaad gezelliger, maar Ik zou je zonder je toestemming nooit zoo heb ben durven noemen." „Alsof je met andere vrouwen zoo vorme lijk bent!" „Ja. maar andere vrouwen stel ik niet ge lijk met jou, Peggy!" ..Dat Is aardig van je en apprecieer ik zeer. Wil je nu vanavond alle fox trots met me dansen?" „Ja." „En alle tango's?" „Ja." „En alle bostons?" „Ja, maar dan moet je er niet bang voor zijn, wanneer Ik je in opspraak breng," voegde zij er aan toe. „We doen niets afkeurenswaardigs wan neer we dansen, veronderstel ik toch. En daarbij kun je best begrijpen, dat over een huwelijk als het mijne, waarin de man z'n eigen leven leeft, die naar Deauville reist, als ik te Chamonix vertoef en naar Venetië als ik te Biarritz verblijf, de menschen altijd stof tot praten hebben. Ze hebben al reeds zooveel dingen van me verteld, die..., ze haalde de schouders op, en zei op eenigszins boozen toon: „Ik heb geen kinderen en zou werkelijk wel dom zyn om me die enkele genoegens van het ieven te ontzeggen." Ze keek hem aan met haar mooie oogen. waarin ze openlijk haar sympathie voor hem liet blijken. „Peggy! Peggy! ga je nu onverstandig worden?" „Heb je dan zoo over me te klagen? Als je zooiets zoo spoedig opmerkt, zal het wel niet de eerste keer zijn, dat iets dergelijks je is overkomen, dierbare." „Dierbare vind ik nu ook niet aardig klinken." ,,Ja, dat is waar; maar je bent vandaag zoo tegenstrydig. Van den winter deed je niets dan flirten en nu we hier alleen zyn en dus een goede gelegenheid hebben, doe Je Je zoo koel voor." „Toch heb ik wel sympathie voor Je Peggy" De oogen van de Jonge vrouw keken hem eenigszins spottend aan, waaruit De Foil en- bray begreep, hoe moeiiyk de rol was, die hij speelde. ,.En voor niets ter wereld," vervolgde hij zonder aarzelen, „zou ik willen, dat ge iets zoudt doem, waarover ge U later zoudt be klagen." De zachte oogen van daar straks kregen nu een scherpere uitdrukking. „Ge houdt zeker- nog altijd veel van.Ma dame de Chapareillant?" Iiy haalde de schouders op: „Wanneer Je ook maar een beetje op de hoogte was van mijn bestaan, dan zou je weten, dat ik de persoon, welke je zooeven genoemd hebt in geen jaren heb ontmoet. Ze is meestentyds op reis." „Dat zegt daarom nog niet, dat je nooit aan haar denkt!" „Neen. ook dat niet. Ik denk alleen aan die vrouw, die zeer zeker een lieve verschoning is wanneer ik een speciale reden heb om me haar te herinneren, maar heusch niet al tijd; dat kun je gerust geloovcn „Je he>bt toch veel van haar gehouden!" „Wie heeft je dat verteld?" „Bekenden van me." „Menschen, die beter zouden doen, zich met hun eigen zaken te bemoeien, denk ik." Nu had hy reden, om zich boos te toonen. Ze zei tactisch ,,Kom, trek er je maar niets van aan." Op dat oogenblik kwamen twee jonge vrou wen binnen, die in hetzelfde hotel logeerden. Uitroepen, handjes geven, gefluister! De Follenbray trok zich bescheiden terug. Hy had misschien wel de waarheid gezegd, toen hij haar verzekerde, dat hy Mme de Chapa reillant niet liefhad; met de Jaren was die liefde minder geworden. Het eenige, dat hy haar niet bekend had, was, dat die vrouw die lieve verschijning, zooals hij gezegd had. een zekere toovermacht op hem had uitge oefend. Dat hy haar niet meer liefhad, dat kon waar zyn, maar dat hy nooit meer een an- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. IN ZILVER EN BRONS LANGE5 PELDEN *71/7$ BROCHES HANGERS4?i~ GR.H0UT5TR. 163 TEL.1£3?>3 Uit het Amerikaansch door NINA WILCOX PUTMAN Vertaald door CHRISTINE KAMP. (Verhaal in Briefvorm). n> Het was een prachtige dag, zelfs was er een beetje warmte in de lucht. In Hydepark zag ik heele bedden gele narcissen bloeien. Dat gezicht, vroolijkte mij wat op. Je weet hoe hot is meisjelief, een Nertsmantel zal niet. alleen het gebroken hart van een vrouw bedekken, maar ook een langen tijd duron, eer er reparatie aan is. Toen ik Shepherd Market bereikt had, begon ik werkehjk be lang te stellen in gebruiken en gewoonten, anders dan de onze. Ik vond een fatsoen lijken comestJbles-winkel en toen ik naar bin nen ging om den prys van verschillende din gen te vragen, kwam er dadeiyk remand's grootvader aan, eruit ziende als een profes sor in de mathematiek, die vol eerbied myn orders vroeg. „Ik ben hier pas komen wonen," zei Ik schuchter, ..en daarom kom ik eens vragen naar uw prijzen." „Ik ben u zeer dankbaar." antwoordde de man. „Mag ik uw adres weten?" „Hot isClews House," stamelde ik, eer ik begreep, wat ik zei. De professor keek eens naar myn mantel en smolt weg in een hoopje vettige onderdanigheid. ..O. dank u dank u hartehjk!" zei hy. ..Ik liati a! .moord. - de C'r.vs mn Amerika nen zou verhuurd worden. Eeu inooi huis, dere vrouw zou kunnen liefhebben, dat was zeker. Hij had er nog wel eens moeite voor gedaan, maar die liaisons waren nooit van langen duur geweest en ze hadden hem maar last bezorgd, Want hij brak, uit medelijden, ongaarne een verhouding af. En ook had er een ommekeer in hem plaats gegrepen, welke zich bij de meeste mannen op veertigjarigen leeftijd voordoet, wanneer ze reeds vroeg de ernstige zijde van het leven hebben leeren kennen. De liefde was voor hem niet onontbeerUjk meer. De zucht om vooruit te komen was by hem ontstaan, het vurig verlangen om een carrière te voltooien, die menigeen reeds schitterend vond, maar waar hij zelf nog lang niet tevreden mee was. Hij liep nu met stevigen pas den weg af, terwijl hy de zuivere lucht met volle teugen inademde. „En nu was ik nogal hierheen gekomen, om alleen te zijn, stil te kunnen werken en af en toe eens rust te kunnen nemen. En daar valt me warempel die kleine weer op mijn dak, die me den geheelen dag aan *t ïyntje houdt en me alle avonden dwingt tot die einöelooze fox trots. Ook herinner ik me niet dezen winter met haar geflirt te hebben. Ik heb haar eenvoudig enkele lieve, onbe duidende woordjes gezegd, voor Ujdpassee- ring, omdat men zich by de familie altijd zoo gruwelyk verveelt. Zooals afgesproken was, danste hy dien avond met. Peggy. Na verloop van enkele uren troonde ze hem mee naar den tuin van heit hotel. Ze gingen zitten op een bank, die uit zicht gaf op het meer. Boschjes bamboesriet beschermden hen tegen al te nieuwsgierige blikken. De nacht was donker, zoel en vol van heerlijke geuren. Bootjes gleden lang zaam over het water, waarop enkele zangers hun liefiyke liedjes met guitaar en mando line begeleiding lieten weerklinken. „Paul!" zei ze haar wang tegen Follembray's schouders leggend! Hij herinnerde zich een soortgelyken avond van vroeger, in gezelschap van Mme de Cha- pareillan, waarop hy werkelijk de grootste vreugde had gesmaakt, waarvan het men- schenhart vervuld kan zyn. Heeriyke avonden, die nooit meer zouden terugkomen. En nu by haar, dacht hij slechts aan z'n smoking, die ze stellig zou bederven. Het was zoo drommels moeilijk om er dat mengsel van poeder en crème later af te krijgen. Haar uitroep „Paul!" beantwoordde hy be leefdheidshalve mei, Peggy"! Daarop trok hy de stoute schoenen aan en begon „Peggy, kleine Peggy, het schijnt je ge griefd te hebben, dat ik je op een andere wyze sympathie toedraag dan je het zou hebben verlangd. Luister eens goed naar me. Peggy. Ik ken al de ellende, die voortvloeit uit de liefde." „Wil je daarmee zeggen, dat we dus mlet van den heeriyken zomertyd zouden mogen genieten, omdat- de winter erop volgen moet! Kom, spreek toch niet zoo dwaas!" En brutaalweg sloot zy z'n mond met een kus. „Paul," zei ze nog eens bevende. „Speel niet met vuur Peggy, ik ben ook maar een man, die nu z'n verstand moet gebruiken voor twee. We zullen nu dadelijk vriend schappelijk afscheid nemen; misschien dat de nacht uitkomst brengt. Wanneer mor gen Ze meende z'n gedachten geraden te heb ben en fluisterde zacht: „Wat een kind ben je nog!" Ze namen afscheid. Hy had slaap en sliep spoedig in. Tegen acht uur den volgenden morgen werd hy wakker. Hy herinnerde zich plotseling de gebeurtenissen van den vo- rigen'avond. Hy twyfelde er geen oogenblik aan: de nacht had uitkomst gebracht. Binnen eenige minuten had hy z'n koffers gepakt, zoo goed en zoo kwaad als het ging. Hij belde daarop den kamerbedien.de. Laat eens dadeiyk myn nota bovenbren gen, want ik vertrek met de boot van negen uur. Als men vraagt waar ik heen ben ge gaan, dan moet je maar zeggen, dat ik.den trein van tien urn- naar Milaan heb genomen Je kunt op een goede fooi rekenen. Jammer toch dacht hij by zich zelf. Ik had het hier zoo echt naar m'n zin: een mooie kamer met een prachtig uitzicht en eerste klas keuken. Wat een pech dat ik die kleine nu juist moest ontmoeten! a Toch wreef hij zich voldaan in de handen daar hy nu zeker wist-, spoedig weer z'n vry- heid te hebben, die voor sommigen, en ook voor hem, de grootste zegen op dit onder- maansche is. myladymadam, meen ik. Als ik t mag zeggen, heeft de hulshoudster van de her togin hier jarenlang alles gekocht en als wij de eer mogen hebben u te bedienen, zullen wy u Juist zoobehandelen als hare hoog heid." Wel, Rosamonde, wat kon ik daarna doen? Lieve meid, ik kon in dien win kei net zoo min spreken over contante betaling, als dat ik dc duurste kapper van New-York mij per manent ondulation kon laten geven. By den slager ging het juist zoo. Het eenige bezwaar was, dat ik eenvoudig cavia ar, champagne en kreeften moest bestellen. Iets minder duur zou mij dadeiyk onder verdenking hebben gebracht. En het grappigste van het geval was, dat al dat bestellen, myn bonten man tel en het adres in Park Lane my biologeer den, zoo dat ik mijzelf niet meer kende. Maar er scheen toch nog een beetje gezond ver stand in my te zyn overgebleven en de laat- 'ste roekelooze daad was, dat ik aan Geems by mijn terugkeer zei, dat ik voor dc huis houding een rekening by verschillende win keliers had geopend en dat hy daar alles kon krygen. Maar denk nu niet, dat, toen de eerste op winding voorby was, ik mij niet ellendig ge voelde. Dickey en ik voelden ons zoo, toen er drie, vier, vyf dagen voorby gingen zon der antwoord van moeder Brooks. Wij gin gen byna niet uit het huis. behalve om een wandeling te doen, want zooals ik je zei, ver zwelgt onze auto een massa gasoline en die is duur. Maan- een avond, na een vreesdij ken. re- genachtigen dag. konden wy de verveling niet meer uithouden. Omstreeks elf uur wierp Dickey de krant neer. waarin hy geprobeerd had te lezen het huiveringwekkende verhaal van een officier in Ladyanüüi g&Lurendê VREUGDE IN DE JANSSTRAAT. OFFICIëELE RECEPTIE IN RESTAU RANT KöHLINGER. Dubbele vreugde in de Jansstraatvereenl- ging! Viering van het derde lustrum en tege lijkertijd inwijding van de herboren Jans straat: geasphalteerd, nieuw verlicht en weer vol tramgesuis en vroolyk belgerinkel! Dus: overal wapperende vlaggen, dus: een eenvoudige, smaakvolle versiering van de nieuwe Jansbrug; dus: Maandagmiddag een officieele receptie in het restaurant Köhlin- ger, waar het bestuur der Janssstraat-Ver- eenlging als gul gastheer optrad. Een „druk bezochte receptie", inderdaad. Vele autoriteiten aanwezig: de Wethouder en de Directeur van Openbare Werken, Mr. J. Gerrltsz en de heer L. C. Dumont, verder voor de N.ZH.T.M. Ir. W. J. Burgersdyk en Mr. D. A. E. Immlnk; Ir. J. A. Reus, Directeur van het Gemeentelijk Eleetriciteitsbedryf; de heeren C. ten Boom en F. H. Smits Sr. voor de Middenstandscentrale; de Directeur der Nuts-Spaarbank, Mr. Fuhri Snethlage. Ook de Kamer van Koophandel, het Centrum- Comité Koninginnedag en verschillende straatvereenigingen waren vertegenwoordigd. De voorzitter der Jansstraatvereeniging, de heer Fr. Duyn, opende de feesteiyke byeen- komst met een kort woord waarby bij her innerde aan den gedurende zoovele jaren gestreden strijd, die nu met succes is be kroond. Daarna sprak de wethouder Mr. Gerritsz. Spr. herinnerde aan de beiangryke wisse lingen die in Haarlem plaats hebben, waaruit wel blijkt dat een stad een levend organisme is. Inderty'd bestond in vele kringen, vooral ook in die van de Kamer van Koophandel, groote belangstelling voor de ontwikkeling dezer stad- Spr. wilde één naam noemen, dien van den ouden heer Geyl, als den naam van den man, die ongetwijfeld méér dan menig ander voor Haarlem gevoelde en deed. In die dagen schreef spr. een brochure over Haarlem als haven- en industriestad en ln 1919, als raadslid, stelde hij voor een com missie te benoemen, die een studie zou maken van de ontwikkelingsmogelykheden en de uitbreiding van de stad. Die Commissie bracht een rapport uit: het verkeersrapport. Eén lid van die commissie wilde Mr. Gerritsz in 't by zond er huldigen: den Directeur van Op. Werken, den neer Dumont, man van goed en helder inzicht, die gestaag dag aan dag, veel heeft gedaan voor de ontwikkeling van Haarlem. In de commissie werden zyn opvattingen steeds gedekt door mannen als de bouwmeesters Cuypers en Berlagen. Het rapport gaf de richtlyn aan voor onze stadsontwikkeling, waarin de Jansstraat als drukke verkeersader een beiangryke rol zou spelen. Zij is nu geen „doode straat" meer. Het doel is bereikt, door veler medewerking: de directeuren van de bedrijven en directie en staf der N.Z-H.T.M. Door de besluiten der overheid Is de Jans straat gewekt tot nieuw leven. De overheid moest bij het nemen van die besluiten zeer nauwkeurig alle belangen afwegen, want zy moest daarbij vaak ingrijpen in de Inkom sten, soms ook in het vermogen der betrok kenen. Maar spr. is overtuigd dat de Haar- lemsche overheid met haar staf ln dezen een. gelukkige greep hebben gedaan. Er is alge- meene instemming met hetgeen in de Jans straat verricht- is. Voor de stad; voor de straat en haar inwoners uitte spr. namens de ge meente den wensch, dat alle verwachtingen, die men thans koestert, voor de toekomst, verwezenlykt zullen worden. Door op een knop te drukken ontstak Mr. Gerritsz daarna de nieuwe electrlsche ver lichting van de Jansstraat. De heer Duyn bracht vervolgens ook na mens de Jansstraatvereeniging hulde aan den heer Dumont en bood hem een herinne ringsmedaille aan, waarmede de heer Ger ritsz hem het eerst gelukwenschte, den Di recteur van Op. Werken prijzend als een man van karakter, met wien spr. wel eens van meening verschild heeft en met wien hy ook nóg wel eens van meening zal verschil len, maar dien hij altijd zal waardeeren voor wat hy bereikt heeft. De heer Dumont dankte voor de hem te beurt gevallen onderscheiding, wenschte de Jansstraatvereeniging, die nu 15 jaar bestaat, toe dat zij zal bloeien tot in lengte van dagen en nog vele successen zal boeken. Overigens meende spr. dat hy gewoon zyn plicht had gedaan, daarbij gesteund door toegewijde ambtenaren, waarvan spr. tn 't bijzonder noemde den adj.-directeur, Ir. G. Daniëls, den ingenieur. Ir. D. N. de Lange en den uitvoerenden ambtenaar, den heer M. L. Lindhout. Voorts betuigde de heer Ir. D. N. Dumont dank aan den wethouder voor de woorden meer in 't by zonder tot hem gericht en gaf den heer Gerritsz de ver zekering dat hy hem hoogeiyk waardeerde. Nadat de heer Duyn nog eenigen der aan wezigen afzonderiyk had genoemd, den heer Reus. den bruggenbouwer, de Directie der N.Z H.T.M., den Directeur der Nuts-Spaar- Boerenoorlog, waar hij genoodzaakt was ge weest kattenvleesch te eten, of iets derg-e- lljks en sprong op. „Kom mee, Natacha Brooks," zei hy, „wy zullen de auto nemen en eens rond rijden in buurt der theaters, eer de lichten daar ge doofd worden. Misschien zal ons dat van de verveling genezen. Doe je mantel aan en kom." Natuui-iyk deed ik het, Rosamonde. Omdat wy toch niets te doen liadden, deden wy ge woonlijk avondkleeding aan voor het diner. Feitelijk scheen Geems dat ook te verwach ten, zoodat wy wel niet anders doen konden Dus had Dickey zijn rok aan en ik een van die nieuwe avondjaponnen, die maar een smal lintje over den schouder hebben, dat de aandacht trekt, zonder nu juist nuttig te zyn. Teen wij dus uitreden zagen wy eruit als een paar jonge miilionairs, in plaats van een paar gestrande toeristen, die met honge rige oogen naar den buitenkant van de theaters kyken zonder het noodige geld om er binnen te gaan. Laat my je nu het venvonderiykste vertel len, Rosamond. Londen is er niet op inge richt, dat het 's avonds regent. Er zyn een voudig niet genoeg rijtuigen voor de menigte van theaterbezoekers. Als je niet haastig wegloopt eer de voorstelling ten einde is, kun je een uur en meer staan wachten, de volle taxis wenken, terwijl de drup van het scherm in je nek druipt en je voeten yskoud worden. En het was in zulk een toestand dat wy Mr. en mevr. Howe zagen. Wy reden langs het Criterion Theater, toen ik hen zag. een eenzaam, verloren paar, de laatste der bezoekers. Hij wuifde maar naar de voorbyrydende taxis met zyn natten, witten handschoen, zij stond in de peristyle te rillen in haar prachtige Lainé ayondman- VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1512 Moeder besluit om sr schrijft de namen op nu eens voor te gaan I van de naaste fami- zitten en een volledige I lieleden die cadeau- lijst te maken I tjes moeten hebben zet een vraagteeken vraagt aan vader of en vraagt zich af o: de Kommers het vo- dat kleedje dat ze op rig jaar nog wat ge- dien bazaar gewonnen geven hebben heeft kan dienen voor tante Cor bank, de vertegenwoordigers van Kamer van Koophandel en Middenstandscentrale en den heer Jac. C. Meyerink, oudste lid der Jans straatvereeniging, werden ververschlngen rondgediend, waarna nog eenige toespraken werden gehouden. De heer Burgersdyk, in zyn dubbele functie van onder-voorzitter der Kamer van Koop handel en Directeur der N.Z.H-T.M. huldigde ln een aardige speech den wethouder van Op. Werken, feliciteerde de Jansstraat-Ver- eenlging, den wensch uitsprekende dat alle verwachtingen bewaarheid zullen worden tot baat der Jansstraatbewoners. De heer H. Stinis huldigde namens de zuster-straatvereenigingen maar in 't byzon- der den voorzitter en roemde het beleid van het bestuur der Jansstraatvereeniging, dat aan de zusterverenigingen zulk een goed voorbeeld heeft gegeven. De heer Reus uitte den wensch dat het heldere licht voortaan niet alleen zal schy- nen in de straat maar ook in de winkels en bedryven der Jansstraters. Met een opwekkend woord tot de leden der Jansstraat-Vereeniging sloot de heer Duyn daarna de by eenkomst. FEESTAVOND ALG. NED. BOUWARBEI- DERSBOND. Zaterdagavond gaf ln de groote zaal van het Gemeenteiyk Concertgebouw de af dee ling Haarlem van den Algemeenen Neder- landschen Bouwarbeiders Bond een feest avond. Het bestuur der organisatie had het kunstzinnige deel van dezen avond ln han den gegeven van het V.A.R.A. Programma Bureau, wat bleek een goede keuze te zijn geweest. Veel succes had vooral het Volendammer Kwartet, dat zeer in den smaak viel, maar ook de zangeres mevrouw Hekert van Eijs- den had een luid applaus in ontvangst te nemen vooral met „Moed", van Adama van Scheltema en later met Largo van Handel, bij welk laatste zy werd begeleid door het orkest onder leiding van Ab. Winkelman. Verder moeten nog genoemd worden de hee ren van Gelderen en Leon Guy met liedjes bij de guitaar en met- de viool. Voor dè pauze zette de voorzitter der af- deeling, de heer E. J. Stam, het doel van en de aanleiding tot dezen feestavond uiteen. De aanleiding was de sterke toeneming van het ledental, vooral in den laatsten tijd. Spreker gaf een overzicht van het ledental over de laatste jaren, waaruit geconstateerd kon worden dat er byna een toeneming is van 100 pet-. Het is de bedoeling, de met zulk een mooi resultaat beloonde propaganda- actie onverzwakt voort te zetten, waarvoor spreker de krachtige hulp der aanwezigen inriep. Tot in den vroegen ochtend werd gedanst. tel, die heelemaal niet beschutte tegen den regen. Ik herkende hen, daar ik dikwyis hun f®tos in de kranten had gezien en schreeuwde Dickey ln zyn oor; „Kyk eens, is dat niet mr. Howe?" „Sapperloot, hy Is het!" zei DIckey, zoo remmend, dat we byna slipten. „Zouden wy ze durven aanspreken?" „Als je het niet doet, spreek ik nooit meer met je," bromde ik. „Dat is nu een kans onder duizenden." Dickey stopte en stak zyn hoofd buiten het raampje. „O, Mr. Howe." schreeuwde hij, „mogen wij u ergens heen brengen?" Het gezicht van den ouden heer verhel derde, alsof een stem uit den hemel hem had toegesproken, maar hij leek wat verbaasd en vroeg: „Wie is u?" ..Ik ben Dickey Brooks, mr. Howe," zoo stelde myn man zich voor. „De zoon van Jim Brooks, weet u? U herinnert u zich myner niet meer, maar mijn vader nam my eens mee bij een bezoek ten Uwent, jaren gele den. Ik dacht, dat u misschien graag had, dat wy u ergens heen brachten." „De jongen van Jim Brooks!" riep de oude heer hartelyk uit. „Lieve hemel, laten wij eerst maken, dat wy van hier weg komen! Dus je herkende mij? wel je bent de eerste persoon hier in het land, die dat kan!" Dus, liefste Rosamonde, stapten zy in onze auto en wy reden met hen naar Savoy hotel. Jammer genoeg was het maar een klein eindje en onderweg was ik my ziek aan het prakkizeeren, hoe wy houvast op hen kon den krygen, toen mr. Howe zelf de kwestie oploste. „Sapperloot, kom binnen, jelui tweeën, en soupeer met. ons. ïk kan je niet zeggen, hoe heerlijk het is iemand te ontmoeten van ginds. Kom toch binnen. Ten minste als je Riet ergens anders van plan bent- te gaan," St. NICOI AASLIJST zuoht en vraagt zich 1 zet een vraagteeken af wat ter wereld zij I en vraagt aan vader tante Martha moei I of het noodig is geven 1 neef Gerrit wat te sturen /u>\ voegt vijf namen bij gelukkig, dat is afge- de lijst, schrapt er loopen, waarna moe twee en zet nog tien der het lijstje zoo vraagtcekens gauw mogelijk ver liest. (Nadruk verboden). zy nog vermeld dat de voorzitter ook een woord van dank en hulde sprak aan het adres van den Directeur van Den Hout en de Plantsoenen voor de mooie versiering van de Jansbrug. De openingsrederoeringen waren door acht luidsprekers ook in de Jansstraat te hooren. ESPERANTO OP SCHOOL Te Nymegen telt de Gemeentehjke Espe- rantocursus ruim 50 leerlingen. Op de St. Jozefscholen hebben ruim 100 leerlingen zich aangemeld. De gemeenten Maastricht, Vel- sen en Wormer hebben besloten het voor beeld van Nymegen te volgen en ook Espe ranto op de scholen in te voeren. KINDERVOEDING. De vereeniging „Kfndervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Maandag 206 Dinsdag 210, Woensdag 200, Donderdag 221, Vrijdag 218, Zaterdag 179 porties, Gen. Crojéstraat: Maandag 100, Dinsdag 101, Woensdag 95, Donderdag 103, Vrijdag 106, Zaterdag 105 porties. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. op veertigjarigen leeftijd U moet KRUSCHEN SALTS gebruiken zoo dra U merkt, dat U in uw bewegingen ge hinderd wordt door overtollig vet. Er is niet de minste reden, waarom U op veertigjarigen leeftijd minder vry en krachtig in Uw bewe gingen zoudt zyn als op twintigjarigen leef- tyd. Slechts wanneer uw hart gedwongen wordt „overwerk" te verrichten om den weer stand van alle onnoodige vetaanzettingen te overwinnen, voelt U, dat U „een dagje ouder wordt". Doch dit geval zal absoluut ver dwijnen als U regelmatig de kleine dagelijk- sche dosis KRUSCHEN SALTS gebruikt. KRUSCHEN SALTS verwijdert elk overtollig vet afdoende. Het bevrydt ingewanden, lever en nieren van alle schadelijke stoffen en door de zuivering van het bloed wordt de bloedsomloop krachtiger. U zult U jong en krachtiger voelen, frisch en opgewekt en een stralende gezondheid genieten. KRUSCHEN SALTS is zoo gemalckeiyk in te nemen. U proeft het niet in uw thee. KRUSCHEN SALTS is verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten a 0.90 per flacon. De groote flesch a 1.60 bevat 3 maal den inhoud van den kleinen flacon. Imp.: N.V. Rowntree Handels Mij., Kei zersgracht 124, Amsterdam C. ?3 voegde hij eraan toe, onze avondkleeding be merkende. Het was te mooi om waar te zyn. Natuur lijk namen wij het aan en even later zaten wij aan een tafeltje in de eetzaal, met al het moois van Londen om ons heen, terwijl de ober eerbiedig stond te buigen. „Komaan, jonge Brooks," zei mr. Howe, „bestel jy maar. Het schynt, dat ik in deze stad nog geen fatsoenlijken maaltijd heb kunnen krygen. Misschien weet jy or raad mee. Ik zou graag iets typisch Engelsch hebben, maar ik weet niet, hoe dat te be stellen." Dickey bestelde dus. En hy weet hoe! Hy bestelde Schotsche houtsnippen, oesters in room en een licht tusschengerecht. Terwyl dat gereed werd gemaakt leunde mr. Howc met de ellebogen op de tafel en keek ons aan als een vriendelyke, middeleeuwsche cheru bijn. „Zeg, dat is nu eens aardig!" riep liy uit. „Je kunt je niet verbeelden hoe eenzaam Sara en ik ons voelden. Wy waren al zoo ver, dat wy enkel naar de American Express gingen om onze taal te hooren spreken! Wy kennen hier geen levende ziel en wy hadden er byna genoeg van. Wat doen jelui hisr?" „Een pleizlerreisje," antwoordde ik vroolijlc. „Wij hebben al erg veel pret gehad. Ik zag in de krant, dat u hier aangekomen zyt, maar om de waarheid te zeggen, waren vij bang u op te zoeken, want wij dachten, r'at u wel met invitaties zoudt overstroomd zijn." Terwyl ik sprak gaf ik Dick onder tafel een flinken stoot met myn voet. „Invitatie." zei Mr. Howe. „Ik vermoed, dat zij hier in het land nooit over mij hebben hooren spreken- Ik heb zelfs geen journalist bij my gehad voor een interview." .(Wordt vcrvolgcLÏ

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6